TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

LXV Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

2009-07-31 18:49:40 BFSW

Na stronie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars pojawiła się informacja o LXV Spotkaniu tej organizacji.

W najbliższą sobotę, to jest 1.08.09, spotkanie odbędzie się, ze względu na to, że są wakacje, w klubie Estrada. Zbiórka o godzinie 16:00 przy MDK 4 na ul. Dworcowej 82. Na spotkaniu oczywiście garść nowinek odnośnie StarForce 2009, ciekawostek Star Wars oraz innych rzeczy. Zapraszamy!
KOMENTARZE (1)

Fandom

Master Truck 2009 i Polish Garrison - raport

2009-07-28 15:09:21 Polish Garrison

Zgodnie z zapowiedzią Polish Garrison pojawił się w Opolu na Międzynarodowym Zlocie Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych Master Truck 2009.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czy uczestnikom zlotu udało się odnaleźć gwiezdnowojennego TIRa musicie przeczytać raport, który znajduje się w tym miejscu

Przy okazji informujemy o nowym kostiumie w zasobach PG.
Ola Świst (ID8701) została zaliczona w poczet formacji Scout Trooper'ów.
Gratulujemy!
KOMENTARZE (2)

Fandom

Endor 2009

2009-07-24 23:37:22 Banita

Kultowa impreza plenerowa organizowana w śląskich Pilchowicach odbędzie się również w tym roku. Organizator „zlotu” – znany fandomowy działacz i aktor don Banita zaprasza wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen na swoje wiejskie ranczo pod Gliwicami. Tak więc Endor 2009 rozpocznie się w sobotę 1 sierpnia i trwać będzie aż do niedzielnego przedpołudnia 2 sierpnia. W nocy przyjezdni będą mieli okazję ogrzać się przy ognisku, a także skorzystać z jego walorów i usmażyć sobie własnoręcznie kiełbaskę. Ponadto warto zabrać strój kąpielowy ponieważ w planie imprezy przewidziany jest wypad nad pobliski „zalew”.

Dotarcie do Pilchowic jest stosunkowo proste. Wystarczy wysiąść z pociągu na stacji kolejowej w Gliwicach i później autobusem PKS spod dworca dojechać do samych Pilchowic. Autobusy kursują średnio co godzinę, więc nikt nie powinien mieć większych problemów z dojazdem. Wszelkie pytania odnośnie Endoru 2009 należy kierować pod adresem Banity na numer Gadu-Gadu: 1600666.

Każdy kto zastanawia się nad przyjazdem na Endor 2009, niech przyjrzy się bliżej relacji z zeszłorocznej edycji imprezy i poczuje jej Moc. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze i nie zakłuci przebiegu biesiady...


Temat na forum
KOMENTARZE (10)

Fandom

StarForce 2009

2009-07-22 10:38:07 Rajourney

StarForce 2009 to oficjalne obchody 30- lecia Star Wars w Polsce. Równocześnie konwent ma być świętem rodzimego fandomu.
Organizatorzy, wsłuchując się pilnie w głos ludu, obserwując wszelkie dyskusje dotyczące konwentu oraz mając na uwadze zadowolenie środowiska fanowskiego w Polsce, mają zaszczyt zaprosić potencjalnych twórców programu do współpracy.

Szczególnie liczymy na osoby, które chciałyby przygotować i wygłosić prelekcje/ prezentacje o tematyce gwiezdnowojennej (szczególnie dotyczące epizodu IV), aczkolwiek nie zarzucimy żadnego błyskotliwego pomysłu.

Zgłoszenia (oraz ewentualne pytania) prosimy kierować na adres:
rajourney@op.pl

W zgłoszeniu należy wymienić:
 • tytuł prelekcji/ prezentacji;
 • konspekt;
 • czas prezentacji/ prelekcji (do 45 minut);
 • zapotrzebowanie sprzętowe¹.


 • ¹Organizatorzy zapewniają sprzęt audiowizualny i komputerowy.  StarForce 2009 odbywa się za zgodą firmy Lucasfilm Ltd., która na potrzeby konwentu i jego promocji udzieliła organizatorom zgody na korzystanie ze znaków towarowych i zdjęć pochodzących z sagi Star Wars.

  © 2009 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization.


  Temat na forum.
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  XXXIII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2009-07-21 22:26:28 Rzeszowska Akademia Mocy

  Wakacje w pełni, pora na kolejne rzeszowskie spotkanie. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę 25 lipca. Spotkamy się tradycyjnie o godz. 16.00. Tym razem zbiórka na rzeszowskim rynku pod studnią (mapka poniżej). Razem zadecydujemy, w zależności od pogody i ilości uczestników, gdzie spędzimy wspólnie czas, czy na świeżym powietrzu, czy w jakimś lokalu.

  W programie:
 • nowinki,
 • "Sylwetki silnych Mocą",
 • wakacyjne plany konwentowe,
 • turniej sabacca,
 • dyskusje i wszystko to, co ze sobą przyniesiecie ;)

  Zapraszamy wszystkich fanów Star Wars z Rzeszowa i okolic!  Temat na forum.
  KOMENTARZE (4)
 • Fandom

  5-lecie Gorzowskiego Stowarzyszenia Miłośników Star Wars ''DAGOBAH''

  2009-07-21 10:05:45 ''Dagobah''

  Pod koniec sierpnia fanów czeka kolejna wakacyjna impreza związana z jubileuszem gorzowskich miłośników Star Wars:

  "Z wielką radością informujemy, że Gorzowskie Stowarzyszenie Fanów Star Wars DAGOBAH obchodzi w sierpniu tego roku swoje pięciolecie. Z tej oto okazji pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich Fanów Star Wars 22 sierpnia 2009 roku nad jezioro Głębokie, aby uczcić naszą okrągłą rocznicę podczas dwudniowego biwaku. Mamy nadzieję, że forma spotkania jubileuszowego na łonie natury przypadnie Wam do gustu w te ciepłe wakacje i zechcecie wznieść z nami toast za Dagobah pod gołym niebem. Przewidziana jest zabawa do białego rana, grillowanie bądź ognisko, fandomowe potyczki w zespołowe gry wszelakie oraz najróżniejsze tańce, hulanki i swawole, na których po prostu nie może Was zabraknąć! Jeśli więc jeszcze nigdy nie byłeś na spotkaniu Gorzowskich Fanów, a koniecznie chcesz tego doświadczyć – nie zwlekaj! Rezerwuj termin w kalendarzu, kupuj bilet, pakuj śpiwór i ruszaj w drogę na Dagobah!

  Data: 22 sierpnia 2009

  Dzień: sobota

  Godzina: start w samo południe ;)

  Miejsce: jezioro Głębokie
  , położone na trasie ze Skwierzyny do Międzyrzecza (woj. Lubuskie).

  Za Googlemaps:
  a) ok. 45 km na południowy-wschód od Gorzowa Wlkp. (40 minut jazdy samochodem),
  b) ok. 7 km na północ od Międzyrzecza (6 minut jazdy samochodem)
  c) ok. 13 km na południe od Skwierzyny (11 minut jazdy samochodem)

  Biorąc pod uwagę rozmieszczenie trakcji kolejowej, nad jezioro Głębokie polecamy dojazd pociągiem. Stacja nazywa się Głębokie Międzyrzecz i jest to pierwszy przystanek tuż za Międzyrzeczem właśnie, w kierunku Gorzowa.

  Przykładowe czasy przejazdu na trasie:
  POZNAŃ GŁ - GŁĘBOKIE MIĘDZYRZECZ (2:02; 1:34 przy jednej przesiadce)
  WROCŁAW GŁ – GŁĘBOKIE MIĘDZYRZECZ (4:12; 4:26 przy dwóch przesiadkach)
  SZCZECIN GŁ – GŁĘBOKIE MIĘDZYRZECZ (6:13; 4:11 przy dwóch przesiadkach)
  WARSZAWA GŁ – GŁĘBOKIE MIĘDZYRZECZ (5:12 dwie przesiadki; 4:26, 4:40 jedna przesiadka)

  Więcej szczegółów na: www.rozklad-pkp.pl

  Zakwaterowanie: jubileusz Dagobahu jest biwakiem, więc uprzejmie przypominamy gościom o niezbędnym wyposażeniu w postaci śpiwora, karimaty, namiotu itp.

  Do zobaczenia nad Głębokim!
  Gorzowscy Fani Star Wars
  DAGOBAH"


  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  Polish Garrison na kolonii - raport

  2009-07-20 17:57:37 Polish Garrison

  Niedawno Polish Garrison odwiedził uczestników kolonii i zorganizował dla nich Gwiezdny obóz.
  O tym co działo się 12 lipca w Rogozińcu możecie przeczytać tutaj. Natomiast w tym miejscu znajdziecie zdjęcia dokumentujące to wydarzenie.

  Zapraszamy do lektury:)
  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  StarForce 2009 - UPDATE

  2009-07-20 00:56:30 Bydgoski Fanklub SW  Po wielu tygodniach oczekiwań, nasi koledzy z Bydgoskiego Fanklubu Star Wars, postanowili opowiedzieć nam trochę więcej o konwencie StarForce, który odbędzie się 12 września 2009 roku.

  Po pierwsze, zapewne wiele osób zastanawia się, gdzie będzie miała miejsce główna część imprezy. Do czasu wiadome było tyle, że impreza będzie miała miejsce w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, co jednak nie mówiło wiele osobom, nieobytym w mieście Kopernika.
  Już dzisiaj możecie na mapce zauważyć jak niedaleko znajduje się zarówno akademik (o którym za chwilę), jak i miejsce zlotu od przystanku PKS i dworca PKP.

  Mapka znajduje się pod tym linkiem. Wystarczy dwa razy kliknąć na obrazek, by załadowała się bardziej szczegółowa wersja.

  Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu” (ul. Wały gen. Sikorskiego 13) znajduje się w samym centrum miasta i wszyscy przyjeżdżający do Torunia czy to samochodem czy to pociągiem/autobusem nie powinni mieć problemu z dotarciem na miejsce zlotu.
  Z dworca PKP Toruń Główny w okolice CSW zmierzają autobusy linii nr 22, 27, 11 i 36. Należy wysiąść na drugim przystanku (Plac Rapackiego - pierwszy za mostem) skąd jest już tylko kilkaset metrów do miejsca imprezy, a także do akademika nr 2. Również na tym przystanku zatrzymują się PKSy z zachodniej strony Wisły.

  StarForce to impreza otwarta i darmowa, dla osób które chcą świętować trzydziestolecie Gwiezdnych Wojen w Polsce.
  W czasie imprezy spędzimy przynajmniej jedną noc w Toruniu, w czasie której konwentowicze mogą skorzystać z tanich, a dobrych pokoi w Domie Studenckim nr 2.
  Akademik znajdujący się na ulicy Mickiewicza 6/8, położony jest dosłownie pięć minut od Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu”.

  Odpłatność wynosi:
 • 26,75 zł każdy nocleg w pokoju trzyosobowym od osoby
 • 37,45 zł każdy nocleg w pokoju dwuosobowym od osoby

 • Imienne rezerwacje (indywidualne i grupowe) wraz z terminem pobytu prosimy kierować na adres e-mail: poslanie@umk.pl z tematem: „Noclegi – DS2 - StarForce”.

  Wszystkie dodatkowe pytania odnośnie noclegów, prosimy kierować na adres: r.frackiewicz@k-pot.pl

  W czasie integracji z innymi fanami, warto zadbać o swe brzuchy. Można to zrobić w wielu restauracjach znajdujących się na terenie starówki. Od tanich McDonaldów, po odrobinę droższe restauracje, gdzie można spożyć polskiego schabowego z bigosem, naleśniki i inne dania. Miłośnicy każdego rodzaju kuchni znajdą na pewno coś dla siebie.

  W tym momencie warto wspomnieć o jednej z wielu atrakcji, jakie będą nas czekać owego weekendu w Toruniu.
  Będzie nam dane obejrzeć i porobić sobie zdjęcia ze słynnymi już modelami braci Adama i Marka Kuleszów. Pojazdy stworzone przez elbląskich modelarzy należą do legendarnych w polskim fandomie. Ich niezwykła precyzja wykonania i efektowna skala robią wrażenie na zdjęciach, ale dopiero na żywo można w pełni docenić ich jakość, której nie powstydziliby się modelarze z Industrial Light & Magic.  Już wkrótce nowe wiadomości w związku z konwentem. Prace cały czas idą pełną parą, a ogrom atrakcji jakie organizatorzy chcą zapewnić przybyłym, spowoduje opadnięcie szczęki niejednemu fanowi.

  StarForce 2009 odbywa się za zgodą firmy Lucasfilm Ltd., która na potrzeby konwentu i jego promocji udzieliła organizatorom zgody na korzystanie ze znaków towarowych i zdjęć pochodzących z sagi Star Wars.

  © 2009 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization.


  UPDATE (Bolek - 20/07/2009 12:00)

  Ważna informacja dla studentów.

  Studencka Akcja Wakacyjna to wielostronne porozumienie zawierane corocznie między rektorami i samorządami studentów wybranych uczelni, dzięki inicjatywie Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej, Koordynatora Akcji.

  W ramach Akcji, w okresie od 1 lipca do 15 września, studenci uczelni które przystąpiły do porozumienia, mogą korzystać z noclegów udostępnianych w akademikach po bezkonkurencyjnej stawce 20 zł/dobę.

  W tegorocznej edycji do porozumienia przystąpiły:
 • Politechnika Gdańska (Koordynator SAW),
 • Akademia Górniczo-Hutniczea w Krakowie,
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu,
 • Uniwersytet im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
 • Politechnika Białostocka.


 • Tak zatem, jeżeli jesteś studentem którejkolwiek z powyższych uczelni, masz możliwość skorzystania z noclegu w Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Poznaniu lub Toruniu, nie martwiąc się o stan Twojego portfela!

  Celem zapewnienia sprawnego przebiegu Akcji, ustalono szereg jasnych zasad, które regulują warunki na jakich możesz skorzystać z oferty. Niniejsze zasady przedstawiamy poniżej.


  Studenci wybierający się na StarForce, więcej informacji o tej promocji, znajdą na tej stronie.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (12)

  Fandom

  70. spotkanie wrocławskich fanów

  2009-07-17 18:22:37 Wedge

  Jak donosi znany wszystkim Łedż:

  Ahoj! Po pełnej emocji i niezwykle barwnej wyprawie do Wałbrzycha wrocławscy fani Gwiezdnych Wojen szykują swoje kolejne spotkanie - tym razem, dla odmiany, we Wrocławiu. Będzie to jak zwykle spotkanie specjalne i niepowtarzalne - po pierwsze dlatego że wciąż w pięknej i wakacyjnej aurze, a po drugie dlatego że okraszone wspaniałym numerkiem 70! Mamy tu więc coś w stylu okrągłej rocznicy, a zatem jest to świetna okazja do... smażonej kiełbasy! Tak tak, oto w sobotę, 15 sierpnia, gdy większa część ludności kraju będzie się bujać na koncercie Madonny (a reszta modlić, by w koncert uderzyła kometa), wrocławscy fani spotkają się w lesie Osobowickim we Wrocławiu na gorącym i skwierczącym ognisku! Zabawa będzie trwać do białego rana, zatem zbierajcie siły, bo będzie się działo! Ognisko rozpocznie się o godzinie 15:00 (tak wcześnie, ażeby zaklepać nam wyjątkowo atrakcyjne palenisko) tym razem bez zbiórki - każdy powinien dotrzeć we własnym zakresie. Jako że na spotkanie zapowiedziało się już wielu fanów z nawet najdalszych miast Polski (serio!), jak zwykle zapewniamy też odbiór z dworców.

  Szczegóły programu pojawią się niebawem, aczkolwiek już teraz możemy podpowiedzieć że nie zabraknie konkursów i obgadywania całego fandomu ;) Kiełbasy, ziemniaki, banany, melony, dziki, jelenie i Ewoki do usmażenia nad ogniem prosimy przynieść we własnym zakresie (jak również popitkę - nie liczcie na to, że w pobliżu będzie jakiś sklep!). Po upojnej nocy goście mogą liczyć na nocleg tudzież odstawienie w pobliże dworców, zaś Wrocławiaków informujemy, że opodal ogniska kursują autobusy nocne, zatem można się będzie stamtąd wydostać kiedy komu będzie wygodnie. Wszystko jasne? Jeśli tak to zapraszamy na to niezwykłe sierpniowe ognisko do Wrocławia, miasta 100 mostów, niebieskich tramwajów i różowego Olorina! Do zobaczenia!


  Temat na forum

  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  Polcon 2009 - organizacja bloku SW

  2009-07-16 10:36:08 Łódzki Fanklub SW  Na temat tegorocznej edycji Polconu pisaliśmy m.in. w tym miejscu. Natomiast dziś przekazujemy informacje od Łódzkiego Fanklubu Star Wars, który odpowiada za blok Star Wars:

  "Witajcie.
  Łódzki Fanklub Star Wars pragnie zaprosić chętnych do różnego rodzaju aktywności i współpracy podczas Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon 2009 w ramach bloku SW. (27-30 sierpnia)

  Jeśli jesteś fanem SW i pragniesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami lub ulubionym tematem, to jest właśnie doskonała okazja ku temu. Z chęcią wysłuchamy wszelkich pomysłów. Najlepsze z nich zostaną wzięte pod uwagę, a jej pomysłodawca otrzyma od nas tą wyjątkową szansę zaprezentowania go na największym ogólnopolskim konwencie fantastycznym.

  Zakładamy dla Was czas "antenowy" 55 min. W razie potrzeby możemy udostępnić laptopa wraz z rzutnikiem oraz nagłośnienie, itp.

  W przypadku prowadzenia kilku punktów programu przewidziane są zniżki, jednak na ich dokładną wysokość jest jeszcze za wcześnie.

  W zgłoszeniu prosimy o zamieszczenie:
  - tytuł/temat
  - forma prezentacji
  - przewidywany czas [55min.]
  - krótki konspekt zawierający główne poruszane działy
  - do dyspozycji na miejscu znajdą się laptop/PC z rzutnikiem oraz nagłośnieniem
  - wszystkie potrzebne materiały należy zasygnalizować w "podaniu"
  - zwłaszcza nie podane powyżej

  Na Wasze zgłoszenia czekamy do 30 lipca.
  Jest to pierwszy etap tworzenia bloku SW na Polconie 2009, nie oznacza to, iż po tym terminie nie będzie można nadsyłać propozycji, należy się jednak liczyć z możliwością znalezienia się w formie "backup'u" bądź poza "godzinami szczytu".

  Zgłoszenia proszę wysyłać na blokstarwars[at]gmail.com

  Kontakt:
  Kolorowy Raf (gg 727262, darthraf[at]o2.pl)
  Roan (gg 1442507, patrykdkm[at]interia.pl)
  ShVagYeR (gg 6426698)"

  Polcon 2009 - święto polskiej fantastyki.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  60. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2009-07-15 17:05:57 Gunfan

  Witajcie. Kolejne śląskie spotkanie już niedługo, dwudzistego piątego lipca. Jednak uwaga: tym razem gdzie indziej, niż zwykle. Eksperymentalnie zrobimy sobie całość spotkania w naszej znajomej pizzerii "Pod starym drzewem". Siedzimy na górze, jak zwykle w tym lokalu.

  Termin: 25 lipca ;
  Miejsce: Pizzeria "Pod Starym Drzewem", ul. 3 Maja 38, Katowice;
  Czas: start ok. 13:30.

  Tradycyjnie spodziewajcie się wielu rozmów na tematy Star Wars (i nie tylko). Poza tym omówimy sobie najbliższe plany wyjazdowe (Endor, StarForce).

  Wszelkie pytania i sugestie kierujcie na mail: Gunfan lub na nasze forum.

  Serdecznie wszystkich zapraszamy!

  Tradycyjnie prezentujemy mapkę jak dotrzeć na miejsce:


  Przy okazji miło nam poinformować, że powraca długoletnia tradycja tworzenia raportów ze spokań i już w tym miejcu można przeczytać fotorelację z 59. Spotkania Śląskich Fanów SW. Wszystkie pozostałe raporty spisane są na bastionowej stronie spotkań.
  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  XII Spotkanie Legnickich Fanów Star Wars - UPDATE

  2009-07-14 21:08:39 Prakseum

  Update (Kasis - 14/07/2009 18.05)

  Zmianie uległo miejsce spotkania:
  "Zapraszamy wszystkich fanów Gwiezdnej Sagi do restauracji Antica Roma przy ulicy Skarbowej, gdzie też się spotkamy. Zbiórka: 12:45 pod I LO."


  Kolejne spotkanie w Legnicy już w najbliższą sobotę:

  "Witajcie wszyscy fani Star Treka!
  Pragniemy Was powiadomić, że 18 lipca tegoż to roku odbędzie się XII spotkanie legnickich fanów Gwiezdnych wojen. Zapraszamy wszystkich fanów Gwiezdnej Sagi do restauracji Vikos przy ulicy Marsa, gdzie też się spotkamy. Zbiórka: 12:45 pod Vikosem (parking przy Polo). Fani z innych miast zostaną odebrani przez komitet powitalny (chętni proszeni są o zgłaszanie się do Aquenrala [gg:5514597]). Co w planie? Spotkanie, ze względu na wakacyjną formę, będzie zdecydowanie rozrywkowe, a jedynym do tej pory ustalonym punktem programu jest konkurs "Co wiesz o legnickim fanklubie?"
  Niech Moc będzie z Nami!"

  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Master Truck 2009 i Polish Garrison

  2009-07-14 18:26:25 Polish Garrison

  Fanów Star Wars można spotkać na wielu różnych imprezach. Oto gdzie wybierają się polscy szturmowcy w najbliższy weekend:

  "17-19.07.2009 r. w Opolu odbędzie się Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych Master Truck 2009. Na zlocie pojawi się Polish Garrison i weźmie udział w prezentacji samochodu ciężarowego w Gwiezdno Wojenne motywy. Tak, drodzy fani taka ciężarówka jeździ po Polskich drogach o czym mogliśmy się przekonać, dawno, dawno temu z relacji zamieszczonej na ICO. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was do Opola."

  O tej ciężarówce, w jeszcze bardziej zamierzchłych czasach, pisaliśmy również na Bastionie :)
  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  Polcon 2009

  2009-07-13 14:33:46 Polcon  XXIV Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki POLCON 2009 odsłania swoje oblicze - dosłownie!!

  Zdjęcia budynków oraz sal programowych - posiadają one bardzo wysoki standard: sale są przestronne, dobrze wyposażone oraz, co ważne, rozmieszczone w bardzo przejrzysty sposób. Zapewnia to łatwość poruszania się pomiędzy punktami programu oraz gwarantuje odpowiednie do rangi imprezy warunki zarówno prowadzącym oraz uczestnikom konwentu..

  Baza noclegowa - akademiki Politechniki Łódzkiej oraz Sala Wspólna - zapraszamy do rezerwacji miejsc, zwłaszcza, że ceny są wyjątkowo zachęcające.

  Goście Polconu 2009 - pojawiły się nowe nazwiska gości polskich oraz zagranicznych. Dołączył do nich m.in. John Wick twórca bardzo dobrze przyjętych w Polsce gier RPG - „Legendy Pięciu Kręgów” oraz „7th Sea” oraz autor „Graj Twardo” - zbioru brudnych sztuczek dla mistrzów gry.

  Polcon uświetni ceremonia wręczenia Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Ważnej dla pisarzy, ponieważ to fani nominują i wybierają jej laureatów.

  Osobom wybierającym się na Polcon przypominamy że:
  - akredytacja w przedpłacie jest tańsza - zgłoś się już teraz
  - do 31 lipca można składać propozycje punktów programu - wyślij swój
  - organizatorzy poszukują Gżdaczy - dołącz do nich.

  Polcon 2009 - święto polskiej fantastyki.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  X Spotkanie TISW

  2009-07-12 14:26:49 TISW

  Dnia 18 lipca 2009 r. odbędzie się okrągłe, dziesiąte już, spotkanie Toruńskiego Imperium Star Wars. Tym razem jednak nie w naszej stałej siedzibie, klubie "Kameleon", lecz w Pizzerii Capri, z powodu wakacyjnej przerwy w działaniu klubu.

  Do Torunia tego dnia przyjadą dwie delegacje z zaprzyjaźnionych fanklubów Kujawsko-Pomorskich. To jest Bydgoskiego Fanklubu Star Wars, oraz Włocławskiego Fanklubu Star Wars.

  Imperialni i delegaci spotkają się wspólnie, jak zawsze na Placu Rapackiego, przy starówce Toruńskiej, o 12:50, by stamtąd przejść do pizzerii. Ważne jest, żeby każdy miał przy sobie kilka kredytów. Nie wypada nic nie zamówić w tak przyjemnym miejscu.
  Około godziny 16:00, wspólnie przeniesiemy się w poszukiwaniu kantyny, godnej tak wspaniałych osobistości, jakimi są mieszkańcy Sektora Kujawsko-Pomorskiego.

  W planach jest jak zawsze wiele atrakcji.
 • Omówienie zbliżającego się wielkimi krokami konwentu StarForce,
 • Obgadanie aktualnych wydarzeń w Toruńskim Imperium i wnioski z Zahconu 2009,
 • Zagramy w sesje RPG,
 • Kto ma, pogra w miniaturki,
 • Zagramy w słynne już kalambury Star Wars, albo szalony wymysł "planety-miasta".
 • Porozmawiamy o tym, kim był Darth Revan i czy był złoczyńcą, czy też bohaterem.
 • Po za tym jak zawsze wiele luźnych rozmów o Star Wars.


 • Fanów tym razem będzie mnóstwo, lecz jak zawsze zachęcamy geeków z okolic "Miasta Kopernika", do przybycia na X Spotkanie Toruńskiego Imperium Star Wars.


  KOMENTARZE (10)

  Fandom

  Wyniki czerwcowych konkursów Star Wars Extreme

  2009-07-11 14:12:02 SWExtreme

  Poznaliśmy już zwycięzców czerwcowej edycji Nieustających Konkursów Star Wars Extreme. Nagrody za swoje teksty otrzymają:

  Artykuł prasowy:
  1. miejsce - Piotr Mitelsztet (artykuł: „10 lat Lego Star Wars”) – nagroda: miecz świetlny
  2. miejsce - Girwan (artykuł: „Star Wars Galaxies - historia”) – nagroda: figurka Star Wars
  3. miejsce - Michał Mikołajczyk (recenzja gry „Jedi Knight: Jedi Academy”) – nagroda: figurka Star Wars

  Tekst twórczy:
  1. miejsce - Palpatine (opowiadanie „Popiół z nich nawet nie zostanie”) – nagroda: miecz świetlny
  2. miejsce - Seller (opowiadanie „Podmuch Mocy”) – nagroda: figurka Star Wars
  3. miejsce - Michał Mikołajczyk (wiersz: „Yoda) - nagroda: figurka Star Wars

  Wyniki konkursu rysunkowego dla dzieci - nagrodzone i wyróżnione prace - znajdziecie w tym miejscu na stronie SW-Extreme.com.

  Na spragnionych nagród fanów czekają kolejne nagrody w wyjątkowej lipcowo-sierpniowej edycji Nieustających Konkursów na Star Wars Extreme. Ponownie będzie można zgłosić do konkursu swój: artykuł prasowy, tekst twórczy, bądź rysunek – jeżeli oczywiście nie ukończyliście 12 roku życia! Do wygrania miecze i figurki Hasbro. Wszelkie potrzebne informacje na temat konkursów znajdziecie tutaj. Termin wysyłania prac konkursowych mija 31 sierpnia, na szczęście najgorszym co może was spotkać w przypadku jego przekroczenia, będzie przeniesienie waszej pracy na konkurs wrześniowy.

  Wszystkim biorącym udział życzymy powodzenia!
  KOMENTARZE (11)

  Fandom

  103. Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars i seans IV epizodu w Iluzjonie

  2009-07-10 10:36:02 Outlander

  Najbliższe spotkanie fanów w stolicy będzie wyjątkowe, ponieważ połączone z jednym z seansów "Nowej nadziei", o których pisaliśmy w tym miejscu.

  Szczegóły dotyczące spotkania:

  "Już 18 lipca serdecznie zapraszamy na kolejne, 103. Spotkanie fanów Gwiezdnych wojen z Warszawy i okolic. Tym razem gwoździem programu będzie pokaz oryginalnej wersji filmu „Nowa nadzieja” z 1977 r., organizowany przez kino Iluzjon, które - uwaga! - ma tymczasowo nowy adres - Biblioteka Narodowa, Al. Niepodległości 213, sala im. Stefana Dembego, wejście A (mapka).
  Spotykamy się o godzinie 15:00 na Polu Mokotowskim, w pubie Marilyn (mapka), skąd koło godziny 19:00 udamy się spacerkiem do pobliskiego kina. Początek seansu planowany jest na godzinę 20:00.
  Tu znajdują się informacje na temat cen biletów. Chętnych prosimy o nabycie ich we własnym zakresie."
  Szczegóły dotyczące samego seansu:

  "Filmoteka Narodowa we współpracy z 501st Legion: Polish Garrison oraz Rebel Legion: Eagle Outpost, ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowy pokaz filmu "Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja" z 1977 roku (polska premiera 1979). Projekcji towarzyszyć będzie szereg atrakcji, a wśród nich m.in.: jedyna w swoim rodzaju możliwość spotkania osób w strojach wzorowanych na filmowych kostiumach, nauka posługiwania się mieczem świetlnym dla Małych i Dużych oraz konkursy z nagrodami*

  Data i czas: 18.07, projekcja filmu o godzinie 20, początek atrakcji o godzinie 18:30
  Miejsce: Kino Iluzjon Filmoteki Narodowej, gmach Biblioteki Narodowej

  *rodzaj i ilość atrakcji zależy od liczby chętnych do wzięcia udziału w zabawie"

  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  S.W.A.T. na koloniach

  2009-07-09 11:32:23 S.W.A.T.

  Otrzymaliśmy informacje o wakacyjnej inicjatywie Star Wars Artistic Team:

  "Wakacje w pełni, a my jak to na S.W.A.T. przystało umilamy je dzieciom jak tylko możemy. Tak też było w ostatni weekend, kiedy to odwiedziliśmy dzieci z ośrodków onkologicznych z całej Polski, które były obecne na kolonii zorganizowanej przez naszych przyjaciół z Fundacji Spełnionych Marzeń.
  Tym razem S.W.A.T. w fundacyjnym wahadłowcu wylądował w Czarnieckiej Górze, gdzie dzieci wraz z opiekunkami, uczestniczyły w zabawach z olbrzymią dawką Mocy z odległej galaktyki.
  Zapraszamy do zapoznania się z relacją oraz do obejrzenia zdjęć na naszej stronie oraz galerii.
  Do zobaczenia i Niech Moc będzie z Wami!"

  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  XIV spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2009-07-09 11:13:33 Łódzki Fanklub SW

  Szykuje się kolejne spotkanie fanów w Łodzi:

  "Już 11 lipca odbędzie się 14 spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars, na które mamy przyjemność zaprosić wszystkich fanów z Łodzi i okolic. Tradycyjnie spotykamy się o 15:00 pod Łódzkim Domem Kultury przy ulicy Traugutta 18.

  Co mamy w planach?
 • Prelekcja poświęcona wojnom klonów: Clone Wars kontra The Clone Wars
 • Wakacje w rytmach Star Wars – o konwentach wakacyjnych i nie tylko
 • Krótki Quiz wiedzowy SW poprowadzony przez Szwagra
 • "Pieszo przez galaktykę" – nowa gra oparta na Tabu
 • SW: Miniatures oraz SW:PocketModel TCG – nauka oraz gra
 • Przygotowania oraz omówienie pomysłów na POLCON 2009 w Łodzi

  Możesz dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 5, 7, 9, lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.

  Wszelkie pytania prosimy kierować na naszą stronę www.lfsw.pl albo do Yaeriusa (gg:7802581)
  Serdecznie zapraszamy!"

  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  Zaproszenie na StarForce 2009

  2009-07-06 17:18:06 Bydgoski Fanklub SW  Toruń 12 września 2009 r.

  ZAPROSZENIE
  na
  30-lecie Gwiezdnych wojen w Polsce


  „Czekałem na ciebie, Obi-Wanie. Wreszcie spotykamy się znowu. Krąg się zamknął.” – Darth Vader „Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja”.

  W maju 1977 roku w Stanach Zjednoczonych miała miejsce premiera nowego filmu George’a Lucasa – „Gwiezdne wojny”. Widzowie z innych państw musieli czekać na ten rewolucyjny obraz miesiącami, a w niektórych przypadkach latami. I tak oto w 1979 roku film dociera do Polski, a niezwykła i pełna znakomitych efektów specjalnych opowieść z miejsca porywa publiczność. W tym roku mija trzydzieści lat, od kiedy „odległa galaktyka” zagościła z Polsce.
  12 września zapraszamy do Torunia na obchody jubileuszu polskiej premiery „Gwiezdnych wojen”. Tego dnia w otoczeniu historycznej toruńskiej starówki i w nowoczesnych wnętrzach Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu”, czekają na miłośników Sagi Georga’a Lucasa galaktyczne atrakcje - parada fanów przebranych w efektowne stroje niemal rodem z planu filmowego, spotkania z aktorami, rocznicowa wystawa, przedstawienie i liczne zabawy dla dzieci. Nad wszystkimi atrakcjami czuwać będą przebrani członkowie uznawanych przez Lucasfilm Ltd. światowych organizacji zrzeszających fanów w kostiumach – Polish Garrison* (stroje imperialne) i Rebel Legionu (stroje rebelianckie), a także fani zrzeszeni w Bydgoskim Fanklubie Star Wars i Toruńskim Imperium Star Wars.
  Organizatorami StarForce 2009 są: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, zaś patronat nad imprezą sprawuje Polska Organizacja Turystyczna.

  W imieniu organizatorów StarForce mamy zaszczyt zaprosić do udziału w ogólnofandomowej zabawie, w której nagrodą główną będzie Puchar Fandomu. Zapraszamy każdą zorganizowaną grupę/ fanklub/ stowarzyszenie fanowskie do zaprezentowania w sposób mniej lub bardziej konwencjonalny swojej organizacji na oczach tłumów, które przewiną się przez teren imprezy.
  Każda z organizacji, która weźmie udział w zabawie dostanie do swojej dyspozycji przestrzeń do zagospodarowania oraz pomoc materiałową (nie mylić z materialną!). Ponadto, jeśli zajdzie konieczność, chętne organizacje otrzymają szansę na zaprezentowanie elementów swojego programu na mniejszej scenie. Pod jednym wszakże warunkiem- czas prezentacji nie może przekroczyć 8-9 minut!
  Zabawa ta ma, w oparciu o głosowanie widzów konwentu, wyłonić NAJLEPSZY fanklub/ grupę/ stowarzyszenie fanowskie w Polsce na rok 2009.

  W imieniu organizatorów serdecznie zaprasza
  Radek „Rajourney” Karwicki
  Prezes Bydgoskiego Fanklubu Star Wars
  rajourney[at]op.pl  StarForce 2009 odbywa się za zgodą firmy Lucasfilm Ltd., która na potrzeby konwentu i jego promocji udzieliła organizatorom zgody na korzystanie ze znaków towarowych i zdjęć pochodzących z sagi Star Wars.

  © 2009 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization.
  KOMENTARZE (26)

  Fandom

  LX Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2009-07-06 13:29:10 SWFSW

  Po serii nisko frekwencyjnych Wakacyjnych Spotkań pora przyszła na regularne, oznaczone LX numerem, Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars. Miejmy nadzieję, że pogoda tym razem nam dopisze i będziemy mogli spokojnie oddać się rozmowom o Gwiezdnych Wojnach na świeżym miejskim powietrzu. Spotkanie rozpocznie się w standardowym formacie, czyli w drugą sobotę miesiąca, a dokładnie 11 lipca o godzinie 12, od zbiórki na placu Mickiewicza pod pomnikiem Wieszcza. Następnie przemieścimy się na ulicę Taczaka, by zasiąść bądź w ogródku piwnym przy pubie Corner, lub, w razie niesprzyjających warunków pogodowych w, pubie Academic. W programie Moc atrakcji i uciech:

 • raport z Wakacyjnych Spotkań i omówienie rowerówki
 • plany na StarForce
 • gry i zabawy Star Wars (Sabacc, Miniatures, TCG, planety-rasy)
 • Każdy cos od siebie: wymarzone wakacje z Star Wars
 • serial aktorski - coraz więcej plotek
 • zapowiedzi growe, nie tylko komputerowe i konsolowe
 • hadnel i wymiana gadżetami
 • rozmowki na tematy wszelakie, nie tylko starwarsowe
 • dsykusja na temat: którzy Sithowie byli najpotężniejsi?
 • WLK #2 kolejka #2 – konkurs niespodzianka

  Wszystkich, którzy nie wyjechali na wakacyjne wojaże ze swoich miejscowości zapraszamy więc na LX Spotkanie do Poznania!


  Temat na forum
  KOMENTARZE (3)
 • Fandom

  Koncert na Malcie - raport

  2009-07-06 08:16:30 Polish Garrison


  Polish Garrison przesłał raport oraz zdjęcia dokumentujące koncert Gwiazdy nad Maltą.
  Znajdziecie go w tym miejscu.

  Zapraszamy do lektury.
  KOMENTARZE (10)

  Fandom

  69. wrocławskie spotkanie wyjazdowe - szczegóły

  2009-07-05 20:06:26 Wedge

  Niedawno informowaliśmy was wstępnie o wyjeździe wrocławskich i nie tylko fanów do Wałbrzycha. Oto szczegóły by Wedge:

  Witam serdecznie! Po raz kolejny, tym razem oficjalnie i bez żadnych odwołań terminowych pragnę zaprosić na II Dolnośląskie Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen, które odbędzie się w Wałbrzychu i będzie również LXIX Imperiadą. W sobotę 11 lipca fani z Wrocławia, Legnicy, Wałbrzycha, Śląska i Bielska-Białej zjadą się do miasta pięknych wzgórz, odrapanych kamienic i nieczynnych kopalń, ażeby wspólnie świętować, jeść i bawić się do oporu! Zapraszamy każdego kto kocha Gwiezdne Wojny i dobre towarzystwo, gdyż będzie to dzień, jaki wszyscy zapamiętamy na długo! Wrocławscy fani proszeni są o stawienie się na Dworzec Główny pod zegarem (tablica przyjazdów i odjazdów) o godzinie 11:00. O godzinie 11:39 mamy pociąg do Wałbrzycha, do tego czasu wszyscy powinni mieć już kupione bilety - cena biletu ulgowego to około 7,60 zł w jedną stronę, normalnego 11 zł. Do Wałbrzycha dotrzemy o godzinie 13:26, skąd udamy się do miejscowej knajpy pod czułą opieką wałbrzyskich fanów. Jeśli zaś chodzi o powrót to przewidziano dwie godziny do wyboru, w zależności od nastroju i zobowiązań osobistych. Pierwszą jest pociąg powrotny o 17:28 (we Wrocławiu o 19:22), drugą pociąg o 19:19 (we Wrocławiu o 21:27). Wszystkie pociągi tak w jedną i drugą stronę są osobowe. Zatem zapraszamy do zabrania dobrych humorów, odrobiny kieszonkowych w portfelu i do wyruszenia z nami na tą jednodniową eskapadę! Moc jest z dolnośląskimi fanami, przekonajcie się sami!

  Temat na forum
  KOMENTARZE (16)

  Fandom

  III Wakacyjne Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2009-07-02 17:27:37 SWFSW

  Po zeszłotygodniowym nad maltańskim koncercie „Gwiazdy nad Maltą” i poprzedzającym go spotkaniem grillowym czas przyszedł na III Wakacyjne Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars, które odbędzie się, poza granicami Poznania, w Pleszewie. Owy meeting odbędzie się w najbliższą sobotę 4 lipca w pleszewskim pubie Hades. Jako że przystanek kolejowy nie jest bezpośrednio w Pleszewie, a w Kowalewie, organizator spotkania Jan Heavy Metal Mando Wawrzyniak prosi o kontakt osoby, które nie mają ochoty na 4 kilometrowy spacer z Kowalewa do Pleszewa, w celu zorganizowania transportu ze stacji na miejsce spotkania. Prosimy także o zgłaszanie godzin przyjazdu swoich pociągów i autobusów. Piszcie do Heavy Metal Mando pod numerem Gadu-Gadu: 4170785, e-mailem: wankenobi@wp.pl lub numerem telefonu, który uzyskać możecie od Nestora.

  Spotkanie będzie miało typowy wakacyjny klimat. Na przybyłych do Pleszewa czeka Moc atrakcji, takich jak: pokaz filmu „Fanboys” i najnowszych gwiezdnowojennych trailerów – z gier, filmów i seriali animowanych. Zorganizowany zostanie również grill dla przybyłych – cena dodatków to 10 złotych. Dla podróżujących z daleka istnieje możliwość darmowego noclegu w miejscowym hotelu wraz ze śniadaniem, ilość miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o kontakt potrzebujących. Z tego co się dowiedzieliśmy zabawa będzie trwała do białego rana. Nie zmarnujcie więc okazji przebalowania świetnej imprezy i przyjeżdżajcie do Pleszewa 4 lipca!

  Temat na forum
  KOMENTARZE (12)

  Fandom

  Podziękowania dla S.W.A.T.

  2009-07-01 20:21:20 S.W.A.T.

  Z przyjemnością przekazujemy wiadomość, którą otrzymaliśmy od Star Wars Artistic Team:

  "Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zespół Star Wars Artistic Team otrzymał od Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi z Poznania podziękowania za chwile zabawy oraz drobne uczynki jakie mogliśmy zrobić dla chorych dzieci na oddziale onkologicznym.

  Ze swojej strony mamy nadzieję, że Moc “Gwiezdnych wojen” oraz przekazanie pozytywnej energii chorym dzieciom przełoży się na poprawę nie tylko humorów, ale i szybszego powrotu do zdrowia.

  “Są ludzie, którzy nie zauważają małego szczęścia,

  ponieważ daremnie czekają na duże…

  A najważniejszą rzeczą jest sprawianie radości bliźniemu

  - to co najlepsze co można uczynić na tym świecie.

  Radość sprawiania naszym chorym dzieciom.”

  Do zobaczenia i Niech Moc będzie z Wami"

  KOMENTARZE (20)

  Fandom

  6. Spotkanie Bielskiej Kantyny Star Wars

  2009-07-01 18:39:09 www.bielskifandom.glt.pl

  Najnowsze wieści z Bielska:

  "Mam przyjemność zaprosić was na szóste spotkanie Bielskiej Kantyny Star Wars.

  Spotkanie odbędzie się 4 lipca o godz. 15.00 Tym razem spotykamy się pod zegarem na dworcu PKP o 14.45 skąd udamy się w nowe miejsce, więc proszę się nie spóźniać, a jeśli wiecie, że się spóźnicie dajcie znać wcześniej to dogramy szczegóły :)

  Tym razem bez zbędnych ozdobników: przybywajcie drodzy fani z Bielska i okolic, czeka na was moc starwarsowej zabawy w doborowym gronie!

  Gwarantujemy miłą atmosferę i dobrą zabawę. Jeśli macie jakieś pytania piszcie do mnie na GG: 1667789.

  ogór"

  (do niedawna obiwan04)
  KOMENTARZE (12)
  Loading..