TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Dni Fantastyki 2008 - UPDATE

2008-05-29 19:36:36

W dniach 27-29 czerwca 2008 roku odbędzie się we Wrocławiu kolejna edycja konwentu pod nazwą Dni Fantastyki. Już po raz czwarty będzie na nich przygotowywany obszerny blok poświęcony Gwiezdnym Wojnom.

Dni Fantastyki w niebywały sposób łączą integrację fanów z uczestnictwem w panelach na konwencie. Sprzyja temu lokalizacja, a mianowicie malowniczo położony przy dużym parku zameczek na obrzeżach Wrocławia. Więcej o miejscu w którym odbywa się konwent można przeczytać na ich stronie

Akredytacja na 3 dni wynosi 20 zł. Wejściówka na piątek lub sobotę będzie kosztować 10 zł, a na niedzielę już tylko 5 zł. Osoby poniżej 12 roku życia wchodzące z opiekunem mają akredytację darmową.

Więcej informacji, łącznie z listą zaproszonych gości i panelami odbywającymi się na konwencie można znaleźć na tej stronie dnifantastyki.pl

Tegoroczny program bloku Star Wars na Dniach Fantastyki jest wyjątkowo obszerny. Liczymy na to, że każdy w nim znajdzie coś dla siebie.

Sala główna:
Piątek:

17:00 - 18:00 - "Publikacje o Gwiezdnych Wojnach"
Próba spojrzenia na książki i nie tylko, które opisują sagę, tak jej poszczególne aspekty, jak i całą otoczkę od powstawania po kolekcjonaria.

18:00 - 19:00 - "Prezentacja Polish Outpost"
Prezentacja polskiego oddziału międzynarodowej organizacji zrzeszającej ludzi posiadających profesjonalne stroje SW i zajmującej się promowaniem SW.

20:00 - 21:00 - „Muzyka Gwiezdnych Wojen”
Prelekcja przybliży wspaniały świat muzyki, wykorzystywanej w Gwiezdnych Wojnach i to nie tylko w filmach ale również grach i produkcjach TV.

21:00 - 23:00 - "Konkurs wiedzowy"
Czy na pewno uważnie oglądałeś obie filmowe trylogie? Na tym konkursie będziesz mógł sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą wydarzeń zawartych w filmach SW oraz ich produkcji.

23:00 - ... "Pokaz filmów fanowskich"
Tym razem pokaz skupi się wyłącznie na polskich fanfilmach. Co więcej, wyświetlane będą tylko produkcje, które nigdy wcześniej nie były prezentowane szerszej publiczności. Zapraszamy zatem na noc premier.

Sobota:

11:00 - 12:00 - „Efekty specjalne w Gwiezdnych Wojnach”
Efekty specjalne wykorzystane przy produkcji Gwiezdnych Wojen zrewolucjonizowały podejście do tego tematu w Hollywood. Prelekcja przybliży nam ten jakże widowiskowy aspekt sagi.

12:00 - 13:40 - „Miecze świetlne – konstrukcja, formy walki”
Jak skonstruować miecz świetlny? Czym są formy walki mieczem? I jak wiedzę o tym wykorzystać do tworzenia fanfilmu? Tego i wiele więcej dowiesz się na tej prelekcji. Prelekcja zwieńczona pokazem różnych form walki mieczem.

14:00 - 15:00 - „Zabawki Star Wars – historia kolekcjonerstwa”
Prelekcja przybliży świat zabawek SW – od pierwszy produkcji, po najnowsze nurty.

15:00 - 17:00 - „Kalambury Star Wars”
Popularna zabawa kalambury przeniesiona została na grunt SW. Zabawa drużynowa.

17:00 - 18:00 - „Myśliwce i bombowce w Starej Trylogii."
Prelekcja będzie omawiała najważniejsze statki kosmiczne Starej Trylogii, czyli myśliwce i bombowce rebelii oraz imperium. Omawiane będą nie tylko parametry techniczne oraz zastosowania, ale także, jak statki te powstawały podczas kręcenia filmów.

18:00 - 20:00 - „Konkurs muzyczny”
Czy potrafisz po fragmencie utworu rozpoznać z którego filmu on pochodzi oraz w jakim momencie leciał? Tutaj masz okazję to sprawdzić.

20:00 - 21:00 - „Kostiumy w filmach”
Jest to wprowadzenie w obszerny świat kostiumów jakie powstawały na potrzeby filmów SW.

21:00 - ... - „Czytanie komiksu 2”
Kolejna edycja zabawy rozpoczętej w zeszłym roku. Tym razem będziemy wspólnie czytać pierwsze pięć zeszytów komiksu "Dark Times"

Niedziela:

11:00 - 12:00 - „Walkery w świecie SW”
Machiny kroczące w SW – małe i duże.

12:00 - 13:00 - „Nawiązania Lucasa do EU”
Próba spojrzenia z drugiej strony na to o czym było sporo dyskusji. Prelekcja przybliży to jak Lucas w filmach nawiązywał do wydarzeń z EU.

13:00 - 14:00 - "Skład złomu Jawów"
W tym miejscu będzie można zapoznać się i pobawić z niektórymi robotami z sagi (R2-D2, Maus, Gonk).

14:00 - 15:00 - "Opowieść Tuskena"
Prelekcja poświęcona Tuskenom. Ich życiu, zajęciom i kostiumom.


Games Room


Piątek:

18:00 - 19:00 - "Pokazówka Star Wars: Miniatures"
Możliwość nauczenia się gry w Star Wars: Miniatures.

Sobota:

11:00 - 12:00 - "Pokazówka Star Wars: Pocket Models TCG"
Pokazowe gry i możliwość nauczenia się gry w Pocket Models TCG.

12:00 - 16:00 - "Turniej Star Wars: Miniatures"
Turniej SW: Miniatures na 200 pkt.

15:00 - 17:00 - "Turniej Star Wars: TCG"
Turniej SW: TCG.

Niedziela:

11:00 - 13:00 - "Turniej Sabacca"
Turniej Sabacca. Przed turniejem będzie można nauczyć się grać w tą grę


Dwór


Piątek:

19:00 - 20:00 - "Mała akademia Jedi"
Zabawa interaktywna, z dużą dawką humoru, dla wszystkich którzy zawsze chcieli by władać mieczem świetlnym niczym mistrz.

Sobota:

13:40 - 14:00 - Pokaz walk cz. 1
Pokaz krótkich starć, mający zobrazować różnice pomiędzy poszczególnymi formami walki mieczem.

16:40 - 17:00 - pokaz walk cz. 2
Pokaz różnych pojedynków.

19:40 - 20:00 - pokaz walk cz. 3
Dłuższa inscenizacja związana z walką mieczami.

Niedziela:

11:30 - 12:30 - "Mała akademia Imperium"
Tu wcielisz się w prawdziwego Szturmowca, zostaniesz pilotem Tie Fightera, dowódcą oddziału Scout Trooperów, a wszystko to pod okiem samego Imperatora.

12:30 - 13:30 - "At-At krocz za mną"
Wyścigi maszyn kroczących

Wszystkich niezdecydowanych zapraszam do zapoznania się z relacjami z ubiegłych lat: Dni Fantastyki 2005, Dni Fantastyki 2006, Dni Fantastyki 2007.

A dyskutować o konwencie i zadawać pytania na jego temat można tutaj.

Serdecznie zapraszamy.
KOMENTARZE (29)

Fandom

SFSW Utapau organizuje zbiórkę pieniędzy w Skierniewicach

2008-05-28 08:55:00 Chebeat

Jak donosi nam Fanklub Utapau:

Cały polski Fandom Star Wars jest poruszony stanem zdrowia Marty Piekarz (www.martapiekarz.org).

Mieszkańcy Utapau postanowili przyłączyć się do akcji i dnia 1 czerwca 2008r. pierwszy raz w historii Skierniewic oficjalnie wyjdą w strojach na ulice miasta.

Głównymi celami są:

1. Pomoc w rehabilitacji wspaniałej osoby (kilka osób z fanklubu miało okazję poznać Martę osobiście)

2. Zaoferowanie atrakcji najmłodszym i wyjście z "Gwiezdnymi wojnami" do ludzi.

Trasa wciąż jest dopracowywana. Jak na razie planujemy zacząć w centrum miasta (Rynek) około godziny 10:00. Później (13:00) przemarsz na Widok, a od 16:00 do około 21:00 działamy na osiedlu Zadębie. Staramy się zorganizować jak najwięcej atrakcji dla najmłodszych z okazji ich święta, jednak również rodzice znajdą coś dla siebie. Zawsze będzie można zrobić sobie zdjęcie z Jedi bądź Sith, a przy odrobinie szczęścia przeprowadzimy loterię fantową oraz "akademię Jedi".

Zainteresowanych prosimy o kontakt (numery GG podane na stronie http://www.utapau.glt.pl w panelu po prawej stronie) i zapoznanie się z tematem na forum.

Po niedzieli wstawimy informację o kwocie, którą udało nam się uzbierać.

KOMENTARZE (5)

Fandom

I Konwent Star Wars w Toruniu

2008-05-27 23:26:47 Vergesso

Mamy przyjemność zaprezentować Wam list przesłany przez fanów SW z Torunia, który prezentuje I Konwent Star Wars w Toruniu.

Witamy,

Nie tak dawno temu w naszej rodzimej galaktyce grupka toruńskich zapaleńców chwyciła w dłoń miecze świetlne i, ufna w Moc, podjęła się zorganizowania I Konwentu Star Wars w Toruniu, o wdzięcznej nazwie IMPERIAL THORN. Jak donoszą bothańscy szpiedzy krążownik Toruńskiego Imperium Star Wars wyląduje 7 czerwca 2008 roku o godz. 10, wioząc na pokładzie to co każdy fan kocha najbardziej: blask mieczy świetlnych, książki, filmy, muzykę a przede wszystkim dobrą zabawę. Dlatego serdecznie zapraszamy cały Fandom i okolice na wspólne spotkanie z naszą wielbioną Sagą. Do zobaczenia!

NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI!

Toruńskie Imperium Star Wars

Mamy tez możliwość zorganizowania noclegu wiec będziemy potrzebować listę osób które go będą potrzebowały oraz w razie pytań proszę je wysyłać na adres naszej poczty:
tisw@wp.pl
albo je kierować na forum:
www.torunskieimperium.fora.pl


O konwencie można porozmawiać również w tym temacie.
KOMENTARZE (11)

Fandom

Program Kreskonu

2008-05-26 22:40:00 Tomaszowski Klub Fantastyki

Informowaliśmy już o zbliżającym się konwencie ogólnofantastycznym Kreskonie, który odbędzie się w dniach 30.05 – 01.06. w Tomaszowie Lubelskim.
Wstęp na imprezę kosztuje zaledwie 15 zł za cały konwent. W programie dla fanów Gwiezdnych Wojen znajdą się m.in. następujące punkty:
 • Konkurs Star Wars wiedzowy – "the hell" (sobota 11.00 - 12.30),
 • Gwiezdne Wojny – o kim jest ta historia? - "Shonsu" (sobota 13.00 - 14.00),
 • Wizje Zakonu Jedi pomiędzy starym a nowym cyklem - "Indiana" (sobota 14.00 - 15.00).
  Cały program znajdziecie na oficjalnej stronie Tomaszowskiego Klubu Fantastyki.
  Serdecznie zapraszamy na konwent.
  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  Relacja ze zbiórki na rzecz Marty

  2008-05-26 21:44:00 Gilraen

  Niedawno informowaliśmy o zbiórce na rzecz Marty "Pieczyfko" Piekarz. Właśnie dotarła do nas relacja z tej akcji. Zamieszczamy ją poniżej. Więcej zdjęć znajdziecie w tym miejscu.  Kwesta rozpoczęła się o godzinie 13 i rozlokowała w dwóch punktach Centrum Handlowego - na jego jednym końcu przed wejściem, można było natknąć się na szturmowców, scouttroopera oraz imperialnego pilota, którzy krążyli z puszkami, pozowali do zdjęć oraz rozdawali ulotki z informacją o Marcie oraz danymi do dokonania przelewu. Na drugim krańcu wewnątrz budynku, odbywała się Akademia Jedi dla najmłodszych i trochę starszych dzieci. Każde szkolenie, podczas którego młodzi adepci opanowywali sztukę walki mieczem świetlnym, kończyło się walką z Mrocznym Lordem Vaderem oraz jego Tajnym Uczniem.
  W przerwach między kolejnymi treningami odbywał się pokaz udzielania Pierwszej Pomocy, w czasie którego można było poznać podstawy oraz spróbować swoich sił na profesjonalnym fantomie. Każdy przeszkolony otrzymywał wydrukowaną krótką instrukcję Pierwszej Pomocy, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Zarządu Mazowieckiego Ośrodka Szkoleniowego PCK.
  Cała akcja trwała do mniej więcej godziny 18. Wspólnymi siłami zebraliśmy 1946 złotych, które zostaną przekazane na konto Marty przez organizatora akcji - Towarzystwo Przyjaciół Marek. Cała zbiórka odbyła się dzięki wielkim "markowskim" sercom m.in. w osobie Prezesa Towarzystwa p. Radosława Deca oraz otwartości i uprzejmości p. Dyrektor Małgorzaty Kiliańskiej z Centrum Handlowego M1, za co serdecznie dziękujemy.  Więcej informacji o Marcie znajdziecie na stronie internetowej:

  www.martapiekarz.org


  Przypominamy, że w każdej chwili możecie pomóc Marcie wpłacając pieniądze na konto na adres:

  Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu
  im. Brata Krystyna
  ul. Garbary 9
  66-400 Gorzów Wielkopolski

  46836300040027539420000009

  Tytułem: dla Marty Piekarz

  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  XXI Rzeszowskie Spotkanie Fanów Star Wars

  2008-05-23 08:44:27 Rzeszowska Akademia Mocy

  W sobotę 31. 05. 2008 odbędzie się XXI Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW. Część oficjalna zostanie przeprowadzona w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w sali audiowizualnej (drugie piętro). Rozpoczniemy standardowo o godzinie 16.00, a po części oficjalnej będziemy kontynuować spotkanie poza WDKiem.
  W programie znajdą się:
 • dawka nowości ze świata SW;
 • obejrzymy długo oczekiwany film Holiday Special;
 • "Fani bez granic czyli Star Wars Unleashed: Igłą i nitką";
 • wielka giełda Tazosów :D (przynieście swoje albumy);
 • porozmawiamy o początkach naszego fanostwa (mile widziane rekwizyty);
 • dyskusje;
 • gra w Planety/Rasy.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów, bez względu na wiek i zaawansowanie fanostwa;)

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (6)
 • Fandom

  Zbiórka na rzecz Marty Piekarz

  2008-05-20 17:43:00 Gilraen

  Fani nie ustają w zbiórce pieniędzy dla Marty Piekarz, fanki Star Wars, która na skutek zatrzymania krążenia wymaga długotrwałej rehabilitacji. Poniżej znajdziecie informację o kolejnej akcji mającej na celu pomoc Marcie.

  Towarzystwo Przyjaciół Marek oraz fani Gwiezdnych wojen ze stowarzyszeń S.W.A.T., Polish Outpost, Eagle Outpost, Kamino oraz Outlander serdecznie zapraszają na zbiórkę publiczną na rzecz Marty "Pieczyfko" Piekarz, która odbędzie się 24 maja 2008r., w Centrum Handlowym M1 w podwarszawskich Markach. Kwesta rozpocznie się o godzinie 13.00 i potrwa do końca pracy Centrum Handlowego. W programie:
 • Akademia Jedi: nauka walki mieczem świetlnym dla najmłodszych,
 • możliwość fotografowania się z postaciami z gwiezdnej sagi,
 • pokaz udzielania Pierwszej Pomocy.

  Serdecznie zapraszamy!  Więcej informacji o Marcie i o tym jak można jej pomóc znajdziecie na stronie internetowej:

  www.martapiekarz.org  KOMENTARZE (6)
 • Fandom

  10. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

  2008-05-19 21:13:24 Marc

  Za pośrednictwem naszego serwisu organizatorzy Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars chcieli zaprosić wszystkich do udziału w 10 – jubileuszowym – „zjeździe”. 10. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars rozpocznie się 31 maja, zbiórką o godzinie 13, na placu Mariackim w Krakowie. Później karawana fanów przemaszeruje się do pubu Młoda Polska lub Fausta. W programie kilka ważnych punktów, oczywiście poza najważniejszym – świętowaniem.

  - prelekcja o Yssanie Isard (Marc)
  - omówienie wyjazdu na Dni Fantastyki do Wroclawia
  - możliwa prezentacja fandomowych koszulek
  - wypełnianie ankiet przygotowanych przez Cartha i Marca
  - propozycje wypełnienia oficjalnej strony SKFSW na Bastionie
  - do tego luźne rozmowy o tematyce Star Wars

  Wszelkie pytania odnośnie spotkania należy kierować w tym temacie na forum. Fanom z Krakowa i okolic życzymy udanej zabawy!
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Raport z 47. SWFSW

  2008-05-18 13:24:08 Lekt

  Kurz jeszcze nie opadł po wczorajszym 47. Spotkaniu Wielkopolskich Fanów Star Wars, a już mamy okazję zaprezentować wam raport z owego „zlotu”. Wszystko dzięki naszemu nowemu wielkopolskiemu kronikarzowi – Lektowi, który podjął się jakże ciężkiego zadania relacjonowania fanom o poczynaniach kolegów i koleżanek ze spotkań. Dzisiaj co prawda nie mamy dla was foto-relacji, ale w przyszłości zdjęcia będą udostępniane na Bastionie. Zachęcamy was do przeczytania, gdyż w raporcie znajduje się ekskluzywna relacja z przebiegu 3 Otwarty Turniej Spotkań Wielkopolskich Fanów Star Wars w Sabacca!

  Raport z 47. Spotkania Wielkopolskich Fanów Star Wars

  KOMENTARZE (16)

  Fandom

  47 Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2008-05-16 16:33:35 Gunfan

  Najbliższe, czterdzieste siódme już spotkanie śląskich fanów odbędzie się 31 maja. Spotykamy się zwyczajowo w Katowicach, w Klubie Muzycznym "Źródło" przy ulicy Sobieskiego 27. Mapka jest tutaj, a "Źródło" jest na niej zaznaczone jako fioletowa kropka. Start o godzinie 13:00.

  Jeśli dopiszą pomoce naukowe, to urządzimy sobie mały pokaz multimedialny dotyczący najnowszego dziecka Lucasa - The Clone Wars. Chodzą też słuchy, że będziemy mieli gości, wybiera się bowiem do nas w odwiedziny kilku fanów z ekipy wrocławskiej.

  Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Carrie Fisher na Celebration Japan

  2008-05-14 20:31:29 Oficjalna

  Pomału zbliża się termin Celebration Japan. Wielki konwent zgromadzi fanów niedaleko Tokio w dniach 19-21 lipca.
  Japonia leży wprawdzie daleko od Polski, ale można przyjrzeć się atrakcjom, które będą czekać tam na fanów. W planie imprezy znajdą się m.in.:
 • Spotkanie z Carrie Fisher, czyli odtwórczynią roli księżniczki Leii.
 • Fani będą mogli obserwować Lawrenca Noble’a przy pracy. Noble jest rzeźbiarzem, który wykonał m.in. rzeźbę Yody zdobiącą siedzibę Lucasfilmu w San Francisco. Podczas Celebration Japan wykona on popiersie Luke’a Skywalkera naturalnej wielkości. Rzeźbiarz podczas pracy będzie rozmawiał z fanami. Co więcej, jeden z uczestników konwentu wróci z ukończonym dziełem do domu.
 • Bogaty program dla fanów gadżetów, a w nim: spotkania z kolekcjonerami, prelekcje. Dodatkowo podczas konwentu będą rozdawane pamiątkowe medale (podobne do tych z Celebration Europe), na których znajdą się podobizny japońskich figurek z 1978 roku. Przygotowano 12 różnych medalionów. Rozdane zostanie po 350 sztuk każdego z nich.
 • Konkurs kostiumowy.
 • Hala autografów.  Bilety na konwent można będzie kupić już w ten weekend (17-18 maja).
  Więcej szczegółów na oficjalnej stronie CelebrationJapan.com.
  KOMENTARZE (15)
 • Fandom

  BFSW na Tolkienadzie i Dziecięcym Graffiti, 17.05.2008

  2008-05-14 15:57:47 BFSW

  Jak informują Mroczni Lordowie z Bydgoskiego Fanklubu Star Wars:

  Po wydarzeniach około-majówkowych kurz jeszcze nie opadł, okres zbierania zdjęć i relacji jeszcze trwa, BFSW ledwo zdążyło odpocząć... A tymczasem bydgoscy fani SW nie próżnują i w najbliższą sobotę, 17 maja będą uczestniczyć nie w jednej, ale w dwóch lokalnych imprezach.

  Na początek, od godziny 10:00 będzie można nas spotkać w Młodzieżowym Domu Kultury nr 4 przy ul. Dworcowej 82 na imprezie o nazwie "Tolkienada", organizowanej przez szkołę w Łochowie. Będą gwiezdnowojenne gry i oczywiście przebierańcy. Swoją obecność w MDKu kończymy o godzinie 13:00.
  Od godziny 15:00 jesteśmy obecni na Integracyjnym Festynie Rodzinnym pt. "Dziecięce Graffiti", organizowanym już po raz piąty w hali sportowo-widowiskowej "Łuczniczka". Imprezę organizują: Piotr Częstochowski, Klub Sportowy Karate "Bushi-Do" oraz MDK nr 2 w Bydgoszczy. Będzie można tam nie tylko spotkać bohaterów Star Wars, ale również zrobić sobie z nimi zdjęcia, wykonane przez profesjonalnego fotografa. O "Dziecięcym Graffiti" możecie przeczytać tutaj: http://www.dzieciecegraffiti.pl/
  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  Raport z 9 spotkania fanów SW w Krakowie

  2008-05-14 13:58:00 Carth Onasi

  Mamy przyjemność zaprezentować raport z 9 spotkania fanów Gwiezdnych Wojen w Krakowie. TUTAJ można przeczytać jak wspaniale się fani na nim bawili
  Dostępne raporty z poprzednich spotkań fanów w Krakowie można znaleźć TUTAJ
  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  Majówka na ulicy Kenobiego - relacje

  2008-05-13 01:01:59 media internetowe

  Niezwykła to była sobota dla mieszkańców Grabowca, ale i wielu fanom zapadnie ona na długo w pamięci. Jak wiadomo 10 maja odbyły się 4 urodziny Bydgoskiego Fanklubu Star Wars, gwiezdnowojenna majówka, ponowne spotkanie z Geraldem Home, a także zajęcia rekreacyjne z polskim oddziałem 501 Legionu. A wszystko to na ulicy Obi-Wana Kenobiego pod opiekuńczą ręką p. Leszka Budkiewicza. Impreza okazała się na tyle dużym sukcesem, że organizatorzy już przebąkują coś, choć bardzo nieśmiało, o kolejnych edycjach fanowskich spotkań na ulicy Obi-Wana Kenobiego.

  Tymczasem media zajęły się tym wydarzeniem z właściwą sobie niedbałością i pobłażaniem: lokalna telewizja zaprezentowała krótki teledysk w 15 minucie serwisu informacyjnego, WP krótko zaanektowała Grabowiec do Bydgoszczy, zaś toruński oddział Gazety Wyborczej wyjątkowo poprawnie napisał „Mon Calamari”. Spragnieni dźwięków mogą też wysłuchać reportażu radiowego z majówki nagranego przez Radio PiK.

  Fani dopisali, dopisały również aparaty fotograficzne, oto kilka galerii w których można obejrzeć zdjęcia: galeria Urthony, galeria Ante Gregu, galeria TD-1408. Zdjęcia można też ściągać w paczkach, z wielu źródeł: 1, 2, 3, 4,5.

  Nie trwóżcie się jednak fani, którzy nie daliście rady dojechać do Grabowca: legendarny BFSW sprawił, że główny gość, oraz ambasador organizacji SWORA, Gerald Home również dla Was ma kilka miłych słów:  Temat na forum.
  KOMENTARZE (11)

  Fandom

  Kreskon 2008

  2008-05-12 19:38:01 Tomaszowski Klub Fantastyki

  Przed nami kolejny konwent skierowany do fanów fantastyki wszelkiej maści. Tym razem chodzi o Kreskon, który odbędzie się w dniach 30.05 – 01.06., jak sama nazwa wskazuje, na wschodnich kresach Polski w Tomaszowie Lubelskim.
  W programie znajdą się punkty skierowane do fanów Star Wars.
  Zapraszamy serdecznie, a poniżej prezentujemy kilka słów od organizatorów imprezy:

  Kreskon 2008 to już III edycja konwentu miłośników fantastyki odbywającego się na Kresach Wschodnich. Tym razem Tomaszów Lubelski, a raczej Tomaszowski Klub Fantastyki "Szept Wschodu" zaskoczy Was nową, trzydniową oprawą. Jednakże tradycyjnej, głównej atrakcji konwentu nie zabraknie. Oto i tym razem cały fandom będzie mógł integrować się razem przy ognisku. Konwent rozpoczynamy 30 maja o godzinie 17.00, a kończymy 1 czerwca o godzinie 15.00. Dla organizatorów to będzie prawdziwy Dzień Dziecka! Wstęp najtańszy, jak tylko możliwe czyli 15zł na trzy dni. W programie mnóstwo konkursów, turniejów, prelekcji, dyskusji oraz pokazów. Każdy znajdzie coś dla siebie, również fani bitewniaków (turniej Warhammera 40k oraz LOTR-a) i Magica (turniej M:TG). Więcej informacji na www.szeptwschodu.dl.pl bądź kontakt z organizatorami na podane maile w kontakcie. Zapraszamy!
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  LV Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

  2008-05-11 13:34:58 Wedge

  Wszystkich serdecznie zapraszamy na LV Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu, które odbędzie się 17.05.2008r. Miejsce spotkania jest dość nietypowie, bo Zespoł Szkół nr 1 przy ul. Słubickiej 29-33 (okolice TGG czyli małej Astry, konkretnie na tyłach tego budynku). Zostaliśmy tam zaproszeni by przybliżyć dzieciom i młodzieży tematykę Star Wars, ale także i sam fandom. Opowiemy o Wroclawskim Fanklubie Gwiezdnych Wojen i innych środowiskach występujących w Polsce. Prezentacja rozpocznie się o godzinie 13 na auli. Jest to świetna okazja dla osob, które nie miały okazji jeszcze przybyć na żadne spotkanie wrocławskie.

  Wszystkich pozostałych członków fanklubu informujemy, iż zbiórka wbrew poprzednim zapowiedziom odbędzie się o 11.00 pod Epikiem skąd wyruszymy na ul. Słubicką. O godz. 11.20-11.30 powinniśmy znaleźć się pod TGG (zbiórka pod McDonaldem dla maruderów). Po pokazie w szkole, który potrwa ok. 3 godzin, przenosimy się do knajpki „Szepty”, która znajduje się w bocznej uliczce ul.Ruskiej. Mamy tam umówioną rezerwację na godzinę 16:30. A w programie:

  - omówienie najświeższych wydarzeń ze świata SW
  - posłuchamy relacji i wspomnień z Majówki przy ul. Obi-Wana Kenobiego w Grabowcu pod Toruniem
  - poruszymy sprawę konwentów wyjazdowych(mowa tu głównie o sierpniowym Polconie)
  - wspomnimy o jesiennym konwencie wrocławskim o nazwie Niucon, na którym przewidziano prelekcje i gry związane ze światem SW w naszym wykonaniu
  - dodatkowo podumamy nad wyglądem spotkań wakacyjnych (mile widziane sugestie)
  - omówimy konkrety zorganizowanej wyprawy na nowego "Indianę Jonesa"
  - porozmawiamy także na temat uświetnienia kinowych pokazów premierowych The Clone Wars naszą obecnością w Heliosie

  Poniżej prezentujemy plan podróży do: „Szeptów”.  Po więcej info odsyłamy was na forum pod ten adres.
  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  Artykuł poświęcony Marcie Piekarz...

  2008-05-08 17:36:33 "Gazeta Wyborcza"

  Od pewnego czasu prosimy Was o pomoc dla naszej chorej koleżanki, Marty "Pieczyfko" Piekarz, która po tragicznym wypadku walczy o powrót do zdrowia. W tym newsie podawaliśmy Wam numer konta, na który można wpłacać pieniądze na rehabilitację dla Marty, podczas gdy tutaj relacjonowaliśmy happening fanów na wrocławskim rynku, w trakcie którego zebrani fani kwestowali na rzecz naszej koleżanki. Dodatkowo przypominamy, że powstała także specjalna strona, na której możecie zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat Marty, jej aktualnego stanu zdrowia oraz akcjami organizowanymi w jej imieniu. Jej adres to:

  www.martapiekarz.org


  Tymczasem dziś chcieliśmy zaprosić Was do przeczytania artykułu pt. "NIKT nie potrafił pomóc", zamieszczonemu na łamach internetowego wydania "Gazety Wyborczej". Tekst ten porusza najbardziej tragiczny aspekt całego wypadku, a mianowicie to, że w biały dzień w środku miasta żaden z przechodniów nie pofatygował się, by pomóc walczącej o życie Marcie. Wspomniany artykuł znajdziecie tutaj. Poniżej zaś prezentujemy materiał telewizyjny poświęcony naszej przyjaciółce:  Przypominamy, że w każdej chwili możecie pomóc Marcie wpłacając pieniądze na konto:

  Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu
  im. Brata Krystyna
  ul. Garbary 9
  66-400 Gorzów Wielkopolski

  46836300040027539420000009

  Tytułem: dla Marty Piekarz

  Pamiętajcie, liczy się każda złotówka!


  KOMENTARZE (11)

  Fandom

  Majówkowy konkurs!

  2008-05-07 20:59:10 fan_STAR_WARS

  Organizatorzy majówki przy ul. Obi-Wana Kenobiego przygotowali z okazji tej imprezy konkurs z nagrodami.

  Zbliżająca się wielkimi krokami Majówka na ul. Kenobiego, łączy w sobie szereg zarówno okazji do świętowania, jak i atrakcji dla gości. Dokładne info znajdziecie w poprzednich wiadomościach, ale teraz dodatkowo anonsujemy konkurs.

  Wzorem wspaniałych fanowskich konwentów ogłaszamy konkurs na najlepszą relację i zdjęcie z majówki na ul. Kenobiego!

  Pozostawiamy wam dowolność interpretacji powyższych kategorii. Liczymy na waszą kreatywność, oryginalność i wysoką jakość.
  Wszystkie zgłoszone do konkursu teksty i fotografie przedstawimy na łamach naszej strony internetowej.
  Zgłoszenia możecie przesyłać do 18 maja, na nasz adres mailowy: bfsw_(at)_wp.pl. Prosimy przesyłać fotografie w rozsądnych rozmiarach. Nie zapomnijcie dodać swoich danych.

  BFSW oceni i wybierze (kierując się najbardziej stronniczymi przesłankami), a dodatkowo nagrodzi. Za najlepsze zdjęcie przyznamy książkę SW, a twórcę najlepszej fotografii obdarujemy komiksem twardookładkowym. Nie zapomnimy także o przyznaniu punktów lansu!

  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  XLVII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2008-05-06 20:12:24 SWFSW

  Fani w Wielkopolsce przywykli zapewne do spotykania się w 2 sobotę miesiąca. Tym razem dla odmiany nasze spotkanie odbędzie się w 3 sobotę miesiąca – 17 maja 2008 roku. Przesunięcie jest spowodowane wyjazdem na bydgoską Majówkę, na której nas z resztą nie może zabraknąć! Spotykamy się jak zawsze w Poznaniu, zbiórka jest na placu Mickiewicza, pod krzyżami, o godzinie 12. Później maszerujemy do pubu Corner, sąsiadującego z pubem Kolokwium. Naszym gwoździem programu jest turniej Sabacca! Więcej informacji odnośnie samego turnieju znajdziecie na forum. A oto pozostałę punkty programu:

  -kącik książkowy - "Posluszenstwo" na bis! rozmowa o książce
  -kącik komiksowy - "KotOR - Vector" - podsumowanie
  -„The Clone Wars” - rozmowa otwarta
  -panel "Każdy cos od siebie" - ulubiona postać z Expanded Universum
  -raport z bydgoskiej Majówki na ulicy Obi-Wana Kenobiego
  -plany na przyszłość (50. SWFSW, DF, 49. SWFSW w Lesznie)
  -3. Otwarte Mistrzostwa Spotkan Wielkopolskich Fanów Star Wars w Sabacca – początek turnieju planowany jest na godzinę 15, nauka i gry pokazowe między godziną 12 a 14

  Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Majówka przy ul. Obi-Wana Kenobiego - kolejne informacje

  2008-05-06 09:21:38 Ragnus na forum

  Jak już informowaliśmy w tym newsie, dnia 10 maja odbędzie się 50. spotkanie Legendarnego Bydgoskiego Fanklubu Star Wars. Tym razem mamy przyjemność przedstawić kolejną porcję informacji o tym spotkaniu, podesłaną nam, przez Ragnusa.

  Transport
  Do Grabowca można dostać się dwoma załatwionymi przez nas autokarami. Pierwszy transport odjeżdża z bydgoskiego Multikina w samo południe. O 11:40 wyruszy przewodnik z PKP do multikina - zbiórka będzie miała miejsce przy kasach. Osoby wiedzące jak same trafić przed Multikino, mogą to oczywiście uczynić. Przed budynkiem też ktoś będzie wszystkich chętnych zbierał. Jeśli autokar będzie miał dużo wolnych miejsc po drodze do Grabowca zabierze jeszcze fanów z Torunia około godziny 13:15. Jeśli nie będzie miejsca zawiezie grupkę na miejsce imprezy by następnie wrócić na 14 po fanów zebranych przy toruńskim głównym dworcu PKP.
  Jedzenie
  Na miejscu będzie możliwość zakupienia ciepłego posiłku. Wieczorem natomiast odbędzie się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Będzie również możliwość zakupienia napojów, jednak przypominamy o zabezpieczeniu się rezerwową wodą czy prowiantem na niedzielny poranek.
  Niespodzianka
  Czym by były urodziny bez niespodzianek? Nasz honorowy członek pan Gerald Home przywiezie ze sobą zdjęcia postaci w które się wcielał i będzie je rozprowadzał wraz z autografami po specjalnej urodzinowej cenie. Cena jednej fotografii to tylko 10 zł, przy podwójnym zakupie zapłacimy 15 zł.
  Nocleg
  Zapewniamy miejsce do spania w postaci kawałka podłogi w namiotach. Każdy samodzielnie musi zadbać o karimatę bądź materac oraz śpiwór. Przy ognisku będzie można się ogrzać, ale sen może zmorzyć każdego, pamiętajmy o tym.
  Powrót
  W niedzielę będą dwa kursy odwożące fanów w pobliże dworców PKP. Najpierw około 12 autokar wyruszy w kierunku Torunia. Drugi kurs do Bydgoszczy jest planowany na 14, ale jest zależny od tempa przywracania ulicy do stanu sprzed Majówki.
  Prócz tego toruński PKS czasem wysyła autokar nawet w te okolice. Osoby śpieszące się na jakiś ranny pociąg mogą skorzystać z kursu o 6 rano bądź 12:30.
  Zaproszenie
  Jeśli jeszcze do kogoś nie dotarło zaproszenie na nasze urodziny może teraz poczuć się zaproszony. Mamy nadzieję, że wszyscy spędzimy najbliższy weekend w miłej i przyjacielskiej atmosferze.

  KOMENTARZE (24)

  Fandom

  XX Rzeszowskie Spotkanie Fanów Star Wars

  2008-05-05 22:23:41 Rzeszowska Akademia Mocy


  Już w najbliższą sobotę (10.05.) odbędzie się XX Rzeszowskie Spotkanie Fanów Star Wars. Spotkamy się o godzinie 16.00 przed kinem Zorza przy ul. 3 Maja (zaznaczone na mapce). Gdzie będziemy podziwiać plakaty do nowego Indiany Jonesa;), a następnie udamy się do pobliskiej, nowej "Piwniczki rycerskiej" przy ul. Zamkowej 9 (również na mapce).
  Mapka znajduje się poniżej.


  W programie znajdą się następujące atrakcje:
 • porcja świeżych nowinek ze świata SW,
 • rozpoczniemy nowy cykl, mający przybliżyć aktorów, którzy zagrali w gwiezdnej sadze i oddali swe twarze postaciom z filmów: "Aktorzy Gwiezdnych Wojen: Carrie Fisher",
 • "Fani bez granic czyli Star Wars Unleashed: Zezwierzęcenie",
 • tradycyjnie rozmowy o SW,
 • oraz inne atrakcje.  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów!

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (9)
 • Fandom

  32. Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars

  2008-05-01 13:52:53 YangObi

  W sobotę 3 maja 2008, odbędzie się kolejne spotkanie Gorzowskich fanów.
  Spotykamy się o godzinie 11.30 pod teatrem im. Juliusza Osterwy.

  W programie spotkania między innymi:
 • relacja z akcji "Uciekający Tusken", która miała miejsce we Wrocławiu,
 • prelekcja Skrzata zatytułowana "Geneza dwóch słońc na Tatooine",
 • garść newsów ze świata SW,
 • plany odnośnie majówki na ul. Kenobiego,
 • ustalenia co do stałego terminu naszych spotkań,
 • starwarsowe państwa miasta,
 • rozgrywki Pocket Modeli,
 • oraz inne atrakcje.

  Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

  KOMENTARZE (4)
 • Loading..