TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Łódzki Fanklub Star Wars

2008-09-30 00:06:55 Łódzki Fanklub SW

Fani Gwiezdnych Wojen w Polsce nie przestają się organizować. Z całego kraju napływają ciągle nowe informacje o fanach, którzy chcą się łaczyć w fankluby i razem rozwijać swoją wspólną pasję.
Nowa inicjatywa jest związana z Łodzią. Wszystkich fanów z tego miasta i okolic zapraszamy do odwiedzenia strony www.starwarslodz.coolpage.biz oraz forum łódzkiego fanklubu.
Pamiętajcie, że zainteresowania sprawiają większą przyjemność, gdy można je z kimś dzielić.
KOMENTARZE (12)

Fandom

''Rycerze Jedi z Wrocławia''

2008-09-26 08:43:58 Urthona

Nasz dobry kolega Karol „Wedge” Dobosz - znany fan Star Wars z Wrocławia – jest na co dzień redaktorem Radia Wrocław. Postanowił więc wykorzystać to medium i zaprezentować szerszej widowni Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen. Artykuł Rycerze Jedi z Wrocławia poświęcony jest przede wszystkim nam – fanom. Jednak ludzie nie mający zbyt dużego pojęcia o tym, czym jest Star Wars, znajdą w tekście Wedge’a wiele ciekawych informacji na temat fanowskich organizacji i tym co najbardziej zachwyca w Gwiezdnych Wojnach. Cały materiał wsparty jest 5 minutowym reportażem przygotowany przez ekipę Radia Wrocław, a także kultowym montażem zdjęć z konwentu Dagobah 2008 - „300 z Dagobah” autorstwa Kejosana. Wszystkich zachęcamy do przeczytania artykułu i przejrzenia dołączonych do niego filmików:

Rycerze Jedi z Wrocławia
KOMENTARZE (6)

Fandom

Niucon 2008

2008-09-25 22:25:19 Wedge & Issu Ltd.

Od 10 do 12 października we Wrocławiu odbędzie się konwent ogólno fantastyczny Niucon 2008.Na imprezie nie zabraknie bloku Star Wars, który prezentuje się bardzo okazale. Jego przygotowaniem zajęli się fani z Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen, których „na co dzień” możecie spotkać na Imperiadach. Poniżej znajdziecie opisy punktów programu Star Wars, do których należy dodać jeszcze wiele innych atrakcji w postaci konkursów i gier:

Star Wars oczami fanów - Pokaz fanfilmów
prowadzenie: Aleksander „Urthona” Jarosz
Gwiezdne Wojny to nie tylko filmy, książki czy gadżety, wielu fanów zainspirowanych dziełem G. Lucasa tworzy własne filmy opowiadające o Rycerzach Jedi, Mocy i wszystkim tym, co tak kochamy w Star Wars. Fanfilmy to próba pokazania tego jak sami odbiorcy widzą Gwiezdne Wojny, albo jak chcieliby widzieć. Spojrzenie na uniwersum Odległej Galaktyki z punktu widzenia fanów to interesujące doświadczenie, dla niektórych ciekawsze niż oficjalne produkcje. Te najciekawsze, najbardziej oryginalne i całkiem przypadkowe, z Polski i zagranicy, komediowe i kręcone „na poważnie”, udane i mniej udane, będzie można zobaczyć w trakcie wieczornego seansu.

Płeć niepokojąco piękna w Star Wars – czyli kobiety po „ciemnej stronie”
prowadzenie: Izabela „Taraissu” Rutkowska
Jeżeli ktoś, choć raz oglądał Gwiezdne Wojny, na pewno zauważył skromną ilość płci pięknej wśród głównych bohaterów. Jeżeli już przewija się jakaś kobieta to z reguły w typowej dla siebie roli. Są tam księżniczki, królowe, senatorki, damy dworu i tylko czasem w tle przemknął kobiety Jedi. Uniwersum Star Wars wbrew pozorom mogą się poszczycić jednak sporą ilością „złych” kobiet i to formatu Dartha Vadera. Wiele z nich to nie tylko charyzmatyczne przywódczynie i szpiedzy, ale równocześnie ponętne i cieszące oko kobiety. Często niedoceniane i niezauważone otrzymają swoje 5 minut. Będzie można nie tylko poznać je bliżej, ale i podziwiać ich wdzięki. Może to spotkanie zaowocuje dłuższą znajomością?

Praetorite Vong – Yuuzhanie w uniwersum Star Wars
prowadzenie: Maciej „Malak” Malak i Krzysztof „Aquenral” Rewak
Odległa Galaktyka to miejsce, gdzie wydarzyło się wiele historii, upadło wiele Imperiów, powstała masa organizmów państwowych i organizacji. Wstrząsnęło nią wiele katastrof. Jedna z największych przybyła z innej Galaktyki i odcisnęła znaczące piętno na całym uniwersum Star Wars. Była to inwazja istot znanych pod nazwą Yuuzhan Vong. Rasy o nieznanych dotąd wierzeniach i technologii opierającej się na biotechnologii. Zdania wśród fanów, co do tej nacji są podzielone. Jedni uznają ich za jeden z lepszych pomysłów, jaki spotykamy w książkach spod znaku SW, inni twierdzą, że nie pasują w ogóle do tego uniwersum i nie powinni byli zaistnieć. Skoro jednak już są i wzbudzają tyle kontrowersji warto poznać ich bliżej, posłuchać o nienawiści do maszyn, poznać religię, sposób walki oraz organiczną technologię, na której opiera się ich potęga. Takich wrogów w SW jeszcze nie było.

Tatooine- geneza systemu binarnego
prowadzenie: Adrian „Skrzat” Maichrzak
Pierwszą planetę, jaką poznajemy w Star Wars to piaszczysta Tatooine, nad którą trafiają słynne roboty C3PO oraz R2D2. Stamtąd Luke Skywalker wraz z Obi-Wanem Kenobi, Hanem Solo i Chewbaccą wyruszają by zmienić losy Galaktyki. Planeta przypominająca Saharę jest także świadkiem wyścigów ścigaczy, który wygrywa Anakin Skywalker i tym samym otrzymuje szansę, by stać się jednym ze słynniejszych Jedi w Galaktyce, a potem przejść na ciemna stronę. Planeta ta skrywa jednak jeszcze jeden sekret. Swą pustynną powierzchnię zawdzięczać ma tym, iż jądro układu słonecznego, w którym się znajduje stanowią nie jedno, a dwa bliźniacze Słońca. O tym fenomenie będzie można właśnie posłuchać. Może być gorąco.

Element w Star Wars – czyli pomniejsze bóstwa półświatka przestępczego: piraci, przemytnicy, łowcy nagród i gangi.
prowadzenie: Karol „Wedge” Dobosz, Bartek „Rav” Wieczorek, Marcin „Ray Solar” Wiktor, Michał „Sky” Gołębiowski, Jakub „Appo” Wieczorek
Zło ma wiele twarzy. Nie tylko Lordowie Sithów i inni użytkownicy Mocy maczają ręce w ciemnych sprawkach. Wszechświat SW zamieszkuje także cała masa istot, która zajmuje się tym, co każdy szanujący się rzezimieszek i obywatel półświatka powinien. Wzdłuż i wszerz gwiezdnych szlaków krążą łowcy nagród, piraci i przemytnicy. Na wielu planetach strach sieją gangi i inne grupy zorganizowane, które działają ponad prawem. Każdy chyba słyszał imię Hana Solo, eks przemytnika czy Boby Fetta, sławnego łowcy nagród, jednak w błędzie jest ten, kto myśli, że to odosobnione przypadki. Przedstawicieli tego typu zawodów w SW jest cała masa, a każdy z nich ma swoją własną, interesującą historię wartą poznania. Zjednoczone siły fanów postarają się zaprezentować kilka z nich.

Zbuduj sobie Gwiazdę Śmierci - Konkurs konstruktorski
prowadzenie: Agata „Aeri” Kostrzewska
Gwiezdne Wojny to między innymi klimatyczne lokacje i wymyślne machiny. Wszelkiej maści konstrukcje statków kosmicznych, stacji bojowych i innych pojazdów cieszą oko wzbudzając zachwyt widzów. Mknące wśród gwiazd, drzew czy skał, brnące przez śniegi i błoto. Wymyślne środki lokomocji to jedna z wizytówek SW. Każdy z nas po cichu marzy, aby zasiąść za sterami jednego z nich. Być może uda się spełnić owe pragnienie i do tego zgarnąć nagrodę. Konkurs nie tylko dla mechaników, ale ludzi z polotem i poczuciem humoru.

Rycerze Jedi po Rozkazie 66 – czyli holocaust nie do końca udany
prowadzenie: Karol „ Wedge” Dobosz
Miało być tak pięknie. W tym samym momencie, bez ostrzeżenia, równocześnie w różnych zakątkach Galaktyki, żołnierze-klony otworzyły ogień do swych generałów rekrutujących spośród członków Zakonu Jedi. W jednej chwili miał zniknąć wszelki ślad po zwolennikach jasnej strony Mocy, a nad świeżo utworzonym Imperium miał zapanować pokój pod rządami Dartha Sidiousa, Mrocznego Lorda Sithów. Eksterminacja okazała się jednak niepełna, bo ze źródeł dowiadujemy się, iż przeżyło wielu Jedi, a Obi-Wan Kenobi oraz Mistrz Yoda wcale nie byli ostatnimi spośród Rycerzy. Kto przeżył, w jaki sposób i jakie były jego dalsze losy w świecie, który znienawidził niedawnych bohaterów i obrońców sprawiedliwości? Promyki światła w mroku po upadku Starej Republiki.

The Force Unleashed – prezentacja nowej gry na Wii
prowadzenie: Maciej „Malak” Malak
The Force Unleashed to długo oczekiwana gra, w której każdy będzie mógł wcielić się w sekretnego ucznia Lorda Vadera, rozegrać wiele pojedynków, odkryć niepoznanie dotąd możliwości wykorzystania Mocy i przeżyć wiele fantastycznych przygód. W trakcie prezentacji poznamy najważniejsze informacje na temat samej fabuły i zasad gry, po czym będzie można spróbować swoich sił, gdyż świeżutki egzemplarz gry wraz z odpowiednim sprzętem umożliwiającym podjęcie wyzwania, pojawią się na terenie konwentu. Nich Moc będzie z Wami!

Akademia Szarych Mieczy – prelekcja, pokazy walk i warsztaty
prowadzenie: Adam „Obi-Wan” Ryterski, Piotr „Olorin” Wróbel, Bartek „Barrahh” Rutkowski
Pojedynki na miecze świetlne to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli świata Star Wars. Na początek dowiemy się trochę na temat samej broni, czyli miecza świetlnego, po czym zobaczymy, co można taką bronią zrobić przeciwnikowi. Prócz cieszącego nawet wybredne oko pokazu walk, odbędzie się prezentacja poszczególnych stylów walk stosowanych przez Rycerzy Jedi, a na koniec każdy będzie mógł sprawdzić się jako mistrz miecza i nauczyć kilku podstawowych sztuczek. Kije w dłoń i do boju!

Struktura Armii w Star Wars – Rebelia kontra Imperium, prelekcje i dyskusja
prowadzenie: Michał „Sev” Ogrodowicz, Michał „Asimmo” Strzelecki
W filmach spod znaku Star Wars mamy okazję oglądać starcia między Siłami zbrojnymi Imperium i Rebeliantów, także książki i komiksy często zahaczają o tę tematykę. Która ze stron była lepiej przygotowana, kto miał lepszą taktykę, czy taki wynik wojny był przesądzony, a może Rebelianci mieli po prostu więcej szczęścia? Jakie były mocne i słabe strony każdej ze stron? O atutach, wadach i zaletach obu frakcji opowie dwóch różnych prelegentów, ale aby ustalić jakieś konkrety potrzebna będzie pomoc publiczności. Przekonajmy się, kto okaże się lepszy w walce na słowa. Zostało jeszcze czasu na
dokształcenie się.
Begun the Clone Wars has – Wszystko o Wojnach Klonów, dyskusja, konkurs
prowadzenie: Izabela „Taraissu” Rutkowska, Karol „Wedge” Dobosz
Okres tzw. Wojen Klonów to jeden z najlepiej opisanych rozdziałów z dziejów historii Odległej Galaktyki. Widzieliśmy jej fragmenty w filmach, pojawił się serial animowany dotyczący tego okresu, obecnie poznajemy kolejne rozdziały tej wojny za sprawa serialu The Clone Wars 3D, który zagościł w naszych kinach, a poza tym powstało wiele komiksów i książek szczegółowo opisujących zmagania Klonów pod dowództwem Rycerzy Jedi ze zrobotyzowanymi wojskami Separatystów. Prócz podsumowania odbędzie się konkurs wiedzy na temat Wojen Klonów, a także podyskutujemy na temat wszystkiego, co się z nimi wiąże.

Kosmiczna energia spajająca wrzechświat lub robaczki żerujące w organizmach czyli różne spojrzenia na Moc
prowadzenie: Jagoda „Tori Forebode" Stępniewska
W historii Uniwersum SW pojawiały się różne koncepcje dotyczące Mocy. W trakcie prelekcji zostaną przedstawione różne punkty widzenia mieszkańców Galaktyki dotyczących Mocy oraz ich ziemskie odpowiedniki.

Pomiędzy światłem a ciemnością - panel dyskusyjny o Mocy
prowadzenie: Michał „Misiek" Wolski
Moc, tajemnicze pole energii otaczające żywe istoty spaja galaktykę Gwiezdnych Wojen. To z niego Rycerze Jedi czerpią swoją siłę. Ale czym jest Moc? Żywym organizmem? Synonimem losu? Czy naprawdę dzieli się na Jasną i Ciemną Stronę, czy może jest jedna, niepodzielna? Na to wszystko postaramy się odpowiedzieć w szerokiej dyskusji z udziałem fanów i nie tylko, którą poprowadzi jeden z posiadaczy największej wiedzy o uniwersum Star Wars w Polsce

Światłocień – pokaz teatralny osadzony w uniwersum Star Wars
Twórcy: Adam „Obi-Wan" Ryterski, Piotr „Olorin" Wróbel, Bartek „Barrahh" Rutkowski, Monika Brzezińska, Izabela „Taraissu" Rutkowska, Karol „Wedge" Dobosz, Michał „Sky" Gołębiowski, Aleksander „Urthona" Jarosz, Bartek „Rav" Wieczorek, Maciej „Malak" Malak
Przedstawienie "Światłocień" to autorski pomysł członków Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen. Osadzona w realiach uniwersum Star Wars, sztuka przedstawi losy grupy Rycerzy Jedi na dwa tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z filmów. Mamy nadzieję, że podróż w tak odległe, ale i znajome czasy pozwoli widzom głębiej poznać bogactwo świata Gwiezdnych Wojen i magię, jaką ze sobą niesie.


Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat Niuconu zaglądnijcie do odpowiedniego tematu na forum lub na oficjalną stronę konwentu. Pełna zapowiedź Niuconu 2008 wkrótce!
KOMENTARZE (5)

Fandom

Akademia Jedi na Yavin IV

2008-09-21 22:51:26 Akademia Jedi na Yavin IV

Oto informacja jaką mają dla czytelników Bastionu mistrzowie z Akademii Jedi na Yavin IV:
Witajcie!
Z przyjemnością ogłaszam, że rekrutacja do Akademii Jedi na Yavin IV została otwarta i będzie trwała cały miesiąc!

Czym jest Akademia?
To organizacja zrzeszająca fanów Gwiezdnych Wojen i gry Jedi Academy. Działamy na modzie OJP, który pozwala na perfekcyjne odtworzenie walki mieczem świetlnym i daje nieograniczone możliwości szkolenia. Naszym celem jest trening odtworzony z wielką dbałością o szczegóły, a także pokazanie piękna i rozległości Uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wszystko odbywa się z zachowaniem klimatu, a członkowie odtwarzają stworzone przez siebie postacie. By jeszcze lepiej to wszystko przedstawić, używamy autorskich systemów rozwoju postaci oraz budowania miecza świetlnego. Posiadamy również stały serwer od sprawdzonego dostawcy.

Dlaczego miałbym dołączyć?
By poczuć ten niesamowity klimat Gwiezdnych Wojen i lepiej poznać życie Jedi i ich szkolenie, a także przeżyć coś nowego. Dobrze znamy się na tym, co robimy, a ponadto jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i nowe pomysły.

Dlatego nie wahaj się i złóż podanie już dziś! Odwiedź nas na www.yavin4.glt.pl.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt przez GG (5745554), e-maila, Xfire(Kaldar007) lub forum.
Niech Moc będzie z Wami!KOMENTARZE (5)

Fandom

50 Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

2008-09-20 18:02:42 Gunfan

Najbliższe spotkanie śląskiej ekipy fanów SW będzie jubileuszowym, bo pięćdziesiątym. Impreza z tym szczególnym numerkiem odbędzie się 27 września. Oto jak wygląda plan całości:

1) Spotykamy się przed głównym wejściem na dworcu PKP w Katowicach około godziny 11:45. Nie spóźnijcie się za bardzo, bo o 12:04 mamy spod dworca autobus na Muchowiec.
2) Odjeżdżamy wspomnianym autobusem o godz. 12:04 i jedziemy na Muchowiec urządzić sobie piknik. Zabierzcie więc ze sobą wszelkie jedzenie, picie, koce i wszystkie inne rzeczy, które mogą się przydać na pikniku. Na miejscu oczywiście integracja, a także atrakcje w postaci konkursów.
3) Wybawiwszy się na powietrzu, zwijamy manatki ok. godz. 16:00 i wracamy do centrum, również autobusem. Po powrocie udajemy się na ciąg dalszy imprezy do stałego miejsca, czyli Klubu Muzycznego "Źródło" przy ul. Sobieskiego 27. Tam też reszta atrakcji - chodzą słuchy o jakimś poczęstunku dla fanów oraz pewnej niespodziance. Koniec imprezy nastąpi zapewne standardowo, tzn. w okolicach godziny 20:00.

Oto szczegóły dotyczące autobusów: Spod dworca na Muchowiec można udać się dwoma liniami: "0" i "50". Linia "0" odjeżdża o 12:04 (tym jedziemy) Linia "50" odjeżdża o 13:04 (to dla spóźnialskich)

Na autobus kupujemy bilety KZK GOP na jedno miasto, do kupienia w kiosku bądź automacie. Ceny biletów w jedną stronę to 1,20 zł (ulgowy) i 2,40 (normalny). Wysiadamy na szóstym przystanku (o nazwie "Park"), jest to przedostatni przystanek na trasie, potem jest już tylko pętla.

UWAGA: Jeśli pogoda nie dopisze, to niestety przyjdzie nam zrezygnować z całej części na świeżym powietrzu i udać się od razu do "Źródła". Ale bądźmy dobrej myśli...

Tutaj jest mapka jak dotrzeć do "Źródła" z dworca PKP.

Wszelkie pytania bądź sugestie zamieszczajcie na śląskim forum lub kierujcie na mail.

Serdecznie zapraszamy wszystkich z bliska i z daleka!
KOMENTARZE (3)

Fandom

Nawikon – blok SW & S-F

2008-09-19 23:10:03 RAM

Już za dwa tygodnie (3.10), o godzinie 17.45, w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Bohaterów 1, w Rzeszowie rozpocznie się Nawikon, organizowany przez Rzeszowski Klub Fantastyki "Nawigator". Program został podzielony na 6 bloków tematycznych, w których znajdą się prelekcje, pokazy i liczne konkursy. Impreza zakończy się w niedzielę (5.10) o godzinie 13.00. Wstęp na Nawikon kosztuje zaledwie 15 zł. Więcej szczegółów na temat samej imprezy, znajdziecie na stronie konwentu, na której już wkrótce pojawi się pełny program – http://www.nawikon.rzeszowskie.info.
Na konwencie znajdzie się też sporo atrakcji dla fanów Star Wars, dla których został stworzony połączony blok Star War i S-F przygotowany przez Rzeszowską Akademię Mocy. Poniżej prezentujemy jego dokładny program.

Temat na forum.

W imieniu organizatorów Nawikonu serdecznie zapraszamy :).

Program bloku Staw Wars i S-F

Piątek - 3 października

18.00 – 19.00: Prezentacja Rzeszowskiej Akademii Mocy
Czyli kto popełnił ten blok programowy na Nawikonie? Nie zajmując wiele czasu, opowiemy o fandomie Star Wars z odległych rubieży. Rzeszowska Akademia Mocy już prawie osiem lat propaguje Gwiezdne Wojny w Rzeszowie. Przez te wszystkie lata RAM przeszedł wiele, ale nadal nieprzerwanie działa i zrzesza fanów z Podkarpacia.

19.00-20.00: Ciemna strona mocy, czyli 14 000 sposobów na ubicie wroga czerwonym mieczem świetlnym
Krótki, a zarazem jakże długi opis ciemnej strony mocy. Tych tajemniczych sztuczek dla tych złych. Tego żądnego władzy wzroku i Zasady Dwóch.

20.00-22.00: Nowe Spojrzenie na Nową Nadzieję
Czy uważacie, że błędem jest, iż Chewie nie dostał medalu? A może, że Imperium nie stać na Tie-fightery? Nie przejmujcie się jakoś temu zaradzimy i przedstawimy poprawioną wersję zdarzeń.

Sobota - 4 października

11.00-13.00: Turniej Sabacca (wraz z nauką)
Zapraszamy do zaglądnięcia do najbardziej znanej jaskini hazardu w tej części galaktyki. Spotkaj się z innymi szulerami z odległych planet i weź udział w emocjonującym turnieju. Może tym razem to tobie trafi się Kombinacja Idioty. Turniej będzie poprzedzony nauką, by umożliwić wszystkim graczom poznanie zasad rządzących tą grą na Odległych Rubieżach.

13.00-14.00: Twórczość fanów Star Wars
AU, slash, H/C, fangirl, POV, Mary Sue, OC, Pellaya, PWP. Wszystko jasne? Nie? A to dopiero początek. Świat twórczości fanów Gwiezdnych Wojen jest rozleglejszy od oficjalnego Rozszerzonego Wszechświata i potrafi zadziwić niejednym. Można tam znaleźć rzeczy, o których nie śniło się filozofom ani nawet George'owi Lucasowi. Zresztą, przyjdź i przekonaj się sam.

14.00-16.00: Konkurs dziwnowojenny
Konkurs Star Wars robiony troszkę inaczej niż popularne "wiedzówki". Nie bójcie się pytań.

16.00-17.00: Wszystkie kobiety Luka Skywalkera
Jak myślisz, kto jest największym Don Juanem i Casanovą Odległej Galaktyki? Czy może to być znany i lubiany przez wszystkich Han Solo? A może tytuł ten powinien należeć do prawdziwego przystojniaka, któremu nie oprze się żadna kobieta, czyli Lando Calrissiana. Po przepytaniu dziesiątek osób i przekopaniu się przez setki archiwów Nasi naukowcy dokonali zdumiewającego odkrycia. Luke Skywalker nie ma sobie równych. Też nie mogliśmy w to uwierzyć, ale fakty mówią same za siebie. Przyjdź i przekonaj się o tym, a Twoje postrzeganie świata Star Wars już nigdy nie będzie takie samo.

17.00-18.30: The Force Unleashed
The Force Unleashed to jeden z najnowszych produktów ze świata Star Wars. To nie tylko gra, ale także większy projekt, który ma zachwycić fanów. Czy naprawdę jest taki niesamowity? Będziecie mieli okazję sprawdzić sami.

18.30-20.00: Nie matura, a chęć szczera zrobi z ciebie oficera... Gwiezdnej Floty
USS Enterprise wyrusza na kolejną misję, potrzebny jest mu już tylko kapitan. Jeśli sądzisz, że się nadajesz, to zbierz dwóch towarzyszy i przybywaj na nasz casting. I pamiętaj, kapitan nie musi dużo wiedzieć, wystarczy, że umie improwizować. Konkurs drużynowy poświęcony Star Trekowi.

20.00-22.00: Kącik gracza Zapraszamy na wspólne spędzenie czasu z innymi fanami Gwiezdnych Wojen przy różnych grach i zabawach związanych ze Star Wars. Dobrą zabawę, emocje i niezapomniane chwile znajdziecie podczas gry na konsoli oraz w „Sabacca”, „Kalambury”, „Planety/rasy” i „Noc na Nar Shaddaa”.
KOMENTARZE (2)

Fandom

Raport z 12 spotkania fanów SW w Krakowie

2008-09-19 22:10:00 Marc

Na łamach Bastionu możecie przeczytać już raport z 12 spotkania fanów Gwiezdnych Wojen w Krakowie, które odbyło się dnia 6 września. Opis wydarzeń oraz zdjęcia znajdziecie w tym miejscu.

Wszystkie dostępne raporty oraz informacje o spotkaniach krakowskich fanów Star Wars można znaleźć na tej podstronie.
KOMENTARZE (1)

Fandom

II Spotkanie Legnickich Fanów Star Wars

2008-09-14 23:01:44 Prakseum

Oto wiadomość przekazana nam przez członków Prakseum Legnickich Fanów Gwiezdnych Wojen:

II spotkanie legnickich fanów Gwiezdnych wojen organizowane przez Prakseum odbędzie się dnia 27 września 2008 roku. Po sukcesie pierwszego takiego spotkania, legniccy fani zdecydowali się spotykać regularnie, w każdą czwartą sobotę miesiąca.

Zbieramy się tak jak ostatnio, czyli pod budynkiem Telekomunikacji Polskiej S.A. (aleja Rzeczypospolitej 5) 27 września o godzinie 13:45, skąd wyruszymy do restauracji Planet przy ulicy Fabrycznej 13, by zdążyć na godzinę 14. Tam spożyjemy zimne napoje i ciepłą strawę, po czym udamy się do jednego z legnickich kin, aby obejrzeć animowany film "Wojny klonów". W którym kinie odbędzie się seans, jeszcze nie wiadomo, a informacja pojawi się przed spotkaniem. Jeśli pogoda pozwoli, przed filmem odbędzie się mały pojedynek na miecze świetlne.

W planach na spotkaniu omówienie wyjazdu legnickiej ekipy na wrocławski Niucon w październiku, luźne rozmowy nie tylko o Gwiezdnych wojnach, gra w Star Wars: Miniatures oraz - jeśli czas pozwoli - rozmowy o komiksach Egmontu. Jak ostatnio, obowiązuje strój galowy, tj. koszulka fanklubu. Zapraszamy wszystkich fanów z Legnicy i okolic. Niech Moc będzie z Nami wszystkimi zawsze.

KOMENTARZE (6)

Fandom

Raport z Specjalnej Wrześniowej Imperiady

2008-09-07 15:25:39 Urthona

Dzisiaj rano do naszej redakcji doszedł raport z wczorajszego Specjalnego Wrześniowego Spotkania Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu, którego celem głównym było nakręcenie fanfilmu w parku Szczytnickim. Zdjęcia z planu oraz relacje z miejsca zdarzeń oczami Urthony możecie przeczytać w tym miejscu. Cały fandom z niecierpliwością czeka aż światło dzienne ujrzy wrocławska produkcja. Czy będzie to hit na miarę Godzilli?

Raport z Specjalnej Wrześniowej Imperiady
KOMENTARZE (9)

Fandom

LIV Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

2008-09-05 22:54:22 LBFSW

Już jutro, 6 września o godzinie 16, odbędzie się 54 spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars. Spotkanie będzie miało miejsce na w MDK nr 4 na ulicy Dworcowej 82. Organizatorzy Fanklubu przewidują w programie:
 • omówienie wyjazdu na 50. SWFSW do Poznania
 • przygotowanie imprezy na premierę „The Clone Wars”
 • fani opowiedzą także, co działo się w naszym ukochanym uniwersum od bitwy o Ruusan do bitwy o Genosis (1000 BBY – 22 BBY)

  Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!
  KOMENTARZE (6)
 • Fandom

  L Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2008-09-02 22:33:03 Lekt

  Tak oto Wielkopolscy fani Star Wars dobrnęli po blisko pięciu latach, od chwili gdy Anor zamieścił na forum informacje o I SWFSW do zacnego jubileuszu pięćdziesięciu spotkań organizowanych w różnych zakątkach naszego województwa. Trudno retrospektywnie podejść do tych około 2080 dni w trakcie których fani ścierali się ze sobą poglądami, dyskutowali o nowinkach ze świata Star Wars, wspólnie czytali komiksy, przeglądali książki, a przede wszystkim rozwijali wieloletnie już przyjaźnie i więzi pasjonatów Lucacowego świata.
  Mamy zaszczyt uroczyście i oficjalnie ogłosić, iż rozpoczynamy przygotowania do 50. SWFSW w Poznaniu! Odbędzie się ono w drugą sobotę września, tj. 13 dnia miesiąca w pubie Academic w Poznaniu przy ulicy Taczaka.
  Zapraszamy wszystkich przyjaciół z innych miast do odwiedzania nas w tym jakże ważnym i uroczystym dniu.  50 Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars w pigułce:
 • oficjalnie bawimy się od godziny 12 w sobotę do godziny 6 rano w niedzielę
 • o godzinie 12 odbędzie zbiórka pod krzyżami na placu Mickiewicza (oferta głównie dla Wielkopolan)
 • przyjezdnym zapewniamy kompleksową eskortę w drodze z dworca do pubu Academic (niecałe 15 minut piechotą)
 • przybyszom z najdalszych zakątków polski możemy zapewnić nocleg
 • gości z innych miast i nowicjuszy prosimy o kontakt na forum, w celu ułatwienia nam koordynacji całej akcji odbierania z PKP

  By zapewnić wszystkim możliwość wspólnej zabawy, realizację programu rozpoczynamy o godzinie 15. Natomiast oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się o godzinie 19. Nasz program przewiduje:
 • oficjalne powitanie gości
 • przegadaj GROMA – drogi fanie, pokaż jaki jesteś twardy poza klawiaturą!
 • fandomowe kalambury (gra drużynowa) - Spradź czy będziesz umiał pokazać hasło: „zęby George’a Lucasa” (start około godziny 15:30)
 • Klony – Wojownicy Republiki! – konkurs autorski Lekta (start około godziny 16)
 • Zabawy z piwem - Pokaż na co Cie stać! Ale nie jeden raz! (start około godziny 16:30)
 • drużynowa gra w planety-rasy – dopuszczamy próby oszóstwa (start około godziny 17:00)
 • Main Event: Turniej Sabacca o Puchar Prezesa – nagrodą jest najprawdziwszy puchar! gramy na specjalnych zasadach SWFSW_Rulez v1.0 (start o godzinie 18)
 • ogłoszenie wyników i rozdanie nagród oraz krótka prelekcja na temat wielkopolskiego fandomu

  Żeby ułatwić nam pracę rozwiesimy w pubie listy, na których będzie można zgłaszać swoje uczestnictwo w zabawach. Prosimy też wpisywanie się na listy obecności, są nam potrzebne w celach czysto kronikarskich.

  Jeżeli macie jakieś pytania piszcie do nas na forum. Mamy nadzieję, że przybędziecie licznie i będziecie się świetnie z nami bawić. Zapraszamy!

  Temat na forum
  KOMENTARZE (19)
 • Fandom

  XXIV Rzeszowskie Spotkanie Fanów Star Wars

  2008-09-01 22:09:09 Rzeszowska Akademia Mocy

  Przed nami kolejne Rzeszowskie Spotkanie Fanów Star Wars. Tym razem odbędzie się ono w sobotę 6 września. Spotkamy się o godzinie 16.00 przy studni, na rzeszowskim rynku, a następnie odczekawszy kwadrans na spóźnialskich, o 16.15 wyruszymy do wybranego lokalu (najprawdopodobniej do "Piwnicy" - ul. Sokoła 4, nieopodal teatru im. Wandy Siemaszkowej).

  W programie znajdą się następujące atrakcje:
 • dawka najnowszych wieści ze świata SW,
 • rozgrzewka przed premierą „The Clone Wars”,
 • plany dotyczące wspólnego wyjścia na premierę,
 • plany na Nawikon,
 • rozpoczniemy nowy cykl „Sylwetki silnych Mocą”,
 • dyskusje i rozmowy.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów:)  Temat na forum.
  KOMENTARZE (4)
 • Loading..