TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

45 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars

2004-03-30 19:17:00

03 kwietnia (sobota) o godz. 16.00 odbędzie się 45 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars w nowym miejscu, a dokładnie w Cafe "Stary Młynek" przy Al. Ujazdowskich 6A vis a' vis ambasady USA i Szwajcarskiej (dojazd: [A] 116, 122, 159, 195, E2). Ponadto odbędzie się spotkanie z fanami pomagającymi przy tłumaczeniu gry KOTOR PL oraz ... ale to już niespodzianka.

Pozdrawiam
Adam "Andaral" Chodorowski
KOMENTARZE (6)

Fandom

Raport z II LSFSW

2004-03-28 22:30:00 Thon

Thon podesłał nam raport z II Lubelskiego Spotkania Fanów Star Wars. Jest on dostępny tutaj. Zapraszam do przeczytania!
KOMENTARZE (45)

Fandom

Raport z IV SWFSW

2004-03-28 14:39:00 Anor

21 marca w Poznaniu odbyło się czwarte spotkanie wielkopolskich fanów Star Wars, którego głównym tematem była karcianka CCG. Zapraszamy do przeczytania raportu i obejrzenia zdjęć z tej imprezy.


KOMENTARZE (7)

Fandom

III Spotkanie Fanów Star Wars w Szczecinie

2004-03-26 18:39:00 Wo_Ja_Ann

4.IV.04 (Bardzo MOCna data:) ) odbędzie się spotkanie szczecinskich fanów Star Wars. Oczywiście Fani z innych miast są mile widziani, jak im się będzie chciało :D Spotkanie odbędzie się o godzinie 18 w Fenixie (Klub z kafejką internetową blisko LO1).
W programie:
-Wyświetlanie ciekawszych filmów fanowskich na kompie
-Konkurs wiedzy z tych filmów
-Przyjacielskie pogawędki.

SERDECZNIE ZAPRASZAM !

KOMENTARZE (7)

Fandom

Mała niespodzianka na premierze

2004-03-26 11:34:00

Wszystko wskazuje na to, że podczas jutrzejszej premiery KOTORa PL, nie tylko będzie można zobaczyć obszerną prezentację gry na dużym ekranie, brać udział w różnych konkursach, ale też protestować samemu trochę grę na przygotowanych wcześniej samodzielnych stanowiskach komputerowych. Może być to dobra okazja do zaznajomienia się z grą, przez osoby, które wahają się nad jej zakupem.

Przypominamy, że całość zaczyna się około godziny 10:00 w Katowickim Centrum Filmowym Helios (ul. Uniwersytecka 13), o szczególną obecność o tej godzinie apelujemy do osób, które mają ochotę wygrać KOTOR PL.

Tymczasem zamieszczamy skan tyłu aktualnej reklamówki Heliosa (wielkie dzięki Peter_D), gdzie wspomniano o „Dniu w Świecie Gwiezdnych Wojen”, na który jutro serdecznie zapraszamy.

A poniżej oficjalna informacja od dystrybutora gry firmy L.E.M..
W najbliższą sobotę wielki dzień dla fanów Star Wars !!!

  27 marca 2004 w Katowicach odbędzie się impreza "Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen" organizowana przez Polską Akademię Jedi. W Centrum Filmowym Helios (budynek Unicentrum, ul. Uniwersytecka 13) od godziny 10.00 rozpoczynamy megazabawę inspirowaną premierą pierwszej gry z serii Star Wars w polskiej polskiej wersji językowej. Mowa o grze "Star Wars Knights of the Old Republic" PC, która już niebawem trafi do sprzedaży w Polsce, a w Katowicach po raz pierwszy zaprezentujemy ją w polskiej wersji.

Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji czerpiących z przepastnego świata Star Wars.
Będą to:
- przedpremierowy pokaz gry "Star Wars Knights of the Old Republic" PL; w holu głównym kina katowicki Media Markt wystawi komputery, na których będzie można zapoznać się z grą. Ponadto tu także rozegramy turniej sieciowy w ,,Star Wars Jedi Knight II Jedi Outcast''. Do wygrania gry z serii Star Wars i gadżety.
- ogrom świata Star Wars zobaczycie także na dużym ekranie; przygotowaliśmy specjalny pokaz gry "Star Wars Knights of the Old Republic" oraz nowych tytułów ze świata Star Wars, które ukażą się niebawem, min: ,,Star Wars Republic Commando'', ,,Star Wars Battlefront'' oraz drugiej części ,,Star Wars: KOTOR''.
- turnieje z nagrodami, podzielone na dwie części - konkursy sprawności oraz konkursy wiedzy o: filmach, grach, książkach i komiksach ze świata Gwiezdnych Wojen.
- całodniowy konkurs "Walka o KOTORa", dla uczestników, którzy wykażą się znajomością fabuły, postaci, planet w grze ,,Star Wars Knights of The Old Republic, do wygrania polska wersja gry ,,Star Wars: KOTOR''.
- dla fanów karcianek, zwłaszcza TCG, przygotowano pokazową grę Star Wars
- LARP w świecie Gwiezdnych Wojen
- pokazy walk przygotowanych przez Polską Akademię Jedi.

Wstęp na imprezę jest darmowy!!!

Zapraszamy serdecznie wszystkich fanów świata Star Wars i nie tylko. "Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen", od godziny 10:00, w sobotę 27 marca, Centrum Filmowe Helios (budynek Unicentrum, ul. Uniwersytecka 13) w Katowicach.

Organizatorami imprezy "Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen" są: Polska Akademia Jedi, L.E.M, Centrum Filmowe Helios, Media Markt Katowice, NEC/Mitsubishi oraz firmy ISA, BARD.

Patroni medialni: Wprost, Gazeta Wyborcza, Dziennik Zachodni, Trybuna Śląska, Super Express.

KOMENTARZE (7)

Fandom

Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen dalsze informacje

2004-03-23 10:47:00

Coraz bardziej krystalizują się nam dane o „Dniu w Świecie Gwiezdnych Wojen”. Chyba najbardziej interesującą wszystkich sprawą jest możliwość zakupu KOTOR PL po promocyjnych cenach. Jeśli Moc pozwoli, to tak będzie. Jeśli nie (opóźnienia), to zapewne pojawią się specjalne kupony rabatowe, więc warto przyjść.

Od godziny 10:00 do 10:30 będą przyjmowane zapisy do turnieju „Walka o KOTORa”. W razie potrzeby zostaną zorganizowane jakieś wstępne eliminacje, gdzie ważna będzie odrobina szczęścia. Konkurs „Walka o KOTORa” będzie rozbity na części i potrwa przez całą imprezę. Zatem jeśli chcesz wygrać, musisz wykazać się świetną znajomością świata Star Wars i za każdym razem być lepszy od konkurentów...

Głównym punktem programu będzie przedpremierowy pokaz polskiej wersji gry Star Wars Knights of the Old Republic. W holu głównym kina katowicki Media Markt wystawi komputery, na których będzie można zapoznać się z grą. Ponadto ogrom świata Star Wars zobaczycie na dużym, „srebrnym” ekranie. Dla szerokiej publiczności przygotowaliśmy specjalny pokaz gry w sali kinowej. To będzie pierwsza na tak dużą skalę prezentacja gry Star Wars w Polsce i jednocześnie pierwszy pokaz polskiej wersji językowej tej gry. Szykuje się nie lada wydarzenie.

Dobra wiadomość także dla fanów karcianek, zwłaszcza TCG. Będzie możliwość pogrania i wymiany kart. ISA przygotowuje pokazową grę i zaprezentuje zasady rozgrywki.

Poza tym wszystko wskazuje na to, że można będzie wziąć udział w LARPie w świecie Gwiezdnych Wojen oraz obejrzeć pokazy walk przygotowanych przez Polską Akademię Jedi.

Impreza odbędzie się pod patronatem firmy LEM - dystrybutora gier firmy LucasArts w Polsce i wydawcy polskiej wersji językowej gry „Star Wars Knights of the Old Republic”.

Więcej szczegółów o imprezie „Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen” można znaleźć na forum.

Zapraszamy – „Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen”, od godziny 10:00, w sobotę 27 marca, Centrum Filmowe Helios (budynek Unicentrum, ul. Uniwersytecka 13) w Katowicach.

I niech Moc będzie z Wami....
KOMENTARZE (12)

Fandom

Alderaan 2004: Konkursy

2004-03-23 10:06:00

Choć oficjalną inaugurację prac przygotowawczych do Alderaanu 2004 planujemy na 28 marca (z powodu Dnia w Świecie Gwiezdnych Wojen), to już teraz możemy ogłosić parę spraw. Nauczeni doświadczeniem z ubiegłego roku, wstępnie ogłaszamy wcześniej konkurs na różne przejawy twórczości fanów, a także jego podstawowe modyfikacje. Prosimy chętnych o przygotowanie prac: rysunków, opowiadań, wierszy, piosenek, czy rzeźb lub np. ulepionych figurek. Adres do nadsyłania i szczegóły podamy niebawem. Ale najważniejsze jest to, żeby każdy autor na swojej pracy zrobił własne godło (unikalny emblemat), pozwoli to na łatwe rozpoznanie czyje prace są czyje. Prosimy także o nie przysyłanie do konkursu materiałów z ubiegłego roku.
KOMENTARZE (15)

Fandom

Trójmiejskie Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen - raport

2004-03-22 21:31:00 NEIMOIDIAN

W sobote 20 marca o godzinie 16:00 w Gdansku odbyło się już drugie spotkanie Trójmiejskich Fanów Gwiezdnych Wojen. Raport możecie przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy zdjęcia, których więcej możecie zobaczyć tutaj.Franki, Lea, Zuckuss8, Nomann, Jarek i Jedi Adam oraz wprawiony w lewitację odbiornik radiowy.

Dark Force Rising: Admin, So-Bitch, i Pilszyk.

Trójmiejska opieka dentystyczna jak zawsze na najwyższym poziomie.

Grzyb próbował iść pod wiatr, ale go zawiało.

Neimo z nostalgią patrzy na puste szklanki, Franki próbuje unieść ciężki aparat.

KOMENTARZE (10)

Fandom

IV SWFSW

2004-03-17 20:11:00

"Chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych do uczestnictwa w Spotkaniu Wielkopolskich Fanów SW w Poznaniu, które odbędzie sie w niedzielę 21 marca o godzinie 14.00 już w tradycyjnym miejscu, czyli w pubo-restauracji "Dramat". Spotykamy się na Starym Rynku pod Ratuszem. Pub zlokalizowany jest dokładnie naprzeciw Ratusza więc spóźnialskich zapraszamy do wejścia do "Dramatu".Tym razem spotkanie kręcić się będzie mocno wokół tematyki karcianek, przewidujemy małą prelekcję na ten temat, a chętni będą mogli sobie pograć. Czekamy również na propozycje z waszej strony. Zapraszamy Anor & Kolarz
Link do tematu na forum.
KOMENTARZE (13)

Fandom

Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen

2004-03-16 22:37:00

27 marca 2004 w Katowicach odbędzie się impreza „Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen” organizowana przez Polską Akademię Jedi. Tematem przewodnim będzie oczywiście premiera gry Knights of the Old Republic w wersji polskiej. Jednak całość nie ograniczy się tylko do tego wysoko ocenianego RPGa.
KOTOR to komputerowy RPG, stworzony przez LucasArts i Bioware (twórcy sagi Baldur’s Gate) osadzony około 4000 lat przed wydarzeniami znanymi z filmu „Gwiezdne Wojny Część IV Nowa Nadzieja”.
„Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen” odbędzie się w katowickim Centrum Filmowym Helios (budynek Unicentrum, ul. Uniwersytecka 13). Rozpoczynamy około godziny 10:00 a planowane zakończenie będzie gdzieś koło 16:00.
Głównym punktem programu będzie oczywiście pokaz KOTOR PL. Będzie to się odbywać na dwa sposoby, na komputerach, będzie można podejść i zobaczyć, ale też na dużym ekranie, gdzie gra zostanie przedstawiona na forum publicznym.
Ale to dopiero początek atrakcji. Przez cały czas trwania imprezy, będzie rozgrywany turniej, w którym nagrodą będzie właśnie KOTOR. Turniej ten będzie składał się z dwóch zasadniczych części, zabaw sprawnościowych oraz konkursów wiedzowych (tu będziemy się pytać o pewne niuanse związane z kinowymi filmami z cyklu „Gwiezdne Wojny”). Konkurs „Walka o KOTORa” będzie rozbity na części i będzie trwał przez całą imprezę. Jeśli ktoś chce wygrać KOTORa, będzie musiał być na całości.
Najprawdopodobniej LEM zaprezentuje także inne gry z cyklu Gwiezdne Wojny – w tym Jedi Academy, ale już tylko na komputerach.
Dobra wiadomość dla fanów karcianek, zwłaszcza TCG. Będzie możliwość pogrania, wymiany kart, a także pokazowa gra, by przyswoić wszystkim zasady.
Wstęp na imprezę jest wolny, mało tego, osoby, które nie chcą startować w konkursie mogą przyjść (i wyjść, a potem wrócić) w każdej chwili.
Całość odbędzie się pod patronatem dystrybutora gier LucasArts, a także producenta polskiej wersji językowej gry - firmy LEM.
Swoje wątpliwości i pytania o "Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen" można wyrażać też na forum.
KOMENTARZE (4)

Fandom

Otis na Czatach...

2004-03-16 13:08:00 Rif

Jak podaje Rif:
Na pewno ucieszycie się z faktu, iż Otis Frampton (znany z TFN twórca fanartów - dop. Yako) przyjął zaproszenie i zgodził się wpaść na Holoczat w czwartek, 18 marca o godzinie 20.00.
Cała rozmowa będzie odbywała się naturalnie w języku angielskim, a tłumaczem symultanicznym będzie Miagi. Naturalnie pytania będziecie mogli zadawać po polsku lub po angielsku. Wierze, że przybędziecie w licznym gronie.

Dzięki Rif za info!

Wszystkich chętnych do zapoznania się z pracami Otisa zapraszamy na jego stronę domową oraz do bastionowej galerii poświęconej jego pracom.
KOMENTARZE (6)

Fandom

Trójmiejskie Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen

2004-03-14 19:01:00 Neimoidian

The Wait is Over...

TRÓJMIEJSKIE SPOTKANIE FANÓW STAR WARS

20 marzec 2004 (sobota) o godzinie 16:00 (WSTEP WOLNY)

w klubie studenckim Ygrek w osiedlu akademickim na ul. Polanki w Gdańsku. Nie wiesz jak tam trafić? Ależ to proste -> MAPKA

Jak zwykle przewidujemy garść atrakcji:

- Kulturalną atmosferę rodem z Kantyny w Mos Eisley
- Ciekawe towarzystwo w postaci kwiatu polskiego fandomu
- Napoje bezalkoholowe
- Pokazy mody SW (jak ktoś coś przyniesie)
- I jak zawsze DOBRĄ ZABAWĘ

Wszystkich chętnych z Trójmiasta, województwa, kraju i ze świata zapraszamy, a niezdecydowanym proponujemy zapoznać się z garścią wspomnień z poprzedniego spotkania: tutaj i tutaj
KOMENTARZE (8)

Fandom

XII SŚFSW

2004-03-13 15:09:00 JORUUS

Poniżej zamieszczamy informacje podesłane przez JORUUSa odnośnie kolejnego spotkania śląskich fanów Star Wars. Kiedy i Gdzie:
27 marca 2004, Bielsko-Biała, PUB "Piwniczka", start o 13:19

Dojazd:
- pociągiem: z Katowic osobówka o 11:45 (dojazd o 13:09)
- autem: z Katowic... jechać na Bielsko :) jadąc cały czas szybkiego ruchu w końcu dojedziecie do Dworca PKP ( na mapce nr 1) i albo parkujecie w płatnej strefie na ul Barlickiego albo kierujecie się na jedyny darmowy parking w Bielsku znajdujący się przy Centrum handlowym Sfera - nr 3) - trzeba wjechać w ul. Grażyńskiego.

Wszyscy ludzie i przedstawiciele innych ras, którzy przyjadą pociągiem o 11:45 z Katowic proszeni są o zebranie się w grupce na peronie. Będą bowiem czekać na was w tamtym miejscu przedstawiciele miejscowego fandomu, którzy pomogą wam pokonać trudną trasę do Katyny. W celu wzajemnego rozpoznania się możecie wymachiwać swoimi saberami lub mruczeć Marsz Imperialny, a najlepiej to zerknijcie do sprawozdania z XI Spotkania i dobrze zapamiętajcie twarze Otasa i Gunfana (wiem że to nieprzyjemny widok ale wierze, że dacie rade).

Nocleg:
Nie przewiduje się lecz chętni mogą znaleźć miły kąt w miejskiej noclegowni.


JAK DOTRZEĆ Z DWORCA DO „PIWNICZKI”- WERSJA DLA OPORNYCH
by Gunfan


Wychodząc przed budynek dworca, ujrzycie postój taksówek. Obróćcie się teraz w lewo, tyłem do wiaduktu, który po wyjściu z budynku był po prawej. Już? Wszyscy wiedzą, która to lewa, a która prawa? Doskonale... Więc teraz idziecie w stronę, w którą się obróciliście, czyli oddalacie się od wiaduktu. Idziecie wzdłuż takiej raczej ruchliwej ulicy (jest to jedna z głównych ulic w Bielsku, musi być ruchliwa), po drodze mijacie taki dość rozbudowany przystanek autobusowy (składa się bodajże z trzech kiosków, jednej budki z pieczywem i dwóch zadaszonych mniejszych przystanków). Idziecie dalej... Cały czas prosto, zakrętów nie ma żadnych po drodze, na ulicę nie radzę skręcać... Dochodzicie w końcu do zjazdu prowadzącego w dół i nieco w lewo. I tą drogą właśnie macie się udać; dochodzicie do samego dołu zjazdu i widzicie skrzyżowanie, po lewej macie zaś stację benzynową. Nie patrzycie jednak w lewo, przeciwnie – patrzycie w prawo... W prawo, mówię. No, już lepiej. Na prawo macie dwie niezbyt ruchliwe uliczki, jedną bliższą, drugą dalszą. Ta bliższa to Barlickiego i to właśnie w nią musicie skręcić... Czyli po dotarciu do samego dołu zjazdu po prostu...- przestańcie patrzeć w lewo! – po prostu skręcacie w najbliższą uliczkę po prawej. To tu mieści się knajpka, o której mowa, czyli „Piwniczka” (dodam od siebie, że PUB znajduje się ok. 60m od skrzyżowania, po lewej stronie ul. Barlickiego - idąc od skrzyżowania, jak przejdziecie za daleko i będziecie się wracać to będzie po waszej prawej stronie. Gdy wejdziecie w uliczkę od razu wasz wzrok przykuje duży szyld "Kancelaria Prawna" .. on po prostu zasłania całą knajpkę, która jest w tamtym miejscu - Otas).
Gratulacje, dotarliście cało i zdrowo, poznaliście też przy tym spory kawał Bielska. Idźcie teraz wyrazić organizatorom swe uznanie.

(Nie przewidujemy wersji "Dla jeszcze bardziej opornych" - Otas)

Atrakcje:
- w miarę zainteresowania jest możliwe zorganizowanie mini turnieju na automacie SWT:Arcade (organizatorzy zapewniają automat... żetony sami kupujecie)
- „gra na słówka” – mała niespodzianka do której jedyne co potrzebujecie to trochę wiedzy Star Warsowej :P

Powrót:
Z Bielska pociągi w kierunku Katowic odjeżdżają w następujących godzinach (w nawiasie godz. przyjazdu do Katowic) 16:38 (17:59); 17:13 (18:17); 17:51 (19:10); 19:02 (20:25); 19:57 (21:04); 20:15 (21:21).

Serdecznie zapraszamyOd koordynatorów:
Od tego spotkania SŚFSW opuszczają Polską Akademię Jedi i wracają do swojej dawnej formy.

KOMENTARZE (15)

Fandom

Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen a KOTOR

2004-03-09 21:20:00

Już oficjalnie możemy zdradzić, że planowana na 27 marca 2004 impreza „Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen” jest związana z premiera KOTORa PL. W chwili obecnej trwają negocjacje, aby była możliwość bliższego zapoznania się z tą grą, ale już dziś możemy powiedzieć, że Moc będzie silna tego dnia w Katowicach. Poza prezentacją Rycerzy Starej Republiki możecie oczekiwać gier i konkursów. Najważniejszy konkurs będzie dwufazowy. W pierwszej uczestnicy będą mogli popisać się swoją wiedzą zdobytą dzięki filmom, a w drugiej nadrobić ewentualne braki zabawami sprawnościowymi. Jedną z nich będzie „Atak na Gwiazdę Śmierci”. To nie koniec planowanych atrakcji.
„Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen” odbędzie się w Katowickim kinie Helios. Zainteresowanych zachęcamy do zamieszczania pytań na forum.
KOMENTARZE (9)

Fandom

Raport z XI spotkania ŚFSW

2004-03-08 18:40:00

Pod koniec lutego w Kotulinie odbyło się XI spotkanie śląskich Fanów Star Wars, połączone z I Śląskim Turniejem Sabacca. Raport z tej imprezki, a także linki do galerii i dodatkowych multimediów znajdują się tutaj.
KOMENTARZE (18)

Fandom

Dwa artykuły...

2004-03-05 22:32:00 Vong

W związku z II LSFSW, które miało miejsce w ostatnią sobotę, w prasie lubelskiej ukazały się dwa artykuły. W lubelskim dodatku do GW na drugiej stronie można było przeczytać informację o planowanym spotkaniu wraz z częścią programu (skan tu). W gazetce osiedlowej - "Obserwatorze Dzielnicowym" dostępnej na największych osiedlach Lublina ukazał się artykuł autorstwa Vonga z Praetorite Vong o szeroko pojętych Gwiezdnych Wojnach, także o ich fanach z Polski i ze świata no i zapowiedź spotkania. Nie zabrakło oczywiście różnych adresów webowych naszej internetowej starwarsowej społeczności, w tym także Bastionu, za co z całego serca dziękujemy (całość tu).
KOMENTARZE (2)

Fandom

LARP na Alderaanie 2004

2004-03-03 20:51:00

Już dziś możemy oficjalnie powiedzieć, że Alderaan 2004 nie tylko jest planowany, ale ruszyły już pewne przygotowania. Jedną z tych rzeczy, które w tamtym roku nie wypaliły, był LARP. Początkowo liczyliśmy na pomoc uczestników (więcej >>), ale z różnych przyczyn ostatecznie LARP wypadł z programu.

Wszystko wskazuje na to, że na Alderaanie 2004 LARP się odbędzie. Mało tego, podczas imprezy poświęconej fantastyce, organizowanej niedawno przez Polską Akademię Jedi, przetestowano już tę formę zabawy. Być może jeszcze do Alderaanu 2004 zostanie ona przetestowana ponownie.

Jest to pierwsza programowa informacja na temat planowanego konwentu. Wstępnie możemy podać, że jest on planowany w czasie bardzo podobnym do zeszłorocznego (możliwe że będzie do około 15 sierpnia) i wszystko wskazuje, że miejsce konwentu będzie dokładnie te same.

Niebawem podamy więcej informacji na temat Alderaanu 2004 jak i „Dnia w świecie Gwiezdnych Wojen”.
KOMENTARZE (37)

Fandom

Dzień w świecie Gwiezdnych Wojen

2004-03-01 23:11:00

Pod koniec marca, w nowo otwartym katowickim multipleksie sieci Helios, Polska Akademia Jedi zorganizuje jednodniową imprezę pod tytułem „Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen”. Niebawem pojawią się konkretniejsze informacje.
KOMENTARZE (16)
Loading..