TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Nowy wygląd strony „Bractwa Mrocznych Jedi”

2004-09-30 14:39:00 TOR i Rav

I oto wreszcie zostały ukończone prace nad nową wersją strony Bractwa Mrocznych Jedi (www.darkjedi.tenfy.net). Strona zmieniła się nie tylko pod względem wyglądu ale również kodu. Obecnie trwają jeszcze prace nad systemem raportów i działem poświęconym Bractwu. Wszystkie materiały które znajdowały się na poprzedniej odsłonie strony zostały przeniesione do tej obecnej. Można się również spodziewać, że będą one regularnie aktualizowane od przyszłego tygodnia nowymi materiałami przygotowanymi przez członków Bractwa. Sama strona przyciąga dużą ilością informacji, biografi, fan-ficów, fan-artów i wielu innych. Jest naprawde interesująca, nawet dla ludzi nie należących do Bractwa.

Redakcja Bastionu życzy pomyslnego rozwoju, a także zapału w prowadzeniu strony.
KOMENTARZE (2)

Fandom

IV Gorzowskie Spotkanie

2004-09-29 22:47:00 YangObi

W najbliższą sobotę, czyli 02.10.2004 odbedzie się IV Spotkanie Gorzowskich Fanów SW "Dagobah". Spotykamy się o godzinie 15.00 przed gorzowskim teatrem.
Przewidujemy grę w starwarsowe kalambury, ale także poruszymy ważne aspekty stronki jak i naszego fandomu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych oraz (opczywiście) stałych bywalców...
KOMENTARZE (1)

Fandom

Meeting w Bydgoszczy - pokaz Star Wars UPDATE #2

2004-09-28 16:38:00 Long J.B.

Bydgoski Fan-klub Star Wars (tak, u nas też są jacyś fani, nie tylko w Toruniu) działa co prawda od niedawna i nie rozwinął sie jeszcze w pełni, ale własnie z rozwojem wiąże sie to, o czym chcę tutaj napisać...
Otóż w Bydgoszczy, dnia 9-tego października w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 przy ul. St. Leszczyńskiego 42 odbędzie sie mała imprezka - spotkanie fanów, na którym główną formą spędzenia czasu będzie wspólne obejrzenie Klasycznej Trylogii (w wersji z DVD, za pomocą cyfrowego rzutnika). Impreza organizowana jest przez bydgoski klub miłosników fantastyki Maskon, który w ów weekend będzie obchodził swoje 25-ciolecie, oraz przez Bydgoski Fan-Klub SW. Planowany krótki wstęp-prezentacja organizatorów, a potem, rzecz jasna, oglądanie i co tam jeszcze po drodze się zdarzy (o, do tego zdania zaraz każdy będzie się chciał przyczepić, chłe, chłe).

Początek imprezy - godz. 10:00, zakończenie - wtedy, kiedy sie skończy :D
Nie jest to jakies specjalnie wielkie przedsięwzięcie (nic na miarę Alderaanu), jednakże zamierzamy się całkiem dobrze bawić i poznać jakichś miłych ludzi i fajnie byłoby, gdyby na te okazję pojawili się u nas, w Bydgoszczy, fani nie tylko lokalni, ale też różni chętni na tego typu meeting spoza miasta - z dalszych lub bliższych okolic, albo i z drugiego końca Polski (albo Europy, albo z Kamczatki).
Anyway- czujcie się zaproszeni!

PS. Planowana jest też "część nieoficjalna" po oglądaniu, na mieście.

Long J.B.

UPDATE #2: Nowa mapka dojazdu

Wątek na forum.
KOMENTARZE (10)

Fandom

XV SŚFSW - raport

2004-09-27 12:52:00 ceta

SŚFSW 26 czerwca w Katowicach na Dolinie Trzech Stawów (obok lotniska sportowego Muchowiec) odbyło się XV spotkanie śląskich fanów Star Wars. Ze sporym opóźnieniem na Bastionie pojawił się raport z tego wydarzenia oraz galeria zdjęć.
Zapraszamy!

Z powodu braku miejsca na serwerach, Podracer-fanfilm nie może zostać zamieszczony. Jeżeli ktoś chciałby mieć ten film to proszę o wysłanie zgłoszenia na mejla ceta_kc@o2.pl i przyniesieni% kasy za płytkę cd na następne SŚFSW.
KOMENTARZE (10)

Fandom

52. Warszawskie spotkanie

2004-09-27 00:22:00

Dnia 2 października odbędzie się 52. spotkanie Warszawskich Fanów Starwars. Jak zwykle spotkamy sie w ambasadzie Coruscant - w "Starym Młynku" o godzinie 16:00. Jedną z zaplanowanych atrakcji będzie pokaz kolekcji warszawskich fanów.

Lokalizacja: Al. Ujazdowskie 6A (obok ambasady Kanady, naprzeciwko ambasad USA i Szwajcarii) Dojazd autobusami: 116, 122, 159, 180, 195, E2.
KOMENTARZE (2)

Fandom

5 urodziny Poznańskiego Fan-Klubu Star Wars

2004-09-24 00:00:00 Poznański Fan-Klub Star Wars

Poznański Fan-Club Star Wars obchodzi w tym roku hucznie wielki jubileusz - swoje 5. urodziny. W związku z tą okrągłą rocznicą zapraszamy wszystkich fanów SW i nie tylko na tradycyjną już imprezę urodzinową, która odbędzie się 9 października w klubie Quest - Poznań, ul. Libelta 29. Start planujemy ok. godz. 20.00.

W programie:

- kultowa muzyka
- PFKSW w retrospektywie
- dyskusje o kinie światowym
- chaotyczne okładanie się kijami (walki na miecze świetlne)
- grill (o ile pogoda pozwoli - przynosimy własny "wkład")
- kalambury i inne imprezowe rozrywki
- inne atrakcje, jeśli je wymyślimy
- wino, kobiety i śpiew.

Ewentualne dalsze informacje i fotorelacje z poprzednich urodzin znajdziecie pod adresem Klubu:
http://swpoznan.best.net.pl

Zapraszamy!
PFKSW
KOMENTARZE (15)

Fandom

Raport z III Gorzowskiego Spotkania Fanów Star Wars

2004-09-21 15:34:00 YangObi / Dark Star Wars

Działo się tam wiele, masa kostiumów, masa zabawy i w powietrzu czuć MOC... Gorzowscy Fani znowu pokazali się z tej dobrej strony. Zapraszamy do zapoznania się z raportem z ich III spotkania.
KOMENTARZE (5)

Fandom

Raport z VII Spotkania Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

2004-09-20 17:13:00 LS + Mars

W sobotę, to jest 18 września, odbyło się już VII Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu. Tym razem połączone z tajnym zlotem Jedi Order. Działo się wyjątkowo dużo, choć mało z tych rzeczy było z góry zaplanowane. Raport ten można przeczytać tutaj. Został on wzbogacony zdjęciami wykonanymi najczęściej przez Marsa, lub ew. przez jego aparat.

Następna, już VIII Imperiada odbędzie się 16 października 2004, w klubie Alladin's. Będzie nas czekać niełatwe zadanie, nawrócić szefa owego lokalu na Gwiezdne Wojny, na razie zgodził się na zniżki. Jeszcze więcej atrakcji czeka nas w listopadzie, ale o tym w stosownym czasie.
KOMENTARZE (4)

Fandom

C.H. Reduta zaprasza fanów Star Wars.

2004-09-17 10:33:00 C.H. Reduta

Jak już pisałem w tym newsie w sobotę 18.09 w C.H Reduta odbędzie się impreza promująca wydanie klasycznej trylogii na DVD, w tym linku możecie przeczytać i zapoznać się z oficjalną zapowiedzią imprezy, a tu znajdziecie informacje jak dojechać do Reduty.

Do zobaczenie w Reducie.


Porozmawiaj na Forum o promocji SW DVD.
KOMENTARZE (11)

Fandom

Eldarion - konwent fantastyki w Katowicach

2004-09-15 08:52:00 Volrath

Szkolny Klub Kulturalny Starodrzewie (Katowice) w dniach 12-14 listopad 2004 roku organizuje konwent miłośników fantastyki "ELDARION" Konwent będzie dużą kulturalno-rozrywkową imprezą, do jej głównych punktów należą :

1) Spotkanie autorskie z pisarzami :
- Andrzej Sapkowski min. cykl " Wiedźmin "
- Felix W. Kres - " Prawo Sępów "
- Rafał A. Ziemkiewicz - " Wybrańcy Bogów "
- Edmunt Wnuk - Lipiński - trylogia " Apostezjony "

2) Spotkania z redakcjami czasopism fantastycznych :
- " Portal " - Michał Oracz - Gliwice
- " Siecnce - Fiction " - Robert Szmidt - Katowice
- " Fantasy " Jacek Piekara - Warszawa

3) Spotkania z wydawcami gier :
- " Portal " - Michał Oracz - Gliwice
- " ISA " - Grzegorz Szulc - Warszawa

4) Spotkanie z redaktorami literackimi wydawnictw :
- " Mag " - Jacek Rodek - Warszawa
- " Fabryka Słów " - Warszawa

5) Turnieje gier fantastycznych :
- karciane ( War Cry, Magic the Gathering )
- bitewne ( Warhammer Fantasy Battle, Warhammer 40.000 )

6) Pokazy bractwa rycerskiego - Chorągiew Ziemi Górnoąśląskiej - Gliwice, Zabrze, Łaziska Górne, Katowice ( na podwórku )

7) Warsztaty tańców dawnych

8) Konkursy :
- RPG na najlepszego mistrza gry
- na najlepiej pomalowaną figurkę
- testy wiedzowe
- kalambury

9) Prelekcje :
- System storytelingowy World of Darkness
- Mitologia : panteon słowiański jako tło literatury fantasy
- Krasnoludy : mity, a literatura
- Magia w literaturze fantastycznej
- Archeologia a przedmioty magiczne ( artefakty ) w fantastyce

10) Pokazy filmowe (szczegóły jeszcze nie znane )

11)Być może dojdzie coś z Mang i Anime, bo mamy wielu zainteresowanych również ta tematyką.


Ceny konwentu jak na razie ustalone :
jedne dzień - 17 złotych

Z inicjatywy Volratha odbędzie się tam prawdopodobnie też panel Gwiezdno-wojenny. Wszystkich zainteresowanych zarówno uczestnictwem, jak i współorganizowaniem zapraszamy na forum. To od Was zależy jak będzie wyglądał panel SW, czy będzie czymś więcej niż tylko spotkaniem kilku fanów.
KOMENTARZE (2)

Fandom

Impreza promocyjna z okazji wydania Trylogii na DVD w C.H. REDUTA ...

2004-09-14 00:31:00

W najbliższą sobotę, 18.09 w godzinach od 15:00 do 17:00 z minutami, w Centrum Handlowym REDUTA przy Al. Jerozlolimskich 148 w Warszawie odbędzie się impreza promocyjna wydawnia przez Imperial Entertainment - polskiego dystrybutora filmów Lucas Film, Trylogii Star Wars na DVD.

W konkursach jakie będą odbywały się podczas promocji, będzie można wygrać wiele cennych nagróg np.:

- hełm Lorda Vadera
- hełm Szturmowca
- zestawy płyt dvd z trylogią Star Wars

oraz wiele cennych nagród pocieszenia.

W krótce więcej szczegółów.


Porozmawiaj na Forum o promocji SW DVD.
KOMENTARZE (8)

Fandom

XVII Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

2004-09-13 12:15:00 JORUUS

XVII Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

25 września, czyli w sobotę odbędzie się XVII Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars. Po raz kolejny spotykamy się w Toszku. Zaczynamy zbierać się między godziną 10.00 a 11.00 – w zależności jak kto może przyjechać – na Zamku, który znajduje się w północno-zachodniej części Toszka Dla tych, którzy planują swój przyjazd zamieszczamy mapki: mapka dojazdowa oraz plan Toszka.

Atrakcją będzie kręcenie kolejnej części fan filmu „Bitwa o Tosh’eek” (prequel bądź seguel – wiele zależy od ilości osób i tego kto był rok temu); więc proszę się przygotować (np. stroje, miecze, balstery, ew. scenariusz, lub pomysły co można zrobić, bo nie chcemy by film był pozbawiony fabuły).

Obiad jest planowany w pobliskiej pizzerii, lub ew. restauracji, więc proszą zabrać ze sobą trochę więcej mamony, niż tylko na kilka napoi chłodzących, bądź o tej porze roku rozgrzewających.
Będziemy się też składać po 1 zł na kasetę do kamery.

Rok temu kończyliśmy spotkanie po 19.00.

Link do tematu fanfilmu na forum „Bitwa o Tosh’eek” tutaj.
Link do spraw organizacyjnych spotkania.

Dojazd komunikacją zbiorową:
PKP z Gliwic 9:26, z Opola 9:19
PKS z Gliwic 9.10, 9.40

Jakby ktoś miał kłopoty z dojazdem do Toszka to dzwońcie na 600612900.

Zapraszamy wszystkich serdecznie!

KOMENTARZE (13)

Fandom

VII Lubelskie Spotkanie Fanów Star Wars

2004-09-11 16:59:00 Thon

W tym miejscu znajdziecie raport z VII Lubelskiego Spotkania Fanów Star Wars. Za to tutaj dostępna jest galeria z owego fandomowego meetingu. Zapraszamy do lektury i oglądania fotek!
KOMENTARZE (6)

Fandom

VII Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

2004-09-08 09:05:00 Lord Sidious

18 września, na kilka dni przed premierą trylogii na DVD, odbędzie się już VII Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu. Jak zwykle zaczynamy koło godziny 12:00 i spotykamy się (i tu UWAGA) albo w klubie Alladin's przy skrzyżowaniu ulic Odrzańskiej i Nożowniczej, albo pod klubem (gdyby planowany remont się jeszcze przeciągnął). W tym drugim przypadku będziemy czekać na wszystkich do 12:30 i wtedy poszukamy sobie nowego lokalu. Kluczowym tematem na spotkaniu będzie oczywiście Trylogia na DVD, zwłaszcza za nim ją jeszcze zobaczymy. Z pewnością będziemy układać szeroko zakrojone plany na 21 września, a także dni następne. Nie będzie to jednak jedyny temat, który planujemy poruszyć, ale wpierw zaczniemy od atrakcji. Po wakacyjnej przerwie wracają do łask konkursy. Tym razem konkurs przeprowadzi Rusis, a będzie on dotyczył Rycerz Jedi. Po konkursie odbędzie się od dawna oczekiwana prelekcja Fizyka o przeszłości tak zwanych bohaterów Rebelii, będąca wstępem do dalszej dyskusji, głównie na temat czy Sojusz Rebeliantów to organizacja terrorystyczna. Potem zamierzamy poruszyć następujące tematy
- organizacyjne a propos następnych spotkań i innych atrakcji po drodze
- organizacyjne - Ligii Sabacca i Ligii TCG
- organizacyjne - książki ze zniżkami
- po dokrętkach do "Zemsty Sithów"
- kto podłoży głos pod Grievousa?
- plany Del Rey na lata 2006-2008 (więcej >>>)
- w oczekiwaniu na Battlefronta
- czekając na Heretyka 3
- relacja Miśka Ex Machiny ze spotkań Jeleniogórskich
- Yoda i Chewbacca w E3
- Ewoks, Droids oficjalnie na DVD
- Star Wars Combine - co to jest, wprowadzenie w zagadnienie - poprowadzi Darth Fizyk
- KOTOR 2 i 3
- Zamieszanie wokół Epizodów VII, VIII i IX
- Dark Forces MOD PL
- Lucas a Indiana Jones 4

Do miejsca w którym w teorii powinno odbyć się spotkanie można dotrzeć posiłkując się Mocą, oraz mapą na Wrocław.pl.
Oczywiście jest też standardowo dostępna jej alternatywna (i schematyczna) wersja znajduje się poniżej:
O spotkaniu można pogadać:
tutaj, tutaj bądź tutaj.
Pytania można kierować też drogą mejlową na adres darthfizyk@wp.pl tudzież luc@gwiezdne-wojny.pl albo twardyb@op.pl (a nawet na jeszcze inne).
KOMENTARZE (4)

Fandom

III Gorzowskie Spotkanie Fanów Star Wars.

2004-09-07 20:28:00 YangObi

W sobotę 11.09, odbędzie się III Gorzowskie Spotkanie Fanów Star Wars. Spotykamy sie pod kinem Słońce o godzinie 14.00 i nastepnie przenosimy sie do Mezzoforte.

Dzień wcześniej czyli w piątek 10.09, spotykamy się o godzinie 16.30 pod Gorzowskim Teatrem, gdzie będziemy przymierzać stroje więc przynieście to co już posiadacie.


Ps. Jeżeli ktoś zamierza się spóźnić niech mnie poinformuje np. przez GG:1032179O GSFSW możecie porozmawiać w tym topicu na Forum.
KOMENTARZE (6)

Fandom

VIII Lubelskie Spotkanie Fanow Star Wars

2004-09-06 17:55:00 Shonsu

W dniu 11 września 2004 roku odbędzie się VIII Lubelskie Spotkanie Fanów Star Wars. Spotykamy się w samo południe w Empiku w Galerii Centrum przy stoisku z książkami SW (kolor niebieski na mapce). Stamtąd udajemy się do Irish Pubu "U Szewca" na Starym Mieście (kolor zielony, tutaj uwaga - można przychodzić od razu do Irisha, na "nowych" będzie ktoś czekał w Empiku), gdzie będzie miała miejsce nieoficjalna część spotkania a na niej:

• rozmowy o Żenadzie 2004 (potocznie zwanej konwentem Alderaan), wrażenia, zdjęcia
• wizyta w kokpicie Sokoła Millenium []

O godzinie 15 przenosimy się do Wojewódzkiego Domu Kultury (kolor czerwony) gdzie zaplanowano następujące punkty:

• "Trylogia Thrawna - przeciętniak czy wybitne dzieło?"
• Wokół EI TPM, czyli oglądamy dokumenty (i nie tylko dokumenty []) o TPM z płyty DVD

Spotkanie zakończy się około godziny 20:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów, zarówno stały bywalców i tych którzy mają zamiar przyjść po raz pierwszy

O spotkaniach można porozmawiać np. tutaj.
KOMENTARZE (7)

Fandom

II Gorzowskie Spotkanie

2004-09-05 23:54:00 YangObi

Dziś zamieszczamy raport z II Gorowskiego Spotkania Fanów Star Wars. Pochwalenia godny fakt, że pomimo tego, iż dopiero dwa spotkania za fanami, to już zaczynają się organizować! Sam tekst, spisany ręką mistrza Yody, który tam był i soczek pił, jest tutaj.
Zdjęcia pojawią się jak tylko serwer pozwoli na ich upload.
KOMENTARZE (4)

Fandom

Raport z 51 WSFSW ...

2004-09-05 23:32:00 Alassea z The Outer Rim

4 września 2004 dzień był raczej pochmurny, już trochę jesienny, jednak to nie popsuło pogodnego nastroju spotkania. Kto był? A kogo NIE było??? Chyba tylko Skały, który nie ma Internetu, ale to nie był chyba powód jego nieobecności (powód pozostaje nieznany).

Spotkanie zaczęło się już przed 16:00 (prawdziwi fani zawsze przychodzą wcześniej). Tym razem upłynęło pod znakiem poważnych debat nad różnymi, mniej poważnymi sprawami, a co dziwne dotyczyły one Gwiezdnych Wojen (!), a konkretnie fanów i być może przyszłego Stowarzyszenia (niestety nic więcej nie mogę powiedzieć, żeby nie zapeszyć, poza tym rozmowy odbywały się w zamkniętym gronie, przy kwadratowym stoliku i osoby trzecie nie miały tam dostępu, więc nawet jakbym chciała coś powiedzieć to i tak nie powiem, bo nie wiem). Jednakże znając niesamowite możliwości organizacyjne debatujących, można domniemywać, iż nic konkretnego nie zostało ustalone.

Pozostali zajmowali się swoimi kuflami oraz wspominaniem Alderaanu, oglądaniem zdjęć i filmików z konwentu, przeglądaniem książek, które zostały przez niektóre osoby przytargane z niewiadomych przyczyn i ogólnie robieniem hałasu i gorącej atmosfery. Zadziwiające było to, iż pani kelnerka, znająca nas już doskonale z widzenia, sprzedawała nam piwo o 1 zł taniej (w końcu jesteśmy stałymi klientami).

Warto zauważyć, iż pierwszy raz na spotkaniu pojawił się Xian. Wszyscy długo oczekiwali, aż zaszczyci nas swoją obecnością, tylko po to, aby Handzik i spółka mogli się nad nim poznęcać. Byli na tą okazję świetnie przygotowani. Mianowicie, Handzik przyniosła ze sobą sznurek. Xian przeszedł chrzest bojowy z prawdziwego zdarzenia.

Nie omieszkam również wspomnieć o tak wyjątkowej okazji, jak urodziny Herbu. Było śpiewanie “Sto lat”, życzenia i pamiątkowe podpisy na instrukcji do KotOR’a, który był prezentem. Herbu przyniósł dla wszystkich cukierki (poczułam się jak za dawnych, dobrych lat w szkole...) i postawił wszystkim piwo (tzn. tym, którzy zdążyli je wziąć :p ). Wszystko to znikło szybciej niż się pojawiło.

Następnie było oglądanie fanfilmów i zabawy z bronią czyli sesja zdjęciowa z mieczem świetlnym. Potem wszyscy się porozchodzili, a to na zewnątrz, a to przed monitor laptopa, a to do baru, czyli “róbta co chceta, tylko nie przeszkadzajta”. Większość osób zmyło się wcześniej, więc zrobiło się dość kameralnie i bez żadnych większych szaleństw typu kąpiel w fontannie czy rozróby przed ambasadą.

Konkludując, spotkanie odbyło się bez większych rewelacji (Stary Młynek jeszcze stoi i jeszcze nie mamy tam zakazu wstępu), aczkolwiek było bardzo sympatycznie i wesoło. Jak chcemy to potrafimy. A co ja tam gadam... My zawsze potrafimy się świetnie bawić!

Do następnego spotkania! MTFBWY!

Alassea


Galerię zdjęć z 51 WSFSW znadziecie w tym linku.


Lista obecności na 51 WSFWS:

- NaVaR Longinus
- Falcon
- Alassea
- Kaczor
- Io Nois
- John Waiter
- DantE
- Pafawag
- Chimpo
- Xi-an (nowa twarz)
- Mefisto
- Darek Jedi
- Aiden Taan "Anakin Solo"
- CARAD 'NAUR nowy
- Marecki (BONUS)
- T_Pot
- Loru
- Handzik
- Herbu
- Killrah Gooku
- Andaral
- Yako
- Fault Fett
- TDC
- Sendywigius
- Gilraen (nowa twarz)Porozmawiaj na forum o 51 WSFSW.
KOMENTARZE (4)

Fandom

Spotkanie Jeleniogórskich Fanów

2004-09-05 15:44:00 Misiek Ex Machina

11 września 2004 o godz. 14:00 w restauracji "Gencjana" w Cieplicach (dawny "Alcatraz") odbędzie się Spotkanie Jeleniogórskich Fanów Star Wars. Będzie miało ono charakter przede wszystkim organizacyjny (chcemy sprawdzić, jak duży jest jeleniogórski fandom) i zapoznawczy, chociaż przewidziano też kilka tematów do dyskusji:
- Trylogia, a w szczególności jej wersja DVD
- Problem książek SW w Jeleniej Górze
- Sabacc
- Epizod III: nadzieje i obawy
Czas trwania spotkania uzależniony jest od frekwencji i zainteresowania fanów.
Dojazd: 4, 6, 9, 14, 18 (przystanek na Daniłowskiego)
Wszelkie uwagi i zapytania można kierować na ten adres.


KOMENTARZE (7)

Fandom

Oficjalne Polskie Forum na StarWars.Com

2004-09-01 07:37:00 LS za SW.com

Dziś w nocy forum oficjalnej przeszło pewną reorganizację. A dokładniej pojawił się działy regionalne. Właśnie tam powstał, wzorem FanForce Poland, również i dział Polska. Można do niego się dostać bezpośrednio pod tym adresem http://forums.starwars.com/forum.jspa?forumID=106&start=0.
KOMENTARZE (14)
Loading..