TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

StarForce 2009

2009-04-30 09:37:23 Rajourney

Po burzliwych i długich dyskusjach organizatorzy polskiego święta fanów Star Wars ostatecznie zdecydowali o wyborze nazwy konwentu. Zatem toruński konwent upamiętniający 30-lecie Gwiezdnych Wojen w Posce, który odbędzie się w 11 września w Toruniu, będzie nosił dumną nazwę: StarForce 2009!

Autorem powyższej nazwy i zarazem zwycięzcą konkursu został osobnik ukrywający się pod nikiem: Gieryol. Gratulujemy!
KOMENTARZE (23)

Fandom

Polish Garrison w Legolandzie - raport

2009-04-29 21:29:04 Polish Garrison

Z przyjemnością zapraszamy do lektury raportu z imprezy, która odbyła się w Legolandzie, w Günzburgu, a była poświęcona Gwiezdnym Wojnom.
W wydarzeniu licznie wzięli udział fani z 501. Legionu, a wśród nich reprezentacja Polskiego Garnizonu.
W tym miejscu znajdziecie raport (i zdjęcia) opisujący imprezę, w której wziął udział również Jeremy Bulloch (Boba Fett) i podczas której spełniono marzenie kolejnego małego fana, a która odbyła się w dniach 18-19.04.2009 r.
KOMENTARZE (10)

Fandom

V Spotkanie Wałbrzyskich Fanów Star Wars

2009-04-27 22:11:43 Eskadra Łotrów z Wałbrzycha

Zbliża się kolejny jubileusz na Dolnym Śląsku:

"Nadszedł czas na pierwszy jubileusz najmłodszego dolnośląskiego fanklubu. Już 10 maja (niedziela) odbędzie się V Spotkanie Wałbrzyskich Fanów Gwiezdnych Wojen.

Spotykamy się standardowo w "Rextauracji", o godzinie 13.00 rozpoczynamy świętowanie jubileuszu!

A w programie spotkania:

 • Revan - Czy KotOR bez niego byłby taki sam?
 • Dni Fantastyki 09 - fanklubowa wyprawa
 • 30-lecie Gwiezdnych Wojen w Polsce - okazjonalny konkurs
 • Konkurs niespodzianka
 • Przegląd materiałów dodatkowych do Sagi
 • Gwiezdnowojenny scenariusz - Star Wars Miniatures
 • Sprawy Fanklubu - Koszulki
 • II Spotkanie Dolnośląskich Fanów - przygotowania i pomysły
 • Oraz masa przeróżnych mniej lub bardziej sensownych tematów

  Zapraszam wszystkich fanów z Wałbrzycha i okolic oraz Wrocławia i Legnicy. Wszyscy mile widziani, zapewniamy odbiór z dworców.
  Niech Moc będzie z nami wszystkimi!"

  KOMENTARZE (4)
 • Fandom

  X Spotkanie Legnickich Fanów Star Wars

  2009-04-27 20:44:00 Prakseum

  Szykuje się jubileusz w Legnicy:

  "Maj w fandomie to nie tylko Dni Fantastyki, majówka na ulicy Obi-Wana Kenobiego, LVIII wielkopolskie, V wałbrzyskie czy XI łódzkie spotkanie, ale także okazja do odwiedzenia Legnicy i zawitania na X spotkaniu legnickich fanów Gwiezdnych wojen. Odbędzie się ono 9 maja 2009 ze względu na Dni Fantastyki, na które Legnica się wybiera, mając zamiary opanowania Wrocławia. Jako, że przygotowujemy kilka punktów programu, chcemy wszystko sobie wyjaśnić i omówić plan, a także zaznaczyć obowiązkowe pozycje na konwencie. Tradycyjnie spotkamy się w Vikosie przy ulicy Marsa, a zaczniemy o 13:00. A co dokładniej w planie?

 • uroczyste celebrowanie pierwszej dziesiątki naszych spotkań
 • Dni Fantastyki 2009: zapowiedzi naszych prelekcji, organizacja wewnętrzna oraz ustalenie wszystkich szczegółów wyjazdu
 • konkurs-niespodzianka Corrana Horna
 • drugi konkurs, prowadzony przez Herkaya, a skupiający się na cytatach
 • mecze miniaturek, które wprowadzą kolejne punkty do legnickiej wewnętrznej Ligi
 • spotkanie zostanie objęte programem Więcej lansu, co oznacza, iż za pojawienie się na nim, otrzymujesz +10 punktów w klasyfikacji legnickiej, zamiast standardowych +5
 • oraz to co zawsze, czyli miła atmosfera legnickich spotkań, jedzenie, napoje i masa fanów Gwiezdnych wojen w jednym miejscu!

  Zapraszamy oczywiście wszystkich fanów z Legnicy, okolic, Wrocławia, Wałbrzycha, a także bardziej odległych miast. Odbiór z dworca zapewnia Aquenral."

  KOMENTARZE (8)
 • Fandom

  Relacja z VII spotkania TISW

  2009-04-26 18:51:44 TISW

  Dnia 18 kwietnia odbyło się VII spotkanie TISW. Krótką relację z tego wydarzenia możecie obejrzeć na stronie Toruńskiego Imperium Star Wars, w dziale "Imprezy-Relacje".

  Ochotnicy z TISW, mogli tego dnia potrenować swoje umiejętności w machaniu mieczem świetlnym, z gośćmi z Włocławskiego Fanklubu Star Wars. Wielkie dzięki za przybycie i wspólne spędzenie czasu.

  Następne spotkanie odbędzie się prawdopodobnie jak zawsze w trzecią sobotę miesiąca, w klubie osiedlowym "Kameleon".

  KOMENTARZE (12)

  Fandom

  Zahcon 2009

  2009-04-26 15:06:55 Zahcon
  Pragniemy poinformować o zbliżającym się "Festiwalu Miłośników Fantastyki Zahcon 2009". Imprezę organizuje toruńskie Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki 'Mithost' oraz wolni strzelcy, we współpracy z Centrum Kultury Zamek Krzyżacki. W tym Toruńskie Imperium Star Wars.

  Festiwal odbędzie się w dniach 26-28 czerwca (piątek, sobota, niedziela) w Toruniu, w Szkole Podstawowej Nr 1 (ulica Wielkie Garbary) i na terenie ruin zamku krzyżackiego.

  Koszt wejściówki na imprezę organizatorzy będą starać się utrzymać na przyjaznym poziomie (w 2008 roku było to zaledwie 15 zł). W cenę wliczona będzie możliwość noclegu w salach zbiorowych w szkole.
  Można też będzie wykupić wejściówki jednodniowe: na sobotę, czyli główny dzień imprezy, na piątek i niedzielę. Posiadacze wejściówek jednodniowych na piątek i sobotę będą jednak musieli opuścić teren imprezy przed wyznaczoną godziną.

  Przewidziane są zniżki dla każdego, kto przeprowadzi godzinny punkt programu (prelekcję lub konkurs. Larpy i turnieje omawiane będą indywidualnie), a szczególnie aktywni twórcy programu wejdą za darmo. Naturalnie punkt programu musi zostać zgłoszony i uzyskać aprobatę - do tego służy formularz kontaktowy.

  Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę opiekuna na udział w konwencie (formularz należy wydrukować i dać opiekunowi do odręcznego wypełnienia).

  Zahcon odbywa się w centrum miasta, tak więc nie będzie żadnego problemu ze znalezieniem sklepu, restauracji, bądź innych miejsc, potrzebnych konwentowiczom. Po za tym przewidywane są zniżki na napoje alkoholowe i bezalkoholowe w knajpce konwentowej.

  W orientacji się w Toruniu, pomoże przydatna mapka google, z oznaczonymi, najważniejszymi punktami w centrum miasta.

  Osoby chętne, cały czas mogą wysyłać maile z pomysłami prelekcji. Jednakże nawet bez nich fani Star Wars nie będą się nudzić, gdyż już teraz są przygotowywane niespodzianki, dla osób które zjawią się na konwencie.

  Na stronie Zahconu (patrz źródło) można znaleźć relacje z poprzednich imprez, filmy video, oraz zdjęcia.

  Serdecznie zapraszamy!
  KOMENTARZE (13)

  Fandom

  Program bloku gwiezdnowojennego

  2009-04-25 17:54:48 strona

  Prezentujemy program bloku SW, jaki odbędzie się na tegorocznych Dniach Fantastyki, trwających od 15 do 17 maja we Wrocławiu.

  Organizatorami prelekcji, konkursów i turniejów jest Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen przy współpracy z Legnickim Prakseum Gwiezdnych Wojen oraz Grupą Szare Miecze.

  Oto program:

  - Krzysztof "Aquenral" Rewak i Wojciech "Wszelak" Wszelaki (Legnickie Prakseum Star Wars)

  "Yuuzhan Vongowie atakują Drogę Mleczną" - prelekcja

  Inwazja Yuuzhan Vongów na galaktykę przyniosła niewyobrażalne cierpienia i straty, ale czy zmienili oni także nasz świat? Przekonaj się jak pozagalaktyczni najeźdźcy przekształcili wizję postrzegania świata "Gwiezdnych wojen" przez nas i przyczynili się do rozwoju kolejnych jego części.

  - Tomasz "Fixer" Rewak i Wojciech "Wszelak" Wszelaki (Legnickie Prakseum Star Wars)

  "Wszystko, co chcieliście wiedzieć o tworzeniu strojów z Gwiezdnych wojen, ale baliście się zapytać" - prelekcja

  Poradnik jak we własnym zakresie stworzyć własne strój lub zbroję bohaterów "Gwiezdnych wojen" takich jak Mandalorianie czy Tuskenowie.

  - Krzysztof "Aquenral" Rewak, Patryk 'Zayne' Zabłocki (Legnickie Prakseum Star Wars)

  "Rozwój fandomu polskiego w XXI wieku" - prelekcja

  Zobacz jak powstawał polski fandom "Gwiezdnych wojen", gdzie istnieją poszczególne fanklubu, poznaj ich historię, a także przekonaj się, jak łatwo stworzyć inicjatywę fanowską w Twoim mieście!

  - Aleksander "Urthona" Jarosz (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen)

  Być jak George Lucas - Pokaz fanfilmów

  Gwiezdne Wojny to nie tylko filmy, książki czy gadżety, wielu fanów zainspirowanych dziełem G. Lucasa tworzy własne filmy opowiadające o Rycerzach Jedi, Mocy i wszystkim tym, co tak kochamy w Star Wars. Fanfilmy to próba pokazania tego jak sami odbiorcy widzą Gwiezdne Wojny, albo jak chcieliby widzieć. Spojrzenie na uniwersum Odległej Galaktyki z punktu widzenia fanów to interesujące doświadczenie, dla niektórych ciekawsze niż oficjalne produkcje. Te najciekawsze, najbardziej oryginalne i całkiem przypadkowe, z Polski i zagranicy, komediowe i kręcone „na poważnie”, udane i mniej udane, będzie można zobaczyć w trakcie wieczornego seansu.

  - Michał „Sev” Ogrodowicz, Karol "Wedge" Dobosz (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen)

  "Gwiezdne Wojny a Wojny Światowe" - prelekcja

  Wielokrotnie już próbowano doszukiwać się analogii między konfliktami zbrojnymi w Star Wars i tymi, które wydarzyły się naprawdę w naszej historii. Podobnie będzie i tym razem. Sprawdź na ile prelegenci przekonają Cię do swoich racji, a może zasieją ziarenko zwątpienia? Prelekcja stanowi klasyczny przykład znanych i wciąż aktualnych sporów na temat tego, czy Star Wars to tylko fikcja czy może historia oparta na faktach historycznych?

  - Marcin "Banita" Gleń

  "Autostopem przez Odległą Galaktykę - RPG Star Wars" - prelekcja Kto nie chciał władać całym Imperium, ratować planetarnych księżniczek lub zostać Jedi? Ty? W takim razie nie zrozumiesz jaką frajdą jest wcielić się w postać łowcy nagród, pilotować Sokoła Milenium czy wpaść do zsypu na Gwieździe Śmierci. Jeśli jednak chciałeś zawsze być Lukiem Skywalkerem lub Hanem Solo przyjdź koniecznie i dowiedz się jak spełnić swoje marzenia za pomocą RPG Star Wars. Poznaj zasady, podręczniki i graj. Przy odpowiedniej liczbie zainteresowanych jest szansa na rozegranie sesji. Trzeba tylko przekonać prowadzącego :)

  - Ludwiczek, Adam "Yeleniu" Kostrzewski i Marcin "Ray Solar" Wiktor

  "Historia rodu Skywalkerów" - prelekcja
  Nazwisko Skywalker po raz pierwszy pojawiło się w "Nowej Nadziei" i od tamtej pory występuje praktycznie w każdej książce czy komiksie spod znaku Star Wars. Jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych słów z całej Sagi, wizytówką i gwarantem popularności kolejnych pozycji spod znaku SW. Jeśli lubisz rodzinną atmosferę przyjdź i poznaj dzieje tej familii od Shmi aż po Cade'a i spotkaj cały ród w komplecie.

  - Ludwiczek, Adam "Yeleniu" Kostrzewski i Marcin "Ray Solar" Wiktor

  Co Ty wiesz o NEJ? - konkurs wiedzowy

  Nowa era Jedi - seria książek, która ma tyle samo fanów, co przeciwników. Są tacy, którzy nienawidzą serii książkowej NEJ oraz tacy, którzy ją uwielbiają. Nie wiadomo kto ma rację, ale jedno jest pewne, pojawienie się jej zmieniło oblicze uniwersum Star Wars na zawsze.Niezależnie od tego po której stronie barykady stoisz, przyjdź i sprawdź swoją wiedzę w tej sferze.

  - Michał „Sev” Ogrodowicz, Jakub „Appo” Wieczorek (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen)

  Po prostu: Gry Star Wars - prelekcja

  Nie samą Mocą żyje Jedi, a fan nie tylko filmami i książkami czy komiksami. Bardzo ważnym elementem uniwersum SW są gry wszelkiej maści: planszowe, bitewniaki, RPG, komputerowe, towarzyskie, karcianki... Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Sprawdź, które z nich najbardziej odpowiadają Tobie.

  - Michał "Asimmo Adenin" Strzelecki , Łukasz "Mr. Hania" Hanuszczak, Michał "Gumol" Gomoliszek, Wojciech "Wszelak" Wszelaki (Legnickie Prakseum Star Wars)

  Imperator Palpatine: życie i twórczość, czyli od narodzin aż do śmierci

  W Gwiezdnych Wojnach znajdziemy wiele niebanalnych postaci, które wywarły ogromny wpływ na losy Galaktyki. Jedną z nich bez wątpienia jest Imperator Palpatine znany również jako Darth Sidious, który nie tylko zdruzgotał Zakon Jedi, ale także jako doskonały polityk uzyskał tytuł Wielkiego Kanclerza, a potem został Imperatorem. Jeśli chcesz poznać siłę geniuszu nie możesz przegapić tej prelekcji.

  - Michał "Asimmo Adenin" Strzelecki , Łukasz "Mr. Hania" Hanuszczak, Michał "Gumol" Gomoliszek, Wojciech "Wszelak" Wszelaki (Legnickie Prakseum Star Wars)

  Szturmowcy Imperium: szkolenie, wyposażenie oraz ich specjalizacje.

  Szturmowcy stali się siłą i znakiem rozpoznawczym Imperium. Stanowili wykwalifikowane zaplecze militarne, działające przede wszystkim jako oddziały uderzeniowe i pacyfikacyjne zarówno na powierzchniach planet, jak i na pokładach okrętów kosmicznych. Większość jednostek szturmowców było formacjami piechoty, istniał jednak szereg jednostek specjalizowanych. Sprawdź czego jeszcze o nich nie wiesz?

  - Jagoda „Tori Forebode" Stępniewska

  Filmowe nawiązania do SW - prelekcja

  Gwiezdne Wojny stały się nieodłącznym elementem popkultury. Bez względu na szerokość geograficzną, na całym świecie można spotkać rzesze miłośników gwiezdnej sagi, ale nie tylko oni wiedzą kim jest Darth Vader i do czego służy miecz świetlny. Motywy z Gwiezdnych Wojen można obecnie spotkać wszędzie, a najczęściej w produkcjach filmowych. Czy umiesz wymienić choć kilka z nich? Dowiedz się jak inni twórcy filmowi nawiązują do Uniwersum SW w swoich dziełach filmowych.

  - Janusz ,,Carno” Tomaszewski

  Władcy Imperium - od Palpatine'a do Roana Fela - prelekcja

  Kto na przełomie blisko 150 lat rządził w Imperium, ze szczególnym uwzględnieniem okresu Galaktycznej Wojny Domowej - biografie, opis zdobycia władzy, legitymacja rządów i jej brak. Popatrz na uniwersum Star Wars z politologicznego punktu widzenia.

  - Janusz ,,Carno” Tomaszewski i Sylwia "Dhoine" Wajsbard

  Ustrój polityczno-gospodarczy Imperium - prelekcja

  Ideologia Nowego Ładu; system władzy w Imperium; niewolnictwo i zinstytucjonalizowany rasizm we wczesnym Imperium - analiza społeczno-kulturowa zjawiska; gospodarka Imperium - fakty i mity

  - Janusz ,,Carno” Tomaszewski

  Zasada dwóch – zasada chybiona? - panel dyskusyjny

  Darth Bane – wizjonerstwo czy brak wyobraźni? Zerwanie łańcuchów czy ich nałożenie? Porozmawiaj z innymi na temat Zasady Dwóch i posłuchaj ich opinii.

  - Ania "Shelob" Garlej & Wojtek "Immo" Cajgner

  "Lubimy ich, bo są łajdakami", czyli przestępcy i outsiderzy wszelkiej maści w świecie Gwiezdnych Wojen. - prelekcja

  Wszyscy znają Republikę, Separatystów, Rebelię i Imperium. Konflikt dobra ze złem w czasach filmów oraz bezpośredio przed nimi i po nich nie angażował ideologicznie wszystkich mieszkańców galaktyki. Abstrakcyjne wartości reprezentowane przez strony konfliktu nie znaczyły wiele dla przestępczego półświatka i grona wolnych strzelców imających się nie zawsze budzących zachwyt profesji - chyba, że mogli na tym skorzystać. Prelekcja ta przybliży właśnie takie postaci i wyjaśni ich motywy. Dojdzie też do prób uzasadnienia, czemu u wielu właśnie oni budzą największy podziw.

  - Ania "Shelob" Garlej & Wojtek "Immo" Cajgner

  "Technologia Paradoksów", czyli co wynaleziono w Galaktyce Gwiezdnych Wojen i dlaczego czasem jest to bez sensu.

  Miecz świetlny. Myślące maszyny. Miotacz energetyczny. Hipernapęd. Klonowanie. Cywilizacja w świecie Gwiezdnych Wojen stoi na wysokim poziomie technologicznym. Ale czy na pewno? Zagmatwane kwestie dotyczące dziwnych, nierzadko niemal bezużytecznych urządzeń, fakt nieistnienia oczywistych technologii oraz chronologiczny, choć nie zawsze wprost proporcjonalny do osi czasu rys rozwoju broni, androidów i pojazdów to temat tej prelekcji.

  - Aleksander "Hialv Rabos" Jędrzejczyk (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen)

  Archeologia w świecie Star Wars: organizacje, instytucje i jednostki. Przegląd problematyki. - prelekcja

  W uniwersum Gwiezdnych wojen świat fikcyjny przeplata się z rzeczywistym, przeszłość z przyszłością, a wszystko to przenika niewidoczna Moc. Nawet w świecie gdzie spełniają się przepowiednie, bezcenne artefakty i znaleziska archeologiczne niejednokrotnie odgrywają ważną rolę w dziejach Galaktyki. Nie wiedziałeś, że w Star Wars istnieje archeologia? W takim razie jest to prelekcja dla Ciebie.

  Izabela "Taraissu" Rutkowska, Karol "Wedge" Dobosz (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen)

  Pomniejsze bóstwa Jedi i inni - o mocach nadprzyrodzonych użytkowników Mocy.

  Nadzwyczajne zdolności zawsze wzbudzały podziw, zainteresowanie i lęk. W uniwersum Star Wars zamiast siły magicznej funkcjonuje Moc, która pozwala jej użytkownikom na dokonywanie rzeczy niedostępnych zwykłym śmiertelnikom. Przesuwanie kamienia czy przywoływanie broni do ręki wydaję się błahostką w porównaniu z dokonaniami niektórych użytkowników Mocy. Wiele z tych dokonań można by określić cudami, a więc i samym wykonawcom dodać tym samym cech boskich. Tylko czy w świecie SW mogliby żyć bogowie? Tego nie wiemy, ale możemy się przekonać co by robili gdyby tak było. Prelekcja zaprezentuje najbardziej spektakularne i niejednokrotnie przesadzone dokonania użytkowników Mocy.

  - Karol Hellruner, Michał "Asimmo Adenin" Strzelecki , Michael Jakcson (Legnickie Prakseum Star Wars)

  "ZUO i MHROK w Star Warsie" - prelekcja

  Co wiesz o ciemnej stronie Mocy? Czy znasz Bractwo Mrocznych Jedi (www.darkjedi.outerrim.pl)? Wolisz Sithów niż Jedi? Sprawdź co do powiedzenia na ten temat ma przedstawiciel Wilczych Stad i Dzieci Nocy (www.wsdn.jor.pl) i słuchaj uważnie, bo po prelekcji odbędzie się specjalny konkurs.

  - Karol Hellruner, Michał "Asimmo Adenin" Strzelecki , Michael Jakcson (Legnickie Prakseum Star Wars)

  Jak Dobrze być złym - konkurs

  Konkurs po ciemnej Stronie Mocy, podobno dobrze smakuje ze wcześniejszą prelekcją.

  - Agata „Aeri” Kostrzewska (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen)

  Bob Budowniczy Star Wars - Konkurs konstruktorski

  Gwiezdne Wojny to przede wszystkim wszelkiej maści konstrukcje statków kosmicznych, stacji bojowych i innych pojazdów cieszących oko i wzbudzających zachwyt widzów. Wymyślne środki lokomocji to jedna z wizytówek SW. Każdy z nas po cichu marzy, aby zasiąść za sterami jednego z nich. Być może uda się spełnić owe pragnienie i do tego zgarnąć nagrodę. Konkurs nie tylko dla mechaników, ale ludzi z polotem i poczuciem humoru.

  - Michał "Misiek" Wolski (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen)

  Co Luke Skywalker zrobił z Zakonem Jedi? - panel dyskusyjny

  Luke Skywalker odbudował własnymi siłami Zakon Jedi borykając się z wieloma trudnościami, często dokonując złych wyborów i idąc na niechciane kompromisy. Nie mając wyraźnego wzorca postanowił zrealizować własną wizję Zakonu Jedi. Co z tego wynikło? Posłuchaj podsumowania i podziel się własnymi przemyśleniami.

  - Paweł „Harpoon” Dywelski

  Sabacc - najpopularniejsza gra świata Star Wars, w którą z powodzeniem można grać na żywo jedynie przy użyciu odpowiednich kart. Zapraszamy do poznania zasad i nauki gry. W planie jest także turniej.

  - Marcin"Banita" Gleń (GR)

  Rozgrywki w TCG (Trading Card Game) - weź udział w grze i wygraj lub po prostu oglądaj zmagania graczy i podziwiaj piękne karty do gry. Dla zainteresowanych nauka gry i wyjaśnienie podstawowych zasad.

  - Kalambury Star Wars - konkurs drużynowy. (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen)

  Zmierz się z absurdalnymi hasłami i wyginaj śmiało ciało oraz umysł.

  - Konkurs Wiedzowy - klasyczny konkurs wiedzy na temat uniwersum Star Wars, z roku na rok coraz trudniejszy, bo wraz z kolejnymi książkami, komiksami i serialami ilość pytań rośnie. (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen)

  - Oskar "Luke" Chałupczak (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen) (GR)

  Star Wars Miniatures - bitewna gra planszowa, osadzona w swiecie Gwiezdnych Wojen.

  W programie: prezentacja zasad, nauka gry oraz turniej. Wybierz MOCny skład i zwyciężaj!

  Temat na forum.


  KOMENTARZE (37)

  Fandom

  Mara Jade w Polish Garrison

  2009-04-23 17:10:14 Polish Garrison

  Polski oddział 501st Legion nie przestaje się rozwijać. Jego szeregi zasiliła kolejna członkini, znana polskim fanom z przetłumaczenia powieści "Dziedzictwo Mocy: Wygnanie".

  "W szeregi Polish Garrison wstąpiła kolejna osoba, jest nią Anna „faultfett” Hikiert (SL 8384) z Warszawy. Ania posiada kostium Mary Jade. Jest to już czwarty, a pierwszy kobiecy, kostium Sith Lorda w polskiej placówce. Gratulujemy."

  Serdecznie gratulujemy!:)
  KOMENTARZE (52)

  Fandom

  Dni Fantastyki 2009

  2009-04-18 22:07:21 strona

  Niedawno informowaliśmy o akredytacji na konwent Dni Fantastyki 2009, dzisiaj pragniemy przekazać Wam trochę więcej informacji na temat samego konwentu.  Tegoroczna edycja Dni Fantastyki upłynie pod znakiem obchodów 30 rocznicy Gwiezdnych Wojen w Polsce. Gośćmi specjalnymi imprezy będzie Polish Garrison - będący częścią międzynarodowej organizacji LEGION 501st zrzeszającej ponad 3000 fanów Star Wars z 30 krajów. Program tegorocznych Dni Fantastyki zostanie w dużej mierze poświęcony właśnie wydarzeniom związanym z fenomenem sagi George'a Lucasa. Wśród atrakcji znajdą się m.in. koncert orkiestry symfonicznej w muszli amfiteatru zamkowego, która zagra najbardziej znane tematy muzyczne z Gwiezdnych Wojen, spektakl teatralny "O czym szepcze R2D2", konkursy, turnieje, inscenizowane pokazy w wykonaniu członków Polish Garrison oraz widowisko multimedialne "Światłocień" w wykonaniu wrocławskiej grupy Szare Miecze. Przewidywana jest również wizyta Geralda Home'a oraz Garricka Hagona. Gościem Dni Fantastyki będzie również Stanisław Mąderek, reżyser, scenarzysta, pomysłodawca i twórca krótkometrażowego, internetowego przeboju "Stars in Black" oraz pełnometrażowego filmu "Gwiazdy w Czerni".

  Jednak tegoroczne Dni Fantastyki to nie tylko atrakcje związane z Gwiezdnymi Wojnami. Jak co roku odbędą się działania również w innych blokach programowych, mających swoich zagorzałych fanów. Dni Fantastyki to również spotkania z pisarzami, redakcjami fantastycznymi, krytykami, czyli działania związane z blokiem literackim.

  Gościem specjalnym części literackiej będzie jedne z najbardziej znanych i poczytnych twórców powieści grozy, brytyjski pisarz GRAHAM MASTERTON, który przylatuje do Polski na specjalne zaproszenie Centrum Kultury "ZAMEK". Ponadto będziemy gościć m.in. Olgę Gromyko z Białorusi oraz polskich twórców nurtu: nową gwiazdę polskiej fantastyki Łukasza Orbitowskiego oraz Ewę Białołęcką, Milenę Wójtowicz, Andrzeja Ziemiańskiego, Marcina Przybyłka, Jakuba Ćwieka (lista wciąż jest uzupełniana). Wśród gości honorowych imprezy pojawi się wdowa po jednym z najbardziej znanych i cenionych twórców polskiego s-f Januszu Zajdlu - Jadwiga Zajdel.

  W podziemiach zamkowych odbędą się turnieje gier bitewnych, m.in. Warhammer 40 000, turniej Władcy Pierścieni z główną nagrodą w postaci repliki miecza z tegoż filmu - przyznawanie tak specyficznej nagrody w tym turnieju stało się już tradycją wrocławskich Dni Fantastyki. Ponadto odbędą się rozgrywki w ramach bloków gier planszowych, sesje RPG, Larpy. W tym roku zapraszamy również do wyjątkowo rozbudowanego multmedia games room, gdzie będzie można spróbować swoich sił na najnowszych konsolach oraz grach komputerowych.


  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na konwent, a jako patroni medialni imprezy obiecujemy trzymać rękę na pulsie i informować o wszelkich nowościach z nim związanych na bieżąco.
  KOMENTARZE (30)

  Fandom

  57. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2009-04-15 23:53:04 Gunfan

  Witajcie. Mamy już wiosnę, więc chyba każdy chętnie wybierze się na spotkanie fanów. Okazja nadarzy się niedługo.

  Termin: 25 kwietnia;
  Miejsce: Klub Muzyczny "Źródło", Katowice, ul. Sobieskiego 27;
  Czas: start ok. 13:00-14:00.

  W planach jak zwykle moc rozmów starwarsowych i nie tylko, a także omówienie kilku pomysłów organizacyjnych na drugą połowę roku.

  Wszelkie pytania i sugestie kierujcie na mail: Gunfan lub na nasze forum.

  Serdecznie wszystkich zapraszamy!

  Tradycyjnie prezentujemy mapkę jak dotrzeć na miejsce:

  KOMENTARZE (18)

  Fandom

  X spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2009-04-15 17:49:55 Łódzki Fanklub SW

  Już w najbliższą sobotę jubileusz w Łodzi:

  "Już 18 kwietnia odbędzie się jubileuszowe X spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars, na które mamy przyjemność zaprosić wszystkich fanów z Łodzi i okolic. Tradycyjnie spotykamy się o 15:00 pod Łódzkim Domem Kultury przy ulicy Traugutta 18 aby następnie udać się do sali nr 313 ŁDKu.

  Co mamy w planach?
 • Głównym „gwoździem” spotkania będzie prelekcja Shvagra na temat „X-Wing Rogue Squadron – książki, komiksy, gry”
 • Poza prelekcją czas umilamy także różnymi formami gier począwszy od standardowego quizu wiedzowego poprzez SW:Miniatures kończąc na SW:PocketModel
 • Fanklub a fani – rozmowy o fanach i ich zaangażowaniu w fandom

  Możesz dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 5, 7, 9, lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.

  Wszelkie pytania prosimy kierować na naszą stronę www.lfsw.pl albo do Yaeriusa (gg:7802581)
  Serdecznie zapraszamy!"

  KOMENTARZE (3)
 • Fandom

  Zmiany w Polish Garrison

  2009-04-15 17:30:07 Polish Garrison

  Co nowego w polskim oddziale 501st Legion?

  "W Polish Garrison zaszły w ostatnich dniach dość znaczące zmiany, i tak:

  - w szeregi Polish Garrison wstąpił kolejny Navy Troopera jest nim Przemysław „Jok” Grzesiak (IN 8665) z Buska – Zdroju.

  - Wojciech „DARK WOJTEK” Nowak (TI 1415) postanowił zmienić swój kostium i profil. Obecnie będzie reprezentować Polish Garrison jako Baron Fel. Kostium Wojtka jest jednym z najlepszych kostiumów Barona w 501st Legion.

  - Piotr „Falcon” Bereza (TB 8484) został przyjęty do the Lancer Squad grupy Biker Scottów, których zbroje najbardziej zbliżone są do oryginału. "


  Serdecznie gratulujemy!
  KOMENTARZE (23)

  Fandom

  VII Spotkanie TISW

  2009-04-14 20:12:43 TISW


  Zapraszamy wszystkich z Torunia i okolic na najbliższe spotkanie toruńskich fanów, które odbędzie się w sobotę 18 kwietnia.
  Jak zawsze spotykamy się pod pomnikiem Piłsudzkiego, o godzinie 12:50 skąd następnie idziemy do klubu osiedlowego Kameleon.
  Na przybyłych czeka mnóstwo atrakcji, na pewno nie będziecie się nudzić.


  Plac Rapackiego znajduje się tuż za mostem nad Wisłą, naprzeciwko wejścia na starówkę. Serdecznie zapraszamy!

  Więcej informacji o spotkaniu znajdziecie w tym temacie na forum fanklubu. ZAPRASZAMY!

  KOMENTARZE (22)

  Fandom

  LXVI Imperiada

  2009-04-11 22:25:40 Wrocławski Fanklub SW

  W imieniu Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen zapraszamy serdecznie na LXVI Imperiadę, jaka odbędzie się w sobotę, dnia 18 kwietnia roku Pańskiego 2009 we Wrocławiu. Miejscem zbiórki jest Empik w Rynku o godzinie 11:45, skąd przybyli fani o 12:00 udadzą się do znanej i lubianej knajpy "Globetrotter" na rogu ulicy Odrzańskiej i Mostów Pomorskich.

  Jak można się domyśleć, w związku ze zbliżającymi się Dniami Fantastyki 2009 we Wrocławiu, które przypominamy potrwają od 15 do 17 maja, program w znacznej mierze będzie podporządkowany temu wydarzeniu, co oznacza szeroką dyskusję na temat szczegółów konwentu. A co za tym idzie mile widziane są wszelkie pomysły, słowa otuchy, dary dziękczynne i oklaski dla Organizatorów w osobie Taraissu, która - przypominamy - przyjmuje zgłoszenia prelekcji i punktów programu (zapewniające prelegentom wieczną chwałę oraz obniżające cenę za wstęp na konwent). Ale żeby nie być monotematycznym, w programie znajdzie się też miejsce na:

  * Dyskusję "Leia Organa zamiast Luke`a Skywalkera" - czyli o tym, czy Star Wars w kobiecym wydaniu zdobyłoby taką popularność? I jak ostatnio każdy będzie się musiał wypowiedzieć!

  * Porady i nauki Mesjasza Fandomu Star Wars, który tym razem opowie Wam o złowieszczych działaniach mrocznej O.J.

  * Specjalna zabawa grupowa, która wspomoże fanklub (A Ty co zrobiłeś dla Fanklubu?), zabawi gości (żeby pamiętali jak u nas fajnie i wracali tłumnie) i samych uczestników i zapunktuje w rankingu punktów lansu (komentarz zbędny)

  Serdecznie zapraszamy w celu nabicia Punktów Lansu, zjedzenia Gyrosa Szeherazady Special i nie tylko!

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (13)

  Fandom

  Dni Fantastyki - informacje o akredytacji

  2009-04-10 05:21:22 strona DF

  Tegoroczna edycja Dni Fantastyki odbędzie się we Wrocławiu-Leśnicy w dniach 15-17 maja. Tym razem poświęcona będzie 30-leciu Gwiezdnych Wojen w Polsce.

  Dla tych, którzy się tam wybierają podajemy informacje o cenach biletów i noclegów.

  AKREDYTACJE

  Karnet 3-dniowy - 25 zł.

  Bilet jedniodniowy piatek lub sobota - 15 zł.

  Bilet jednodniowy niedziela - 10 zł.

  Karnet w przedsprzedaży - 20 zł. - (1-30 kwietnia)

  NOCLEGI
  Dla osób spoza Wrocławia dostępne będą tanie noclegi zbiorowe niedaleko miejsca imprezy

  Szkoła Podstawowa Nr 51 im. Jana Pawła II UL. KRĘPICKA 50, 54-018 (szkoła z ub. roku)

  Na miejscu dostępne będą sale noclegowe, prysznice oraz aneks kuchenny z wyposażeniem.

  Koszt noclegów: 10 zł /os / dwie noce

  Nie ma możliwości wykupienia noclegu tylko na jedną dobę

  Wymagane oczywiście własne karimaty i śpiwory a w przypadku osób niepelnoletnich także zgoda rodziców lub opiekunów.

  Noclegi w przedsprzedaży przy zakupie karnetu - 9 zł. (od 1-30 kwietnia)


  Jeśli chcecie zaoszczędzić sobie czas i nie stać w dużych kolejkach, organizatorzy udostępnili możliwość zamówień biletów przez Internet. Dla tych, którzy to zrobią będzie specjalne stanowisko akredytacyjne. Formularz dostępny jest tutaj.

  Temat na forum.


  KOMENTARZE (20)

  Fandom

  19. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

  2009-04-09 21:45:01 SKFSW

  Najbliższe spotkanie fanów w Krakowie odbędzie się w 3. sobotę miesiąca czyli 18 kwietnia. Jak zwykle o 13.00 godzinie pod fontanną na Placu Mariackim. Następnie fani udadzą się najprawdopodobniej do Starego portu.

  Program wygląda następująco:
 • Gry i zabawy. Tym razem Komix z Krishimą przygotowują arcytrudne i pokręcone hasła do kalambur.
 • Omówimy też kilka spraw technicznych.
 • W co miesięcznym cyklu "Czytam sobie książkę z SW 20 minut dziennie" - będziemy gorąco dyskutować o: "Ja, Jedi" (prowadzi Komix).
 • Ponadto możliwa jest też gra w Miniaturki.
 • Nie zabraknie także dyskusji na przeróżne tematy. Zachęcamy zarówno fanów z Krakowa i jego okolic oraz z odleglejszych miejsc do przybycia!


  Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars
  Temat na forum
  KOMENTARZE (14)
 • Fandom

  Turnieje Miniaturek na Grojkonie

  2009-04-09 20:43:02 www.grojkon.pl

  W Bielsko-Białej odbędzie się druga edycja Grojkonu, konwentu będącego zjazdem miłośników literatury fantastycznej, gier fabularnych, planszowych, figurkowych, karcianych i terenowych.
  Impreza odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia 2009 r., w V Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Słowackiego 45.

  W programie znajdą się turnieje miniaturek:
  Sobota
  Star Wars Miniatures – Mistrzostwa Podbeskidzia
  Start: 18:00; Zakończenie: ok. 20:00; Format: Limited; Wpisowe: 15 zł
  Nagrody: Puchar i tytuł Mistrza Podbeskidzia 2009, figurki, mapy

  Niedziela
  Star Wars Miniatures – Constructed 150 pkt
  Start: 11:00; Zakończenie: ok. 15:00; Format: 150 pkt; Wpisowe: 5 zł
  Nagrody: figurki, mapy

  Zapisy na każdy turniej rozpoczynają się na 30 minut przed planowanym startem.

  A także konkurs Star Wars, który odbędzie się w piątek o godzinie 20.00.

  Cały program znajdziecie w tym miejscu.

  Temat na forum.

  www.grojkon.pl

  KOMENTARZE (11)

  Fandom

  Raport z IV spotkania wałbrzyskich fanów SW

  2009-04-09 18:10:36 Eskadra Łotrów z Wałbrzycha  W Wałbrzychu, w ostatnią sobotę odbyło się spotkanie fanów Star Wars. Na stronie Eskadry Łotrów z Wałbrzycha znajdziecie raport opisujący to wydarzenie:

  Raport z IV spotkania wałbrzyskich fanów SW

  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  LVII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2009-04-09 00:40:35 SWFSW

  Zważywszy na okres Świąt Wielkiej Nocy LVII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars odbędzie nie jak to zwykłe przypadało - w drugą sobotę miesiąca, ale tydzień później. Święta to w końcu czas, który powinniśmy spędzać z rodziną, zarówno na przygotowaniu jak i na samym świętowaniu. Tak więc spotykamy się w Poznaniu 18 kwietnia o godzinie 12 na placu Mickiewicza pod pomnikiem Wieszcza, by następnie przemaszerować do naszego pubu spotkaniowego - Academica, który mieści się na ulicy Taczaka. Na przybyłych czeka spora dawka Star Wars i %Mocy% w płynie. Program zaczniemy realizować około godziny 14.

 • „The Clone Wars” - koniec pierwszego sezonu serialu, blamaż Lucasa czy wielki sukces?
 • Pyrkon 2009 - podsumowanie imprezy
 • DFy 2009 - pierwsze ustalenia wyjazdowe
 • forma SWFSW - zgłoszenia, interpelacje etc.
 • gry i zabawy, czyli SW Miniatures, sabacc, SW TCG
 • Każdy cos od siebie - "Co musiało by się stać, żebym rzucił Gwiezdne Wojny?"
 • kącik książkowy - "Prawdziwe barwy"
 • święta, świeta i po świętach, czyli o naszych prezentach Star Wars
 • kącik komiksowy - Zayne Carick gladiatorem? Krayat był Jedi? SWK atakuje!
 • Wielkopolska Liga Konkursowa – półfinał sezonu pierwszego, czyli konkurs niespodzianka (start około godziny 16)

  Z pierwszych zapowiedzi wynika, że na Spotkaniu pojawią się nowi członkowie z naszej małej gwiezdnowojennej społeczności wielkopolskiej. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytania odnośnie spotkania, powinien je zadać na forum w odpowiednim temacie. A nam nie pozostaje nic innego jak wszystkich fanów Star Wars – nie tylko tych z Poznania, czy Wielkopolski - zaprosić do wspólnej zabawy 18 kwietnia!

  Temat na forum
  KOMENTARZE (7)
 • Fandom

  Dragon 2009 - odwołany

  2009-04-08 21:18:25 Dragon

  Niestety z Lublina napłynęły do nas smutne wieści. Oto informacja jaką nadesłali do nas organizatorzy Dragonu 2009.

  Z przykrością informujemy, że tegoroczna edycja Dragonu nie odbędzie się. Przyczyną odwołania konwentu jest zmiana warunków wynajmu przez szkołę konwentową na takie, które były dla nas nie do przyjęcia. Mimo usilnych starań nie udało nam się w tak krótkim czasie przed terminem imprezy znaleźć innego miejsca dla przeprowadzenia Dragonu. Przepraszamy wszystkich tych, którzy planowali przyjechać na konwent. Jednocześnie mamy nadzieję, iż organizacja Dragonu 2010 przebiegnie już bez żadnych komplikacji. Liczymy, że wybaczycie nam tegoroczny falstart i tłumnie przybędziecie w przyszłym roku.

  W takim wypadku nie pozostaje nam nic innego jak życzyć organizatorom powodzenia w przyszłym roku.
  KOMENTARZE (15)

  Fandom

  IX Spotkanie Legnickich Fanów Star Wars

  2009-04-02 08:17:35 Prakseum

  Czas szybko biegnie, pora na kolejne spotkanie w Legnicy:

  "Powoli zbliża się kwiecień, a my jeszcze nie mamy oficjalnej zapowiedzi spotkania fanów w Legnicy? Nieprawda, właśnie się zaczyna w tym momencie! 19 kwietnia, czyli w nietradycyjną trzecia niedzielę miesiąca odbędzie się dziewiąte spotkanie legnickich fanów Gwiezdnych wojen, co oznacza, że tylko jednego brakuje nam do pełnej Dziesiątki. Spotykamy się oczywiście w Vikosie przy ulicy Marsa, zaczynamy około 13:00, jednak zmiana czasu umożliwia dłuższą zabawę, więc mamy zarezerwowane miejsce do 19:00. Co ciekawego mamy w planie? Ano, sporo rzeczy:

 • omówienie sprawy organizacji wewnętrznej, która miałaby zająć się kostiumami i zbrojami oraz fanfilmem, a także nadanie jej nazwy
 • dyskusja nad przyszłością Gwiezdnych wojen - zarówno po czasach Dziedzictwa, jak i śmierci George'a Lucasa
 • dysputa nad organizacją fanklubu
 • początek rozmów i deklaracji chętnych na wrocławskie Dni Fantastyki 2009, a zamierzamy wybrać się tam sporą gromadą
 • tradycyjny konkurs-niespodzianka Aquenrala z nagrodą kosztującą dziesięć razy więcej nie tradycyjny komiks; tym razem niestety nie zespołowo, jednak zdecydowanie rozrywkowo
 • drugi konkurs, już wiedzowy, prowadzony przez Asimmo Adenna, czyli Co wiesz o Imperatorze Palpatinie?
 • mecze miniaturek, które wprowadzą kolejne punkty do Ligi
 • oraz to co zawsze, czyli miła atmosfera legnickich spotkań, jedzenie, napoje i masa fanów Gwiezdnych wojen w jednym miejscu!"
  KOMENTARZE (5)
 • Loading..