TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Dagobah 2007

2007-05-25 09:38:21 Sizar

”Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Star Wars - Dagobah”, Polish Outpost the Legion 501st, Fundacja „Mam Marzenie” organizują w Gorzowie Wielkopolskim, w dniach 03-05. 08. 2007 konwent dla miłośników Gwiezdnych Wojen pod nazwą: „ DAGOBAH 2007 – Być jak Lord Vader”.
Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Jan Tomaszewicz, dyrektor Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie ( teatr będzie główna siedzibą konwentu i w nim będą odbywać się prawie wszystkie punkty programu). Celem konwentu jest prezentacja działalności Polskich Fandomów Gwiezdnych Wojen szerszej publiczności. Konwent jest, impreza otwartą dla mieszkańców miasta, a kilka punktów programu będzie zorganizowanych na jego terenie, aby mieszkańcy Gorzowa i nie tylko, mogli poznać tych wszystkich zapaleńców którzy uwielbiają bawić się mieczami świetlnymi, blasterami itp.
Gościem specjalnym konwentu będzie WOJTEK, dziesięcioletni fan Star Wars mieszkający w Kostrzynie. Wojtek jest poważnie chory, a jego marzeniem, jest posiadanie prawdziwego stroju Dartha Vader i poznanie innych fanów Gwiezdnej Sagi oraz wspólne uczestnictwo w konwencie. Wraz z Fundacją „Mam Marzenie” postaramy się spełnić marzenie młodego „marzyciela”.

Strona konwentu dostępna jest tutaj.

Kilka słów o wstępnych planach:
 • w piątek (03.08) odbędzie się „Biesiada na Tatooine” (park teatralny) impreza integracyjna z pokazem zdjęć i filmów z największej tegorocznej imprezy zorganizowanych z okazji trzydziestolecia Star Wars w Europie - Celebration Europe, a późnym wieczorem pokaz walk na miecze świetlne.
 • w sobotę (04.08) „Mała Parada Star Wars” ulicami Gorzowa, z udziałem fanów. Później 3 godzinna impreza na gorzowskim rynku lub nadwarciańskim bulwarze, a w jej trakcie: prezentacja Legionu 501st. (prezentować się będzie Polski i Niemiecki Garnizon oraz goście z Czech), konkurs „Moda z odległej Galaktyki” na naj... kostium połączony z pokazem (zwycięzcę wybiorą mieszkańcy, a walka będzie się toczyć o główne trofeum „Złoty Kłaczek Wookiego”). „Biegnij Gonk Biegnij” to gry i zabawy dla wszystkich, związane z Gwiezdnymi Wojnami (walczymy o „Złoty Ząb Rancora”). Natomiast wieczorem na scenie teatru odbędzie się spektakl „Być jak Lord Vader ” wyreżyserowany przez aktora gorzowskiej sceny Cezarego Żołyńskiego.
 • niedziela (05.07) to przede wszystkim spektakl dla najmłodszych „O czym piszczy R2 D2” z udziałem gorzowskich aktorów.
 • będą też Starwarsowe Kalambury,
 • mini LARP,
 • podczas konwentu odbędzie się KONKURS FOTOGRAFICZNY dla fanów SW i nie tylko na najlepszy reportaż i fotografię z konwentu. Walczymy o „Złote Uszy Yody”,
 • w „GALERII TEATRALNEJ” chcemy zaprezentować prace Szczecińskiego rysownika Jarosława Marcina Chudzika (fana SW),
 • w planach warsztaty plastyczne,
 • „ I Międzynarodowe Wyścig MSE – 6 na Gwieździe Śmierci",
 • warsztaty oraz Turniej „Sabacca”, w „Kantynie na Dalekich Rubieżach”, przeprowadzimy też sankcjonowany Turniej Miniaturek , Gry Karcianej TCG, pogramy w starwarsowego Riska i Monopol.

  To tyle na początek o wszystkich atrakcjach będziemy pisać na bieżąco.
  KOMENTARZE (13)
 • Fandom

  Flash Mob na 30-lecie w Poznaniu

  2007-05-24 20:16:26 flashmob.as3.pl

  Z okazji 30-lecia Gwiezdnych Wojen, w Poznaniu szykuje się zaiste niezwykłe widowisko. Oto w sobotę 26 maja, o godzinie 14.00 na placu Wolności odbędzie się wielka bitwa na wyimaginowane miecze świetlne. Cytując za stroną organizatora: jedna osoba będzie miała na sobie czarny T-shirt z logiem z 3 epizodu STAR WARS (”Revenge of the Sith”). Uczestnicy stoją/chodzą itd. na Placu Wolności. Gdy tylko ktoś zobaczy, że rozpoczyna się w/w scena dobywa swój wyimaginowany miecz świetlny i czeka. Kiedy rozpoczynający Flash Moba zaczynają walczyć, DOPIERO WTEDY inni uczestnicy także zaczynają pojedynek z osobą/osobami, które stoją najbliżej nich. Jeżeli ktoś nie widzi sceny rozpoczynającej czeka, aż ktoś kogo widz zaczyna walkę, wtedy również przyłącza się do Flash Moba. Po zakończonej walce wszyscy się rozchodzą w sobie tylko znane strony. Wszystkich zapraszamy.
  My tylko jeszcze wszystkim uczestnikom akcji pragniemy przypomnieć, że miecz świetlny to nie zabawka, zaś dla Jedi jest to jego życie.
  KOMENTARZE (16)

  Fandom

  ''Outpost Gazette - Głos Imperium na Terenach Okupowanych''

  2007-05-23 02:11:14 YangObi  Jak donoszą szpiedzy Imperium, Polish Outpost wkroczył na ścieżkę masowej propagandy i rozpoczął wydawanie własnej gazety.
  Miesięcznik nosi tytuł "Outpost Gazette - Głos Imperium na Terenach Okupowanych", a szefem propagandy został TK-2791 Maciek 'MaSka' Skawiński.
  Jeśli chcesz znaleźć "haka" na samego Imperatora lub poznać kobiety Imperium, musisz ściągnąć numer pierwszy i oczywiście nie zapomnieć o numerze drugim.
  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  Nowa odsłona Sluis Van

  2007-05-21 13:37:00 N'Loriel

  Nocą 16 maja świat ujrzała nowa wersja strony Sluis Van - prowadzonego przez ekipę stoczniowców pod przewodnictwem Admirała N'Loriela serwisu informacyjnego na temat statków kosmicznych i techniki świata "Gwiezdnych wojen". W lekko odświeżonej szacie graficznej, z gruntownie odnowioną i poszerzoną zawartością, Stocznie Sluis Van zapraszają do obejrzenia ponad 200 opisów statków kosmicznych, 46 opisów uzbrojenia i szeregu artykułów na temat systemów pokładowych jednostek kosmicznych oraz stosowanych w ich budowie technologiach.

  Ponadto na stronie można zapoznać się z radosną twórczością fanów "Gwiezdnych wojen" w postaci opisów maszyn ich autorstwa, pobrać prezentacje z konwentów "CorusCon", lub zajrzeć na typowy sluisjański bazarek ze starociami. Można też (a nawet należy) złożyć życzenia okolicznościowe załodze Sluis - bądź co bądź, ta jedna z pierwszych stron o Star Wars w polskim internecie świętuje właśnie dziesięciolecie swojego istnienia.

  Więcej szczegółów - na www.sluisvan.net.
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  39 Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars...

  2007-05-17 22:19:29 Ricky Skywalker

  Najbliższe, trzydzieste dziewiąte już Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars odbędzie się dnia 26 maja w Katowicach. Miejscem spotkanie będzie, podobnie jak przed kilkoma miesiącami, klub muzyczny "Źródło", mieszczący się na ulicy Sobieskiego. Po szczegóły miejsca spotkania zapraszamy tutaj.

  Start spotkania przewidziany jest na godzinę 14. Serdecznie zapraszamy!
  KOMENTARZE (12)

  Fandom

  XLIII Spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

  2007-05-16 00:28:00 LS

  19 maja 2007 dokładnie w ósmą rocznicę amerykańskiej premiery Mrocznego Widma, drugą Zemsty Sithów i kilka dni przed trzydziestą Gwiezdnych Wojen odbędzie się czterdzieste trzecie spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu. Tym razem ponownie spotykamy się w Ceglarnii - lokalu na ulicy Więziennej 21c w Galerii Italiana. Zaczynamy jak zwykle o godzinie 12:00. W planach rozmowy między innymi o:

  Poza galaktykę
  Dniach Fantastyki 2007
  The Clone Wars
  Nowym Battlefroncie
  Rewelacjach nt. powrotów w komisach Legacy
  Oraz przede wszystkim nastrojowe rozmowy z okazji trzydziestolecia sagi.

  Te ostatnie dobrze byłoby okrasić pokazem swoich najstarszych pamiątek związanych z filmem, najciekawszych, najrzadszych, ale przede wszystkim najbardziej ukochanych przedmiotów, które towarzyszyły nam w momencie rozpoczynania tej przygody, które były naszymi pierwszymi trofeami, do których podobnie jak do filmów odczuwamy sentyment.

  Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  W razie pytań i sugestii zapraszamy na forum.
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Billy Dee Williams na Celebration IV

  2007-05-15 13:08:32 Oficjalna

  Na Celebration IV pojawi się Billy Dee Williams, odtwórca roli Landa Calrissiana. Aktor spotka się z fanami i będzie odpowiadał na ich pytania.

  Jedną z atrakcji imprezy będzie "Star Wars in Pop Culture" - sala, w której przez prawie cały czas będzie można oglądać bogatą kolekcję najprzeróżniejszych klipów, kreskówek, reklam, zwiastunów i nie tylko, związanych z "Gwiezdnymi Wojnami" a stworzonymi przez 30 lat.


  Wśród twórców "Gwiezdnych Wojen" obecnych na tym konwencie znajdą się również Dave i Lou Elsey, którzy opowiedzą o swojej pracy przy tworzeniu Wookieech i innych stworzeń do "Zemsty Sithów".

  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  Gwiezdne Wojny w kinie Iluzjon - UPDATE

  2007-05-14 14:39:00 Filmoteka Narodowa

  Jak donosi Filmoteka Narodowa:

  Z okazji 30. rocznicy premiery przypominamy "gwiezdną sagę" zapoczątkowaną przez George'a Lucasa Gwiezdnymi wojnami - wzorowaną na komiksach z lat 30., fantastyczno-naukową baśnią, będącą jednym z największych sukcesów kasowych w historii kina, pełną pomysłów i radosnego optymizmu. Film trafił idealnie w zapotrzebowanie publiczności końca lat 70. oszałamiając sprawnością i techniczną perfekcją wielkiego widowiska. Był to także fenomen socjologiczno-psychologiczny, który szczególnie w USA nadal budzi wielkie emocje i wywołuje burzliwe dyskusje.

  Jak pisał Jan F. Lewandowski w swoim Wielkim kinie: Lucas stworzył galaktyczną mitologię, w której toczy się walka Dobra i Zła. Za czasów prezydentury Ronalda Reagana pojęcie Imperium Zła trafiło nawet do języka amerykańskiej polityki. Nic dziwnego, że Gwiezdne wojny doczekały się kontynuacji w postaci filmów Imperium kontratakuje i Powrót Jedi, a po dwudziestu latach sam Lucas zaprezentował poprawioną komputerowo wersję filmu w technice cyfrowej, co okazało się preludium do kolejnych filmów z gwiezdnego cyklu.

  Projekcję* w dniu 25 maja – w dokładną rocznicę amerykańskiej premiery – uatrakcyjni obecność fanów w strojach wzorowanych na kostiumach filmowych, konkurs wiedzy oraz wystawa prac inspirowanych gwiezdną sagą.

  *ze względu na późną godzinę wyświetlania oraz wersję z napisami, pokaz dedykowany jest starszej publiczności

  W dniu 26 maja zapraszamy dużych i małych* wielbicieli Gwiezdnych wojen nie tylko na filmy! Dodatkowe atrakcje zgromadzone będą wokół kina Iluzjon, a czekają między innymi: pokazy i nauka walki na miecze, konkursy z nagrodami, malowanie buziek oraz dużo zabawy. Z okazji Dnia Matki będzie możliwość narysowania wspólnej, kosmicznej laurki!

  *napisy we wszystkich 3 filmach będzie czytał lektor

  Bilety JUŻ W SPRZEDAŻY!
  w cenie: 25 maja (piątek): 15 zł
  26 maja (sobota) – pojedynczy seans 15 zł
  - wszystkie 3 seanse 30 zł


  Godziny projekcji:
  25 maja – Nowa nadzieja g. 20:00
  26 maja – Nowa nadzieja g. 14:00
  – Imperium kontratakuje g. 16:30
  – Powrót Jedi g. 19:30

  Pokaz wspólnie z Filmoteką Narodową organizuje stowarzyszenie S.W.A.T. – Star Wars Artistic Team przy wsparciu stowarzyszeń: Kamino. Eagle Outpost oraz Outlander.
  KOMENTARZE (17)

  Fandom

  TarCon2007

  2007-05-13 14:10:50 Samcio

  W dniach 29 czerwca-1 lipca w Tarnowie odbędzie się konwent ogólnofantastyczny TarCon2007. Akredytacja wyniesie 20 zł. Jest to pierwsza odsłona tej imprezy.
  Organizatorzy zwracają sie z prośbą do Fandomów oraz fanów o nadysłanie propozycji programowych w zamian za zniżkę w wysokości 50% kosztu akredytacji.
  Bardzo mile widziani przede wszystkim:
 • organizator turnieju SW Miniatures,
 • organizatorzy turniejów karcianych,
 • organizatorzy konkursów wiedzowych.

  Strona konwentu - www.tarcon.prv.pl.

  Kontakt:
  e-mail Samcio
  gg: 5474337

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  Korowód z okazji 750-lecia Gorzowa Wielkopolskiego

  2007-05-13 13:37:22 YangObi

  Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Star Wars "Dagobah" wraz z Polish Outpost 501st Legion na zaproszenie wydziału kultury Gorzowa Wielkopolskiego bierze udział w korowodzie historycznym ulicami miasta.
  Korowód odbędzie się 27.05.2007 o godzinie 11.00 w Gorzowie Wielkopolskim. Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w owym przemarszu - zapraszamy. Stroje SW oczywiście mile widziane.
  Korowód zorganizowany jest z okazji 750-lecia Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Będzie wiódł ulicami miasta. Grupy biorące udział w korowodzie będą ruszać w pewnych odstępach czasowych, czas przemarszu grupy to około 40 minut, zakończenie przewidziane jest około godziny 15.00.
  Nasza grupa spotyka się 27.05 o godzinie 10.00 przed teatrem im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. przy ul. Teatralnej 9.

  ZAPRASZAMY!
  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  Celebration IV, Celebration Europe

  2007-05-11 14:35:48 www.starwars.com

  Wśród punktów programu na Celebration IV znajdą się:
 • spotkanie z Irvinem Kershnerem (reżyser "Imperium Kontratakuje")
 • spotkanie z Benem Burttem (Oscar m.in.: za efekty dźwiękowe w "Nowej Nadziei"),
 • Kessel Run - wyścig dla drużyn, które chcą pobić rekord ustanowiony przez Hana Solo Sokołem Millenium. Zespoły bedą musiały rozwiązać szereg zagadek związanych z Gwiezdnymi Wojnami. Szczegóły tutaj.
  Natomiast na Celebration Europe w Londynie (13-15 lipca) pojawi się Warwick Davis (aktor, odtwórca m.in. roli Ewoka Wicketa). Spotka się on z fanami oraz poprowadzi rozmowy z innymi gośćmi imprezy.
  KOMENTARZE (5)
 • Fandom

  Taniec brzucha na Celebration IV

  2007-05-10 11:35:34 www.starwars.com

  Podczas Celebration IV (Los Angeles, 24-28 maja 2007) będzie można wziąć udział w pokazie i nauce tańca brzucha. Poprowadzi je Amira Sa'id będąca zawodową tancerką oraz fanką "Star Wars". Będzie ona ubrana w lubiany przez większość fanów kostium Leii z "Powrotu Jedi".
  Mówiąc o tym przebraniu, nie można nie wspomnieć o planowanej największej sesji zdjęciowej z udziałem niewolnic Jabby.


  KOMENTARZE (13)

  Fandom

  Celebration, Celebration

  2007-05-09 17:16:25 www.starwars.com

  24 maja coraz bliżej, a tego dnia w Los Angeles rozpocznie się wielka impreza poświęcona trzydziestoleciu „Gwiezdnych Wojen” – Celebration IV. Oficjalna na bieżąco informuje o kolejnych atrakcjach przygotowywanych dla fanów z całego świata.
  Znajdą się wśród nich m.in.:
  • pokazy i konkursy z udziałem fanów w gwiezdnowojennych kostiumach,
  • spotkanie z pracownikami Industrial Light & Magic, którzy opowiedzą m.in.: o swojej pracy oraz o tym jak powstawały pierwsze filmy z Sagi,
  • pokaz fragmentów filmu ”Fanboys” oraz spotkanie z jego twórcami,
  • spotkanie z Carrie Fisher (za dopłatą $15),
  • pokazy tatuaży fanów,
  • oraz dużo, dużo więcej.


  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  Nowa pilotka w Polish Outpost

  2007-05-06 19:43:42 www.polishoutpost.com


  Szeregi Polish Outpost the 501st Legion zostały wzmocnione przez kolejną pilotkę imperialnego myśliwca TIE - Izabelę Nowak (TI-7062) z Warszawy.
  Serdecznie gratulujemy!
  KOMENTARZE (30)

  Fandom

  X Rzeszowskie Spotkanie Fanów Star Wars

  2007-05-06 13:02:23 RAM


  Dziesiąte Rzeszowskie Spotkanie Fanów „Gwiezdnych Wojen” odbędzie się 12 maja. Rozpocznie się ono o godzinie 16.00 w Wojewódzkim Domu Kultury przy ulicy Okrzei 7, w sali audiowizulanej (drugie piętro).
  Spotkanie będzie poświęcone trzydziestoleciu pierwszego filmu z serii - "Nowej Nadziei"
  Po godzinie 18.00 będzie miała miejsce jak zwykle mniej oficjalna część spotkania, na której wypijemy zdrowie jubilatki.

  Zapraszamy wszystkich fanów, niezależnie od wieku, z Rzeszowa i okolic.

  Temat na forum


  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  XXXV Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2007-05-06 12:17:47 forum  Wszyscy Wielkopolanie mogą się czuć zaproszeni na kolejne przełomowe Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars. W tym specjalnym miesiącu odbędzie się ono w drugą sobotę miesiąca, czyli 12 maja. Zbiórka o godzinie 12 na przeciw poznańskiego Ratusza. W planie spotkania: dyskusje związane z 30-leciem Gwiezdnych Wojen, specjalny konkurs fragmentowy, dyskusje i rozmowy z fanami, oraz starwarsowe gry i zabawy towarzyskie. Serdecznie zapraszamy.
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  XXXI Spotkanie Lubelskich Fanów Star Wars

  2007-05-06 00:55:00 Lubelski Fandom Star Wars

  Już 12 maja 2007 roku odbędzie się XXXI Spotkanie Lubelskich Fanów Star Wars. Spotykamy się tradycyjnie o godzinie 12:45 pod Galerią Centrum, aby następnie udać się na Stare Miasto w celach konsumpcyjnych. Przed godziną 15:00 przenosimy się do Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) na oficjalną część programu. Tym razem w planach:

  - Prelekcja: "Kobiety w Gwiezdnych Wojnach" - Rinna
  - Konkurs wiedzy: Return of the Jedi (3 etap konkursu filmowego) - Shonsu
  - Prezentacja: Star Wars Trading Card Game - Dovath

  Ponadto będzie można pograć w Star Wars Miniatures, Monopol Star Wars lub Kalambury.

  Serdecznie zapraszamy
  Lubelski Fandom Star Wars
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Nowi członkowie w Polish Outpost!

  2007-05-02 17:51:55 YangObi

  Najnowsze raporty Imperialnego Wywiadu mówią o powiększeniu się polskiej placówki 501st Legion. Sam Imperator Palpatine wyznaczył nowych rekrutów, którzy zasilą szeregi Polish Outpost the 501st Legion. Są nimi: Katarzyna 'Santana' Skawińska (TI-9192) ze Szczecina, oraz Tomasz 'Piett' Ceynowa (ID-1682) z Raszyna.
  Gratulujemy!
  Zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Polish Outpost odsyłamy na stronę Polish Outpost the 501st Legion.
  KOMENTARZE (16)

  Fandom

  Dni Fantastyki 2007

  2007-05-01 21:38:00 LS

  W dniach 29 czerwca - 1 lipca 2007, we Wrocławiu odbędzie się czwarta edycja konwentu Dni Fantastyki. Po raz trzeci, swój program zaprezentuje tam Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen. Podobnie jak w ubiegłych latach, konwent odbędzie się w Zamku w Leśnicy, a noclegi będą w przedszkolu (jak w zeszłym roku).

  Trzydniowa wejściówka na konwent będzie kosztować 20 PLN, jednodniowa na piątek lub sobotę - 10 PLN, a na niedzielę 5 PLN, dzieci do lat dwunastu z opiekunem (który wykupi wejściówkę) wchodzą za darmo. Noclegi w przedszkolu będą dodatkowo płatne - 5 PLN.

  Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem "Multimedia, Obraz, Dźwięk". Również blok Gwiezdno-Wojenny będzie w tym roku skoncentrowany na jednym temacie, ale w roku 30-lecia, tego należałoby się właśnie spodziewać.

  W naszym programie znajdą się prelekcje, konkursy wiedzowe, koło fortuny, wspólne czytanie komiksu, pokazy filmowe, a także trunieje gier TCG, Sabacc, Minisy oraz inne atrakcje. Więcej na temat samego konwentu można przeczytać na jego oficjalnej stronie - http://www.dnifantastyki.pl lub na Forum, gdzie regularnie będą pojawiały się informacje o wszelkich nowościach, konwentowych.

  Wszystkim jeszcze niezdecydowanym polecamy relacje z poprzednich lat Dni Fantastyki 2005 oraz Dni Fantastyki 2006 i serdecznie zapraszamy, bo poza programem Gwiezdnych Wojen, będzie dużo miejsca na wspólną integrację z innymi fanami, tak w knajpce jak i w plenerze, a przede wszystkim możliwość spotkania się z wieloma autorami fantastycznymi, których obecność, już tradycyjnie jest chlubą leśnickiego zamku.

  Serdecznie zapraszamy.
  KOMENTARZE (15)
  Loading..