TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

48 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars

2004-06-30 21:11:00

10 lipca w sobotę o godz. 16.00, tradycyjnie odbędzie się 48 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars. Jak tradycji przystało spotykamy się w „Starym Młynku” przy Al. Ujazdowskich 6A. Jak już pisałem i sami wiecie, "Młynek" dostał już pozwolenie na ogródek, więc zapewne tak jak ostatnio, spędzimy w nim czas. Tematem przewodnim Warszawskiego meetingu fanów, będzie Alderaan. Ponadto zapewne odbędzie się kolejne starcie pomiędzy Imperium a Rebelią w CCG. Ważną sprawą będzie zaakceptowanie oficjalnej flagi Warszawskich Fanów Star Wars, jaka będzie powiewała nad Alderaanem i nie tylko.

Dojazd: [A] 116, 122, 159, 180, 195, E1, E2.Przeczytaj raport z 47 Warszawskiego Spotkania Fanów Star Wars

Topiki na Forum o warszawskich spotkaniach
KOMENTARZE (14)

Fandom

V Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

2004-06-30 19:42:00 Darth Fizyk i LS

Po niewątpliwym sukcesie jakim była IV Imperiada, już wkrótce, bo 10 lipca 2004 pojawi się sequel. Księga V pt. "Ostatni zjazd bez twardego" skoncentruje się na Sabe (5 kobieta Gwiezdnej Sagi) czyli Keirze Knightley (więcej >>>). V Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu odbędzie się w klubie Alladin's, tam gdzie ostatnio o godzinie 12:07 (można przyjść wcześniej, np. 7 minut wcześniej, albo jeszcze wcześniej). Mapa tym razem nie jest wykonana ręcznie i można zobaczyć ją na mapie Wrocławia.
Jej alternatywna (i schematyczna) wersja znajduje się poniżej:Oczywiście spotkanie nie skoncentruje się tylko i wyłącznie na mapie i Keirze (tu podstęp!). Inne planowane rzeczy to:
- Jedi (wszystko o nich, sposoby zabijania, trutki, droidy przeciw Jedi)
- The Outer Rim (o którym można porozmawiać tutaj lub ew. tutaj)
- Bohaterowie Rebelii czy zwykli kryminaliści? (Pewnie i tak nikt ich nie będzie bronił)
- Czy Jedi powinni się żenić, czy też nie - dyskusja (trzeba przyjść z wyrobionym poglądem)
- Heretyk Mocy część II Uchodźca (o którym można porozmawiać tutaj)
- Star Wars Origami - nowa zabawa (należy przynieść własne kwadratowe kartki papieru, bo to co oferuje Lord jest wredne i podstępne, ale można po godzinie zrobić np. Banthę - przyp. Fizyka)
- Nowa ksywka dla Miśka (więcej)
- Pomysły na przywitanie twardego
- Casting do fanfilmu (ew. jego kręcenie) - w dużej mierze zależy od reżysera Sky'a i producenta Leonidasa
- Alderaan 2004 - Tłumaczenie powieści Mroczne Widmo wg Wojciecha Szypuły (więcej >>>)
- Głosowanie nad przyjęciem poprzedniego raportu (Wersja A lub Wersja B)
- W oczekiwaniu na Związek II
- Kuluarowe rozmowy o nowych spoilerach
- Kolejne wizje Del Rey w latach 2006-2008 (więcej >>>)

O spotkaniu można pogadać:
tutaj, tutaj bądź tutaj.
Pytania można kierować też drogą mejlową na adres darthfizyk@wp.pl tudzież luc@gwiezdne-wojny.pl. UWAGA proszę nie wysyłać pytań (tym razem) na adres twardyb@op.pl, gdyż delikatnie mówiąc twardy jest obecnie niedysponowany.
KOMENTARZE (6)

Fandom

Raport z 47 WSFSW ...

2004-06-30 17:56:00

Jeszcze w tym miesiącu odbyło się 47 SWFSW, dokładnie 19.06. Jak każde poprzednie, zaczyna się niewinnie, czyli ach, och, bułkę przez bibułkę. Spotkanko jak zwykle odbywa się w Starym Młynku przy Alejach Ujazdowskich w centrum Coruscant. Ja, czyli ten który to pisze te wypociny, przybył jak zwykle spóźniony, ale byli też lepsi ode mnie – tym się pocieszam. Cała impreza rozpoczęła się na dobre po jakiejś godzinie, jak wszyscy już dotarli. Na stół wjechały napoje nisko %, czyli pyfka - „Perła Tych”.

Wtedy rozpoczęły się rozmowy na temat Alderaan i najazdu na niego przez Warszawski Oddział Imperialno/Republikańsko/Jedajowego , krótko mówiąc chodzi o warszawskich fanów Star Wars, którzy będą na Alderaanie obchodzić 50 SWFSW, będzie bardzo ciekawie. Na spotkaniu odbył się mini turniej w CCG, pojedynek toczyli Falcon vs. Anakin Solo, ale jaki był finał tego nie wiem – „Perła Tych” - siuwaks (blee) zaczęła powoli działać J. Ponad to PaFaWaG przytargał pierwsze wydania Nowej Nadziei, Imperium ... oraz Powrotu Jedi, wyglądały one tak jak inne pozycje wydawane przez „podziemie”, a co ciekawe tekst był pisany na maszynie, normalnie łezka w oku się kręci – ach te stare czasy.

Na spotkanku pojawił się również nowy miłośnik SW, ale za nic nie pamiętam jego ksyfki – wybacz. Na krótko pojawił się również John Waiter (Janek K.), dzięki któremu poniżej będziecie oglądać fotki. Spotkanie w Młynku zakończyło się po 23 z minutami, a następnie przeniosło się na Starówkę, gdzie natknęliśmy się na szturmowców w akcji, w regularnym starciu z jakimiś szemranymi bywalcami Kantyn z okolic, ale nic ciekawego, zero bitwy. Dalej było ciekawiej, na samym rynku podczas podziwiania naszej Syrenki, mało się nie utopiłem, znaczy wpadłem po kostki w wodę – byłem bardzo szczęśliwy, nareszcie uprałem sobie skarpetki, ale to nic, pikuś z tym co działo się dalej. Zaczęliśmy się niewinnie chlapać – Ja, Falcon, Loru, Mefisto, DantE na Handzik i Ania, i tak jakoś przez przypadek padło trochę wody na dwie przechodzące pary. Zaczęło się. Dwaj gentelmeni ruszyli na nasze Damy i tu uwaga, owszem były mokre do szpiku, ale goście dostali takie lanie, wodą oczywiście, że w żaden lany poniedziałek jeszcze tyle nie zgarnęli wódy, znaczy wody (H2O) !! Jeden nawet stracił koszulę. Ania prawem każdego topiącego chwyciła się kurczowo koszuli i sru, poszło, ale cóż, każdy z topiciel musi się liczyć z takimi stratami J !! Po bitwie na „Kamino” dziewczyny były przemoczone do gołego ciałka – ach te mokre podkoszulki, hmm. No a dalej była mokra podróż na Nowe Miasto i na ciepłą herbatkę, a następnie - koło drugiej, powroty do jaskiń.

PS: fotki z nocnego spotkania ..., zagineły podczas konkursu na Miss mokrego podkoszulka !!

Obecni na spotkaniu byli:

- Aalssea
- Ania (faultfett)
- Handzik
- Anakin Solo
- Carnoks Iniro (brak fotki)
- Chimpo
- DantE
- Falcon
- John Waiter
- Kaczor
- Pafawag
- Loru
- Mefisto
- Navar
- Skała
- nowy
- Andaral
- & Yako (który również był i ma fotki, które również będą)


Zdjęcia rodzinne


Skała , Anakin Solo , Mefisto , Chimpo , Alassea , Navar , Falcon , Ania (faultfett)


DantE , Anakin Solo , Mefisto , Handzik , Chimpo , Falcon , Ania (faultfett) , Kaczor , John Waiter


Loru , nowy (?) , Anakin Solo , Mefisto , Handzik , Chimpo


Chimpo , Alassea , Navar , Falcon


Andaral , Pafawag , Chimpo


Falcon , Anakin Solo , Handzik


O tym spotkaniu, Perle Tych i innych prytach, oraz Miss Mokrego Podkoszulka możesz pogadać w tej kresce !!
KOMENTARZE (18)

Fandom

III Spotkanie Bydgoskich Fanów Star Wars

2004-06-29 22:24:00 fan_STAR_WARS

Bydgoski Fanklub Star Wars     Dnia 12 czerwca A.D. 2004 w małej, acz wspaniałej miejscowości zwanej potocznie Bydgoszczą grupka (niewielka, ale silna Mocą) ludzi z rozmaitych części miasta spotkała się przed Biblioteką Miejską. Łatwo było rozpoznać, że to fani Star Wars. Zamiłowanie graniczące, a wręcz ścierające się z szaleństwem do Sagi Gwiezdnych Wojen malowały się na ich twarzy. Co się tam wydarzyło zostało zapisane na kartach historii naszego miasta, gdyż to było już II Spotkanie Bydgoskich Fanów Star Wars. Jednak grupce tych zapaleńców nie wystarczyły dwa spotkania. Nie, oni chcą więcej. Dopięli swego i tym właśnie tekstem zamierzają ogłosić światu III Spotkanie Bydgoskich Fanów Star Wars!!!
     Fan Star Wars to istota niesamowita. Wygląd niektórych fanów zdumiewa. Potrafią chadzać po mieście z mieczem świetlnym w dłoni, w pełnym rynsztunku rycerza Jedi, a przy każdym przechodniu wygłaszać cytaty z ulubionego filmu, książki, komiksu... Ostrzejszym przypadkiem są operacje plastyczne i zmiana domu w lokacje znaną z ekranów. Lecz prawdziwy fan jest skromny. Nie paraduje po ulicach z cennymi gadżetami wystawionymi na zniszczenie. Na co dzień wygląda normalnie, czasem tylko do rozmowy wplecie cytat z filmu. Gdy jednak przekracza próg własnego mieszkania zmienia się w maniaka. Ściany wytapetowane plakatami (sufit z resztą też), na podłodze rozstawione figurki (na półkach już się nie mieszczą), komputer ucharakteryzowany na robota, wszystkie gry, książki, filmy i komiksy w różnych wersjach językowych po kilka kopii to tylko niewielki wycinek ich kolekcji. Bydgoscy fani są właśnie tacy - nie chwalą się swoimi zbiorami. Tym razem jednak chcemy, aby każdy kto przyjdzie na spotkanie przyniósł parę(set) gadżetów, które charakteryzują jego preferencje, pochwalił się wyjątkowymi rarytasami przed resztą. Będzie to także okazja do podpatrzenia kolekcji innych osób i zmobilizowania się do powiększenia własnej. Prezentacja kolekcji będzie jednym z punktów programu, ale nie jedynym.
     Fan Star Wars to istota niesamowita. Fan to zwierze stadne. Ma naturalną potrzebę jednoczenia się z innymi, dzielenia się spostrzeżeniami. Dowodem na to są wyrastające jak radioaktywne grzyby po deszczu fora dyskusyjne w Internecie. Jedno z nich, holonet.pl dysponuje wydziałem bydgoskim. To na razie nasze jedyne miejsce wypowiedzi i łączenia się (niekoniecznie w pary). Jednak zamierzamy stworzyć "stadninę", miejsce, gdzie będziemy gromadzić spragnionych towarzystwa innych, podzielających zamiłowanie fanów. Dlatego podjęliśmy już odpowiednie kroki w założeniu Strony Bydgoskich Fanów Star Wars i Bydgoskiego Klubu Fanów Star Wars. Wielu konkretów jeszcze nie ustaliliśmy (aczkolwiek jesteśmy na dobrej drodze) i dalsze dysputy będziemy prowadzić na spotkaniu. Wszystkie opinie zostaną wzięte pod uwagę i w drodze głosowania wybierzemy najlepsze pomysły i wcielimy je w życie. Namawiamy więc wszystkich do prowadzenia (oczywiście w duchu demokracji) zażartych dyskusji.
     Fan to istota niezwykła. Pamięta akcje dziesiątek historii świata Star Wars, charakterystyki postaci 3, 4, 5, ... i 10 planowych, konstrukcje większości pojazdów, zarówno naziemnych, nawodnych, podziemnych, podwodnych, latających, pełzających, chodzących jak i kosmicznych wszelkiego kalibru. Zna na pamięć rozkład wszystkich placówek pojawiających się w filmie, ich budowę, historię i materiały z jakich są wykonane. To oczywiście niewielki skrawek wiedzy każdego fana SW. Postanowiliśmy zorganizować konkurs wiedzy o świecie SW. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału, wpisowe to jedynie dwa złote, a na zwycięzcę(ów) czeka atrakcyjna nagroda... Obiecujemy jednak, że poziom pytań będzie dostosowany do wiedzy uczestników, aby szanse były wyrównane.
     Fan Star Wars to istota niezwykła. Każdy fan zamieszkały w Bydgoszczy i okolicach powinien zjawić się na III Spotkaniu Bydgoskich Fanów Star Wars. Przejdę więc do konkretów i konkluzji (wreszcie...).03 lipca 2004, tj. w sobotę o godzinie 16, przy klubie "Barka" zacumowanym naprzeciw sławnych bydgoskich spichrzy będzie miała miejsce zbiórka. Gdzie się "osiedlimy" zależy od chęci przybyłych, ale nie liczy się gdzie będziemy. Liczy się co będziemy robić i kto przybędzie. Kilka atrakcji już zaplanowaliśmy, oczywiście dostosujemy plan do sytuacji. Największy wpływ na to, kto przyjdzie będziesz miał Ty, Czytelniku. Jeśli jesteś fanem, to na pewno się zjawisz. Jeśli masz znajomego fana, przekaż mu tą wiadomość. Jeśli nie masz znajomego fana, to nie wymagamy, abyś biegał po mieście krzycząc o naszym spotkaniu... choć oczywiście możesz to zrobić!
     Pamiętaj, 3 lipca, 16 koło "Barki" III Spotkanie Bydgoskich Fanów Star Wars!!! May The Force Be With You.

fan_STAR_WARS


KOMENTARZE (1)

Fandom

Alderaan 2004: Nowe plakaty

2004-06-29 09:36:00

Zaledwie dwa dni zostały by przysłać zgłoszenie na Alderaan 2004. Najlepiej zrobić to wysyłając mejla na ades luc@gwiezdne-wojny.pl z tematem [Alderaan2004_zgloszenie]. Do mejla należy załączyć wypełnione zgłoszenie (znajduje się ono tutaj) oraz swoje zdjęcie (nie musi być legitymacyjne). Można jeszcze wysłać zgłoszenie drogą tradycyjną – pocztą, wysyłając zdjęcie i wypełnione zgłoszenie na adres:
Polska Akademia Jedi Kino ARS
ul. Kościuszki 18
41-300 Dąbrowa Górnicza
Przypominamy też o wysyłaniu prac (zarówno rysunków jak i opowiadań) na konkurs (więcej). Przypominamy też o konkursie plakatowym. Doszły już kolejne prace.
Dwie propozycje lukaszzza:


Oraz plakat, który wykonała emilis:


Więcej o programie można przeczytać tutaj. I przypominamy, że pozostały jeszcze tylko 2 dni.
KOMENTARZE (22)

Fandom

V LSFSW - raport

2004-06-28 22:37:00 Thon z TOR

Niedawno odbyło się V spotkanie fanów Star Wars z Lublina i okolic. Zapraszamy do galerii (gdzie znajduje się ponad 60 zdjęć ze spotkania) oraz do zapoznania się z raportem.


KOMENTARZE (7)

Fandom

Wakacyjne spotkanie na kantynie

2004-06-25 18:33:00 Rael

Jutro, czyli w sobote 26 czerwca, o godzinie 19:00 na bastionowej Kantynie odbedzie sie Wakacyjne Spotkanie.

Serdecznie wszystkich zapraszamy

Na ten temat możecie porozmawiać na forum.
KOMENTARZE (8)

Fandom

Konkurs plakatowy

2004-06-24 11:17:00

Jakiś czas temu zapowiedzieliśmy dwa konkursy Alderaańskie – na fanfik i fanart. Po szczegóły odsyłam tutaj. Teraz ogłaszamy trzeci konkurs, tak zwany plakatowy. Plakat przewodni Alderaanu spotkał się z różnym odzewem z Waszej strony. W takim razie Polska Akademia Jedi postanowiła ogłosić konkurs plakatowy. Należy przysłać plakat na adres Akademii (lub ew. mój mejlowy). Łatwo się domyślić, że praca ta, ma przede wszystkim być plakatem Alderaanu 2004: Rok Przed. Podstawowa trudność polega na tym, żeby ten plakat pojawił się na Alderaanie. Tutaj trzeba go umiejętnie wydrukować. Można też zrobić inną techniką – nie komputerową i przywieźć ze sobą. Osoby, które przysyłają plakat w wersji elektronicznej – prosimy o zaznaczenie, czy są same w stanie wykonać jego wydruk. PAJ postara się sprostać temu zadaniu, acz nic nie obiecujemy.

Los oficjalnego plakatu zatem jest już przesądzony, będzie on tylko jednym z wielu. W chwili obecnej już mamy dwa kolejne – Kisiela i Kaczora.
Przypominam, że ramowy plan konwentu znajduje się tutaj.

A do wysłania zgłoszenia zostało już tylko 6 dni, można to zrobić w formie elektronicznej jak i zwykłej papierowej. Po szczegóły odsyłam tutaj.
KOMENTARZE (11)

Fandom

Kieleckie spotkanie

2004-06-24 00:52:00 TIBI_TIBI

Jak donosi TIBI_TIBI:
Spotkanie odbędzie się 3 Lipca w tym samym miejscu co ostatnio, czyli na rogu Sienkiewicza i Wesołej (przy sklepie pelikan) i o tej samej godzinie co ostatnio - 15:00
Serdecznie wszystkich chetnych zapraszamy!

Ewentualna mapka oraz inne informacje - niebawem.
KOMENTARZE (2)

Fandom

Alderaan 2004 Update

2004-06-23 15:06:00

Powoli zdradzamy tajemnicę LARPa. Rozpocznie się on w drugi dzień konwentu z samego rana. Powinien trwać cztery do sześciu godzin. W LARPie będą brały udział trzy drużyny – Imperium, Rebelii (Nowa Republika) oraz Yuuzhan Vong. Od osób, które chcą brać udział w LARPie – wymaga się, szybkiej deklaracji uczestnictwa. Dobrze byłoby to np. na Forum zrobić lub na zgłoszeniach. Wymagania od osób, chcących brać udział w grze, to przede wszystkim jakieś przebranie. Od nikogo nie wymagamy jakiś pełnych strojów, ale przede wszystkim pomysłowości. Jak ktoś chce być droidem, może sobie sprężynki do bluzki przyczepić, podobnie Yuuzhanin może naszyć sobie na szalik, którym się opatuli przymocować muszelki albo np. rybie kości. Liczy się pomysłowość. Im niekonwencjonalniej tym lepiej.

Ci którzy liczą, że w czasie LARPa zajmą się innymi rzeczami, sromotnie się rozczarują. Podczas LARPa nie przewidujemy nic. Jeśli ktoś bardzo nie będzie chciał brać w tym udziału, zostanie mu tylko jedno – być widzem. Ale jak ktoś nie chce być Yuuzhaninem, Imperialnym bądź Rebeliantem, to i tak ma jeszcze jedną szansę. Może wcielić się w rolę bohatera niezależnego. Członkowie drużyn będą mieć jawnie wytyczone zadania na LARPie – kto wie, może też dojść do bitwy między nimi? Możliwe, że te zadania będą wzajemnie się wykluczały. Bohaterów niezależnych też czeka specjalna rola. Mogą oni dostać pewne wskazówki do zadań, przedmioty, których muszą chronić, bądź po prostu utrudnić życie drużynom, udając że są w posiadaniu informacji, której nie mają. Tu już nie ma ograniczeń w wymyślaniu frakcji – można grać Jedi, Ewokiem, Federacją Handlową, Huttem, czy czym tam się uda wymyślić. Problem jest taki, że bohater niezależny, ma mniejszą rolę do odegrania. Wśród nich, będą też wyznaczeni przez organizatorów gracze, którzy faktycznie będą mieć pewne informacje. Jednak by gra była super, potrzeba trochę inwencji z Waszej strony.

W Konkursie Mocy będzie więcej drużyn – Imperium, Rebelia, Yuuzhan Vong, Jedi, Łowcy Nagród i specjalna Akademia. Ta ostatnia będzie po to, by zaistniał duch konkurencji – będzie punktowana tak, by nie zająć pierwszego miejsca, nawet jeśli będzie zasługiwać. Tylko garstka osób (prawdopodobnie trzy) będzie wiedzieć, co wchodzi w skład konkursu Mocy, a co nie. W pierwszy dzień, a także w drugi, zostaną pokazane pewne konkurencje (niektóre przypominające te z Dnia w Świecie Gwiezdnych Wojen lub nawet te same) . Będzie można się w nich poćwiczyć, albo nie. Problem polegać będzie na tym, że do momentu ogłoszenia kolejnego etapu konkursu, nikt nie będzie wiedział co dalej. Mało tego, część z konkurencji będzie „fałszywa” i nie wejdzie w skład konkursu Mocy. Zatem pozostaje jedynie gra drużynowa i ćwiczenie zawodników w każdej z potencjalnych konkurencji, tak by zawsze był ktoś, kto pokona współzawodników.

Na razie trzy klany zaproponowały swoje wystąpienia Praetorite Vong, Jedi Order oraz obchodzące niedawno swe drugie urodziny Dark Jedi – Bractwo Mrocznych Jedi. Prezentacje powinny zawierać ogólną informację o danym Zakonie, jego celach, osiągnięciach i członkach. Warto się popracować nad formą przekazu, tak by była atrakcyjna także i wizualnie, a przede wszystkim nie zanudziła odbiorcy i zachęciła potencjalnych kandydatów do wstąpienia w szeregi Bractwa.

Przypominamy też o konkursie na Fanfiki i Fanarty, który trwa do końca lipca. Na razie z marnym oddźwiękiem z Waszej strony. Po szczegóły odsyłam tutaj. Jutro natomiast napiszemy więcej o kolejnym konkursie – plakatowym.

Ramowy plan konwentu znajduje się tutaj.

Do wysłania zgłoszenia zostało już tylko 7 dni, można to zrobić w formie elektronicznej jak i zwykłej papierowej. Po szczegóły odsyłam tutaj.
KOMENTARZE (8)

Fandom

Raport z Bydgoskiego Spotkania

2004-06-22 22:09:00 fan_STAR_WARS

Nie tak dawno odbyło się II Bydgoskie Spotkanie Fanów Star Wars. Dziś przedstawiamy raport i zdjęcia z tego co się na nim działo. Już niebawem kolejne spotkanie...
Dzięki za raport!
KOMENTARZE (2)

Fandom

The Outer Rim – ruszyło

2004-06-22 15:52:00 TOR

Dzisiaj, czyli 22 czerwca 2004 roku, ruszyła nowa strona poświęcona Gwiezdnej Sadze. Jest nią „The Outer Rim” (TOR). Redakcja w składzie:

Alassea (dział: Spotkania i konwenty)
Handzik (dział: Spotkania i konwenty)
Darth Fizyk (działy: Książki i Komiksy, Czytelnia)
Darth Mati
Kirtan Loor (dział: Encyklopedia)
Necromancer (dział: Encyklopedia)
Matias Fey (dział: FanFilmy)
Sebastiannie (dział: Gry)
Fett (dział: Czytelnia)
Darth PJ
Chimpo (dział: Książki i Komiksy)
Thon (dział: Usunięte Sceny)

Bastion życzy wiele sukcesów
Serdecznie zapraszamy na TOR.
KOMENTARZE (23)

Fandom

Raport z IV Spotkania fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

2004-06-21 21:33:00 Darth Fizyk & Lord Sidious

W sobotę (19 czerwca) skończyliśmy kolejną przygodę z Spotkaniami fanów we Wrocławiu. Na pamiątkę tego wydarzenia zostało ono spisane i można to przeczytać (np. w długi zimowy wieczór) tutaj.

Przy okazji informujemy, że Imperiada Księga V: "Ostatni zajazd bez twardego" odbędzie się 10 lipca 2004, w klubie Alladin's (tam gdzie ostatnio) około godziny 12:06. O dokładnych (tajnych planach) można się dowiedzieć na forum (lub bezpośrednio w stosownym wątku).
KOMENTARZE (3)

Fandom

10 dni na wysłanie zgłoszenia

2004-06-20 11:56:00

Pozostało zaledwie 10 dni na wysłanie zgłoszeń na Alderaan 2004. Można to zrobić wysyłając na adres:

Polska Akademia Jedi Kino ARS
ul. Kościuszki 18
41-300 Dąbrowa Górnicza

Wydrukowane i wypełnione zgłoszenie znajdujące się tutaj, wraz z dołączonym zdjęciem (twarzy. Nie musi być legitymacyjne). (Więcej informacji o zgłoszeniach znajdziecie na www.paj.star-wars.pl/news.php?nr=5262).

Można też je wysłać za pomocą poczty elektronicznej – pisząc do mnie luc@gwiezdne-wojny.pl. Mejl ten musi mieć temat „[Alderaan2004_zgloszenie]” (bez cudzysłowów). Należy w nim umieścić informację o numerze użytkownika Bastionu (jak nie macie jeszcze to może warto się zarejestrować tutaj i po zalogowaniu wejść na swój profil. W adresie będzie numer użytkownika), a także załączyć wypełniony plik Worda (ew. RTF) oraz zdjęcie – w formacie jpg, bmp, lub gif.

Plan Alderaanu znajdziecie na www.paj.star-wars.pl/news.php?nr=5310. Po dalsze informacje, a także Wasze pytania i propozycje zapraszamy na Forum PAJ – www.paj.star-wars.pl/t.php?nr=23.
KOMENTARZE (23)

Fandom

Raport z Trójmiejskiego Spotkania Fanów Gwiezdnych Wojen

2004-06-20 11:21:00 Neimoidian

Wczoraj , czyli 19 czerwca 2004 roku, o godzinie 16:00 odbyło się Trójmiejskie Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen. Tym razem Fani spotkali się w akademickim pubie „Y”.
Neimoidian napisał raport, który jest dostępny tutaj.
KOMENTARZE (1)

Fandom

XV Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

2004-06-17 21:27:00 ceta

XV Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars odbędzie się 26 czerwca w Katowicach na Dolinie Trzech Stawów obok lotniska sportowego Muchowiec, na mapce zaznaczone fioletową kropką, a poniżej zdjęcia parkingu na którym zbieramy się o godzinie 11:00.


z lewej lotnisko z prawej parking

parking widziany od strony jak się idzie z przystanku

nasze jeziorko wokół którego będziemy się "podracerować"


Atrakcje:
 • parodia Muchowiec Classic Podracer [zapisy na pody dalej trwają w tym temacie na forum; przypominamy że przebrania, stroje mile widziane]
 • zdjęcie z Reekiem, poniżej na fotce :)


Dojazd:

Autobusem 0 lub 50 z Dworca PKP pod estakadą, zaznaczona czerwonym kolorem na mapce. Autobusy jadą tam około 10 minut, wysiadacie na przystanku Muchowiec I i kierujecie się od razu na lewo na parking [fotka po prawej].
  0 - godz: 12:00 14:00 16:00 
  50 - godz: 11:00 13:00 15:00 
 • czerwona kropka przystanek autobusowy "Dworzec PKP"
 • niebieski punkt to dworzec PKP
 • zielona kreska ul. Mickiewicza
 • fioletowa kropka to parking obok lotniska na którym się spotykamy

Jedzenie:

Obok są grilownie gdzie się udamy coś zjeść.

Powrót:

SŚFSW Spotkanie zakończymy pewnie w późnych godzinach popołudniowych. Autobusy powrotne to 0 i 50.
  0 - godz: 14:21 16:21 19:21 21:21 
  50 - godz: 15:21 17:21 20:21 22:21 

Te dwa autobusy zatrzymują się na ulicy Mickiewicza przed "Ślązakiem" [na mapce na zielono], stamtąd jest najbliżej do dworca PKP.

Kontakt:

ceta.kc@wp.pl bądź wayland@interia.pl
600612900 bądź 2306104

Wszystkich serdecznie zapraszamy!
KOMENTARZE (14)

Fandom

47 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars

2004-06-13 23:26:00

W najbliższą sobotę 19.06, o godz. 15.30 odbędzie się 47 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars. Spotykamy się w „Starym Młynku” przy Al. Ujazdowskich 6A w sali dla niepalących. "Młynek" dostał już pozwolenie na ogródek, więc zapewne tam spędzimy większość czasu i tak jak planowałem, spotkanie odbędzie na "świeżym" powietrzu .

Dojazd: [A] 116, 122, 159, 180, 195, E1, E2.

Topic na Forum o WSFSW
KOMENTARZE (6)

Fandom

Alderaan 2004 plan konwentu

2004-06-13 13:37:00

Choć do Alderaanu 2004 zostało jeszcze trochę czasu, już teraz znany jest ramowy przebieg. Ramowy? Z dwóch względów, Polska Akademia Jedi szykuje pewne niespodzianki, o których uczestnicy dowiedzą się dopiero na miejscu, a z drugiej strony nauczeni doświadczeniem wiemy, że dokładna rozpiska co do godziny jest dobrym posunięciem, ale jej ortodoksyjne przestrzeganie nie służy konwentom. Może się zdarzyć, że z jakiś powodów zostaną wprowadzone pewne zmiany, już podczas Alderaanu.

Przybywający z dalszych części Polski, będą mogli pojawić się w szkole już w piątek, po godzinie 17:00, a czas do rozpoczęcia konwentu mają przeznaczyć na odpoczynek, przymierzanie przebrań oraz sen. Całość rozpocznie się dopiero w sobotę. Między 10:00-11:30 zostaną przeprowadzone wszelkie formalności, wtedy też będzie trzeba zapisać się do niektórych konkursów, ale co najważniejsze, będzie trzeba zapisać się do LARPa.
Około godziny 12:00 nastąpi oficjalne otwarcie konwentu.
Pierwszy dzień to przede wszystkim dzień konkursów. Oczywiście odbędą się elementy turnieju Mocy. Dzień ten to przede wszystkim jednak konkursy wiedzowe i karciane. Karcianki zostaną połączone ze specjalnymi pokazami prezentującymi ich zasady, skierowanymi w szczególności do osób, które nie miały z nimi nic wspólnego. Przewidziane są konkursy TCG i Sabacca, ale wiele zależy od chętnych. Jak pojawią się osoby umiejące grać w CCG lub Young Jedi to wtedy także może odbyć się konkurs tych gier. Miejsce będzie, ale PAJ nie jest w stanie zapewnić uczestników, zatem to zależy w dużej mierze od grających. W miedzy czasie odbywać się będą też eliminacje a potem turnieje do konkursów związanych z grami.
Konkrusy wiedzowe w dzień pierwszy będą trzy. Będzie to konkurs z wiedzy ksiązkowo-komiksowej – w podobnej formule do zeszłorocznej. Drugi konkurs będzie dotyczył wiedzy tak zwanej kanonicznej – będzie to mutacja konkursu filmowego. W jego skład będą wchodzić jedynie filmy, seriale oraz ich mutacje (książki, komiksy czy albumy). Mogą zatem paść pytania w stylu – jakiej rasy był Greedo, mimo że w filmie nikt o tym nie wspomina. Wiedzę tę będzie trzeba też umieć poprzeć znajomością scen z filmów, np. przez rozpoznawanie wycinków. Trzeci konkurs będzie poświęcony twórczości Johna Williamsa. Nie będzie on ograniczony do Gwiezdnych Wojen, ale poza suchą wiedzą, trzeba będzie mieć też dobry słuch.
W sobotę odbędzie się też rozmowa z tłumaczami, w trochę innej formie niż poprzednio. Będzie obecna Aleksandra Jagiełowicz.
Oczywiście będzie też prezentacja Polskiej Akademii Jedi oraz ruchów fanowskich – to drugie może zostać też przeniesione po części na drugi dzień, w zależności ile tych ruchów będzie.
Na koniec prezentacji Polskiej Akademii Jedi odbędą się pokazy walk. Tyle, że będzie to w zupełnie innej aranżacji niż rok temu. Pokazy te będą fabularyzowane i będą swoistym wprowadzeniem do LARPa, zatem oglądając je bardzo uważnie będzie można wyciągnąć przydatne wnioski. Stąd też ważne jest to, by zapisy do LARPa odbyły się wcześniej.
W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się pewnie oglądanie filmów z sagi – zapewne nie wszystkich, ale jakich to się jeszcze okaże – obecnie załatwiane są formalności.
W niedziele rano odbędzie się LARP, który będzie trwał koło trzech godzin. Będą w nim trzy drużyny, z których każda będzie mieć własne cele. W drużynach cześć postaci dostanie specjalne role do odegrania. Tu jest jedna prośba, by lepiej nam się grało, zachęcamy do przebrania się w klimatyczne stroje – Jedi, Imperialnych itp. Dopiero wtedy zabawa nabierze rumieńców.
Później odbędą się konkursy strojów – w zupełnie innej formule niż rok temu. Odbędzie się też drugi konkurs filmowy, tym razem zupełnie nie dotyczący wiedzy treściowej, ale koncentrujący się na sprawach około filmowych, czyli twórcach, ich życiu, ich innej twórczości oraz przede wszystkim przebiegu powstawania filmów.
Jeśli wypali pokaz fanfilmów – bo na razie głównie zgłosiły się osoby ze zwiastunami swoich dzieł, odbyłby się on drugiego dnia.
Giełda i Galeria – zostaną przygotowane przez PAJ, a raczej zostaną wyznaczone miejsca, gdzie mogą się one odbyć, ale bez odzewu ze strony uczestników, to na pewno nie wypali.
W niedziele zostaną też rozstrzygnięte konkursy na przysłane prace na Alderaan (więcej >>>).
Planowane są też gry zespołowe, aczkolwiek wiele zależy od chętnych i pogody.
Całość zostanie zakończona koło godziny 16:00. W między czasie przewidziane są posiłki.
Zgłoszenia należy przysyłać do końca czerwca, czyli już niewiele czasu zostało (informacja jak wysłać zgłoszenie). Kwestia zdjęć jest taka, że potrzebne one będą do identyfikatorów. Nie muszą to być zdjęcia legitymacyjne – mogą być np. wydrukowane podobnej wielkości inne zdjęcia. Kwestia płatności zostanie podana niebawem i na pewno będzie można wpłacać akredytację po 30 czerwca, kiedy to zakończymy przyjmowanie zgłoszeń. Swoje pomysły na temat konwentu można zgłaszać tutaj.
I jeszcze jedna informacja, koszulki będą jedynie dla osób chętnych.

Alderaan 2004 odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia 2004, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu, przy ulicy Skwerowej 21.
KOMENTARZE (18)

Fandom

Trójmiejskie Spotkanie Fanów Star Wars

2004-06-12 21:46:00 Neimoidian

„We meet again!” czyli…

TRÓJMIEJSKIE SPOTKANIE FANÓW STAR WARS

SOBOTA 19 VI 2004 o godzinie 16:00 !!!

Jak co miesiąc zapraszamy fanów (i w szczególności FANKI – pokażcie, że jesteście i nie boicie się!!!)
na spotkanie. Tym razem odbędzie się w znanym już niektórym pubie ‘Ygrek’ na osiedlu akademickim ul. Polanki (Gdańsk - Przymorze/Uniwersytet). Jeśli ktoś nie zna tego miejsca, to służymy mapką i fotką pokazującą jak to się Fani tam bawili.

Serdecznie zapraszamy!!!

A na deser dla przypomnienia (i dla zachęty) raport z poprzedniego spotkania.

NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI!!!

KOMENTARZE (4)

Fandom

I Kieleckie Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen

2004-06-10 15:32:00 Kina & Kanos

Dnia 12 czerwca (sobota) w Kielcach, na rogu ulicy H.Sienkiewicza i Wesołej (koło Pelikana), o godzinie 15, odbędzie się I Kieleckie Spotkanie Fanów Star Wars (KSFSW). Stamtąd udamy się do jednej z kantyn.

PS.Weźcie ze sobą wszelkiego rodzaju rzeczy unikatowe i te, którymi chcecie się pochwalić. Mamy nadzieję, że przyjdziecie.

Zapraszamy!
Kina i Kanos
KOMENTARZE (28)

Fandom

IV Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

2004-06-09 15:09:00 Fizyk, twardy & LS

Po sukcesie III Imperiady, na której nie musieliśmy szukać nowego lokalu, spróbujemy ponownie spotkać się w orientalnej arabskiej knajpie "Alladin's". Poniżej tajna mapa dojścia (ten czerwony budynek, to właśnie ów przybytek).


IV Spotkanie nie obejdzie się bez planu i atrakcji. Atrakcją na pewno będzie zabawa w "Państwa/Miasta", więc nie zapomnijcie wziąć ze sobą długopisów i przewodników po SW (mogą być w oryginale). Planujemy także rozmowy na temat:

- Historii polskich komiksów Star Wars (więcej o historii gwiezdnowojennego komiksu)
- The Unifying Force - czyli spoilery do NEJ, temat dedykowany Rusisowi.
forum)
- Prezentacje twórczości fanów - przynieście swoje fanarty i opowiadania (ew. książki (dotyczy Miśka i Finalnego Skoku oraz Pełnomocnika Sprawiedliwości). Może być to twórczość oryginalna - czyli nie starwarsowa.

Z pewnością porozmawiamy też na temat: Alderaanu 2004 (można przynieść karty na Alderaan - dostępne tutaj oraz dołączone do nich zdjęcia, by dostarczyć to za jednym razem - hurtowo), może w końcu uda się trochę więcej porozmawiać o X-wingach, grach LucasArtu, wynikach infiltracji teatrów (taa, LS infiltrował operę Wrocławską - nic dziwnego, że remontu nie skończą jeszcze długo :P) oraz nowym pomyśle Sky'a - fanfilmie (pewnie w stylu Harware Wars) oraz Kaczor Howard (jest szansa obejrzeć) i George Lucas pod Wrocławiem.

Ew. kontakt: Darth Sidious & Lord Fizyk & Admirał Twardy (Admirał jedynie w celu dezinformacji empla).

Zapraszamy też na:
dział
forum
FanForce Poland
KOMENTARZE (4)

Fandom

Raport z XIV SŚFSW

2004-06-08 20:04:00 ceta

SŚFSW 29 maja w Sosnowcu odbyło się 14 spotkanie śląskich fanów Star Wars - na Bastionie pojawiła się już galeria zdjęć i raport Ricky'ego Skywalkera z tej imprezy.

Natomiast XV spotkanie odbędzie się 26 czerwca na Dolinie Trzech Stawów w Katowicach, gdzie rozegrany zostanie Muchowiec Classic Podracer. Zapisy na pody trwają w tym temacie na forum.
Zapraszamy do zabawy!
KOMENTARZE (9)

Fandom

II Spotkanie Bydgoskich Fanów Gwiezdnych Wojen

2004-06-07 22:22:00 ArTooRo

Jak informuje ArTooRo:
Nie tak dawno temu i wcale w nie tak odległej galaktyce odbyło się I spotkanie Bydgoskich Fanów Gwiezdnych Wojen. Aby kontynuować to, jeszcze w powijakach, zrzeszenie światka fanów z Bydzi ogłaszam II spotkanie. Przybywać należy 12 czerwca w sobotę na godzinę 16.00 pod Bibliotekę na Starym Ranku. Uprasza się o przyniesienie swoich fanartów wszelakiej maści i przygotowanie się do dyskusji na temat powstania strony internetowej Bydgoskich Fanów. Przybywajcie licznie! Pokażmy jak zrzeszają się fani Z Bydgoszczy! No i oczywiście niech moc będzie z wami!
KOMENTARZE (0)

Fandom

Z gwiazd #6

2004-06-05 18:19:00

Witamy po przejściach! Nowy numer bastionowego biuletynu - "Z gwiazd" już jest do ściągnięcia. Mogą to zrobić wszyscy zarejestrowani członkowie fanklubu. Jeśli jesteś zalogowany na Bastionie, to na stronie głównej, po lewej, pod ramką z informacjami o zalogowanym użytkowniku, znajdziesz button - obrazek, który należy kliknąć. Dalsze czynności są już proste - zapisanie na dysk spakowanego pliku, a potem już tylko czytanie...:) Jeśli nie jesteś członkiem fanklubu, lub nie jesteś aktualnie zalogowany - buttona nowego numeru nie zobaczysz.

Tym, co zapewne rzuci się w oczy zaraz po uruchomieniu zina, to całkowicie zmieniony design. Zmiany w redakcji są tym, co wpłynęło na kształt biuletynu, ale jest napewno mniej widoczne dla czytelnika :). W tym numerze m.in:
 • Walki w RPG - pierwsza część cyklu o walkach i wojnach w RPG
 • Idą zmiany - coś niecoś o książkach
 • Tekst na 27. rocznicę wejścia SW na ekrany kin
 • Dzień z życia fana
 • ... i kilka innych, ale nie mniej ciekawych!

Zapraszamy zatem do czytania zina, oraz do dyskusji na jego temat w tym wątku na forum.
Do następnego numeru!
KOMENTARZE (10)

Fandom

V Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

2004-06-01 12:22:00

Po dość długiej przerwie w spotkaniach (przerwa spowodowana przyczynami od nas niezależnymi), stwierdziliśmy z Anorem, że najwyższy czas coś zdziałać w naszej pięknej Wielkopolsce. Spotkanie odbędzię się w najbliższą sobotę 5 czerwca, o godzinie 14, w znanej nam dobrze spelunie DRAMAT na Starym Rynku (na przeciwko renesansowego ratusza:P). Żeby dramat był dostatecznie wielki przygotujcie się do odpowiedzi na następujące tematy: 1) Plany na Alderaan (jak ktoś ma może przynieść rzutnik, folie i wskaźnik) 2) Plany na wakacje (spotkania itp.) Będziemy odpytywać z docentem Anorem.
KOMENTARZE (5)

Fandom

Został miesiąc

2004-06-01 08:15:00

Przypominamy, że zgłoszenia na Alderaan można wysyłać do 30 czerwca 2004, czyli pozostał już niecały miesiąc. Plik Worda ze zgłoszeniem znajduje się tutaj. Zgłoszenie to należy wydrukować, wypełnić i wraz ze zdjęciem wysłać na adres:
Polska Akademia Jedi Kino ARS
ul. Kościuszki 18
41-300 Dąbrowa Górnicza

Na zgłoszeniu proszę też dopisać swoją „przynależność polityczną”. Będzie ona ważna w Turnieju Mocy. Będzie pięć drużyn – Imperium, Rebelia, Yuuzhanie, Łowcy Nagród i Jedi.

Alderaan 2004 odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia 2004, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu, przy ulicy Skwerowej 21.
Wcześniejsza (i pełniejsza) informacja o zgłoszeniach znajduje się tutaj.

Przypominamy też o konkursach na prace fanowskie (więcej >>>).

Zapraszamy też na forum Polskiej Akademii Jedi.
KOMENTARZE (8)
Loading..