Fandom

VIII Gorzowskie Spotkanie Fanów Star Wars

YangObi
0

W sobotę, 04 XII o godzinie 10:00 (max.10:30), odbędzie się VIII Gorzowskie Spotkanie Fanów Star Wars. Tym razem fani zbierają się w nietypowym o godz. 10:00 ze względu na działalność naszej Akademii /czytaj teatru/.

Swoje uwagi i propozycje wysyłajcie na moje GG 5817494 (Sizar) lub na GG YangObiego 1032179.


Topic na forum na temat VIII GSFSW.

Wywiad z Dan Falconem

Imperial City Online
1

Że konwent Alderaan 2004 nie spełnił oczekiwań większości fanów wiadomo nie od dziś. Jedni zwykli wypowiadali się o konwencie w sposób bardziej powściągliwy, inni w mniej.
Organizatorzy milczeli.
Vong postanowił rozwiązać im języki. Efekt? Zapraszam tu, na stronę Imperial City Online po wypowiedź szefa PAJu, głównego organizatora konwentu.

54 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars

3


04 grudnia, w sobotę o godz. 16.00, tradycyjnie odbędzie się 54 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars. Jak tradycji przystało spotykamy się w „Starym Młynku” przy Al. Ujazdowskich 6A.

Dojazd: [A] 116, 122, 159, 180, 195, E1, E2.

Topic na Forum o 54 WSFSW

XIX Spotkanie Śląskich Fanów Gwiezdnych Wojen – już 11 grudnia

Ceta i Joruus
25

XIX Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars odbędzie się 11.12.2004 w Gliwicach. O godzinie 16:00 spotykamy się już w miejscu docelowym: klub studencki „Spirala”. Mapka dostępna tutaj

Z okazji zbliżających się świąt mamy pomysł na projekt „Moja starwarsowa bombka”, czyli niech każdy przyniesie przez siebie wykonaną bombkę na choinkę, która wygląda jak Death Star. Technika dowolna: kupujecie srebrną bombkę i kleicie na niej, malujecie, modelinkujecie itd. Wszystkie death starowe bombki zawiesimy na małej choince. A potem w czasie świąt możecie sobie na swoich choinkach w domu powiesić.

Zapraszamy!

VI Wielkopolskie Spotkanie Star Wars > UPDATE!

Strider
14

Z powodu organizowanej parady Homoseksualistów z która mogą wiązać się zamieszki, dla bezpieczeństwa uczestników VI Wielkopolskie Spotkanie Star Wars zostaje przełożone na sobote 27 listopada!

VI Wielkopolskie Spotkanie Star Wars

Strider
14

Po bardzo długiej przerwie w spotkaniach w końcu zebraliśmy sie do kupy i postnowiliśmy coś zrobić :) Kolejne Wielkopolskie spotkanie odbędzię się w najbliższą sobotę 20 listopada, o godzinie 15, w naszej Poznańskiej Kantynie czyli w "Dramacie" na Starym Rynku.
Planowane atrakcje to:
- Omawianie polityki komiksowej Amberu.
- Dyskusja na temat "Ostaniego Proroctwa"
- Dyskusja na temat trylogii "Dark Nest"
- Popijawa w towazystwie Twi`lekanek ;)
- Podziwianie stuffu przyniesionego przez Fanów (jeśli ktoś coś przyniesie :))
- Jeśli zajdzie taka potrzeba to wymiany stuffu :)
- No i luźniejsze rozmowy :)
Same atrakcje moga w trakcie samego spotkania ulec zmianie ale ogóly zarys przedstawia się własnie tak.
Na samo spotkanie chciałbym rózniez zaprosić wszystkich Fanów z Wielkopolski (jeśli ktoś z Zewnętrznych Rubieży też chciałby wpaść to róznież zapraszamy :)) bo w końcu to jest Wielkopolskie spotkanie a nie tylko Poznańskie :)

X Spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

LS
0

27 listopada 2004 (sobota) o godzinie 12:00 w klubie Alladin's przy rogu Odrzańskiej i Nożowniczej odbędzie się X - jubileuszowe Spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu. Dwie podstawowe atrakcje spotkania to:
- konkurs wiedzy o Ciemnych Jedi - mamy nadzieję, że tym razem się on odbędzie
- wstęp do gier RPG - mini wykład (litryczny) Miśka Ex Machiny. Będzie to pierwsza część bloku RPGowego, druga odbędzie się na XI Spotkaniu w grudniu.

Dalej w planach mamy
- książki Lucasbooks, ale nie SW (Indiana Jones, Willow i Siódma Wieża)
- przyszłe hardcovery amerykańskie (Zahn 2x, Luceno 2x, KOTOR 2x)
- kącik TCG
- Ostatnie Proroctwo
- Battlefront
- Opinie o zwiastunie zajawkowym
- Dark Empire I i II
- książki Jude Watson
- figurki i zabawki z Zemsty
- Rozkaz Solo


Zebrane raporty z poprzednich spotkań znajdują się tu http://gwiezdne-wojny.pl/wroclaw.Mapa jest dostępna na Wrocław.pl.
Oczywiście jest też standardowo dostępna jej alternatywna (i schematyczna) wersja znajduje się poniżej:

O spotkaniu można porozmawiać:
tutaj, tutaj bądź tutaj.
Pytania można kierować też drogą mejlową na adres darthfizyk@wp.pl tudzież luc@gwiezdne-wojny.pl albo twardyb@op.pl (a nawet na jeszcze inne).
Pomysły i propozycje atrakcji i zajęć na spotkaniach proszę zgłaszać tutaj.

I Jeleniogórskie Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen

Misiek Ex Machina
4

Po długim poślizgu, za który przepraszamy wszystkich zainteresowanych, światło dzienne ujrzał od dawna oczekiwany raport z I Jeleniogórskiego Spotkania Fanów SW, napisany ręką Lorda Sidiousa. Raport ten można przeczytać tutaj. Informacje o kolejnych spotkaniach wkrótce.

Misiek Ex Machina

Galaktyczne Podboje - relacja

LS
0

W dniach 6 - 7 listopada odbyła się we wrocławskim Media Markt II (na Bielanach) impreza o nazwie "Galaktyczne Podboje". Raport z tej prezentacji można przeczytać tutaj. Zdjęcia z przyczyn technicznych, zostaną zamieszczone najprawdopodobniej w późniejszym terminie. Następne, X Spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu odbędzie się 27 listopada. Więcej szczegółów niebawem.

VI Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars

YangObi
3

Jeszcze nie opadły emocje z V spotkania a już planujemy kolejne... Spowodowane jest to tym, że zamierzamy przeprowadzić omówić kilka ważnych spraw odnośnie nowych akcji. Spotykamy się 11 listopada (czwartek) o godzinie 15.00 przy Akademią Jedi na Dagobah czyli pod Teatrem. Czwartek jest dniem wolnym z okazji święta, więc będziemy mieli całą Akademie do dyspozycji. Tematem przewodnim będą karty TCG. Przygotowałem już malutką prelekcję no i oczywiście decki do pokazu. Warto jest nauczyć się grać w Gwiezdnowojenną karciankę. Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek karty są proszone o przyniesienie ich gdyż będziemy nauczać gry w karty, pod patronatem naszego Mistrza Yody. Dla osób nie zainteresowanych karcianką najprawdopodobniej będzie wyświetlony jeden z filmów. Zapraszamy wszystkich chętnych. Wszelkie pytania i zgłoszenia spóźnień proszę kierować do YangObiego lub GG: 1032179.


Spotkania Gorzowskich Fanów Star Wars na Forum.

Eldarion 2004 - wiecej informacji

Volrath
3

Niedawno pisalismy o konwecie fantastyki "Eldarion", który odbędzie się w Katowicach.
Volrath przesłał nam dokładniejszy plan zajęc, tyczących się Gwiezdnych Wojen. Oto on:

Planujemy:
-konkurs wiedzy o filmach (wszystkie 5 części + Clone Wars, raczej bez pytań o nowelizacje. Bez zmian dokonancyh na DVD Klasycznej Trylogii)

funkcję organizatorów i prowadzących będą spełniać Volrath oraz Switch

- konkurs wiedzy o EU (tym z kolei zajmie się Ricky Skywalker)

W obu konkursach przewidziane są nagrody


Dwie prelekcje:

-"Państwa i federacje we wszechświecie SW" - zaprezentuje Ricky Skywalker - oraz druga, której temat pozostaje jeszcze nieznany

Konwent odbywa się w dniach 12-14 listopada (piątek- niedziela), a SW będą tam obecne o godzinie 13.00 pierwszego dnia (konkurs filmowy), 12.00 i 13.30 dnia następnego (prelekcja o nieznanym jeszcze temacie i konkurs EU) oraz w niedzielę o 13.30 (prelekcja "Państwa...")
Godziny i dni mogą jeszcze ulec zmianie

Oprócz tego odbędzie się spotkanie z panią Aleksandrą Jagiełowicz, tłumaczką między innymi Gwiezdnych Wojen (piątek 18.30)

informacje dotyczące samego konwentu znajdują się pod adresem:

www.eldarion.up.pl

Falkon 2004

Vong
2

W dniach 19-21 listopada, w Lublinie odbędzie się kolejna edycja jednego z największych w Polsce (a największego po tej stronie Wisły ;) ) konwentów – Falkonu 2004. Organizatorem jest Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza wraz z IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie oraz Lubelskim Klubem Fantastyki "Syriusz".

W programie nie zabrakło bloku SW który jest organizowany przez Lubelski Fanklub Star Wars. Przewidziano następujące punkty programu:

  • · Pokaz fan-filmów + pokaz serialu Clone Wars - Thon
  • · RPG d6 - Emiel Regis
  • · pokazowa gra w Sabacca z możliwością zagrania - KoZi
  • · Prelekcja Polityka w SW – Vong
  • · Konkurs (filmy+EU) – Vong
  • · Jubileuszowe X LSFSW

Ponadto około ponad 140 innych punktów programu – prelekcje, konkursy, gry karciane i fabularne, filmy, pokazy i wiele innych. Ponadto spotkania z blisko 30 gośćmi (Andrzej Pilipiuk, Romuald Pawlak i wielu innych).

Aby zachęcić niezdecydowanych do przyjazdu, nie musze chyba dodawać, że 3 dniowa akredytacja wynosi tylko 20 zł*, zaś samo IV L.O. mieści się 100m. Od dworca PKS. Istnieje możliwość spania w szkole (własna karimata i śpiwór) lub w hotelu, po bardzo niskich cenach (szczegóły na stronie www.falkon.prv.pl) .

Wszelkie informacjie udzielane są w tych topicach na Holonecie:
http://www.holonet.pl/viewtopic.php?t=1064 http://www.holonet.pl/viewtopic.php?t=1824,
pod adresem e-mail vong@op.pl a także na stronie organizatora www.falkon.prv.pl.

Serdecznie zapraszamy

* przy wcześniejszej rezerwacji w tym topicu:
http://www.holonet.pl/viewtopic.php?t=1849, w przeciwnym razie cena wynosi 25 zł.

Raport z IX LSFSW

Thon
0

23 października w Irish Pubie "U Szewca" odbyło się IX Lubelskie Spotkanie Fanów Star Wars. Raport możecie przeczytać tutaj. Natomiast na stronie The Outer Rim można obejrzeć 39 zdjęć z tego spotkania.

IX Spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

LS
5

Po obfitującym w atrakcje weekendzie pod hasłem „Galaktyczne Podboje” w Media Markt (który przypominamy, odbędzie się w tę sobotę i niedzielę - więcej >>>), mieliśmy pójść za ciosem i doskonale bawić się na Szederiadzie, niestety z względów niezależnych od nas Szederiada nie odbędzie się. Niejako w jej miejsce postanowiliśmy zorganizować IX Spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu. Tym razem wyjątkowo w czwartek, 11 listopada (dzień wolny).

IX odbędzie się bez napiętego grafiku tematów o Star Wars i innych dziełach Lucasa. Podstawowe zagadnienia poruszane na spotkaniu to:
- wrażenia z „Galaktycznych Podbojów”
- ew. sprawy organizacyjne
- zwiastun „Zemsty Sithów”
Reszta spotkania ma mieć zdecydowanie luźniejszy, niekoniecznie starwarsowy charakter. Mało tego, wieczorem planujemy wybrać się do kina Helios na film „Upadek”. Czy będzie to koniec spotkania i wieczoru? Zobaczy się, po filmie.

Spotykamy się w pod Biblioteką Wojewódzką na Rynku o godzinie 13:30 max 14:00. Do kina wybieramy się na godzinę 16:00 więc i tam ew. będzie można będzie się spotkać.

Film Upadek opowiada o ostatnich dniach życia Adolfa Hitlera.
Berlin, kwiecień 1945 roku. Naród czeka na swój upadek. Na ulicach stolicy Niemiec panuje chaos. Hitler wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami ukrywa się w bunkrze w podziemiach berlińskiej Kancelarii Rzeszy. Wśród „świty” wodza znajduje się Traudl Junge, ostatnia sekretarka Hitlera. Te ostatnie dni spędzone w izolacji od świata zewnętrznego, 10 metrów pod berlińskimi ulicami, wzbudzają tak wiele kontrowersji i domysłów jak żaden inny etap biografii Hitlera. Co wydarzyło się w podziemiach Kancelarii Rzeszy?

Warto tutaj przypomnieć, że w roku 1973 wszedł film „Hitler: Ostatnie dziesięć dni” Ennio De Concini, który opowiadał dokładnie o tych samych wydarzeniach. Tyle, że tam w roli Führera III Rzeszy wystąpił fenomenalny Alec Guinness (czyli Obi-Wan Kenobi z klasycznej trylogii).

Spotkanie będzie mieć luźniejszy i mniej zorganizowany charakter. Po filmie planowana dalsza dyskusja, bez pomysłów o której możemy zakończyć.
X spotkanie planowane jest na 27 listopada i tam będziemy kontynuować szeroko zakrojony plan. Wszystko wskazuje, że będzie tam między innymi wykład o podstawach RPG.

O spotkaniu można pogadać:
tutaj, tutaj bądź tutaj.
Pytania można kierować też drogą mejlową na adres darthfizyk@wp.pl tudzież luc@gwiezdne-wojny.pl albo twardyb@op.pl (a nawet na jeszcze inne). Pomysły i propozycje atrakcji i zajęć na spotkaniach proszę zgłaszać tutaj.

53 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars - UPDATE

6

06 listopada, w sobotę, odbędzie się 53 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars. Tym razem spotkanie rozpoczyna się przed kinem Atlantic o godz. 13:50 - 14:00, gdzie wszyscy idą na film "Obcy kontra Predator", ktorego seans rozpoczyna się o 14:30.

Nastepnie wszyscy spotykają się w „Starym Młynku” przy Al. Ujazdowskich 6A o godz. 16:00.

Osoby zainteresowani seansem filmowym "AvsP", proszeni są o kontakt z Darkiem Jedi.

Dojazd: [A] 116, 122, 159, 180, 195, E1, E2.Topic na Forum o WSFSW

Galaktyczne Podboje czyli Weekend w Media Markt

LS
8

W dniach 6-7 listopada 2004 we wrocławskim Media Markt w centrum handlowym Auchon odbędzie się impreza promująca fantastykę o nazwie „Galaktyczne Podboje”. Poniżej zamieszczamy opis atrakcji, a także dokładny plan Imprezy.

„GALAKTYCZNE PODBOJE”

Organizatorem akcji jest Media Markt Wrocław II - dział Software.

Współorganizatorem jest Centrum Gier BARD – sklep zajmujący się sprzedażą gier fantasy (Fantasy Games and Science Fiction) oraz akcesoriów do gier.

Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen

Partnerzy akcji:
- LEM: gry PC (Star Wars),
- CD Projekt: gry PC (Warhammer),
- Nicolas Games: gra PC (Aliens vs Predator),
- Sony Playstation: konsole, gry PS 2,
- Cenega: gry konsolowe,
- APN Promise: konsola X Box,
- Helion: książki,
- Imperial: filmy,
- Games Workshop,
- Aliensgroup (figurki, zabawki i postaci z filmów),
- Tonsil (kino domowe, sprzęt hi-fi),
- EIC (j/w),
- JVC (j/w),
- Indesit – Ariston (lodówki – konkurs rysunkowy),
- Fuji, HP (robienie i wydruk zdjęć),
- Maxcom, Fellowes – nagrody na konkursy.

Termin akcji: 6-7.11.2004

Atrakcje przewidziane podczas zlotu:
- prezentacja gier (oraz oczywiście możliwość zagrania),
- turnieje z nagrodami dla najlepszych (zwycięzcy otrzymają dodatkowo koszulki z naprasowanym zdjęciem zrobionym podczas konkursu),
- prezentacje filmów,
- kurs nauki przeprowadzania gier bitewnych z użyciem figurek,
- kurs malowania figurek Obcych i Żołnierzy Przyszłości,
- wystawa pomalowanych figurek – przygotowana przez najlepszych malarzy w Polsce,
- możliwość udziału w rozgrywanej bitwie (na chętnych będą czekały stoły z makietami),
- turniej gier figurkowych i karcianych,
- stoisko prezentujące akcesoria i produkty związane z tematyką akcji,
- konkursy prowadzone przez profesjonalnych konferansjerów (oprawa artystyczna prowadzona i przygotowana przez firmę REBEL Mirosław Meyer).

Impreza ma na celu prezentację gier i filmów związane z tematyką akcji.
Klimat świata przyszłości zostanie oddany poprzez muzykę, filmy oraz oprawę artystyczną.

SOBOTA
6 listopad

Godz. 10.00
Rozpoczęcie weekendu „Galaktyczne Podboje”

Godz. 10.00 – 18.00
- turniej Warhammer (1500 pkt.)

Godz. 10.00
- fanfilmy cz. 1

Godz. 11.00
- zwiastuny filmowe cz. 1

Godz. 12.00
- konkurs rysunkowy – atrakcją dodatkową będzie konkurs malowania na lodówce!

Godz. 13.00
- pojedynki na miecze

Godz. 14.00
- konkurs wiedzy o Star Wars

Godz. 15.00
- fanfilmy cz. 2

Godz. 16.00
- zwiastuny filmowe cz. 2

Godz. 17.00
- prezentacja nowej gry karcianej Wars


Przez cały dzień:
· nauka malowania figurek
· prezentacje gier komputerowych i konsolowych (Sony Playstation 2 oraz XBox) o tematyce fantastycznej (seria Star Wars, Aliens vs Predator, Warhammer 40 000 i inne) oraz karcianych i figurowych (Warczy, Horus Heresy, Wars, Władca Pierścieni)
· projekcja filmów
· robienie zdjęć aparatem cyfrowym i możliwość ich wydrukowania oraz zrobienia koszulki – prasowanki

NIEDZIELA
7 listopad

Program niedzielnych atrakcji będzie podobny do dnia poprzedniego

Godz. 10.00 – 18.00
- turniej Warhammer (500 pkt.)

Godz. 10.00
- fanfilmy cz. 1

Godz. 11.00
- zwiastuny filmowe cz. 1

Godz. 12.00
- konkurs rysunkowy

Godz. 13.00
- pojedynki na miecze

Godz. 14.00
- wielki pokaz Warhammer 40 000 – „Krwawe Anioły kontra Armia Obcych”

Godz. 15.00
- konkurs wiedzy o Star Wars
- fanfilmy cz. 2

Godz. 16.00
- zwiastuny filmowe cz. 2

Godz. 17.00
- prezentacja nowej gry karcianej Wars


Przez cały dzień:
· nauka malowania figurek
· prezentacje gier komputerowych i konsolowych (Sony Playstation 2 oraz XBox) o tematyce fantastycznej (seria Star Wars, Aliens vs Predator, Warhammer 40 000 i inne) oraz karcianych i figurowych (Warczy, Horus Heresy, Wars, Władca Pierścieni)
· projekcja filmów
robienie zdjęć aparatem cyfrowym i możliwość ich wydrukowania oraz zrobienia koszulki – prasowanki


Wszelkie ewentualne zapytania proszę kierować najlepiej bezpośrednio na Forum.

Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.