TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Alderaan 2004 – oficjalna zapowiedź

2004-04-30 07:20:00

Od pewnego czasu pisaliśmy już o pracach nad Alderaanem 2004, ale dopiero dziś oficjalnie podajemy tę informację.

W dniach 21-22 sierpnia 2004 odbędzie się Drugi Ogólnopolski Konwent Miłośników Świata Gwiezdnych Wojen – Alderaan 2004, w Sosnowcu, w tej samej szkole co poprzednio (czyli w Zespole Szkół Ogólnokształcących, przy ulicy Skwerowej 21). Impreza odbędzie się pod hasłem „Rok przed” – czyli rok przed premierą III części Gwiezdnych Wojen.
Szczegółowy plan konwentu zostanie podany niebawem, na dziś można już zdradzić, że odbędą się między innymi konkursy: filmowy (pytania będą wredniejsze niż rok temu), książkowy, a także muzyczny – ze znajomości twórczości Johna Williamsa. Konkurs ten będzie połączony z prelekcją na temat kompozytora a także wpływu twórczości Wagnera na Johna Williama (Zainteresowanych wpływem twórczości Wagnera na całą Gwiezdną Sagę odsyłam tutaj, a także zapraszam do dyskusji tu).
Ponadto odbędą się konkursy gier karcianych, a także LARP. W tym roku wiele rzeczy będzie się działo równocześnie, więc trzeba będzie się zdecydować co oglądać lub w czym brać udział.
Niebawem pojawi się karta akredytacyjna. Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca. Polska Akademia Jedi zastrzega sobie możliwość weryfikacji uczestników. Przyjeżdżać będzie można już w piątek po południu, to jest 20 sierpnia i przespać się w szkole, po podróży (wymagane własne karimaty i śpiwory). Na konwencje obowiązuje pełna prohibicja. W stosunku do osób, które ostatnio ją złamały, już nastąpiła wstępna weryfikacja i te osoby nie będą mogły przyjechać 20, dopiero w sobotę rano, nawet jeśli jadą z daleka (te osoby pewnie wiedzą o kogo chodzi).
Opłata akredytacyjna nie powinna wynieść więcej niż 60 max 65 PLN, acz zostanie podana za jakiś czas, gdy będzie już znana liczba zgłoszeń. Im więcej zgłoszeń, tym mniejsza akredytacja. Pieniądze będą zbierane do 15 lipca.

Przy okazji prosilibyśmy osoby chętne do przeprowadzenia warsztatów SW RPG, a także CCG (plus także nadzorowania konkursu CCG) o kontakt z Devem.
Przypominamy też, że Wasze pomysły na Alderaan muszą być zgłoszone do 3 maja 2004 – (4 maja zamykamy listę pomysłów i będziemy próbować jak najwięcej z nich umieścić w ostatecznym planie). Pomysły te można zgłaszać na forum lub mejlowo.
Zapraszamy też do dyskusji na temat daty Alderaanu tutaj, a także dogadywania się innymi fanami, kto się wybiera na Alderaan - tutaj.

Na koniec warto nadmienić, że niebawem rozpoczniemy rozbudowę strony PAJ wypełniając ją ciekawymi artykułami i tekstami.
KOMENTARZE (26)

Fandom

Gdańskie Dni Fantastyki

2004-04-24 21:26:00 Nomann

Nomann podesłał nam wiadomość o nadchodzącym spotkaniu fanów fantastyki (w tym SW):

Zapraszam wszystkich na Gdańskie Dni Fantastyki AVALON organizowane przez GSF ALKOR w dniu 08.05.2004 r w Szkole Podstawowej nr 1, ul. Gojawiczyńskiej 10 w Gdańsku (jak kto woli Morenie lub Pieckach-Migowie) w godzinach od 10-21. Wejściówka 5 zł.

Dojazd z Wrzeszcza autobusami 127, 129, 162, ze śródmieścia 130 i 184.

Jeśli chodzi o interesujące fanów Star Wars elementy imprezy to są to: turniej gier karcianych Star Wars CCG i TCG oraz konkurs wiedzy o sadze. Turnieje rozpoczną się o godz. 11, konkurs wiedzy po zakończeniu tychże, czyli gdzieś około godz. 16.

Oprócz powyższych atrakcji również turnieje bitewne Warhammera Fantasy Battle i 40000 oraz możliwość pogrania w RPG. A także konkurs wiedzy o Świecie Dysku Terry'ego Pratchetta.


Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów.
KOMENTARZE (2)

Fandom

Raport z II Imperiady

2004-04-21 14:34:00 LS

17 kwietnia, odbyło się II Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu (zwane także II Imperiadą). Dziś na Bastionie ukazał się raport z tego spotkania napisany przez Dartha Fizyka. Zapraszamy także do tego tematu na forum, gdzie toczy się dyskusja o II Imperiadzie.

III spotkanie odbędzie się prawdopodobnie w drugiej połowie maja - o szczegółach poinformujemy niebawem.
KOMENTARZE (5)

Fandom

Alderaan 2004 – Wasze pomysły

2004-04-21 07:30:00

W chwili obecnej rozpoczęły się prace przygotowawcze przed Alderaanem 2004. My mamy swoją wizję, która niekoniecznie może być zgodna z Waszymi oczekiwaniami wobec imprezy. Zatem prosimy wszystkie osoby zainteresowane o małe wsparcie. Głównie pomysłami. Otóż jeżeli macie jakieś pomysły do wprowadzenia, może pomysł na konkurs, prelekcję, wspólną zabawę czy coś w tym stylu proszę o przysłanie tego pomysłu do mnie na Luc@gwiezdne-wojny.pl lub umieszczenie tego pomysłu na forum. Wszystkie pomysły zostaną rozważone, a w zależności jakie będą, postaramy się ich jak najwięcej wprowadzić. Proszę jednak o jedną rzecz, przy wymyślaniu pomysłów, oczywiście liczymy na waszą kreatywność, ale starajcie się podawać takie pomysły, które są możliwe do wprowadzenia, ale przede wszystkim Wy sami wiecie, jak je wprowadzić. Prosiłbym o przesłanie tych pomysłów do 3 maja 2004.

Jednym z naszych pomysłów, który chcemy zrealizować jest prezentacja ruchów fanowskich. Ale bez Waszej pomocy, dużo nie zdziałamy. Zatem proszę o zastanowienie się, czy chcecie uczestniczyć w czymś takim, ew. przedstawicieli ruchów fanowskich (klanów, bractw, fanklubów i innych społeczności) o kontakt z krótkim konspektem Waszej prezentacji.

Alderaan 2004 będzie organizowany pod hasłem „Rok Przed”, czyli mniej więcej na rok przed premierą Epizodu III.
KOMENTARZE (9)

Fandom

XIII SŚFSW

2004-04-19 00:15:00 JORUUS

W Zabrzu 24.04.04 o godzinie 13:00 odbędzie się XIII spotkanie śląskich fanów Star Wars. Miejscem spotkania będzie bar "Sphinx" znajdujący się przy ul. Wolności 279.
Zbiórka na dworcu PKP - czekamy do 13:30, jeśli ktoś zdecyduje się na przyjazd później albo innym środkiem komunikacji i będzie miał problemy z trafieniem na miejsce, niech dzwoni 505599163 - przedstawiciel organizatorów postara się go odnaleźć i odeskortować na miejsce spotkania.

Atrakcje:
  • Gra zręcznościowo-logiczna
  • Nauka gry w TCG - prowadzi Jnq
Organizator: Jagged Fell and company


KOMENTARZE (20)

Fandom

46 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars.

2004-04-18 03:58:00

W najbliższą sobotę 24.04 o godz. 16.00 odbędzie się 46-te Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars. Termin spotkania został przyspieszony ze względu na blokady jakie będą podczas szczytu, gdzie okolice naszych spotkań będą po prostu zablokowane, a następny tydzień to już święta i długi weekend. Tym samym rozumiecie doskonale, że termin spotkania jest najlepszy. Tak więc spotykamy się razem, jak na nową tradycję przystało w „Starym Młynku” przy Al. Ujazdowskich 6A, vis a' vis ambasady U.S.A. o godz. 16.00 w sali dla niepalących (jest oczywiście i dla palaczy !!). Dojechać można: [A] 116, 122, 159, 180, 195, E1, E2.

Pozdrawiam i do zobaczenia
Adam /Andaral/ Chodorowski

Temat na Forum o WSFSW.
KOMENTARZE (11)

Fandom

III LSFSW

2004-04-17 13:12:00 Thon

W najbliższą sobotę, tj. 24 kwietnia odbędzie się III Lubelskie Spotkanie Fanów Star Wars. Tym razem spotykamy się od razu w Johnny`s Irish Pubie pod Domem Kupieckim (zaznaczony kolorem zielonym na mapce – nie mylić z Irish Pubem „U Szewca na starym mieście) o godzinie 13:00.
Około godziny 15:00 udamy się prawdopodobnie do Wojewódzkiego Domu Kultury (kolor niebieski na mapce) na pokaz II serii serialu Clone Wars a także kilku fan-filmów. Po zakończeniu tej części programu, o ile będzie wystarczająca ilość chętnych, możemy powrócić do Irish Pubu lub udać się do innego lokalu w okolicy.
Dokładny program spotkania nie jest jeszcze ustalony, mogą w nim zajść drobne zmiany odnośnie wyjścia do WDK, pewne jest natomiast miejsce i godzina naszego spotkania.
Dodatkowe informacje dostępne pod adresem: thon@megapolis.pl


KOMENTARZE (15)

Fandom

Raport z 45-tego warszawskiego spotkania fanów Star Wars, oraz ..

2004-04-17 01:05:00

Jak już zapewne wiecie, 3 kwietnia odbyło się 45 WSFSW w nowym miejscu, moim zdaniem był to bardzo dobry pomysł na przeniesienie się w to miejsce spotkań, pisze tu o nowopowstałej kawiarni/pabu Stary Młynek przy Al. Ujazdowskich 6A (rozumiem, że też tak uważacie). Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godz. 16.00 tak jak to było ustalone. Na początku wszyscy przybyli oglądali kawiarnię z każdej stronie, rozglądając się po wszystkich kątach. Zauważyli ciepłą i miłą atmosferę, dobrą muzykę, dobrą uważam za cichą i miłą dla ucha, tak jak to bywa w kawiarenkach krakowskich. Wracając do spotkania, przybyli na nie:

- Allasea
- Handzik
- Anakin_Solo
- Darek_Jedi
- Darth Vader oraz Sturmowiec (aby porządek był) - Falcon
- Herbu
- Janek Kelner
- Kaczor
- Loru
- Mefisto
- Navar
- Pafawag
- Andaral wraz z własnym Light Saberem
oraz gość specjalny Maciej “LEM” Turski

Jak pisałem i zapowiedzi spotkanie wspomniałem o niespodziance (kach), była to wizyta Maciej Turskiego z Licom Empik Multimedia, z którym wszyscy mogli porozmawiać na temat wersji polskiej KotORa oraz zapowiedziach i terminach nowych gier jakie ukażą się na naszym rynku po wakacjach i jak się rozmawia/negocjuje z Lucas Arts (nieoficjalnie wiemy że, w okolicach września/października będzie już kolejna gra, ale z innego gatunku, chyba FPP).

Następnie były podziękowania dla Teamu konsultantów, którzy współpracowali i pomagali tłumaczyć KotOR PL i rozdania pierwszych egzemplarzy gry. Podczas rozmów na tematy produkcji własnego miecza świetlnego, kart CCG, nadchodzącego maratonu w oglądaniu starej trylogii (a może również dwóch pierwszych) i wywiadów z MT, lało się strumieniami koreliańskie, podawano kilka dań na ciepło np. potrawka kalamariańska a ma deser pyszna ciastko (szarlotka), kawy herbaty itp.

Było też kilka nieplanowanych niespodzianek, mianowicie do naszej „nowej kantyny“, przez stalowe grodzie dostał się kelnerka (to nie jest błąd !!), wszyscy patrzyli się dość podejrzliwie, ja myślałem że mnie Moc opuściła (Koreliańskie), ale było z nami wszystko ok. Jak się dowiedzieliśmy później w lokalu obok, który jest podobno ulubionym lokalem Gejów „Fantom”, odbywało się jakieś spotkanie z VIP’ami (podobno był tam również mój ulubienice Kubuś W.) a za obsługę robili „kochający inaczej” i ci co czują się bardziej kobietami niż facetami, hmm. No cóż, podobno jestem tolerancyjny, ale jak można się wysługiwać innymi, dziwne ta Galaktyka ??

A poźniej było już „Bardzo dobrze“, proszę o wybaczenie, że nie będę o tym pisał ;)

Serdecznie pozdrawiam i NMBzW, do następnego spotkania.
Andaral ze swoim mieczem !!

Poniżej reportarz Jedi_Janka.Alaseea, Darek_Jedi, Falcon (hmm, kłopoty z Mocą ??) & Handzik


od lewej: Kaczor, Anakin_Solo, Herbu, Alassea & Navar, Darek_Jedi, Falcon & Handzik, Mefisto i kawałek Pafawaga.


od lewej: Darek_Jedi, Falcon, Handzik, Andaral i Maciej “LEM” Turki, dzięki Teamie, bez Was tęj gry by nie było !! Jesteście Profesjonalistami, NMBzW !!


Tych już znacie, ale widac kawałek Loru ;)


Tych też już znacie, ale widać KotOR’a PL !!


Falcon & Handzik, ale gdzie on się patrzy, czyżby na ....., nieee on się patrzy na bluzeczkę.


Już wszystkich znacie, ale tego na stole nie, on jest, Świetlny, Miecz Świetlny ;)


Tu widać wreszcie w całości (prawie) Pafawaga (ten po prawej)


Hmm, co ja tu robie, jestem przecież zmotoryzowany, ach ten …….., ale może to i dobrze, jest przecież Alassea !!


Jestem Jedi Janek i wreszcie mnie widać, nareszcie pozbyłem się tej FotoKarty !!


Na temat spotkań w Warszawie, możesz (;) pogadać w tym wątku na Forum.
KOMENTARZE (13)

Fandom

Trójmiejskie Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen

2004-04-17 00:07:00 Neimoidian

Odliczanie rozpoczęte...!!!

24 KWIETNIA 2004 (sobota) o godzinie 14:00 odbędzie się

TRÓJMIEJSKIE SPOTKANIE FANÓW STAR WARS!!!
Lokalizacja: Gdańsk – Wrzeszcz, pub „Scurffy Murphy`s” na ul. Grunwaldzkiej 76/78 (tuż obok Centrum Handlowego ‘Manhattan’). Dojazd wszelkimi możliwymi środkami komunikacji: pociąg, tramwaje, autobusy. Zewsząd blisko.

W programie to, co zwykle, czyli coś dla starszych i młodszych, choć tym razem dla dobra uczestników NIE przewidujemy obecności ortodoksyjnych, niestarwarsowych fanów „Dziwnych Tabletek”. Więc matki i ojcowie, możecie spokojnie posyłać do nas swoje pociechy! ;-)


A dodatkowo:ATRAKCJA SPECJALNA!!! TYLKO U NAS!!!:


Mike z relacją z Jedi-Conu! Plotki, wpadki, niesamowite opowieści i wiele innych atrakcji prosto od naszego człowieka w Düsseldorfie. Jako jedyny przedstawiciel tego pięknego i praworządnego kraju godnie reprezentował barwy fandomu polskiego i tym samym trójmiejskiego na tej międzynarodowej imprezie.

A więc...

Obecność obowiązkowa!!!


KOMENTARZE (10)

Fandom

Jedi Con 2004

2004-04-16 15:56:00 MIKE

Dnia 9-11 kwietnia w Centrum Kongresowym w Düsseldorfie odbył się konwent Jedi-Con 2004. Został on zorganizowany przez członków Oficjalnego Fan Klubu Gwiezdnych Wojen (OSWFC - Offiziellen Star Wars Fan-Clubs).
Znalazł się tam MIKE. Raport możecie zobaczyć tutaj, a zdjęcia i tutaj.
KOMENTARZE (11)

Fandom

LEM dziękuje Fanom za pomoc przy KOTOR PL

2004-04-11 21:36:00 Andaral

Trzeciego kwietnia w warszawie, odbyło się 45 WSFSW, które obfitowało w wiele atrakcji. Jedną z nich była wizyta Macieja Turskiego z LEMu, który przybył podziękować i wręczyć pierwsze egzemplarze gry grupie konsultantów związanych z warszawskim fan klubem Star Wars oraz Bastionem, za wkład i pomoc przy tłumaczeniu gry KOTOR PL.Przemówienie i podziekowania za wkład. (od lewej: kawałem Darka "Jedi" Kozery , Piotr "Falcon" Bereza , Hania "Handzik" Członka, Maciej "LEM" Turski , Adam "Andaral" Chodorowski).


Fotka pamiątkowo/rodzinna (ale mam minę) (od lewej: Darek "Jedi" Kozera , Piotr "Falcon" Bereza , Hania "Handzik" Członka, Maciej "LEM" Turski , Adam "Andaral" Chodorowski).Sprawdzamy swoje nazwiska. (od lewej: Darek "Jedi" Kozera , Piotr "Falcon" Bereza , Hania "Handzik" Członka & Lord Vader (tez się pojawiłem ;) )Pytania i odpowiedzi (Atak Fanów). od lewej: cień(?) , Darek "Jedi" Kozera , Robert "herbu" Haręźlak , Piotr "Falcon" Bereza , Maciej "LEM" Turski , Hania "Handzik" Członka , Loru & kawałek miecza.InstrukcjaLista konsultantów


Na temat KOTOR PL porozmawiaj w tym topicu na Forum
KOMENTARZE (17)

Fandom

II Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

2004-04-08 10:50:00 Darth Fizyk & Lord Sidious

17 kwietnia, w pierwszą sobotę po świętach Wielkanocnych, czyli za półtorej tygodnia, we Wrocławiu odbędzie się II Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen (II Imperiada :)).
Wzięliśmy sobie do serca uwagi (tu specjalne podziękowania do Pijanej Wiedźmy) i trochę zmieniła nam się koncepcja.
Spotkanie zacznie się wcześniej niż ostatnio, o godzinie 12:00. Tym razem spotykamy się bezpośrednio w pubie "XIII Igieł" na Igielnej 13. Informujemy, że w godzinach od 11:00-16:00 mają miejsce tak zwane "happy hours" - czyli napoje rodem z Korelii są tańsze. Dodatkowo wiele wskazuje na to, że muzyka będzie tym razem wyjątkowo nastrojowa, ale to tylko plan, co wyjdzie zobaczymy.
Jedyne co my możemy zagwarantować to rozmowy na najbardziej gorące tematy jak:
- KOTOR PL (ew. można porozmawiać o tym na forum)
- Data premiery III Epizodu - 19 maj
- Serial Clone Wars - znów forum
- Eskadra Widm i inne nowości z Amberu (zwłaszcza te na drugie półrocze)
- Alderaan 2004 - forum???
Ale na tym nie poprzestaniemy. Tematem przewodnim spotkania jest hasło "Od Ataku Klonów do Wojen Klonów". Z tej okazji poza dyskusjami na ten temat, przygotujemy dla uczestników mały konkurs wiedzowy - właśnie na temat AOTC i CW. Spokojnie to tylko zabawa, każdy będzie miał szansę się wykazać. Jeśli zawiedzie konkurs wiedzowy, cóż mamy w zanadrzu inny, ale już nie związany z Wojnami klonów.
Poniżej zamieszamy mapę, jak dotrzeć na spotkanie. Zaznaczono tam też punkty charakterystyczne, jak Rynek czy kino Helios. Nasz pub oznaczony jest czerwonym "X" - jak w starych filmach o piratach.
Wszelkie pytania i propozycje prosimy pisać na forum lub do organizatorów na mejle darthfizyk@wp.pl lub luc@gwiezdne-wojny.pl.


KOMENTARZE (11)

Fandom

Raport z XII spotkania śląskich fanów Star Wars

2004-04-06 21:05:00 ceta

27 marca w Bielsko-Białej odbyło się już dwunaste spotkanie śląskich fanów Star Wars. Zapraszamy do przeczytania raportu, którego autorem jest Gunfan oraz do obejrzenia zdjęć z tej imprezy.
O tym spotkaniu można także podyskutować na forum w tym wątku...
#12 SŚFSW

KOMENTARZE (25)

Fandom

Spotkanie Bydgoskich Fanów Star Wars

2004-04-06 15:27:00 Ante Gregu

Dnia 17.04.2004 (tj. pierwsza sobota po świętach) odbędzie się Spotkanie Bydgoskich Fanów Star Wars. Czekamy na was o godzinie 16.00 na rynku staromiejskim w Bydgoszczy (pod biblioteką). To pierwsze spotkanie miłośników Gwiezdnej Sagi w Bydgoszczy ma na celu wzajemne poznanie się fanów. Chcemy się spotkać, dobrze poznać i zobaczyć, czy razem możemy zorganizować coś większego. Spotkamy się na rynku, poczekamy jakiś czas, aż wszyscy do nas dołączą, a potem udamy się w jakieś przyjemne miejsce (nie będzie to pub, więc serdecznie zapraszamy niepełnoletnich). Chciałbym, aby to pierwsze spotkanie przyczyniło się do dalszej, szerszej współpracy bydgoskich fanów. Tak więc, jeśli masz kilka pomysłów, chcesz zrobić coś ciekawego, przeżyć przygodę swojego życia lub po prostu kochasz Gwiezdne Wojny, serdecznie zapraszam na spotkanie.

Ante Gregu


KOMENTARZE (8)

Fandom

Z Gwiazd nr 5!

2004-04-05 22:09:00

Dziś zamieszczamy 5 już numer biuletynu "Z Gwiazd". Wszyscy zalogowani klubowicze znajdą do niego link na stronie głównej Bastionu w prawym menu (272KB). W tym numerze między innymi:
  • kolejny artykuł o sesjach RPG
  • kilka opowiadań napisanych przez fanów
  • recenzja KOTOR
  • artykuł Falcona o plastikowych modelach oraz wspomnienia N'Loriela o rozwoju Star Wars w polskiej sieci.
Warto dodać, że do fanklubu można wstąpić zaznaczając dodatkowe pole na stronie personalizacji konta i podając kilka dodatkowych danych.
Zapraszamy do pobierania i wyrażania swoich opinii na forum.
KOMENTARZE (16)

Fandom

Spotkanie Szczecinskich Fanów Star Wars przełożone !!!

2004-04-03 21:51:00 Wo_Ja_Ann

Spotkanie fanów Star Wars w Szczecinie, które pierwotnie miało dobyć się jutro zostało przełożone na za 2 tygodnie. Powodów jest kilka:

1. Będzie sporo więcej osob
2. Będzie sponsorowany konkurs
3. Będzie lepsza organizacja

No i poza tym inicjator tego wszystkiego będzie obecny, co stało pod ogromnym znakiem zapytania. Przepraszam za taka nagła decyzje, ale naprawdę wyjdzie to tylko na dobre.
KOMENTARZE (7)

Fandom

Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen… już po.

2004-04-01 09:43:00

W sobotę w Katowicach odbyła się premierowa prezentacja polskiej wersji KOTORa. Wraz z konkursami towarzyszącymi zorganizowano to jako „Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen”. Zachęcamy do przeczytania sprawozdania z tej imprezy, które jest dostępne tutaj.
KOMENTARZE (8)
Loading..