TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

XXII Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

2005-12-31 17:06:00 Kosmita

Dnia 07.01.2006 o godzinie 16.00 odbędzie się XXII Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars.
Miejsce spotkania to jak zwykle klub „Pod Pegazem”.

To pewnie jesteście ciekawi co będzie się działo a trochę tego będzie.
Więc przedstawiam program spotkania:
- sprawozdanie z prac Zarządu BFSW
- przedstawienie przez Zarząd BFSW propozycji działań w najbliższych miesiącach (mamy dla was trochę niespodzianek) jak również paru innych pomysłów
Innymi słowy Zarząd będzie gadał i gadał z większym lub mniejszym sensem(zależy od punktu widzenia czy też siedzenia).
A potem podyskutujemy nad tym co Mistrz z ekipą wymyślili i dowiemy się czy ktoś jeszcze będzie miał jakieś pomysły.
Jak będę też inne pomysły to tez pogadamy nad nimi.
Jak z tym skończymy to przejdziemy do kolejnego punktu czyli dyskusji o wiadomo jakim uniwersum.
Dokładny temat dyskusji to „Bohaterowie z krwi i kości kontra postacie o nadludzkich możliwościach”
Więc przygotujcie się do ciekawej dyskusji i pamiętajcie Boba Fett rulez!
I pewnie myślicie że to koniec??
Otóż nie to jeszcze nie koniec.
W dalszej części już nie tak oficjalnej odbędą się rozgrywki w sabacca, karcianki i bitewniaka oraz oczywiście dyskusje na tematy wszelakie.
O napojach regenerujących to nawet nie będę wspominać bo wiadomo że będą.
Tradycyjnie zapraszamy wszystkich fanów i fanki na spotkanie i do dołączenia do naszego klubu.
Na zakończnie w imieniu Bydgoskiego Fanklubu Star Wars życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku!!!


MAY THE FORCE BE WITH YOU!!!
Kosmita
P.S. Wszelkie uwagi możecie zgłaszać pod ten adres michal_kosmita@o2.pl
KOMENTARZE (2)

Fandom

Świąteczne życzenia od Gorzowskich Fanów

2005-12-23 18:05:00 YangObi

Dużo Mocy na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2006, wszystkim którzy uwielbiają "Gwiezdne Wojny", oraz tym którzy o "Gwiezdnej Sadze" nie wiedzą nic, życzą... Gorzowscy Fani Star Wars...


KOMENTARZE (18)

Fandom

Raport z HoloProjekcji 5

2005-12-23 17:57:00 YangObi

We wtorek 6 grudnia, miłośnicy Gwiezdnych Wojen z Gorzowa Wlkp. zorganizowali piąty już happening pod nazwą "HoloProjekcja". Tym razem miał on na celu pokazanie, iż także Lord Vader może być Św. Mikołajem.

Raport wraz ze zdjęciami tego wydarzenia dostępny jest pod tym linkiem.
KOMENTARZE (2)

Fandom

Raport z XVIII SWFSW

2005-12-23 16:16:00 Seishiro

Ukazał się raport z XVIII Spotkania Wielkopolskich Fanów Star Wars.

W sobotę 17 grudnia (wszystkiego najlepszego, Seishiro:P) odbyło się XVIII spotkanie WFSW. Super, co nie? Aby tradycji stało się zadość, trzeba napisać, że spotkanie rozpoczęło się o godzinie 12:00, standardową zbiórką pod DRAMATEM. Btw: kto z was, drodzy Poznaniacy, był kiedyś w samym lokalu? Whatever:D

Raport ze spotkania można przeczytać tu.
KOMENTARZE (14)

Fandom

Polish Outpost na łamach Oficjalnej!

2005-12-21 20:54:00 Polish Outpost

W dniu dzisiejszym na oficjalnej stronie Gwiezdnych wojen pojawił się najnowszy numer dwutygodnika Bantha Tracks Online pod redakcją Mary Franklin.

W artykule pt.: Bantha Tracks: Best of the Year, który traktuje o największych wydarzeniach Star Warsowych 2005 roku, znajduje się także krótka relacja wraz ze zdjęciami z Oficjalnej Premiery Zemsty Sithów na DVD w Poznaniu, która została zorganizowana w głównej mierze przez Polish Outpost.

Należy przy tym podkreślić fakt, iż jest to pierwszy prawdziwy polski akcent na stronie Oficjalnej, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni z tego wyróżnienia.

Na stronie tytułowej Bantha Tracks Online umieszczone zostało również zdjęcie TR-1233 Rafała "Rifa" Frąckiewicza z małą Amerykanką, w zajawce z odnośnikiem do wspomnianego artykułu. Co można zobaczyć klikając na obrazek poniżej.

Zdjęcie TR-1233 z małą dziewczynką w najnowszym numerze Bantha Tracks Online


Treść samego artykułu jest następująca:

Mijający rok stanowił dla fanów "gwiezdnej sagi" pełną mocy jazdę bez trzymanki. Podczas Celebration III w Indianapolis 34 tysiące fanów z całego świata, bawiło się sagą nieustannie przez cztery dni i noce. Na konwencie Comic-Con w San Diego odbyły się specjalne panele poświecone Gwiezdnym wojnom. Tematyczne konwenty jak Dragon*Con i Wizard World i niezliczone mniejsze spotkania, gromadziły fanów w miastach i miasteczkach. Premiera Zemsty Sithów na DVD stanowiła nie mniejszą okazję do świętowania. Kostium Dartha Vadera był najlepiej sprzedającym się strojem w okresie Halloween, a fani pierwszy raz mieli okazję, by kupić kostium Księżniczki Leii z pałacu Jabby swoim... pieskom.
Był to rok pełen Gwiezdnych wojen dla każdego z nas, ale nic nie mogło się równać z możliwością obejrzenia Zemsty Sithów na dużym ekranie. Pełni radości otrzymaliśmy kolejne "Lato Gwiezdnymi wojnami", a nie chcąc, by się kończyło, na okrągło oglądaliśmy z przyjaciółmi ostatnią kinową część sagi.
Zarówno będące w przygotowaniu seriale: animowany i aktorski, jak i kolejne książki, komiksy, zabawki, spotkania fanów, sprawią, że jeszcze długo będziemy cieszyć się "gwiezdną sagą". Teraz nadszedł czas, by uspokoić nieco tętno i celebrować najbardziej pamiętne tegoroczne chwile z Gwiezdnymi wojnami, tak jak powinno świętować się w Bantha Tracks - oczami, słowami i z perspektywy nas wszystkich - fanów.


Wszystkich gorąco zachęcamy do przeczytania artykułu w oryginale pod tym adresem. Osoby nie posiadające subskrypcji Hyperspace zapraszamy do zapoznania się z nim po kliknięciu w zdjęcie znajdujące się poniżej.

Polish Outpost w artykule Bantha Tracks: Best of the Year

KOMENTARZE (12)

Fandom

Miss Fandomu Star Wars - etap drugi

2005-12-20 17:39:00 Bastion i ICO

Liczba nadesłanych zgłoszeń przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W dodatku wszystkie dziewczyny były wspaniałe, wobec czego o wiele trudniejszy stał się wybór finalistek. Ze smutkiem musieliśmy odrzucić dużo kandydatur, aby po długich obradach wytypować 5 uczestniczek, które w opiniach członków szanownej komisji przysłały nam najciekawsze zgłoszenia. Oto finalistki konkursu, kandydatki do tytułu Miss Polskiego Fandomu Star Wars (w kolejności jak niżej):

1. Katarzyna "Laurana" Osadkowska
2. Kinga "Aura Sing" Lizakowska
3. Katarzyna "Jazzhira" Wychowaniec
4. Aleksandra "Lady Kenobi" Fela
5. Karolina "Kalak" Michałowska

Teraz pałeczka przechodzi w wasze dłonie. Każdy, kto uważa się za fana, młody i stary, piękny czy brzydki, gruby i chudy może dorzucić swoje 5 groszy do tych wyborów. Aby zagłosować należy wysłać e-mail na adres glosuj@starwars.pl. W temacie wpisać koniecznie trzeba "Wybory Miss Fandomu 2005", inaczej taki list zostanie od razu skasowany. Aby głos był ważny w jego treści musicie koniecznie podać:
- na którą kandydatkę głosujecie
- swoje dane, tj. imię, nazwisko, pseudonim i adres e-mail;

Uwaga! Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do unieważnienia listów przy których zachodzi przypuszczenie o oszustwo.

Głosować możecie do 5 stycznia 2006 roku.

Wśród głosujących rozlosowane zostaną specjalne nagrody niespodzianki.

Przed oddaniem głosu, koniecznie zapoznaj się z autoprezentacjami wszystkich finalistek.
KOMENTARZE (67)

Fandom

Nowi Honorowi Członkowie w 501 Legionie

2005-12-19 23:15:00 Polish Outpost

W ostatnim czasie Legion wzbogacił się aż o sześciu nowych Honorowych Członków. Zostali nimi: Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Rick McCallum (producent), Ian McDiarmid (Palpatine), Harrison Ellenshaw (artysta z ILM), Kazuhisa Kawahara (reżyser i pisarz), oraz Matt Wood (głos Grievousa).

Pierwszych trzech nie trzeba chyba nikomu przestawiać, zostali zaproszeni do organizacji przez Italica Garrison, podczas włoskiej premiery Zemsty Sithów, która odbyła się 19 maja 2005.

Hayden Christensen i Ian McDiarmid podczas premiery `Zemsty Sithów` we Włoszech


Rick McCallum otrzymuje tytuł Honorowego Członka Legionu


Kazuhisa Kawahara jest natomiast znanym japońskim reżyserem, a także autorem książek o Star Wars. W szeregi Legionu wstąpił oczywiście na zaproszenie Japanese Garrison, ceremonia nadania mu honorowego członkostwa miała miejsce 3 grudnia 2005.

Yasuyuki Sato (TD 107) - Dowódca Japanese Garrison nadaje Kazuhisa Kawahara tytuł Honorowego Członka organizacji


Harrison Ellenshaw pracował przy tworzeniu Imperium kontratakuje z ramienia Industrial Light and Magic, był artystą odpowiedzialnym za malowanie tła w poszczególnych scenach filmu. Do 501 został przyjęty 20 listopada 2005 dzięki Central Garrison.

Harrison Ellenshaw wraz z członkami Central Garrison


Matt Wood, czyli słynny głos Grievousa, oraz odtwórca roli Biba Fortuny w Mrocznym widmie. 16 października 2005 przyjechał z wizytą do Niemiec na zaproszenie German Garrison, który wręczył mu tytuł Honorowego Członka 501 Legionu.

Matt Wood i członkowie Niemieckiego Garnizonu

KOMENTARZE (6)

Fandom

Bydgoskie Spotkanie Świąteczne

2005-12-17 13:03:00 Kosmita za Bydgoski Fanklub

Jak wszyscy wiemy zbliżają się święta. Choinka, karp, świąteczna kolacja, Dziadek Mróz, czy też Świety Mikołaj (jak kto woli), prezenty, śnieg, kłopoty z utrzymaniem sprzętu w stanie używalności w niskich temperaturach, dumnie kroczący AT-AT i lepiej już skończę bo się zaraz zagalopuję i wyjdzie mi opis bitwy o Hoth. A skoro to już wiemy to co dalej? Dalej to można by coś w związku z tym zrobić.

Dlatego oficjalnie ogłaszam, iż Bydgoski Fanklub Star Wars organizuje Spotkanie Świąteczne. Spotykamy się w czwartek (22.12.2005) o godzinie 19-tej w klubie Pod Pegazem. W planach jest dyskusja i opłatek, i oczywiście doskonała fanowsko-świąteczna atmosfera oraz część nieoficjalna (czyli to co tygrysy lubią najbardziej). Fani pamiętajcie by się pojawić!

Na zakończenie w imieniu członków Bydgoskiego Fanklubu Star Wars życzę wszystkim fanom i nie tylko fanom (jeśli tacy istnieją to i tak wcześniej czy później się nawrócą) Wesołych i Spokojnych Świąt!

MAY THE FORCE BE WITH YOU!!!
Kosmita


KOMENTARZE (0)

Fandom

Nowi członkowie Polish Outpost!

2005-12-17 11:44:00 Polish Outpost

Serdecznie witamy w szeregach Polish Outpost dwóch nowych członków, są nimi szturmowiec TK-1409 Bartosz 'Colonel' Gaj, oraz imperialny oficer ID-4886 Sebastian 'Shadow' Gołaś. Tym samym placówka liczy już łącznie 9 osób.

Obaj pojawili się na poznańskiej premierze Zemsty Sithów na DVD w Centrum Handlowym King Cross.Życzymy owocnej służby w 501 Legionie!

Wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem do Polish Outpost, zapraszamy do odwiedzenia strony www.polishoutpost.com, oraz forum.
KOMENTARZE (29)

Fandom

Świąteczne spotkanie warszawskich fanów

2005-12-16 19:25:00 Outlander

Juz w tę niedzielę (tak niedzielę, a nie jak zwyczajowo w sobotę) odbędzie się specjalne, świąteczne spotkanie warszawskich fanów. Rozpocznie się o 16.00, a potrwa zapewne do poźnych godzin wieczornych. Miejscem imprezy jest standardowo Stary Młynek (al. Ujazdowskie 66 a).
Nastrój świąteczny obowiązkowy :D
KOMENTARZE (0)

Fandom

XVIII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

2005-12-13 20:34:00

W sobotę 17 grudnia odbędzie się kolejne, XVIII już spotkanie wielkopolskich Fanów Star Wars. Uczestnicy zbierać się będą tradycyjnie pod pubem „Dramat” naprzeciwko Ratusza lecz tym razem o godzinie 12.00. W planach znajdują się prelekcja w wykonaniu Seishiro oraz gra w „kraj/miasto/planeta/rasa”, dyskusje na wszelkie „starwarsowe” tematy a także planowane na wzór obietnic przedwyborczych naszych polityków udanie się do muzeum woskowych figur gdzie wystawiona jest figura Yody.
KOMENTARZE (13)

Fandom

XXVI Spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

2005-12-10 13:41:00 LS

W najbliższa sobotę, to jest 17 grudnia, odbędzie się XXVI Spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu. Będzie to ostatnie spotkanie w tym roku. Jak zwykle rozpocznie się ono o godzinie 12:00 w pubie "Na Strychu" przy ulicy Ruskiej 34.

W programie przewidziane są następujące punkty:
 • omawianie "Zemsty Sithów" na DVD
 • Revenge of the Sith - Activity Centre
 • plan wydawniczy Amberu na rok 2006
 • reakcję na zapowiedź "Drogi ku zniszczeniu", powieści o Darthie Bane'ie
 • spolszczenie KOTORa 2
 • "Rozbitkowie z Nirauan"

  Następnie czeka nas kolejna gra zespołowa, niespodzianka. Rąbka tajemnicy uchylimy na forum, jakiś dzień przed spotkaniem. Jak ktoś chce, może już zacząć organizować swój 3-4 osobowy zespół.

  Oczywiście wszelkie postulaty a propos gier i nie tylko, nadal obowiązują i uprasza się o ich przestrzeganie. Gry i całą resztę zaczynamy po godzinie 15:00.

  Wszelkie pytania proszę zadawać najlepiej na forum, gdzie również pojawią się dodatkowe informacje o samym spotkaniu.

  Serdecznie zapraszamy.
  KOMENTARZE (7)
 • Fandom

  Wybory Miss Polskiego Fandomu SW

  2005-12-07 15:07:00 Bastion i ICO

  Część z was, drodzy czytelnicy, zwłaszcza ci związani z forum HoloNet.pl, pamięta Wybory Miss HoloNetu, które odbyły się jakieś 2 lata temu. Użytkownicy forum wybierali wtedy najpiękniejszą z forumowych aktywistek.

  Dziś, wychodząc naprzeciw potrzebom fanów i polskiego fandomu, mamy przyjemność ogłosić, że Imperial City Online we współpracy z Bastionem Polskich Fanów Star Wars organizuje pierwsze w historii Wybory Miss Polskiego Fandomu Star Wars.

  W naszym konkursie może wystartować każda fanka - do czego wszystkie z was serdecznie zachęcamy! Jedyne, co musicie zrobić, to przysłać nam na adres miss@starwars.pl zgłoszenie, które składać się musi z:
 • 2-3 zdjęć (waszych oczywiście, maksymalny rozmiar nie może przekroczyć 500kb, rozdzielczość nie może być mniejsza niż 640x480);
 • waszego nicku fanowskiego oraz imion, nazwiska i ew. adresu korespondencyjnego;
 • krótkiej prezentacji waszej osoby, kilka słów o sobie, czemu to właśnie wy macie zostać miss itp.

  Wszystkie kandydatury zostaną rozważone przez powołane specjalnie na tę okazje jury w składzie: Merridius, Ante Gregu, Mike, Freedon Nadd, Anor i Otas. Nasza profesjonalna komisja oceni je pod każdym względem i wytypuje kilka najlepszych fanek, które przejdą do drugiego etapu.

  W drugiej i ostatniej turze wyboru dokonają sami fani, ale o tym później.

  Dla miss i vicemiss przewidziane są fantastyczne nagrody, m.in. od naszego głównego sponsora - sklepu Fanatyk.pl. Szczegóły już wkrótce.

  Czas na nadsyłanie zgłoszeń macie, drogie fanki, do 18 grudnia br. Gorąco zachęcamy!
  KOMENTARZE (72)
 • Fandom

  Outlander Magazine #3

  2005-12-06 23:01:00 Outlander

  Można już pobrać najnowszy numer gazetki Outlander Magazine. Jest to wersja poprawiona względem tej dostępnej dla wybrańców na CorusConie 2005.  Plik można zassać stąd.

  O tym, oraz poprzednich numerach pisma możecie podyskutować na forum>>>.
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Premiera ROTS na DVD z udziałem Polish Outpost - King Cross Poznań - relacja z wydarzenia

  2005-12-06 20:03:00 Polish Outpost

  W minioną sobotę - 3 grudnia - odbyła się ogromna impreza z okazji premiery Zemsty Sithów na DVD, w największym w Polsce Media Markt, znajdującym się w Poznaniu w centrum King Cross. Organizatorami tego wysokiej rangi wydarzenia kulturalnego byli: Imperial Entertainment, Media Markt, oraz Polish Outpost The 501st Legion.

  W poznańskiej premierze udział wzięło siedmiu członków Polish Outpost i byli to kolejno: Bartosz "Colonel" Gaj (TK-1409), Michał "Mike" Herok (TK-1410), Rafał "Rif" Frąckiewicz (TD-1233), Adam "Grey" Szary (ID-1426), Maciej "Maska" Skawiński (TK-2791), Sebastian "Shadow" Gołaś (ID-4886) i Adam "Boba Fett" Pluciński (BH-8791). Zachęcali oni w aktywny sposób do zakupu Zemsty Sithów na DVD.  Przez kilka godzin, od 12 do 20, fani i pasjonaci gwiezdnej sagi, a także zwykli ludzie mieli niecodzienną okazję zobaczyć na żywo postacie z Gwiezdnych wojen, porozmawiać na temat 501 Legionu, oraz oczywiście zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i przy okazji kupić ROTS na DVD.

  Przypadek chciał, że znowu zagościliśmy w Poznaniu. Był to bez wątpienia największy event Polish Outpost, zaraz po Wielkiej Premierze w Kinepolis.

  Dziękujemy za świetną zabawę i liczne przybycie, oraz ogromne zainteresowanie 501 Legionem.

  Wszystkich serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Galerii>>, w celu obejrzenia zdjęć z eventu, a także do ściągnięcia krótkiego filmu z zapisem imprezy, którego autorem jest Miagi. Można to uczynić pod tym adresem (.wmp 13.13 MB). Na koniec zachęcamy także do pobrania nowych tapet, z udziałem członków Polish Outpost, oraz do zabrania głosu w dyskusji poświęconej temu wydarzeniu, która toczy się w tym topiku na forum Polish Outpost.  Uruchomiliśmy także specjalną galerię ze zdjęciami osób, które nie były w posiadaniu aparatu podczas trwania imprezy, a teraz dzięki naszemu fotografowi mogą odnaleźć się na zdjęciach, znajdujących się pod tym linkiem.
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  21 Spotkanie Bydgoskich Fanów Star Wars

  2005-12-04 19:49:00 Long J. B.

  W zbliżającą się sobotę, 10 grudnia 2005, w Bydgoszczy odbędzie się kolejne comiesięczne spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars.
  Spotykamy się wszyscy o godzinie 15:45 na Starym Rynku, pod pomnikiem, skąd ok. godziny 16:00 udamy się do pobliskiego klubu "Pod Pegazem". W planach są zarówno niepoważne pogaduchy i błahe rozrywki, jak i poważne rozmowy o Gwiezdnych Wojnach i przyszłości samego Fanklubu.
  Oczywiście zaproszeni są wszyscy stali bywalcy i każdy, kto chciałby do nas dołączyć - to najlepsza okazja w tym miesiącu, aby to uczynić!

  Long J. B.


  KOMENTARZE (3)
  Loading..