TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

XXIV Spotkanie Wielkopolskich Fanów SW

2006-05-31 21:03:00 Burzol

Serdecznie zapraszamy na XXIV Spotkanie Wielkopolskich Fanów SW (zwane w skrócie SWFSW), które odbędzie się 10 czerwca. Zbieramy się tradycyjnie o 12, pod pubem "Dramat" (dokładnie na przeciwko poznańskiego Ratusza). W planach przewidujemy: obejrzeć koziołki poznańskie :P, a potem porozmawiać sobie o Zemście Sithów. Po roku od premiery E3 spróbujemy podsumować film, wszystkie powiązane z filmem wydawnictwa i wydarzenia, powspominać te miesiące oczekiwania na premierę...ot pogadać sobie. Ponadto omówimy najbliższy wyjazd na wrocławskie Dni Fantastyki. Z pewnością nie zabraknie też Sabacca, a może i gry w "planety/miasta". Zapraszamy.
KOMENTARZE (28)

Fandom

Celebration IV

2006-05-29 20:55:00 RI za StarWars.com

Z okazji 30lecia premiery Gwiezdnej Sagi, Lucasfilm i Gen Con LLC mają zaszczyt zorganizować największą imprezę dla fanów Star Was wszechczasów. Będzie to Celebration IV, tym razem odbędzie się ono w Los Angeles w dniach 24-28 maja 2007.

Jeśli faktycznie do tego czasu zostaną zniesione wizy turystyczne do USA, to być może ten konwent będzie bliżej nas, niż kiedykolwiek wcześniej.
KOMENTARZE (11)

Fandom

Rzeszowskie spotkania z Mocą

2006-05-28 19:48:00 Kasis

W dniach 10-11 czerwca w rzeszowskim Wojewódzkim Domu Kultury odbędą się po raz piętnasty Podkarpackie Spotkania z Komiksem. Tym razem pierwszy dzień imprezy, organizowany przez Rzeszowską Akademię Mocy, będzie prawie w całości poświęcony Gwiezdnym Wojnom.
W programie znajdą się m.in.: prelekcje, komiks, projekcje na dużym ekranie, kalambury i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
Wstęp wolny. Szczegółowy plan imprezy podamy wkrótce.

Temat na forum.

O poprzednich imprezach informowaliśmy na Bastionie tutaj i tutaj.

Relacje z wcześniejszych spotkań znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (3)

Fandom

XXVII Spotkanie BFSW

2006-05-28 14:38:00 Ragnus

Nadchodzi lato, czas bardzo częstych spotkań i wyjazdów. Czas wakacji obfituje w tym roku w spotkania fanów, dlatego na pewno nie będziemy siedzieć cały czas w naszym wspaniałym mieście, ale pozwiedzamy sobie trochę kraju. Jednak najpierw te wyjazdy trzeba zaplanować. Okazja na pewno będzie na najbliższym spotkaniu BFSW w sobotę 3 czerwca. Jak zwykle rozpoczynamy o 16:00 w pubie „Pod pegazem” przy ulicy Pod blankami 6.

Dla osób, które jeszcze się nie pojawiły informujemy, że na pewno odbędzie się parę partyjek w Sabacca. Prócz tego kilka potyczek w SW: Miniatures oraz rozmowy i rozważania dotyczące Gwiezdnych Wojen.

Warto się pojawić, w naszym towarzystwie nikt się nie nudzi.Dla tych, którzy nie wiedzą, jak trafić, mapka gratis:

KOMENTARZE (3)

Fandom

XXIII Spotkanie Lubelskich Fanów Star Wars

2006-05-24 16:43:00 Lubelski Fandom SW

Lubelski Fandom SW serdecznie zaprasza na XXIII Spotkanie Lubelskich Fanów Star Wars, które odbędzie się 27 maja 2006. Zbiórka jak zwykle o 13:20 pod Galerią Centrum, po czym 10 minut później wyruszamy do SiDa na Stare Miasto. Tam też przewidziany jest poczęstunek (oczywiście we własnym zakresie i na własny koszt) oraz prawdopodobnie rozgrywki SWMiniatures & Sabacc. Około godziny 15:40 wyruszamy do WOKu gdzie odbędą się główne punkty programu.

A oto lista przewidzianych atrakcji:
 • omówienie gwiezdnowojennych punktów programu PolConu 2006
 • wstępne zebranie zgłoszeń osób chętnych na wyjazd na Dagobah 2006
 • dyskusja na temat Nagrody Polskiego Fandomu Gwiezdnych wojen - Holokron
 • Konkurs Muzyczny by Orlano
 • Konkurs Wiedzy – ANH by Shonsu (będzie to pierwszy z serii konkursów o poszczególnych epizodach)
Atmosferę umilać będzie muzyka filmowa bliżej lub mniej związana z Sagą.

Przy okazji zachęcamy do przeczytania raportu i obejrzenia zdjęć z poprzedniego spotkania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Lublina i okolic.

Organizatorzy
KOMENTARZE (11)

Fandom

Cena akredytacji na CorusConie

2006-05-24 15:28:00 CorusCon

Podstawowa cena akredytacji wynosi 42 złote. Tyle zapłacimy w dniu konwentu. Poza tym, oferujemy także wejściówki na każdy dzień z osobna:

 • Piątek i niedziela - 15 złotych
 • Sobota - 25 złotych.

  Oczywiście od tych sum oferujemy zniżki:

 • 10 złotych zniżki za pierwszy przygotowany punkt programu i 5 złotych za każdy następny. (Zatem zniżka dla Ciebie, jeśli przygotujesz dwa punkty programu to minus 15 złotych)
 • Dla mistrzów gry, którzy poprowadzą sesję RPG na konwencie także mamy zniżki. Mistrz Gry otrzyma zwrot 5 złotych za każdą co najmniej 3 godzinną sesję dla co najmniej 3 graczy. W tym celu wprowadzamy system karteczkowy znany z wielu innych konwentów. Dokładne informacje o tym jak to wygląda w praktyce i z czym to się je - umieścimy na stronie.
 • Dla kogoś kto przez większość część dnia będzie poruszał się po terenie konwentu w kostiumie - też oferujemy zwrot. - Jakiej wysokości to jeszcze jest w fazie ustaleń. Zatem o tym napiszemy jeszcze.

  Oczywiście jest jeszcze możliwość przedpłaty i jest to chyba atrakcyjna forma - bo płacisz taniej! W tym roku oferujemy DWIE wysokości przedpłaty.

 • 30 złotych za cały konwent.
 • akredytacja Imperatorska: 45 złotych. To jest właśnie ta nowość. W tej cenie wliczają się dodatkowe gadgety i możliwość uczestniczenia w zamkniętych punktach programu. Dokładną listę tego, co się dostaje podamy zapewne niebawem. Niebawem też należy spodziewać się informacji o hotelach i akademikach w których będzie można w lepszych warunkach przenocować.

  Wcześniejsza akredytacja trwa do 10 lipca 2006. Wszelkie informacje takie jak numer konta i co dokładnie wpisać na przelewie - znajdują się na stronie CorusConu - www.coruscon.com.

  Oczywiście ważne jest pytanie - co dostaję za tę cenę? Sukcesywnie będziemy podawać informacje na temat atrakcji CorusConu. Powiemy narazie tylko tyle - że zapowiada się ZNACZNIE ambitniej niż rok temu. :)

  Zapraszamy także na BLOG konwentu - www.blog.coruscon.com. Tam można znaleźć informacje często jeszcze PRZED oficjalnym ich ogłoszeniem!

  Przed wami stoi także forum konwentu - www.forum.coruscon.com.

  Zapraszamy!

  KOMENTARZE (16)
 • Fandom

  Raport z XXVI Spotkania BFSW

  2006-05-19 00:11:00 Ragnus


  Po długim oczekiwaniu publikujemy wreszcie raport ze XXVI Spotkania Bydgoskich Fanów Star Wars. Możecie go przeczytać tutaj.
  Czekamy na kolejne spotkania i kolejne raporty!
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  Program panelu Gwiezdnych Wojen na Dniach Fantastyki

  2006-05-17 13:37:00 LS

  Jak już informowaliśmy wcześniej, we Wrocławiu w dniach 30 czerwca - 2 lipca odbędzie się konwent Dni Fantastyki 2006, na którym Gwiezdne Wojny będą właściwie żyć własnym życiem. Program wydarzeń związanych z sagą kształtuje się następująco:

  Piątek 17:00 - 18:00 Games Room - pokazy TCG i Miniatures
  18:00 - 20:00 Prelekcja o grach komputerowych pod szyldem Star Wars
  20:00 - 20:30 Games Room - pokazy i możliwość gry
  20:30 - 23:00 Han Strzela pierwszy - Część I

  Sobota
  9:30 - 14:00 Games Room (w tym turniej turnieje TCG, Sabacc i Miniatures)
  14:00 - 15:00 Origami Star Wars
  15:00 - 17:00 Koło Fortuny
  17:00 - 18:00 Prelekcja nt. Komiksów Gwiezdno-Wojennych
  18:00 - 20:00 Familiada II
  20:00 - 21:30 Konkurs wiedzowy
  21:30 - 24:00 Han Strzela pierwszy - Część II

  Niedziela
  9:30 - 11:00 Games Room (w tym turniej CCG)
  11:00 - 12:30 Warsztaty Modelinek
  12:30 - 14:00 Pelekecja Kino George`a Lucasa
  14:00 - 16:30 Han Strzela pierwszy - część III

  W ramach Gamesroomu będą odbywać się zarówno turnieje, jak i warsztaty czy prezentacje gier dla ochotników. Jednocześnie w tym samym momencie będą puszczane seriale animowane (jak Wojny Klonów, Ewoki czy Droidy) na zmianę z fanfilmami, które będą leciały także w czasie przerw pomiędzy punktami programu. Jedynie do turnieju Sabacca nie będzie potrzeba mieć własnych kart. Turniej Star Wars Miniatures będzie sankcjonowany, ale więcej o nim napiszemy niebawem.

  Każdego dnia odbędzie się też jedna prelekcja oraz nasz blok specjalny "Han Strzela pierwszy". W piątek Darth Fizyk przeprowadzi nas przez historię gier komputerowych osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen, od najstarszych 8 bitowych maszyn po najnowsze konsole do gier. W sobotę W. Antilles opowie nam o procesie powstawania komiksu, a także przybliży historię tego gatunku w naszej ukochanej sadze. W niedzielę Lord Sidious zajmie się kinem George'a Lucasa, tym jak filmy tego wspaniałego twórcy zmieniły kinematografię na zawsze.

  Nie zapomnieliśmy także o miłośnikach manualnych rozrywek, specjalnie dla nich przygotowane zostały bloki Star Wars Origami - poprowadzi zaprawiona w tej dziedzinie Chewie, oraz Warsztat Modelinek, który poprowadzi JORUUS z Modelinki.prv.pl. Warsztaty Origrami Star Wars będą też odbywać się poza naszym blokiem, więc będzie większa szansa by na nie dotrzeć.

  Już chyba standardowo odbędzie się kolejna edycja konkursu wiedzowego, tym razem z pytaniami pomieszanymi zarówno z filmów, informacji pozakulisowych czy Rozszerzonego Wszechświata.

  Ponadto nie zabraknie gier zespołowych, jak Familiada II czy Koło Fortuny, obie rzeczy to adaptacje klasycznych telewizyjnych teleturniejów do realiów konwentowo-starwarsowych.

  Oczywiście będzie też okazja do integracji zarówno w tawernianych, "familijnych" jak i parkowych klimatach, ale też możliwość uczestnictwa w innych punktach konwentu, jak choćby LARP Alien. O tym jak bawiliśmy się w zeszłym roku można przeczytać tutaj. Natomiast na wszelkie pytania, wątpliwości czy propozycje, najchętniej odpowiemy na Forum.
  Serdecznie zapraszamy.


  KOMENTARZE (40)

  Fandom

  DATA CORUSCONU 2006

  2006-05-14 16:33:00 Outlander

  Podczas wczorajszego spotkania Warszawskich fanów, zebranych pod egidą stowarzyszenia "Outlander" została ogłoszona oficjalna data Konwentu CorusCon 2006. Zatem, aby nikogo już dłużej nie trzymać w niepewności ogłaszamy i my:

  II Ogólnopolski Konwent Fanów Gwiezdnych wojen odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia 2006 roku,
  w szkole podstawowej nr 211 im. Janusza Korczaka przy ul. Nowy Świat 21a.


  Już niebawem zaczniemy na bieżąco informować o czekających na wszystkich atrakcjach. Tymczasem zapraszamy na: Oficjalną stronę Konwnetu, Forum Konwentowe i Blog Konwentu.

  Niech Moc będzie z Wami!
  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  Zagłosuj na CorusCon!

  2006-05-12 23:14:00 Informator Konwentowy

  W vortalu Informatora Konwentowego uruchomiono głosowanie na najlepszy konwent sezonu zimowego 2005/2006. Bardzo miło nam donieść, że aż dwie edycje CorusConu załapały się do głosowania! Goście przyznają 3, 2 lub jeden punkt konwentom (im mniej przyznają punktów tym gorszy, według nich był konwent). Nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić do głosowania na CorusCon 2005 i CorusCon Zero.

  ZAGŁOSUJ TUTAJ

  Możecie w ten sposób sprawić, że CorusCon 2006 będzie jeszcze lepszy!
  Zapraszamy do głosowania. Termin upływa z końcem maja.
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Nowości na stronie HOLOKRONU...

  2006-05-12 15:33:00 Yako

  Wbrew pozorom HOLOKRON - Nagroda Polskiego Fandomu Gwiezdnych wojen - żyje i ma się dobrze. Dziś na oficjalnej stronie pojawiła się już częściowa lista produktów nominowanych do nagrody. Lista ta będzie niebawem uzupełniona i kiedy już będzie kompletna - napiszemy o tym! Jeśli chciałbyś zgłosić jakiś produkt do konkursu, bo boisz się, że o nim zapomnimy :) - napisz! Poza tym, na stronie HOLOKRONU jest już opublikowana pełna lista członków Kapituły.
  Zapraszamy! Tylko z TWOIM wsparciem ta inicjatywa odniesie sukces!
  KOMENTARZE (12)

  Fandom

  Wstępny program konwentu DAGOBAH 2006

  2006-05-12 15:05:00 Sizar i Dagobah2006.prv.pl

  Na oficjalnej stronie www.dagobah2006.prv.pl, pojawiły się nowe informacje dotyczące konwentu. I tak:
  - powstał nowy dział „INNE ATRAKCJE” , w którym znajdziecie informacje dotyczące happeningu zatytułowanego „Mój własny AT-AT”
  - w dziale KONKURSY znajdziecie nową garść informacji dotyczącą „Twórczości Filmowej Polskich Fanów” czyli konkursu na Polski Fan Film (mamy już pierwsze zgłoszenia, czekamy na kolejne filmy i etiudy). W tym samym dziale regulamin konkursu „Moda z innej Galaktyki”
  Wiemy też, kto zajmie się niektórymi punktami programu:
  - warsztaty oraz Turniej „Sabacca”, w „Kantynie na Dalekich Rubieżach”, przeprowadzi Katarzyna ”ceta” Cetkowska
  - Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen przeprowadzi sankcjonowany Turniej Miniaturek.
  - swoje prelekcje zapowiedzieli: Łukasz Trykowski (Lord Sidious) i Michał Żołyński(YangObi). Więcej w dziale NEWS.

  Ponadto ruszyło tez oficjalne FORUM konwentu.
  Zapraszamy.
  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  32. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2006-05-11 20:27:00 Ceta

  32 Spotkania Śląskich Fanów Star Wars odbędzie się 20 maja w Pszczynie.

  Na spotkanie wybieramy się grupą z Katowic pociągiem. Zbiórka o 12:00 na estakadzie, pod wejściem głównym PKP zegarem. Odjeżdżamy pociągiem 12:17.
  W Pszczynie na rynku głównym>>> będziemy ok. 13:30. Tam poczekamy troszkę na pszczyńskich fanów. I udamy się m.in. do parku czy też pałacyku, a potem gdzieś usiąść. Pojawiły się też pomysły na pływanie łódkami bądź ganianie z mieczami po parku, więc wszelkiego rodzaju kije mile wdziane.

  Atrakcje spotkania:
  - konkurs wiedzowy "Tosh'eeckie Wojny" autorstwa JORUUSa z nagrodą główną niespodzianką. Jako, że w konkursie będzie brał udział każdy fan, proszę o zapoznanie i przypomnienie sobie tematyki „Tosch’eeckich Wojen”.
  Część I,
  Część II
  Część III

  Pytania będą łatwe oraz bardzo łatwe, chodzi przede wszystkim o zabawę i nagrodę. - będziemy tworzyć własne napisy do poszczególnych epizodów SW (reszta mailowo, po spotkaniu podzielimy się fragmentami filmów)

  Wszelkie pytania możecie zadawać w temacie>>> spotkania na forum SŚFSW, bądź na maila organizatora.

  Poprzednie raporty można przejrzeć na stronie spotkań SŚFSW.


  Zapraszamy
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  XXXI Spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

  2006-05-10 20:52:00 LS

  Prawie rok po premierze Zemsty Sithów (z kilkoma dniami) i rok po XVIII Imperiadzie (bez kilku dni), na której wspólnie udaliśmy się na Epizod III do kina, odbędzie się XXXI Spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen We Wrocławiu. 27 maja 2006 o godzinie 12:00 spotykamy się w UniCafe.
  W planie przewidziano:
  Rozmowy nt. Dni Fantastyki 2006.
  Rozwiązania testów z NEJ.
  Dyskusję nt. idei Jednoczocej Mocy.
  Kwestię wyjazdu na konwent Dagobah 2006.
  Oryginalna Klasyczna Trylogia na DVD.
  Władca Dwumyślnych.
  Oraz konkurs Leonidasa z Zemsty Sithów.
  Następne XXXII Spotkanie odbędzie się w ramach Dni Fantastyki 2006.
  Serdecznie zapraszamy.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  73. spotkanie fanów STAR WARS z Warszawy

  2006-05-07 16:58:00 Yako

  Serdecznie zapraszamy na kolejne Spotkanie Warszawskich Fanów zrzeszonych pod egidą Stowarzyszenia Outlander - tym razem, w dniu 13. maja 2006 (sobota) spotkamy się (już po raz 73) w nowym miejscu - siedzibie warszawskiej YMCA, znajdującej się przy ul. M. Konopnickiej 6 - na tyłach hotelu Sheraton, w pobliżu Placu Trzech Krzyży. Gromadzimy się o godzinie 14:00, po czym po trzech godzinach spędzonych na gwiezdnowojennych zajeciach udamy się do pubu na mniej oficjalną część Spotkania - a także by przedyskutować wrażenia z nowego miejsca Spotkań. Zapraszamy każdego, kto ma ochotę dowiedzieć się więcej na temat prac nad konwentem CorusCon, chcącego wziąć udział w paru zabawach czy po prostu porozmawiać z innymi fanami :).

  Oto przybliżony program spotkania:
  - 14:00-15:30 Outlander sprawy oragnizacyjne i informacje na temat CC oraz dyskusja na temat CC. Co robimy, co potrzebujemy i tym podobne. Oficjalne ogłoszenie daty konwentu.
  - 15:30-16:30 Karykaturki / W drugiej sali nauka / gra w SW miniatures
  - 16:30-17:00 Reklamówka CC - kręcenie scenek video

  Trwają jeszcze prace nad grą LARP - ale jest to dość trudne do przygotowania, zatem ten punkt programu może przejść na następne spotkanie.

  Zapraszamy wszystkich serdecznie!
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Polish Outpost na łamach oficjalnej!

  2006-05-07 12:40:00 Polish Outpost

  Na oficjalnej stronie Gwiezdnych wojen pojawił się najnowszy numer dwutygodnika Bantha Tracks Online pod redakcją Mary Franklin, a w nim artykuł pt.: Bantha Tracks Worldwide Scrapbook, tyczący między innymi Polish Outpost the 501st Legion.

  Zgodnie z tytułem, w artykule podane są najnowsze informacje ze świata, w tym z Polski, Belgii, Dallas i Detroit. Rozpoczyna się on od relacji z wielkiej imprezy Polish Outpost w Wola Park, która odbyła się podczas XIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Na stronie tytułowej Bantha Tracks Online, w zajawce do wspomnianego artykułu, znajduje się zdjęcie przedstawiające trzech członków Polish Outpost: Macieja "Maskę" Skawińskiego (TK-2791), Pawła "JORUUSA" Pawłowskiego (ID-8313), oraz Michała "'Mike'a" Heroka (TK-1410).

  Zdjęcie członków Polish Outpost (TK-2791,
ID-8313 i TK-1410) w zajawce do artykułu z najnowszego numeru Bantha Tracks
Online


  Treść artykułu poświęcona polskiej placówce 501 Legionu jest następująca:
  Członkowie Polish Outpost dołączyli do szeregów wolontariuszy w całej Polsce, pomagając w zbiórce pieniędzy podczas XIV edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "To największa akcja charytatywna, która co roku odbywa się w naszym kraju na początku stycznia", pisze Michał "Mike" Herok, dowódca Polish Outpost. "Tegoroczny dochód przeznaczony jest na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, w tym na naukę udzielania pierwszej pomocy." Fot. Łukasz Miagi Młotkowski.

  Wszystkich gorąco zachęcamy do przeczytania artykułu w oryginale pod tym adresem. Osoby nie posiadające subskrypcji Hyperspace zapraszamy do zapoznania się z nim w oryginale po kliknięciu na zdjęcie znajdujące się poniżej.

  Polish Outpost w artykule "Bantha Tracks
Worldwide Scrapbook"


  Gwoli ścisłości pragniemy przypomnieć, że już drugi raz Polish Outpost pojawił się na łamach oficjalnej strony Gwiezdnych wojen - starwars.com. Wcześniej o placówce pisano w numerze pt.: Happy Holidays & Best of 2005 from Bantha Tracks!, o czym informowaliśmy w tym newsie.
  KOMENTARZE (13)

  Fandom

  Opolskie Spotkanie Fanów Star Wars

  2006-05-06 13:08:00 Forum Opolskich Fanów SW

  Jak podaje Opolskie Forum SW:
  Wszystkich fanów Star Wars z województwa opolskiego (ale i nie tylko) zapraszamy na pierwsze tego typu spotkanie w Opolu, które odbędzie się w niedzielę, 7 maja. Spotykamy się na ul. Krakowskiej, pod pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego o godzinie 14:00. Dalsza część spotkania odbędzie się w którymś z pobliskich lokali. W programie oczywiście pogawędki na temat Gwiezdnych Wojen i nie tylko, a ponadto możliwość gry w Sabacca.
  Serdecznie zapraszamy!
  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  XXIII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2006-05-06 12:55:00 Burzol  Jak donosi Burzol:
  W sobotę 13 maja 2006 odbędzie się XXIII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars. Tradycyjnie spotykamy się pod pubem "Dramat", na przeciwko poznańskiego ratusza, o godzinie 12.00. Planów mamy tradycyjnie mnóstwo (choć trzeba przyznać - większość sprowadza się do rozmów i dyskusji), a spotkanie z pewnością znów będzie przełomowe i niezwykłe.
  Serdecznie zapraszamy.
  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  Wstępny program konwentu CorusCon 2006

  2006-05-02 11:24:00 Yako i CorusCon.com

  Na oficjalnej stronie CorusConu 2006 pojawiła się lista niektórych atrakcji, jakie czekać będą na gości konwentu. Lista ta jest jeszcze niekompletna; na Konwencie nie zabraknie gości specjalnych, a także wielu, naprawdę wielu innych punktów programu. Dla tych, którzy wyrażą chęć pomocy w organizowaniu programu przygotowano zniżki w akredytacji. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy do wypełnienia ankiety (.doc) dla prelegentów. Wypełnioną ankietę należy wysłać na program@coruscon.com.
  Dokładny termin Konwentu nie jest jeszcze ustalony, pewne jest natomiast, że odbędzie się to w sierpniu 2006.

  A oto lista przewidywanych atrakcji:
  Konkursy
  - Konstruktorski
  - Turniej Star Wars Miniatures
  - Wiedzy
  - Pogięty II
  - Kulinarny
  - Komiksowy (uzupełnij dymek)
  - Budowa kostiumów (ZBUDUJ kostium)
  - Kalambury

  Prelekcje
  - Nawiązania kulturowe w Star Wars
  - Etos rycerski w Star Wars
  - Misiowate gatunki w Star Wars
  - Play By Forum - RPG w internecie
  - Kobiety w Sadze

  Wydarzenia
  - Wręczenie nagrody HOLOKRON 2006
  - Otwarcie projektu Ossus

  Prezentacje
  - Bydgoski Fanklub Star Wars
  - Outlander

  RPG i LARP
  - "Zorganizuj Konwent"
  - LARP o roboczym tytule "Dolne poziomy Coruscant"

  Stosowny wątek na Forum
  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  Konwent miłośników Star Wars DAGOBAH 2006

  2006-05-01 20:50:00 Sizar

  "Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Star Wars - Dagobah”, organizuje w Gorzowie Wlkp. w dniach 14-16. 07. 2006 konwent dla miłośników Gwiezdnych Wojen pod nazwą: „DAGOBAH 2006 – Konwent Miłośników Star Wars”.

  Celem konwentu jest prezentacja działalności Polskich Fandomów szerszej publiczności. Kilka punktów programu chcemy przeprowadzić na terenie miasta, aby mieszkańcy Gorzowa i nie tylko (TVP3 planuje reportaż) mogli poznać tych wszystkich zapaleńców którzy uwielbiają bawić się mieczami świetlnymi, blasterami itd.

  Do współpracy zapraszamy wszystkie Polskie Fandomy SW. Marzy nam się, iż każdy Fandom przygotuje swoją „prezentację”, jeden punkt programu z dziedziny SW w której czuje się najlepiej np. turniej TCG, turniej Miniatures, prelekcję itp...(większość punktów programu będzie oczywiście otwarta dla publiczności).
  Do współpracy zapraszamy również tych wszystkich którzy chcieli by przeprowadzić wykład, prelekcje dotyczące świata Gwiezdnych Wojen.

  Szczegóły na oficjalnej stronie konwentu www.dagobah2006.prv.pl

  ...i niech MOC będzie z nami...
  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  DniFantastyki 2006

  2006-05-01 10:59:00 LS

  Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tym razem we Wrocławiu zostanie zorganizowany konwent fantastyki - Dni Fantastyki 2006. Tak jak ostatnio część Gwiezdno-Wojenną konwentu przygotuje Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen. Podobnie jak w zeszłym roku będziemy mieć do dyspozycji własną część obiektu. Poniżej lista tego, co nas czeka na samym konwencie..

  W tym roku zapraszamy do leśnickiego zamku w dniach 30 czerwca - 2 lipca.
  Wśród atrakcji jakie przygotowujemy znajdziecie m.in.:

  Blok fantastyczny - a w nim spotkania z pisarzami, redakcjami fantastycznych pism i serwisów, konkursy, prelekcje, dyskusje panelowe.

  Blok gier fabularnych - sesje gier rpg, prelekcje, konkursy, prezentacje oraz oczywiście LARPY - rozgrywające się w okolicznym parku, w podziemiach zamku i w klimatycznych salach.

  Blok gier bitewnych - turnieje klasy challenger W40K, WFB oraz master Władcy Pierścieni, w tym ostatnim główną nagrodą będzie, już niemal tradycyjnie, miecz, tym razem Gandalfa lub Aragorna, i tu, uwaga, decyzję zostawiamy Wam - w ankiecie, która wkrótce zostanie uruchomiona na stronie. Prezentacje i pokazy różnych gier strategicznych, pokazowe bitwy, warsztaty malowania figurek i mnóstwo fantastycznej zabawy.

  Games Room - pełen fantastycznych planszówek i obsługi odkrywającej przed chętnymi tajniki gier.

  Blok popularno-naukowy - pisarze, dziennikarze i naukowcy w ciekawych prelekcjach i dyskusjach o historii miasta, fantastyce jako dziedzinie kultury czy dawnych obyczajach i wierzeniach.

  Blok rozrywkowy - w leśnickim zamku znajdziecie także atrakcje niezwiązane ściśle z fantastyką takie jak: turniej łuczniczy i strzelanie z łuku, pokaz walk rycerskich, przedstawienie teatralne, koncert folkowy, prezentacja broni air soft gun itd.

  Fantastyczny bar - w średniowiecznych piwnicach, wśród starych ścian i sklepień, ciekawej aranżacji, przy kuflu piwa, filiżance pysznej kawy czy drobnych przekąskach będziecie mogli toczyć dyskusje i rozmowy zapoczątkowane wcześniej.

  Wstępny godzinowy program Gwiezdno-Wojenny pojawi się w ciągu dwóch tygodni, na razie zdradzimy tylko część planowanych punktów:

  Kino George'a Lucasa: Czyli o tym, jak Lucas swoimi filmami zmienił oblicze kina, nie tylko w technologicznych i marketingowych aspektach.

  Gry komputerowe: Jak świat gier Star Wars rozwinął się od prostych gierek ponad 20 lat temu, do dnia dzisiejszego.

  Prezentacje i turnieje gier - Sabacc, Star Wars Miniatures (turniej będzie sankcjonowany), SW TCG i jeszcze jednej (na razie niespodzianka).

  Konkurs wiedzy z dziedziny Gwiezdnej Sagi

  Familiada Star Wars II - kontynuacja niezwykle udanej zeszłorocznej zabawy

  Koło Fortuny Star Wars - kolejny teleturniej przeniesiony w realia konwentowe

  Blok specjalny - Han Strzela Pierwszy

  To jeszcze nie wszystko, o innych punktach programu niebawem. Będzie jeszcze trochę rzeczy dla osób sprawniejszych manualnie, ale też z pewnością i dojdą punkty integracyjne.

  Dla przypomnienia tak bawiliśmy się w zeszłym roku - raport z Dni Fantastyki 2005/Teleportu.

  A w razie wszelkich pytań, sugestii czy wątpliwości zapraszamy na Forum, gdzie będą też pojawiać się regularnie informacje o niestarwarsowych punktach programu.

  Serdecznie zapraszamy.
  KOMENTARZE (26)
  Loading..