TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

TFN po polsku?

2003-06-29 12:01:00 RRS-1980

Forum TheForce.Net rośnie w siłę. Obecnie ma już kilka sekcji narodowych, a niedawno ruszyła też i polska sekcja. Znajduje się ona tutaj. Może warto odświeżyć swoje loginy, bądź w ogóle się zarejestrować, by pokazać się na świecie? Parafrazując Mikołaja Reja można stwierdzić, iż Polacy nie gęsi, i swoje forum na TFN mają.
KOMENTARZE (6)

Fandom

I Spotkanie Pomorskich Fanów Star Wars

2003-06-25 21:21:00

29 czerwca (niedziela) o godzinie 13.00 w Pucku, w lokalu "Bursztynia" na Puckim molo odbędzie się pierwsze Spotkanie Pomorskich Fanów Star Wars. Wszelkie pytania dotyczacę spotkania prosimy kierować do Alexa. Zapraszamy!
KOMENTARZE (16)

Fandom

48 godzin

2003-06-23 23:15:00

Przypominam, że do zgłoszenia się na na Alderaan 2003 pozostało trochę ponad 48 godzin. Szczerze mówiąc to już wątpię, czy wysłane zwykłą pocztą jutro zgłoszenie dotrze na czas. Pozostaje jedynie e-mail. Jeśli ktoś ma ochotę jeszcze się zgłosić to proszę postępować zgodnie z instrukacją (więcej>>>). Zgłoszenia przyjmuję do środy 25 czerwca włącznie, do godziny 23:59. Niebawem pojawią się też kolejne informacje.
KOMENTARZE (0)

Fandom

O Alderaanie 2003 raz jeszcze...

2003-06-21 10:34:00

Przypominam, że nieubłagalnie kończy się czas wysyłania zgłoszeń na Aldeaan 2003, potem może się okazać, że są np. jedno albo dwa miejsca wolne i koniec. Zgłoszenia muszą dotrzeć do nas do 25 czerwca, więc jak ktoś jeszcze się waha, niech w miarę szybko podejmie decyzję, gdyż za tydzień będzie to już musztarda po obiedzie. Jak wysłać zgłoszenie opisane jest tutaj.

Tymczasem możemy ujawnić jedną z kolejnych atrakcji Alderaanu 2003 – a mianowicie konkurs mocy. Będą to zmagania grupowe! Będzie to oczywiście połączone trochę z konkursem wiedzy, kolejnym, ale będzie też trochę zmagań praktycznych, czyli sprawnościowych.

Druga rzecz to wystawa 26-lecia. Cześć z Was będzie prezentować swoją twórczość, rysunki, fan arty i jeszcze wiele innych rzeczy. Cześć z Was będzie prezentować swoje stroje, czasem pewnie nawet specjalnie uszyte na tę okazję. I tu jeszcze gorąca prośba do Was, byłoby fajnie przy tej okazji zrobić też prezentację tego co było wydane w Polsce od samego początku, legalnie bądź nie. Gdybyście mogli jakie ciekawe części waszych osobistych kolekcji wziąć ze sobą, by pokazać to innym fanom, byłaby wspaniała zabawa.

No i jeszcze jedno, wszystko wskazuje, że Alderaan rozpocznie się koło godziny 12.00. Najpewniej w kinie, a co potem. Później całość imprezy przeniesie się w pewną głuszę, z dala od miasta. To właśnie tam będziemy mogli zrobić ognisko i pograć w LARPa, i tam odbędzie się większość imprezy. Stąd informacja dla osób, które decydują się zrezygnować np. z jedzenia, by pamiętały, żeby się przed tym odpowiednio zabezpieczyć, bo w głuszy raczej sklepu (a przynajmniej jakiegoś dobrze zaopatrzonego z rozsądnymi cenami nie będzie).
KOMENTARZE (5)

Fandom

V Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars UPDATE

2003-06-19 08:45:00 JORUUS

28 czerwca gdzieś około godziny 15.00 (każdy kto był, wie czemu około, jak to bywa z tą punktualnością uczestników. Czasem organizator (vide JORUUS) przychodzi ostatni z nadzieją, że będzie jednym z pierwszych, więc dlatego około) w Dąbrowie Górniczej. Każdy kto chce sprawdzić jak wygląda siedziba Akademii i kto zajmuje się organizacją w Dąbrowie, może przyjechać i sprawdzić. Wszyscy spotykają się pod siedzibą PAJ, a gdzie później zakończy się impreza, o to już jest niespodzianka przyszykowana przez organizatorów.Przy ulicy Limanowskiego i Kolejowej znajduje się Dworzec Główny i właśnie tam większość osób wysiądzie. Z Dworca podobno (przynajmniej jak nie ma mgły) widać kino ARS, które znajduje się przy ulicy Kościuszki 18, dokładniej nieopodal ulicy Paryskiej. I tam właśnie swą siedzibę ma Polska Akademia Jedi. I tam właśnie wszyscy się spotykają.
Nie chcąc za bardzo wybiegać w przyszłość, dodam tylko, że wszystko wskazuje na to, że VI Spotkanie Śląskich (tym razem nie tylko Górnośląskich, ale zapraszamy też Dolnoślązaków i Śląsk Opolski, a także tych, którzy czują się Ślązakami) odbędzie się w Pilchowicach i będzie powiązane z nocnym ogniskowaniem. Ale to dopiero przyszłość. Na razie macie szansę zobaczyć Dąbrowę Górniczą.

Update, 21.06.2003 Zmieniła się trochę godzina rozpoczęcia spotkania z godziny 13.00 na 15.00.
KOMENTARZE (5)

Fandom

Alderaan 2003 raz jeszcze

2003-06-12 23:49:00

Pierwsza rzecz dotyczy zgłoszeń. Wielokrotnie pytaliście co będzie jak ktoś zwykła pocztą, ale listem poleconym wyśle zgłoszenie 16 i dojdzie ono wcześniej niż te z datą 15. Otóż w chwili obecnej przyjęliśmy pewne rozwiązanie tej kwestii. Zamykamy przyjmowanie zgłoszeń 25 czerwca. Potem będziemy przyjmować jedynie jak będą wolne miejsca. Wszystkie zgłoszenia, które przyjdą do 25 czerwca do godziny 24:00, niezależnie kiedy będą wysłane zostaną uznane za ważne. Tyle, że jeśli by się tak zdarzyło, że po 25 przyjdzie jakieś zgłoszenie, to wtedy data wysłania będzie obowiązywać do 15 czerwca!!
Druga sprawa dotyczy zgłoszeń mejlowych. Wiem, że parę osób prosiło o pewne przesunięcie związku z niemożnością podesłania zdjęcia itp. do 15. Istnieje pewna możliwość dogadania się w tej sprawie – czyli napiszecie mi mejla, że się zgłaszacie itp, i dogadamy się kiedy i jak zostanie podesłane to zdjęcie. To jest JEDNY przypadek, gdy niepełne zgłoszenie będzie uznane za ważne.
Na osłodę dodam, że poza prezentowanym wcześniej programem, najpewniej, jeśli oczywiście pogoda pozwoli, zorganizujemy też ognisko! Więcej informacji na temat konwentu znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (0)

Fandom

Alderaanie 2003: Oficjalna strona z informacjami.

2003-06-09 23:11:00

Wszystkich, którzy dotychczas jeszcze nie zdecydowali się czy pojawią się na Alderaanie, a wciąż mają jeszcze wątpliwości zapraszam bardzo na tę stronę, gdzie znajdują się sumaryczne informacja na temat konwentu. Wszystkich innych także tam zapraszam. Strona będzie w miarę systematycznie aktualizowana.
Wszystkich, którzy pragną się tam pojawić, a wciąż mają problemy z dojazdem, zapraszam na forum, gdzie będzie można spróbować znaleźć ziomków, którzy także chcą wybrać się na Alderaan.KOMENTARZE (0)

Fandom

Alderaan 2003 : Czas płynie, pozostało 10 dni ...

2003-06-06 12:37:00

Licząc od dzisiaj, pozostało tylko 10 dni na wysłanie formularza zgłoszeniowego na Konwent Polskich Fanów Star Wars - "Alderaan 2003", który odbędzie się w Dąbrowie Górniczej w dniach 16-17 sierpnia i jest organizowany przez Polską Akademię Jedi. Więcej informacji oraz sam formularz jest dostępny >>> tutaj.
KOMENTARZE (5)

Fandom

Alderaan 2003 : Drugi konkurs

2003-06-02 22:49:00

Tutaj kierujemy prośbę do Was. Według naszych planów zlot Alderaan 2003 – wybuchowa nazwa :P – ma trwać dwa dni, sobotę i niedzielę. Wbrew pozorom w nocy większość z nas nie zamierza spać ;-), ale wcześniej, jak już się trochę ściemni planujemy zagrać w LARPa.

Co to jest ten LARP? Otóż jest to swoisty rodzaj gry RPG. A co to RPG – Role Playing Game czyli po polsku gra fabularana, to taka gra, w której uczestnicy wcielają się w pewne role. Czyli w grając w świecie Star Wars udają łowców nagród, Jedi, Sithów, Gungan czy Ewoki. Próbują podczas gry zachowywać się jak najwierniej można się wcielić w daną postać (choć niektóre rzeczy są niedozwolone, jak ktoś się wciela w Chewbaccę niech nie wyrywa droidom ramion.). Zwykłe RPGi, to albo komputerowe w stylu wspaniałego „Betrayal at Krondor”, okrzyczanego „Baldur’s Gate” czy wyczekiwanego KOTOR, ale są też RPGi w real life, bez komputera. Tu o nich jest sekcja na Bastionie. W każdym razie, w nich liczy się wyobraźnia i wcielenie się w rolę. Zazwyczaj są rozgrywane statycznie, w jednym miejscu, na stole, z kośćmi (do gry), podręcznikiem i kartkami. Są klimatyczne, ale ograniczają liczbę grających osób. Jednak jest jeszcze LARP – to RPG, który nie tylko jest grany poza komputerem, ale też poza jednym stolikiem. W grze uczestniczy bardzo wiele osób, może nawet być setka!! Każdy z nich ma określoną rolę, każdy daje z siebie tyle ile może. Zabawa jest niesamowita, zwłaszcza gdy ludzie potrafią się poświecić. No i co tu dużo mówić, nie ma jako takich przegranych. ;).

Problem z LARPem jest jednak taki, że stworzenie dobrego scenariusza i przeprowadzenie go jest rzeczą dość trudną. Dlatego tu prośba do tych, którzy w czymś takim uczestniczyli. Jeśli macie coś takiego, pomysły, scenariusze, a przede wszystkim doświadczenia, to bardzo pilnie prosimy o kontakt, albo ze mną – mejl luc@gwiezdne-wojny.pl (temat „Alderaan 2003 – LARP”) albo z Polską Akademią Jedi:
„Polska Akademia Jedi”
Kino ARS
ul. Kościuszki 18
Dąbrowa Górnicza

Czekamy na Wasz odzew!
Przy okazji pragnę przypomnieć o konkursie na fanowskie opowiadanie więcej >>> i o zgłoszeniach - więcej >>> - przykro mi, ale bez zgłoszeń nie można w ogóle nic zaplanować. To ma być zjazd fanów z całej RP (no chyba, że z innych krajów też przyjadą, zapraszamy), a nie kilku fanów ze śląska i okolic. Na prawdę, żeby móc coś sensownie zaplanować (i potem się z tego nie wycofywać) to trzeba mieć choć pewną liczbę zadeklarowanych fanów. W 2000 w Łodzi organizowano konwent mając wpierw dokładny plan i potem zbierając chętnych. Cóż powiem tylko, że plan przez to trochę – to w miarę delikatne słowo – się rozjechał. Stąd na prawdę weźcie sobie te zgłoszenia do serca.
KOMENTARZE (10)

Fandom

Raport z IV Spotkania Śląskich Fanów SW

2003-06-02 22:48:00 JORUUS, Ricky Skywalker, KaeSz & philomythus

Spotkania Śląskich Fanów SW powoli stają się legendą, pojawiają się w różnych miastach jak latający holender, a potem znikają, ale my mamy dowody, na to, że były. Dowód koronny znajdziecie tutaj, do którego przeczytania zachęcam wszystkich. Następne spotkanie odbędzie się w czerwcu, w Dąbrowie Górniczej – doskonałe miejsce by wypróbować to co będzie się działo na Alderaanie 2003.
KOMENTARZE (21)
Loading..