TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Bydgoski Fanklub Star Wars na XIX Finale WOŚP

2010-12-31 17:31:23 BFSW

9 stycznia odbędzie się XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej co roku biorą udział różne grupy fanów Star Wars z całego kraju. Jak podaje oficalna strona Bydgoskiego Fanklubu Star Wars, do kwesty przyłączą się także członkowie tej organizacji.

XIX Finał WOŚP - kolejna edycja ogólnopolskiej imprezy, której celem jest zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu i pomoc medyczną dla osób chorych, w szczególności dzieci. BFSW, po raz piąty raz z rzędu, również włączy się do akcji, wystawiając swoich wolontariuszy, którzy przez cały dzień będą prowadzili zbiórkę pieniędzy. Miejsce naszego działania to oczywiście Bydgoszcz, a dokładniej Stary Rynek, kawiarnia artysztyczna „Węgliszek” oraz centrum miasta. Impreza zacznie się o godz. 12:00, BFSW zacznie zbiórkę pieniędzy prawdopodobnie wcześniej. Będzie to dobra okazja żeby spotkać osoby poprzebierane w kostiumy bohaterów Star Wars, wesprzeć WOŚP i dostać pamiątkowe serce.

Zapraszamy!

KOMENTARZE (2)

Fandom

Falkon 2010 – garść statystyk

2010-12-31 09:53:03 falkon.konwent.pl

Jak zapewne część z Was pamięta w połowie listopada w Lublinie odbył się konwent o nazwie Cyber Falkon. Od imprezy minęło już trochę czasu więc przyszedł czas na małe rozliczenie tegorocznej edycji. Oto kilka słów jakie otrzymaliśmy od organizatorów.


Kurz bitewny opadł, wróciliśmy do swoich zwyczajnych zajęć. W chwilach wolnych zajęliśmy się podliczaniem tegorocznej edycji, którą zaszczyciło obecnością ponad 2100 uczestników. To absolutny rekord Falkonu, to absolutny rekord konwentowy Lublina! Wśród uczestników, którzy tak licznie się zgromadzili na imprezie, 30,15% stanowiły kobiety, zaś 69,85% mężczyźni. Jeśli spojrzymy z kolei na pochodzenie uczestników, to możemy Was poinformować, że około 40% to mieszkańcy Lublina, w 21% Województwa Lubelskiego (nie licząc Lublina), natomiast 39% stanowili mieszkańcy innych województw; na konwencie pojawiło się także kilka osób z zagranicy. Jak pamiętacie, wprowadziliśmy wysoką zniżkę dla osób, które we wrześniu lub październiku oddadzą krew. Skorzystało z niej 53 osoby, co jest znacznym postępem w porównaniu z rokiem ubiegłym. Mamy nadzieję, że w przyszłości jeszcze więcej osób weźmie udział w tej akcji. W trakcie całego Falkonu odbyło się około 530 punktów programu w ramach wszystkich bloków programowych, co także jest rekordem Falkonu. Ciekawą statystyką z pewnością jest także rozkład wiekowy uczestników Falkonu 2010 - przedstawia się on następująco:

0 – 12 – 2,5 %
13 – 15 – 9 %
16 – 19 – 32,5 %
20 – 24 – 33 %
25 – 34 – 18,5%
35 – 44 – 3,5 %
45 i więcej – 1 %

Falkon się skończył, a więc czas zacząć przygotowania do kolejnej edycji. Już teraz trwają pierwsze rozmowy i przymiarki organizacyjne. Mamy mnóstwo nowych pomysłów, które chcemy zaaplikować w 2011 roku. Postaramy się też wyciągnąć wnioski, z tego, co nam się nie udało, abyście bawili się na Falkonie jeszcze lepiej. Mamy nadzieję, że Was zaskoczymy. Na bieżąco będziemy Was informować o krokach, które podejmiemy.

Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim sponsorom i partnerom Cyber Falkonu 2010 za udzielone wsparcie. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy zorganizować tak dużą i tak udaną imprezę. Pragnę również podziękować wszystkim patronom medialnym: prasie, radiu, telewizji, jak również mediom internetowym za rzetelne i pełne informowanie o naszej imprezie. Podziękowania składamy też wszystkim twórcom programu, którzy nadali kształt tegorocznej edycji i ściągali tłumy na przygotowywane przez siebie atrakcje. Dziękuję również wszystkim uczestnikom, którzy przybyli na tegoroczny Cyber Falkon. To Wy tworzycie niepowtarzalną atmosferę każdego Falkonu, uczęszczacie na przygotowane punkty programu, nadajecie sens naszej pracy nad konwentem. Dziękuję także wszystkim organizatorom i obsłudze za wielki wkład włożony w tegoroczną edycję. Dzięki Waszej ciężkiej pracy, poświęceniu i zaangażowaniu możliwe było zorganizowanie tak dużej imprezy kulturalnej. Liczę, że jeszcze nie raz uda nam się wspólnie stworzyć coś fajnego.

Za wszystkie potknięcia, błędy i niedogodności, związane z tegoroczną edycją, serdecznie przepraszamy. Nie były one zamierzone, lecz wynikały z czynników zewnętrznych i czynników ludzkich, na które mieliśmy wpływ jedynie ograniczony. Obiecujemy, że w kolejnych edycjach postaramy się więcej tych błędów nie popełnić.

Już teraz myślimy nad kolejną edycją Falkonu. Planujemy zorganizować ją w terminie 10 – 13 listopada 2011 roku, a więc znów czeka Was największe w Polsce czterodniowe święto fantastyki! Już teraz dyskutujemy nad nową konwencją i założeniach konwentu. I chcemy Was pozytywnie zaskoczyć :)

Mimo pewnych błędów mam nadzieję, że bawiliście się bardzo dobrze na Cyber Falkonie 2010. Staraliśmy się ze wszystkich sił, by tak było. Zależy nam, by co roku robić coraz lepszą imprezę.

A teraz, pozwólcie, powrócimy do kompletowania ekipy na Falkon 2011 i planów przejęcia władzy nad światem :)

Koordynator Falkonu
Krzysztof „Krzyś-Miś” Księski Zapraszamy na stronę: falkon.konwent.pl


Zachęcamy również do zapoznania się z bastionowymi relacjami wcześniejszych edycji: Temat na forum.
KOMENTARZE (4)

Fandom

O Star Force 2010 i Bydgoskim Fanklubie Star Wars w różnych wydawnictwach

2010-12-27 13:08:19 BFSW

Echem odbija się tegoroczna edycja StarForce’a, która we wrześniu odbyła się w Bydgoszczy. Jak podaje oficjalna strona Bydgoskiego Fanklubu Star Wars:

Tegoroczny album zdjęciowy „Bydgoszcz piękna i dynamiczna” wydawnictwa Margrafsen, promujący bydgoskie zabytki oraz miejsca związane z kulturą i sportem, nie zapomniał uwzględnić na swych kartach największego zlotu fanów Gwiezdnych wojen w Polsce - StarForce 2010. Album nabyć można w księgarniach, a także w internecie. Poniżej znajdują się skany zdjęć dotyczących naszej imprezy. Warto zwrócić uwagę na to, że StarForce 2010 poświęcono aż 4 strony albumu. Album nie zawiera żadnych opisów imprez, jedynie podpisy pod zdjęciami - nie inaczej jest w przypadku stron o StarForce.
Ponadto Mando donosi:

Podczas tegorocznej edycji konwentu Star Force, Jacek Drewnowski, redaktor miesięcznika „Star Wars Komiks” ogłosił m.in., że jeszcze w tym roku wystartuje trzeci magazyn komiksowy – „Star Wars Komiks Extra”. Do sprzedaży trafił pierwszy numer pisma zawierający historię z cyklu „The Clone Wars” – „Niewolnicy Republiki” - oraz 3-stronicowy artykuł – „Bydgoszcz - Polska stolica Star Wars 2010” - opisujący pokrótce historię Bydgoskiego Fanklubu Star Wars oraz dokładniejszą relację z tegorocznej edycji imprezy Star Force. Tekst opatrzony jest sporą ilością zdjęć z archiwum Fanklubu. Autorem artykułu jest Łukasz „Ragnus” Dobosiewicz. Zachęcamy do szukania w salonach prasowych.
KOMENTARZE (4)

Fandom

Program TV - S.W.A.T. N.E.W.S. – Grudzień 2010

2010-12-23 06:19:12 S.W.A.T.

W zeszłym miesiącu grupa Star Wars Artistic Team przygotowała dla fanów "Wiadomości z Gwiezdnych wojen" , zamieszczając je na popularnym Youtube. Dziś prezentujemy drugą część tego projektu oraz przekazujemy świąteczne życzenia nadesłane do naszej redakcji.


Z okazji zbliżających się świąt oraz nowego roku życzymy wszystkim dużo zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń oraz możliwości realizacji swoich pasji w sposób przyjazny dla otoczenia i oby rok 2011 był dla Nas jak i dla wszystkich fanów "Gwiezdnych wojen" równie obfity w atrakcje jak mijający rok 2010.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego wydania S.W.A.T. N.E.W.S.

Oto co znajdziecie w grudniowym odcinku:

Wieści z Home One:
- relacja z akcji S.W.A.T. w Centrum Zdrowia Dziecka
- wywiad z panem Jackiem Czyżem, czyli filmowym generałem Grievousem

Plotki Dextera:
- problemy z Darthem Vaderem
- wizyta w magazynie Lucasfilm

Sekrety R2-D2:
- o twórcach R2-D2
- kto był w środku R2-D2
- ciekawostki o R2-D2

Składzik Watto:
- recenzja zabawki

Relacja z Kantyny – informacje z co miesięcznych spotkań w Kantynie S.W.A.T.
- gwiazdy w kantynie – pani Brygida Turowska
- pierwsze wydanie „Kolekcjonerów”
- konkurs strojówZdrowych i Spokojnych Świąt oraz Dosiego Roku 2011 życzy zespół Star Wars Artistic Team.

Do zobaczenia i Niech Moc będzie z Wami!

KOMENTARZE (13)

Fandom

Życzenia świąteczne od Łódzkiego Fanklubu Star Wars

2010-12-23 01:12:23 Łódzki Fanklub SW

Fani z Łódzkiego Fanklubu Star Wars z okazji nadchodzących świąt mają dla nas, drodzy czytelnicy, kilka niezwykłych niespodzianek. Po pierwsze zapraszamy do zapoznania się z ich ekskluzywnym wywiadem z Jeremy Bullochem, który został przeprowadzony podczas Polconu 2009, przeczytać możecie go w w tym miejscu.

Po drugie fani z Łodzi przesyłają nam specjalne życzenia wraz z dodatkowym prezentem:

W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami świętem Bożego Narodzenia oraz nadchodzącym tuż po nim Sylwestrze i Nowym Roku 2011, Łódzki Fanklub Star Wars pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim fanom Gwiezdnych wojen oraz ekipie Bastionu Polskich Fanów Star Wars. Niech święta spędzone będą w gronie rodzinnym, opływającym w wymarzone prezenty, miłość bliskich oraz niezwykły smak wigilijnych potraw. Życzymy także by rok 2011 był dla nas bogatszy niż poprzedni o nowe pozycje książkowe i komiksowe z naszego ulubionego uniwersum (nie psujące dotychczasowego kanonu).

Na sam koniec z tej okazji krótki wiersz świąteczny:

Gdy śnieg za oknem prószy,
niechaj Yoda ze swymi saniami ruszy.
By nieść świąteczny nastrój wszędzie,
nawet zgryźliwy się go nie pozbędzie
Prezenty każdemu fanowi rozdaje,
cóż innego mu w końcu pozostaje.
Czasem ciastka Mocą podkrada,
do syta się jednak biedak nie najada
Palpatine się cicho zaśmiewa
I z żołnierzami cicho śpiewa:
„Luke się rodzi… Moc truchleje..”.
W nachodzące święta Bożego Narodzenia
Od Łódzkiego Fanklubu najserdeczniejsze
dla fanów Star Wars życzenia.

KOMENTARZE (5)

Fandom

Konkurs "wyścigowy" na Ossusie

2010-12-21 16:33:53 Biblioteka Ossus

Na Bibliotece Ossus wystartował właśnie nowy „wyścigowy” konkurs, który jak zwykle polega na rozbudowie zasobów Biblioteki. Tym razem należy rozbudować hasła „wyścigowe”, czyli wszystkie te, które związane są z podracerami, wyścigami, Boonta Eve, zawodnikami, planetami na których odbywały się wyścigi.

Jury oceniać będzie poprawność hasła zarówno pod względem językowym jak i merytorycznym. Oceniana będzie także ilość informacji przekazana w tekście. „Konkurs wyścigowy” trwa od 22 grudnia 2010 aż do 31 stycznia 2011, do godziny 0:00 (czyli do północy). Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w połowie lutego 2011.

Więcej o samym konkursie można znaleźć na stronie konkursowej w tym miejscu.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie, a przede wszystkim do regularnego poszerzania zasobów Biblioteki Ossus, na której znajduję się już ponad 6900 haseł (a liczba ta stale rośnie!). :)
KOMENTARZE (12)

Fandom

Świąteczne spotkanie w Kantynie S.W.A.T.

2010-12-16 03:14:39 S.W.A.T.

Końcówka roku to dosyć intensywny okres dla Star Wars Artistic Team. Kolejna sobota i kolejna impreza, szczegóły znajdziecie w dalszej części tego newsa.


18 grudnia odbędzie się dwunaste w tym roku spotkanie z Gwiezdnymi wojnami w Kantynie S.W.A.T. Biorąc pod uwagę, że jest to okres tuż przed świętami przygotowaliśmy dla was niezwykłe atrakcje i bardzo dużo prezentów – nie tylko gwiezdno wojennych.

Rozpoczniemy od rozstrzygnięcia konkursu na ozdobę choinkową inspirowaną „Gwiezdnymi wojnami” dla zwycięzcy mamy przygotowany hełm Boby Fetta, a dla pozostałych nagrodzonych prac 14 innych nagród rzeczowych.
Wykonaną ozdobę choinkową należy przynieść na spotkanie 18 grudnia lub przesłać na adres korespondencyjny S.W.A.T. najpóźniej do dnia 15 grudnia 2010.

Następnie lekcja fizyki dla najmłodszych, czyli zabawy z fizyką w świecie Gwiezdnych wojen. Nasz gość specjalny profesor fizyki z Polskiej Akademii Nauk, czyli Pan Profesor Łukasz Turski „wciągnie” najmłodszych w hiperprzestrzeń i podróż między wymiarową.

Kolejną atrakcją będzie kontynuacja spotkań z osobami zaangażowanymi w realizację polskiej wersji językowej serialu animowanego „Wojny Klonów” W tym miesiącu będą to … niespodzianka – niesamowita gratka dla łowców autografów :-). Przygotowaliśmy dla Was turnieje i konkursy, w tym pełen napięcia turniej „KOLEKCJONERZY”, w którym możecie wygrać bardzo wartościowe i atrakcyjne nagrody m.in. kolekcjonerski miecz świetlny FX Anakina Skywalkera oraz hełmy, figurki, plakaty.

Będą również konsole XBOX 360 z najnowszymi grami z Gwiezdnych wojen.

Nie zabraknie naszych stałych punktów zabaw do których należą:

- Sektor Budowniczych – zabawy klockami LEGO i nie tylko - zgłoszenia do sektora budowniczych przyjmujemy pod adresem email: spotkanie@swat.org.p
- Sektor z zabawkami – wielkie statki kosmiczne do waszej dyspozycji
- Sektor droidów – R2-D2 oraz inne roboty i droidy do nauki i zabawy
- Sektor gier – gry planszowe i … elektroniczne
- Sektor artystyczny – kredki, sztalugi, kolorowanki, plastelina…
- Wystawa zdjęć z filmów z cyklu Gwiezdne wojny
- Konkursy strojów dla dzieci i młodzieży
- Premierowy odcinek S.W.A.T. N.E.W.S.
- Wystawy prac naszych małych oraz dużych artystów.

Dzięki uprzejmości jednej z firm na spotkaniu odbędzie się pokaz przedpremierowy jednego z produktów gwiezdno wojennych. Oficjalna premiera dopiero w lutym 2011. Co to będzie? Przyjdź do Kantyny S.W.A.T., a z pewnością będziesz mile zaskoczony.

Wszystkie nasze spotkania są bezpłatne i non profit oraz są realizowane charytatywnie przez członków S.W.A.T. oraz osoby, które nam bezinteresownie pomagają.

Wszelka pomoc mile widziana.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres email: spotkanie@swat.org.p.

Podczas spotkań towarzyszy nam pierwsza w Polsce replika w skali 1:1 astrodroida R2-D2, która w całości została wykonana przez S.W.A.T.

Spotkania służą edukacji poprzez zabawę, integracji dzieci i rodziców oraz pomagają w rozwoju różnych umiejętności u dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Zapraszamy 18 grudnia w godzinach 12:00-16:00, na trzecie piętro Traffic Club, przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.

Godzinowy rozkład zajęć:

12:00 – rozpoczęcie
12:30 – rozstrzygnięcie konkursu ze strony internetowej na „ozdobę choinkową”
13:00 – KOLEKCJONERZY! – turniej wiedzy
14:00 – Lekcja fizyki z Profesorem Łukaszem Turskim z Polskiej Akademii Nauk
14:30 – konkurs strojów
14:45 – Premierowy odcinek S.W.A.T. N.E.W.S.
15:00 – Goście S.W.A.T. z serialu „Wojny Klonów”
15:30 – Rozstrzygnięcie pozostałych konkursów oraz wręczenie nagród
16:00 – zakończenie

Kolejne spotkanie już w nowym roku, czyli 29 stycznia 2011.

Do zobaczenia.
Niech Moc będzie z Wami!

KOMENTARZE (5)

Fandom

LXXXVI spotkanie wrocławskich fanów Star Wars - UPDATE

2010-12-15 18:33:00 Wrocławski Fanklub Star Wars

Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen serdecznie zaprasza wszystkich miłośników Sagi z odległej galaktyki na swoje 86. spotkanie, które odbędzie się w dniu 18 grudnia 2010, jak zwykle w trzecią sobotę miesiąca. Zbiórka odbędzie się o 13:45 pod Empikiem w Rynku, a o godzinie 14:00 zebrani fani wyruszą do knajpy "Globetrotter" na rogu ulicy Odrzańskiej i Mostów Pomorskich. W programie przede wszystkim ostatnie przymiarki do nadchodzącego Tatooine II, ale z całą pewnością wymyślimy również jakąś atrakcję specjalną. Serdecznie zapraszamy do wizyty na ostatnim spotkaniu w tym roku!

P.S. Jest to też ostatnia szansa na zdobycie Złotych Gwiazd w tegorocznym rankingu, zatem wszelkie propozycje atrakcji przyjmiemy z otwartymi ramionami :)

Temat na forum.
KOMENTARZE (3)

Fandom

4. Spotkanie Radomskich Fanów Star Wars

2010-12-14 21:27:47 Jedi Nadiru Radena

Jedi Nadiru Radena przesyła wiadomość o kolejnym spotkaniu fanów w Radomiu:

"Fandom w Radomiu powoli się rozkręcał, ale wygląda na to, że przywykł już do rutyny comiesięcznych spotkań w trzecią sobotę miesiąca, czego dowodem może być ostatnie w tym roku, 4. Spotkanie Radomskich Fanów Star Wars, czyli Radomskiej Eskadry Star Wars.

Odbędzie się ono 18 grudnia o godzinie 11-tej, w Młodzieżowym Domu Kultury "Idalin" na ul. Bluszczowej 4/8. Jeśli ktoś nie jest w stanie dotrzeć w to miejsce na piechotę, w pobliżu zatrzymują się autobusy linii 2, 11, 15, 24, B, 19 oraz 21. Pod spodem mapka z zaznaczonym Domem Kultury:


Jakie atrakcje czekają radomian i okołoradomian? Oto „plan zajęć” 4. spotkania:
 • Pogadanka na mniej lub bardziej aktualne gwiezdowojenne tematy... i zapewne nie tylko gwiezdnowojenne ;)
 • Prelekcja Jedi Nadiru Radeny na temat powstającej właśnie gry przeglądarkowej Star Wars Universe: The Dawn of Heroes.
 • Kalambury Star Wars.
 • Zabawa w Star Wars Miniatures i/lub Star Wars PocketModels TCG.
Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Radomia i okolic!"


Temat na forum
KOMENTARZE (1)

Fandom

Informacje o LARP-ie

2010-12-14 21:08:40 Wrocławski Fanklub Star Wars

Serdecznie zapraszamy miłośników "Gwiezdnych wojen" do udziału w niezapomnianym i jedynym w swoim rodzaju kostiumowym LARP'ie, jaki odbędzie się na konwencie Tatooine II we Wrocławiu w dniach 15-16 stycznia 2011 roku. Wrocławskie LARP'y stały się już tradycją i przeszły do historii jako wydarzenia, które lepiej niż jakakolwiek gra zabiorą cię w realia Sagi z odległej galaktyki! Tym razem opuścimy dotychczas eksploatowane kantynowe realia i przeniesiemy się w bardziej dostojne otoczenie. Oddajmy głos Mortusowi, który będzie pełnił rolę Mistrza Gry:

"Akcja LARP'a odbywa się około roku 900 BBY, czyli w czasach Wielkiej Galaktycznej Nudy. Ilość miejsc w grze wynosi trzydzieści, słownie trzydzieści, i nie jest negocjowalna. Zapisy zostają otwarte natychmiast. Osoby chcące wziąć udział w LARP'ie proszę o wysłanie na na ten adres mailowy informacji o ogólnej roli, jaką chcielibyściegrać, oraz ewentualnie o stroju i rekwizytach, jakimi dysponujecie.

Uprasza się o zdrowy rozsądek: w Świątyni Jedi prawdopodobnie najłatwiej znaleźć Jedi, więc piętnastu Sithów, dziesięciu Madalorian i pięciu farmerów wilgoci raczej trudno będzie tam zmieścić."

Serdecznie zapraszamy do zabawy i przypominamy, że do gry w LARP'ie może przystąpić każdy, a prosty - i efektowny - strój można zrobić domowymi środkami. Płaszcze, plastikowe karabiny, chustki czy skórzane kurtki - pamiętajcie, na LARP'ie nie ma czegoś takiego, jak niepasujący strój! Zgłaszajcie się więc prędko póki są miejsca... i niech Moc będzie z Wami! W Świątyni Jedi na pewno się przyda...


KOMENTARZE (2)

Fandom

76. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

2010-12-13 23:27:06 Gunfan

Gunfan podsyła informację na temat następnego śląskiego spotkania:

"Heja. W samym środku gorączki przedświątecznych przygotowań urządzimy sobie kolejne spotkanie. Tam gdzie zawsze, pora też bez zmian.

Data: 18 grudnia;
Miejsce: Pizzeria "Pod Starym Drzewem", ul. 3 Maja 38, Katowice;
Start: 13:00.

Mapka:

Zapowiedział się co najmniej jeden gość spoza systemu, oby dał radę dojechać. I obym ja dał radę, bo o pociągach, rozkładach i dojazdach ostatnio różne ciekawe rzeczy się mówi... Ale nic to! Spotkanie na pewno będzie udane, a dyskusje jak zawsze pasjonujące.

Serdecznie zapraszamy!"

KOMENTARZE (10)

Fandom

Spotkanie świąteczno-noworoczne Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

2010-12-13 20:50:47 BFSW

Fani z Bydgoszczy i okolic jeszcze w tym roku będą mieli okazję spotkać się we własnym geekowskim gronie. Jak donosi Demon na oficjalnej stronie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars:

18.12.10 o godz. 17.00, w MDK nr 4 przy ul. Dworcowej 82, odbędzie się spotkanie świąteczno-noworoczne. Będzie to ostatnia okazja, aby zobaczyć się i porozmawiać jeszcze przed Nowym Rokiem, także w imieniu BFSW zapraszam wszystkich serdecznie.

Za to o godz. 15.00, rozpoczniemy ligę Star Wars Miniatures. Wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszam do działu na forum: klik!.

Osoby które nie chcą brać udziału w rozgrywkach, a tylko pograć towarzysko, również mogą przyjść.Natomiast 4 grudnia Bydgoski Fanklub Star Wars miał swoje LXXXI Spotkanie, podczas którego fani wybierali nowy zarząd. Ku uciesze „rządzących” społeczność postanowiła przedłużyć im mandat, nie podjęto zatem personalnych zmian – jedynie kilka czysto organizacyjnych. Relację z tego wiekopomnego wydarzenia przeczytać możecie tutaj.
KOMENTARZE (7)

Fandom

XXVII Spotkanie TISW

2010-12-13 16:02:35

Grudzień. Czas zakupowego szaleństwa, listów do gościa od coca-coli i mordowania ryb. Warto jednak się zatrzymać na chwilę od świątecznego zamętu i wpaść na, XXVII już, spotkanie toruńskiego fanklubu Star Wars. Spotykamy się w sobotę 18 grudnia. Jak zwykle zaczynamy pod pomnikiem Piłsudskiego, skąd wyruszymy do klubu Kameleon. Zbiórka pod pomnikiem o 12:50! A na miejscu czekają nas:

 • Konsumpcja dań wigilijnych przygotowanych przez członków fanklubu;
 • Opowieści z Poznania, czyli co to jest anty-vissus;
 • Plany na Tatooine, czyli dlaczego tym razem kogoś nie będze;
 • Wymiana prezentami dla osób które zadeklarowały taką chęć;
 • Podsumowanie roku 2010 działalności fanklubu;
 • Rozmowy o modzie, cylonach, filmach, zombie i ewentualnie Gwiezdnych Wojnach.

 • Jak zawsze, zapraszamy!
  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  VII spotkanie Kolbuszowskiego Fanklubu Star Wars

  2010-12-10 18:00:59 Kolbuszowski Fanklub SW


  "Nadchodzi siódme spotkanie Kolbuszowskiego Fanklubu!
  18 grudnia, w sobotę, spotkamy się o godzinie 15:00 na Kolbuszowskim Rynku, po czym udamy się wspólnie do Pizzeri Soprano.

  W planowanym programie:
 • Komiks, który warto przeczytać,
 • Słów kilka o... Killikach,
 • Mały (i prosty) konkurs wiedzowy,
 • Kalambury!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z okolicy i nie tylko! :)"


  Temat na forum
  KOMENTARZE (2)
 • Fandom

  XXXV Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2010-12-09 17:58:30 Łódzki Fanklub SW

  Ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars odbędzie się w najbliższą sobotę Jak zwykle spotykamy się w Łódzkim Domu Kultury przy ulicy Traugutta 15. Więcej informacji znajdziecie na naszym forum oraz na profilu facebookowym.

  Nasze plany na ten dzień:
  • Quizo-kalambury poprowadzone przez RafaLarkina;
  • kolejna edycja „Pieszo przez galaktykę znaczeń”;
  • podsumowanie działalności ŁFSW w tym roku;
  • sprawy organizacyjno-techniczne;
  • gra w Star Wars Miniatures i Star Wars TCG;

  i nie tylko...

  Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.

  Serdecznie zapraszamy!!
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Szkolenie Padawanów w Łodzi

  2010-12-09 03:05:23 S.W.A.T.

  Krótka informacja dla fanów z Łodzi i okolic. S.W.A.T. zaprasza wszystkich chętnych na "Szkolenie Padawanów".


  Zapraszamy wszystkich na „Szkolenia Padawanów” oraz zabawy z „Gwiezdnymi wojnami” oraz R2-D2, które odbędą się już w najbliższą sobotę 11 grudnia w godzinach 12:00-17:30 w Łódzkim Centrum Handlowym Manufaktura. Wszystkie atrakcje odbędą się w pobliżu sklepu „SMYK”.

  Planujemy również konkursy, w których nagrodami będą gwiezdno wojenne plakaty m.in. z najnowszej gry „The Force Unleashed 2” oraz drobne gadżety z motywami Star Wars.

  Do zobaczenia i Niech Moc będzie z Wami!

  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  IV Spotkanie Trójmiejskich Fanów Star Wars

  2010-12-08 21:28:23

  Krótka informacja od trójmiejskich fanów, dla innych fanów:

  Dnia 18 grudnia odbędzie się IV spotkanie trójmiejskich fanów Star Wars. Spotykamy się w Sopocie o godzinie 16:00, tym razem w głównym budynku kas (na pociągi dalekobieżne a nie skm). Stamtąd udamy się do pubu "Kinski" gdzie w planach mamy m.in :

 • wybór prezesa fanklubu (bo ostatnio nie odbyły się)
 • plany wyjazdu na Tatooine II
 • rozmowy na tematy StarWarsowe i nie tylko


 • Tak przy okazji wyjaśniamy, gdyż niektórzy fani dopytują się o ograniczenia wiekowe na naszych spotkaniach. Sugerujemy, żeby były to jednak osoby od 16 lat wzwyż.


  Jak zwykle, zapraszamy na spotkanie!
  KOMENTARZE (39)

  Fandom

  32. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

  2010-12-05 16:15:16 SKFSW

  Wieści prosto z Krakowa:

  "Kolejne spotkanie odbędzie się 11 grudnia. Zbierzemy się, jak zwykle, o godz. 13.00 pod fontanną na Placu Mariackim, dalej udamy się do "Starego Portu".

  Przewiduje się:
 • "bohaterowie holonetu" - poznamy biografię kolejnej postaci,
 • "(Nie)trzeźwym okiem" Komixa - wiadomo,
 • Sithowie - czyli mafia w realiach SW,
 • minisy dla chętnych i moc dyskusji,
 • rozmowa i dyskusja nt najbliższego konwentu w Krakowie w kwietniu,
 • masa nowinek, ze świata i Polski.

  Do zobaczenia!


  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Krakowa i okolic na spotkanie.

  Temat na forum

  Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars

  KOMENTARZE (8)
 • Fandom

  III Spotkanie Olsztyńskich Fanów Star Wars

  2010-12-05 11:41:26 Darth Kasa

  Wygląda na to, że kolejny fanklub Star Wars rozbrykał się nam na dobre i zostanie na dłużej. Olsztyńscy fani zapraszają na kolejne ze swoich comiesięcznych spotkań, które i tym razem odbędzie się na Planecie 11. Tak więc fani z mroźnej północy. Szwedzi, Litwini, Estończycy, przybywajcie! A po spotkaniu afterparty nad morzem! Zapraszamy na godzinę 12:00, już w sobotę.

  A w planach spotkaniowych:
 • Wytwory biotechnologii Yuuzhan Vongów (Darth Kasa);
 • Kalambury przygotowane przez Novą!;
 • Gadanie o wszystkim i niczym!

 • KOMENTARZE (14)

  Fandom

  XLIX Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2010-12-04 23:02:48 Rzeszowska Akademia Mocy

  11 grudnia br. odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie dla fanów Gwiezdnych Wojen z Rzeszowa i okolic. Rozpocznie się ono o godz. 16.00 w Wojewódzkim Domu Kultury przy ul. Okrzei 7 w sali audiowizualnej na II piętrze.

  W programie:
 • "Wojny klonów",
 • "Sylwetki silnych Mocą",
 • konkurs z nagrodami,
 • nowości ze świata Star Wars,
 • pierniczki :]
 • i nie tylko!

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie fanów Star Wars, a chętnych również na część poświęconą Mandze i Anime (godz. 12.00) oraz komiksowi (godz. 14.00).

  Temat na forum
  KOMENTARZE (8)
 • Fandom

  Tatooine II - zaproszenie i atrakcje

  2010-12-02 21:10:06

  Niech Moc będzie z Wami!

  Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen, Centrum Kultury Zamek oraz stowarzyszenie Wratislavia Fantastica serdecznie zapraszają wszystkich miłośników Sagi George’a Lucasa na drugą edycję konwentu TATOOINE! Impreza odbędzie się w sam raz na powitanie nowego roku w dniach 15-16 stycznia 2011 w znanym z organizacji Dni Fantastyki Zamku w Leśnicy we Wrocławiu.

  Zeszłoroczna (a w zasadzie wciąż tegoroczna) edycja Tatooine okazała się – mamy nadzieję – udanym połączeniem zlotu członków fanklubów z całej Polski z imprezą dla szerokiego kręgu odbiorców. Mamy nadzieję, że tym razem również sprostamy oczekiwaniom i Tatooine II okaże się konwentem, który ciężko będzie zapomnieć! A cóż takiego czeka na fanów „Gwiezdnych wojen”?

  ATRAKCJE

  Konwent rozpocznie się w sobotę rano, a skończy w niedzielę popołudniu. Zaplanowaliśmy kilka niezależnych od siebie bloków programowych i innych atrakcji, które powinny dostarczyć każdemu zwiedzającemu to, na co ma największą ochotę:

  * Blok prelekcji tematycznych – czyli o „Gwiezdnych wojnach” dla młodych i starych w formie klasycznych wykładów i pogadanek.

  * Blok konkursów – czyli na okrągło coś do wygrania; konkursy wiedzy, multimedialne, zespołowe… Dla każdego coś miłego!

  * Blok multimedialny – czyli o „Gwiezdnych wojnach” bardziej graficznie… Poznaj ukryte sekrety Sagi na dużym ekranie!

  * Blok kostiumowy – czyli coś dla trochę młodszych fanów w wykonaniu polskich organizacji kostiumowych, Rebel Legionu oraz 501 Legionu!

  * Przedstawienie teatralne – kontynuacja przełomowej „Zemsty Fanów” w wykonaniu grupy Pomarańcze W Uchu Na Skarpie Bez Kartki!

  * LARP kostiumowy – galaktyka jeszcze nigdy nie była tak blisko!

  * GamesRoom komputerowy – PC’ty, konsole i wszystko co do szczęścia potrzebne!

  * Turnieje gier – sabacc, pazaak, dejarik, Star Wars Miniatures… a może i TCG? Sprawdź, w której rozgrywce będziesz najlepszy!

  …i na sam koniec atrakcja specjalna – Gala Fandomu w wykonaniu fanklubów z Wrocławia i Legnicy oraz przyjaciół, czyli zabawa, której długo nie da się zapomnieć!

  NOCLEGI

  W odróżnieniu od ubiegłej edycji, tym razem będzie możliwość przyjazdu i noclegu już w piątek, przed rozpoczęciem imprezy. Miejscem noclegów ponownie będzie Zamek.

  CHCESZ POMÓC?

  Serdecznie zapraszamy do współtworzenia atrakcji i punktów programu. Przypominamy że organizacja punktów programu wiąże się z otrzymaniem darmowej wejściówki na imprezę! Zgłoszenia propozycji prelekcji, konkursów, paneli dyskusyjnych, turniejów i innych atrakcji prosimy zgłaszać do Wedge’a na jego adres mailowy lub też za pomocą innych środków komunikacji.

  Będziemy Was informować na bieżąco o postępach w przygotowaniu imprezy. Do zobaczenia 15 stycznia we Wrocławiu!

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (20)

  Fandom

  Żołnierze Imperium promują gwiezdne zabawki...

  2010-12-02 18:43:13 Polish Garrison  Polski oddział 501. Legionu zaprasza młodszych i starszych fanów do spotkania w sklepach sieci SMYK. Poniżej znajdziecie wszystkie niezbędne informacje:

  „Święta zbliżają się wielkimi krokami – Imperator ubiera choinkowe drzewko, Lord Vader piecze pachnący piernik, a moff Tarkin uczy się grać kolędy na gitarze. Co robią w tym czasie szeregowi żołnierze Imperium z Polish Garrison? Zdobywają sklepy SMYK w największych polskich miastach, promując w nich zabawki firmy Hasbro z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

  Tegoroczna akcja promocyjna jest drugą edycją współpracy firmy Hasbro i Legionu 501. Tak jak w roku ubiegłym, tak i tym razem głównym zadaniem wysłanników Imperatora jest zainteresowanie dzieci Gwiezdnymi Wojnami poprzez szeroko pojętą zabawę.

  Jak dotąd żołnierze Polish Garrison pojawili się w trzech sklepach SMYK. 20 listopada odwiedzili gdańską Matarnię (minirelacja), a w ostatni weekend listopada zajęli dwa sklepy w strategicznych polskich miastach – Bydgoszczy i Wrocławiu. Działania legionistów odbywały się w sobotnie popołudnie (od godziny 12:00 do18:00) i polegały na promocji zabawek z gwiezdnego uniwersum w centrach handlowych – bydgoskim Focus Parku i wrocławskiej Magnolii. Zadaniem żołnierzy było zapoznanie klientów z najnowszą ofertą zabawek z firmy Hasbro, a przy tym podszkolenie dzieci w znajomości sagi Star Wars. Mali kadeci mogli przekonać się na własne oczy, że strzelanie z blastera to nie bułka z masłem, a złożenie własnego miecza świetlnego wymaga nie lada umiejętności. Siły imperialne chętnie służyły pomocą, ale dzieci jak zwykle zawstydzały je celnymi strzałami i ogromną wiedzą na temat gwiezdnej sagi.

  Na kolejną odsłonę spotkań z Legionem 501. w sklepach z zabawkami SMYK żołnierze serdecznie zapraszają ponownie do Bydgoszczy (już w ten weekend, 4 grudnia) i Warszawy (weekend 11 i 12 grudnia). Ostatnim przystankiem dla sił Imperium w tegorocznej akcji promocyjnej będzie Wrocław, w którym żołnierze Imperatora pojawią się drugi raz 18 grudnia.


  Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z obu akcji przeprowadzonych 27 listopada:

  Imperialny oddział bez problemów zdobył SMYK w bydgoskim Focus Parku.


  Anakin Skywalker pełnił wartę w SMYKu wrocławskim...


  ...wtórował mu Tusken, który rozdawał ulotki.


  Dzieci chętnie próbowały swoich sił w składaniu miecza świetlnego...  ... i równie ochoczo szkoliły się w strzelaniu z blastera.  KOMENTARZE (16)

  Fandom

  LXXXI Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

  2010-12-01 19:45:28 BFSW

  Najbliższy weekend w Bydgoszczy upłynie pod znakiem wyborów: mieszkańcy miasta wybiorą sobie prezydenta a członkowie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars nowego (starego?) prezesa.

  Pierwsza sobota każdego miesiąca to oczywiście data spotkań BFSW. Nie inaczej jest i tym razem. Niestety nastąpi mała zmiana miejsca spotkania. W najbliższą niedzielę w Bydgoszczy odbywa się II Tura Wyborów na urząd prezydenta miasta, więc MDK 4 (miejsce naszych spotkań), jako lokal wyborczy, jest w najbliższy weekend zamknięty i osoby trzecie nie mogą przebywać na takim terenie. Jest to ogólny przepis dotyczący właśnie takich placówek. Spotkamy się tym razem wyjątkowo w kawiarni artystycznej „Węgliszek”, o godz. 16:00. „Węgliszek” mieści się na rogu Starego Rynku i ul. Batorego, zaraz obok Delikatesów Wiedeńskich. Dla nas to spotkanie też jest istotne z jednego powodu: wybory do Zarządu BFSW, które odbywają się co roku w grudniu. Dokończony zostanie również turniej Pazaaka z zeszłego miesiąca. Zatem przybywajcie.

  P.S. W tym miesiącu będzie miało jeszcze jedno, nieoficjalne spotkanie przed Nowym Rokiem, które odbędzie się 18 grudnia w MDK 4. Dokładne info pojawi się w następnym tygodniu.

  KOMENTARZE (2)
  Loading..