TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

1 Spotkanie Zachodniopomorskich Fanów Star Wars

2003-08-24 21:42:00 Wo_Ja_Ann

Wo_Ja_Ann i Tarus organizują w Szczecinie pierwsze spotkanie Zachodniopomorskich fanów Star Wars. Odbędzie się ono 30 sierpnia (sobota) w kawiarence Castelarii (przy Alei Fontann). Godzinę wstępnie ustalono na 12:00, ale może się to nieznacznie zmienić... Organizatorzy chcieliby znać liczbę osób która będzie brała udział w zlocie, więc chęc wzięcia udziału w spotkaniu proszą aby zglaszać na gg: 2591781. Wstępnie mamy około 11 chętnych, więc całkiem sporo. Zapraszamy do udziału!!
Samo spotkanie jest oczywiście darmowe... Chyba, że ktoś chce sobie kupić jakis deser...
KOMENTARZE (5)

Fandom

Alderaan 2003: Oficjalne podziękowania

2003-08-21 20:58:00 PAJ

W imieniu Polskiej Akademi Jedi zamieszamy oficjalne podsumowanie, a zarazem podziękowanie za wspólnie spędzony czas na Alderaanie:

Witajcie, nadszedł czas na słowo podsumowania od Polskiej Akademii Jedi – autorów „zamieszania”. Dziękujemy zarówno za opinię negatywne (ku nauce), jak i pozytywne. (również ku nauce w zasadzie). Trudno nam się nie zgodzić z opiniami o odczuwalnym chaosie organizacyjnym – sami go odczuliśmy oraz dowiedliśmy empirycznie, że 5 osób nie może zastąpić 10 – jednocześnie pilnować, występować i jechać po ziemniaki, które właśnie „wyszły” (tak, tak – w niedzielę kucharki ze łzami w oczach goniły po korytarzu Dana Falcona, ubranego w charakterystyczną pelerynkę); cytując za Rejsem – „nie mogę być jednocześnie tworzywem i twórcą, nie umiem stworzyć dystansu” ;-). Jeśli dojdzie do organizacji następnych konwentów, a Wy zdecydujecie się przyjechać, na pewno będzie lepiej i dla Was jako (sorry Yako ;-)) gości, i dla nas organizatorów.
Kajamy się więc za błędy, ale z wielką radością czytamy wypowiedzi tych, którym mimo wszystko się podobało – każda taka impreza to nie tylko organizatorzy, ale przede wszystkich goście-uczestnicy; można się nudzić na perfekcyjnie zorganizowanym przyjęciu w Pałacu Buckingham i świetnie bawić w totalnej improwizacji. Różne są temperamenty i charaktery (i całe szczęście, bo byłoby nudno).
Rozpiętość Waszych ocen potwierdza to, że „jeszcze się taki nie narodził, kto by wszystkim dogodził”. Wytrzeszczyliśmy na przykład oczy ze zdumienia na opinię, że „pokaz walk” trącił efekciarstwem – my obawialiśmy się, że będzie nudny. Ktoś napisał, że za mało pokazów – obszerniejsze miały być w niedzielę o godz. 15, ale skoro koło 14 większość zaczęła się rozglądać za autobusem czy innym środkiem lokomocji, który ich szczęśliwie dowiezie do domu, to stwierdziliśmy, że impreza powoli zaczyna się kończyć. Przykłady i wyjaśnienia można by tak mnożyć dalej...
Dziękujemy Wam, że nam zaufaliście i zdecydowaliście się przyjechać.
Do zobaczenia ponownie.

Dan Falcon i Mara Jade
Polska Akademia Jedi


I jeszcze kilka słów ode mnie. Czego by tu nie powiedzieć, to konwent na pewno nie odbył by się bez Oli Jagiełowicz, gdyby nie to, że ona skontaktowała mnie i Dan Falcona, to pewnie Alderaanu 2003 by nie było. No a jak dwóch „wariatów” się spotkało (choć głównie przez sieć i telefon), to coś musiało z tego wyniknąć. Różnie nam to szło po drodze, ale najbardziej pamiętam dzień w którym Darek zadzwonił, prawie z płaczem, że konwentu nie będzie, że wszystko się sypie itp. Całość spowiły czarne chmury. Ale wspólna rozmowa pozwoliła znaleźć małe światełko, cień nadziei. Gdyby nie to, Alderaanu by nie było. Cieszą mnie zarówno pozytywne opinie na temat konwetnu, jak i te negatywne, w których autorzy starają się wskazać nam pewne niedociągnięcia. Jak mam być szczery, to osobiście organizacyjnie oceniam całość gorzej niż większość z Was. Wiem, że część rzeczy udało się nam zrobić, wielu pomysłów niestety nie. Ale coś się ruszyło. To co mnie najbardziej bolało na Alderaanie to ludzie siedzący z boku, sami. Jak mogłem to starałem się do nich podejść, zamienić choćby kilka słów. Ale niestety często było tak, że obowiązki powodowały, że nie mogłem tego zrobić. Jak mam być szczery to dla mnie właśnie to było największą wpadką na Alderaanie. Pozostaje mi tylko życzyć, do zobaczenia na Alderaanie 2004 i kolejnych konwentach.

PS. najbliższe spotkanie Śląskich Fanów SW odbędzie się najpewniej 20 września w Zamku w Toszku. Znów wybiera się ekipa wrocławsko-poznańska, tym razem silniejsza ;)

PPS. O Alderaanie można porozmawiać tutaj.
KOMENTARZE (5)

Fandom

Monitoring prasy cd..

2003-08-21 20:56:00 Rael & JORUUS

Cześć z Was interesuje pewnie monitoring prasy związanej z Alderaanem. Jutro w Trybunie Śląskiej powinien się pojawić obszerny artykuł o Alderaanie. Skany artykułów, które się już ukazały podesłał nam JORUUS: tutaj, tutaj oraz tutaj. Natomiast teksty zawdzięczamy Raelowi.I Konwent Fanów Gwiezdnych Wojen odbył się w Sosnowcu.

Siedemdziesięcioro miłośników filmowej epopei Georgea Lucasa zjechało z całej Polski do Sosnowca Maczek, gdzie przez weekend Zagłębiacy z Polskiej Akademii Jedi zorganizowali pierwszy ogólnopolski zjazd fanów.

Don, czyli 35-letni Darek Bagiński z Dąbrowy Górniczej, na zjazd fanów Gwiezdnych Wojen, zorganizowany przez Zagłębiaków z Polskiej Akademii Jedi, przyjechał ze swoją 1,5-roczną córeczką.

- Jestem fanatykiem, nie fanem! - śmieje się Andaal (35-letni Adam Chodorowski z Warszawy). Gdy w 1978 roku "Gwiezdne Wojny" wyświetlano w polskich kinach, miał 10 lat. Po ćwierć wieku wciąż zbiera filmowe gadżety. - Kiedy zobaczę, że gra, książka albo cokolwiek ma jakiś związek z filmami Lucasa, muszę to mieć - mówi Andaal.

Fani przyznają, że do końca nie wiadomo, dlaczego kilka amerykańskich filmów tak silnie wpływa na ich wyobraźnię. Łukasza Trykowskiego uwiodła muzyka filmowa: - Siedzi w głowie i nie pozwala o sobie zapomnieć - mówi 24-letni wrocławianin.

Fani od dwóch lat wymieniają się uwagami o "Gwiezdnych Wojnach" w internecie, gdzie powstała największa w kraju strona internetowa, tzw. Bastion Polskich Fanów Star Wars. - Wcześniej były jakieś lokalne zloty, ale dopiero w Sosnowcu 70 osób z całej Polski znających tylko swoje pseudonimy, mogą zobaczyć się i porozmiawiać twarzą w twarz - mówi Piotrek z Warszawy.

Czarek Żołyński z Gorzowa kwituje: - Jedni zbierają znaczki, inni kapsle, a my pasjonujemy się losami bohaterów Lucasa. Każdy ma swoje "Gwiezdne Wojny"!
Reżyser z mieczem

Cezary Żołyński ma 39 lat. Na I Ogólnopolski Konwent Fanów "Gwiezdnych Wojen" przyjechał do Sosnowca z Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie pracuje jako aktor i reżyser w Teatrze im. Juliusza Osterwy. W nagrodę za najlepszy kostium dostał wczoraj figurkę księżniczki Lei: - Z koczkiem! Jak w ostatnich scenach filmu Georga Lucasa - podkreśla żartobliwie. Bakcylem "Gwiezdnych Wojen" zaraził się, jak większość fanów w jego wieku, gdy w 1978 roku pierwszy z serii obrazów Lucasa wyświetlono w polskich kinach. - Mój 15-letni syn Michał też jest fanem. Modele statków kosmicznych żona pozwala nam wieszać tylko w jego pokoju - mówi pan Czarek, który sam zaprojektował płaszcz lorda Sitha - przywódcy "Ciemnej Strony Mocy". - Uszyła go znajoma w pracowni teatralnej, ale latarkę, o przepraszam, miecz zbudowałem sobie sam. Sprzedawczyni w sklepie z częściami metalowymi dopytywała, do czego mi są pot2zebne. Zrobiła wielkie oczy, gdy wypaliłem, że konstruuję... miecz świetlny - uśmiecha się Żołyński.
Filozof docieka

Piotrek Wasiak, 20-latek z Warszawy, jest jednym z dziesięciu miłośników "Gwiezdnych Wojen" w kraju, którzy na początku zeszłego roku założyli Bastion Polskich Fanów Star Wars, czyli stronę internetową www.gwiezdne-wojny.pl. Wczoraj w Sosnowcu Piotr po raz pierwszy zobaczył twarzą w twarz internautów, którzy rozmawiają ze sobą na czacie i piszą listy elektroniczne. - Wieczorem wymyślaliśmy wspólnie, jak by jeszcze uatrakcyjnić naszą stronę internetową - mówi Piotr. Tłumaczy, że wchodzi na nią już półtora tysiąca fanów. Chłopak skończył pierwszy rok studiów filozoficznych na warszawskim Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. - Kierunek studiów nie ma nic wspólnego z "Gwiezdnymi Wojnami", chociaż wśród fanów wciąż trwają pasjonujące dociekania, co takiego tkwi w filmach Lucasa, że zaraża ludzi miłością do science fiction i opowieści fantasy - mówi Piotr


O prasie opisującej Alderaan rozmawiamy tutaj.
KOMENTARZE (0)

Fandom

Konkurs Alderaański

2003-08-21 20:54:00

Alderaańczycy i Alderaanki, nie wiem czy zauważyliście, ale na Alderaanie był ogłoszony jeszcze jeden konkurs, co prawda nie formalnie, ale był. Być może zauważyliście reklamę firmy Videoworld w identyfikatorze. Polecam przyjrzeć się jej dokładnie. Tam jest ogłoszony konkurs. Wyślijcie na podany tam adres prawidłowe odpowiedzi do końca sierpnia z tematem „Alderaan 2003 – konkurs”. Swoją drogą czy ktokolwiek to zauważył??
KOMENTARZE (4)

Fandom

Charytatywna aukcja Yody cd..

2003-08-21 20:52:00

Niestety mieliśmy problemy z serwerem. Miejmy nadzieję, że szybko się nie powtórzą. Aukcja Yody miała zakończyć się początkowo w niedziele, potem we wtorek. Zamkniemy ją jednak w sobotę około godziny 22.00. Przebijanie o grosz ostatecznego wyniku nie będzie brane pod uwagę. Minimalna stawka to 10 PLN. To jest aukcja charytatywna, więc wnosimy sobie takie wymagania. Zachowajmy powagę i tyle. Przyjemnej zabawy życzę.
KOMENTARZE (1)

Fandom

Planeta Śmierci UPDATE

2003-08-21 14:38:00 Andaral

Andaral znalazł link do tekstu opisującego konwent w Sosnowcu.
Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie zdanie:
"Zlot nazwano jak planetę, "Alderaan" (na niej ukrywała się księżniczka Laya. Planeta potem została zniszczona przez Pierwszą Planetę Śmierci)."
No ale skoro w Wiadomościach mieliśmy Lorda Wadera, to czemu by nie Planetę Śmierci?
Tutaj jest ten materiał.

UPDATE (14:43; Yako): Andaral podesłał jeszcze jeden adres z informacją o Alderaanie. Artykuł można znaleźć tutaj.
Właściwie nic ciekawego. Ten tekst powstał na podstawie Gazety Wyborczej i tekstu przedstawionego powyżej, zatem powiela te same błędy.

Żeby nie robić zbytniego bałaganu w komentarzach, założyłem specjalnie nowy topic na Forum.
KOMENTARZE (23)

Fandom

38 Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars

2003-08-21 11:03:00

Witam Wszystkich,
W sobotę – 06.09 (tak, tak WRZEŚNIA), o godz. 17.00 zapraszam wszystkich na 38 Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars. Spotykamy się jak zwykle w centrum Coruscant, przy ul. Nowy Świat przed kawiarnią Nescafe.
KOMENTARZE (10)

Fandom

Galeria Alderaanu

2003-08-18 22:53:00 Lord Sidious :)

Upload zdjęć z sosnowieckiego konwentu - Alderaanu 2003 trwa, ale galerię już można zwiedzać. Zapraszamy tutaj
Całość jeszcze się znacznie rozrośnie zatem zapraszamy ponownie.

Dodatkowo przypominamy, że licytacja zestawu klocków Lego z którego można zbudować popiersie Yody zakończy się jutro o 22.
KOMENTARZE (11)

Fandom

Konwent w Sosnowcu

2003-08-18 12:39:00

Oto pisane na żywo (ale z powodu awarii internetu na na konwencie dodany na Bastion dopiero teraz) tekst "Po pierwszym dniu". Piany na żywo to może nienajlepsze określenie, ponieważ tworzone to było około 3 nad ranem... Zatem żywy nie byłem. zapraszam wszystkich tutaj. Niebawem opis drugiego dnia, oraz podsumowanie. (Zauważcie, że w tekście przedstawionym powyżej starałem się umiesćić tylko suche fakty - bez refleksji.)
KOMENTARZE (18)

Fandom

Alderaan 2003 w TVP

2003-08-18 10:46:00 TVP

Część z Was być może widziała już w TVP relację z Alderaanu. Być może zastanawiała się co na niej jest. Na stronie TVP znajdują się Wiadomości i Teleekspress z 16 sierpnia. Teleekspres ściągniecie stąd a Wiadomości stąd. Może Dan Falconowi uda się jeszcze załatwić wersję z TVP Katowice. Poniżej opis scena po scenie tych relacji:
(Rozpiska podana minuta:sekunda)

Wiadomości


0:21 – Dan Falcon walczy
18:40 – Lord Wader – pisowania oryginalna
18:58 – Plakat Bounty Hunter
19:01 – Rodzina Dan Falcona ;)
19:05 – Agnieszka „Needa” Matysiak
19:08 – Sceny z Behind the Magic
19:04 – old Jedi Cezary ;) i jego padawni
19:15 – Mr Fett i Fat Bantha
19:18 – Mr Fett
19:22 – Behind the Magic
19:28 – Prace Kisiela
19:31 – Stand Jango Fetta
19:33 – Kaczor, Ania, Dante, Falcon (nie mylić z Dan Falconem)
19:40 – Słynny Halfop JORUUS, a po jego prawicy MrZ
19:42 – Lord Sidious odpowiada na pytanie co trzebabyło zrobić wymyślając pytania do konkursu filmowego. W tle przechodzi Dan Falcon.
19:45 – fragment pokazu walk
19:50 – Dan Falcon w ataku
19:52 – Pojedynek Jedi – Yako vs Andaral


Teleekspres

0:39 – dziwna informacja, Dan Falcon w ataku
12:59 – Oficjalny Fanklub ;)
13:03 – Stoisko firmy Imago
13:05 – Stand Jango Fetta
13:07 – Cezary i dwaj inni Jedi
13:10 – Mr Fett i Fat Bantha
13:14 – pokaz walk

Tak gwoli wyjaśnienia bardziej chodziło o to, tam o zmianę statusu Polskiej Akademii Jedi, ale TVP chyba była tak zdziwiona, że nie zrozumiała.
Zapraszam też do tego wątku
KOMENTARZE (13)

Fandom

Alderaan 2003 - podsumowanie

2003-08-18 09:55:00

Wczoraj zakończył się Alderaan 2003. Niebawem pojawią się na Bastionie pierwsze relacje, a już teraz zapraszam wszystkich na Forum, gdzie można podzielić się swymi spostrzeżeniami odnośnie konwentu. Do tego gorąco zachęcam. Jak macie zdjęcia w formie elektronicznej – to przysyłajcie je do mnie (ale wraz z podpisami!). Niebawem otworzymy bardzo dużą galerię z tych zdjeć.

Aukcja figurki Yody zostanie zamknięta jutro około godziny 22:00.
KOMENTARZE (6)

Fandom

Alderaan 2003: Niezbędnik

2003-08-13 22:13:00

Przypominam, że już w sobotę Alderaan 2003. Spotykamy się w Sosnowcu, na dworcu głównym między godziną 10:00 a 11:00. Wszystkich, którzy jadą samochodami od razu zapraszamy na ulicę Skwerową. Samochody muszą mieć na szybie kartkę z napisem Alderaan 2003 – można ją dopiero przed szkołą wywiesić. Resztę, bez wyjątku – na dworcu w Sosnowcu. Stamtąd zabierze nas specjalny autobus i dowiezie do szkoły. Szkoła znajduje się w południowowschodniej części SOSNOWCA!. Tutaj jest Mapa Sosnowca.

Przykro mi, ale ja nie jestem w stanie udzielić Wam informacji o rozkładzie pociągów. Zachęcam do zapoznania się z nim na stronie PKP.

Przypominam, że Ci, którzy planują się choć na trochę przespać, muszą zabrać ze sobą śpiwór i materac. Jak ktoś nie zamawiał jedzenie – to też niech się zaopatrzy w coś (choć nie wiem, bo jak będzie tak gorąco jak teraz to kanapki w czasie podróży mogą się trochę szybko zestarzeć), gdyż w okolicach szkoły na próżno szukać sklepów czy restauracji. Zatem polecam zabrać ze sobą coś do picia – wodę mineralną, Pepsi albo inny napój. Tylko, przypominam, to jest Alderaan, a nie Korelia. Na Alderaanie panuje prohibicja, a próby przemycenia alkoholu czy narkotyków, będą surowo karane. Natychmiastowym wykluczeniem z konwentu. I nie będzie, żadnych ale. Podobnie konsekwencje mogą czekać tych, którzy będą próbowali robić jakieś burdy. Ekipa pilnująca porządku jest trochę niewyżyta, zresztą pokażą do czego są zdolni. Jak ktoś chce posłużyć im za worek treningowy to proszę bardzo.

Przypominam, że na Alderaan nie wejdzie nikt, kto nie zgłosił swojej obecności. Konwent jest raczej zamknięty, więc nie będzie możliwości wchodzenia i wychodzenia sobie tak (np. żeby wyskoczyć gdzieś na koreliańskie, bo na Alderaanie nie można).

Proszę zabrać ze sobą także dowód wpłaty. No i dobry humor.

Na większość pytań odpowiedzi znajdują się na stronie oficjalnej lub na forum.

Przypominam też, że przy okazji Alderaanu odbywa się CHARYTATYWNA Aukcja figurki Yody z LEGO – takiej której na próżno szukać w polskich sklepach. Kosztuje ona 100 $, a obecna cena na aukcji to 150 PLN. Aukcję zamkniemy na Alderaanie. Więc? Jak ktoś chce to zapraszam tutaj.

Mamy jeszcze 4 wolne miejsca. Jak ktoś chce się zadeklarować to proszę zrobić to do jutra, bo ja w piątek jadę już kończyć przygotowania w Sosnowcu. To samo dotyczy pytań. Proszę przede wszystkim skoncentrować się na forum, gdyż tam nawet jak już mnie nie będzie, ktoś powinien odpisać.

I jeszcze jedna informacja. Pakiet pamiątkowy, dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Alderaanie, a są zainteresowani nim, będzie składał się z koszulki, plakatu i znaczka Alderaanu. Całość to około 20 PLN + koszty wysyłki. Chętnych proszę o zgłaszanie się na mejla – aż do wyczerpania nakładu.
KOMENTARZE (16)

Fandom

Polcon - część SW

2003-08-13 21:56:00 Nowa Gildia

23 sierpnia rozpocznie się Polcon, na którym nie zabraknie sekcji poświęconej Gwiezdnej Sadze. Program i wszystkie informacje na temat Polconu możecie przeczytać tutaj.
KOMENTARZE (2)

Fandom

Wielka bitwa Republiki z Separatystami

2003-08-12 15:58:00

Kiedyś na forum była mowa o braku gry bitewnej osadzonej w realiach Gwiezdno-wojennych. Później pojawił się post opisujący sposób gry startuetkami. Na Alderaanie planuję zorganizować potyczkę pomiędzy statuetkami republiki (tudzież ogolnie rozumianej jasnej strony) a separatystami (ciemna strona). Niestety skąpą ilością startuetek i dlatego apeluję do wszystkich, którzy je kolekcjonowali o włączenie się do tej zabawy. Tak więc weźcie startuetki ze sobą, ja wezmę zasady i do zobaczenia na Alderaanie.
KOMENTARZE (11)

Fandom

Alderaan 2003 cd...

2003-08-11 17:40:00

W wyniku pewnych zawirowań, część zdeklarowanych uczestników Alderaanu 2003 zrezygnowało. Zatem w chwili obecnej jest pięć wolnych miejsc. Decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń – do mnie na email: luc@gwiezdne-wojny.pl. I ważne, wpłaty będą dokonywane na miejscu, a nie przez bank.

Druga rzecz to taka, że PAJ przyjęła wyzwanie i wystawi swoją reprezentację w piłkę nożną.

Na planie uwzględniliśmy też konkurs na najlepsze stroje. Szczegółowy plan znajduje się na oficjalnej stronie Alderaanu 2003.

Charytatywna aukcja trwa. Obecna cena to 150 PLN. Kto da więcej?

Wygląda na to, że będziemy mieć więcej pamiątek okolicznościowych niż uczestników. Tych, którzy nie mogą przyjechać, a byliby zainteresowani koszulkami, znaczkami Alderaanu, a może też plakatami, prosimy o kontakt.
KOMENTARZE (5)

Fandom

Aukcja Yody i plan Alderaanu UPDATE 2

2003-08-07 18:25:00

Przy okazji Alderaanu 2003 oraz dzięki firmie LEGO Polska zorganizowaliśmy aukcję charytatywną, z której dochód będzie przeznaczony na Dom Dziecka w Sosnowcu. Na auckji została wystawiona figurka Yody z klocków LEGO – zestaw limitowany, trudny do kupienia od tak w Polsce, a na dodatek bardzo drogi. Aukcja rozpocznie się około godziny 22:00 tutaj. Dziś też, ale wieczorem zostanie zaktualizowana oficjalna strona Alderaan 2003, ale część aktualizacji już wprowadziłem. W tym plan z rozbiciem godzinowym! Przy okazji chcę jeszcze raz podkreślić, Alderaan 2003 odbywa się w SOSNOWCu, a nie jak planowano pierwotnie w Dąbrowie Górniczej – w sumie to obok, ale obecnie jest to SOSNOWIEC.

Update

Aukcje już oficjalnie otworzyliśmy. Na stronie oficjalnej znajdziecie między innymi plan Alderaanu, a także wykaz sponsorów i patronów imprezy, oraz częściowy wykaz nagród.

PRZYPOMINAMY, że Impreza odbywa się w SOSNOWCU!!! w dniach 16-17 sierpnia 2003. A dokładniej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu, przy ulicy Skwerowej 21. Mapa Sosnowca jest tutaj.

I jeszcze program Alderaanu, który może się już tylko nieznacznie zmienić:

Program Alderaanu 2003:

Dzień 1:

10:00 - 11:00 – w tych godzinach zbieramy się na Dworcu PKP w Sosnowcu – na głównym dworcu. Tam będzie czekać autokar który zawiezie nas do szkoły, w której odbywa się Alderaan. Wszyscy Ci, którzy jadą samochodami, mogą od razu przyjechać na ulicę Skwerową w Sosnowcu, gdzie znajduje się szkoła. Proszę przed wjazdem na jej teren przy przedniej szybie wystawić kartkę z napisem Alderaan 2003.

11:00 – 12:00 – nastąpi rozlokowanie uczestników i załatwienie kwestii papierkowych.

12:30 – oficjalne rozpoczęcie konwentu.

13:00 – 14:00 – obiad oraz czas wolny (możliwość pogadania, poznania się)

14:00 – 17:00 – konkursy dnia pierwszego. Będą to konkurs wiedzy książkowej (i komiksowej) – prowadzi Ricky Skywalker, konkurs wiedzy filmowej – prowadzę ja (Lord Sidious) – tu od razu zachęcam do obejrzenia filmów przed wyjazdem. Każdy kto uczestniczył w naszych zabawach konkursowych w Kantynie, to wie o jakie szczegóły potrafię się dopytywać :-). W każdym razie ma to być dobra zabawa, ale jak ktoś nie umie odróżnić Luke’a od Watto – to sorry, ale daleko nie zajdzie. W tym czasie odbędą się także warsztaty gier karcianych – i turnieje, oraz turniej w Sabacca.

17:00 – 18:00 – Prezentacja Polskiej Akademii Jedi

18:00 – 20:00 – Rozmowy z tłumaczami – albo raczej reality show.

20:30 – Ognisko (w tym mają być kiełbaski), a także rozdanie Alderaanek – nagród Akademii za najlepsze opowiadania fanowskie oraz rysunki, a także „nauka” starwarsowych piosenek ;).

22:00 – 5:00 – Turnieje karcianek, turnieje gier komputerowych, a dla reszty ... niespodzianka, składająca się z 3 dwugodzinnych części. ;)

Dzień II:

9:00 – śniadanie

10:00 -11:00 – wykład na temat pisania opowiadań fanowskich i twórczości fanów w ogóle, a także referat na temat Gwiezdnych Wojen w innych gatunkach filmowych.

11:00 – 12:30 – Turniej Mocy

13:00 – 14:15 – Pojedynek z Polską Akademią Jedi w siatkówkę, a także turnieje sportowe, oraz dla tych co nie chcą się ruszać turnieje w Szulernii np. w Sabacca.

14:15 – 15:00 – Obiad

15:00 – 16:00 – Warsztaty i pokazy walki, Aikido

16:00 – Oficjalne zakończenie zjazdu

Konkurs Mocy:

W konkursie tym będą uczestniczyć 3 drużyny. Drużyna Imperium, Rebelii i Yuuzhan Vong. Każda drużyna będzie sześcioosobowa. Można już zacząć się wstępnie dobierać. W każdym razie, nie będzie jakiś innych drużyn (typu północ-południe), ale podziały mają iść po linii poglądów politycznych w świecie Star Wars. W końcu to konkurs Mocy i mamy się dowiedzieć komu ta Moc najbardziej sprzyja. Konkurs ten będzie składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. W teorii będą pytania z wiedzy zarówno filmowej jak i książkowej, a w praktyce – zobaczycie.

Pojedynek z Akademią...

Polska Akademia Jedi wyzywa wszystkich uczestników Alderaanu 2003 na pojedynek. Obie drużyny mają wystawić swoje drużyny w siatkę.

Update 2, 9 sierpnia
Przypominam, że aukcja charytatywna trwa. Licytujemy figurkę Yody z klocków LEGO, zestaw wart 100$, którego nie można kupić w polskich sklepach. Uzyskaną sumę przeznaczymy na stowarzyszenie pomocy dzieciom z porażeniem mózgowym. Aukcja trwa tutaj i na chwilę obecną aktualna cena to 140 PLN.
KOMENTARZE (3)

Fandom

Jeszcze raz o Alderaanie

2003-08-03 23:16:00

Bardzo proszę wszystkich tych, którzy tego jeszcze nie zrobili, do jutra (to jest poniedziałek – 4 sierpnia), powiedzmy do 10-12 podesłać mi informację o koszulkach oraz czy dokonaliście wpłaty. Niebawem opublikujemy też ostateczny program Alderaanu 2003.
KOMENTARZE (1)
Loading..