TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Rozbicie dzielnicowe czyli...

2009-09-30 09:55:56 Bastion

Nastąpiła mała reorganizacja w dziale Fandom, która ma na celu usprawnienie jego funkcjonowania. Redakcja Bastionu podzieliła między siebie poszczególne województwa. Od teraz wszystkie informacje o poczynaniach fanów na danym terenie należy podsyłać do poszczególnych redaktorów „sprawujących pieczę” nad konkretnym województwem. Dotyczy to zarówno spotkań i imprez, jak i innych form działalności fanów z danego obszaru.

Jeśli spojrzycie na listę (i mapkę) zobaczycie, że w przypadku niektórych województw nic się nie zmieniło, natomiast inne zmiany zauważyliście już zapewne wcześniej. Jednak jest tam kilka znaczących różnic. Przy okazji liczymy na to, że fani z województw, w których inicjatywy fanowskie są na razie bardzo nieśmiałe, nie pozwolą nudzić się redaktorom opiekującym się ich terenami ;)

Przypominamy, że informacje o newsach można przekazywać używając specjalnego panelu, który znajduje się tutaj lub pisząc bezpośrednio do jednego z redaktorów. I pamiętajcie, redaktorzy to też ludzie i nie zawsze mogą wrzucić newsa w 5 minut po jego otrzymaniu ;)

Kto rządzi tzn. opiekuje się poszczególnymi województwami? Poniżej znajduje się lista wraz z adresami mailowymi poszczególnych redaktorów.

 • śląskie, świętokrzyskie i podlaskie - ogór (marcingora1990[at]gmail.com)
 • mazowieckie i łódzkie – Burzol (burzol[at]wp.pl)
 • podkarpackie, małopolskie i lubelskie – Kasis (czarnaporzeczka[at]o2.pl) i promil (padrian[at]o2.pl)
 • dolnośląskie, opolskie – Urthona (mroczny.urthona[at]gmail.com)
 • wielkopolskie, lubuskie + bonusowo Bydgoszcz - Nestor (el_rey[at]wp.pl)
 • kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie - Bolek (bolewicki[at]interia.pl)
  Nowym głównodowodzącym działu fandom został redaktor ogór, do którego można zwracać się w sprawach fandomowych wykraczających poza pojedyncze województwa.

  Teraz pozostaje nam jedynie czekać na wieści z wszystkich zakamarków Polski :]
  KOMENTARZE (55)
 • Fandom

  PoMoc dla Frania

  2009-09-29 22:26:39 Star-Wars.com.pl

  Strona Star-Wars.com.pl przyłączyła się do akcji zbierania funduszy na operację dla Frania z Ełku. Apel, który nam przekazali możecie przeczytać poniżej:

  " Franio – nienarodzony jeszcze chłopczyk, u którego zdiagnozowano chorobę serca typu HLHS – potocznie nazywając „jedną połową serca." Chłopiec potrzebuje specjalistycznego, trójetapowego leczenia, trzech bardzo poważnych operacji na malutkim sercu. Bez operacji tuż po narodzinach chłopczyk nie ma szans na przeżycie. Zoperować Frania zgodził się polski kardiochirurg z kliniki w Monachium – prof. Edward Malec. Koszt operacji to około 32 000 euro. Niestety rodzice Frania nie są w stanie sami ponieść tak ogromnych kosztów, dlatego zwracam się z prośbą do wszystkich fanów „Gwiezdnych wojen” o pomoc. Liczy się każda złotówka wpłacona na konto Frania, jednak ważne jest też to, aby ta informacja dotarła do jak największej liczby ludzi. Może wśród Waszych znajomych znajdą się ludzie dobrego serca, którzy są w stanie pomóc chłopczykowi i jego rodzicom, może znajdą się tacy, którzy pokryją część kosztów operacji. Pamiętajcie…ważny jest czas, gdyż kłopoty zaczną się po porodzie. Pomóżmy rodzicom Frania, którzy oczekują na niego … jeden niewielki gest z naszej strony, to olbrzymia pomoc dla Frania i jego rodziców.(...)

  Wpłat na operacyjne leczenie Frania można dokonywać na rachunek:
  86 1600 1101 0003 0502 1175 2150

  z dopiskiem "Franio Ladziński"
  Fundacja Cor Infantis
  ul. Nałęczowska 24
  20-701 Lublin
  "

  Więcej informacji na Star-Wars.com.pl.
  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  The Old Republic PL

  2009-09-29 19:30:21 Binol

  W sieci pojawił się nowa strona przeznaczona dla polskich graczy zamierzających sięgnąć po „Star Wars: The Old Republic” – MMO tworzonego dla LucasArts przez BioWare. Serwis jest stosunkowo młody, ale ekipa tworząca go zapewnia, że prace są sukcesywnie posuwane naprzód – zgodnie z przyjętym harmonogramem. The Old Republic PL znajdziecie pod następującym adresem:

  www.theoldrepublic.com.pl


  Z obecnych zasobów strony na uwagę zasługują przede wszystkim: trailery i filmiki promujące „The Old Republic” z polskimi napisami. Znajdziecie je w dziale HoloNet lub też na profilu YouTube projektu. Na stronie zamieszczono również kilka obszernie przetłumaczonych artykułów dotyczących: planet z gry (Tython, Korriban, Nal Hutta), klas postaci (żołnierz, wojownik Sithów, przemytnik, łowca nagród), a także wiele innych materiałów dotyczących gry takich jak: tapety, screeny czy koncepty artystyczne.
  KOMENTARZE (18)

  Fandom

  S.W.A.T – nowa strona oraz nowa impreza

  2009-09-29 11:10:38 S.W.A.T.

  Star Wars Artistic Team nie ustaje w wysiłkach aby dostarczyć fanom coraz to nowych atrakcji. Grupa postanowiła przerobić swoją stronę internetowa oraz szykuje nową imprezę w Warszawie. Zachęcamy do zapoznania się informacja jaką od nich otrzymaliśmy.

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że po ciężkiej pracy, długim oczekiwaniu oraz licznych słowach krytyki, udało nam się stworzyć nową stronę internetową Star Wars Artistic Team. Teraz to Ty wybierasz po której stronie mocy chcesz się opowiedzieć.

  Nowa strona (http://www.swat.org.pl) to nowe możliwości dla naszego zespołu oraz dla wszystkich, którzy będą chcieli przyłączyć się do udziału w akcjach charytatywnych oraz wspólnej zabawy w "Gwiezdne wojny". Poniżej krótki opis wybranych działów na nowej stronie mocy S.W.A.T.

  1. Aktualności - najnowsze informacje dotyczące naszej działalności oraz ciekawych rzeczy dziejących się w świecie strojów z "Gwiezdnych Wojen".
  2. Konkursy - zabawa dla każdego lubiącego łatwe i trudniejsze wyzwania.
  3. Galeria Postaci - wszystko o strojach jakie posiadamy oraz ciekawostkach z nimi związanych.
  4. Kantyna - materiały wideo, animacje, miejsce dla kolekcjonerów oraz osób lubiących wyzwania konkursowe i tych co chcą wiedzieć jak najwięcej o "Gwiezdnych Wojnach" z ciekawych miejsc w "galaktyce", czyli oferujących ciekawe informacje. Dodatkowo dział poświęcony oryginalnym strojom z filmów oraz ich gwiezdnowojennej funkcjonalności.
  5. Zespół S.W.A.T. - wszystko o nas dla Was, włącznie z niewygodnymi pytaniami oraz odpowiedziami na nie. To tu dowiesz się jak do nas dołączyć oraz jak możesz nam pomóc.
  6. Galeria - foto relacje z naszych akcji oraz miejsc w których byliśmy.
  7. Port kosmiczny - aktualnie w trakcie budowy, będziecie w nim mogli zobaczyć rzeczy dostępne tylko dla "wybranych", czyli materiały wideo z naszych akcji w wersji bez cenzury, ciekawostki ze świata gwiezdnych wojen, w których S.W.A.T. brał udział, bierze udział oraz będzie brał udział - a dzieje się tego naprawdę dużo. Port będzie miejscem, gdzie wszyscy nasi współpracownicy oraz osoby, które nie mogą brać udziału w naszych akcjach będą mogły wymienić się swoimi uwagami oraz podzielić informacjami związanymi z gwiezdnymi wojnami i nie tylko. Specjalnym miejscem w porcie będzie dział poświęcony jak tanio i łatwo można stworzyć własny strój z "Gwiezdnych Wojen". Pokażemy również jak wygląda składanie hełmu i zbroi szturmowca imperium (różnych wersji np. FX, AP, TE2, nową wersję SDS i inne które wpadły w nasze ręce), komandosa republiki, imperialnego zwiadowcy (biker scouta) i wiele innych.

  Nie wszystkie działy są już aktywne, część podstron wymaga aktualizacji, jednak dołożymy wszelkich starań, żebyście jak najszybciej mogli korzystać z rzeczy jakie dla Was przygotowaliśmy. Pełną funkcjonalność strony chcemy osiągnąć do końca roku. Serdecznie podziękowania dla firmy "HANZA" za pomoc w przygotowaniu nowej strony internetowej S.W.A.T.


  W dniu 10 października w samym centrum Warszawy odbędzie się już trzecia akcja współorganizowana przez zespół S.W.A.T.. Tym razem odbędzie się ona w EMPIK - JUNIOR przy ul. Marszałkowskiej, gdzie na całym piętrze będą dla wszystkich przygotowane atrakcje z gwiezdnych wojen.

  Ze względu na rozmach naszych spotkań z Wami, zmieniliśmy nazwę naszych "Otwartych spotkań S.W.A.T." na "S.W.A.T. Celebration", która bardziej oddaje to co się dzieje podczas tych niezwykłych akcji.

  Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą częścią informacji dotyczących przygotowanych atrakcji. Cała akcja skupiona jest wokół premiery gry "Clone Wars – Republic Heroes" oraz trwającego 30 lecia "Gwiezdnych Wojen" w Polsce. A oto co dla Was przygotowaliśmy.

  Zaczynamy o godzinie 12:00 i przez cały dzień, bo do godziny 19:00 będziecie mogli spotkać postacie z "Gwiezdnych Wojen" oraz wziąć udział w licznych, przygotowanych specjalnie dla Was, bezpłatnych atrakcjach. Na początek informacje o konkursach i nagrodach.

  Biorąc pod uwagę, że jest to ostatnia tego typu akcja w tym roku (kolejna dopiero w 2010 roku) chcemy, żeby zapadła w Waszej pamięci na długo. Dlatego mamy przygotowane liczne konkursy, w tym strojów - wybór najciekawszego stroju, wiedzy - sprawdzimy Waszą wiedzę o świecie "gwiezdnych wojen", posługiwania się mocą - "magiczny" trening mocy oraz tradycyjne już na naszych akcjach losowania "szczęśliwego numerka Jedi", czyli wyjątkowe nagrody dla wyjątkowych osób.
  Mamy dla Was olbrzymią ilość, bo ponad 1000, różnych nagród w tym komiksy od firmy EGMONT, gry na komputery od firmy LICOMP, klocki od firmy LEGO, figurki i pojazdy od firmy HASBRO, plakaty, koszulki oraz znaczki i co najważniejsze wszystko związane z gwiezdnymi wojnami.

  Kolejna porcja informacji już w najbliższy czwartek 1 października, kiedy to przedstawimy informacje m.in. o gościach specjalnych, atrakcjach dla tych młodszych jak i trochę starszych oraz liczne niespodzianki, które mamy przygotowane specjalnie dla Was.

  Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy na "S.W.A.T. Celebration III".

  Do zobaczenia i Niech Moc będzie z Wami.

  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  1. rocznica Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2009-09-29 10:36:02 Łódzki Fanklub SW

  W Łodzi w tę sobotę szykuje się wielkie święto – pierwsza rocznica Łódzkiego Fanklubu Star Wars. Jak piszą fani z łódzkiego fanklubu:

  "Użytkownicy Bastionu,

  Już w najbliższy weekend (2-4 października 2009) w Łodzi odbędzie się XX Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. Jest to dla nas wyjątkowe wydarzenie, ponieważ zbiega się ono z obchodami 1. rocznicy powstania Łódzkiego Fanklubu Star Wars. Chcielibyśmy z tej okazji podziękować Wam za wsparcie, jakie otrzymaliśmy m. in. podczas Polconu 2009. Mamy nadzieję, że integracja wewnątrz fandomu będzie wciąż sukcesywnie pogłębiana.
  Być może niektórzy z Was odwiedzą nasze miasto w nadchodzącą sobotę. ŁFSW z pewnością stawi się na prelekcji pt. "Komiksy Star Wars". Zapraszamy do spotkania z nami oraz wspólnego świętowania, w lokalu uświęconym wizytą Jeremy’ego Bullocha i Richarda LeParmentiera.
  Tych z Was, którzy nie zdecydują się na odwiedzenie Łodzi, a będą mieli ochotę przyłączyć się do świętowania naszej 1. rocznicy, prosimy o zamieszczenie wpisów okolicznościowych w komentarzach.

  Niech Moc Będzie z Nami Wszystkimi!"


  Zatem dla przypomnienia: spotkanie odbędzie się 3 października od godz. 10:30 w Łódzkim Domu Kultury przy ul. Traugutta 18.
  KOMENTARZE (11)

  Fandom

  IX Spotkanie Częstochowskich Fanów Star Wars

  2009-09-27 19:22:39 Girdun

  Fanów z Częstochowy czeka kolejne spotkanie:

  „Serdecznie zapraszam wszystkich fanów Star Wars z Częstochowy i okolic, a najlepiej i z całej Polski na IX Spotkanie Częstochowskich Fanów Star Wars,które odbędzie się 4 października (niedziela) o godz.12. Jak co miesiąc spotykamy się o 11:50 pod pomnikiem Piłsudskiego (koło Ratusza), a następnie udajemy się do Pizzerii Allegro, która mieści się przy ul. Kościuszki 18/20.

  A w planach mamy:
  • Porytkon, Tatooine i inne konwenty
  • Fanklubowe koszulki, czyli wóz albo przewóz
  • Lansik: Ostatnia prosta
  • Nowe plany wydawnicze w Polsce,
  • Rozmowy o legalności systemów władzy w Star Wars
  • Plany na nasze 1 urodziny
  Gwarantujemy dobrą zabawę i doborowe towarzystwo. A za miesiąc szykujcie się na nasze urodzinowe AfterParty :D”

  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  22. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars - UPDATE

  2009-09-27 16:15:15 SKFSW

  Update (Kasis - 22/09/2009 22.00)
  Zmianie uległ termin spotkania:
  Zostało ono przesunięte na 03 października. Pozostałe szcegóły bez zmian.


  "Czas najwyższy, żeby już coś napisać o najbliższym spotkaniu.
  Odbędzie się 26 września, jak zwykle zbiórka pod fontanną na Placu Mariackim o godz. 13.00. Następnie udamy się do Starego Portu.

  Przewiduje się:
 • Konkurs wiedzowy TCW (który nam zaległ) z nagrodami,
 • Kalambury,
 • Rzucamy dyskusje o książkach, a będziemy brać pod lupę opowiadania, tym razem "Los łowcy: opowieść Greedo",
 • "(Nie)Trzeźwym okiem Komixa"
 • Miniaturki"

  Raport z 21. spotkania


  Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars
  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)
 • Fandom

  Kolejne relacje ze StarForce 2009

  2009-09-27 16:14:55 Bastion i różne źródła

  StarForce już za nami, ale mimo, że na horyzoncie majaczą już kolejne imprezy to warto jeszcze raz wrócić pamięcią do tego wyjątkowego wydarzenia. Dlatego przedstawiamy dziś jeszcze jedną porcję wspomnień z tego święta Gwiezdnych Wojen w Polsce.

  Na początek bastionowa relacja połączona z opiniami wielu fanów, którzy odwiedzili w ten gwiezdnowojenny weekend Toruń. W końcu zdanie kilku fanów jest warte więcej niż jednego ;)
  Relację, zdjęcia i komentarze fanów znajdziecie w tym miejscu.

  Zapraszamy również do przeczytania relacji Droida z Łódzkiego Fandomu Star Wars. Jego wrażenia znajdziecie tutaj.

  Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z relacjami zamieszczonymi na innych serwisach:
  - relacja Gildii cz.1
  - relacja Gildii cz.2
  - relacja Gildii cz.3
  - relacja StarWars.pl
  - relacja SWCP

  Na koniec prezentujemy małą relację z najazdu Tuskenów. W tym miejscu możecie obejrzeć zdjęcia i poczytać o tym happeningu, który ubarwił StarForce. Natomiast w tym miejscu znajdziecie film autorstwa Łukasza Bernasa, prezentujący drużynę Tuskenów w akcji.

  Wcześniejsze relacje znajdziecie tutaj.

  Cały czas możecie też dzielić się swoimi wspomnieniami w tym temacie na forum.

  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  40. Lubelskie Spotkanie Fanów SW

  2009-09-27 14:39:44 Lubelski Fandom SW

  Fanów z Lublina czeka jubileusz:

  "Uwaga! Uwaga!

  Wszyscy miłośnicy Gwiezdnych Wojen z Lublina i okolic. Mam przyjemność i zaszczyt poinformować Was wszystkich, że 3 października 2009 roku będzie miało miejsce już 40. spotkanie fanów w Lublinie. Zbieramy się póki jeszcze stoi pod Galerią Centrum (ul. Krakowskie Przedmieście 40) do godziny 12:30. Zwróćcie uwagę, że piszę DO godziny 12:30. Po tym czasie udajemy się jak zwykle tradycyjnie na Stare Miasto do Sida (Sotto i Denti, ul. Złota 6). Tam za swoje zjemy, co zechcemy i porozmawiamy na różne luźne-SW-tematy oraz obowiązkowo o listopadowym konwencie Falkon, gdzie Lubelski Fandom Star Wars oraz przyjaciele z całej Polski organizują wielki program Star Warsowy.

  Około godz. 14:00 przeniesiemy się pieszo, aby spalić kalorie, a kto musi to i szlugi do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury (ul. Dolna Panny Marii 3, za III LO im. Unii Lubelskiej), gdzie odbędą się największe atrakcje spotkania. Na pierwszy ogień druga część prelekcji o samozwańczym WoW-killerze, czyli SW: The Old Republic autorstwa Mario. Później dla rozluźnienia zabawimy się z Sitha pod dowództwem Rinny a ci, którzy przeżyją będą mieli szansę wziąć udział w pokazowej sesji RPG prowadzonej przez Miszcza Fetta.

  Serdecznie zapraszamy."

  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  Trzecia Republika – LARP Star Wars w Poznaniu

  2009-09-26 09:20:29 Mage.pl

  Wszystkich fanów Star Wars z Poznania i okolic, którzy mają ochotę wcielić się w jedną z postaci i wziąć udział w gwiezdnym LARPie. LARP pod tytułem Trzecia Republika odbędzie się w sobotę 24 października na poznańskiej Cytadeli w godzinach od 10 do 18. Wszystkich chętnych do udziału w zabawie zapraszamy na spotkanie przed LARP-owe 2 października do amfiteatru na godzinę 17. Będzie wtedy możliwość zatwierdzenia własnej postaci, zasady jej tworzenia znajdziecie tutaj na forumk stowarzyszenia Mage.pl. Historię swojej postaci należy wysyłać na adres e-mailowy: 3republika@wp.pl - organizatorzy proszą o podanie: imienia, nazwiska, rasy, klasy i planety z której postać pochodzi, niezbędna również jest jej historia. Na pierwszym spotkaniu LARP-owym odbędzie się losowanie 4 "miejsc" dla ludzi będących wrażliwych na Moc, którzy będą mogli się opowiedzieć po jednej ze stron. A oto mała zapowiedź “Trzeciej Republiki”:

  Po upadku Sojuszu Galaktycznego wśród planet powstały luźne powiązania i każda z nich stworzyła swe własne państwo. Rząd Korelli pamiętając czasy Sojuszu Galaktycznego pragnie utworzyć nowe zrzeszenie planet zwane Trzecią Republiką będącą klonem tej pierwszej, która istniała ok. 25000 lat.

  W tym celu Rząd Korelli zwrócił się do Zakonu Jedi mającego swą siedzibę na Ossusie z prośbą o pomoc w stworzeniu Nowego Ładu w galaktyce. Rada po pozytywnym rozpatrzeniu prośby postanowiła, by na Korellię wysłać dwóch Rycerzy Jedi by pomogli sformułować nowy rząd i pomoc w kształtowaniu Trzeciej Republiki.

  Aktualnie na Korelli zbierają się ambasadorowie większości planet w celu stworzenia nowego Intergalaktycznego Rządu i legislacji Trzeciej Republiki…


  Temat na forum
  KOMENTARZE (11)

  Fandom

  Nawikon 2009

  2009-09-24 22:29:02 Nawikon

  Przed nami III edycja tego ogólnofantastycznego konkwentu organizowanego w Rzeszowie.
  Nawikon odbędzie się w dniach 9-11 paźdzernika 2009 roku. Konwentowiczów podobnie jak w poprzednich lata gościć będzie Szkoła Podstawowa nr 16 przy ul. Bohaterów. Opłata za udział w tej trzydniowej zabawie wynosi 15 zł.
  Tegorocznej edycji będą towarzyszyć klimaty bajkowe, w związku z tym organizatorzy przygotowali wiele atrakcji od prelekcji poprzez spotkania autorskie, konkursy, turnieje, na pokazach i grach kończąc. Program został podzielony na kilka bloków tematycznych, w których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Oczywiście jak to było przy okazji poprzednich edycji i tym razem nie zabraknie kilku punktów programu związanych z gwiezdnymi wojnami.

  Wszystkich chcących poznać więcej szczegółów na temat Nawikonu odsyłamy na oficjalną stronę konwentu.

  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!.


  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  Falkon 2009 – miejsce gdzie znajdziecie moc atrakcji

  2009-09-24 19:55:04 falkon.konwent.pl

  Kolejne tygodnie mijają, a wraz z nimi skraca się czas jaki pozostał do X edycji Falkonu. Organizatorzy konwentu nie ustają w wysiłkach, aby przybyli w dniach 13-15 listopada do Lublina konwentowicze nie mieli okazji narzekać na nudę.


  Na stronie konwentu - http://www.falkon.konwent.pl pojawiają się coraz to nowe atrakcje. W programie imprezy nie zabraknie spotkań redakcyjnych i autorskich, licznych prelekcji, konkursów, gier, larpów, turniejów oraz pokazów wszelkiej maści, ogromnego games roomu, a także wieczorków poetyckich wraz wystawami prac plastycznych. A wszystko to będzie pogrupowane w kilkanaście bloków tematycznych wśród których z całą pewnością pojawią się Gwiezdne Wojny.

  Organizatorzy zachęcają wszystkich chętnych do współtworzenia programu. Wystarczy wejść na stronę konwentu i na odpowiedniego maila wysłać zgłoszenie zawierające imię, ksywkę i nazwisko twórcy/twórców, tytuł przygotowywanego punktu programu, oraz krótki opis do informatora.

  Jednocześnie przypominamy o trwających konkursach (plastycznym, wspominkowym, literackim), w których można wygrać cenne nagrody oraz wejściówki na konwent. Po szczegóły odsyłamy na stronę Falkonu. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Pamiętajcie - to niegrzecznie nie przyjechać na urodziny...

  Temat na forum.


  KOMENTARZE (10)

  Fandom

  LXVII Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

  2009-09-24 17:48:53 BFSW

  Na forum Bydgoskiego Fanklubu Star Wars pojawiła się informacja na temat LXVII Spotkania tej organizacji:

  Jak zwykle w pierwszą sobote miesiąca wypada spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars. Odbędzie się tradycyjnie o godz. 16:00 w MDK-4 przy ul. Dworcowej 82 dnia 03.10.09. W planach spotkania:

 • podsumowanie StarForce 2009
 • prelekcja o Ludziach Pustyni czyli Tuskenach
 • przygotowania do rozgrywek Star Wars Miniatures (zapisy)
 • jak starczy czasu to pewnie każdy rozegra partyjkę w wyżej wymienioną grę

  To tyle, chętnych zapraszamy!  KOMENTARZE (2)
 • Fandom

  Celebration V - same ploty

  2009-09-23 22:08:00

  TheForce.Net kontynuuje swoje plotki na temat Celebration V. Choć oficjalnie nie ma żadnych zapowiedzi, poza tym, że powinno się ono odbyć w przyszłym roku (jak zapewniał Sansweet), czasu jest już coraz mniej i termin majowy wydaje się być już praktycznie nie realny. Co ciekawe na początek kwietnia zapowiedziano JediCon w Niemczech i na tym skończyły się oficjalne zapowiedzi. W sieci natomiast aż huczy od plot. Po pierwsze pojawiło się prawdopodobnie oficjalne logo.  Po drugie, ostatnio udało się jakoby potwierdzić zarówno czas jak i miejsce konwentu. Prawdopodobnie będzie to Orlando na Florydzie, gdzie znajduje się Orange County Convention Center. Niestety na stronie tego miejsca zapowiedzi imprez są na razie do marca 2010. Natomiast według TheForce.Net Celebration V odbędzie się od czwartku 12 sierpnia 2010 do niedzieli 15 sierpnia 2010. Ponadto pojawiła się też pogłoska, że kolejne Celebration (amerykańskie, na razie o europejskim cisza) odbędzie się dopiero w 2014 roku (choć ja osobiście liczyłem na 2013 ze względu na 30 lat ROTJ).
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Inwazja w Polish Garrison

  2009-09-21 16:51:58 Polish Garrison

  Co nowego słychać w polskim oddziale 501. Legionu?

  "Polish Garrison rośnie w siłę! W szeregi polskiej placówki Legionu 501 wstąpili kolejni fani posiadający pro imperialne stroje z Gwiezdnej Sagi. Od Star Force 2009 nadwornym mechanikiem garnizonu została Agnieszka ‘Papajek’ Papaj (ID 7239), wcielająca się w postać Juno Eclipse - imperialnej pilotki znanej bliżej fanom gry The Force Unleashed.

  Powiększyła się także grupa polskich Tuskenów. Adrian ‘Skrzat’ Majchrzak (DZ 4897) jako Tusken Raider w wersji z Ataku Klonów zasilił szeregi Garnizonu, zostając czwartą osobą posiadającą ten strój w polskim oddziale Legionu 501.

  Na tym jednak nie koniec. Kolejne cztery osoby (Marcin ‘Martinus’ Szulżycki ID 6207, Piotr ‘Golin’ Kras DZ 6522, Marcin ‘Cinek’ Staniewski DZ 7193, Aleksandra ‘Lady Sandman’ Świst ID/TB 8701) wzbogaciły swoje profile o kostiumy Tusken Raiderów. Trzy z nich są w wersji z Ataku Klonów, zaś strój Piotra ‘Golina’ Krasa jest wzorowany na tych z Nowej Nadziei. Nowi Tuskeni otrzymali przedrostki DZ do swoich numerów identyfikacyjnych.

  Polish Garrison może się teraz pochwalić aż ośmioosobową grupą Ludzi Piasku, z czego siedem osób pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego i jest także członkami Gorzowskiego Stowarzyszenia Miłośników Star Wars ‘Dagobah’. Wraz z nowymi legionistami, Gorzów stał się pierwszym polskim miastem, które osiągnęło magiczną liczbę 10 członków.

  Lady Sandman
  Polish Garrison"


  Serdecznie gratulujemy :]
  KOMENTARZE (25)

  Fandom

  XXXV Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2009-09-20 17:05:51 Rzeszowska Akademia Mocy

  Przyszła pora na nowe rzeszowskie spotkanie fanów Star Wars. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę - 26 września. Spotkamy się wcześniej niż zwykle, o godz. 14.00. Zbiórka na rzeszowskim rynku pod studnią. Razem zadecydujemy, w zależności od pogody i ilości uczestników, gdzie się udamy. Poczekamy na spóźnialskich do 14.15.

  W programie:
 • "Sylwetki silnych Mocą",
 • przygotowania do Nawikonu,
 • drugi sezon "The Clone Wars" tuż, tuż - nasze oczekiwania,
 • gry,
 • i nie tylko.

  Serdecznie zapraszamy! :)  Temat na forum.
  KOMENTARZE (2)
 • Fandom

  Inne Sfery 2009 - program godzinowy

  2009-09-19 19:18:16 strona konwentu

  W dniach 26-27 września (sobota-niedziela) odbędzie się we Wrocławiu konwent Inne Sfery, o którym już informowaliśmy. Dzisiaj przedstawiamy dokładny program godzinowy:

  SOBOTA

  SALA DUŻA

  11:00-11:50 Oficjalne rozpoczęcie konwentu


  13:00-13:50 Warsztaty taneczne - kilka tańców średniowiecznych krok po kroku

  14:00-14:50 Niestandardowy pokaz fechtunku

  15:00-15:50 Spotkanie Autorskie z E. Dębskim

  16:00-16:50 Spotkanie Autorskie z A. Pilipiukiem

  17:00-17:50 Pokaz tańców dawnych Bialte di Slesie

  18:00-19:50 Pokaz i Warsztaty Szermierki Klasycznej

  20:00-20:50 Przedstawienie: Smolarek

  21:00-21:50 Trubadurzy i truwerzy

  22:00-23:50 Przedstawienie: Światło w cieniu

  24:00-02:50 LARP: Titanic

  SALKA ZA SCENĄ

  12:00 LARP: Winda

  SALA MULTIMEDIALNA

  12:00-12:50 Ewolucja grafiki w grach komputerowych

  13:00-13:50 Indyjska Agra - miasto ze snów

  14:00-14:50 Spotkanie z Redakcją Fahrenheita

  15:00-15:50 Bogowie Indii

  16:00-16:50 Magia jako technologia - wstęp do szamanizmu

  17:00-17:50 Spotkanie z Rafałem Dębskim - redaktorem naczelnym SFFiH

  18:00-19:50 Warsztaty literackie i autopromocji

  21:00-21:50 O związkach fantastyki z głównym nurtem (panel pisarzy)

  22:00-22:50 Ludzie to brudne świnie (udowodnione naukowo)

  23:00-23:50 Patroszenie ludzkich ciał

  24:00-24:50 "Jak nie stracić..." głowy, widowni, zainteresowania podczas prelekcji, czyli słów kilka o mowie ciała

  01:00-06:50 Noc Plugawych Filmów

  SALA MAŁA

  12:00-12:50 Narracyje RPG jako droga do nieświadomości

  13:00-13:50 Sztuczna Inteligencja: Czy robot może być zakochanym pisarzem

  14:00-14:50 Tworzenie światów autorskich

  15:00-15:50 Różne twarze Medei, czyli jak na wiele sposobów opowiedzieć tę samą historię

  16:00-16:50 Warsztaty grafiki komputerowej

  17:00-18:50 Zielarstwo, czyli proste trucizny i szybkie lekarstwa

  19:00-19:50 Trybiki świata

  20:00-20:50 Pogromcy Mitów: Walka Wręcz

  21:00-21:50 Noire to nie tylko detektyw

  22:00-22:50 Star Trek vs. Star Wars

  23:00-23:50 Prezentacja Serwera Chłodne Ziemie - Wielosfer

  24:00-01:50 Konkurs Muzyczny

  POGOTOWIE ARTYSTYCZNE - czyli LISTA DYŻURÓW i LEKARZY oraz dodatki

  12:00-12:50 Konkurs cRPG

  13:00-13:50 Bartosz "Zioło" Zioło - MG

  14:00-14:50 Artur "Torturr" Sadłos - Grafik

  15:00-15:50 Małgorzata Koczańska - Redaktor

  16:00-16:50 Konrad "Koko" Okoński - Grafik

  17:00-17:50 Andrzej Pilipiuk - Pisarz

  18:00-18:50 Eugeniusz Dębski - Pisarz

  19:00-19:50 Michał Cetnarowski - Pisarz

  20:00-20:50 6 epizodów Star Wars - konkurs wiedzowy

  21:00-23:50 LARP: 33

  NAMIOTY POKAZOWE

  od 10:00 Warmaster - prezentacja - Bitwa Dwóch Armii

  13:00-13:50 Gra karciana Shadowrun - prezentacja oraz przykładowa gra

  14:00-14:50 Bitewne Star Wars

  15:00-17:50 Pokaz gry bitewnej Flames of War - Bitwa Pancerna

  18:00-20:50 Konfrontacja 2.0 - turniej i pokazy

  21:00-23:50 Nauka gry i turniej dla początkujących VETO!

  PODWÓRKO

  15:00-17:50 LARP "Zwierciadło"

  20:30-20:50 Pokaz żonglerski fire show

  NIEDZIELA

  SALA DUŻA

  10:00-12:50 LARP: 10 koku

  13:00-13:50 Warsztaty tańców dawnych Bialte di Slesie

  14:00-15:50 Pokaz tańca Irlandzkiego

  16:00-18:50 LARP: Moda na parę

  SALA MULTIMEDIALNA

  10:00-10:50 Raczkowanie 80` czyli o początkach Role Playing Games w Polsce

  11:00-11:50 Spotkanie Autorskie z Michałem Cetnarowskim

  12:00-12:50 Spotkanie Autorskie z Rafałem W. Orkanem

  13:00-13:50 Spotkanie Autorskie z Piotrem Rogożą

  14:00:14:50 "Pierścień Nibelungów" Ryszarda Wagnera a "Władca Pierścieni" J.R.R. Tolkiena

  15:00-16:50 Nauka w wieku pary

  17:00-17:50 Jak zostać fanem SW

  SALA MAŁA

  10:00-10:50 Warsztaty RPG

  11:00-11:50 Gry Komputerowe Star Wars

  12:00-12:50 Najgłupsze stworki w D&D

  13:00-14:50 Artefakt w 5 minut

  15:00-15:50 "Amber DRPG" prezentacja systemu

  16:00-16:50 Warsztaty rysunku

  17:00-17:50 Parę słów o sukcesie Neuroshimy

  POGOTOWIE ARTYSTYCZNE - czyli LISTA DYŻURÓW i LEKARZY oraz dodatki

  10:00-10:50 Konkurs wiedzy o Neuroshimie

  11:00-11:50 Bartosz "Zioło" Zioło - MG

  12:00-12:50 Maciej "Ervill" Margielski - Fotograf

  13:00-13:50 Rafał W. Orkan - Pisarz

  14:00-14:50 Piotr Rogoża - Pisarz

  19:00-19:50 Dorota Michalczyk - Grafik

  16:00-16:50 Quiz Battlestarowy

  NAMIOTY POKAZOWE

  11:00-13:50 Pokaz gry bitewnej Flames of War - Komandosi w Akcji

  14:00-15:50 Szmaragdowe Cesarstwo w grze karcianej, bitewnej i fabularnej, czyli prezentacja Legendy Pięciu Kręgów

  PODWÓRKO

  12:00-12:50 Pokaz walk na miecze świetlne

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  II Spotkanie Zachodniopomorskich fanów

  2009-09-16 23:11:10 Zachodnipomorski Fanklub Star Wars

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że po miesiącach nawoływań i pokrzykiwań, w końcu powoli zaczyna krystalizować się sytuacja Szczecińskiego fanklubu. Otóż fani organizują już drugie spotkanie, a lista chętnych do odrodzenia regionalnego fanklubu jest całkiem spora. Zainteresowani, więcej informacji znajdą w źródle newsa.

  Dnia 19 września 2009 roku, o godzinie 12:00 na Dworcu Głównym w Szczecinie przy elektronicznej tablicy z rozkładem jazdy (tam gdzie znajdują się kasy, punkt obsługi klienta Intercity etc.) odbędzie się zebranie, przed II Spotkaniem Zachodniopomorskich Fanów Star Wars. Tam też grupa będzie czekać, do 12:15 na spóźnialskich, po czym skieruje się do Sklepu Feniks, gdzie odbędzie się główna część spotkania. Gdy Feniks zostanie zamknięty, fani udadzą się polskim zwyczajem w przyjemniejsze miejsce ;)

  Jeżeli jesteś fanem z Zachodniopomorskiego i chcesz poznać innych nerdów, takich jak ty, wejdź na forum i się zarejestruj. O wiele przyjemniejsze jest dzielić się swymi pasjami z innymi, niż siedzieć samemu.
  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  Relacje StarForce 2009

  2009-09-16 22:55:18 Różne

  Jak zapewne wszyscy użytkownicy, którzy śledzili newsy, informacje oraz bawili się z nami, pamiętają, że w ten weekend odbyła długo oczekiwana impreza w całości poświęcona Gwiezdnym Wojnom. Konwent (chociaż to słowo nie do końca tu pasuje) był głośno zapowiadany, jako największa tegoroczna impreza tego typu w Polsce. Czy te obietnice zostały spełnione, czytelnicy przekonają się w relacjach, wygrzebanych z internetu. Pamiętajcie, że wciąż sami możecie komentować przebieg imprezy w specjalnym temacie na forum.


  Relacja z punktu widzenia organizatora Lorda Manudusa.


  Relacja z oficjalnej strony imprezy.


  Wideo zestawienie wydarzeń w Toruniu.


  Odwiedziny 501 legionu i TISW w Dziecięcym Szpitalu w Toruniu.


  Artykuł na TVN24.pl.


  Artykuł na TVP.INFO.pl.

  Relacja z portalu Gildia.pl, oraz wideo nagrania z eventu.

  Część I relacji
  Część II relacji
  Część III relacji


  StarForce 2009 - Twardowski vs Vader
  Załadowane przez: Gildia_pl. - Więcej wideo z blogów.  StarForce 2009: spotkanie z aktorami z "Star Wars"-cz I
  Załadowane przez: Gildia_pl. - Odkryj webcam wideo z całego świata.  StarForce 2009: Spotkanie z aktorami "Star Wars" cz II
  Załadowane przez: Gildia_pl. - Odkryj webcam wideo z całego świata.


  Oczywiście relacja Bastionu Polskich Fanów Star Wars, również znajdzie się na stronie. Jest to kwestia kilku dni. Tymczasem jeszcze raz zapraszamy do pisania swoich spostrzeżeń na forum, tak by StarForce 2010, który odbędzie się najprawdopodobniej w Bydgoszczy, był jeszcze lepszy niż w tym roku.


  KOMENTARZE (21)

  Fandom

  StarWars.pl nadchodzi

  2009-09-15 19:36:08 Wedge

  Wedge przesyła nam taką oto wiadomość:

  „Cześć, dziś piszę do Was jako redaktor Imperial City Online. Chciałbym Was poinformować o dalszych losach naszego portalu. Jak pewnie wiecie, Imperial City Online to kawał historii w fandomie Gwiezdnych wojen. Nasz portal istnieje nieprzerwanie od 2001, kiedy to powstał z połączenia stron Archiwum Star Wars i Ord Mantell (mających swoje początki w 1997 roku). Wielu fanów, w tym ja, zaczynało swoją przygodę ze Star Wars właśnie na łamach ICO. Nie jest jednak tajemnicą, że w ostatnich latach naszemu portalowi, który w 2004 roku zdobył główną nagrodę w konkursie "Rekiny Internetu", wiodło się coraz gorzej. Jednak nie poddaliśmy się i w końcu udało nam się doprowadzić do powstania projektu, który przeniesie historię ICO dalej w przyszłość. Otóż nasi przyjaciele z portalu The Outer Rim wysunęli propozycję fuzji, na którą ICO się zgodziło. W skutek tego z radością i niekłamaną satysfakcją pragniemy Wam ogłosić narodziny nowego portalu:


  Będzie to portal zarówno informacyjny, jak i społecznościowy. Mamy nadzieję że nowa strona, która już wkrótce zastąpi dotychczasowe ICO oraz TOR, spełni Wasze oczekiwania. Obiecujemy zachowanie wszystkich materiałów, jakie możecie odnaleźć na naszych łamach. Jednocześnie otrzymacie dziesiątki nowych jakie - mam nadzieję - spełnią Wasze oczekiwania. Wszystkie informacje dotyczące terminu otwarcia strony, rozwiązań technicznych, zawartości portalu a nawet ekipy redakcyjnej znajdziecie na tymczasowym blogu. Jego adres to:

  http://www.starwars.pl/blog

  Możecie tam zaglądać i na bieżąco zapoznawać się ze stanem zaawansowania prac. Wersja beta portalu StarWars.pl powinna się pojawić w sieci już w październiku tego roku. Gdy będziemy znali dokładną datę zniknięcia ICO, oczywiście natychmiast Wam ją podamy. Mamy nadzieję, że SWPL przypadnie Wam do gustu równie mocno jak ICO i wspólnie z nami wyruszycie w kolejną przygodę do Odległej Galaktyki.

  Niech Moc będzie z Wami!”


  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  XII Spotkanie TISW

  2009-09-15 19:11:51 TISW

  Nie opadł jeszcze kurz po StarForce 2009, a my tymczasem mamy przyjemność zaprosić wszystkich fanów na XII spotkanie Toruńskiego Imperium Star Wars.
  Odbędzie się ono 19 września w klubie osiedlowym Kameleon na ul. Tuwima 9 o godzinie 13. Spotykamy się jednak dla wygody osób, które będą się chciały pojawić po raz pierwszy pod pomnikiem Piłsudzkiego przy Placu Rapackiego o godzinie 12:45, skąd wyruszymy do miejsca naszych spotkań.
  Co nas czeka? Oczywiście rozmowy o StarForce 2009, jak było, co można zmienić, co poprawić. Gra w Star Wars Miniatures, kalambury, wiele rozmów o gwiezdnych wojnach i nie tylko. Nikt się na pewno nie będzie nudził.
  Zapraszamy!  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  62. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2009-09-14 21:12:25 Gunfan

  „Witajcie znowu.
  Rezerwujcie termin w kalendarzyku na kolejne śląskie spotkanie - jak to ostatnio bywa, odbędzie się ono w naszej zaprzyjaźnionej pizzerii (10% zniżki na wszystkie zamówienia). Dla tych, co nie wiedzą: szukajcie nas na piętrze.

  Data: 26 września;
  Miejsce: Pizzeria "Pod Starym Drzewem", ul. 3 Maja 38, Katowice;
  Start: 13:30.

  Mapka:

  W planach omówienie wysypu starwarsowych pozycji od Egmontu i Amberu, a także relacje i wrażenia z konwentu StarForce, na którym ekipa śląska miała swoje przedstawicielstwo. Poza tym tradycyjnie rozmowy o wszystkim.

  Serdecznie wszystkich zapraszamy!"

  Raport z poprzedniego spotkania można znaleźć w tym miejscu.
  Wszystkie relacje ze Spotkań Śląskich Fanów SW znajdują się na bastionowej stronie spotkań.
  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  Koszulki Spotkań Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2009-09-13 22:02:47 Kreatorium.com

  W ofercie internetowego sklepu z koszulkami Kreatorium.com pojawiła się koszulka Spotkań Wielkopolskich Fanów Star Wars, którą nie jeden z fanów pewnie widział w swoim życiu. Po zmasowanej akcji protestacyjnej dostęp do nabycia obecnie jedynego Spotkaniowego gadżetu stał się ułatwiony. Koszulka ma następujący wzór:


  Cena koszulki zależna jest od rodzaju nośnika – są również damskie wzory - waha się od 38 do 53 złotych. Wybierać można w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów. Istnieje też możliwość nadruku loga Spotkań Wielkopolskich Fanów Star Wars na plecach (w standardowej opcji nadruk jest na klatce piersiowej), lub też zamieszczenia tam Twojego nicku oraz dodanie jednej loga frakcji z Gwiezdnych Wojen na ramieniu. Ważne żeby podczas składania zamówienia w polu „uwagi” wpisać jaki nick ma być nadrukowany.

  Zamów koszulkę Spotkań Wielkopolskich Fanów Star Wars


  Tutaj znajdziecie regulamin promocji „T-shirt za foto”, który umożliwi wam uzyskanie koszulki SWFSW (prawie) za darmo.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (15)

  Fandom

  Wyniki wakacyjnych konkursów Star Wars Extreme

  2009-09-13 20:37:55 SWExtreme

  Poznaliśmy już zwycięzców wakacyjnej (lipcowo-sierpniowej) edycji Nieustających Konkursów Star Wars Extreme. Nagrody za swoje teksty otrzymają:

  Artykuł prasowy:
  1. miejsce - Balav (recenzja filmu „Tucker: The Man and His Dream”) – nagroda: miecz świetlny
  2. miejsce - Sharn (recenzja filmu „Gwiezdne wojny: Wojny klonów”) – nagroda: figurka Star Wars
  3. miejsce - Balav (recenzja komiksu „Empire: In the Shadows of Their Fathers”) – nagroda: figurka Star Wars

  Tekst twórczy:
  1. miejsce - Ricky Skywalker (opowiadanie „W imię Imperatora”) – nagroda: miecz świetlny
  2. miejsce - Olaf („Wiersz dla kapitana Rexa”) – nagroda: figurka Star Wars
  3. miejsce - Laura Pomianowska (opowiadanie „Zew Ciemnej Strony - Dark Savage”) - nagroda: figurka Star Wars

  Wyniki konkursu rysunkowego dla dzieci - nagrodzone i wyróżnione prace - oraz linki do zwycięskich artykułów i tekstów twórczych znajdziecie w tym miejscu na stronie SW-Extreme.com.

  Na spragnionych nagród fanów czekają kolejne nagrody we wrześniowej edycji Nieustających Konkursów na Star Wars Extreme. Ponownie będzie można zgłosić do konkursu swój: artykuł prasowy, tekst twórczy, bądź rysunek – jeżeli oczywiście nie ukończyliście 12 roku życia! Do wygrania miecze i figurki Hasbro. Wszelkie potrzebne informacje na temat konkursów znajdziecie tutaj. Termin wysyłania prac konkursowych mija 30 września, na szczęście najgorszym co może was spotkać w przypadku jego przekroczenia, będzie przeniesienie waszej pracy na konkurs październikowy.

  Wszystkim biorącym udział życzymy powodzenia!
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Tricon – pierwsze informacje

  2009-09-11 09:18:07

  Ruszyła kampania reklamowa Triconu - konwentu łączącego w sobie Polcon (konwent ogólnopolski), Parcon (główny konwent Czeski i Słowacki) oraz Eurocon - najważniejszy konwent europejski, organizowany w roku 2010 wspólnie przez Polskę, Czechy i Słowację. Tricon odbędzie się w dniach 26-29 sierpnia 2010 w Cieszynie (zarówno po stronie Polskiej, jak i Czeskiej).

  Dziś swoją premierę ma pierwszy z filmów promujących ten konwent. Możecie go obejrzeć na YouTube.com. Kolejnych filmów spodziewajcie się niebawem.  Zapraszamy również lektury listu otwartego od Jakuba Ćwieka - znanego pisarza i rzecznika prasowego Triconu. W liście Kuba przybliża ideę Triconu oraz zdradza pierwsze informacje na temat konwentu.


  Drodzy Miłośnicy Fantastyki.

  Istnieje duża szansa, że już się widzieliśmy. Prywatnie bądź służbowo, na konwentach i poza nimi, w księgarniach i w kinach. Fantastyka z dnia na dzień rośnie w siłę, ale nie zmienia to faktu, że my, fani, w większości znamy się już przynajmniej z widzenia.
  Chciałbym powiedzieć, że ta świadomość w jakiś sposób pomniejsza moją tremę, ale byłoby to kłamstwo, denerwuję się bowiem jak nigdy. Oto bowiem tym właśnie listem rozpoczynamy kampanię promocyjną TRICONU – najważniejszej przyszłorocznej imprezy fantastycznej w Europie.

  W kilku słowach, czym jest TRICON. Pierwotnie była to polsko-czecho-słowacka inicjatywa fantastyczna, mająca na celu wspólne spotkanie z naszymi koleżankami i kolegami z Południa, wymianę doświadczeń fanowskich i świętowanie kolejnego, miejmy nadzieję, udanego dla fantastyki roku.

  Po drodze pojawił się pomysł, by otworzyć drzwi jeszcze szerzej. W konsekwencji rok temu, podczas konwentu w Moskwie, decyzją Europejskiego Stowarzyszenia Miłośników Fantastyki staliśmy się więc – wspólnie z Czechami i Słowakami – organizatorami Euroconu 2010. Czy dla Was również brzmi to dumnie?

  Nie chciałbym jednak, żebyście pomyśleli choć przez chwilę, że ostatni rok zmitrężyliśmy, chwaląc się tym zaszczytem i zostawiając wszystko na ostatnią chwilę. Wręcz przeciwnie – kampania startuje już dziś, bo zwyczajnie nie możemy się doczekać, by powiedzieć Wam o wszystkich tych wspaniałościach, jakich wspólnie doświadczymy za rok w Cieszynie po obu stronach Olzy. Cudowne miejsce, cudowne okoliczności (w tym samym czasie obchodzone będą tysiąc dwusetne urodziny miasta) i – miejmy nadzieję – cudowny i niezapomniany Eurocon.

  Ten list to tylko rozciągnięte „dzień dobry”, przypomnienie bądź poinformowanie, że jesteśmy i działamy. Już niedługo z kolejnych notek w Waszych ulubionych serwisach (oraz z naszej oficjalnej strony: http://tricon.info) dowiecie się więcej o programie imprezy i szykowanych dodatkowych atrakcjach, poznacie zespół organizatorów i nazwiska zaproszonych gości. Dowiecie się też (a jakże!), w jaki sposób możecie nam pomóc i dlaczego warto akredytować się jak najszybciej.

  Na razie jednak nie ma pośpiechu. Oprzyjcie się więc wygodnie i zobaczcie pierwszy z serii filmików informujących, że są jeszcze miejsca na Eurocon. W roli głównej tegoroczna zajdlistka, Ania Kańtoch, która – dodajmy – już wykupiła akredytację.

  Do przeczytania.

  Jakub Ćwiek,
  rzecznik prasowy TRICONU na Polskę
  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  Polcon oczami ŁFSW - wywiady, zdjęcia...

  2009-09-09 22:30:36 Łódzki Fanklub SW

  Łódzki Fanklub Star Wars przesłał kolejną porcję relacji z Polconu:

  "Witam, zapraszamy wszystkich bastionowiczów do zobaczenia Polconu z punktu widzenia współorganizatorów - Czerwonych Łodziaków (Łódzki Fanklub Star Wars). Mieliście już okazję zapoznać się z relacją Dr Blondie, jednak to była dopiero zapowiedź dużo większej multimedialnej dawki przygód ŁFSW na Polconie.
  Polecam zapoznać się z relacją Droida (Lorienjo), która przedstawia, począwszy od ŁPG (Łódzki port gier) po przez kolejne dni polconowe, skończywszy na niedzieli, kompletną historię Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon. Udało nam się zgromadzić także materiał foto, jak i filmy, te ostatnie przedstawiają między innymi wywiad z Jeremy Bullochiem czy walkę pomiędzy aktorami na konsoli Nintendo Wii.

  Relacja Droida:
 • Środa (26.08.09)
 • Czwartek (27.08.09)
 • Piątek (28.08.09)
 • Sobota (29.08.09)
 • Niedziela (30.08.09)

  Filmy:
 • Wywiad z Jeremy Bullochiem
 • Polconowe gry i zabawy
 • Richard LeParmentier i Jeremy Bulloch

  Fotki:
 • część 1
 • część 2"
  KOMENTARZE (6)
 • Fandom

  Inne Sfery 2009

  2009-09-08 14:18:13 Wedge

  W dniach 26-27 września odbędzie się we Wrocławiu konwent pod nazwą Inne Sfery. O atrakcjach gwiezdnowojennych opowiada Wedge na forum. Oddajmy mu głos:

  Witam serdecznie. Z wielką przyjemnością chciałbym zaprosić wszystkich fanów na kolejny konwent we Wrocławiu, na którym (jak każe tradycja) nie zabraknie Gwiezdnych Wojen! Konwent ten nazywa się Inne Sfery 2009 i jest organizowany przez wrocławskie stowarzyszenie Wielosfer (najlepszą w Polsce grupę specjalizującą się w LARP`ach). A teraz krótki box-info:

  Termin: 26-27 września (sobota i niedziela)

  Miejsce: Wrocław, klub "Formaty" przy ulicy Samborskiej (osiedle Muchobór Wielki)

  Strona konwentu.

  Koszty: WSTĘP CAŁKOWICIE DARMOWY! Opłata noclegowa 10 zł od osoby.


  I teraz co najważniejsze, program Star Wars. Oto punkty programu:

  Gry komputerowe Star Wars

  Wszechświat Gwiezdnych Wojen to nie tylko filmy kinowe, seriale, książki i komiksy, ale także gry komputerowe, dzięki którym każdy fan może wcielić się w ulubioną postać. Walczyć ze złem jako Jedi lub je rozsiewać wcielając się w Lorda Sithów, dowodzić armią jako generał sił Starej Republiki lub latać myśliwcem niczym rebeliant. Poznaj wszystkie możliwości i podbij odległą galaktykę - to naprawdę proste!

  Prowadzący: Michał "Sev" Ogrodowicz

  Jak zostać fanem Star Wars?

  Geek, nerd, dziwak, pasjonat. Fan Star Wars. Niektórzy słysząc o nas uśmiechają się ze współczuciem, ale są też tacy, którzy chcą do nas przystać. Jeśli nie wiesz co sądzić o fanach Gwiezdnych Wojen przyjdź na spotkanie. Opowiemy Ci jak zostać jednym z nas i dlaczego warto pokochać Star Wars. Bo wbrew pozorom - jesteśmy fajni!

  Prowadzący: Karol "Wedge" Dobosz, Izabela "Taraissu" Rutkowska

  Bitewne Star Wars

  Poznaj zasady Star Wars Miniatures, Starship Battles oraz Star Wars Pocket Model i zagraj o losy odległej galaktyki. Omówienie gier wraz z krótkim kursem i mini-turniejem dostępne dla każdego, również dla najmłodszych!

  Prowadzący: Jakub "Appo" Wieczorek

  Star Trek vs. Star Wars

  Pojedynek wielkich serii science fiction. Poznaj podobieństwa, znajdź róznice i dowiedz się, które ze sterotypów na ich temat mają w sobie ziarnko prawdy. Miejmy nadzieję, że obędzie się bez rękoczynów, chociaż dyskusja jest jak najmilej widziana.

  Prowadzący: Krzysztof "Aquenral" Rewak

  6 epizodów Star Wars - konkurs wiedzowy

  W jakim myśliwcu Luke walczył nad Gwiazdą Śmierci, jak się nazywała tancerka w Pałacu Jabby i kto był królem Gungan? Sprawdź jak wiele wiesz na temat filmowych Gwiezdnych Wojen. W grę wchodzi również najnowszy serial o Wojnach Klonów.

  Prowadzący: Ewelina "Lara Notsil" Krzemińska, Karol "Wedge" Dobosz

  Pokazy walk na miecze świetlne

  Wrocławscy fani Star Wars jako mistrzowie miecza świetlnego od jakiegoś czasu trenują na ulicach naszego miasta, wzbudzając zainteresowanie przechodniów. Tym razem "pomachają" na Innych Sferach. Jeśli kiedykolwiek chcieliście zostać Rycerzami Jedi, nie będzie lepszej okazji. Niech Moc będzie z Wami!

  Prowadzący: Szare Miecze

  Jak widać program jest trochę okrojony po części ze względu na festiwalowy charakter konwentu, a po części na oszczędzanie sił na kolejne dwa wrocławskie konwenty w tym roku (BAKA i NiuCon). Niemniej serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którym na StarForce daleko albo którzy po prostu uwielbiają Star Wars (względnie nas ). Inne Sfery w tym roku będą silne Mocą, więc serdecznie zapraszamy. Odbiór gości z dworca gwarantowany.


  Dodajmy, że na konwencie nie zabraknie gości, m. in. zapowiedzieli się już Eugeniusz Dębski, Rafał Dębski czy Andrzej Pilipiuk.

  Temat na forum.


  KOMENTARZE (11)

  Fandom

  IX Spotkanie Wałbrzyskich Fanów Star Wars

  2009-09-08 11:41:50 Eskadra Łotrów z Wałbrzycha

  "Witajcie fani i fanatycy gwiezdnej sagi!
  Mam przyjemność i zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych na IX Spotkanie wałbrzyskiego fanklubu Gwiezdnych Wojen, które odbędzie się 12 września (tak, wiem StarForce). Zbierzemy się pod Empikiem w Tesco o godzinie 12:50, skąd wyruszymy do ZoomCafe, wszyscy spóźnieni niech udadzą się od razu do restauracji. A w planie spotkania:

 • Inne Sfery, NiuCon czyli o jesiennych konwentach
 • Konkurs muzyczny
 • Ściśle tajne plany jubileuszowej X
 • Impeium a Rebelia, czyli dyskusja ściśle nieokreślona
 • Amber, Egmont o rozmaitościach na najbliższy czas.

  Jak również dobra zabawa w sympatycznym towarzystwie. Zapraszamy wszystkich chętnych z Legnicy, Wrocławia i okolic, a niech cała Polska szykuje się na nasz jubileusz :D

  Bez powagi Shevu"

  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  XIV Spotkanie Legnickich Fanów Star Wars

  2009-09-06 17:33:19 Prakseum

  Pierwsze powakacyjne spotknie fanów z Legnicy odbędzie się za dwa tygodnie:

  "Dzień dobry, cześć i czołem!

  Z przyjemnością chciałem zaprosić wszystkich na czternaste już spotkanie legnickich fanów Gwiezdnych wojen, które odbędzie się dnia 20 września bieżącego roku (nietypowo, gdyż w niedzielę) w restauracji Vikos przy ulicy Marsa. Zbiórka, standardowo, o 12:45 pod budynkiem Polo, gdzie czekamy na wszystkich spóźnialskich i razem wchodzimy do właściwego miejsca. Co ciekawego w programie?

 • Najpotężniejszy użytkownik Mocy - dyskusja; udział obowiązkowy
 • Międzygalaktyczne wojaże - prelekcja, na której dowiesz się wszystkiego o Locie Pozagalaktycznym
 • plan wydawniczy Amberu 2009/2010 - omówienie
 • drugi sezon The Clone Wars - nasze oczekiwania
 • Invasion #0-3 - nasze opinie
 • konkurs wiedzowy o erze Nowej Erze Jedi

  ... oraz to co zawsze, czyli wspaniała atmosfera, świetni fani i najlepsze spotkania w tej części galaktyki. Serdecznie zapraszamy wszystkich (w sprawie odbioru z dworca, proszę skontaktować się z Aquenralem). Niech Moc będzie z nami i So Say We All!"
  Aquenral

  KOMENTARZE (4)
 • Fandom

  Relacja z pierwszego dnia Polconu 2009

  2009-09-04 21:48:34 Łódzki Fanklub SW

  W dniach od 27 do 30 sierpnia w Łodzi odbył się największy w Polsce konwent poświęcony fantastyce - Polcon 2009.
  Pierwsze relacje z tej imprezy, na której nie zabrakło aktorów z Gwiezdnych Wojen, przedstawiliśmy tutaj.

  Dziś zapraszamy do przeczytania relacji z pierwszego dnia Polconu okiem Łódzkiego Fanklubu Star Wars, który uczestniczył w organizacji bloku Star Wars.

  Relacja z pierwszego dnia Polconu 2009


  Relacja z trzeciego dnia Polconu 2009


  Temat na forum


  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  Prelekcje, prelekcje

  2009-09-04 20:54:42 Rif

  Organizatorzy konwentu StarForce 2009 przesyłają pozdrowienia dla wszystkich fanów Star Wars, oraz najnowsze wieści z przygotowań Konwentowych. Poniższa informacja zaciekawi wszystkich, którzy uwielbiają Gwiezdne Wojenne prelekcje. Z racji tego, że rodzaj imprezy jest trochę inny niż zwyczajne konwenty, prelekcji jest mniej i tylko na sobotę, lecz z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Redakcja oczywiście zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie z Bastionem, o czym możecie poczytać poniżej:

  Szanowni Konwentowicze!

  Do StarForce 2009 pozostał zaledwie tydzień, my zaś spieszymy poinformować Was o nowościach i potwierdzonych punktach programu!

  Przede wszystkim mamy przyjemność poinformować, iż do grona prelegentów dołączył Staszek "szybki jest" Mąderek, z którym będzie można się spotkać na sali kinowej w sobotę, o godzinie 15:00.

  Zaś o godzinie 17:00 nawiedzi nas duch Exara Kuna (i jego żony) - Lordowie z Zakazanej Planety/Planu 9 przybędą, by poprowadzić prawdziwie mroczną prelekcję, połączoną z projekcją kultowego fanfilmu "Krypta".

  Pamiętajcie, to jeszcze nie wszystkie atrakcje. W zanadrzu mamy jeszcze kilka niespodzianek, ale o nich w kolejnym komunikacie oficjalnym!

  Oto zaś punkty kolejne programu w formie listy:

  Sala kinowa:
  15:00-17:00 - Staszek Mąderek: "Ewolucja efektów specjalnych"
  17:00-18:00 - "Krypta", prelekcja i projekcja

  Sala Coruscant (na prawo od sali kinowej):
  14:00-14:45 - Wpływ Star Wars RPG na rozwój świata Gwiezdnych wojen
  15:00-15:45 - "Kuuna t'czuta?", czyli jak dogadać się w świecie Gwiezdnych wojen
  16:00-16:45 - "Abecadła Star Wars" - konkurs

  Sala Tatooine (na lewo od sali kinowej):
  14:00-14:45 - "Wojny klonów" - konkurs redakcji star-wars.com.pl
  15:00-15:45 - StarWars.pl - odległa galaktyka w zasięgu ręki
  16:00-16:45 - Rozwój gier komputerowych osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen
  17:00-17:45 - Godzina z redakcją Bastionu

  Kolejne wieści już wkrótce - prosimy nie regulować odbiorników!

  W imieniu organizatorów,
  Łukasz Młotkowski

  Organizatorami StarForce 2009 są Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przy współpracy członków Legionu 501 (Polish Garrison), Rebel Legionu (Eagle Outpost) i fanklubów Star Wars z Bydgoszczy i Torunia. Patronat nad imprezą sprawuje Polska Organizacja Turystyczna.

  StarForce 2009 odbywa się za zgodą firmy Lucasfilm Ltd., która na potrzeby konwentu i jego promocji udzieliła organizatorom zgody na korzystanie ze znaków towarowych i zdjęć pochodzących z sagi Star Wars. © 2009 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization  Temat na forum
  KOMENTARZE (52)

  Fandom

  7. Spotkanie Fanów w Bielsku

  2009-09-03 08:23:48 ogór

  Ruszają znów spotkania fanów w Bielsku:

  "Po wakacyjnej przerwie pora na kolejne spotkanie fanów w Bielsku, które odbędzie się w sobotę 5 września o godz. 15.00. Miejscem naszej zbiórki będzie tradycyjnie fontanna w C.H. Sfera, skąd udamy się do Restauracji Wegetariańskiej "Nirvana" przy ulicy Cechowej 18/10.
  W planach mamy rozmowy o naszym ewentualnym wyjeździe na StarForce. Oczywiście nie zabraknie także rozmów typowo starwarsowowych jak i na inne tematy. W razie jakichkolwiek pytań piszcie do mnie na maila lub GG: 1667789.
  Zapraszam wszystkich fanów z Bielska i okolic :)

  ogór"

  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  LXVI Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

  2009-09-02 15:33:26 BFSW

  W najbliższą sobotę, to jest 5 września, Bydgoski Fanklub Star Wars powróci w progi MDK-u nr 4 by zorganizować swoje LXVI Spotkanie. Impreza startuje standardowo o godzinie 16. Głównym tematem spotkania będzie konwent StarForce, który odbędzie się tydzień później w Toruniu, a którego Bydgoskiego Fanklubu Star Wars jest twórcą.


  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  VIII Spotkanie Częstochowskich Fanów Star Wars

  2009-09-01 18:31:02 CZFSW

  Fanów z Częstochowy czeka kolejne spotkanie:

  "Serdecznie zapraszam wszystkich na ósme spotkanie Częstochowskiego Fanklubu Star Wars.
  Spotkanie odbędzie się 6 września (niedziela) o godz. 12.00. Tym razem spotkamy się od razu w pizzeri "Allegro", która mieści się przy ul.Kościuszki 18/20. W razie czego szukajcie nas na dole.
  Tym razem będziemy omawiać szczegóły wyjazdu na najbliższy StarForce. Możecie spodziewać się też rozmów na temat Star Wars i nie tylko.
  Gwarantujemy dobrą zabawę i miłą atmosferę. W razie jakichkolwiek pytań, piszcie do mnie na GG:9432196.
  Girdun"

  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Relacja z Polconu 2009

  2009-09-01 17:24:04

  W dniach od 27 do 30 sierpnia odbył się największy w Polsce konwent poświęcony fantastyce - Polcon 2009. Tegoroczna edycja Polconu zawitała do Łodzi. Na imprezę, poza rzeszami fanów, przybyli także aktorzy z Gwiezdnych Wojen: Jeremy Bulloch czyli Boba Fett oraz Richard LeParmentier odtwórca roli Admirała Mottiego. Specjalnie dla tych, którzy z różnych powodów nie mieli okazji być na konwencie, przygotowaliśmy relację z imprezy... a uściślając, z jego trzeciego dnia czyli soboty. Miejmy nadzieję, że relacja pozwoli wam wczuć się w klimat, jaki w ubiegły weekend panował w gmachach Politechniki Łódzkiej i hali MOSiRu. W naszym raporcie zamieszczone są również zdjęcia, które świetnie ujmują to jak dobrze bawili się fani.

  Relacja z trzeciego dnia Polconu 2009


  Warto również zajrzeć do tego newsa, który jest poświęcony powitaniu Jeremiego Bullocha i Richarda LeParmentiera na łódzkim lotnisku.


  Temat na forum


  Redakcja serwisu Star-Wars.com.pl również nie próżnuje i rozpoczyna cykl swoich relacji z Polconu 2009, znajdziecie je tutaj.
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  StarForce 2009 - pole namiotowe

  2009-09-01 11:43:25 TRAMP

  Organizatorzy imprezy StarForce 2009, z racji wielu komentarzy odnośnie cen toruńskich akademików, chcieliby zaproponować alternatywną formę spędzenia nocy w weekend za tydzień.

  Chodzi, oczywiście, o pole namiotowe, które znajduje się w niedalekiej odległości od Centrum Sztuki Współczesnej, gdzie odbywa się główna część imprezy. Wystarczy przejść przez znajdujący się niedaleko most nad Wisłą, który prowadzi wzdłuż ulicy do akademików i CSW.

  Camping zlokalizowany jest na terenie lewobrzeżnej części Torunia (od północy przy ul. Dybowskiej, od południa przy ul. Kujawskiej). Kemping wkomponowany jest w dużą ilość zieleni niskiej i wysokiej, stwarzając naturalne warunki wypoczynku. Bliskość Starówki, dworca kolejowego Toruń Główny (500m), całodobowych sklepów spożywczych i komunikacji miejskiej świadczy o bardzo dobrej lokalizacji obiektu.

  Cennik

  POBYT NA CAMPINGU / DOBA:
  1 osoba : 9,00 zł
  dziecko do lat 10 : 4,50 zł
  opłata za psa : 4,50 zł

  ROZBICIE NAMIOTU / DOBA:
  1-2 osobowego : 6,00 zł
  do 6 osób : 8,00 zł
  powyżej 6 osób : 12,00 zł

  USTAWIENIE PRZYCZEPY / DOBA:
  1-osiowa : 16,00 zł
  2-osiowa : 21,00 zł
  autokarawan : 27,00 zł

  PARKOWANIE NA TERENIE CAMPINGU DOBA:
  autokar: 30,00 zł
  bus : 15,00 zł
  samochód osobowy : 10,00 zł
  motocykl : 5,00 zł

  PODŁĄCZENIE DO PRĄDU / DOBA : 15,00 ZŁ

  ŚNIADANIE : 13,00 zł

  PRANIE : 10,00 zł / h


  Na stronie pola namiotowego, można już zarezerwować miejsce do wypoczynku, oraz obejrzeć zdjęcia całego pola. Zapraszamy na StarForce 2009!


  Organizatorami StarForce 2009 są:
  Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego we współpracy z: 501st Polish Garrison, Rebel Legionem, Bydgoskim Fanklubem Star Wars i Toruńskim Imperium Star Wars
  KOMENTARZE (13)

  Fandom

  Wyjazdowe LXII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2009-09-01 08:36:53 Zax

  Jak pewnie większość fanów Star Wars z Wielkopolski wie 12 września według naszego rozkładu ma się odbyć LXII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars. Tego samego dnia odbywa się również konwent StarForce 2009 - oficjalne obchody 30-lecia Gwiezdnych Wojen w Polsce – w Toruniu. Decyzją zarządu SWFSW Spotkanie w Poznaniu się nie odbędzie, ale za to zostaje przeniesione właśnie do Torunia. A oto oświadczenie prezesa z Wielkopolski Zbigniewa Zaxa B.:

  StarForce jest imprezą tak dużego formatu, że nie może nas na niej zabraknąć. Dlatego w czasie naszej podróży powrotnej z Polconu 2009 zadecydowaliśmy, że zrobimy spotkanie wyjazdowe, po to by przenieść ciężar zaangażowania fanów uczęszczających na Spotkania w kierunku tegorocznego StarForce’a.

  Tak więc drodzy fani z Wielkopolski, 12 września jedziemy do Torunia! Więcej szczegółów logistycznych już wkrótce na forum.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (6)
  Loading..