TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Wielka impreza w Media Markt z udziałem Polish Outpost z okazji premiery `Zemsty Sithów` na DVD

2005-11-29 23:01:00 Polish Outpost

Imperial Entertainment, Media Markt i Polish Outpost The 501st Legion serdecznie zapraszają wszystkich do udziału w wielkiej imprezie z okazji premiery Zemsty Sithów na DVD, która odbędzie się w największym w Polsce Media Markt, znajdującym się w Poznaniu w centrum King Cross.

3 grudnia w godzinach 12.00-20.00 członkowie Polish Outpost The 501st Legion będą wspólnie z Imperial Entertainment i Media Markt promować Zemstę Sithów na DVD, dostępną w tym dniu w niezwykle atrakcyjnej cenie, wynoszącej 49,90 zł. Dodatkowo przy zakupie każdy otrzyma multimedialny program Revenge of the Sith - Activity Centre, oraz plakat Zemsty Sithów.

Będzie to niebywała okazja by zobaczyć na żywo postacie z Gwiezdnych wojen, w profesjonalnych kostiumach. Można będzie zrobić sobie z nimi zdjęcie i porozmawiać na temat organizacji.

Polish Outpost jest częścią międzynarodowej organizacji - Legionu 501st zrzeszającego ponad 3000 fanów Star Wars z 30 krajów, którzy posiadają autentyczne zbroje i kostiumy Star Wars. 501st jest jedyną organizacją fanowską na świecie, której członkiem jest sam George Lucas.

Imperial Entertainment, Media Markt i Polish Outpost The 501st Legion zapraszają 3 grudnia w godzinach 12.00-20.00 do centrum King Cross na ul. Bukowskiej 156 w Poznaniu, do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.


KOMENTARZE (26)

Fandom

XXVII Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

2005-11-29 22:42:00 Ceta


XXVII Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

XXVII SŚFSW odbędzie się w sobotę, 10 grudnia 2005, o godzinie 14:30, w Piotrowicach. Organizacją lokalu zajął się tym razem Darth Phabious. Miejscem spotkania będzie pub „Grill Carusso" (poniżej mapka) na ul. Armii Krajowej 68.

Dla chętnych:

Zbiórka na dworcu PKP w Katowicach na estakadzie, przed głównym wejściem do dworca, pod zegarem o 14:00 - czekamy 10 minut i udajemy się wspólnie na autobus odjeżdżający spod estakady.

Autobusy odjeżdżające do Piotrowic (należy wysiąść na przystanku Piotrowice Fabryka Maszyn):

37, 9, 653, 688

Atrakcje:
- wprowadzenie w tajniki Star Wars Galaxies
- nauka i gra w Sabacc’a – premiera nowej z’updete’owanej wersji

Temat na forum>>>.

W razie pytań skontaktujcie się z Cetą.
KOMENTARZE (12)

Fandom

Warsaw Game Show 2005 zakończony

2005-11-28 23:12:00 Polish Outpost

Jesteśmy już po kolejnej edycji największych w Polsce targów gier komputerowych - Warsaw Game Show 2005, które odbywały się w hali EXPO XXI w dniach 26-27 listopada 2005.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na targach zjawił się Polish Outpost w czteroosobowym składzie: Bartosz "Colonel" Gaj (TK-1409), Michał "Mike" Herok (TK-1410), Rafał "Rif" Frąckiewicz (TD-1233) i Adam "Grey" Szary (ID-1426). W aktywny sposób promowaliśmy gry spod znaku Star Wars na stoisku ich wyłącznego dystrybutora firmy LEM, a zwłaszcza najnowszy tytuł LucasArts Star Wars Battlefront II, którego fabuła w większości poświęcona jest 501 Legionowi.Przez 6 godzin w sobotę członkowie Polish Outpost umilali czas uczestnikom targów. Każdy mógł zobaczyć na żywo postacie z Gwiezdnych wojen, porozmawiać na temat 501 Legionu, oraz oczywiście zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Na koniec członkowie Polish Outpost wraz z firmą LEM poprowadzili konkurs i wzięli udział w losowaniu nagród dla uczestników targów.

Temat WGS został także poruszony w sobotnim wydaniu Teleexpressu, które można ściągnąć pod tym adresem.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za liczne przybycie i zachęcamy do odwiedzenia Galerii>>, w której znajdują się zdjęcia z Warsaw Game Show 2005, oraz do dyskusji toczącej się w tym topiku na forum Polish Outpost, związanej z imprezą.


KOMENTARZE (3)

Fandom

Relacja z CorusCon'u 2005

2005-11-28 20:35:00 Outlander

Od Corusconu upłynęło juz trochę czasu, jednak zapraszamy do zapoznania się z raportem przygotowanym przez kilkoro Outlanderówców (a może Outlanderów?). Być może dowiecie się z niego czegoś ciekawego na temat minionego konwentu? ;)

Raport zbiorowy, wraz ze zdjęciami znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (6)

Fandom

68 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars

2005-11-26 11:55:00 Outlander

W sobotę 3 grudnia o godzinie 16;00, odbędzie się 68 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars. Spotykamy się tradycyjnie w kawiarence "Stary Młynek", zlokalizowanej przy Al. Ujazdowskich 6A (na przeciwko ambasady USA).

Poniżej przedstawiamy mapkę dojazdu:Dojazd autobusami: 101, 116, 122, 159, 180, 195, E1, E2.

Serdecznie zapraszamy!
KOMENTARZE (10)

Fandom

Wspólny event LEM i Polish Outpost na targach Warsaw Game Show

2005-11-21 18:29:00 Polish Outpost

W dniach 26-27 listopada 2005 roku odbędzie się kolejna edycja największych w Polsce targów gier komputerowych - Warsaw Game Show 2005 w hali EXPO XXI. Wśród wystawców jest oczywiście firma LEM, wyłączny dystrybutor na terenie Polski gier z serii Star Wars. W sobotę 26 listopada w godzinach 11.30-17.30 na stoisku LEM gościć będzie Polish Outpost The 501st Legion w czteroosobowym składzie: dwóch imperialnych szturmowców, imperialny gwardzista i imperialny oficer.

Polish Outpost The 501st Legion razem z LEM będzie promować gry z serii Star Wars, a przede wszystkim najnowszy tytuł z LucasArts "Star Wars Battlefront II", którego fabuła w większości poświęcona jest właśnie słynnemu 501 Legionowi.

Będzie to niebywała okazja by zobaczyć na żywo postacie z Gwiezdnych wojen, w profesjonalnych kostiumach. Można będzie zrobić sobie z nimi zdjęcie i porozmawiać na temat organizacji.

Polish Outpost jest częścią międzynarodowej organizacji - Legionu 501st zrzeszającego ponad 3000 fanów Star Wars z 30 krajów, którzy posiadają autentyczne zbroje i kostiumy Star Wars. 501st jest jedyną organizacją fanowską na świecie, której członkiem jest sam George Lucas.

Polish Outpost The 501st Legion i LEM zapraszają do na targi WGS, w dniach 26 i 27 listopada, w godzinach 10-19.00 do Warszawskiego Centrum EXPO XXI ul. Prądzyńskiego 12/14, w Warszawie.


KOMENTARZE (16)

Fandom

Nowy nr Fuck(t)u

2005-11-18 22:47:00 Leonidas

Ukazał się raport z XXIV Spotkania Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu napisany w formie czasopisma „Fuck(t)”

Kilka tygodni temu, Policja i Centrum wychowania młodzieży w trzeźwości opublikowały alarmujący raport z którego wynika, iż co najmniej 37% 12letnich chłopców i 54% 10letnich dziewcząt nie ma problemów z zakupieniem alkoholu w pubach i lokalach(także wyborczych) w których dostęp do napojów procentowych powinny mieć tylko osoby pełnoletnie. Dlatego pod egidą „Fuck(t)u” postanowiliśmy na własne oczy przekonać się jak w rzeczywistości wygląda przestrzeganie zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i zdecydowaliśmy się przeprowadzić dziennikarską prowokację. Aby była ona jak najbardziej wiarygodna, chcieliśmy zaangażować dziecko o jak najmłodszym wyglądzie a nasz wybór padł na dwunastoletniego Zaxa...

Raport wraz ze zdjęciami można znaleźć tu.
KOMENTARZE (21)

Fandom

Lepszy niż Lord Vader ...

2005-11-14 14:05:00 Gazeta Wyborcza / Onet.Pl

W dzisiejszej Gazecie Wyborczej, w dodatku Stołecznym pojawił się krótki artykuł - bardzo pochlebny, o konwencie CorusCon 2005, który odbył się w zeszłym tygodniu w Warszawie.

Gazeta:

150 fanów "Gwiezdnych wojen" wzięło udział w konwencie trwającym od piątku do niedzieli zorganizowanym przez stowarzyszenie Outlander.

Konkurs odbył się w niedzielę rano, trzeciego dnia zlotu fanów "Gwiezdnych wojen", który zorganizowało stowarzyszenie Outlander. W ciągu trzech dni w wynajętej szkole podstawowej na Nowym Świecie spotkało się 150 osób. Najmłodszy uczestnik miał sześć lat, najstarszy - 53. Był to pierwszy tak duży zjazd wielbicieli "Gwiezdnych wojen" w Warszawie. A przyjechali maniacy z różnych części kraju.

Guri, studentka filologii germańskiej w Katowicach, sukienkę zamówiła u krawcowej trzy miesiące temu, wybraną postać pokazała na karcie kolekcjonerskiej. Musiała jeszcze dokupić skórzane rękawiczki, buty na obcasie i piłkarskie ochraniacze na golenie. Ochraniacze pomalowała na żółto, żeby pasowały do niebiesko-żółtej sukienki. Została też wyróżniona nagrodą publiczności - zarówno na niej, jak i na jury wrażenie musiały zrobić uda Katarzyny odsłonięte przez odważne rozcięcia w spódnicy. Padme przyjechała z Sopotu, gdzie uczy się w III klasie liceum. Ubrała się w słynny biały strój bojowy księżniczki.

W nagrodę obydwie dostały kupony, które mogły wymienić w sklepie z imperialnymi akcesoriami: książkami, kubkami, koszulkami.

Furorę zrobił też Michał Herok, organizator konkursu, przewodniczący jury i członek Legionu 501. Po konkursie przebrał się w profesjonalny kostium szturmowca. - Większość elementów sprowadziłem ze Stanów. Kask zamówiłem w studio, które na plan filmu dostarczało oryginalne hełmy - opowiadał Herok, fan "Gwiezdnych wojen" i student politologii na Uniwersytecie Gdańskim.

Legion 501 to organizacja fanów z całego świata, której członkiem jest sam George Lucas.


Onet.pl o CC 2005:

Kilkuset fanów trylogii George'a Lucasa, przyjechało wczoraj do Warszawy na Ogólnopolski Konwent Miłośników "Gwiezdnych wojen".

Młody Darth Vader - Jeden z głównych bohaterów "Gwiezdnych wojen"

W szkole podstawowej numer 211 przez cały dzień trwały konkursy, gry, prelekcje i pokazy amatorskich filmów.

Wśród filmów określanych mianem kultowych "Gwiezdne wojny" zajmują zaszczytne, pierwsze miejsce. Jak zapewnia Piotr Wasiak pomysłodawca konwentu, zapotrzebowanie na tego typu imprezy jest ogromne.

Gościem honorowym konwentu jest Stanisław Męderek, autor filmu "Stars in black", czyli polskiej parodii "Gwiezdnych wojen". Wzorem George'a Lucasa zapowiedział, że następnych części filmu juz nie będzie. Według niego nie oznacza to jednak, że amatorskie filmy inspirowane gwiezdną sagą, przestaną powstawać.

Jedną z największych atrakcji gwiezdnych spotkań są premiery tematycznych gier planszowych i komputerowych.

Konwent Miłośników Gwiezdnych Wojen zakończy się w niedzielę wieczorem. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

KOMENTARZE (28)

Fandom

Strategicon VIII

2005-11-12 19:59:00 LS

W dniach 25-27 listopada 2005, we Wrocławiu odbędzie się konwent poświęcony grom - Strategicon VIII. Sobota, 26 listopada, jest dniem w którym odbędą się turnieje związane z grami Gwiezdno-Wojennymi.

Panel Star Wars wygląda następująco:
  • 10:30 - 11:00 - Pokazówka gry Star Wars Miniatures (jeśli będzie duże zainteresowanie i chętni do nauki, być może się przeciągnie, ale już z boku).
  • 11:00 - 13:30 - Turniej Star Wars Miniatures. Trzeba mieć własne figurki i zrobione drużyny zbudowane z maks. 100 punktów.
  • 14:00 - 15:00 - Pokazówka i nauka gry w Sabacca.
  • 15:00 - 17:00 - Turniej Sabacca. Wstęp wolny, nawet jak ktoś nauczy się grać dopiero podczas pokazówki.
  • 17:30 - 18:30 - Pokaz i ewentualna nauka gry karcianki Star Wars TCG.
  • 18:00 - 22:00 - Turniej Star Wars TCG. Trzeba mieć własne talie kart.
Konwent odbędzie się w szkole podstawowej nr 115 przy ulicy Kamiennej 99/101.

Wstęp dla osób biorących udział w turniejach W40k, WFB i Władca Pierścieni - 25 PLN, dla pozostałych osób - 10 PLN, z tym, że płeć piękna wchodzi za darmo.

Więcej informacji o samym konwencie znajdziecie pod tym adresem.

Natomiast wszelkie pytania a propos panelu Gwiezdnych Wojen prosimy kierować na Forum.
KOMENTARZE (9)

Fandom

Polish Outpost na CC

2005-11-10 23:58:00 CorusCon

Z przyjemnością informujemy, iż członkowie 501 Legionu zostali zaproszeni przez organizatorów na Corus Con i będą obecni przez wszystkie dni konwentu!
Będzie to niepowtarzalna okazja by zobaczyć autentyczne stroje z Gwiezdnych wojen, oraz wysłuchać prelekcji, która odbędzie się w sobotę w godzinach 10-11, w całości poświęconej Polish Outpost.

Serdecznie zapraszamy!
KOMENTARZE (6)

Fandom

XXV Spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

2005-11-10 20:34:00 LS

W sobotę, 19 listopada 2005, odbędzie się jubileuszowe, XXV Spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu. Zgodnie z ostatnią tradycją będzie się ono dziać w "Na Strychu" w podziemiach budynku przy ulicy Ruskiej 34. Standardowo zaczynamy o godzinie 12:00.

A w programie między innymi:
  • Nowe plany Mandragory
  • Legacy of the Force i okładka Betrayal
  • być może w ograniczonym zakresie "Rozbitkowie z Nirauan" (bo za późno wychodzi)
  • Koniec SW RPG
Ta ostatnia dyskusja będzie swoistym wstępem do prelekcji GM Yuri'ego o SW RPG. Następnie gdzieś koło godziny 13:30 zaczniemy kalambury.

Inną ważną rzeczą będzie pewne przygotowanie do Strategiconu VII, który odbędzie się 25-27 listopada. Tam zostaną przeprowadzone turnieje SW TCG, Sabacca i Miniaturek. Więcej informacji niebawem, no i oczywiście na spotkaniu.

Na koniec zapraszamy na forum, gdzie znajduje się bardzo ważna informacja dla osób nie do końca zainteresowanych programem, a także niespodzianka którą szykuje twardy dla osób zainteresowanych posiłkami w "Na Strychu".

Standardowo program kończy się gdzieś koło godziny 15:00, wtedy też odpalamy gry i luźniejsze dyskusję. Uprasza się o potraktowanie serio tych próśb.
KOMENTARZE (3)

Fandom

Zbroja ze studia Shepperton już w sprzedaży!

2005-11-09 20:51:00 Polish Outpost

W końcu doczekaliśmy się wypuszczenia przez studio Shepperton autentycznej zbroi szturmowca z ANH, zgodnej w 100% z filmowym oryginałem. Do jej produkcji zostały wykorzystane te same formy co w roku 1976.

Zbroja, tak jak w przypadku hełmu Battle Spec, została wykonana z twardego akrylu pokrytego warstwą ABS, w związku z czym idealnie nadaje się do noszenia, gdyż jest bardzo wytrzymała.Co ważniejsze, zbroja ma identyczny odcień plastiku, co trzy różne hełmy szturmowców, dostępne w SDS: Stunt, Hero lub Battle-Spec. Tylko od zainteresowanego zależy, który wybierze, chociaż osobiście doradzamy zakup hełmu Stunt lub też Battle-Spec.

Do tej pory jedyną zbroją, będącą praktycznie w użyciu, była zbroja F/X. Nie jest ona niestety aż tak bliska oryginałowi, a jej największą bolączką był hełm, większy o 10% od oryginału. Z tego właśnie powodu szturmowcy z Polish Outpost wymienili hełmy F/X na Stunt, dokonując tym samym swoistej fuzji, o której pisaliśmy w tym miejscu. Same hełmy znakomicie pasują do reszty, zwłaszcza pod względem odcienia.

Jednak w obecnej sytuacji, gdy w końcu mamy możliwość zakupienia autentycznej zbroi szturmowca, jest bardziej niż pewne, iż się w nią wkrótce zaopatrzymy, rezygnując tym samym ze zbroi F/X.

Zbroja z Shepperton Design Studio przychodzi w całości złożona i nie wymaga żadnych dodatkowych modyfikacji. Wystarczy ją tylko nałożyć. Przystosowana jest ona dla osób mieszczących się w przedziale 1.67-1.87m.Aby się w nią zaopatrzyć, będzie trzeba wydać 1080$, dodając do tego koszty wysyłki. Dla jednych może się to wydawać dość sporą ceną, jednak należy podkreślić, iż spodziewaliśmy się, że kwota może być nawet dwa razy wyższa. Zamówienie na zbroje można złożyć pod tym adresem, natomiast jej dokładne zdjęcia znajdują się w tym miejscu.

Reasumując, jest to najlepsza zbroja dostępna na rynku, gdyż identyczna z oryginałem. Trudno ją nawet nazwać repliką, skoro jest to kontynuacja produkcji. Zobaczymy czym jeszcze Andrew Ainsworth nas zaskoczy.

Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w dyskusji, która toczy się na forum Polish Outpost w tym temacie.
KOMENTARZE (11)

Fandom

XVI SWFSW - Raport

2005-11-06 19:12:00

Ukazał się raport z XVI Spotkania Wielkopolskich Fanów Star Wars które odbyło się w sobotę 29 października i na którym zagościli również fani z Wrocławia oraz Bielska.

Był piękny, październikowy dzień: ptaszki śpiewały, słońce świeciło, wiał lekki wiatr... Tak, a świnie latają! Było zimno, a chmury przesłoniły światło słoneczne. Ptaki nie śpiewały, bo ich nie było – odleciały do tzw. ciepłych krajów. W dodatku świeże powietrze pełne było spalin, dymów itp. wyziewów metropolii. Po prostu idealny dzień na spotkanie fanów SW. Na szczęście samo spotkanie było super, a jego uczestnicy przepełnieni nastrojem, jakiego próżno by szukać w otaczającej nas naturze...

Raport wraz ze zdjęciami można przeczytać tu.


KOMENTARZE (17)

Fandom

Program konwentu CorusCon 2005

2005-11-04 06:03:00 CorusCon 2005

Na stronie Coruscon 2005 został zaprezentowany pełen program konwentu fanów Star Wars, który odbędzie się w Warszawie w dniach 11-13.11.2005 - jest to wersja ostateczna, którą można pobrać klikając w ten link (format .pdf).
KOMENTARZE (18)

Fandom

67 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars

2005-11-01 12:05:00 Outlander

W sobotę, 5 listopada, czyli na tydzień przed CorusConem, odbędzie się 67 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars. Spotykamy się tradycyjnie o godzinie 16 w Starym Młynku (Al. Ujazdowskie 6A), jednak po około godzinie udajemy się na testowanie nowej knajpki. Jest to Wetlina, znajdująca się na ul. Wałbrzyskiej 11 lok. 04, tuż przy stacji metra Służew, na terenie Centrum Handlowego "Land" (dokładniej przy Centrum, a nie wewnątrz galerii handlowej).
Na spotkaniu zapewne porozmawiamy sobie o planach na CorusCon, najprawdopodobniej pogramy również w Star Wars Miniatures. Żadne inne atrakcje (z powodu przygotowań do CC) nie są na razie planowane, ale mimo wszystko zapraszamy wszystkich serdecznie!
KOMENTARZE (3)
Loading..