TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

XLI Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

2007-10-31 11:37:06 Nestor


Zbliża się kolejne, czterdzieste pierwsze już spotkanie wielkopolskich fanów Star Wars. Terminem spotkania jest jak zwykle druga sobota miesiąca, tym razem wypada ona 10 listopada. Miejsce również jest niezmienne: zbiórka pod pubem Dramat, na przeciwko ratusza na poznańskim Starym Rynku, w samo południe o godzinie 12:00.

W programie:
- co w trawie piszczy? - czyli nowości wydawnicze z świata SW
- "co ja mogę zrobić dla fandomu?" - krótka refleksja na temat przydatności jednostki i przygotowaniach do Pyrkonu 2008
- proklamacja komiksów by Nestor oraz komiksowa prelekcja
- gry i zabawy, czyli SW Miniatures oraz TCG pełną parą!

Temat na forum.
KOMENTARZE (11)

Fandom

''Gwiezdne Wojny'' vs. ''Gwiezdne wojny''

2007-10-29 23:33:22 Vigo

Niedawno w komentarzach do jednego z newsów rozgorzała dyskusja na temat pisowni tytułu naszej ukochanej sagi. Wielu z jej uczestników ucieszy zapewne fakt, że istnieje strona internetowa poświęcona właśnie tej sprawie. Zapraszamy do zapoznania się z akcją "NIE błędnym tytułom Gwiezdnych wojen".
KOMENTARZE (45)

Fandom

Wyniki konkursu serwisu The Outer Rim...

2007-10-29 22:59:31 The Outer Rim

Serwis The Outer Rim ogłosił wyniki konkursu, który został zorganizowany w trzecią rocznicę powstania strony.
Jury wyłoniło trzy najlepsze recenzje produktów spod znaku Star Wars. Oto zwycięzcy oraz nagrodzone prace, które możecie przeczytać na stronie The Outer Rim.

1. miejsce i tytuł "Najlepszej recenzji": To The Last Man Autor: promil
2. miejsce: Widmo przeszłości Autor: Michał "Misiek" Wolski
3. miejsce: Emissaries to Malastare Autor: Grzegorz "SB" Adach


Serdecznie gratulujemy!

Temat na Forum.
KOMENTARZE (23)

Fandom

Turniej miniaturkowy we Wrocławiu...

2007-10-25 23:32:06 Ki Adi

Już w najbliższą sobotę 27 października we Wrocławiu odbędzie się turniej Star Wars Miniatures. Spotkanie będzie miało miejsce w Ogrynie, DH Feniks 4 piętro ul. Szewska 75/77. Format 200 punktów. Koszt wpisowego wynosi około 10 złotych. Na zwycięzców czekają nagrody, prawdopodobnie 2 boostery do podziału. Zapraszamy!
KOMENTARZE (3)

Fandom

Kolejne spotkanie warszawskich fanów SW...

2007-10-24 16:15:00 Outlander

Warszawiacy donoszą, iż:

Spotkanie Fanów Star Wars w Warszawie odbędzie się dnia 27 października (sobota) w budynku YMCA przy ulicy Marii Konopnickiej 6, na tyłach hotelu Sheraton, w sali nr. 109. Zaczynamy o godzinie 15:00 - czyli tam-gdzie-zwykle i o godzinie tej-co-zwykle.

Tego dnia zajmiemy się grą w Pocketmodels i Miniatures oraz dyskusją nad przyszłością gier "bitewnych" związanych z SW na świecie. Dla chętnych także możliwość gry w Star Wars Racer.... na Game Boy! Oczywiście wszelkie inne tematy mile widziane - w tym także tematy konwentowe. Zapraszamy serdecznie i bardzo gorąco wszystkich fanów Star Wars z Warszawy i okolic.


Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia!
KOMENTARZE (3)

Fandom

Polish Outpost ponownie na starwars.com!

2007-10-21 12:02:19 Polish Outpost the 501st Legion

Oficjalna strona Star Wars w najnowszym numerze dwutygodnika Bantha Tracks Online, pod redakcją Mary Franklin, umieściła w artykule pt. Bantha Tracks Readers Shine Locally, relację z największego nie gwiezdnowojennego wydarzenia, w którym Polish Outpost the 501st Legion brał udział – XV Finału WOŚP.

Bantha Tracks Readers Shine Locally
- artykuł o Polish Outpost


Artykuł poświęcony polskiej placówce 501 Legionu brzmi następująco:

„W tym roku kulminacja Orkiestry Świątecznej Pomocy – XV Wielki Finał – przypadła na 14 stycznia" – pisze Michał Herok z Polish Outpost the 501st Legion. „Członkowie 501st Legion Polish Outpost pomogli w zbieraniu środków na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz na naukę udzielania pierwszej pomocy." Jurek Owsiak, prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, otrzymał tytuł Przyjaciela 501 Legionu. „Jurek Owsiak jest pierwszym przyjacielem 501 Legionu, który otrzymał ten tytuł z rąk Polish Outpost" pisze Herok. Gratulacje Jurek! Fot. Łukasz „Miagi" Młotkowski.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykulem w oryginale. A dla osób nie posiadających subskrypcji Hyperspace umieściliśmy artykuł bezpośrednio na naszej stronie. Wystarczy kliknąć w zdjęcie znajdujące się poniżej.

Polish Outpost the 501st podczas XV
Finału WOŚP


Korzystając z okazji zamieszczamy również podziękowania od Jurka, które Polish Outpost otrzymał w uznaniu za przyczynienie się do promocji „Kosmicznego Finału", jakim był XV Finału WOŚP.

Podziękowania dla Polish Outpost od
Jurka Owsiaka

KOMENTARZE (3)

Fandom

42 Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars...

2007-10-21 01:17:04 Ricky Skywalker

Kolejne Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars odbędzie się już w najbliższą sobotę, 27 października. Tym razem fani wyruszą do Gliwic, gdzie zatrzymają się w Klubie Revolution zlokalizowanym przy ulicy Kłodnickiej pod numerem 9 (patrz: mapka). Start o godzinie 15:30. Organizatorami spotkania są weterani SŚFSW - JORUUS i Kyle Katarn - którzy jako atrakcję przygotowali dla uczestników konkurs liczbowy.

Na spotkanie można dojechać od strony Katowic pociągiem, który odjeżdża z dworca PKP o godzinie 14:26.

Serdecznie zapraszamy! :)
KOMENTARZE (7)

Fandom

501st Legion w Księdze Rekordów Guinessa

2007-10-16 09:56:18 Polish OutpostJak donosi Polish Outpost:


W wydaniu na rok 2008, 501st Legion na stronie 174, otrzymał wpis jako największa na świecie organizacja skupiająca fanów posiadających kostiumy z uniwersum Star Wars!
KOMENTARZE (10)

Fandom

32 Lubelskie Spotkanie Fanów Star Wars

2007-10-15 21:13:12 Thon

Już w najbliższą sobotę 20 października odbędzie się kolejne, opatrzone numerem 32, Lubelskie Spotkanie Fanów Star Wars. Zbiórka o 12:00 pod Galerią Centrum, następnie 10 minut później wyruszamy do SiDa na Stare Miasto, gdzie tradycyjnie odbędą się dyskusje dotyczące nowinek ze świata "Gwiezdnych wojen", jak i również zbliżającego się konwentu Falkon 2007. Będzie również możliwość zagrania w różne gry, takie jak np. Sabacc czy Gwiezdna Wojna.

Serdecznie wszystkich zapraszamy,
Lubelski Fandom Star Wars
KOMENTARZE (7)

Fandom

Nawikon: Blok SW cd.

2007-10-15 18:38:29 RAM

Nawikon coraz bliżej, a co za tym idzie program imprezy się rozrasta. Pojawiły się również nowe punkty związane z blokiem SW. Można przeczytać o nich poniżej.

1. Zemsta Siczy, czyli zmagania MOCarzy - turniej konsolowy

Zawsze uważałeś, że Obi-Wan dał się bez sensu zabić na Gwieździe Śmierci? Hrabia Dooku był stanowczo zbyt doświadczony, żeby zginąć z ręki Anakina? A może to właśnie Wybraniec powinien był zwyciężyć na Mustafar i przejąć tytuł Imperatora? Oto twoja szansa! Zapraszamy na konsolowy turniej gwiednowojenny, gdzie w blasku mieczy świetlnych rozstrzygną się losy Galaktyki! Może to właśnie Tobie sprzyjać będzie Moc.

2. Prelekcja "Holokrony Zakonu Jedi"

"Holokrony Zakonu Jedi", czyli niewyczerpalne źródło informacji o dawnych czasach. Pokrótce prześledzimy historię, Kodeks oraz tradycje Zakonu.

3. Konkurs "Star Wars Va Banque!"

Konkurs wiedzy o świecie Gwiezdnych Wojen, w którym samemu wybierasz kategorię i trudność pytania. Całość w stylu teleturnieju Va Banque, tylko z innym prowadzącym ;)

4. Konkurs Fragmentowy

Sprawdź jak dużo wiesz o znanych cytatach i opisach różnych miejsc z Gwiezdnych Wojen. Co powiedział Vader do Luke'a podczas ich pierwszego pojedynku? Jak została opisana Tatooine w nowelizacji Nowej nadziei? Czy potrafisz rozpoznać obcą rasę mając tylko jej opis? Konkurs Fragmentowy SW - filmy i książki - ZAPRASZAMY!!

Wcześniej ogłoszone punkty znajdują się tutaj.
Więcej informacji możecie znaleźć bezpośrednio na stronie konwentu.
Temat na Forum.
KOMENTARZE (6)

Fandom

III Szczecińskie Dni Fantastyki z udziałem Polish Outpost

2007-10-15 16:46:47 Polish Outpost

W dniach 13 - 14 września w Szczecinie odbyły się III Szczecińskie Dni Fantastyki. Na imprezie pojawił się Polish Outpost. Przedstawiono działalność 501st Legion oraz Polish Outpost. Więcej informacji znajdziecie na stronie Polish Outpost, natomiast fotorelację z tego zdarzenia w tamtejszej Galerii
KOMENTARZE (3)

Fandom

Nowa atrakcja dla fanów...

2007-10-14 00:32:19 TheForce.Net

W Disney-MGM Studios pojawiła się nowa stała atrakcja dla fanów SW. Jest nią Treningowa Akademia Jedi. Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.


KOMENTARZE (8)

Fandom

Darth Vader w Polish Outpost

2007-10-13 23:47:14 Polish Outpost

Na stronie Polish Outpost przeczytać można o pierwszym Lordzie Sithów w polskich szeregach pięćset pierwszego legionu.

Miło nam poinformować iż szeregi Polish Outpost zasiliła kolejna postać. Kostium Dartha Vadera, który został zatwierdzony przez samego Imperatora, od dzisiaj przywdziwać będzie nasz dowódca Cezary "Sizar" Żołyński (SL- 6426). Jest to pierwszy Sith Lord w szeregach Polish Outpost. Jednocześnie informujemy że jest to drugi kostium Cezarego, akceptowany przez the 501st Legion, pierwszym jest kostium Tusken Raidera.

Serdecznie gratulujemy!
KOMENTARZE (15)

Fandom

XIV Rzeszowskie Spotkanie Fanów Star Wars

2007-10-13 23:15:18 RAM


W najbliższą sobotę, tj. 20 października, o godzinie 16.00 rozpocznie się kolejne, pełne atrakcji spotkanie fanów. Spotkamy się w "Bulandzie" przy ul. 3 Maja.
Jednym z tematów rozmów będzie zbliżający się Nawikon.

Temat na forum

Serdecznie zapraszamy!
KOMENTARZE (0)

Fandom

XLVIII Spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

2007-10-11 18:21:49 LS

20 października 2007, odbędzie się XLVIII Spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu. Tym razem rozpoczynamy uwaga o godzinie 12:20 w piwnicach "Czeskiego filmu", przy ulicy Kiełbaśniczej 2 (wejście przez bramę) nieopodal rynku. Wśród tematów poruszanych na spotkaniu nie zabraknie tych o tym, co jest najbardziej na topie - czyli "The Force Unleashed", "The Clone Wars" czy "Vector", ale także zajmiemy się oczekiwaniami wobec drugiej części Dziedzictwa Mocy, latającymi myśliwcami, Gwiezdną Sagą 3-D i innymi aktualnymi sprawami. Dodatkowo tym razem w grupach pobawimy się tytułami książek, jak to dokładnie będzie wyglądać, dowiecie się na spotkaniu. Zapytania i sugestię proszę pisać na forum.

Serdecznie zapraszamy.
KOMENTARZE (14)

Fandom

43. spotkanie BFSW...

2007-10-04 16:58:00 Ragnus

Bydgoscy Fani Star Wars pragną podać do publicznej wiadomości, iż:

6 października odbędzie się 43. spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars. Tym razem dzięki najazdowi z Wielkopolski będzie to zupełnie inne spotkanie, a zarazem - jak przystało na BFSW - nie będzie niczym różniło się od tych poprzednich. Gdzie tu sens i logika? Jak donosi Wuher, zabawa będzie tak samo dobra jak na wszytkich spotkaniach. Rozmowy o starociach i nowościach Gwiezdnych Wojen, gry planszowe i figurkowe oraz miłe towarzystwo, w którym każda minuta upływa zdecydowanie za szybko.
Inne będzie, ponieważ ilość tych minut ulegnie znacznemu wydłużeniu. Spotkanie rozpoczynamy wcześniej, niż zazwyczaj. Już o 15:00 na Starym Rynku zbierać się będą członkowie BFSW, by kilka minut później udać się do London Pubu, przy ulicy Długiej 14/16. Po pięciu godzinach spotkanie zostanie przeniesione w bardziej znajome miejsce jakim jest pub "Pod Pegazem". Tam dokończymy rozmowy i gry, a może nawet uda się zorganizować pokaz najlepszego polskiego fanfilmu (według uczestników konwentu Dagobah 2006).
Atrakcje zakończą się dopiero, kiedy słońce ponownie w niedzielę rozświetli swoimi promieniami miasto nad Brdą.
Serdecznie zapraszamy wszystkich na magiczną noc w klimacie Gwiezdnych Wojen.


KOMENTARZE (2)

Fandom

XL Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

2007-10-04 13:09:35 najstarszy fan z wielkopolski


Najbliższe przełomowe i zarazem jubileuszowe, bo czterdzieste już, spotkanie wielkopolskich fanów Gwiezdnych Wojen odbędzie się już 13 października 2007 roku. Stałe miejsce zbiorki to pub Dramat na przeciwko Ratusza kilka minut po 12. W planach spotkania mamy pokaz i naukę gry w TCG, odbędzie się też prelekcja Nestora o komiksach, po której porozmawiamy o najnowszych wydaniach komiksowych, o zapowiedziach, jak i o tych starych komiksach "Star Wars". Tradycyjnie będzie można pograć w SW: Miniatures.
Serdecznie zapraszamy.

Temat na forum.
KOMENTARZE (6)

Fandom

Nawikon - garść informacji

2007-10-01 21:08:18 RAM

Jak już wspominaliśmy na Nawikonie organizowanym przez Rzeszowski Klub Fantastyki "Nawigator" znajdzie się blok Gwiezdnych Wojen.
Poniżej prezentujemy pierwsze atrakcje dla fanów SW.

1. Prelekcja "Stary, ale jary - Star Wars RPG druga edycja"

Słów kilka na temat "starego" Star Wars RPG. Czy system się nie zestarzał i dlaczego warto w niego grać? Omówienie mechaniki, zalet i wad, a także podobieństw oraz różnic w porównaniu ze Star Wars RPG d20.

2. Prelekcja „30 lat Star Wars”

„Gwiezdne Wojny” są z nami od 1977 roku. Przez te lata na stałe wpisały się we współczesną kulturę. W ciągu półtorej godziny prześledzimy ich bogatą historię oraz zobaczymy jaki wpływ wywarły na otaczający je świat.

3. Konkurs muzyczny „Star Wars”

Dla wszystkich wielbicieli Johna Williamsa, „Gwiezdnych Wojen” oraz dobrej zabawy. Wśród zagadek, zarówno banalnych jak i trudnych, znajdą się fragmenty muzyki i nie tylko. Przyjdź i sprawdź się.

4. Gwiezdnowojenne kalambury

Kalambury czyli o „Gwiezdnych Wojnach” na migi. Konkurs drużynowy więc potrzebny Ci będzie drugi pilot i strzelec, albo przynajmniej dwa droidy do pomocy. Hasła trudne i banalne, a nawet takie, które można pokazać i zgadnąć nie znając „Star Wars”.

5. Turniej Sabacca

Wkrocz z nami do świata gwiezdnowojennego hazardu. Poznaj tajniki sabacca, gry podczas której Han Solo wygrał Sokoła Milenium. Spotkaj się z innymi szulerami z całej galaktyki i weź udział w emocjonującym turnieju. Może tym razem szczęście uśmiechnie się do ciebie.

6. LARP "Spotkanie na Coruscant"

Jest rok 3891 BBY (Before Battle of Yavin ), 60 lat po zniszczeniu Malachor V w Galaktyce panuje spokój. Lecz już niedługo. Kolejnym zarzewiem konfliktu staje się Telos IV. Planeta ledwo podniosła się na nogi po zniszczeniach ostatniej wojny, kiedy spadł na nią kolejny cios. Atak ze strony floty Korporacji Czerka kosztował życie kilkudziesięciu tysięcy ludzi. Teraz dyplomaci i przedstawiciele obydwu stron zbierają się na stacji „Pokój” orbitującej wokół Coruscant. Może to być ostatnia szansa, by uchronić Republikę przed kolejną, wyczerpującą wojną. Wojną, która po tragediach ostatnich lat, może okazać się zbyt ciężkim ciosem. Ale, na szczęście, nikt nie chce kolejnej wojny... Prawda?

Dalsze informacje już wkrótce.
Przypominamy, że za przygotowanie jednogodzinnego punktu programu wejście na imprezę jest darmowe. Jeśli chciałbyś pomóc w tworzeniu gwiezdnowojennego bloku napisz do Rzeszowskiej Akademii Mocy.
KOMENTARZE (3)

Fandom

Śniadanie z Bobą

2007-10-01 14:25:05 oficjalna

Każdy fan SW może zjeść śniadanie z Jeremym Bullochem (Boba Fett) oraz Stevem Sansweetem z Lucasfilmu, 20 października w Dallas na Sci-Fi Expo & Star Wars Fan Days. Uczestnik tegoż wydarzenia dostanie posiłek, pamiątkowy bilet, autograf Bullocha oraz garść gwiezdnowojennych bajerków. Dodatkowo można przyprowadzić osobę towarzyszącą.
Trzeba tylko spełnić kilka warunków: być członkiem oficjalnego fanklubu SW, zapłacić 49,99 dolarów i nie dać się wyprzedzić innym fanom, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona a sprzedaż biletów zaczyna się dziś.
A jak już się uda to szczęśliwego fana czeka dwugodzinna konsumpcja jajek na bekonie z Bobą Fettem. Smacznego!
KOMENTARZE (6)

Fandom

Relacja z wizyty Polish Outpost w Białymstoku

2007-10-01 13:37:23 Polish Outpost

W sobotę, 29 września, w Białymstoku miał miejsce imperialny patrol Polish Outpost the 501st Legion. Wizyta rozpoczęła się od Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. dr. Ludwika Zamenhofa, gdzie odwiedzono jego małych pacjentów.

Następnie imperialni żołnierze udali się na patrol ulicami miasta.Więcej zdjęć znajdziecie w Galerii na stronie Polish Outopst.
KOMENTARZE (5)
Loading..