Fandom

XLV Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

Nestor
1

Nadchodzi kolejna druga sobota miesiąca (8 III), a wraz z nią kolejne spotkanie Wielkopolskich fanów. Standardowo zbiórka rozpoczyna się o godzinie 12 na placu Mickiewicza pod Krzyżami. Następnie maszerujemy do pubu Corner, gdzie zajmujemy wygodne pozycje i zaczynamy się świetnie bawić. A jakie atrakcje czekają na fanów w tym miesiącu? Oto i one:

- graj w Sabacca razem z nami (gramy do 14:00 oraz po zakończeniu paneli)
- Miniaturki i TCG (podobnie jak wyżej)
- kącik komiksowy - nowinki ze świata Dark Horse`a
- kącik książkowy - Wojny Klonów okiem pisarzy
- panel Vector - nasze odczucia, rozważania nad StarWarsowym crossoverem
- panele The Clone Wars - uczennica Anakina, premiera w kinach, trailer i wszelkie dokumenty, czyli co o tym wszystkim myśli fan Star Wars?
- Pyrkon 2008 - omówienie programu i przygotowań
- plan jednego z fanów - sposób na oszczędność
- panel "Każdy coś od siebie" - tym razem będziemy się zwierzać na temat: "Mój ulubiony Epizod"

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Temat na forum.

Raport ze spotkania w Krakowie

11

Z przyjemnością możemy zaprezentować raport z kolejnego, siódmego już spotkania fanów Gwiezdnych Wojen w Krakowie, które odbyło się 23 lutego.
Raport można przeczytać tutaj.

Ralph McQuarrie honorowym członkiem the 501st Legion

Polish Outpost
7Jak donosi Polish Outpost:

25 lutego 2008 roku Ralph McQuarrie legendarny rysownik Star Wars, twórca wielu szkiców do ANH, został honorowym członkiem the 501st Legion. Uroczystość odbyła się przy fontannie Yody w kompleksie Lucasfilm's Presidio. Honorowe członkostwo wręczali: Mark Chu-Lin (ID-0053), Shawn Crosby (TK-5967), Mark Fordham (SL-0096), Ed Karl (TK- 2304) i Damien Metz (SL-6666).

44. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

Ricky Skywalker
21

Oto informacje jakie dotarły do nas na temat spotkania fanów na Śląsku:

Najbliższe, już 44 SŚFSW odbędzie się już w TĘ sobotę (1 marca) o godzinie 15.00. Tym razem udamy się do Zabrza, gdzie w lokalu o wdzięcznej nazwie "Warka" będziemy mogli podyskutować o Gwiezdnych Wojnach ;)

Organizatorami spotkania są Corran Horn i Ganner.


ZAPRASZAMY!

XLVIII Spotkanie BFSW...

Rajourney
2

Właśnie otrzymaliśmy depeszę z Legendarnej Bydgoszczy o następującej treści:

Nadchodzi pierwsza sobota kolejnego miesiąca… Oznacza to, że swe cele, lochy czy ciemnice na kilka godzin opuści zgraja fanów Star Wars… Tym razem trafiło na Bydgoszcz… Po kilkumiesięcznej tułaczce banda geeków w mieście nad Brdą znalazła siedzibę i zarazem miejsce spotkań - MDK nr 4 mieszczący się przy ulicy Dworcowej, numer kamienicy 82… Od godziny 16:00 1 dnia marca zacznie się Nowa (miejmy nadzieje pomyślna) Era w żywocie LBFSW.

Plan spotkania obejmuje:
- długie marudzenie natury organizacyjnej w temacie Mroźnej Nocy Włóczykija oraz spotkania rocznicowego;
- określenie liczby chętnych w kontekście wyjazdu na Pyrkon;
- wymianę myśli dotyczącą ostatniego wydawnictwa amberowego czyli „Nawałnicy”;
- wysłuchanie podcasta- Starcasta i tegoż oszczercze skrytykowanie (chciałeś Wedge poznać opinie to poznasz…-przyp. aut.);
- burzliwą dyskusję o The Clone Wars czyli wyrażeniu swojego podniecenia ponownym widokiem SW na ogromnym ekranie…
- prelekcję Rajourneya (bez użycia środków wspomagających) o fandomowym lutym czyli streszczenie wizyt członków BFSW na spotkaniach zaprzyjaźnionych grup fanów…
A poza tym gry i zabawy SW na śniegu… (jak sobie naturalnie sztuczny z jakiegoś źródła zwędzimy)…

Szczegóły:
Cóż to za dziwo? XLVIII Spotkanie BFSW
Dlaczegóż? Dla zasady…
Kiedy? 1 marca 2008r. od godziny 16:00 czyli czwartej po dwunastej;
Gdzież to się odbywa? MDK nr 4 na bydgoskiej ulicy Dworcowej w lokalu oznaczonym enigmatycznym numerem 82…
I co? I zapraszamy wszelkie twory zadurzone we wszechświecie Star Wars

SO SAY WE ALL!

Raport z LII Imperiady...

WFGW
23

Z prawdziwą przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Was do lektury raportu z niesamowitego spotkania fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu, jakie odbyło się 16 lutego bieżącego roku. Dzieło autorstwa połączonych sił Urthony, Taraissu oraz Rajourneya, wspomagane przez zdjęcia Urthony i Luke'a Skywalkera oraz przypisy i podpisy Wedge'a czeka na Was tutaj. Zapraszamy do komentowania!

Wybory w 501st Legion

Polish Outpost
31

15 lutego 2008 roku zakończyły się wybory dowódców 501st Legion. Wybrano dowódcę całego Legionu oraz dowódców poszczególnych oddziałów imperialnych na całym świecie. W głosowaniu, na forum Legionu, wzięło udział 2003 członków 501st.

Dowódcą 501st Legion na kolejną kadencję został Mark Fordham, a polskim oddziałem dowodzić będzie także po raz drugi Cezary Żołyński.

Gratulujemy!

XVIII Rzeszowskie Spotkanie Fanów Star Wars

Rzeszowska Akademia Mocy
2

W sobotę 23 lutego odbędzie się XVIII Rzeszowskie Spotkanie Fanów Star Wars. Spotkamy się w cukierni Bulanda przy ul. 3 maja 20. Start o godzinie 16.00.
W programie znajdą się:

 • omówienie zbliżających się imprez (R-kon, Podkarpackie Spotkania z Komiksem),
 • nowinki i ciekawostki ze świata SW,
 • sprawy organizacyjne spotkań,
 • gry: sabacc oraz planety/rasy,
 • dyskusje i nie tylko.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów!!

  Temat na forum.

 • Nowy TK w Polish Outpost

  Polish Outpost
  17

  W szeregach Polish Outpost pojawił się nowy Szturmowiec - Marcin "Martinez" Giersz (TK-1458) z Warszawy.

  Serdecznie gratulujemy!

  Natomiast Monika "Calia" Kalinowska (TB-7427) oraz Mariusz "Kalion" Kalinowski (TB-7426) przenieśli się z Polish Outpost do New York: Empire City Garrison.
  Polish Outpost liczy teraz 23 członków.

  Jubileuszowe 30 Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars

  YangObi
  3

  W Gorzowie Wielkopolskim szykuje się jubileuszowe spotkanie fanów. Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje na ten temat:

  W najbliższą sobotę (16.02.08) odbędzie się30 "jubileuszowe" Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars Dagobah. Spotykamy się pod gorzowskim teatrem (ul. Teatralna 9) o godzinie 10.30 aby rozpocząć właściwą część spotkania o godzinie 11.00.
  Na spotkaniu będzie można zapoznać się z podsumowaniem poprzedniego miesiąca w świecie Star Wars, ponadto zostaną poruszone tematy uczestnictwa w konwentach Pyrkon i Jedi-con. Rozpoczniemy przygotowania do sesji Star Wars RPG, będzie można zagrać i nauczyć się grać w Star Wars TCG, Pocket oraz Sabacca. W planie jest też uroczyste świętowanie naszego małego jubileuszu.

  Zapraszamy wszystkich serdecznie.

  7 Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars...

  Carth Onasi
  9

  Z radością informujemy, że po ostatnim wyjątkowo udanym i reaktywowanym spotkaniu fanów Gwiezdnych Wojen w Krakowie organizatorzy oficjalnie zapowiedzieli następne - już w sobotę 23 lutego o godzinie 13:00. Zbiórka odbędzie się przy fontannie na Placu Mariackim, skąd fani udadzą się do wybranego przez siebie miejsca. O ewentualnych atrakcjach będziemy Was na bieżąco informować na forum, więc bądźcie czujni i przybywajcie tłumnie! Serdecznie zapraszamy!

  LII Imperiada we Wrocławiu...

  WFGW
  17

  W imieniu Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen serdecznie zapraszamy wszystkich fanów oraz przyszłych fanów Star Wars na kolejne przełomowe spotkanie, jakie odbędzie się w najbliższą sobotę 16 lutego o godzinie 12:00 w pubie "Pod Zieloną Latarnią" w samym rynku. Po ostatnich nieprzyjemnościach związanych z mało miłym przyjęciem, jakie zgotował nam poprzedni lokal opuszczamy go na dobre i przenosimy się do nowego. Jeśli współpraca wypali, "Zielona Latarnia" stanie się od tej pory naszą stałą przystanią, więc wybierzcie się koniecznie i oceńcie sami :) Zbiórkę zaplanowano na godzinę 11:45 pod Empikiem, skąd wraz z wybiciem dzwonu ratusza przybyli fani ruszą szturmem z blasterami i mieczami świetlnymi na pub, który zgodził się nas ugościć. Uwaga - być może na spotkaniu pojawią się goście specjalni ze Śląska, Poznania oraz Bydgoszczy, więc tym bardziej czujcie się w obowiązku przywitać ich chlebem, solą i koreliańską whisky. Około godziny 16:00 planujemy dwa niezależne zorganizowane wyjścia na obiad - w zależności od tego, które menu fani sobie wybiorą. A w samym programie między innymi:

  1) Przedstawienie projektu koszulek dla wrocławskiego fandomu wraz z rozpoczęciem zapisów i zbieraniem zamówień
  2) Przedstawienie szczegółów zorganizowanego wyjazdu na Pyrkon w Poznaniu oraz plany majowej wizyty w Bydgoszczy (na ulicy Obi-Wana Kenobiego w Grabowcu!)
  3) Prezentacja Lorda Sidiousa i Rusisa na temat ogólnego planu bloku Star Wars na Dniach Fantastyki 2008 we Wrocławiu (wraz z ustaleniem dokładnych terminów, daty spotkania organizacyjnego oraz werbunkiem chętnych do tworzenia punktów programu)
  4) Prelekcja Ulva oraz Shockwave'a na temat zabawek opartych na uniwersum Star Wars
  5) "Nasz człowiek w Amberze" - czyli o tym, jak każdy fan może wpłynąć na tłumaczenie książek Star Wars
  6) Gwiezdne Wojny po rozpoczęciu "Vectora" - dokąd zaprowadzi nas nowy cykl komiksowy?
  7) Galaktyka po zakończeniu miniserii cyklu Legacy "Claws of the Dragon" - kto ostatecznie zwycięży?
  8) Ashoka Tano oraz Rotta the Hutt w serialu "The Clone Wars" - czy to już koniec Gwiezdnych Wojen?
  9) A na sam koniec tradycyjnie dla podniesienia poziomu intelektualnego naszego spotkania drużynowa gra w "Planety-Miasta" :)

  Poniżej zaś prezentujemy mapkę z instrukcją jak dotrzeć na miejsce zbiórki oraz samego spotkania:  W razie wszelkich pytań, uwag lub wątpliwości prosimy pisać na oficjalny adres wrocławskich spotkań...:

  wroclawski.fanklub.starwars@gmail.com

  ...lub też napisać bezpośrednio do organizatorów:

  Wedge
  Taraissu
  Misiek
  Ulv

  Więcej szczegółów oraz miejsce do zadawania pytań znajdziecie także na naszym forum w tym temacie.

  Zapraszamy!

  Kolejne warszawskie spotkanie fanów

  Yako
  15

  Oto jakie informacje na temat najbliższego spotkania dotarły do nas z Warszawy:

  W tym miesiącu spotkanie Fanów Gwiezdnych wojen ze stolicy odbędzie się już w najbliższą sobotę tj. 9 lutego. Miejsce spotkania to jak zwykle sala 109 warszawskiej YMCA przy ulicy Konopnickiej 6, na tyłach hotelu Sheraton, godzina też ta sama czyli 15.

  Na spotkaniu odbędzie się tajemnicza próba przed nagraniem audiobooka. Wszystkich chętnych do tego przedsięwzięcia zapraszamy na spotkanie.

  Nie zabranie także potyczek w Minisy oraz Pocketmodele.

  Uznanie dla członków Polish Outpost

  Polish Outpost
  8

  Jak możemy przeczytać na stronie Polish Outpost udział fanów w otwarciu granic został doceniony.  "Wyróżnienie w postaci pięknego albumu ziemi lubuskiej i imiennego dyplomu uznania otrzymali wszyscy członkowie Polish Outpost, którzy zjechali do Słubic w dniu 21.12/2007 roku aby wspólnie ze społecznością dwóch nadgranicznych miast Słubice i Frankfurt witać nasz kraj w poszerzonej strefie Schengen."

  Co więcej dowódca Polish Outpost - Cezary "Sizar" Żołyński również został uhonorowany. I to nie raz.

  "Cezary "Sizar" Żołyński SL/DZ-6426 został w ostatnim czasie uhonorowany za wkład w rozwój miasta w którym żyje i pracuje ale także na forum europejskim, a wszędzie towarzyszy mu idea jaką szerzy od lat, idea Gwiezdnych Wojen...
  W podsumowaniu roku 2007 Gazeta Lubuska umieściła Cezarego wśród osób, które miały znaczący wpływ na to co działo się w regionie."


  "Kolejnym wydarzeniem było umieszczenie osoby naszego Dowódcy na łamach Encyklopedii Gorzowa autorstwa Jerzego Zysnarskiego, oczywiście pod literą Ż ;-)"

  "Jednak to co wydarzyło się ostatnio miało już europejski wydźwięk. Osoba Cezarego została umieszczona w panteonie znakomitości ze świata polityki, mediów, kultury i sztuki czyli w europejskiej edycji "Who is who" ( Who is who i Europe). Zostało to potwierdzone odpowiednim certyfikatem. Dowódca Polish Outpost mógł się tam znaleźć tylko za sprawą polecenia przez osobę, która już w "Who is who in Europe" się znajduje..."


  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.