TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

LVI Spotkanie BFSW

2008-10-30 07:20:08 BFSW

Z Bydgoskiego Fanklubu Star Wars napłynęły do nas wiadomości o LVI spotkaniu tego szacownego grona:

Wyjątkowo odbędzie się ono 08.11.08, z powodu wypadającego w tradycyjną dla nas pierwszą sobotę miesiąca Święta Zmarłych. Zaczniemy z powodu planowanych atrakcji o godzinie 15:00 i skończymy najpóźniej o 19:30.

Ugości nas jak zwykle MDK 4 przy ul. Dworcowej 82 w Bydgoszczy. Na wszystkich członków Fanklubu i pozostałych gości czekać będzie niespodzianka związana z najnowszą produkcją telewizyjną „Star Wars: The Clone Wars”.

Poprzedzimy ją rozmowami związanymi z przyszłością fanklubu i zbliżającymi się wyborami do Zarządu BFSW.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości i pytań przypominamy nasz adres mailowy: bfsw@wp.pl
KOMENTARZE (3)

Fandom

Wyniki konkursu serwisu The Outer Rim...

2008-10-29 09:31:18 The Outer Rim

Serwis The Outer Rim ogłosił wyniki konkursu, który został zorganizowany w czwartą rocznicę powstania strony.
Jury wyłoniło trzy najlepsze recenzje produktów spod znaku Star Wars. Oto zwycięzcy oraz nagrodzone prace, które możecie przeczytać na stronie The Outer Rim.

1. miejsce i tytuł "Najlepszej recenzji": Wizja przyszłości Autor: Michał "Misiek" Wolski
2. miejsce: Jango Fett: Open Seasons Autor: promil
3. miejsce: Battle for Naboo Autor: Grzegorz "SethBahl" Adach


Serdecznie gratulujemy!

Temat na Forum.
KOMENTARZE (13)

Fandom

100. Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars

2008-10-27 17:46:58 Outlander

Oto wiadomość jaka napłynęła do nas z Warszawskiego Stowarzyszenia Fanów Star Wars "Outlander”:

Serdecznie i z dumą pragniemy zaprosić wszystkich, którzy chcieliby zaszczycić nas swoją obecnością na jubileuszowe, SETNE już Spotkanie warszawskiego fanklubu fanów Gwiezdnych wojen Outlander. Owo wiekopomne wydarzenie nastąpi w dniu 8 listopada Roku Pańskiego 2008 o godzinie 18, a swoich gościnnych progów użyczy nam tym razem pub Marilyn, znajdujący się na Polu Mokotowskim w Warszawie.

W programie spotkania nie zabraknie podsumowania dotychczasowej działalności w formie prezentacji, konkursów, wspominek z łezką w oku tudzież innych refleksji przy kuflu koreliańskiego bądź szklaneczce niebieskiego mleka.

Dojazd z dworca centralnego:
Autobusy: 118, 130, 174,175, 504, 512
Tramwaje: 10, 16, 17, 33
Oraz autobusy nocne: N32,N34, N36


Mapka poglądowa
KOMENTARZE (14)

Fandom

Raport z III Spotkania Legnickich Fanów Star Wars

2008-10-26 12:08:11 Prakseum

Wręcz w ekspresowym tempie powstał raport z III Spotkania Legnickich Fanów Star Wars, które odbyło się wczoraj. Niezastąpiony Aquenral czym prędzej napisał relację z tego meetingu fanowskiego, byśmy wszyscy mogli zobaczyć jak świetnie umieją się bawić fani z Dolnego Śląska. Atrakcji spotkaniowych było wiele, począwszy od nowego miejsca spotkań a kończąc na turnieju wiedzowym. O tym jaki dokładny przebieg miało III Spotkania Legnickich Fanów Star Wars dowiecie się z raportu zamieszczonego na stronie Prakseum:

Raport z III Spotkania Legnickich Fanów Star Wars
KOMENTARZE (6)

Fandom

Wielka Aukcja Charytatywna we Wrocławiu

2008-10-23 15:40:41 Wedge

Dnia 25 października (niedziela) we wrocławskim Aquaparku odbędzie się Wielka Aukcja Charytatywna zorganizowana we współpracy z Fundacją "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Akcję wesprą Szare Miecze, czyli grupa fanów Star Wars rekrutująca się spośród szeregów Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen, specjalizująca się w organizacji pokazów walk, produkcji fanfilmów oraz organizowaniu różnych atrakcji plenerowych.

W trakcie imprezy licytowany będzie złoty medalion wykonany przez firmę Geselle, ufundowany przez Big Gastro - gastronomię w Aquaparku, a także prace plastyczne dzieci leczonych na oddziale hematologii we Wrocławiu, biżuteria i wiele innych. Start przewidziany jest na godzinę 12:00, a w programie:
 • zabawy i konkursy dla najmłodszych
 • pokazy walk
 • o godzinie 17.00 zaprezentowana zostanie znana uczestnikom konwentu NiuCon inscenizacja teatralna pt.: „Światłocień”

  Wszystkich serdecznie zapraszamy!


  KOMENTARZE (8)
 • Fandom

  Październikowe spotkanie z zespołem S.W.A.T.

  2008-10-16 11:44:59 S.W.A.T.

  Star Wars Artistic Team organizuje kolejne spotkanie dla fanów Gwiezdnych Wojen. Wszystkie szczegóły znajdziecie poniżej:

  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w “zabawę” w Gwiezdne wojny, na kolejne w tym roku spotkanie z zespołem S.W.A.T..
  Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 18 października w Warszawie, w Salonie "TRAFFIC CLUB" przy ulicy Brackiej 25 (róg Chmielnej) w godzinach 11:00-16:00.
  Na spotkaniu planujemy zaprezentować nasz zespół oraz opowiedzieć co ciekawego szykujemy dla tych wszystkich co lubią Gwiezdne wojny. Będzie można nie tylko zobaczyć nasze stroje, ale także je przymierzyć (oczywiście, w miarę możliwości technicznych).
  Dla rodziców z dziećmi przewidziane są zajęcia dla padawanów (od godziny 14:00). Każdy uczestnik spotkania otrzyma „niespodziankę” związaną z filmem "Gwiezdne wojny: Wojny klonów".

  Zapraszamy do śledzenia poczynań S.W.A.T. gdyż, szykuje się naprawdę ciekawa jesień i zima ze Star Wars oraz zespołem S.W.A.T..

  W razie problemów z dotarciem bądź pytaniami proszę dzwonić na numer telefonu 508 904 501 bądź wysłać email na adres info@swat.org.pl.

  Serdecznie zapraszamy i Niech Moc Będzie z Wami.

  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  III Spotkanie Legnickich Fanów Star Wars

  2008-10-15 20:52:00 Prakseum

  Na stronie Prakseum pojawiła się informacja o kolejnym spotkaniu fanów w Legnicy, zamieszczona przez Aquenrala:

  Z przyjemnością chcę zaprosić wszystkich z Legnicy i okolic (zarówno tych bliższych, jak i dalszych) na III Spotkanie Legnickich Fanów Star Wars. Trzecie spotkanie odbędzie się 25 października 2008 roku, czyli w zwyczajową czwartą sobotę miesiąca. Tym razem spotykamy się w restauracji Vikos przy ulicy Marsa 30. Jeśli Wam to nic nie mówi, nie martwcie się: zbiórka pod Lidlem na skrzyżowaniu Rzeczypospolitej-Moniuszki-Piłsudskiego o 13:30, skąd ruszymy ku celowi. Spotkanie powinno trwać od godziny 14:00 do około 17-18:00. W planie:
  • rozmowy na temat Wojen Klonów i komiksów Egmontu
  • jeśli się uda, nauka i gra w Sabacca
  • Star Wars Miniatures
  • omówienie wyjazdu na następną Imperiadę, a nuż ktoś od nas pojedzie?
  • i wiele więcej...

  Zapraszamy serdecznie wszystkich! Wszelkie pytania prosimy kierować pod adres mailowy info@starwars.legnica.pl lub na GG pod numerem 5514597.
  Niech Moc będzie z Wami...


  Ponadto prezentujemy zaległy raport z II Spotkanie Legnickich Fanów Star Wars, który możecie przeczytać tutaj.
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  13. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

  2008-10-14 20:23:37 SKFSW

  Już w tą sobotę, to jest 18 października, odbędzie się 13. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars. Od tego miesiąca krakowianie mają nową tradycję – spotykają się w trzecią sobotę miesiąca. Spotkanie rozpocznie się od zbiórki o godzinie 13 na placu Mariackim przy fontannie. Następnie fani przemieszczą się do „kawiarnio pubu” Nowa Młoda Polska mieszczącego się przy ulicy Stolarskiej. Program spotkania jest niezwykle napięty, ale znając zaradność krakowskich fanów, z pewnością uda się go w pełni zrealizować. Oto jak się prezentuje:
  • nasze przemyślenia po oglądnięciu „Wojen Klonów”
  • zażarta dyskusja na temat niedalekiej przyszłości fandomu
  • niespodzianka Marca – UWAGA! Organizatorzy przewidują nagrody
  • gwiezdnowojenne kalambury
  • luźne rozmowy na tematy nie koniecznie związane ze Star Wars

  Serdecznie wszystkich zapraszamy w imieniu organizatorów Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars!

  Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars
  Temat na forum
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  Kim są „Szare miecze”…?

  2008-10-14 19:21:14 Wedge

  „Szare miecze” - pod tą intrygującą nazwą kryje się nikt inny, jak kilkunastu wrocławskich fanów, którzy w wolnym czasie wychodzą na miasto trenować walki na miecze świetlne. Co ich do tego skłoniło? Jaki mają w tym cel? Jaka jest ich historia? Kto należy, a kto może dołączyć do grupy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się w artykule „Moc jest z nami”, który pojawił się na łamach portalu Moje Miasto Wrocław.
  Artykuł można przeczytać w tym miejscu.
  KOMENTARZE (17)

  Fandom

  II spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2008-10-14 09:11:04 Łódzki Fanklub SW

  Łódzki Fanklub Star Wars zaprasza na spotkanie:

  Nowopowstały Fanklub zaprasza fanów z Łodzi i okolic w najbliższą sobotę 18.10.2008. Spotykamy się o godzinie 14:30 na placu przed Łódzkim Domem Kultury przy ulicy Traugutta 18 (róg Kilińskiego, TUTAJ), aby przenieść się do sali 308 w ŁDKu (korzystając z gościnności i współpracy Stowarzyszenia Miłośników ERPegów i Fantastyki).

  W planie:
 • dyskusja o przyszłości Fanklubu,
 • Clone Wars,
 • PocketModels TCG – pokaz i nauka dla chętnych,
 • Miniatures – pokaz i nauka dla chętnych,
 • wstęp do RPG,
  oraz wszystko to, co przyniesiecie ze sobą.
  Pytania, wątpliwości, szczegółowe informacje – zapraszamy na forum ŁFSW.

  KOMENTARZE (9)
 • Fandom

  51. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2008-10-13 22:41:01 Gunfan

  Witajcie. Jubileusz już za nami; czas szykować się na kolejne, "zwykłe" spotkania. Najbliższe z nich już 25 października. Lokalizacja tradycyjna: Klub Muzyczny "Źródło" w Katowicach przy ulicy Sobieskiego 27. Startujemy w okolicach godziny 13:00. W tym miejscu znajduje się mapka.

  W uniwersum Gwiezdnych Wojen ostatnio niemało się dzieje: mamy film i początki serialu The Clone Wars, nowe komiksy wydawane w Polsce, grę The Force Unleashed... Jest o czym podyskutować, więc spodziewajcie się na spotkaniu podjęcia tematu wspomnianych pozycji.

  Wszelkie pytania i sugestie kierujcie na mail lub na nasze forum.

  Serdecznie wszystkich zapraszamy!
  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  XXV Rzeszowskie Spotkanie Fanów Star Wars

  2008-10-12 22:47:56 Rzeszowska Akademia Mocy

  Przed nami kolejne Rzeszowskie Spotkanie Fanów Star Wars. Tym razem odbędzie się ono w sobotę 18 października. Spotkamy się o godzinie 15.45 przy studni, na rzeszowskim rynku, a następnie odczekawszy kwadrans, o 16.00 wyruszymy do "Piwnicy" - ul. Sokoła 4 (nieopodal teatru im. Wandy Siemaszkowej).

  W programie znajdą się następujące atrakcje:
 • najnowsze wieści ze świata SW,
 • wrażenia z premiery "The Clone Wars",
 • rozmowy o serialu "The Clone Wars",
 • plany dotyczące przyszłych spotkań i imprez,
 • "Sylwetki silnych Mocą".

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów:)  Temat na forum.
  KOMENTARZE (0)
 • Fandom

  II Spotkanie Toruńskich Fanów Star Wars

  2008-10-08 22:20:01 Toruńskie Imperium Star Wars

  Przed fanami z Torunia i okolic kolejna okazja do spędzenia czasu we wspólnym gronie. Poniżej znajdziecie informacje o najbliższym spotkaniu, na które zaprasza Toruńskie Imperium Star Wars.

  W nadchodzącą niedziele tj. 12 października, odbędzie się II Spotkanie toruńskich fanów Star Wars.
  Spotkanie rozpocznie się zbiórką o godzinie 14:00 pod pomnikiem Piłsudskiego na placu Rapackiego. Stamtąd wszyscy fani udadzą się na zamek Dybowski po drugiej stronie Wisły, gdzie będzie przygotowane ognisko (jedzenie i napoje we własnym zakresie). Na spotkaniu będzie można porozmawiać o nowościach w świecie Gwiezdnych wojen, podzielić się wrażeniami po premierze Wojen klonów i o samym serialu, a ponadto poruszone zostaną bieżące sprawy funklubu.
  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Torunia i okolic!


  Temat na forum
  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  Niucon 2008 – plan godzinowy programu

  2008-10-07 21:40:36 Wedge & Issu Ltd.

  Pod koniec września informowaliśmy was o nadchodzącym wielkimi krokami wrocławskim konwencie - Niucon 2008. Rozpocznie się on już za 3 dni, to jest w piątek 10 października i potrwa do niedzieli 12 października.  Konwent odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 na ulicy Komuny Paryskiej 36/38, niedaleko Dworca Głównego PKP (jakieś 10 minut drogi piechotą). Pełna wejściówka na konwent kosztuje 30 złotych. Po dokładniejsze informacje odsyłamy wszystkich zainteresowanych na oficjalną stronę Niuconu 2008

  Fani z Wrocławia przygotowali moc atrakcji dla uczestników konwentu, czym najlepiej świadczy program bloku Star Wars. Dokładną godzinową rozpiskę prezentujemy poniżej:


  Piątek:

  19:00-19:30 – Rozpoczęcie i prezentacja Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen

  19:30-20:30 - Praetorite Vong – Yuuzhanie w uniwersum Star Wars
  Malak, Aquenral

  20:30-22:00 - Struktura Armii w Star Wars – Rebelia kontra Imperium, prelekcje i dyskusja (blok programowy)
  Sev , Asimmo

  22:00-23:00 - Konkurs Wiedzy o Uniwersum Star Wars
  WFGW

  23:00 – Star Wars oczami fanów - Pokaz fanfilmów
  Urthona

  Sobota:

  10:00-12:00 – „Element” w Star Wars – czyli pomniejsze bóstwa półświatka przestępczego: piraci, przemytnicy, łowcy nagród i gangi (blok prelekcji)
  Wedge, Rav, Ray Solar, Sky, Appo

  12:00-13:00 – Prezentacja Polish Outpost – polski oddział światowej organizacji The 501’st Legion
  YangObi

  13:00-14:30 - Akademia Szarych Mieczy – prelekcja, pokazy walk i warsztaty (blok programowy)
  Obi-Wan, Olorin, Barrahh

  14.30-16:30 - Begun the Clone Wars has… – Wszystko o Wojnach Klonów, dyskusja, konkurs (ok.15.30) (blok programowy)
  Taraissu, Wedge

  16:30 – 17.30 - Płeć niepokojąco piękna w Star Wars – czyli kobiety po „ciemnej stronie”
  Taraissu

  17:30-19.00 – Konkurs: Gwiezdnowojenny Freestyle
  "K.", YangObi

  19.00 – 20.00 – Tatooine - geneza systemu binarnego
  Skrzat

  20-21.00 – „Światłocień” – pokaz teatralny osadzony w Uniwersum Star Wars
  Obi-Wan,Olorin, Barrahh, Monika B., Taraissu, Wedge, Sky, Urthona, Malak, Rav  21:00-22:00 – Rycerze Jedi po Rozkazie 66 – czyli holocaust nie do końca udany
  Wedge

  22.00 - Zbuduj sobie Gwiazdę Śmierci – start konkursu konstruktorskiego
  Aeri

  Niedziela:

  10:00-11.00 - Gdy zabraknie Mocy
  "K." , YangObi

  11.00 -12.00 - Kosmiczna energia spajająca wszechświat lub robaczki żerujące w organizmach, czyli różne spojrzenia na Moc
  Tori Forebode

  12.00 – 13.00 - Pomiędzy światłem a ciemnością - panel dyskusyjny o Mocy
  Misiek

  13.00 – Kalambury „The Clone Wars”
  Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen

  Gamesroom:

  Piątek:

  19.30 – Sabacc - nauka gry, turniej
  Harpoon

  Sobota:

  11:00 – Rozgrywki Star Wars Pocket Model
  Sev

  13:00 – Turniej Star Wars Miniatures
  Appo

  22:30 – The Force Unleashed – prezentacja nowej gry na Wii
  Malak

  Niedziela:

  11:00 – Rozgrywki w TCG (Trading Card Game)
  Banita


  Jeżeli macie jakieś pytania do organizatorów bloku Star Wars, możecie pisać w tym temacie na forum, lub bezpośrednio na adres mailowy do Wedge’a lub Taraissu.
  Fani z Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen serdecznie wszystkich zapraszają!
  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  Wyniki ossusowego konkursu

  2008-10-06 10:19:37 Ossus.pl

  Jakiś czas temu ogłoszono konkurs na łamach polskiej encyklopedii Star Wars, który miał zwiększyć ilość haseł związanych z SW RPG, karciankami i bitewniakiami.

  Jak możecie przeczytać w tym miejscu ogłoszono wyniki konkursu. A oto zwycięzcy:

  1. Archiwista:Gollum
  2. Archiwista:Mr.White


  Serdecznie gratulujemy!

  A wszystkich fanów zapraszamy do korzystania z zasobów Biblioteki Ossus.
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Aukcja na rzecz Marty Piekarz!

  2008-10-05 01:55:00

  UPDATE (05/10/2008 01:55 Freed): Wraz z końcem okresu wakacyjnego zamieszczona została druga aukcja, na której walczyć możecie o trzy pozostałe książki z autografem pana Andrzeja Syrzyckiego. Podobnie jak poprzednio, cała kwota z licytacji przekazana zostanie na konto poświęcone Marcie Piekarz. W aukcji zakończonej w maju, udało nam się zebrać łącznie 450 złotych, za co chcieliśmy podziękować zarówno zwycięzcom, pozostałym uczestnikom, jak i tłumaczowi, który od samego początku patronował całej akcji z pełnym zaangażowaniem! Niech Moc będzie z Wami! :)

  Tymczasem, aktualna licytacja dostępna jest pod tym adresem>>> i potrwa do niedzieli, 12 października.

  Powodzenia!

  ---------------


  Już kilkakrotnie pisaliśmy Wam o naszej koleżance, Marcie Piekarz, która walczy o powrót do zdrowia po tragicznym wypadku. Od dnia dzisiejszego będziecie mogli pomóc Marcie, biorąc także udział w licytacjach, z których cały dochód przeznaczony zostanie właśnie na cele leczenia. Ich przedmiotem będzie pięć egzemplarzy najnowszej gwiezdnowojennej powieści wydanej w Polsce - "Posłuszeństwa" autorstwa Timothy'ego Zahna. Każda z książek zaopatrzona będzie w autograf, oraz imienną dedykację dla zwycięzcy aukcji od tłumacza - pana Andrzeja Syrzyckiego. Może to być jedyna taka okazja!  Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w aukcjach i pomocy naszej koleżance! Więcej szczegółowych informacji o Marcie uzyskacie na stronie internetowej:

  www.martapiekarz.org


  W razie jakichkolwiek pytań dotyczących aukcji podajemy kontaktowe adresy e-mailowe: darkobiwan@interia.pl i freed@gwiezdne-wojny.pl.


  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  LI Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2008-10-03 18:25:07 SWFSW

  11 października, cieniu wrocławskiego Niuconu 2008, odbędzie się 51. Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars. Zbiórka przed spotkaniowa będzie miała miejsce na placu Mickiewicza pod krzyżami, w Poznaniu oczywiście, o godzinie 12. Około 12:15 wyruszymy do pubu Academic.

  W tym miesiącu główną atrakcją programu będzie turniej Star Wars Mniatures na 100 punktów. Jest on robiony głównie z myślą o początkujących graczach, których ostatnio – ku naszej radości – przybyło. Przed rozpoczęciem gry wytłumaczymy wszystkim podstawowe zasady gry. Nowicjuszom polecamy ten artykuł. Zapewnimy mapy i wesprzemy wszystkich w budowaniu składów, tak żeby rywalizacja była wyrównana. Forma rozgrywki będzie dopasowana do ilości chętnych. Podobnie spawa ma się z wpisowym, które przeznaczone będzie na nagrody. Nie będzie to zbyt wysoka suma - około 8 złotych. Poprowadzimy grę najsprawniej jak się da, ponieważ o 14 rozpoczynamy oficjalny program spotkania, który wygląda następująco:

 • kącik książkowy – kto czyta „Dziedzictwo” ten wie ile trzeba poświęcić
 • kącik komiksowy – gwiezdnowojenne komiksy w Polsce, czyli nasze wrażenia po przeczytaniu Star Wars Komiks #1
 • ”Każdy coś od siebie”, odcinek pod tytułem: ulubiony komiks
 • Pyrkon 2009 – pierwsze plany, zarys programu
 • podstrona Spotkań – podział prac
 • świętowanie 6. urodzin SWFSW!

  Wszystkich Wielkopolan i nie tylko serdecznie zapraszamy! Wszelkie pytania odnośnie spotkania zadawajcie w tematcie na forum. W razie problemów z dotarciem na miejsce, piszcie lub dzwońcie do organizatorów.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (3)
 • Fandom

  LV Spotkanie BFSW

  2008-10-01 17:18:59 BFSW

  W nadchodzącą sobotę, 4 października, odbędzie się 55 Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars. Rozpocznie się ono o godzinie 16 w MDKu numer 4, na ulicy Dworcowej 82 - oczywiście - w Bydgoszczy. Główną atrakcją programu będą dyskusje na temat „The Clone Wars”. Omówimy także bieżące sprawy fandomu oraz wszystkie ciekawostki jakie ukazały się w uniwersum Gwiezdnych Wojen od poprzedniego spotkania – na czele z nowościami książkowymi i komiksowymi

  Drogi fanie z Bydgoszczy lub okolic, jeżeli chcesz wymieć się wrażeniami na temat „Wojen Klonów”, lub po prostu porozmawiać na temat Star Wars, przyjdź na spotkanie i baw się dobrze! Organizatorzy Bydgoskiego Fanklubu Star Wars serdecznie wszystkich zapraszają.

  oficjalna strona BFSW
  forum BFSW
  KOMENTARZE (3)
  Loading..