TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Gwiezdne Wojny w warszawskim Traffic Club

2010-10-29 23:31:43 S.W.A.T.

Informacja dla miłośników Star Wars mieszkających w Warszawie i okolicach. S.W.A.T. organizuje kolejne spotkanie z Gwiezdnymi Wojnami. Szczegóły w dalszej części newsa.


W najbliższą sobotę (30 paźdzernika) w godzinach 12:00-16:00 odbędzie się jubileuszowe i zarazem ostatnie pod nazwą “robocze spotkanie S.W.A.T.” spotkanie z Gwiezdnymi wojnami w Traffic Club. Będzie to spotkanie niezwykłe pod wieloma względami.

Po pierwsze wyjątkowo będziemy w strojach! Odbędzie się „nowe” „Szkolenie Padawanów”, podczas którego Lord Vader przemówi swoim głosem po polsku! Po drugie będą miały miejsce premierowe pokazy serialu “Wojny klonów” oraz gry “Star Wars: The Force Unleashed 2” na konsolach XBOX 360. W konkursach będzie można wygrać filmy, gry, zabawki oraz nowe plakaty!

Po trzecie odwiedzą nas wspaniali goście, którzy będą wspólnie z wszystkimi bawili się w „Gwiezdne wojny”. Pan Marek Barbasiewicz, czyli głos Cad Bane’a będzie uczył dzieci rysować postaci z „Gwiezdnych wojen”, a pani reżyser Miriam Aleksandrowicz opowie o 3 sezonie „Wojen klonów” i pracach nad polską wersją językową.
Dodatkowo odwiedzi nas Obi-Wan Kenobi i Ahsoka Tano, czyli Jarosław Domin i Agnieszka Kudelska. Spodziewamy się również Hrabiego Dooku, czyli Pana Jacka Czyża.

Odwiedzą nas również nasi przyjaciele ze Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko.

Jak co miesiąc mamy stałe punktu programu czyli:
- Sektor Budowniczych – zabawy klockami LEGO i nie tylko - zgłoszenia do sektora budowniczych przyjmujemy pod adresem email: spotkanie@swat.org.pl
- Sektor z zabawkami – wielkie statki kosmiczne do waszej dyspozycji
- Sektor droidów – R2-D2 oraz inne roboty i droidy do nauki i zabawy
- Sektor gier – gry planszowe i … elektroniczne
- Sektor artystyczny – kredki, sztalugi, kolorowanki, plastelina…
- Wystawa zdjęć z filmów z cyklu Gwiezdne wojny
- Konkursy strojów dla dzieci i młodzieży
- Konkursy wiedzy oraz turnieje
- STARMILIADA, czyli turniej dla całych rodzin fanów Gwiezdnych wojen – zgłoszenia drużyn prosimy wysyłać na adres email: starmiliada@swat.org.pl
- TV S.W.A.T. - projekt TV S.W.A.T. - nasi redaktorzy prezentują nowości z Gwiezdnych wojen i nie tylko – w trakcie spotkania przygotowujemy materiał do programu, który w listopadzie zamieścimy na youtube.
- Wystawy prac naszych małych oraz dużych artystów.

Spotkania z Gwiezdnymi wojnami organizowane przez Star Wars Artistic Team są bezpłatne i non-profit.

Śpieszymy również z wyjaśnieniem, dlaczego będzie to ostatnie spotkanie. Sprawa jest wyjątkowo prosta, kolejne spotkania będą odbywały się pod inną nazwą. Jaką? O tym mogliście decydować Wy, wysyłając nam Wasze pomysły na email w ramach konkursu. Już w najbliższą sobotę zostanie on rozstrzygnięty!

Kolejne spotkanie ze Star Wars Artistic Team odbędzie się w sobotę 27 listopada.

W oczekiwaniu na spotkanie, zapraszamy do obejrzenia drugiej części „Wakacji S.W.A.T.”, czyli skrótu akcji S.W.A.T., które miały miejsce podczas wakacji oraz we wrześniu 2010.


Do zobaczenia i Niech Moc będzie z Wami! S.W.A.T. KOMENTARZE (2)

Fandom

V spotkanie Kolbuszowskiego Fanklubu Star Wars

2010-10-28 18:57:35 Kolbuszowski Fanklub SW


W Kolbuszowej szykuje się kolejne spotkanie fanów Star Wars. W najbliższą sobotę, czyli 30 października br. fani spotkają się o godzinie 15.00 na rynku, a następnie najprawdopodobniej udadzą się do pizzeri Soprano.

"Program:
 • Kalambury - bo ostatnio fajnie się sprawdziły;
 • O nowościach w świecie SW - a tu przede wszystkim o zapowiedzi SW w 3D;
 • Komiks, który warto przeczytać - przygotowany przez Hibariego;
 • Słów kilka o... Mandalorianach - znów bo ostatnio przez kalambury nie wyszło."

  Serdecznie zapraszamy!
  KOMENTARZE (6)
 • Fandom

  XLVII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2010-10-27 22:21:58 Rzeszowska Akademia Mocy

  Kolejne spotkanie fanów Star Wars w Rzeszowie odbędzie się w najbliższą sobotę 30 października br. Spotkamy się o godz. 17.00 przy studni na rzeszowskim rynku. Odczekawszy akademicki kwadrans, udamy się do jednego z okolicznych lokali. Będziemy kontynuować świętowanie 10 lat Rzeszowskiej Akademii Mocy, bo jedna impreza z tej okazji to za mało!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Rzeszowa i okolic!

  Temat na forum

  PS. Tort widoczny na plakacie, specjalnie na Nawikon, podczas którego świętowaliśmy 10 lat RAMu, wykonała jedna z RAMowiczek - Dorota. Był bardzo smaczny :]
  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  III Urodziny TISW

  2010-10-26 16:03:39

  Kolejny fanklub w Polsce obchodzi swój jubileusz. Tym razem padło na Toruńskie Imperium Star Wars, które wkrótce, tj. 13 listopada 2010 r. będzie obchodzić swoje III urodziny.
  Z tego też powodu fanklub zaprasza innych fanów. Tym razem już nie tylko z Torunia i okolic, ale z całego kraju, by wpadli świętować razem z nimi.
  Zabawa rozpocznie się w osiedlowym klubie Kameleon o 15:00 gdzie będzie czekać na nas tort, życzenia i szampan. Po oficjalnej części imprezy, przeniesiemy się do pubu Bydgoszcz Kluczyki, gdzie miejmy nadzieję tańce będą trwać do samego rana.
  Organizatorzy urodzin proszą o wcześniejsze zapowiedzenie swojej wizyty, by mogli zarezerwować miejsca w noclegowniach.
  Toruński Fanklub Star Wars zaprasza!

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  Teaser Falkonowy

  2010-10-25 00:18:55 falkon.konwent.pl

  Cyber Falkon coraz bliżej. Do rozpoczęcia tej czterodniowej imprezy pozostało niewiele ponad dwa tygodnie. O samym konwencie informowaliśmy już kilkakrotnie tutaj, tutaj, a ostatnio tutaj. Tym razem prezentujemy, krótki spot reklamujący tegoroczny Falkon.

  Najnowszy komunikat z centrum dowodzenia. W sieci pojawił się nowy audiowizualny przekaz dotyczący operacji Cyber Falkon 2010. Obejrzyj. Pobierz dane. Przekaż informację dalej. Liczba organizmów zaznajomionych z przekazem ciągle wzrasta. Dołącz do nich!

  11 – 14 listopada, Lublin.

  Czekamy na Ciebie.  Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie konwentu.

  W imieniu organizatorów zapraszamy. Jeżeli nie jesteście zdecydowani czy warto odwiedzić Falkon to zachęcamy do zapoznania się z wcześniejszymi relacjami z poprzednich edycji, które być może ułatwią podjęcie decyzji: Temat na forum.


  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  XXIV spotkanie legnickich fanów Gwiezdnych Wojen

  2010-10-22 18:41:59

  Prakseum legnickich fanów Gwiezdnych wojen jednak nie zniknęło ze sceny polskiego fandomu! Ostatnie spotkanie z prawdziwego zdarzenia odbyło się w maju, następnym były wrocławskie Dni Fantastyki 2010, jednak na wakacjach wszystko zamarło, a ludzie jakby trochę stracili inicjatywę. Wychodząc z założenia, że złego diabli nie biorą, zawiadamiamy, iż jutro, tj. 23 października 2010 rozpocznie się XXIV spotkanie legnickich fanów Gwiezdnych wojen.

  Zbiórka tradycyjnie o godzinie 12:45 przed restauracją Vikos, gdzie odbędzie się właściwa część spotkania. W planach mamy kilka ważnych spraw, między innymi omówienie przyszłości legnickiego fanklubu. Zapraszamy wszystkich fanów Gwiezdnych wojen z Legnicy i okolic, gdyż to świetna okazja do poznania lub spotkania się z ludźmi mającymi tę samą pasję i dzielenia się nią. So say we all!
  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  Steve Sansweet opuszcza Lucasfilm

  2010-10-21 22:10:38 StarWars.com


  Steve Sansweet od 1996 roku był odpowiedzialny za kontakty ze stale powiększającą się społecznością fanów Gwiezdnych Wojen. Teraz pragnie rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu, dlatego też ogłosił, że w kwietniu 2011 roku opuści firmę. „Prawie 15 lat temu opuściłem swoje stanowisko w biurze w Los Angeles aby rozpocząć ‘jednoroczną’ pracę w Lucasfilm jako ambasador Star Wars” - powiedział Sansweet. „Teraz czas na kolejne zmiany i nowe wyzwania, przy jednoczesnym zachowaniu aktywnej roli w społeczności fanów Star Wars”.

  Steve znany jest jako autor wnikliwych książek, właściciel największej prywatnej kolekcji pamiątek związanych z Gwiezdnymi Wojnami na świecie, jednak dla większości fanów jest przede wszystkim jednym z nich. Jego pierwszą pamiątką była broszura filmowa, którą uratował pracując jeszcze w Los Angeles. Było to zaproszenie na specjalny pokaz w maju 1977 roku. Był to pierwszy krok w budowaniu największej kolekcji gadżetów na świecie, która początkowo rosła w jego domu w Hollywood Hills by po jakimś czasie przenieść ją do posiadłości zwanej „Ranczo Obi-Wana”, która otrzymała imię ulubionej postaci Steve’a. Dziś cała kolekcja zajmuje 5000 stóp kwadratowych i mimo, że nie jest otwarta dla publiczności, odwiedziło ją już setki zaproszonych fanów i kolekcjonerów z całego świata.

  Przez lata swojej pracy dla Lucasfilm wydał blisko 13 książek w tym „The Star Wars Vault”, „Star Wars: 1,000 Collectibles” oraz „Star Wars: The Complete Encyklopedia”. Był także felietonistą w oficjalnych magazynach Star Wars. W późnych latach 90., jak Gwiezdne Wojny wracały do świadomości społecznej wraz ze zbliżającym się wydaniem Edycji Specjalnej oraz premierą Nowej Trylogii, Sansweet służył jako główny łącznik pomiędzy rządnymi informacji fanami. Steve pomagał także zbudować pierwszy zespół redakcyjny, który stworzył StarWars.com, oficjalne źródło wiadomości wiadomości o Gwiezdnych Wojnach w internecie. Od 1999 roku Sansweet odgrywa także ważną rolę w przygotowaniach do największego konwentu Star Wars jakim jest Celebration.

  „Ze wszystkich niesamowitych rzeczy, które dano mi było zrobić, nic nie było tak ważne i nie dawało tak olbrzymiej satysfakcji jak spotkania z tymi wszystkimi świetnymi ludźmi, którzy podzielają moje zamiłowanie do Star Wars”. – powiedział Sansweet. „Od 6 do 60 lat oraz starsi stali się główną siłą napędową firmy. Zamierzam pozostać aktywnie związany z fandomem Star Wars na wiele sposobów, jestem pewien, że w ciągu najbliższych lat nasze drogi skrzyżują się nie jeden raz.”

  Czy znajdzie się osoba, która „przejmie pałeczkę” i zostanie ambasadorem Lucasfilm i będzie tak samo zaangażowana w społeczność fanów jak Steve Sansweet? Zobaczymy, miejmy nadzieję, że tak.
  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  Polish Garrison organizuje konkurs

  2010-10-19 18:44:00 Polish Garrison  Polski oddział 501. Legionu zaprasza wszystkich fanów do wzięcia udziału w niezwykłym konkursie, w którym można wygrać zabawki ufundowane przez firmę Hasbro. Więcej szczegółów znajdziecie w poniższej wiadomości od polskich szturmowców oraz na ich stronie:

  "Polish Garrison nie ustaje w ekspansji obcych terenów. Pragniemy, żeby nasza jednostka była jeszcze bardziej rozpoznawalna na scenie międzynarodowej (i nie tylko!), dlatego nasi członkowie stworzyli szczególne dzieło: hełm, będący połączeniem hełmu szturmowca z hełmem najsłynniejszej chyba polskiej formacji wojskowej - husarii.  Chcielibyśmy, żeby wkład w symbol łączący historię naszego kraju z "Gwiezdnymi Wojnami" mieli także polscy fani, dlatego zapraszamy Was do zabawy z nagrodami... Jakiej? Więcej szczegółów znajdziecie na naszej stronie pod adresem http://www.flc.h2.pl/www/bin/KONKURS_HELM.htm."


  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!
  KOMENTARZE (10)

  Fandom

  Zmiany w TISW

  2010-10-19 14:53:50 TISW

  W ten weekend odbył się konwent Copernicon 2010, który również posłużył za XXV Spotkanie TISW. Okazało się ono dość ważne, gdyż po wielu latach działania "zasady dwóch", władza w fanklubie przeszła do rąk jednej osoby. Nowym prezesem Toruńskiego Fanklubu Star Wars została Daria "Nero" Kettner. Życzymy powodzenia na nowym stanowisku. Jednocześnie przypominamy, że w listopadzie fanklub skończy trzy lata. Więcej informacji już wkrótce.

  KOMENTARZE (16)

  Fandom

  Raport z LXXIX Spotkania Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

  2010-10-15 20:14:20 BFSW

  2 października odbyło się LXXIX Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars. Dla fanklubu było to o tyle ważne „zgrupowanie”, że jego członkowie mogli oficjalnie podsumować konwent StarForce 2010, który we wrześniu odbył się w Bydgoszczy. Dla lokalnego fanklubu jest to sztandarowa impreza, dlatego kiedy opadł cały kurz z nią związany, nie mogło zabraknąć szczegółowego raportu od organizatorów. Członkowie BFSW przygotowali relację z LXXIX Spotkania wraz z kilkunastoma fotografiami upamiętniającymi to wydarzenie. Szczegółowy tekst autorstwa Mando znajdziecie tutaj.
  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  74. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars - UPDATE

  2010-10-13 21:31:49 Gunfan

  Gunfan, koordynator śląskich spotkań podesłał informację na temat następnego spotkania:

  "Siema. Kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę, tj. 16 października, start tradycyjnie o godzinie 13:00. Ale uwaga: miejsce nie jest na razie pewne. Nasza ulubiona pizzeria "Pod Starym Drzewem" ma na ten dzień rezerwację i być może całe górne piętro będzie zajęte - tego dowiem się dopiero we wtorek. Jeśli będzie zajęte, to na szybko będziemy musieli wymyślić inną miejscówkę, jeśli nie - tradycyjnie robimy w "Drzewie". Zrobię update, jak będzie coś wiadomo.

  Mapka:

  W każdym razie zależy mi, żeby spotkanie było właśnie tego dnia, bo w tenże weekend katowickie kino Centrum Sztuki Filmowej robi dwuczęściowy maraton całej Gwiezdnej Sagi: Nowa Trylogia w piątek 15.10, a Stara właśnie w sobotę 16.10. News na Bastionie.

  Czyli zaraz po spotkaniu będzie można całą grupą, w towarzystwie fanów, udać się na maratonik Epizodów IV-VI... Na dużym ekranie! Bezcenne. Zachęcam wszystkich. Innych atrakcji na to spotkanie w zasadzie nie potrzeba, ale pewnie i tak fajne dyskusje będą. Jak zawsze.

  Serdecznie zapraszamy!"

  UPDATE:
  W "Drzewie" rezerwacja jest od 17:00, będzie tam jakiś wieczór kawalerski z tancerką. Od 13:00 do 17:00 możemy sobie tam siedzieć, więc tam się spotykamy, a najwyżej później pomyślimy nad inną miejscówką. Podsumowując: "Pod Starym Drzewem", 16.10, 13:00.

  KOMENTARZE (13)

  Fandom

  30. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

  2010-10-13 19:50:29 SKFSW

  Kolejne spotkanie dla fanów Star Wars w Krakowie odbędzie się 30 października. Miejsce zbiórki to oczywiście fontanna na Placu Mariackim, skąd o godz. 13.00 fani udadzą się do Starego Portu

  W programie:
 • konkurs wiedzowy przygotowany przez Melethrona (nagrody);
 • "Bohaterowie holonetu: Corran Horn";
 • "(Nie)trzeźwym okiem komixa";
 • kalambury;
 • oraz wszelkiego rodzaju dyskusje, dziwne żarty i nie tylko.

  Serdecznie zapraszamy!

  Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars
  Temat na forum
  KOMENTARZE (2)
 • Fandom

  XXXIII Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2010-10-13 15:21:47 Łódzki Fanklub SW

  Już w następną sobotę (23.10) odbędzie się XXXIII Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars, na które mamy przyjemność zaprosić fanów z Łodzi, okolic oraz przyjezdnych (o was także nie zapominamy nigdy). Jak zwykle spotykamy się w Łódzkim Domu Kultury przy ulicy Traugutta 15. Więcej informacji znajdziecie na naszym forum.

  Czym Was uraczymy?
  • Podsumowanie Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi – relacja i refleksja;
  • Prelekcja Kaeldera Dhervena „Erotyka w Gwiezdnych Wojnach”, czyli dla każdego coś miłego;
  • Zaangażowanie fanklubu w Mikograjki 2010;
  • Pokaz „Ewoks: Caravan of courage” i fanfilmów;
  • Sprawy organizacyjno-techniczne;
  • Nauka gry w Star Wars Miniaturek i Star Wars TCG;

  Oraz wiele więcej...

  Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.

  Serdecznie zapraszamy!
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  Garść wieści falkonowych

  2010-10-13 04:29:14 falkon.konwent.pl

  Przygotowania do Falkonu idą pełną parą. Kilka tygodni temu informowaliśmy o niektórych z nich. Teraz przedstawiamy koleją dawkę falkonowych wieści nadesłanych przez organizatorów.

  Cyber Falkon 2010 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym prezentujemy kolejne informacje związane z imprezą. Prezentujemy Wam oficjalny plakat Cyber Falkonu 2010. Mamy nadzieję, że Wam się podoba. W dziale Goście konwentu pojawiły się nazwiska nowych twórców, którzy odwiedzą konwent. Będą nimi: Robert M. Wegner, Róża Jakobsze, Jarosław Błotny oraz Romuald Pawlak.

  Przedpłaty i rezerwacje

  Na stronie pojawiły się ponadto informacje o noclegach, z których będziecie mogli skorzystać, odwiedzając Cyber Falkon 2010. Uruchomiliśmy możliwość dokonywania rezerwacji na nadchodzący konwent. Aby tego dokonać należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go nam oraz opłacić akredytację na podane konto.

  Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”
  ul. Dolna Panny Marii 3/22
  20 – 010 Lublin
  Konto nr: 16 1560 1195 0051 2488 2005 0001

  W tytule przelewu prosimy wpisać nazwę Falkon 2010 oraz imię, nazwisko i nr PESEL każdej osoby, za którą jest wnoszona opłata.
  Akredytacja w przedpłacie za 4 dni wynosi tylko 30 zł! Dzięki przedpłacie zaoszczędzisz 10 zł i masz pewność, że szybciej wejdziesz na konwent!

  Gala nagrody literackiej Nautilu

  Miło nam poinformować, że już po raz pierwszy Falkon będzie gościł uroczystą galę nagrody literackiej Nautilus. Odbędzie się ona 13 listopada wieczorem w auli Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.
  W trakcie gali zostaną wręczone statuetki wyróżnionym twórcom: Jarosławowi Grzędowiczowi i Andrzejowi Pilipiukowi. Będzie można także wziąć udział w dyskusji z udziałem laureatów. Całość uświetnią występy artystyczne: koncert i przedstawienie teatralne.

  Puchar Mistrza Mistrzów

  Dodatkowo informujemy, że na nadchodzącym Cyber Falkonie 2010 będzie można wziąć udział w Pucharze Mistrza Mistrzów – XI edycji najbardziej prestiżowego w Polsce konkursu na najlepszego Mistrza Gry.
  Jeżeli czujesz się na siłach, Twoja drużyna uważa, że jesteś niezły, nie boisz się rywalizacji – to jest to okazja specjalnie dla Ciebie. Dla najlepszych cenne nagrody!,br/> Szczegółowy regulamin PMM oraz System Oceny znajdziesz na stronie konwentu.

  Mamy też coś dla Waszych pulpitów – ze strony konwentu możecie pobrać sobie tapety Cyber Falkonu 2010. Zapraszamy do korzystania z nich. A na Cyber Forum możecie podzielić się tym, co Wam leży na wątrobie.

  Pamiętajcie: Cyber Falkon 2010 to aż 4 dni – od 11 do 14 listopada, w Lublinie.
  Musicie tam być!
  Więcej dowiecie się z oficjalnej strony konwentu: www.falkon.konwent.pl


  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Zachęcamy również do zapoznania się z bastionowymi relacjami z wcześniejszych edycji Falkonu: Temat na forum.


  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  47 Lubelskie Spotkanie Fanów SW

  2010-10-12 03:14:59 Lubelski Fandom SW

  W najbliższy weekend w Lublinie odbędzie się spotkanie miejscowych fanów SW. Jeżeli więc dysponujecie wolnym czasem i znajdujecie się w pobliżu to zachęcamy do zapoznania się z treścią tej wiadomości.

  Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" oraz Lubelski Fandom Star Wars serdecznie zapraszają na 47. Lubelskie Spotkanie Fanów Star Wars.

  Spotykamy się w sobotę (16 paźdzernika) o godzinie 12:45 pod Galerią Centrum i kilka minut później udajemy się do WOKu.

  Na miejscu przewidziane:

  1. Relacja ze StarForce 2010
  2. Dom Starców
  3. StarWarsowy konkurs WilkołaczoWampirzy
  4. Plany na Falkon 2010
  5. The Force Unleashed 2 - wrażenia i dyskusja o demie
  6. StarWarsowe gry planszowe

  Spotkanie odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Kultury przy ulicy Dolnej Marii Panny 3 (sala nr 19).

  Wstęp wolny.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  XXV Spotkanie TISW

  2010-10-11 19:41:07 TISW

  Zbliża się trzeci piątek miesiąca, a wraz z nim kolejne spotkanie fanów Star Wars z Torunia i okolic. I to nie zwykłe spotkanie, a 25 już! Tym razem spotkanie będzie miało jednak inny charakter: ze względu na datę, czyli 16 października, będzie obchodzone na konwencie Copernicon 2010. Miłośnicy Gwiezdnych Wojen będą mieli więc na spotkaniu od razu cały, starwarsowy blok programowy.

  Poza jednak samym konwentem zajmiemy się takimi kwestiami, jak:
  • świętowanie 25 spotkania
  • wybory nowego prezesa TISW
  Do zobaczenia więc na konwencie!

  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  II Spotkanie Radomskich Fanów Star Wars

  2010-10-10 12:57:32 Jedi Nadiru Radena

  Z wielką przyjemnością przychodzi mi poinformować, że wkrótce, po wyjątkowo długiej przerwie wywołanej m.in. wyjazdem na StarForce 2010, kampanią wrześniową i nadzwyczaj dokuczliwym sezonem chorobowym, w Radomiu odbędzie się 2. Spotkanie Radomskich Fanów Star Wars, czyli Radomskiej Eskadry Star Wars, które zostało przełożone z zeszłego miesiąca.

  Spotkanie będzie miało miejsce 16 października o godzinie 11-tej, w trzecią sobotę miesiąca (od tej pory będzie to stały termin radomskich fanzlotów), w Młodzieżowym Domu Kultury "Idalin" na ul. Bluszczowej 4/8. Jeśli ktoś nie jest w stanie dotrzeć do niego na piechotę, w pobliżu zatrzymują się autobusy linii 2, 11, 15, 24, B, 19 oraz 21. Pod spodem mapka z zaznaczonym Domem Kultury:


  Co czeka radomskich i okołoradomskich fanów na samym spotkaniu? Oto kilka punktów jego program (ze względu na przewidywany czas trwania, czyli 3 godziny, jest to taki dość luźny plan):
  • Główny temat spotkania: początek naszej przygody ze Star Wars. Krótko mówiąc dyskusja na temat tego, jak, gdzie i kiedy staliśmy się fanami uniwersum Lucasa.
  • Kalambury Star Wars. Tradycji musi się w końcu stać zadość :)
  • Wirtualne pojedynki na miecze świetlne lub wyścigi podracerów m.in. za pomocą gier Jedi Academy i Episode I: Racer.
  • Dyskusja na temat ostatnich najważniejszych gwiezdnowojennych wieści z Polski i świata. Na świeczniku na pewno pojawią się tematy ogłoszenia Gwiezdnej Sagi w wersji 3D i startu trzeciego sezonu The Clone Wars.
  • Strategiczne starcia na (planszowych) polach bitew za pomocą gier Star Wars Miniatures i/lub Star Wars PocketModels TCG.
  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Radomia i okolic!
  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  Copernicon - już od piątku

  2010-10-09 22:01:55 copernicon.pl
  Już za tydzień rozpoczyna się toruński konwent Copernicon 2010. Fani z miasta najsłynniejszego polskiego astronoma, przygotowali blok programowy, o którym już informowaliśmy wcześniej
  Warto jednak sobie przypomnieć jakie atrakcje nas czekają. Niedawno podano godzinny układ prelekcji.
  Te poświęcone Yuuzhan Vongom zostały przygotowane przez członków niedawno otwartego Zakonu Yun-Yuuzhana. o którym informowaliśmy tutaj. Tak więc, jeżeli atrakcje ostatniego tygodnia jeszcze wam nie starczyły, by się nasycić, to zapraszamy na konwent. Oczywiście warto też przejrzeć inne atrakcje. Również te z poza bloku Star Wars. Stronę konwentu znajdziecie pod tym adresem.


  Blok AUTORSKI


  Pt 17.00 Empik (ul. Szeroka) – Anna Brzezińska i Dariusz Domagalski
  Pt 18.00 Krzysztof „Shaman” Chmielewski – spotkanie i pogadanka nt heraldyki i innych nauk pomocniczych historii i metod diagnostyki portretowej zmodyfikowanej
  Pt 19.15 Łukasz Orbitowski – spotkanie autorskie
  Pt 20.00 Jarosław Błotny – spotkanie i premiera Wergeld Królów + konkurs

  Sb 10.00 Szczepan Twardoch – spotkanie autorskie
  Sb 11.15 Jacek Kowalski Dumy staropolskie a nie ukraińskie
  Sb 12.30 Jacek L. Komuda – spotkanie autorskie i „Zajazdy na Kujawach w XVII wieku”
  Sb 13.45 Rafał A. Ziemkiewicz – spotkanie autorskie
  Sb 15.00 Maja Lidia Kossakowska i Jarosław Grzędowicz – spotkanie autorskie
  Sb 16.15 Jędrek z Zamku Chojnik – niezwykłe historie średniowiecza
  Sb 17.30 Marcin Mortka – spotkanie autorskie
  Sb 19.00 Anna Brzezińska – spotkanie i premiera Wiedźma z Wilżyńskiej doliny + konkurs
  Sb 20.15 Darek Domagalski – spotkanie autorskie
  Sb 21.30 Rafał W. Orkan – spotkanie autorskie

  Nd 10.00 Michał Zygmunt – spotkanie autorskie
  Nd 11.00 Stefan Darda – spotkanie autorskie
  Nd 12.30 Piotr Rogoża – spotkanie autorskie


  Oprócz powyższej rozpiski część punktów programu prowadzonych przez naszych gości została ujęta w rozpisce godzinowej bloku prelekcji - zapraszamy :)


  Blok PRELEKCJI

  Pt 17.00 Powstanie komiksu jako formy (Maciej Neumann, Asocjacja Komiksu w Toruniu)
  Pt 17.00 Podróże przez przestrzeń (Jakub 'borg' Rzepecki, Michał "mfx" Lisiecki)
  Pt 17.00 Warsztaty wyobraźni (Aleksandra Juszczakiewicz)
  Pt 18.15 Shadows Of Poland, czyli każdy chce ogólnopolskiego LARPa (Oskar "Osaka" Mieczkowski)
  Pt 18.15 Jak ja nienawidzę LARP'ów…! (Igor "Ashandarei" Andrzejewski)
  Pt 18.15 The Touch, czyli blaski i cienie mistrzowania Transformers (Oskar Wiśniewski)
  Pt 19.30 Komiks fantastyczny w Polsce - porównanie lat PRL i dziś (Maciej Neumann, Asocjacja Komiksu w Toruniu)
  Pt 19.30 Niech zabrzmi Requiem - wprowadzenie do nowego Wampira (Redakcja World of Darkness Asylum)
  Pt 21.00 Bohaterowie ecchi&hentai vs prawo karne (Marcin 'Hari' Rutkowski)
  Pt 21.00 Angelologia (Robert "Dimzard" Bujniewski)
  Pt 21.00 Filmowe efekty specjalne (Michał "mfx" Lisiecki)

  Sb 10.00 Wampiry w literaturze i folklorze polskim (dr hab. Violetta Wróblewska, UMK)
  Sb 10.00 Wyjątkowa opowieść. Co to jest Jeepform? (Jakub „Fingrin” Tabisz, Wielosfer)
  Sb 10.00 Wizje przyszłości (Piotr Teodorowski)
  Sb 11.15 A zawołania Napiwko, czyli rzecz o heraldyce a rodów wywodzeniu (Krzysztof "Shaman" Chmielewski)
  Sb 11.15 Stara Szkoła RPG: Reaktywacja (Witek "Squid" Krawczyk)
  Sb 11.15 Nomad Club (Łukasz Tor-Garczewski)
  Sb 12.30 OD GRUNWALDU PO KORONOWO, czy rzecz o pogromie Zakonu Krzyżackiego (Dariusz Domagalski)
  Sb 12.30 Podwiązki i krzyże, czyli rzecz o odznaczeniach (Łukasz Tor-Garczewski)
  Sb 13.45 Panny niepoczciwe – o nierządzie i ladacznicach w epoce renesansu (Anna Brzezińska)
  Sb 13.45 Podróże w czasie (Jakub 'borg' Rzepecki, Michał "mfx" Lisiecki)
  Sb 15.00 Sztuka wojenna średniowiecza (Dariusz Domagalski)
  Sb 15.00 Świat Mroku - przegląd linii wydawniczej (Redakcja World of Darkness Asylum)
  Sb 15.00 Motywy fantastyczne w muzyce metalowej (Michał Żarski)
  Sb 16.15 Sługi Szatana, kochanice diabła – o wiedźmach, czarownicach, zaklinaczkach i trucicielkach (Anna Brzezińska)
  Sb 16.15 Świat Mroku od podstaw (Redakcja World of Darkness Asylum)
  Sb 17.30 Magia w systemach RPG (Łukasz "Salantor" Pilarski)
  Sb 17.30 Granie na wysokich poziomach, czyli nie bądź mięczakiem (Igor "Ashandarei" Andrzejewski)
  Sb 17.30 Granice sesji i kampanii: Czym się kierować? (Michał "Aer" Szczepański)
  Sb 20.00 Słowiańska Apokalipsa (Witold Jabłoński)
  Sb 20.00 Muzyka na sesji RPG (Adam "Nadiv" Kuśmirek)
  Sb 20.00 Setting w 5 minut (Łukasz Tor-Garczewski, Szymon "quad" Gosek)
  Sb 21.15 Kulturalny terror, czyli o popularyzacji grozy w literaturze i filmie (Maciej "Modrzew" Pełechaty)
  Sb 21.15 Letnie seriale fantastyczne (Jakub 'borg' Rzepecki, Michał "mfx" Lisiecki)
  Sb 21.15 Furry - Hobby czy Dewiacja? (Adrian "Skrzat" Majchrzak)

  Nd 10.00 Fantasmagorie maturalne (Aleksandra Juszczakiewicz)
  Nd 10.00 Imperium zła czyli jak zniewolić miliony (Piotr Kościński)
  Nd 10.00 Wątki filozoficzne w fantastyce, czyli o tym jak zbudować świat z monady i jak nie uciekać przed Formą (Elżbieta B. Gotfryd)
  Nd 11.15 Tworzenie światów w RPG - rasy (Łukasz "Salantor" Pilarski)
  Nd 11.15 RPG: jeszcze hobby czy juz subkultura? (Mariusz "Mario" Majchrowski)
  Nd 11.15 Realne efekty uzycia broni bialej i palnej (Sebastian Nowak)
  Nd 12.30 Stara Szkoła RPG: Przygody (Witek "Squid" Krawczyk)
  Nd 12.30 Jak stworzyć własną grę RPG? (Piotr "Pirat" Panecki)
  Nd 12.30 White Wolf czyli heretycy mechaniki (Igor "Ashandarei" Andrzejewski)
  Nd 13.45 Wkład polityki w fantastykę (Piotr Teodorowski)


  Blok RPG


  Pt 16.30 Role Playing Game jako aspekt teatru - warsztaty teatralne
  Pt 18.00 Przyszłość Świata Mroku - panel dyskusyjny
  Pt 19.15 Kampanie dla Łowców i śmiertelników - warsztaty dla MG
  Pt 20.30 Spellnight RPG
  Pt 22.00 Od 22:00 w noc – sesje, sesje, sesje…

  Sb 10.00 Prezentacja Trójcy - steam fantasy RPG
  Sb 11.00 Warsztaty dla graczy: Graj Postacią
  Sb 12.30 Mistrz Twierdzy Toruń – start
  Sb 13.00 Legenda Pięciu Kręgów – prezentacja systemu
  Sb 14.30 Neuroshima — 4 kolory
  Sb 16.00 Wolsung RPG – prezentacja
  Sb 17.30 Prezentacja ROBOTICA RPG
  Sb 20.00 Role Playing Game jako aspekt teatru - warsztaty teatralne
  Sb 21.00 Od 21:00 w noc – sesje, sesje, sesje…

  Nd 11.15 Jak wykorzystać potencjał mechaniki ROBOTICA RPG
  Nd 12.30 Panel otwarty na temat Munchkina

  Oczywiście w ramach bloku RPG przez cały czas odbywać się będą sesje RPG oraz prelekcje, które ujęte zostały w rozpisce godzinowej bloku prelekcji.


  Blok LARP/Jeepform


  Pt 16.30 Vindicta
  Pt 16.30 Wy(u)cieczka Dla Dwojga [Neuroshima]
  Pt 19.30 Shadows of Toruń: Początek – rozdanie ról
  Pt 22.00 O krok od zjedzenia
  Pt 22.00 Shadows of Toruń: Początek – gra
  Pt 00.30 Scarface
  Pt 00.30 Upiorny Szpital

  Sb 10.00 Jam Twój sługa wierny
  Sb 10.00 Groza prastarego lasu
  Sb 10.30 The Jockey Club … czyli kto pierwszy ten lepszy!
  Sb 12.30 UPGRADE – jeepform
  Sb 13:00 Spellnight: Na skraju wojny
  Sb 15.00 Blood-Trek
  Sb 15.00 Po prostu Miss
  Sb 16.30 Telefon - jeepform
  Sb 19.00 Arcanum: Wystawa
  Sb 19.30 Powrót do przyszłości – jeepform
  Sb 20.00 Blood-Trek 2
  Sb 22.30 Luna
  Sb 22.30 Le Circus de Grotesque (Świat Mroku/Wampir: Requiem)
  Sb 23.00 Jeepform na życzenie
  Sb 24.00 Zmartwychwstanie
  Sb 24.00 Sic semper tyrannis
  Sb 24.00 Między Piekłem a Niebem

  Nd 10.00 Kochany Wuj – jeepform
  Nd 10.00 Kukułcze Gniazdo 2 - Herosi
  Nd 11.00 Póki wódka na stołach!
  Nd 11.00 Płać za swoje grzechy


  Blok konkursowo-turniejowy


  Pt 17.00 Growo i muzycznie
  Pt 19.00 Intro, outro, gameplay
  Pt 21.00 Konkurs Ogólnofantastyczno-literacki

  Sb 10.00 Improwizacja
  Sb 10.00 Konkurs wiedzy o Sadze o Ludziach Lodu Margit Sandemo – część pisemna
  Sb 10.00 Turniej MTG Grand Prix Trial Bochum (karcianka)
  Sb 10.00 Turniej Warhammer 40k (bitewniak)
  Sb 10.00 Turniej Warmachines&Hordes – 35 pkt! (bitewniak)
  Sb 11.00 Konkurs łuczniczy
  Sb 11.00 Konkurs strojów – przemarsz korowodem na Stare Miasto i finał konkursu
  Sb 13.45 Konkurs wiedzy o Sadze o Ludziach Lodu Margit Sandemo – część ustna Sb 15.00 Snot-Ball
  Sb 15.00 Turniej Grunwald – walka 600-lecia – turniej (karcianka)
  Sb 15.00 Konkurs battlestarowocapricański
  Sb 16.00 Konkurs bajania
  Sb 17.30 Konkurs wiedzy o Harrym Poterze
  Sb 17.30 Jaki to horror?
  Sb 20.00 Konkurs Honorverse
  Sb 21.15 Konkurs Wiedzy o Świecie Mroku

  Nd 10.00 Konkurs na Miss Potwora o Najwyższym Poziomie
  Nd 10.00 Turniej MTG Grand Prix Trial Florence (karcianka)
  Nd 10.00 Turniej VETO! (karcianka)
  Nd 10.00 Turniej Infinity O12 - druga edycja (bitewniak)
  Nd 11.00 Konkurs wiedzy o historii i legendach Torunia


  Blok GAMES ROOM


  Pt 15.30 Otwarcie Games Roomu
  Pt 17.00 Nauka i turniej gry Pnącza
  Pt 18.00 Grunwald – walka 600-lecia – nauka gry
  Pt 18.00 Veto! - nauka gry
  Pt 18.30 Neuroshima Hex – turniej
  Pt 18.30 Eden – prezentacja

  Sb 10.00 Turniej RISK eliminacje
  Sb 11.00 Jungle Speed - Świrnięte Kolory – nauka gry + 2x eliminacje do turnieju
  Sb 11.00 Veto! - nauka gry
  Sb 13.30 Prezentacja bitewnej planszówki Trójca:Batalia
  Sb 13.30 Prezentacja Munchkina
  Sb 14.00 Nauka i turniej gry Skoki Narciarskie
  Sb 15.00 Turniej Jungle Speed'a — eliminacje (x4)
  Sb 16.00 Warhammer Fantasy Battle 8 ed. – prezentacja i bitwa pokazowa
  Sb 16.00 Wielki Turniej o KORONĘ WŁADZY — eliminacje
  Sb 17.30 Prezentacja LABIRYNTH
  Sb 20.00 Turniej RISK finały
  Sb 20.00 Turniej Tichu
  Sb 22.30 Jungle Speed - Świrnięte Kolory – finał turnieju.

  Nd 10.00 Selvan's Game
  Nd 10.00 Eden – prezentacja
  Nd 11.00 Wielki Turniej o KORONĘ WŁADZY – finał
  Nd 12.30 Turniej Jungle Speed'a — finał

  Oczywiście w ramach bloku GAMES ROOM, bloku Karcianej i loku Bitewniaków przez cały czas odbywać się będą także turnieje i konkursy - szczegóły znajdziecie tu: rozpiska godzinowa bloku konkursowo-turniejowego. Warto też pamiętać, że w Games Roomie dostępnych będzie ponad 100 tytułów gier, w które non stop będziecie mogli grać :)


  Blok MANGA ROOM


  Pt 17.00 Origami
  Pt 18.00 dubing PL w Anime
  Pt 19.00 Characters and their appeal - analyzing Japanese manga and anime (ang.)
  Pt 20.00 Moda na sukces w mandze, czyli mangowe tasiemce
  Pt 21.00 Pepakura
  Pt 24.00 Asian Cinema Night

  Sb 7.00 Konkurs w jedzeniu zupek chińskich
  Sb 8.00 Konkurs Fanartowy
  Sb 10.00 M&A w Wielkiej Brytani panel
  Sb 11.00 Hallyu wave a japońskie giganty
  Sb 12.00 Evil Ikebana
  Sb 13.00 Hello Kitty
  Sb 14.00 Warsztaty + konkurs w pisaniu Haiku
  Sb 16.00 Wycieczka po Tokyo
  Sb 17.00 Japońskie potwory fantastyczne
  Sb 18.00 Dramy z gwiazdami - warto czy nie warto zwracać na nie uwagę?
  Sb 19.00 Samuraje
  Sb 20.00 Konkurs muzyki z anime
  Sb 22.00 Konkurs karaoke
  Sb 24.00 Hentai Night

  Nd 6.00 Projekcje Anime
  Nd 10.00 Pokaz ubierania kimon
  Nd 11.00 Kuchnia japońska


  Blok STAR WARS


  Pt 17.00 Wprowadzenie do Inwazji
  Pt 18.15 Struktury Imperium
  Pt 19.30 Największa wojna galaktyki

  Sb 12.30 Płeć piękna w zakonie Jedi
  Sb 13.45 Zasada Dwóch
  Sb 15.00 W jaki sposób Yuuzhan Vongowie zmienili uniwersum Star Wars?
  Sb 16.15 Prezentacja 501st Legion i Rebel Legion
  Sb 18.45 Zbrodnie Wojen Klonów
  Sb 20.00 Statki i okręty w świecie Star Wars
  Sb 21.15 Bronie świetlne
  Sb 22.30 Pokaz fan-filmów Star Wars

  Nd 10.00 Superbronie w Gwiezdnych Wojnach
  Nd 11.15 Kulisy Nowej Ery Jedi
  Nd 12.30 Formy walki mieczem świetlnym
  Nd 13.45 Prezentacja gry Star Wars Miniatures


  Blok atrakcji okołofestiwalowych


  Pt 17.00 Spotkanie autorskie z Anną Brzezińską i Dariuszem Domagalskim (Empik, ul. Szeroka)
  Pt 20.00 Koncert "Grunwald po Kowalsku i nie tylko" – Jacek Kowalski, Barbara Karlik (KM Bunkier, ul. Wola Zamkowa)

  Sb 10.00 Od 10.00 do niedzieli do 14.00 przedpremierowy pokaz Dragon Age 2
  Sb 10.00 Akcja Krwiodawstwa na Rynku Staromiejskim
  Sb 11.00 Korowód na Rynek Staromiejski zakończony finałem konkursu strojów
  Sb 14.00 Pokazy Rycerskie (boisko przed budynkiem festiwalowym)
  Sb 17.30 Gra Miejska (ulice i zakamarki Starego Miasta)
  Sb 10.00 Turniej Warmachines&Hordes – 35 pkt! (bitewniak)
  Sb 20.00 FIRESHOW (boisko przed budynkiem festiwalowym)
  Sb 20.00 Koncert "Fantastyczny Rock" - Nihil Quest, Struggle With God, Dead Gentleman, Laminous Flesh Giants, Banau (KM Bunkier, ul. Wola Zamkowa)

  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  XXI Spotkanie Częstochowskich Fanów Star Wars

  2010-10-09 19:38:37 Girdun

  Girdun przesyła taką oto wiadomość:

  „Kolejne spotkanie częstochowskich fanów zbliża się dużymi krokami. Tym razem spotykamy się 16 października (sobota) o godz. 13 koło Pizzerii Allegro, która mieści się przy ul.Kościuszki 18/20.

  W planach mamy min. omówienie planów wyjazdowych do końca roku, najważniejszych wiadomości z uniwersum Star Wars, a także drugich urodzin naszego fanklubu. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Częstochowy i okolic!!!”

  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  LXXXIV spotkanie Wrocławskiego Fanklubu Star Wars

  2010-10-08 18:22:55 Wrocławski Fanklub Star Wars

  Niech Moc będzie z Wami!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Wrocławia i całej Polski na najbliższą 84. Imperiadę, czyli spotkanie wrocławskich fanów Gwiezdnych Wojen. Jak zwykle widzimy się w trzecią sobotę miesiąca, czyli w sobotę 16 października. Zbiórka standardowo pod Empikiem w Rynku o 11:45. Punktualnie o godzinie 12:00 wyruszamy do knajpy "Globetrotter" na rogu ulicy Odrzańskiej i Mostów Pomorskich. A tam:

  * Wrocław stolicą Rebelii, czyli gratulacje dla nowej dowódczyni Eagle Base w osobie Taraissu!

  * Wrażenia po Innych Sferach, czyli historia o tym, jak znów daliśmy się wyrolować Wielosferowi...

  * Szczegóły wyprawy na film "Skandalista George Lucas" - uwaga, osoby które zakupiły bilet proszone są o przyniesienie 13 złotych!

  * Tatooine II - więcej konkretów na temat styczniowego konwentu

  * Atrakcją specjalną będzie gra "Czarne Słońce", czyli nasza autorska, gwiezdno-wojenna wersja popularnej "Mafii". Dla tych co przeżyją rozgrywkę postaramy się o jakieś nagrody!

  Serdecznie zapraszamy i starych, i nowych fanów! Do zobaczenia we Wrocławiu!  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  II Spotkanie Trójmiejskich Fanów Star Wars

  2010-10-07 19:43:58 Ray Solar, Padme

  Dnia 23.10.2010r. odbędzie się II Spotkanie Trójmiejskich Fanów Star Wars.
  Planowane jest zebranie się o godzinie 15.00 w Sopocie przy Dworcu Głównym PKP. Dalej wszyscy zebrani pójdą do pubu Daily Blues, który ulokowany jest niedaleko peronku SKMki.

  W razie problemów z dojściem lub pytań proszę kontaktować się z Ray Solar.
  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  Zakon Yun-Yuuzhana wystartował

  2010-10-07 16:06:46 Zakon Yun-Yuuzhana  Jak ogłasza Aquenral:

  Z niekłamaną przyjemnością chcę wszem i wobec oznajmić, iż Zakon Yun-Yuuzhana wychodzi wreszcie z cienia i porzuca swoją konspiracyjną działalność, by zacząć oficjalnie funkcjonować w polskim fandomie. Czymże jesteśmy? Ot, grupą fanów Yuuzhan Vongów, Nowej ery Jedi i wszystkiego co z nimi związane, którzy postanowili publicznie dzielić się swoją pasją. Chcemy propagować tematykę yuuzhańską w sieci, pomagać w internetowych projektach takich jak Ossus, aktywnie działać na konwentach oraz zwyczajnie dać ludziom miejsce do spokojnego porozmawiania o swoich zainteresowaniach.

  Z dniem dzisiejszym, to jest 06.10.2010, oficjalnie startuje rekrutacja Zakonu, jednak kilkanaście osób dołączyło do nas wcześniej. Sam projekt zaistniał w sieci w połowie lipca bieżącego roku, by rozwijać się do aktualnej formy, jednak pomysł fanowskiej inicjatywy związanej z Yuuzhan Vongami narodził się wcześniej. Trzeba tutaj wspomnieć o Praetorite Vong, które działało kilka lat temu, aczkolwiek nie jesteśmy kontynuacją ani wskrzeszeniem tejże jednostki – mamy nowy skład, nowe cele, a nawet nową nazwę. Próby zjednoczenia polskich fanów Yuuzhan Vongów nabrały realniejszego kształtu w okolicach połowy 2009 roku, ale skończyło się to jedynie na wspaniałych ideach i niemożliwych do zrealizowania projektach.

  Jesteśmy organizacją robioną przez fanów i dla fanów – nie czerpiemy z tego żadnych materialnych korzyści poza satysfakcją i poczuciem dobrze wykonanej roboty. Wymagamy od ludzi pracowitości, by zapełnić naszą stronę internetową ciekawymi materiałami oraz odrobiny wolnego czasu i chęci, by spotykać się na polskich konwentach fantastycznych. Nasz oficjalny start wiąże się z końcem tematycznego tygodnia na Bastionie Polskich Fanów Star Wars, który poprowadziliśmy w ramach promocji tematyki. Mamy nadzieję na długotrwałą działalność i liczne rzesze aktywnych członków.

  Do-ro’ik vong pratte!


  Wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi Zakonu Yun-Yuuzhana zapraszamy na ich stronę: Yuuzhan.net.
  KOMENTARZE (23)

  Fandom

  Nawikon 2010 – rozpiska godzinowa bloku SW

  2010-10-07 05:26:27 Rzeszowska Akademia Mocy

  Już jutro w Rzeszowie rusza czwarta edycja Nawikonu, ogólnofantastycznego konwentu, na którym nie zabraknie również Gwiezdnych Wojen. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów związanych ze Star Wars, pragniemy przypomnieć kilka istotnych informacji dotyczących samego Nawikonu oraz zachęcić do zapoznania się z programem i opisem licznych atrakcji (prelekcji, spotkań autorskich, konkursów, turniejów i pokazów), dostępnych na zbliżającej się imprezie.
  Najważniejsze informacje o Nawikonie:
  Kiedy: 8-10 października 2010 r.
  Gdzie: Rzeszów, Szkoła Podstawowa nr 16 przy ul. Bohaterów 1
  Wstęp: 20 zł za trzy dni
  Oficjalna strona: www.nawikon.rzeszowskie.info
  Program imprezy: wersja do pobrania
  Kilka dni temu informowaliśmy o punktach programu, które znajdą się w bloku Star Wars. Dziś podajemy je ponownie, przedstawiając jednocześnie rozpiskę godzinową wszystkich atrakcji przygotowanych przez Rzeszowską Akademię Mocy i zaprzyjaźnionych gości.

  Blok Gwiezdnych Wojen – sobota 11.10,2010 r.
  9.00 – 11.00: Turniej Sabacca (wraz z nauką gry) - Rzeszowska Akademia Mocy
  Zapraszamy do zaglądnięcia do najbardziej znanej jaskini hazardu w tej części galaktyki. Zmierz się z innymi szulerami podczas Sabacca, gry, w której Han Solo wygrał Sokoła Milenium (a Lando Calrissian całe Miasto w Chmurach). Na zwycięzców czekają nagrody. Tylko bądź czujny – gracz obok może mieć dodatkowego Asa w rękawie. Turniej będzie poprzedzony nauką, by umożliwić wszystkim graczom poznanie zasad rządzących tą grą na Odległych Rubieżach.
  Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za Wookieech wyrywających ramiona w przypadku przegranej.

  11.00 – 12.00: Komiksy z serii Marvel Comics Star Wars - Nestor
  Kultowe komiksy z głównej serii Star Wars wydawnictwa Marvel Comics, czyli co nieco o zapomnianych komiksach zeszłego stulecia.

  12.00 – 13.00: Gwiezdne Wojny: Fani wiedzą lepiej - Kasis
  Fani Gwiezdnych Wojen mają w zwyczaju narzekać na swój ukochany świat. Wielokrotnie nie zgadzają się z decyzjami i pomysłami ludzi, którzy ten wszechświat tworzą. Dlaczego tak się dzieje? Czy fani rzeczywiście mają powody by rwać włosy z głowy? Czy faktycznie miłośnicy Star Wars stworzyliby lepsze Gwiezdne Wojny? Oddajmy głos prawdziwym geekom!

  13.00 – 13.30: Spotkanie z redakcją Bastionu Polskich Fanów Star Wars - Bastion
  Bastion Polskich Fanów Star Wars w skrócie zwany Bastionem, działa nieprzerwanie już od blisko 9 lat i jest jednym z największych portali internetowych poświęconych Gwiezdnym Wojnom. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat dalszego rozwoju strony, tego co portal ma do zaoferowania fanom Star Wars lub zadać jego twórcom niewygodne pytania, koniecznie przyjdź na spotkanie.

  13.30 – 15.00: Konkurs wiedzowy Star Wars - Tori
  Znasz wszystkich aktorów z Gwiezdnych Wojen? A może przeczytałeś mnóstwo gwiezdnowojennych książek i komiksów? Lub też jesteś fanem nowego, „kultowego”, serialu „Wojny Klonów”? W tym konkursie wiedzowym o Star Wars każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkich chętnych do sprawdzenia swej wiedzy zapraszamy. Dla najlepszych przewidziane nagrody.

  15.00 – 16.00: Star Wars w telewizji! - Burzol
  Ukazanie historii gwiezdnowojennych filmów i seriali telewizyjnych – od najwcześniejszych po animowane Wojny Klonów.

  16.00 – 17.00: Dziesięciolecie Rzeszowskiej Akademii Mocy - RAM
  10 października 2000 r. trzech fanów Gwiezdnych Wojen postanowiło założyć fanklub zrzeszający miłośników Star Wars z Rzeszowa i okolic. Ich „dziecko” ma już dziesięć lat, w związku z tym postanowiliśmy to uczcić. Zapraszamy na jubileuszowy tort oraz do wysłuchania kilku anegdotek z tych wszystkich lat, kiedy to członkowie RAMu propagowali Gwiezdne Wojny w Rzeszowie.

  17.00 – 18.00: Darth Vader - Mroczny Lord Sithów czy ofiara losu? - Burzol & Nestor
  W Starej Trylogii poznaliśmy Vadera od jego najmocniejszych stron. Był nieustępliwym czarnym charakterem, który nie cofnął się przed niczym by osiągnąć zamierzony cel. Jednak Expanded Universe wypaczyło ten wizerunek. Jak do tego doszło i czy możliwa jest restauracja potęgi Vadera w oczach fanów? Punkt programu prowadzony na zasadzie panelu dyskusyjnego.

  18.00 – 19.00: Kalambury Star Wars - Rzeszowska Akademia Mocy
  Kalambury czyli o Gwiezdnych Wojnach na migi. Konkurs drużynowy, więc potrzebny Ci będzie drugi pilot i strzelec, albo przynajmniej dwa drozdy do pomocy. Hasła proste, trudne i takie nie do pokazania. Zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko fanów Star Wars.

  19.00 – 20.00: Jak to się robi w Ameryce, czyli o zachodnich konwentach Star Wars - Lord Sidious
  Po pierwsze to relacja z największej imprezy gwiezdno-wojennej na świecie, czyli Celebration V, która odbyła się w Orlando w sierpniu br. Ale także pewne przemyślenia i odwołania do innych konwentów (Celebration Europe, Celebration IV), gdzie nie tylko skoncentrujemy się na tym, co było na konwencie, ale i jego realizacji od kuchni.

  20.00 – 22.00: Turniej walk na miecze świetlne - Monster
  Zapraszamy na konsolowy turniej gwiezdnowojenny, gdzie walcząc wszelkimi znanymi (oraz tworzonymi na gorąco) formami walki na miecze świetlne, będziecie mogli udowodnić kto rzeczywiście jest Wybrańcem w tej Galaktyce.


  Serdecznie zapraszamy, zarówno w imieniu organizatorów, jak i Rzeszowskiej Akademii Mocy!


  Temat na forum

  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Nowe dowództwo Eagle Base

  2010-10-05 22:26:00 Eagle Base

  Poniżej znajdziecie informacje o zmianach w szeregach polskiej placówki Rebel Legionu:

  "Październik to początek kolejnego roku akademickiego, który zawsze przynosi ze sobą nowe zajęcia oraz wyzwania. Również w Eagle Base tej jesieni zaszły spore zmiany. Spieszymy z informacją, iż w demokratycznych wyborach ustalono skład nowego dwództwa polskiego oddziału Rebel Legionu.


  Nowym dowódcą polskiej bazy (Commanding Officer - CO) została Izabela "Taraissu" Rutkowska z Wrocławia, właścicielka kostiumów Visas Marr oraz Jainy Solo, Rycerza Jedi. Zastępcą (Executive Officer - XO) został mianowany Łukasz "Cread" Słowiński z Torunia, posiadacz kostiumu Luke'a Skywalkera z Pałacu Jabby. Dobre imię bazy jako specjalista od public relations (Base Public Relations Officer - BPRO) będzie rozsławiać polska Mara Jade, a także pilotka X-Winga Anna "FaultFett" Hikiert z Warszawy, tłumaczka książek gwiezdno-wojennych dla wydawnictwa Amber. Ponadto nową ekipę będzie wspomagać Michał "YangObi" Żołyński z Gorzowa Wielkopolskiego, czyli polski Anakin Skywalker oraz A'Sharad Hett, na stanowisku specjalisty od kostiumów (Base Recruitment Officer - BRO). Funkcję opiekuna strony internetowej (Base Webmaster - BW) objął poprzedni dowódca, żołnierz Rebelii Michał "ShVagYeR" Szymański z Łodzi. Ostatnią osobą w nowej kadrze, czuwającą nad świeżymi dostawami niezbędnych do życia gadżetów jest Leia Organa z wioski Ewoków, czyli Agnieszka "Mirax" Dobrska z Warszawy - nasz nowy Base Merchandise Manager (BMM).
  Nowa ekipa przyjęła sobie za cel kontynuowanie dobrej passy Legionu z ostatnich lat i wzięcie udziału w jeszcze większej ilości eventów i akcji. Mamy nadzieję, że utrzymamy dynamiczny przypływ nowych członków, gdyż walka Rebeliantów nigdy się nie kończy! Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy w realu oraz Internecie, zatem do zobaczenia gdzieś w Odległej Galaktyce!"


  Gratulujemy i życzymy samych sukcesów! :)
  KOMENTARZE (12)

  Fandom

  Blok Star Wars na Nawikonie 2010

  2010-10-03 22:49:15 Rzeszowska Akademia Mocy

  W tym roku, po raz czwarty, w Rzeszowie odbędzie się ogólnofantastyczny konwent – Nawikon, o którym pisaliśmy już w tym miejscu.
  Poniżej przedstawiamy program na sobotni blok Star Wars:

  Turniej Sabacca (wraz z nauką gry) - Rzeszowska Akademia Mocy
  Zapraszamy do zaglądnięcia do najbardziej znanej jaskini hazardu w tej części galaktyki. Zmierz się z innymi szulerami podczas Sabacca, gry, w której Han Solo wygrał Sokoła Milenium (a Lando Calrissian całe Miasto w Chmurach). Na zwycięzców czekają nagrody. Tylko bądź czujny – gracz obok może mieć dodatkowego Asa w rękawie. Turniej będzie poprzedzony nauką, by umożliwić wszystkim graczom poznanie zasad rządzących tą grą na Odległych Rubieżach.
  Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za Wookieech wyrywających ramiona w przypadku przegranej.

  Komiksy z serii Marvel Comics Star Wars - Nestor
  Kultowe komiksy z głównej serii Star Wars wydawnictwa Marvel Comics, czyli co nieco o zapomnianych komiksach zeszłego stulecia.

  Gwiezdne Wojny: Fani wiedzą lepiej - Kasis
  Fani Gwiezdnych Wojen mają w zwyczaju narzekać na swój ukochany świat. Wielokrotnie nie zgadzają się z decyzjami i pomysłami ludzi, którzy ten wszechświat tworzą. Dlaczego tak się dzieje? Czy fani rzeczywiście mają powody by rwać włosy z głowy? Czy faktycznie miłośnicy Star Wars stworzyliby lepsze Gwiezdne Wojny? Oddajmy głos prawdziwym geekom!

  Spotkanie z redakcją Bastionu Polskich Fanów Star Wars - Bastion
  Bastion Polskich Fanów Star Wars w skrócie zwany Bastionem, działa nieprzerwanie już od blisko 9 lat i jest jednym z największych portali internetowych poświęconych Gwiezdnym Wojnom. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat dalszego rozwoju strony, tego co portal ma do zaoferowania fanom Star Wars lub zadać jego twórcom niewygodne pytania, koniecznie przyjdź na spotkanie.

  Konkurs wiedzowy Star Wars - Tori
  Znasz wszystkich aktorów z Gwiezdnych Wojen? A może przeczytałeś mnóstwo gwiezdnowojennych książek i komiksów? Lub też jesteś fanem nowego, „kultowego”, serialu „Wojny Klonów”? W tym konkursie wiedzowym o Star Wars każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkich chętnych do sprawdzenia swej wiedzy zapraszamy. Dla najlepszych przewidziane nagrody.

  Star Wars w telewizji! - Burzol
  Ukazanie historii gwiezdnowojennych filmów i seriali telewizyjnych - od najwcześniejszych po animowane Wojny Klonów.

  Dziesięciolecie Rzeszowskiej Akademii Mocy - RAM
  10 października 2000 r. trzech fanów Gwiezdnych Wojen postanowiło założyć fanklub zrzeszający miłośników Star Wars z Rzeszowa i okolic. Ich „dziecko” ma już dziesięć lat, w związku z tym postanowiliśmy to uczcić. Zapraszamy na jubileuszowy tort oraz do wysłuchania kilku anegdotek z tych wszystkich lat, kiedy to członkowie RAMu propagowali Gwiezdne Wojny w Rzeszowie.

  Darth Vader - Mroczny Lord Sithów czy ofiara losu? - Burzol & Nestor
  W Starej Trylogii poznaliśmy Vadera od jego najmocniejszych stron. Był nieustępliwym czarnym charakterem, który nie cofnął się przed niczym by osiągnąć zamierzony cel. Jednak Expanded Universe wypaczyło ten wizerunek. Jak do tego doszło i czy możliwa jest restauracja potęgi Vadera w oczach fanów? Punkt programu prowadzony na zasadzie panelu dyskusyjnego.

  Kalambury Star Wars - Rzeszowska Akademia Mocy
  Kalambury czyli o Gwiezdnych Wojnach na migi. Konkurs drużynowy, więc potrzebny Ci będzie drugi pilot i strzelec, albo przynajmniej dwa droidy do pomocy. Hasła proste, trudne i takie nie do pokazania. Zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko fanów Star Wars.

  Jak to się robi w Ameryce, czyli o zachodnich konwentach Star Wars - Lord Sidious
  Po pierwsze to relacja z największej imprezy gwiezdno-wojennej na świecie, czyli Celebration V, która odbyła się w Orlando w sierpniu br. Ale także pewne przemyślenia i odwołania do innych konwentów (Celebration Europe, Celebration IV), gdzie nie tylko skoncentrujemy się na tym, co było na konwencie, ale i jego realizacji od kuchni.

  Turniej walk na miecze świetlne - Monster
  Zapraszamy na konsolowy turniej gwiezdnowojenny, gdzie walcząc wszelkimi znanymi (oraz tworzonymi na gorąco) formami walki na miecze świetlne, będziecie mogli udowodnić kto rzeczywiście jest Wybrańcem w tej Galaktyce.


  Poza tym w programie, jak zwykle, znajdzie się wiele innych atrakcji, od prelekcji poprzez spotkania autorskie, konkursy, turnieje, na pokazach i grach kończąc. Pełny program znajdziecie w tym miejscu (w wersji wydrukowanej mogą znaleźć się zmiany).

  Najważniejsze informacje o konwencie:
  Kiedy: 8-10 października 2010 r.
  Gdzie: Rzeszów, Szkoła Podstawowa nr 16 przy ul. Bohaterów 1 (ta sama szkoła co poprzednio)
  Wstęp: 20 zł za trzy dni
  Oficjalna strona: www.nawikon.rzeszowskie.info
  Temat na forum
  Temat przewodni konwentu: konspiracja


  Serdecznie zapraszamy, zarówno w imieniu organizatorów, jak i Rzeszowskiej Akademii Mocy!


  KOMENTARZE (9)
  Loading..