Fandom

Dragon 2005

Vong za LSF
1

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" w porozumieniu z IV Liceum Ogólnokształcącym organizuje w dniach 16 - 17 kwietnia 2005 roku III Ogólnopolski Konwent Gier Fantastycznych "Dragon".
Celem konwentu jest propagowanie i utrwalanie wśród dorosłych i młodzieży kultury fantastycznej, na którą składają się: literatura, film oraz gry związane z fantastyką, jak również dziedziny wiedzy znajdujące się na pograniczu fantastyki (postęp naukowy i techniczny, rozwój społeczeństw, wierzenia ludów, niewyjaśnione zjawiska, itp.) Do celów konwentu należy również wymiana doświadczeń pomiędzy jego uczestnikami i uczestnictwo w intelektualnej rozrywce.
W imprezie wezmą udział zaproszeni goście z różnych części Polski, a wśród nich pisarze i tłumacze literatury fantastycznej, recenzenci, przedstawiciele pism branżowych, jak również krytycy.
W konwencie wezmą także udział miłośnicy i hobbyści fantastyki - członkowie Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki "Cytadela Syriusza" oraz innych polskich klubów i stowarzyszeń fantastycznych, a także osoby zainteresowane fantastyką, nie będące zrzeszonymi w żadnych organizacjach.

OrganizatorzyNa Dragonie nie zabraknie również atrakcji spod znaku Gwiezdnych Wojen które organizują Lubelscy Fani Star Wars. W programie przewidziano następujące punkty:
- turniej Sabacca
- prelekcje:
 • Star Wars Combine jako przykład MMORPG
 • Technika wojskowa w Star Wars
  - pokaz niespodzianka
  - sesje RPG
  - XV LSFSW

  Koszt uczestnictwa 12zł (możliwość zniżek grupowych)
  Więcej informacji na www.dragon.rpg.prv.pl

  Serdecznie zapraszamy
  Lubelscy Fani SW

 • XIV Lubelskie Spotkanie Fanów Star Wars

  Vong
  4

  Dnia 02.04.2005 odbędzie się XIV Lubelskie Spotkanie Fanów Star Wars. Spotykamy się tradycyjnie w Irish Pubie „U Szewca” na Starym Mieście o godzinie 12:00 (kolor zielony na mapie). Na nowych fanów czekać będzie grupa osób w Empiku w Galerii Centrum (kolor czerwony na mapie), przy stoisku z książkami Star Wars.  W programie przewidziano następujące punkty:
 • Dyskusja o III serii (II tomie) Clone Wars
 • Dyskusja o premierze EIII w kinie „Kosmos”
 • Dyskusja o kwietniowym konwencie „Dragon” i starwarsowych punktach programu
 • Star Warsowa familiada

  O godzinie 15:00 przenosimy się do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury przy ul. Dolnej Panny Marii 4 (kolor niebieski na mapie), gdzie zaplanowano kolejne punkty programu:
 • Mistrzostwa Lublina - konkurs wiedzy o Star Wars
 • Oglądanie Epizodu V: Imperium Kontratakuje

  Spotkanie zakończy się około godziny 18:30.
  Serdecznie zapraszamy zarówno osoby nowe jak i stałych bywalców; w szczególności ze Świdnika i okolic.

  Organizatorzy

 • Wieści dla fanów z Bydgoszczy i okolic

  Long J.B.
  10

  W mojej skromnej osobie odzywa się Bydgoski Fan-klub Star Wars, z dość ważną informacją dla fanów z Bydgoszczy i okolic, zainteresowanych integracją ze współfanami.

  W związku z podniosłym i niezwykłym charakterem ;-) najbliższych dwóch miesięcy, odbędzie się u nas kilka spotkań nie tak typowych, jak te comiesięczne na Barce Jabby (Barka Manta). Dla uporządkowania rozkładu jazdy na miesiące kwiecień-maj, przesyłamy formę terminarza, zgodnie z którym będziemy się w tym miesiącu spotykać. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z nim, pozostali mogą pójść zrobić sobie herbatę, albo obejrzeć kolejna powtórkę "W pustyni i w puszczy" w TV.

  2 kwietnia - kolejne, regularne spotkanie na Barce Jabby. Omówimy na nim kwestię zamówienia koszulek, wyjazdu na premierę ROTS (klubowicze, ostateczne decyzje! ;) ), oraz imprezy urodzinowej, trochę pogawędzimy, popijemy blue milk, pogramy pewno w Sabacca. Spotkanie zaczyna się o godzinie 16.

  16 kwietnia - spotkanie urodzinowe BFSW. Obecność wszystkich dotychczasowych uczestników spotkań obowiązkowa, a jeśli ktoś zechce nas w tej wyjątkowej rocznicy poznać, również zapraszamy :) Na razie trwają ustalenia co do miejsca owego urodzinowego spotkania.

  14 maja - III Bydgoski Meeting Filmowy, tym razem pod znakiem Epizodów I i II, a wszystko po to, by przygotować się duchowo do premiery Epizodu III, na którą wybierzemy się...

  ...18 maja - wtedy to wyjeżdżamy na premierę do Poznania. Dużo wcześniej będziemy musieli ustalać ilość osób, które wyjadą, oraz zamówić bilety. Te kwestie prawdopodobnie dopniemy w czasie wcześniejszych spotkań w kwietniu.

  Na dzień dzisiejszy tak to wygląda. Jeśli pojawią się jakieś zmiany, bezzwłocznie poinformujemy. Tymczasem, dziękuję za uwagę. Do zobaczenia na krańcu Galaktyki!

  Long J.B.

  58 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars

  Outlander
  4

  W sobotę 2 kwietnia, w kafejce "Stary Młynek" przy Al. Ujazdowskich 6A odbędzie się 58 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars. Spotykamy się tradycyjnie o godzinie 16;00. Tego dnia lokal jest zarezerwowany wyłącznie dla celów spotkania.

  Dojazd autobusami: 116, 122, 159, 180, 195, E1, E2.  Dział Warszawskich Spotkań na Forum.

  Raport z CoolKonu

  WFGW
  14

  W dniach 4-6 marca 2005, we Wrocławiu odbył się konwent CoolKon, na którym zorganizowano blok Gwiezdno-Wojenny. Raport z tego konwentu, a raczej bloku możecie przeczytać tutaj.

  Przy okazji pojawił się zaległy raport z Wrocławskiej Studniówki (tutaj) oraz drobny update w tym raporcie (dotyczy on tylko i wyłącznie zdjęć – dodano kilka nowych).
  Raport z XV spotkania pojawi się niebawem.

  Raport z 57 Warszawskiego Spotkania Fanów Star Wars, oraz z CorusConu Zero

  Outlander
  6

  W sobotę 5 marca w kawiarence "Stary Młynek" odbyło się 57 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars. Od dziś raport możecie przeczytać w tym miejscu.

  Niespełna tydzień później, bo już w sobotę rano - dnia 12 marca - odbył się mini-konwent o nazwie "CorusCon Zero - odliczanie trwa" (więcej>>>). Raport z tego spotkania znajduje się tutaj.

  Dodatkowo zapraszamy także do obejrzenia kilku galerii zdjęć z wcześniejszych Warszawskich Spotkań:

 • 54 WSFSW
 • Organizacyjne spotkanie klubu Outlander (raport>>>)
 • 55 WSFSW (raport>>>)

 • VIII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  Jedi Bendu
  2

  W sobotę, 19 marca, o godz. 17:00 odbędzie sie VIII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars. Są plany co do zmiany lokalu, ale spotykamy się, jak zwykle, pod "Dramatem". W planie między innymi:

  - dyskusja o planach dotyczących premiery E III
  - Wielkopolskie Spotkania w retrospektywie - frekwencja, statystyki, itp.
  - nowa gra planetarna
  - tradycyjne miłe pogawedki
  - dużo innych atrakcji

  ZAPRASZAMY!!!

  CorusCon Zero „Odliczanie trwa” - JUŻ JUTRO!

  Yako
  12

  Mini konwent miłośników Gwiezdnych Wojen, pod tytułem CorusCon Zero „Odliczanie trwa” odbędzie się w Warszawie, dnia 12 marca 2005 roku (sobota). Miejscem spotkania jest szkoła podstawowa nr. 211 przy ulicy Nowy Świat 21 (właściwie, jest to na tyłach Empiku Megastore).

  Program:

  Wykorzystane równocześnie będą dwie sale, mniejsza i większa. Nazwaliśmy je, dla wygody, Coruscant (większa) i Tatooine (mniejsza).

  Sala Coruscant:

  · 12:00-12:45 - Otwarcie i powitanie + kilka słów o CC i WSFSW
  · 13:00-14:00 - Eliminacje do konkursu wiedzowego
  · 14:00-15:00 - Ciekawostki SW
  · 15:00-16:00 - Konkurs wiedzowy
  · 16:00-17:00 - Epizod III - nadzieja Sagi
  · 17:00-18:00 - Autostopem przez galaktykę

  Sala Tatooine:

  · 13:00-14:00 - Star Wars Miniatures
  · 14:00-15:00 - Star Wars RPG
  · 15:00-16:00 - [niespodzianka - sala zarezerwowana]
  · 16:00-17:00 - Star Wars z papieru
  · 17:00-18:00 - Zabawa w Miasta-Planety


  Koszt uczestnictwa w całej imprezie to:

  Stawka normalna: 7 złotych
  Dla członków WSFSW: 5 złotych
  Dla prowadzących prelekcje: -2 złote od stawki podstawowej za każdą godzinę prelekcji.

  Nad imprezą swój patronat objęły TeamRadio, Bastion Polskich Fanów Star Wars, The Outer Rim i Imperial City Online. Organizacji podjęli się Warszawscy Fani Star Wars.
  Serdecznie zapraszamy.

  Wszelkie dodatkowe informacji są dostępne pod adresem coruscon@wp.pl

  XV Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

  LS
  2

  W dniu 19 marca 2005 odbędzie się XV Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu. Wciąż kontynuujemy naszą wędrówkę w poszukiwaniu Knajpy Obiecanej i tym razem spotkamy się w ... Uni Cafe – na Placu Uniwersyteckim 13 (koło słynnego pomnika szermierza, który jest „goły” jak przysłowiowy student).
  Spotkanie rozpoczynamy o godzinie 12:00. A w planie mamy do omówienia:
  - wrażenia po CoolKonie (raport będzie w weekend)
  - wrażenia po zwiastunie do ROTS
  - wrażenia z MedStarów (zwłaszcza II)
  - wrażenia z Kotulina
  - plany na kinową premierę we Wrocławiu (tu chętnych zapraszam KONIECZNIE do tego wątku na Forum, bo 19 będzie już musztarda po obiedzie)
  - wrażenia z KOTORa II
  - wrażenia z Republic Commando
  - i masa innych tematów
  I pewnie jak zwykle cała masa handlu wymiennego i nie tylko.
  Poniżej mapka. Punktem startowym jest Alladin’s. Punktem docelowym jest UNI Cafe. Trzeba iść z Alladin’sa i dojść do placu Uniwersyteckiego stanąć koło szermierza, obrócić się w stronę rynku i znajdzie się knajpę.


  O spotkaniu można porozmawiać tutaj, tutaj bądź tutaj.

  Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.