TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Wywiad z organizatorami Premiery w Kinepolis!

2005-04-30 21:00:00 Epizod3.pl

Od dzisiaj jest dostępny majowy numer miesięcznika Film, do którego dołączona jest wkładka w całości poświęcona Gwiezdnym wojnom. Wewnątrz niej znajduję się wywiad z organizatorami Wielkiej Premiery Zemsty Sithów w Kinepolis.

Tytuł artykułu, w którym znajduje się wywiad, brzmi Nazywam się TK-1410. Zostały mu poświęcone całe cztery strony dodatku. Jego autorem jest Marcin Staniszewski.

Poniżej zamieszczamy zeskanowane zdjęcia wspomnianego artykułu.

Więcej na temat Wielkiej Premiery w Kinepolis można znaleźć na stronie Epizod3.pl.
KOMENTARZE (25)

Fandom

Celebration III

2005-04-30 14:43:00 Mike

W końcu udało mi się zamieścić wraz ze zdjęciami relację z pierwszego dnia największego konwentu Star Wars - Celebration III, który odbywał się w dniach 21-24 kwietnia 2005 w Indianapolis.
Będę sukcesywnie zamieszczał raporty z kolejnych dni, oczywiście razem ze zdjęciami. Materiału, który przywiozłem ze sobą jest po prostu tak dużo, że jego obróbka zajmuje kilkadziesiąt godzin.
Serdecznie zapraszam wszystkich fanów Gwiezdnych wojen do zapoznania się relacją z Celebration III, która jest dostępna pod tym linkiem.

Dzięki Mike i całej ekipie ICO za info!
KOMENTARZE (3)

Fandom

Premiera Soundtracka

2005-04-30 11:54:00 SONY BMG

Razem z SONY BMG mamy zaszczyt zaprosić Was na imprezę z okazji ukazania się soundtracka ROTS organizowaną w Multikinie w Warszawie, 5 maja o godzinie 19. Całość potrwa 105 minut z czego około 70 minut to będzie pokaz płyty DVD, która będzie dołączana ZA DARMO do każdego egzemplarza scieżki dźwiękowej z najnowszego Epizodu Star Wars.
W konkursach do wygrania będą płyty z soundtrackiem, single i jeszcze trochę innego, fajnego stuffu. Pokaz pomagają przygotować fani, co powinno zagwarantować dobrą zabawę dla każdego.

BASTION dysponuje zaproszeniami na tę imprezę. Do rozdania dzisiaj mamy 5 zaproszeń. Pięć pierwszych meili które trafi do mojej skrzynki - yako@gwiezdne-wojny.pl i będzie zawierało temacie wpis: SOUNDTRACK ROTS - BASTION, oraz w treści nick, imię i nazwisko, zostanie uhonorowanych zaproszeniem.
Zaproszenie do odbioru do 4 maja, bo do 4 maja każdy musi telefonicznie lub meilowo potwierdzić w Sony swoją obecność! Zapraszamy wspólnie z SONY BMG!
KOMENTARZE (5)

Fandom

XVII Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu UPDATE

2005-04-27 17:48:00 LS

30 kwietnia 2005 odbędzie się XVII Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu, ostatnie oficjalne przed premierą „Zemsty Sithów”. Spotykamy się po raz kolejny w Uni Cafe, o godzinie 12:00.

Tematem przewodnim spotkania będą Wojny Klonów, które na początku sobie trochę zreferujemy, by szerzej spojrzeć na przebieg toczącego się przez trzy lata między Epizodami konfliktu. Po wszystkim odbędzie się konkurs z trzeciej serii serialu Wojny Klonów (zapowiadany na ostatnie spotkanie, z pewnych przyczyn przesunięty na XVII).
Potem zajmiemy się kwestią premiery i weekendu premierowego (będzie się działo, kto zapisał się na fanklubową listę rezerwacji biletowych, ten pewnie już wie), wspomnimy też o Teleporcie 2005, planach wyjazdu na CorusCon i innych wakacyjnych pomysłach.
Dodatkowo będzie okazja zapoznać się z poprawionymi zasadami do SW TCG – wprowadzonymi w dodatku ROTS, wyjaśnia on wiele wątpliwości. A także będziemy się chwalić ciekawymi produktami powiązanymi z „Zemstą Sithów”.

Na koniec standardowa mapka dojścia.O spotkaniu można porozmawiać tutaj, tutaj bądź tutaj.

Update Na koniec obiecany wcześniej raport z XVI Spotkania znajduje się tutaj. XVII Spotkanie już w najbliższą sobotę.
KOMENTARZE (16)

Fandom

Teleport 2005

2005-04-27 08:03:00 Lord Sidious / Nowa Gildia

Lord Sidious za Nową Gildią donosi:

Portal Nowa Gildia oraz Centrum Kultury "Zamek" serdecznie zapraszają na piątą już odsłonę konwentu Teleport.

Konwent odbędzie się w dniach 30 czerwca - 3 lipca 2005 r.

W tym roku, zgodnie z nazwą, konwent teleportował się do Wrocławia.

Oficjalna nazwa konwentu to Dni Fantastyki Teleport 2005.

Konwnet odbędzie się w Centrum Kultury "Zamek" w zachodniej dzielnicy Wrocławia (Leśnica) oraz w pobliskiej szkole.

W programie przewidziano następujace bloki tematyczne:
Blok fantastyczny - spotkania z pisarzami (m.in. Feliks W. Kres, Witold Jabłoński, Andrzej Pilipiuk, Jacek Komuda, Łukasz Orbitowski), tłumaczami (m.in. Andrzej Sawicki), redakcjami gazet i serwisów internetowych (m.in. Nowa Gildia, Poltergeist), wydawcami (m.in. SuperNOWA), prelekcje o literaturze, konkursy, dyskusje panelowe, warsztaty pisarskie.

Blok popularno-naukowy - naukowcy i pisarze, w interesujących prelekcjach, przybliżą uczestnikom taką tematykę jak m.in.: historia i tajemnice Wrocławia, historia, starożytna, futurystyczna architektura.

Blok gier RPG i LARP - konkursy, prelekcje, prezentacje nowych gier.

Blok gier bitewnych - turnieje figurkowych gier strategicznych (W40K, WFB, "Władca Pierścieni", Konfrontacja, Chronopia, Warzone), pokazowe bitwy (m.in. wielka bitwa w świecie Władcy Pierścieni czy "Mein Panzer", gra z okresu II wojny światowej), prezentacje gier oraz nauka grania i warsztaty malowania figurek.

Blok gier karcianych - turnieje popularnych gier (Call of Cthulhu, Magic: The Gathering, LOTR ccg, Horus Heresy, WarCry, Wars, L5K), prezentacje i nauka grania.

Blok Mangi i Anime - obok tematycznych konkursów, prelekcji i paneli odbędą się też takie atrakcje jak atrakcje jak warsztaty z tworzenia origami, nauka obróbki rysunku na komputerze, czy wstęp do nauki śpiewania Karaoke.

Blok Star Wars - poświęcony w całości tematyce filmów i książek o Gwiezdnych Wojnach - konkursy (w tym na najlepszy strój), projekcje filmów, tematyczne LARPy, panele i prelekcje.

Blok filmowy - konkursy, projekcje wybranych filmów fantastycznych.

Blok komiksowy - spotkania z twórcami komiksów, warsztaty, konkursy.

Blok specjalny - "Wrocław w fantastyce, fantastyka we Wrocławiu" - spotkanie z fantastycznymi wrocławskimi pisarzami (Andrzej Ziemiański, Eugeniusz Dębski, Robert Szmidt), tłumaczami (Zbigniew A. Królicki, Andrzej Sawicki) i publicystami (Andrzej Drzewiński, Jacek Inglot), panele dyskusyjne o obecności miasta w literaturze fantastycznej, prezentacje wrocławskich stowarzyszeń i klubów związanych z fantastyką, projekcja filmu "Avalon" konkurs "Fantastyczny Wrocław", spotkania z redakcjami internetowych magazynów i serwisów tworzonych częściowo przez osoby z Wrocławia.

Za blok Gwiezdnych Wojen, bedzie odpowiedzialny Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen.

O konwencie Teleport 2005 porozmawiaj na Forum.
KOMENTARZE (1)

Fandom

Zwiastun premiery

2005-04-26 20:28:00 Epizod3.pl

Zapraszamy do pobrania drugiego trailera premiery "Zemsty Sithów" w poznańskim Kinepolis. Ten zwiastun prezentuje atrakcję, na którą wielu z Was czeka najbardziej - spotkaniu z autentycznymi szturmowcami Imperium!

trailer B mały (17MB)
http://www.epizod3.pl/films/Ep3TrailerB_small.mpg

trailer B duży (32MB)
http://www.epizod3.pl/films/Ep3TrailerB_large.mpg


KOMENTARZE (54)

Fandom

Zemsta Sithów w Team Radio

2005-04-21 12:40:00 TeamRadio

Dziś, jak w każdy czwartek, o godzinie 20.00 na antenie TeamRadia odbędzie się audycja Fantastyczna Warownia. Dzisiejszym tematem przewodnim będzie Zemsta Sithów. Program powstaje przy współpracy z Outlanderem, a auducję zwyczajowo poprowadzi Yako.

Aby posłuchać audycji, wystarczy dowolna wersja Winampa. Pozostałe informacje na stronie internetowej TeamRadia.
KOMENTARZE (27)

Fandom

Premiera w Warszawie

2005-04-21 10:54:00

Warszawska premiera "Zemsty Sithów" odbędzie się w nocy z 18 na 19 maja w warszawskim kinie RELAX (ul. Złota 8). Atrakcji w planach sporo - szczegóły podamy już niebawem. :) Na premierę zapraszają Stowarzyszenie Outlander, Kino Relax oraz Bastion Polskich Fanów Star Wars, który patronuje imprezie.
KOMENTARZE (19)

Fandom

Premiera strony CorusConu 2005

2005-04-18 21:55:00 Outlander

Kiedyś, w dawnych czasach, powstał konwent... Konwent legenda. Dlaczego legenda? Bo wielu o nim słyszało, ale nikt go nie widział. Tak rodzą się mity...
Urodził się jako CorusCon 2003, ale prawie natychmiast zmienił imię. Dlaczego? Do pierwszej daty konwentu - października 2003 zostało 3 miesiące i nie było szans zrobić czegoś lepszego, niż tylko kolejne, standardowe spotkanie Fanów. Powstał zatem pomysł konwentu CorusCon 2004. Planowanie się rozpoczęło. W pewnym momencie organizatorzy doszli do wniosku, że nie ma sensu robić dwóch konwentów o tematyce Star Wars w Polsce i przygotowań zaniechano. Cała nadzieja pozostała w Sosnowcu i Alderaanie 2004. Po nauce Alderaanu 2003 wszyscy byli pewni, że kolejny zjazd w Sosnowcu będzie wspaniały... Milczenie.
W wakacje 2004 plany na CorusCon powróciły. Robimy Konwent. Właśnie Konwent przez wielkie "K", a nie tyko meeting fanów. I tak rozpoczęły się przygotowania do CorusConu 2005. Wielki test załogi organizatorów miał miejsce 12 marca 2005 na mini konwencie - CorusCon Zero. Sprawdzone zostały mechanizmy. Teraz możemy sprawić, że legenda stanie się rzeczywistością...

W planach trzy dni atrakcji związanych z Gwiezdnymi Wojnami - prelekcje, konkursy i turnieje. Zadbamy też o to, aby Ci, którzy poczują się nieco zmęczeni Mocą, bitwami na miecze świetlne i ratowaniem księżniczek znaleźli też jakiś ciekawy, niegwiezdnowojenny kąsek. Konwent przepełniać będzie jednak Moc! Zatem miecze w dłoń Rycerze Jedi i Sithowie!

Niniejszym zapraszam na stronę konwentu. Zaglądajcie na nią często, aby nie przegapić nowych informacji o CorusConie.
KOMENTARZE (18)

Fandom

XXI Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

2005-04-18 09:21:00 ceta

XXI Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars odbędzie się w Bielsku-Białej 23 kwietnia. Tradycyjnie jest to sobota. Spotykamy się w PUBie „Nirvana” [możliwość zakupu dobrego jedzonka], start o 14.00. Będziemy tam siedzieć w ostatniej specjalnej sali [jak co to pytać barmana].

Dojazd:
 • pociągiem: z Katowic osobówka o 12:13 (13:34)
 • autem: z Katowic... jechać na Bielsko:) jadąc cały czas drogą szybkiego ruchu w końcu dojedziecie do Dworca PKP (na mapce jako nr 1) i albo parkujecie w płatnej strefie na ul. Barlickiego (odradzamy:)) albo kierujecie się na jedyny darmowy parking w Bielsku znajdujący się przy Centrum handlowym „Sfera” (nr 3) - trzeba wjechać w ul. Grażyńskiego.

  Opis trasy przejścia od dworca do „Nirvany” (by Gunfan):
  Wychodząc przed budynek dworca, ujrzycie postój taksówek. Obracacie się teraz w lewo i idziecie wzdłuż takiej ruchliwej ulicy (ul. 3 Maja). Po chwili droga pójdzie lekko pod górę... Idziecie cały czas prosto, zakrętów nie ma żadnych po drodze. Dochodzicie w końcu do zjazdu prowadzącego w dół i nieco w lewo- jest to ul. Wałowa. I tą drogą właśnie macie się udać; dochodzicie do samego dołu zjazdu i widzicie skrzyżowanie, po lewej macie stację benzynową. Na prawo zaś są dwie niezbyt ruchliwe uliczki, jedna bliższa, druga dalsza. Ta bliższa to Barlickiego i tę omijacie, bo idziecie do tej dalszej. Jest to ul. Cechowa i to właśnie przy niej mieści się „Nirvana” – jest mniej więcej w połowie długości całej uliczki, po lewej stronie. Raczej łatwo ją zauważyć, więc znajdziecie bez problemu.
  Zamieszczamy dokładną mapkę okolicy z zaznaczonymi wszystkimi kluczowymi miejscami.

  Atrakcje:
 • gra w karcianki SW TCG i SW CCG
 • Star Warsowe Zagadki... :)

  Powrót:
  Z Bielska pociągi w kierunku Katowic odjeżdżają w następujących godzinach (w nawiasie godz. przyjazdu do Katowic) 16:18(17:19), 16:29(17:44), 17:47(19:03), 19:17(20:32), 20:01(21:02).

  Serdecznie zapraszamy!


  KOMENTARZE (25)
 • Fandom

  59 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars

  2005-04-15 21:02:00 Outlander

  W następną sobotę - 23 kwietnia, odbędzie się kolejne, 59 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars. Jak zwykle, spotykamy się w kafejce "Stary Młynek" przy Al. Ujazdowskich 6A o godzinie 16;00. W planie między innymi:
  - kalambury
  - nauka gry w Star Wars: Miniatures
  - zwyczajowe dyskusje na tematy gwiezdno-wojenne i nie tylko.

  W związku z przejściem na "czas letni", spotkania będą odbywały się co 3 tygodnie, a nie jak do tej pory, w pierwszą sobotę miesiąca.  Dojazd autobusami: 116, 122, 159, 180, 195, E1, E2.

  Warszawskie Spotkania na Forum.
  KOMENTARZE (17)

  Fandom

  IX Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2005-04-14 16:00:00 Strider

  W sobotę 16 kwietnia o godzinie 15.00 pod Poznańskim Ratuszem odbędzie się IX Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars. Plan spotkania to:
 • Planowanie wypadu na premierę Zemsty Sithów
 • Pogawędki przy Koreliańskim ;)
 • Rozmowy na temat komiksów Mandragory
 • ... i wszystko inne, co tylko wymyślą fani.

  Serdecznie zapraszamy!
  Poniżej możecie obejrzeć plakat spotkania.


  KOMENTARZE (7)
 • Fandom

  Wielka premiera Zemsty Sithów w Poznaniu

  2005-04-11 18:46:00 www.epizod3.pl

  Ostatnie Gwiezdne Wojny. Ostatnia taka premiera.
  Fani dla fanów.

  www.epizod3.pl

  Przeżyj ją najlepiej jak to możliwe - z fanami z całego kraju, w największym kompleksie kinowym Europy, w sali z certyfikatem THX. Tylko tutaj towarzyszyć Ci będą autentyczni Szturmowcy Imperium. George Lucas chciałby, abyś obejrzał ROTS w Kinepolis Poznań!

  Największy kompleks kinowy w Europie. Kino dysponujące 20 salami dla niemal 7,5 tys. widzów. Każda z sal posiada wydany przez Lucasfilm certyfikat najwyższej jakości obrazu i dźwięku.

  Poznański Fan-Klub Star Wars, 501st Legion Polish Outpost i Kinepolis zapraszają wszystkich polskich fanów na premierę Epizodu III Gwiezdnych Wojen.

  Zapewniamy:
 • Premierowy nocny pokaz Zemsty Sithów na największym ekranie w Polsce;
 • Seans przy najwyższej jakości projekcji zapewnionej przez certyfikat Lucasfilm THX;
 • Uczestnictwo autentycznych szturmowców z międzynarodowej organizacji 501st Legion - jedynej, do której należy sam George Lucas;
 • Atrakcje dla fanów w jednej z 20 sal kinowych już na kilka godzin przed premierą!
 • Ekskluzywna relacja ze Star Wars Celebration III w Indianapolis, USA - największego na Świecie konwentu Star Wars, organizowanego przez Lucasfilm (zdjęcia, film);
 • Pokaz fan-filmów;
 • Wystawa gadżetów i kolekcji Star Wars;
 • Konkursy o tematyce Star Wars;
 • Spotkanie fanów Gwiezdnych wojen z całej Polski.
 • i wiele innych atrakcji...

  Przyjeżdżając na premierę do Poznania będziecie mieli zatem nie tylko okazję obejrzeć film w najlepszych warunkach w promieniu 2 000 km, ale też będziecie mieli jedyną w swoim rodzaju szansę zobaczyć na żywo prawdziwych imperialnych szturmowców z 501st! Przy okazji kupicie pewnie kilka książek SW, które omówicie z innymi fanami, dotąd znanymi Wam tylko z internetu. To oczywiście nie wszystko - w programie będzie jeszcze wiele innych atrakcji, które będziemy ujawniać stopniowo.

  Wszystkie te atrakcje czekają na Was od popołudnia 18 maja, aż do wieczornej premiery. Istnieje możliwość taniego noclegu niedaleko kina, jak również rezerwacji biletów na samą premierę.

  George Lucas chciałby, abyś obejrzał ROTS w Kinepolis Poznań.

  Bądź tam 18 maja!

  Wszelkie pytania i wątpliwości przesyłaj na e-mail: info@epizod3.pl

  Szczegółowe info znajdziecie na www.epizod3.pl

  Już teraz można ściągnąć pierwszy (A) trailer premiery w Kinepolis! Do wyboru są trzy wersje:

 • duża (32 MB) link, link 2, link 3.
 • mała (17 MB) link, link 2, link 3.
 • w formacie XivD (16 MB) link.

  Dyskusja na temat ogólnopolskiej premiery ROTS toczy się w tym topiku na Holonecie, oraz na Forum Bastionu.
  KOMENTARZE (106)
 • Fandom

  XVI Spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

  2005-04-09 22:10:00 LS

  W najbliższą sobotę, to jest 16 kwietnia 2005, w Uni Cafe (czyli tam gdzie ostatnio), odbędzie się XVI Spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu. Planowane tematy:
  - ROTSowe szaleństwo w sklepach (np. LEGO)
  - kolejna wyprawa książkowa – na Yodę i Labirynt
  - dyskusja na temat „Próby Jedi”
  - spoty reklamowe z ROTS
  - muzyka z ROTS
  - premiera ROTS
  - dodatek ROTS do TCG
  Oraz inne tematy związane z ROTS.
  Dodatkowo planujemy by odbył się konkurs wiedzowy z serialu Wojny Klonów odcinki 21-25, a także podzielimy między siebie fragmenty całych Wojen Klonów do przygotowania na XVII spotkanie – poświęcone w całości Wojnom Klonów.

  Dla uprzyjemnienia czasu oczekiwania na XVI Imperiadę, zapraszamy do zapoznania się z raportem z XV, który znajduje się tutaj.

  Poniżej mapka. Punktem startowym jest Alladin’s. Punktem docelowym jest UNI Cafe. Trzeba iść z Alladin’sa i dojść do placu Uniwersyteckiego stanąć koło szermierza, obrócić się w stronę rynku, po trzykroć przeklnąć i znajdzie się knajpę.


  O spotkaniu można porozmawiać tutaj, tutaj bądź tutaj.
  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  `Jesteśmy Stowarzyszeniem Zwykłym`

  2005-04-06 20:23:00 YangObi

  25 marca otrzymaliśmy pismo z Urzędu Miasta w którym czytamy: "Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. potwierdza przyjęcie zgłoszenaia o utworzeniu w dniu 01.03.2005r. stowarzyszenia zwykłego pod nazwą Stowarzyszenie Miłośników Star Wars "Dagobah" z siedzibą w Gorzowie Wlkp.". Prezesem został Cezary Żołyński "Sizar", wice-prezesem Wojciech Królikowski a sekretarzem Paweł Jacewicz "Imperator Jacewa". No i staliśmy się oficjalnie zarejstrowanym Fandomem...

  YangObi


  KOMENTARZE (22)

  Fandom

  II Lubuski Turniej Gry Karcianej Star Wars TCG

  2005-04-06 20:17:00 YangObi

  No i stało się, 9.04 w sobotę, zapraszamy wszystkich chętnych na II Lubuski Turniej Gry Karcianej Star Wars TCG. Turniej, pod patronatem Radio Plus, odbędzie się o godzinie 11.00 w Gorzowskim Teatrze... gracze ze wszystkich galaktyk przybywajcie i niech Moc będzie z Wami!

  YangObi


  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  Outlander... Rise!

  2005-04-01 16:25:00 Stowarzyszenie Outlander

  Część z Was już słyszała zapewne nowinę o tworzącym się stowarzyszeniu fanów Star Wars - Outlanderze. Ostatnie Walne Zgromadzenie Członków postanowiło jednak, że lepiej (ze względów rozwojowych i podatkowych) będzie zarejestrować sektę. Dzięki temu będzie można przekształcić się w przyszłości w oficjalny kościół Jedi - to dopiero plany na przyszłość. Tymczasem, korzystając z prawa podatkowego naszego kraju, dla wszystkich "wyznawców" figurki sprowadzane z zachodu będą po znacznie niższych cenach. Nie zapominajmy, że na zabawaki jest akcyza i 22 procent Vatu.... Na przedmioty kultu - nie.
  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  Alderaan 2005

  2005-04-01 09:55:00 Usunięty

  Alderaan 2005 jednak odbędzie się! Tym razem zostanie zorganizowany przez nowego sponsora, partię Samoobrona. Cały konwent zostanie zorganizowany w nowym, dogodniejszym miejscu - w Klewkach pod Olsztynem. Specialnie dla tego celu przybędzie wielu niezwykłych gości. Spotkamy wśród nich posła Witaszka, poseł Beger oraz przewodniczącego Leppera. Główną z atrakcji, według informacji organizatorów, ma być bitwa o Felucie. Zapas pieczarek dostarczy Pan Wodzisław. Grzybki będą Twoją główną bronią! Poza tym mówi się o takich grach, jak "Wczuj się gamoreanina" (udawanie świni w chlewiku) czy "Zablokuj mównicę". Przewodniczący Lepper oferuje też prelekcje na temat "Moja wolka z Balcerowiczem w Senacie, a walka Yody z Sidiousem". Szykuje się prawdziwa zabawa! Więcej informacji wkrótce!
  KOMENTARZE (14)
  Loading..