TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Konwent Zahcon 2004

2004-08-31 12:58:00 Zahcon

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na 5. ogólnopolski konwent fantastyki Zahcon, który odbędzie się w Toruniu, w dniach 1-3.10.2003, Fort IV. Więcej informacji na stronie konwentu
Konwencja : space opera, planowane m.in. licze spotkania z pisarzami (Pilipiuk, Dukaj, Ziemkiewicz), LARPy, prelekcje i wiele innych. Dodatkowo odbedzie się się panel (może nawet konkurs) o Gwiezdnych Wojnach
Konwent ma miejsce w pruskim forcie.
Do zobaczenia w Toruniu i "Niech Moc będzie z Wami"

Możecie o tym porozmawiac na forum.
KOMENTARZE (1)

Fandom

51 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars, ...

2004-08-28 02:32:00

04 września w sobotę o godz. 16.00 - równo za tydzień, odbędzie się 51 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars. Jak tradycji przystało spotykamy się w „Starym Młynku” przy Al. Ujazdowskich 6A. Tematem przewodnim Warszawskiego meetingu fanów, będą wspomnienia z Alderaanu. Ponadto, zapewne będziemy oglądać foto i filmowe reportaże z Alderaany, będzie również poruszanych sporo tematów i to dośc poważnych dla naszego fandomu.

Dojazd: [A] 116, 122, 159, 180, 195, E1, E2.

Topic na Forum na temat 51 WSFSW.
KOMENTARZE (14)

Fandom

V Spotkanie Bydgoskich Fanów Star Wars

2004-08-25 22:09:00 fan STAR WARS

fan STAR WARS podesłał następującą zapowiedź V SBFSW: Bydgoszcz, miasto założone w roku 1346, liczące sobie 400 tys. mieszkańców.
Star Wars, saga opowieści o losach pewnej odległej Galaktyki, powstała w roku 1977, licząca sobie miliony fanów.
Zdrowy rozsądek podpowiada, że w Bydgoszczy powinny być co najmniej dziesiątki, jeśli nie setki fanów. Jednak tylko garstka składająca się z kilku stałych bywalców Spotkań Bydgoskich Fanów Gwiezdnych Wojen tworzy fandom Star Wars w naszym mieście. Czyż to nie smutne?? Wiemy, że jest nas, miłośników SW więcej regionie, więc dlaczego tylko kilku przychodzi na Spotkania?? Czy jest to oznaka upadku ludzkości, kresu dziejów, Armagedonu?? A może symptom ewolucji i całkiem naturalna kolej rzeczy?? Tak, czy siak będziemy nieustannie nawoływać fanów, zarówno tych starszych, dojrzalszych w swoim uwielbieniu dla Sagi, jak i młodzież, która będzie oglądała kolejne części SW i tworzyła środowisko fanów na długo po naszym odejściu. Kolejne, już V Spotkanie za pewne nie przyniesie rewolucji w frekwencji i liczbie uczestników, ale będzie wyjątkowe. Wyjątkowe, jak każde poprzednie, jak każde następne i jak sama Saga Star Wars. Wyjątkowe, gdyż pokazuje, że na świecie, tym bliższym nam regionie, jak i na całej kuli ziemskiej są ludzie zdolni do jednoczenia się w społeczności przełamując opory wewnętrzne oraz zewnętrzne przeszkody. Ludzie, którzy do końca świata będą się spotykali, żeby podyskutować o spostrzeżeniach i opiniach, oraz podjąć kolejną próbę zachęcenia innych do tego samego. To właśnie my. Sami siebie nazywamy, na pewno nad wyrost i niesłusznie (gdyż w swojej wspaniałości jesteśmy skromni), „trzonem” światku bydgoskich fanów. Jesteśmy ludźmi młodszymi lub starszymi, różnymi fizycznie i psychicznie, ale łączy nas jedna miłość. Wiemy, że inni też są zakochani w SW. Wiemy, że są wśród nich także bydgoszczanie. Nie wiemy tylko dlaczego nie chcą się z nami łączyć. Być może nigdy się nie dowiemy, ale zawsze będziemy próbować. Niech nasza siła udzieli się i Wam.

Zapraszamy na V Spotkanie Bydgoskich Fanów Star Wars, 28 sierpnia, o godz. 16:00 na pokładzie pubu „Barka” koło bydgoskich spichrzy. Wszyscy są mile widziani, wszystkich przyjmiemy z otwartymi ramionami i wciągniemy w wir naszych szalonych spotkań!! Liczymy na Was!!

KOMENTARZE (2)

Fandom

Alderaan 2004 - Opinie i zdjęcia

2004-08-23 22:20:00

Nadzieje co do konwentu były ogromne. Nie spelniły się, to chyba może powiedzieć każdy, kto odwiedził Sosnowiec... Zapraszamy do przeczytania niewielkiej relacji z konwentu, która jest tutaj.
Pierwsza partia zdjęć jest w tej galerii. Już niebawem powinno być ich znacznie więcej.

KOMENTARZE (18)

Fandom

II Gorzowskie spotkanie

2004-08-23 14:12:00 YangObi

II Gorzowskie Spotkanie Fanów Star Wars "Dagobah".
Spotkanie odbędzie się 28 sierpnia, czyli w tę sobotę o godzinie 14.00 w Gorzowie Wlkp. Spotykamy się przed kinem "Słońce", tak jak to było na pierwszym spotkaniu. Następnie udajemy się do pubu "Mezzoforte", który mieści się tuż obok kina. Zapraszamy wszystkich z województwa Lubuskiego oraz wszystkich fanów Star Wars. Na ten temat możesz porozmawiać na forum.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:

darkobiwan@interia.pl
gg:1032179 (YangObi)

Mapka:

KOMENTARZE (6)

Fandom

Koncert w Gdańsku - raport

2004-08-18 22:38:00 Neimoidian

Dnia 15 sierpnia 2004 roku, w Gdańsku na Ołowiance odbył się koncert Muzyki Filmowej. Głównym wątkiem tej imprezy było zagranie podstawowych tematów z 4 Epizodu Gwiezdnych Wojen „Nowej Nadziei”.
Neimoidian podesłał raport z tego koncertu. Możecie go przeczytać tutaj.
KOMENTARZE (6)

Fandom

Raport z IV Spotkania Bydgoskich Fanów Star Wars

2004-08-17 20:30:00 ArTooRo

14 sierpnia odbyło się IV spotkanie bydgoskich fanów Gwiezdnych Wojen. Raport i zdjęcia znajdują się tutaj. Termin następnego spotkania został wstępnie ustalony na sobotę, 28 sierpnia 2004.
KOMENTARZE (0)

Fandom

Panele, prelekcje, konkursy i jedzenie UPDATE

2004-08-13 14:28:00

Już w przyszłą sobotę odbędzie się Alderaan 2004, przypominamy o tym, by zapoznać się z Niezbędnikiem Alderaańskim. Przed wyjazdem dokładnie sprawdźcie, czy macie wszystko, co potrzeba – stroje, rzeczy do wymiany, do pokazania, a także śpiwór itp.

Osoby, które chcą pochwalić się swoimi eksponatami, proszone są jeszcze o zrobienie podpisów do swoich eksponatów – które będą zawierały przede wszystkim dane właściciela (żeby nie było, że dwa takie same i potem się ktoś pokłuci co było czyje), a także krótką i treściwą informację co to jest. (Np. „Książka Nowa Nadzieja wydana przez Interart właściciel …”). Oczywiście eksponaty będzie można pokazywać, ale też wymieniać, czy nawet jak się znajdą chętni sprzedawać lub kupować. Ale to zależy od Was.

Ci którzy byli na Alderaanie w zeszłym roku, będą wiedzieć jak konwent wygląda, ale w tym roku przewidziano dodatkowe atrakcje. Jedną z nich będzie na pewno prelekcja TDC pt. „Historia komputerowych gier 3D (przez pryzmat Atari i LUCASFILM)”. Inną panel graficzny, a jeszcze inną prezentacja autorskiej gry karcianej Immobilaisera. W to wszystko będą jeszcze włożone prezentacje TCG oraz RPGów.

Jeśli chodzi o konkursy filmowe, to jak wspominaliśmy wcześniej, będą dwa. Pierwszy ograniczy się do tak zwanej wiedzy kanonicznej – czyli tego co jest w filmach (i produkcjach telewizyjnych) oraz powiązanych z nimi bezpośrednio książkach, komiksach czy albumach (czyli nowelizacjach itp.). W konkursie poza wiedzą, będzie się też liczyć znajomość wizualna filmów, w tym nawet bardzo krótkich scenek. Pierwsza część konkursu najprawdopodobniej będzie pisemna, więc proszę osoby chętne do udziału, by wzięły ze sobą długopisy.

Drugi konkurs będzie koncentrował się na znajomości świata filmowego, więc należy się spodziewać pytań o role Harrisona Forda, filmy George’a Lucasa, biografię Carrie Fisher, czy filmy z Ewanem McGregorem. Zatem mogą się pojawić ogólne pytania o Indianę Jonesa, ale też na pewno pojawią się bardziej szczegółowe odnośnie tego, co się działo na planie, albo jak wykonano jakiś efekt, czy inne anegdotki i historyjki.

Konkurs o Johnie Williamsie będzie wymagał znajomości innych jego dzieł, a także pewnego talentu słuchowego.

Ci, którzy przyjeżdżają w piątek lub w sobotę z samego rana, niech pamiętają, że jedzenie jest przewidziane w następujący sposób – obiad w sobotę, kolacja w sobotę, coś na ognisko w nocy z soboty na niedzielę, śniadanie w niedzielę i obiad w niedzielę. Oczywiście będzie sklepik, gdzie będzie można kupić sobie coś do jedzenia, ale warto się samemu przygotować na różne ewentualności.

Osoby, które przyjeżdżają w piątek, a nie wiedzą jak dojechać, lub nie są pewne (np. nie były, albo nie pamiętają), mogą skontaktować się z Rickym Skywalkerem, który organizuje odbieranie ludzi w piątek i wspólny dojazd na Maczki.

UPDATE 17 sierpnia

I jeszcze kilka spraw, które doszły.

1. Ponieważ padło pytanie (na mejla) jaki gatunek kiełbasy dostaniemy, pragnę zauważyć, że przy ognisku jest napisane, że będzie COŚ do ogniska, a nie kiełbasa żywiecka albo krakowska. COŚ jest pewną niespodzianką. Jak ktoś się koniecznie napalił na kiełbasę radzę zaopatrzyć się we własnym zakresie.

2. Osoby, które przyjeżdżają w sobotę, mają szansę być przywiezione na miejsce konwentu. Prosiliśmy o to, by się zgłaszały, na razie dostałem słownie JEDNĄ prośbę. W chwili obecnej jakby się ktoś jeszcze zdecydował, to zostaje opcja wpisania się na forum, bo mejli mogę przed Alderaanem już nie odebrać. Postarajcie się to zrobić dość szybko, ważna jest dla nas liczba osób, które chcą w SOBOTĘ, być odebrane z dworca i przywiezione na Maczki (pewnie gdzieś między 11 a 12).

3. Dla osób jadących samochodem mamy specjalną mapę, która dostępna jest tutaj. Podziękujcie Emilis.

KOMENTARZE (18)

Fandom

Stormtrooper.Pl

2004-08-12 12:08:00 Mike

Wczoraj ruszyła nowa strona stormtrooper.pl. Jest ona w całości poświecona tematyce Szturmowców. Poza tym są tam zdjęcia zbroi. Sama strona jest także swoista instrukcja w jaki sposób taka zbroje zrobić.


Stormtrooper na forum.
KOMENTARZE (35)

Fandom

Raport z VI Spotkania fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

2004-08-10 09:42:00 LS

W sobotę odbyło się już szóste Spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu.
Raport z tego spotkania można przeczytać tutaj.
Dostępne są również zdjęcia tutaj, dzięki uprzejmości cety i JORUUSa.
Najbliższe spotkanie jest planowane na wrzesień, więcej informacji już po Alderaanie.
Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Fandom

Spotkanie Fanów Star Wars w Opolu

2004-08-10 09:39:00 NGSW

Na Nowej Gildii Star Wars pojawiła się następująca informacja:

Oto treść maila, podesłanego przez anonimowego informatora:


Spotkanie Fanów Star Wars w Opolu odbedzie się 14.08.2004r., spotykamy się u wejścia do Dworca PKP "Opole Gł.", następnie dokonamy wyboru i udamy się do jakiejś pobliskiej kantyny, cecha rozpoznawcza lightstaff. Zapraszamy wszystkich fanów.

Jeśli jesteście z okolic Opola, zaplanujcie już sobie wolne na 14tego

Chętnym proponujemy dogadanie się na forum.

KOMENTARZE (5)

Fandom

IV Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu

2004-08-08 11:34:00 Long J.B.

Z dozą entuzjazmu zawiadamiam, że w najbliższą sobotę, czyli dnia 14-tego sierpnia, odbędzie się kolejne, czwarte z kolei, spotkanie bydgoskich (czy raczej kujawsko pomorskich :)) fanów Gwiezdnych Wojen. Jak zwykle, spotykamy się w klubie "Barka", zacumowanym przy Rybim Rynku 3, o godzinie 16.00. Można spóźnić sie kilka drobnych minut ;) Jeśli pogoda będzie nieprzyjazna (a na to się, na szczęście, nie zapowiada), szukać nas należy w "zadaszonej" cześci klubu, czyli pod pokładem :) Fani, którzy jeszcze się z nami nie spotykali, mogą przynieść wszelki gwiezdnowojenny stuff, czyli cokolwiek, czym chcieliby się nam pochwalic. Tematów do rozmów ostatnio sporo, również dla bydgoskich fanów, spotkania są bardzo sympatyczne, a nawet, ze spotkania na spotkanie - coraj bardziej sympatyczne. Nie pozostaje nic innego, jak porzucić wszelkie ewentualne wakacyjne plany i zjeżdżać prosto do nas, na spotkanie ;) Pamiętajcie - 14-ty sierpnia, klub "Barka", godzina 16.00. Tam będziemy!

Long J.B.


KOMENTARZE (7)

Fandom

Mapa galaktyki spotkań polskich fanów - update 2.

2004-08-07 09:55:00 Kaczor

Catchor (Kaczor - WSFSW) stworzył układ galaktyki świata Star Wars według spotkań polskich fanów Star Wars (PLSFSW), jakie są organizowane w naszym kraju.


Galaktyka według Catchora 3 – update 2.


Porozmawiaj o mapie galaktyki na Forum.
KOMENTARZE (32)

Fandom

Alderaański niezbędnik

2004-08-06 08:24:00

Przygotowania do Alderaanu 2004 trwają, ale przygotować muszą się też uczestnicy. Osoby przyjeżdżające w piątek, a także te, które z soboty na niedziele, będą miały ochotę choć na chwile się zdrzemnąć proszone są o zabranie ze sobą
- śpiwora i karimaty.
- ubranie na różną pogodę.
Miejsce do spania będzie. Woda do mycia też (miejmy nadzieję, że ciepłej w tym roku nie wyłączą). Przypominamy, że wyżywienie będzie dopiero od soboty od południa ,więc warto na rano sobie coś zabrać (lub jak ktoś jedzie z daleka, to i na piątek). Co prawda będzie możliwość nabycia sobie napoi czy jakiś kanapek – ale to już w sklepiku, co nie wszystkim może odpowiadać.
Sytuacja z przyjazdem trochę się zmieniła i obecnie jest tak, że ponieważ duża liczba osób i tak sama przyjeżdża w piątek do szkoły, więc bardzo prosimy te osoby, które przyjadą w sobotę i chcą być dowiezione na miejsce konwentu o szybki kontakt na mejla do mnie - luc@gwiezdne-wojny.pl. Oczywiście będzie wtedy zbiórka koło 11:00 koło Dworca Głównego. Osoby, mieszkające bliżej, które nie chcą czekać do 11:00 mogą się od razu udać na miejsce konwentu w sobotę rano (np. 8:00). Dojeżdżają tam autobusy 28, 221 i 622. Miejsce konwentu znajduje się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu przy ulicy Skwerowej 21. Mapy Sosnowca znajdują się tutaj lub tutaj. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą, rzeczy, którymi chcecie się pochwalić czy powymieniać, a także weźcie dobry humor.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to napiszcie je najlepiej na forum, a w weekend postaramy sie na nie odpowiedzieć.
KOMENTARZE (14)

Fandom

Pierwsze gorzowskie

2004-08-06 00:33:00 YangObi

Nie tak dawno odbyło się pierwsze gorzowskie spotkanie fanów Star Wars. Jak na pierwszy raz stawiło się na nim całkiem sporo osób oraz... Reporterzy Gazety lubuskiej... Dziś przedstawiamy raport wraz ze zdjęciami. Widać, że zabawa była świetna!
Czekamy na informacje o kolejnych!
KOMENTARZE (15)
Loading..