TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Nowe Star Wars Extreme

2010-03-30 23:24:50 SWExtreme

Serwis internetowy Star Wars Extreme jest jednym z najmłodszych polskich stron poświęconych Gwiezdnym Wojnom; Star Wars Extreme powstało na początku 2009 roku. Redakcja serwisu organizowała wiele konkursów i akcji, a jej członkowie brali czynny udział w życiu fandomu organizując różnorakie imprezy. W dodatku dwaj redaktorzy SWEx: Łukasz Wasilewski i Piotr Wojdasiewicz prowadzą regularną gwiezdnowojenną audycję radiową pod tytułem „Schaby Jabby” w Akademickim Radiu Kampus.Ponad rok po starcie Star Wars Extreme przyszedł czas na zmianę szaty graficznej serwisu i rozwinięcie strony. Na zmianach zyskali oczywiście użytkownicy, którzy dzięki swoim kontom mogą zakładać własne galerie i dodawać artykuły. Jest to spełnienie obietnic twórców Star Wars Extreme, którzy obiecywali, że serwis w ostatecznej wersji będzie posiadał wiele udogodnień i innowacyjnych rozwiązań. Przebudowie uległa także storna główna, ale największym plusem odsłony nowego Star Wars Extreme jest możliwość wyboru języka angielskiego. W ten sposób na stronę nadciągną użytkownicy zza granicy znających język angielski, co daje szanse na pogłębienie integracji polskich fanów z fanami z całego świata.

Zachęcamy wszystkich do regularnego odwiedzania Star Wars Extreme i korzystania z darów tego projektu!
KOMENTARZE (7)

Fandom

Spotkanie z książką "Dawno temu w Galaktyce Popularnej"

2010-03-29 16:47:04 Monika Zarzycka

Dla fanów z Warszawy i okolic mamy dobrą wiadomość. Już jutro, czyli 30 marca o godzinie 19 w klubie Powiększenie (ul. Nowy Świat 27 w podwórku) odbędzie się promocja książki "Dawno temu w Galaktyce Popularnej", która opisuje i analizuje wybrane motywy z Gwiezdnych Wojen.

Po spotkaniu dla wszystkich uczestników czeka „Star Wars Gwiezdne Zniszczenie After Party”, na którym zagrają Dj Grajek Vader oraz Thermo D2 a oprawę graficzną zapewni Vjs Rycerze Dżedaj.

Wstęp wolny!


Poniżej prezentujemy wam pełną zapowiedź spotkania przygotowaną przez Monike Zarzycką, którą możecie znaleźć na stronie klubu Powiększenie, tam również znajduję się mapka, która ułatwi zainteresowanym dotarcie na miejsce.

„W 1979 roku, dwa lata po światowej prapremierze, na ekranach polskich kin po raz pierwszy wyświetlono „Nową Nadzieję”, nikt zresztą wtedy tego filmu tak nie nazywał – mówiło się po prostu „Gwiezdne Wojny” i tyle. W Polsce, tak jak wszędzie indziej, film niemal od razu stał się czymś więcej niż zwykłym hitem kinowym. Niemal od razu okazało się, że „Gwiezdne Wojny” to jeden z najważniejszych filmowych eposów bohaterskich w dziejach kina. George Lucas, jak nikt przed nim, wygrał klasyczne epickie struktury narracyjne, w tym przede wszystkim, oparte o konstrukcję obrzędu przejścia, struktury mitu inicjacyjnego. Szeroko i, co być może ważniejsze, świadomie czerpał z szerokiej skarbnicy wielkich, klasycznych toposów narracyjnych i symbolicznych. Buchalteryjna przebiegłość w użytkowaniu archetypowych symboli i struktur, którą wykazał się George Lucas w skompilowaniu tej rozrywkowej, hollywoodzkiej produkcji wzmacnia jeszcze siłę ideologicznego – wręcz sakralnego – rażenia „Gwiezdnych Wojen”. Perfekcja z jaką odwołał się m.in. do ludzkiego „instynktu” sacrum czy uniwersalnego aksjologicznego napięcia „dobro – zło” zrodziła jeden z najszerzej oddziałujących produktów przemysłu rozrywkowego. Wydaje się, że właśnie to stanowi o potężnej – nomen omen – „mocy” fenomenu „Gwiezdnych Wojen”.

Wykorzystując pretekst, którego dostarcza 30 rocznica polskiej premiery pierwszej odsłony sagi „Gwiezdne Wojny” pragniemy przyjrzeć się temu nieco bliżej. Celem tej publikacji były opis i analiza wybranych motywów filmu oraz towarzyszących mu zjawisk w szeroko rozumianej perspektywie kulturoznawczej. W związku w tym książka zawiera teksty autorów reprezentujących różne, choć nie wszystkie, dziedziny nauk społecznych: antropologów i socjologów kultury, kulturoznawców, filozofów, religioznawców, politologów, językoznawców.

Grajek Vader przemierzając otchłań czasu pogrzebaną w bezkresie kosmosu przybędzie do Powiększenia lawirując miedzy wymiarami swoim hipernasycaczem przestrznenno-czasowym, aby siać zgrozę, chaos i pożogę. Wraz z jego przybyciem ciemna strona mocy rozciągnie swoje panowanie nad znanym nam światem, czasem i nawet nasze sny nie pozostaną wolnymi. Ponieważ co ma być, będzie i nie mamy na to żadnego wpływu, serdecznie zapraszamy!”

KOMENTARZE (5)

Fandom

Manda'yaim

2010-03-29 12:00:29 Manda`yaim

Jak zapowiedzieli podczas sobotniej prelekcji na Pyrkonie jej przedstawiciele, w dniu dzisiejszym następuje oficjalne otwarcie strony Manda`yaim - Polskiej Społeczności Mandalorian. Znajduje się Ona pod adresem: www.mandayaim.com, zapraszamy!
Warto także zobaczyć prezentację w formie filmiku, czym jest wspomniana organizacja, czym się zajmuje oraz co można na ich stronie obecnie znaleźć:


KOMENTARZE (21)

Fandom

Carrie Fisher na Celebration V

2010-03-25 20:23:00

Powoli zaczął się ruszać temat Celebration V. Zaczęto między innymi pisać o gościach. Na pierwszy ogień poszła Carrie Fisher. Aktorka, grająca w oryginalnej trylogii księżniczkę Leię, a także uznana pisarka ("Pocztówki znad krawędzi", a ostatnio także "Wishful drinking" które wystawiane jest również w formie spektaklu), pojawi się na konwencie, podobnie jak to miało miejsce na Celebration IV. Tym razem jednak nic nie piszą o specjalnych opłatach na spotkanie z nią. Czy będzie największą gwiazdą Starej Trylogii tego nie wiadomy. Za to z pewnością pojawi się Dave Filoni, którego nie zapowiedziano oficjalnie, ale przy okazji zapowiedzi wejściówek wyszło na jaw, spotkanie z nim. (Dla osób, które zapłacą za wejściówkę 750 USD, przewidziane jest prywatne spotkanie z Davem).

Carrie na Celebration IV:Carrie na zdjęciach promocyjnych z TESBKOMENTARZE (0)

Fandom

"Gwiezdne Wojny" w warszawskim TRAFFIC CLUB

2010-03-19 13:28:18 S.W.A.T.

S.W.A.T. szykuje się kolejną gwiezdnowojenną imprezę. Wszystkie szczegóły znajdziecie w dalszej części wiadomości nadesłanej do nas przez organizatorów.


Serdecznie zapraszamy w sobotę, 27 marca od godz. 12:00 do 16:00 na „Gwiezdne Wojny” w warszawskim TRAFFIC CLUB, czyli „robocze spotkanie ze Star Wars Artistic Team”.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na Waszą prośbę spotkanie będzie dłuższe oraz przygotowaliśmy nowe atrakcje. A oto co przygotowaliśmy na najbliższe spotkanie.

W programie:

1. Finał internetowego konkursu rysunkowego „rysujemy karykatury postaci z Gwiezdnych wojen” – więcej informacji na stronie S.W.A.T.u.

2. Zawody w Star Wars Monopoly – dla zwycięzców nagrody.

3. Kontynuacja budowy bojowej stacji kosmicznej, która zbudowana jest z ponad 3800 klocków LEGO. Chętni do budowy proszeni są o zgłaszanie się do na adres info@swat.org.pl z dopiskiem „budowa stacji kosmicznej”. W pierwszej kolejności będą brane osoby, które zgłosiły się poprzez naszą stronę internetową (www.swat.org.pl) oraz przyjdą punktualnie o godzinie 12:00 do TRAFFIC CLUB.
Maksymalna ilość osób, które wezmą udział w tym zadaniu to 6 z możliwością zmiany w trakcie spotkania.

4. Turniej „Starmiliada”, czyli niezwykły i niezmiernie interesujący turniej, w którym zmierzą się dwie drużyny składające się z całych rodzin i fanów „Gwiezdnych Wojen”. Uczestnicy będą realizowali różne zadania oraz sprawdzimy ich wiedzę w zakresie wszystkich filmów z cyklu „Gwiezdne Wojny” – włącznie z serialami animowanymi. Ich celem będzie zdobycie jak największej ilości punktów, dzięki którym przejdą do kolejnego etapu i wezmą udział w wielkim finale za który zdobędą nagrody – czekamy na wasze zgłoszenia pod adresem info@swat.org.pl.

5. Konkurs strojów bez ograniczeń wiekowych, czyli zapraszamy wszystkich do przyjścia ze swoimi strojami oraz zaprezentowanie ich nam. Dla najlepszych nagrody.

6. Star Wars Hydepark, czyli dyskusja o „Gwiezdnych wojnach” prowadzona przez Was i dla Was. Chcemy żebyście podzielili się z nami swoim hobby i pokazali skarby „Gwiezdno wojenne”, o których coś opowiecie. Czekamy na zgłoszenia od osób, które chcą się wcześniej przygotować i potrzebują pomocy przy opowiedzeniu o swoim hobby (mamy rzutnik i nagłośnienie) – zgłoszenia prosimy wysyłać na adres info@swat.org.pl z dopiskiem „Hydepark” – maksymalnie 10 min dla jednej osoby i nie dłużej niż do 16:00.

7. Kącik z robotami, a w nim m.in. nauka programowania robotów wspólnie z astrodroidem R2-D2, robo-psem oraz jedyną w Polsce zdalnie sterowaną repliką w skali 1:1 R2-D2. Przewidujemy również naukę j. angielskiego.

8. Trening mocy w nagrodę za dobre zachowanie oraz pomoc przy prowadzeniu punktów programu – bez względu na wiek osób pomagających. W treningu mocy wykorzystujemy urządzenie „The Force Trainer”.

9. Ciekawostki o strojach z „Gwiezdnych wojen” oraz możliwość przymierzenia elementów zbroi szturmowca imperium.

10. Rysowanie postaci z „Gwiezdnych wojen” – uczymy się rysować postaci z „Gwiezdnych wojen” oraz wybranie najlepszych prac i wręczenie ich twórcom nagród.

11. Kącik z zabawkami z "Gwiezdnych wojen" - prosimy dzieci o zabranie figurek swoich ulubionych bohaterów, które będą mogły wykorzystać podczas zabawy wielkimi modelami statków kosmicznych (m.in. 60 cm Sokół Millenium) oraz maszyn kroczących AT-TE – nowe pojazdy kosmiczne czekają na bohaterów sagi.

Wszystkie atrakcje prowadzone są przez rodziców, którzy przyjdą na spotkanie oraz przez członków stowarzyszenia Star Wars Artistic Team.

Wstęp oraz wszystkie atrakcje są bezpłatne.


Relację z lutowego spotkania znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (4)

Fandom

XLI Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

2010-03-17 23:17:20 Rzeszowska Akademia Mocy

Kolejne rzeszowskie spotkanie fanów Star Wars odbędzie się w najbliższą sobotę 20 marca br. Spotkamy się o godz. 16.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Okrzei 7, w sali audiowizualnej na drugim piętrze. Przy okazji przypominamy zainteresowanym, że w tym samym miejscu o godz. 12.00 odbywa się spotkanie miłośników mangi i anime, a o 14.00 komiksów.

W programie:
 • wojny klonów,
 • komiks "Jedi vs. Sith",
 • "Fani bez granic czyli Star Wars Unleashed",
 • nowinki i nie tylko.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Rzeszowa i okolic!

  Temat na forum.


  KOMENTARZE (5)
 • Fandom

  XVIII Spotkanie TISW

  2010-03-17 16:56:20 TISW

  Już niedługo


  20-go marca A.D. 2010

  W tę sobotę

  Odbędzie się kolejne spotkanie fanów Star Wars z Torunia i okolic.

  Nastąpiła zmiana lokalizacji - spotykamy się o 12.50 pod pomnikiem Kopernika, by przejść do "Mekki" (bynajmniej nie będziemy nawracać się na islam).

  Najważniejsze punkty programu:
  - Prykon 2010, czyli pogłębienie bolkowego szaleństwa :D,
  - przyszłość fanklubu, czyli krótki kurs przetrwania w fandomie,
  - RPG, czyli "co tym razem mi odpadnie",
  - SW Miniatures, czyli kto wygra niekanoniczną bitwę,
  - rozmowy, jadło, napitek i czego nerdowska dusza sobie zapragnie,

  Oczywiście wstęp wolny i darmowy :D

  KOMENTARZE (13)

  Fandom

  Marcowe działania 501 i Rebel Legionu

  2010-03-17 14:11:48 Eagle Base

  Przechwyciliśmy wiadomość dotyczącą niedawnych działań bojowych przedstawicieli Eagle Base oraz Polish Garrison. Obie organizacje nie próżnują, a trzeba zaznaczyć, że na tym nie koniec.

  W ostatnim czasie polskie placówki Rebel Legionu i 501. Legionu nie próżnowały - nasze reprezentacje odwiedziły dwa marcowe konwenty: Coolkon 4 we Wrocławiu i R-kon 2010 w Rzeszowie.  Zapraszamy do zapoznania się z naszymi raportami:

  Raport z Coolkonu 4

  Raport z R-konu 2010

  A już 26 III zaczyna się największy konwent fantastyki w Polsce - Pyrkon 2010 w Poznaniu. Oczywiście nie zabraknie tam Eagle Base i Polish Garrison - zapraszamy!

  Marzec przyniósł też nowe kostiumy i członka w Eagle Base. Dołączył do nas Łukasz "Cread" Słowiński z Torunia w kostiumie Luke'a Skywalkera z pałacu Jabby (pierwszy taki kostium w Polsce!). Natomiast Agnieszka "Papajek" Papaj i Cezary "Sizar" Żołyński zarejestrowali nowe kostiumy - odpowiednio kobieta Tusken Raider i mistrz Jedi Sharad Hett.

  Cread

  Papajek

  Sizar
  Jeszcze w tym miesiącu powinni do nas dołączyć dwaj nowi członkowie - trzeci w polskiej jednostce Rebel Fleet Trooper oraz rycerz Jedi. Na pewno nie omieszkamy Was o tym poinformować. :) Tymczasem nasza baza liczy sobie już 18 członków i 24 kostiumy.

  Do zobaczenia na Pyrkonie i niech Moc będzie z Wami!

  KOMENTARZE (10)

  Fandom

  Pyrkon 2010 – godzinowa rozpiska programu

  2010-03-17 00:15:57 Pyrkon

  Na stronie konwentu Pyrkon 2010, który rozpocznie się w piątek 26 marca w Poznaniu, pojawiła się godzinowa rozpiska programu. Blok ten będzie mieścił się w budynku C Zespołu Szkół Licealno Technicznych mieszczącym się na ul. 28 Czerwca 1956r. 352/360 w Poznaniu. Punkty programu bloku Star Wars przygotowane zostały przez fanów z czołowych polskich organizacji kostiumowych, lokalnych fanklubów, redaktorów serwisów internetowych, moderatorów paneli dyskusyjnych i fanów niezrzeszonych. To oni zapełnili poniższą rozpiskę w całości, dzięki czemu Pyrkon 2010 będzie pełen gwiezdnych atrakcji!

  PIĄTEK

  16:00 - Pokaz fanflmów i powitanie gości bloku Star Wars SWFSW
  17:00 - (Z)jedzenie Gwiezdnych Wojen Marcin "Lekt" Wiatrak (SWFSW)
  18:00 - „Mroczne Imperium” - dzieło genialne czy tandetne? Panel dyskusyjny Burzol & Strid (SWFSW)
  19:00 - X-Wing - ci wspaniali chłopcy w lśniących maszynach ShVagYeR
  20:00 - "Dawno Temu w Galaktyce Popularnej" - panel dyskusyjny o książce Marcin "Lekt" Wiatrak (SWFSW)
  21:00 - Komiksowy Konkurs Wycinkowy SWFSW
  22:00 - Erotyka w SW - część II Tori Forebode (SWFSW)
  23:00 - I Filmowa Noc Gwiezdnego Fana! SWFSW

  SOBOTA

  10:00 - Żołnierze Rebelii Shvagyer, Vissan
  11:00 - Imperial Officer Corps - nie tylko białe zbroje Jok, Vissan
  12:00 - Miecze średniowieczne we współczesnej kulturze na przykładzie Gwiezdnych Wojen dr Michał Bogacki (SWFSW)
  13:00 - Spotkanie z EGMONTem w roli głównej Jacek Drewnowski SWFSW
  14:00 - Polish Garrison the 501st Legion i Rebel Legion Eagle Base - prezentacja legionów - część Imperialna Lady Sandman, Nero
  15:00 - Polish Garrison the 501st Legion i Rebel Legion Eagle Base - prezentacja legionów - część Rebeliancka Shvagyer, Vissan
  16:00 - Projekt SWEx - czy może Cię zaskoczyć? Zespół Star Wars Extreme
  17:00 - Małe jest piękne, ale duże może więcej - o megalomanii okrętów liniowych Gwiezdnych Wojen na tle historycznym Marcin "Lekt" Wiatrak (SWFSW)
  18:00 - Jacek Drewnowski, czyli spotkanie z redaktorem naczelnym Star Wars Komiks SWFSW
  19:00 - Sezon na Mandalorianina Immo
  20:00 - StarForce, Tatooine - nowa era konwentów Star Wars? Paweł "Dragon" Dobierski, Izabela "Taraissu" Rutkowska, Karol "Wedge" Dobosz
  21:00 - Czytanie komiksu SWFSW
  22:00 - Konkurs wiedzy o parodiach Star Wars Karol "Wedge" Dobosz, Izabela "Taraissu" Rutkowska
  23:00 - II Filmowa Noc Gwiezdnego Fana! SWFSW

  NIEDZIELA

  10:00 - Moda w SW Tori Forebode (SWFSW)
  11:00 - Przemiana struktury wojskowej Republiki w Imperialną Tomasz `Fixer` Rewak, oraz Marcin `Herkay` Smolski
  12:00 - Gwiezdny Tuning
  Radek & Immo

  13:00 - Inwazji część pierwsza: Prolog i Uchodźcy Krzysztof "Aquenral" Rewak, Łukasz "Mr. Hania" Hanuszczak
  14:00 - Żołdacy Odległej Galaktyki Mini i Fixer
  15:00 - Pokaz fanfilmów na dobicie. SWFSW


  A oto pozostałe aktualne wieści Pyrkonowe:

  Oddaj krew na Pyrkonie!
  Organizatorzy konwentu PYRKON 2010 przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu organizują w pyrkonową sobotę (27.03.2010) akcję poboru krwi.
  Do każdego uczestnika kierowana jest prośba by rozważył wstąpienie do stojącego przy szkole A krwiobusu. Będzie on zaparkowany tam od godz. 10:00 do 15:00. Każdy dawca otrzyma pakiet kaloryczny 8 czekolad i sok, lecz przede wszystkim uzyska w ten sposób możliwość uratowania czyjegoś życia.
  Za ten chlubny gest uczestnicy akcji otrzymają - poza standardowym zestawem złożonym z 8 czekolad i soku - "niezbędnik konwentowicza"! W jego skład wchodzą kubek na gorącą, poranną kawę (i nie tylko) oraz smycz zwieńczona otwieraczem.
  Zostań honorowym krwiodawcą, to nie jest trudne!

  Z okazji 10-cio lecia Pyrkonu na konwencie będzie można otrzymać za darmo lub wygrać w konkursach 19 numer kultowego fanzinu "Inne Planety". Numerowi patronuje Planeta Filmowa.
  "Innych Planet" nie będzie można kupić ani przed, ani po, ani w trakcie Pyrkonu. Cały nakład zostanie rozdany! W numerze między innymi:
  - prapremiera Ducha Czasu II Mirosława P. Jabłońskiego,
  - wywiady z Maciejem Parowskim i Tomaszem Budzyńskim,
  - felietony Lecha Jęczmyka i Jacka Soboty,
  - filmowe, muzyczne i literackie podsumowanie ostatniej dekady,
  - jakie pożytki płyną z nocy żywych trupów?
  - czy w Rumunii kręcą dobre seriale?
  - szokujące shorty,
  - gorące dyskusje o Polsce w "Trzecim Świecie".
  19 numer "Innych Planet" do otrzymania na wybranych punktach programu bloku literackiego na Pyrkonie!  Temat na forum
  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  Jedi Order na Facebooku i YouTube

  2010-03-16 20:38:11 Jedi Order


  Jeszcze nie wszyscy ochłonęli po atrakcjach przygotowanych przez Jedi Order z okazji „Tygodnia Jedi” a już docierają do nas nowe informacje od Rycerzy Jedi. Idąc z postępem czasu jedna z najstarszych organizacji fanowskich w naszym kraju postanowiła uruchomić kanał Jedi Order w serwisie YouTube oraz profil na Facebooku.

  Jedi Order TV - kanał na YouTube
  Jedi Order - profil na Facebooku

  Wszystkich serdecznie zapraszamy!


  Przypominamy, że również Bastion posiada swoje konta na popularnych serwisach:
  Twitter - oficjalny profil
  TV Bastion - kanał na YouTube
  Facebook - oficjalny profil
  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  50. Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars

  2010-03-16 18:17:55 Dagobah

  I tak oto kolejny fanklub Star Wars w Polsce doczekał się swojej złotej rocznicy. W tym przypadku jest to Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Star Wars „Dagobah”, które w maju zorganizuje swoje 50. Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars!  Drodzy towarzysze! Miłośniczki i miłośnicy Gwiezdnych Wojen!

  Oto zbliża się dzień, na który czekaliśmy z utęsknieniem niemal sześć lat. Dzień, w którym dążenia i marzenia wielu z nas zostaną spełnione, a serca ludzi pracy wypełnią się szczerą radością. Oto nadchodzi wielkimi krokami jubileuszowe 50-te spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars, na które serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników gwiezdnej sagi z całej Polski. Nerdzi wszystkich miast łączcie się i przybywajcie tłumnie, bowiem oto czeka Was dzień pełen wrażeń z nutką nostalgii za czasami minionymi!

  Startujemy w sobotę 1 maja 2010 roku w samo południe happeningiem na placu katedralnym w Gorzowie Wlkp., po czym przenosimy się do ART Caffe - Teatralka w znanym z konwentu Dagobah teatrze im. Juliusza Osterwy. W kawiarni postaramy się przybliżyć Wam działalność gorzowskiego fanklubu, przeplatając wspominki szeregiem najróżniejszych zabaw i quizów starwarsowych. W okolicy godziny 17.00, rozpierzchniemy się na przerwę obiadową, by pod wieczór przypuścić szturm na zacny klub, gdzie doładowani %Mocą% biesiadować będziemy do wczesnych godzin porannych.

  Miejsce spotkania: ART Caffe – Teatralka
  Polecany nocleg: Akademik AWF

  W razie pytań obywatel Skrzat chętnie na nie odpowie. Snop5@op.pl

  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  Polscy Tuskeni rosną w siłę!

  2010-03-15 14:55:01 Polish Garrison

  Za oknami pogoda raczej nieciekawa, zimno, a wiosny jakoś nie widać. Tymczasem w Polsce przybywa pochodzących z gorącej Tatooine Tuskenów:

  "Klan Tusken Raiderów w Polish Garrison powiększa się w zastraszającym tempie. Tym razem o dwie przedstawicielki płci pięknej, a mianowicie Female Tusken Raider. Są to pierwsze takie kostiumy w Polsce. Ada Żołyńska - DZ-5060 oraz Agnieszka "Papajek" Papaj - DZ-7293. Obecnie Polski Klan Tuskenów liczy sobię 10 osób."  Serdecznie gratulujemy!
  KOMENTARZE (26)

  Fandom

  68. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2010-03-14 23:01:39 Gunfan

  Gunfan, koordynator śląskich spotkań przesyła wiadomość:

  „Aloha. Wiem, że jeszcze nie zdążyliście się stęsknić, bo poprzednie spotkanie było dopiero co... Ale w ostatnią sobotę miesiąca jest Pyrkon, na który jedzie od nas spora ekipa, więc widzimy się znowu już 20 marca.

  Data: 20 marca;
  Miejsce: Pizzeria "Pod Starym Drzewem", ul. 3 Maja 38, Katowice;
  Start: 13:00.

  Mapka:

  Tak, wciąż w tym samym miejscu. Przed nadejściem wiosny pewnie lokalu nie zmienimy...

  W planach to co zwykle, plus oczywiście ostateczne dogranie kwestii organizacyjnych związanych z Pyrkonem. No i może posłuchamy też jakichś relacji z Coolkonu, jeśli pojawi się ktoś, kto na nim był. Pewnie pogadamy też co nieco o tych, no, jak im tam... Gwiezdnych Wojnach.

  Serdecznie zapraszamy! ”

  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  Poczytaj mi mistrzu Yoda – edycja 6

  2010-03-10 23:49:32 Dagobah

  Przedstawiciele Gorzowskiego Stowarzyszenia Miłośników Star Wars „Dagobah” donoszą o kolejnej akcji z cyklu „Poczytaj mi mistrzu Yoda”:  „ -Lordzie Vader, zlokalizowaliśmy Obi-Wan’a… wydaje nam się, że… czyta bajki dzieciom.
  -Doskonale kapitanie, dokonamy szturmu na tą księgarnię.”

  Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Star Wars „Dagobah” wspólnie z księgarnią „Daniel” zaprasza na szóstą już edycję akcji „Poczytaj mi mistrzu Yoda”. Z nowymi siłami i jeszcze bardziej szalonymi pomysłami będziemy was bawić, bawić - uczyć, uczyć - wychowywać... na prawdziwych fanów Gwiezdnych Wojen! „Poczytaj mi mistrzu Yoda” to jedyna w swoim rodzaju lekcja o Gwiezdnych Wojnach dla najmłodszych. Dzięki niej każdy młody fan będzie miał okazję poznać przygody mistrza Yody i innych rycerzy Jedi podczas wojen klonów. Będzie mógł spróbować swych sił w warsztatach rysunkowych oraz pozna tajniki Jasnej Strony Mocy. A wszystko to w całkowicie gwiezdnej oprawie i w towarzystwie postaci z Gwiezdnej Sagi!

  Nie zwlekaj, mistrz Yoda Darth Vader już na Ciebie czeka!

  W planie akcji:
 • prelekcja o Sith Lordach
 • czytanie opowiadania dla dzieci
 • gry i zabawy
 • warsztaty plastyczne
 • prezentacja stuffu z odległej galaktyki
 • trening Jedi

  Czas: sobota 13.03.2010 godz. 17.00
  Miejsce: księgarnia „Daniel” C.H. Panorama, Gorzów Wlkp.
  Serdecznie zapraszamy! Wiek, płeć i rasa nie mają znaczenia!


  KOMENTARZE (4)
 • Fandom

  XV spotkanie wałbrzyskich fanów Star Wars

  2010-03-08 22:16:41 Eskadra Łotrów z Wałbrzycha  Shevu, przewodniczący fanklubu z Wałbrzycha zaprasza na najbliższe spotkanie, już w tą sobotę. Oto treść komunikatu, jaki nadesłał:

  Drodzy Fani!

  Już 13 marca, to jest w tą sobotę odbędzie się XV Spotkanie Wałbrzyskich Fanów Gwiezdnych Wojen. Zwyczajem spotykamy się o 12:45 pod Empikiem (Pasaż Tesco) skąd wyruszymy do Zoom`a z przyjazną obsługą. W planach spotkania przewidujemy:

  -Konkurs Niespodziankę z Nagrodą

  -Prelekcja o pojazdach w Gwiezdnych Wojnach

  -"Co by było gdyby..."-panel dyskusyjny

  -"Przystanek Jedi", "Dni Fantastyki" czyli o wyjazdach słów kilka

  Na nasz niewielki Jubileusz zapraszamy fanów z całej Polski. Swój przyjazd proszę odhaczyć u mnie w celu zapewnienia komitetu powitalnego.

  Niech Moc będzie z nami wszystkimi.  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  R-kon 2010

  2010-03-08 14:47:18 R-kon

  W najbliższy weekend (12-14 marca 2010 r.) odbędzie się ósma edycja R-konu, rzeszowskiego konwentu gier i fantastyki. W tym roku konwentowiczów będzie gościć Gimnazjum nr 1 przy ul. K. Pułaskiego 11 w Rzeszowie. Opłata za udział w tej trzydniowej zabawie wynosi 20 zł.

  W programie przewidziano liczne atrakcje: prelekcje, spotkania autorskie, pokazy, turnieje, konkursy, LARPy i wiele innych. Więcej informacji na ten temat znajdziecie bezpośrednio na stronie konwentu.
  Na stronie R-konu jest już dostępny program konwentu wraz z pełną rozpiską godzinową. Znajdziecie go w tym miejscu.

  Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, także i tym razem nie zabraknie kilku punktów związanych z Gwiezdnymi Wojnami przygotowanych przez Rzeszowską Akademi Mocy. Warto zwrócić uwagę, że w tym roku, po długim okresie oczekiwania, do Rzeszowa zawitają przedstawiciele dwóch polskich organizacji kostiumowych - 501 Legion oraz Rebel Legion.  Poniżej prezentujemy wszystkie gwiezdnowojenne punkty programu, które odbędą się na R-konie.

  Piątek:

  19:00 – 19:30 Prezentacja Rzeszowskiej Akademii Mocy
  Nie zajmując wiele czasu, opowiemy o Rzeszowskiej Akademii Mocy, która już od ponad dziewięciu lat propaguje Gwiezdne Wojny w Rzeszowie. Przez te wszystkie lata RAM przeszedł wiele, ale nadal nieprzerwanie działa i zrzesza fanów z Podkarpacia.

  19:30 – 20:00 Prezentacja Bastionu Polskich Fanów Star Wars
  Spotkanie z przedstawicielami, działającej od ponad ośmiu lat, jednej z największych polskich witryn internetowych poświęconych tematyce Gwiezdnych Wojen. W trakcie spotkania odbędzie się krótka prezentacja historii Bastionu oraz tego co strona ma do zaoferowania fanom Star Wars. Zachęcamy do dyskusji na temat przyszłości portalu oraz zadawania pytań.

  20:00 – 21:00 Kulisy Gwiezdnych Wojen – fakty, mity i skandale
  Wszechświat Star Wars rozszerza się nieustannie już od ponad 30 lat. Kolejne pozycje spod szyldu Gwiezdnych Wojen wprowadzają nowych bohaterów, nowe światy i wojny, a tymczasem kulisy ich powstawania są nieraz równie ciekawe, co historie, które opowiadają. Zapraszamy na przegląd faktów, mitów, ciekawostek i skandali związanych z powstawaniem i rozszerzaniem się uniwersum George’a Lucasa. Prelekcja obejmie nie tylko filmy, ale również książki, komiksy i gry.

  Sobota:

  10:00 – 12:00 Konkurs wiedzowy
  Konkurs dla wszystkich miłośników Star Wars. Zarówno dla tych, którzy znają głównie filmy jak i dla miłośników Expanded Universe.

  11:00 – 12:00 Prezentacja 501 Legionu oraz Rebel Legion
  Po raz kolejny (ale pierwszy na Rzeszowskim Konwencie Gier i Fantastyki R-Kon) mamy przyjemność i zaszczyt zaprezentować fanom fantastyki i SF dwie polskie placówki gwiezdnowojennych organizacji kostiumowych – Rebel Legionu i Legionu 501. Jeżeli chciałbyś wstąpić w szeregi proimpriealnego Polish Garrisonu czy prorebelianckiej Eagle Base albo po prostu dowiedzieć się nieco więcej o tym, co, dlaczego i po co robimy, serdecznie zapraszamy na prezentację obydwu legionów!

  W imieniu organizatorów konwentu serdecznie zapraszamy!
  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  LXVIII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2010-03-07 13:46:24 SWFSW

  W najbliższą sobotę, to jest 13 marca, odbędzie się LXVIII Spotkanie Wielkopolski Fanów Star Wars . Imprezę rozpoczniemy od zbiórki na placu Mickiewicza pod pomnikiem Wieszcza o godzinie 12, równorzędnie odbędzie się też zbiórka dla przyjezdnych, o tej samej godzinie, pod zegarem przed dworcem PKP Poznań Główny. Miejscem gdzie rozegra się właściwa część Spotkania będzie tradycyjnie pub Academic, mieszczący się na ulicy Taczaka (skwer na tyłach budynku Uniwersytetu Ekonomicznego). Będzie to ostatnie Spotkanie przed Pyrkonem 2010, dlatego obok mocy rozmów o wszystkim i o niczym, walki na lasery i miecze świetlne, czeka nas też debata nad ostatecznym wyglądem największej imprezy tego roku w Poznaniu.

  A oto szczegółowy plan programu:
 • „Knight Errant” - nowa komiksowa seria, nasze oczekiwania i spekulacje,
 • finałowy numer „Knights of the Old Republic”,
 • nowy „bitewniak” Star Wars zaprezentowany na ToyFair 2010 – sukces na miarę Star Wars Miniatures czy totalna klapa?
 • Przystanek Jedi – nowa inicjatywa we Wrocławiu,
 • rozgrywki w SWM, TCG, Sabacca,
 • „Brutalność a gry Star Wars” - rozmowa na temat wpływu gier Star Wars na umysł młodego człowieka,
 • „Wojny Klonów” – omówienie mandaloriańskiej mini serii serialu,
 • rozpoczęcie przygody z komiksem, czyli krótka prelekcja o tym od czego powinno się zacząć i dlaczego warto czytać komiksy po angielsku,
 • nowości książkowe w Polsce i za granicą,
 • kolekcjonerstwo – rozmowa o zbieraniu, o sensie zbierania i kolekcjonowania, sposobach na powiększanie kolekcji,
 • poszukiwanie ciuchów Star Wars Adidasa w sklepie firmowym w Starym Browarze (zlecenie z Krakowa),
 • Pyrkon 2010 – raport z przygotowań i kolejne deklaracje,
 • szybcy i wściekli – co nieco o statkach przemytniczych i pościgach w Gwiezdnych Wojnach.

  Wszystkich chętnych do wspólnej zabawy serdecznie zapraszamy!


  Temat na forum
  KOMENTARZE (14)
 • Fandom

  Eagle Base i Polish Garrison na Tattoofestival

  2010-03-06 22:06:06 Polish Garrison

  Skoro jesteśmy przy tatuażowych tematach, to zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z imprezy, w której uczestniczyli przedstawiciele Eagle Base i Polish Garrison.

  "Ostatnia wspólna misja Eagle Base i Polish Garrisonu miała charakter dosyć niecodzienny, bo i do tej pory nieczęsto zdarzało się nam bywać na tak specyficznych imprezach. Na zaproszenie jednego z członków Polish Garrisonu, Tomka ‘Demolki’ Molki, TK 2536, w dniu 21-go lutego 2010 zjawiliśmy się w składzie: Michał ‘ShVagYeR’ Szymański (jako Rebel Fleet Trooper), Piotr ‘Falcon’ Bereza (TB 8484 – jako Biker Scout), Wojciech ‘DarkWojtek’ Nowak (TI 1415 – jako Baron Fel) i Anna ‘faultfett’ Hikiert (SL 8384 – jako Mara Jade) na festiwalu tatuażu Tattoofestival w łódzkim klubie Dekompresja.
  Chociaż obecność gwiezdnowojennych postaci wzbudzała zaciekawienie i entuzjazm wystawców i uczestników, nasz trooping nie był tego dnia jedynym starwarsowym akcentem imprezy. Podczas kilkugodzinnej sesji można było podziwiać etapy powstawania tatuażu przedstawiającego generała Grievousa (autorstwa naszego legionowego kolegi Tomka).  Krótkie wideorelacje z imprezy możecie obejrzeć też tutaj i tutaj.

  Udało nam się również dotrzeć do zdjęć, na których nasza obecność została uchwycona – znajdują się one pod tym linkiem (to zdjęcie i kolejne po nim).


  Już wkrótce naszych członków będzie można spotkać na kolejnej imprezie tego typu, mianowicie podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Tatuażu, który odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia w Grudziądzu.

  Serdecznie zapraszamy zarówno sympatyków gwiezdnej sagi, jak i miłośników tatuażu :)"

  KOMENTARZE (12)

  Fandom

  Zgłaszaj punkty bloku Star Wars na Pyrkon 2010

  2010-03-06 16:17:31 Pyrkon

  Jak pisaliśmy już wcześniej, tegoroczny Pyrkon odbędzie się w dniach 26-28 marca 2010 roku, w znanych z ubiegłych lat budynkach Szkoły Podstawowej nr 21, Gimnazjum nr 43 oraz hotelu Cezamet na ul. Łozowej w Poznaniu.
  Na konwencie odbędą się obowiązkowe bloki programowe: literacki, RPGowy, LARPowy, komiksowy, multimedialny, konkursowy, prężny całodobowy Games Room...oraz premierowy na Pyrkonie blok w całości poświęcony Gwiezdnym Wojnom.

  W związku z tą rewolucyjną zmianą w wielkopolskim fandomie, wszyscy chętni do przedstawienia gwiezdnowojennego punktu programu na Pyrkonie poproszeni są o przesłanie zgłoszenia przez formularz zamieszczony na stronie konwentu.

  Jak dodaje obecny dowódca SWFSW i Koordynator Bloku STAR WARS Pyrkon 2010, należy być bardzo dokładnym: "Uwaga! Uprasza się aby wszyscy, którzy już wysłali swoje zgłoszenie punktu programowego na Pyrkon 2010 pod hasłem „MOC Z NAMI”, teraz jeszcze raz zgłosili swoje propozycje. Zostaną one wówczas oficjalnie przesłane na właściwy adres e-mail. Treść zgłoszenia pozostaje bez zmian, prócz odhaczenia w zakładce: „PUNKT PROGRAMU: BLOK PROGRAMOWY”, opcji STAR WARS (sam dół) oraz dla potwierdzenia, w „ŚCIEŻKACH TEMATYCZNYCH” – „MOC Z NAMI!”. Dla osób, które zgłosiły pewne i przygotowane punkty na adres: starwars.program@pyrkon.pl lub lekt@wp.pl, uprasza się o dokonanie zgłoszenia w trybie pilnym!

  UWAGA: Prosimy o nie zaznaczanie już ponownie opcji „WYŚLIJ KOPIĘ” – (wysyła kopię zgłoszenia na adres mailowy wszystkich prowadzących).

  Za wszelakie drobne utrudnienia serdecznie przepraszamy.

  Pozdrawiamy i do zobaczenia na Pyrkonie!"

  W imieniu SWFSW
  Marcin "Lekt" Wiatrak
  KOMENTARZE (12)

  Fandom

  43 Spotkanie Lubelskiego Fandomu Star Wars

  2010-03-04 08:08:41 Lubelski Fandom

  Najbliższa sobota będzie obfitować w spotkania lokalnych fanów Star Wars. Zachęcamy do zapoznania się z informacją na temat kolejnego, które tym razem odbędzie się w Lublinie.

  Zapraszamy wszystkich fanów Star Wars z Lublina i okolic na wyjątkowe 43. spotkanie Lubelskiego Fandomu Star Wars! Tym razem z okazji zbliżającego się 8 marca będziemy świętować w nietypowy sposób dzień kobiet :)

  Zbieramy się pod dawną Galerią Centrum (Krakowskie Przedmieście 40) o 12.00, czekamy 10 minut i przenosimy się do pizzerii Sotto i Denti, na część nieoficjalną. O 14.00 rozpocznie się część oficjalna w Wojewódzkim Ośrodku Kultury (ul. Dolnej Panny Marii 3). Tym razem najwięcej uwagi poświęcimy niesamowitym kobietom – bohaterkom naszej ulubionej fantastyki i… samym fankom.

  W programie:
  • Prelekcja “Kobiety w Gwiezdnych wojnach”
  • Konkurs “Czy masz pojęcie o płci pięknej zamieszkującej uniwersum Star Wars?”
  • Gry (pockety, planszówki)
  • Inne atrakcje
  Dla każdej fanki, która pojawi się na spotkaniu specjalna niespodzianka :)
  Kontakt: lublin.starwars@gmail.com

  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  XXXVII Spotkanie Skierniewickiego Stowarzyszenia Fanów UTAPAU

  2010-03-03 18:57:25 www.utapau.pl

  Przed Wami zaproszenie na spotkanie fanów pochodzące od Skierniewickiego Stowarzyszenia Fanów Gwiezdnych Wojen "UTAPAU":

  "Mamy przyjemność zaprosić wszystkich pobliskich fanów do Skierniewic, gdzie 6 marca (najbliższa sobota) odbędzie się XXXVII spotkanie Skierniewickiego Stowarzyszenia Fanów Star Wars. Zwyczajowo spotykamy się w godzinach 13.00 - 18.00, w klubie "Konstancja" przy ulicy Mikołaja Kopernika 5.

  A w programie:

 • konkurs wiedzowy
 • prelekcja o Wielkiej Armii Republiki
 • kalambury
 • gry (minisy, pockety, szachy SW)
 • spontan :D

 • Zapraszamy serdecznie!

  Wszelkie info pod stałym adresem: www.utapau.pl

  KOMENTARZE (15)

  Fandom

  LXXII Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

  2010-03-03 18:31:49 BFSW

  Jak donosi Ragnus na oficjalnej stronie Bydgoskiego Fanklubu Stars Wars:

  Kolejne spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars już za parę dni w pierwszą sobotę marca. Punktualnie o 15:15 6 marca w MDK numer 4 przy Dworcowej 82 od gry w Star Wars Miniatures rozpocznie się 72. Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu.

  Po 16 przystąpimy do tradycyjnej części programowej, a w niej na szczególną uwagę zasługują:

 • prelekcja Dartha Kedara o myśliwcach typu TIE,
 • finalizacja robienia nowych koszulek fanklubowych,
 • kącik czytelniczy,
 • nauka i mini turniej w Pazaaka,
 • krótkie scharakteryzowanie LARPA, który być może wkrótce zagości na spotkania BFSW.

  Prócz tego na pewno będzie kilka słów o zbliżających się imprezach oraz deklaracje uczestnictwa.

  Serdecznie zapraszamy!  KOMENTARZE (7)
 • Fandom

  49. Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars

  2010-03-02 17:20:33 Dagobah

  Jak donosi Skrzat, w Gorzowie Wielkopolskim szykuje się kolejne spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen:

  Już 7 marca (niedziela) odbędzie się 49. Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars "Dagobah", na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych z Gorzowa i okolic. Tradycyjnie jest to pierwsza niedziela miesiąca. Startujemy o godzinie 10:30 w Miejskim Centrum Kultury przy ulicy Drzymały 26, sala nr 21.  Na spotkaniu nie zabraknie stałych punktów programu, takich jak: prasówka, luźnie rozmowy o Star Wars oraz sprawy organizacyjne. Tym razem dodatkowo będziemy oglądać „zakazane” przez Lucasa filmy oraz będziemy tworzyć „sztukę” w szerokim tego słowa znaczeniu. Dlatego każdy niech przyniesie, nożyczki, kleje do papieru, kredki, pisaki, kolorowy papier itp. Będziemy tworzyć coś takiego (szablony postaci będą białe i przygotowane).
  Zapraszamy!


  A za miesiąc kolejny wielki fandomowy jubileusz, czyli okrągłe: 50. Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars "Dagobah". Więcej o informacji na temat tej imprezy już wkrótce!
  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  Relacja z ''roboczego spotkania S.W.A.T.'' w TRAFFIC CLUB

  2010-03-02 08:19:56 S.W.A.T.

  Napłynęła do nas krótka informacja od jednej z polskich organizacji kostiumowych. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.

  W dniu 27 lutego odbyło się już drugie "robocze spotkanie Star Wars Artistic Team" w TRAFFIC CLUB.

  Zapraszamy do przeczytania skrótu wydarzeń na stronie http://swat.org.pl oraz obejrzenia relacji z tego niezwykłego spotkania.


  Przypominamy, że "robocze spotkania Star Wars Artistic Team" odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca w warszawskim salonie TRAFFIC CLUB.
  Czekamy na Wasze zgłoszenia do "STARMILIADY", czyli jedynego w swoim rodzaju turnieju dla całych rodzin oraz grup fanów "Gwiezdnych wojen".
  Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
  Kolejne "robocze spotkanie S.W.A.T." już 27 marca. I tak jak zawsze, wstęp oraz wszystkie atrakcje są bezpłatne.

  Do zobaczenia i Niech Moc będzie z Wami  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  26. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

  2010-03-01 19:01:40 SKFSW

  "Wracamy po dłuższej przerwie z kolejnym spotkaniem, odbędzie się ono 20 marca (w terminie nie kolidującym ani z konwentami, ani z kalendarzem F1 ;]), jak zwykle zbierzemy się pod fontanną na Placu Mariackim o godz. 13.00 i udamy się do Starego portu.

  Przewiduje się:
 • Pepcok zaserwuje nam wiedzówkę (z nagrodami) z serii Knights of the Old Republic obejmującą serię komiksową o tym tytule i gry,
 • Komix spojrzy "(Nie)trzeźwym okiem" na rynek komiksowy u nas i za granicą,
 • Kirishima po raz kolejny zaserwuje nam swoje "tytuły od tyłu" i kalambury,
 • podsumujemy to co już wiemy na temat nadchodzącego mmorpga The Old Republic,
 • zastanowimy się nad nadchodzącymi konwentami i omówimy wyjazdy,
 • i jak zwykle, chętni będą mogli stoczyć miniaturkowe boje...

  Do zobaczenia! :)"


  Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars
  Temat na forum
  KOMENTARZE (3)
 • Fandom

  Interaktywnie z Gwiezdnymi Wojnami - relacja

  2010-03-01 17:15:59 JediAdam


  W dniach 26-28 lutego w gdyńskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się impreza "Interaktywnie z Gwiezdnymi Wojnami". Dzięki uprzejmości JediAdama możecie przeczytać relację napisaną specjalnie dla Bastionu oraz zobaczyć kilka zdjęć z samej wystawy a było na co popatrzeć gdyż była to jedna z większych wystaw w Europie.

  Relację możecie przeczytać w tym miejscu >>>
  KOMENTARZE (25)

  Fandom

  XIV Spotkanie Częstochowskich Fanów Star Wars

  2010-03-01 16:50:29 Girdun

  Girdun przesyła taką oto wiadomość:

  "Już 13 marca (sobota) odbędzie się kolejne, XIV Spotkanie Częstochowskich Fanów Star Wars. Jak co miesiąc spotykamy się o 11:55 przed Pizzerią Allegro, która mieści się przy ulicy Kościuszki 18/20.

  A w programie:
  • Koszulki: ostateczne rozstrzygnięcie
  • Konkurs muzyczny
  • Pyrkon 2010: Plany Wyjazdowe
  • "Amphistaff, Kor Chokk, Quendak, czyli nowe zagrożenie od czasów Palpatina"
  • Pytasz i Wiesz
  Zapraszamy serdecznie wszystkich fanów Star Wars z Częstochowy i okolic.

  KOMENTARZE (3)
  Loading..