TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Sobotni program StarForce 2010

2010-08-30 21:13:10 StarForce.euNa oficjalnej stronie konwentu StarForce 2010 opublikowano program imprezy na sobotę, który prezentuje się następująco:

PARADA (godz.11 spod Opery Nova):
Przemarsz ulicami Bydgoszczy i uroczyste otwarcie Zlotu Miłośników Gwiezdnych Wojen StarForce 2010.

SPOTKANIA Z ZAPROSZONYMI GOŚCMI (godz. 13-20 Opera Nova):
1. Spotkanie z tłumaczem książek z wszechświata Gwiezdnych wojen i członkiem polskich organizacji kostiumowych Eagle Base i 501st Legion Anną Hikiert.
2. Prezentacja przygotowana przez reżysera filmu „Gwiazdy w czerni” i specjalistę od technik filmowych Stanisława Mąderka. Misją Staszka jest przybliżenie laikom zagadnień związanych z technikami pomocnymi przy kręceniu filmów.
3. Panel dyskusyjny, którego gwiazdą będzie redaktor naczelny periodyku Star Wars Komiks Jacek Drewnowski. Uczestnicy zapoznają się z komiksowym światem wydawnictwa Egmont oraz jako pierwsi w kraju zaznajomią z wydawniczymi planami Star Wars Komiks.
4. Spotkanie z twórcami najlepszych w kraju replik statków kosmicznych i broni z uniwersum Gwiezdnych wojen panami Adamem i Markiem Kulesza.
5. Panel dyskusyjny z honorowym gościem StarForce 2010 Davidem Prowsem, aktorem i odtwórcą kultowej roli Dartha Vadera. Obecność Davida Prowse uświetni polskie obchody 30-lecia premiery „Imperium kontratakuje”. (godzina 18)
6. Spotkanie z Tomaszem Bednarkiem, aktorem filmowym i teatralnym, głosem Anakina Skywalkera w Nowej trylogii i animowanych „Wojnach klonów”

GRY I ZABAWY (Opera Nova, Wyspa Młyńska godz. 12-17.30):
1. Gwiezdnowojenne origami prowadzone przez redaktorów portalu internetowego Gildia Fanów Star Wars. Potrafisz z kartki papieru zrobić kwiat? Albo statek? Ciekawe czy dasz radę stworzyć postać z kultowej sagi G. Lucasa? Albo prom kosmiczny? Przyjdź, zobacz i sprawdź swoje zdolności manualne.
2. Potrafisz rysować i ciekawi Ciebie świat komiksu? Zajrzyj na warsztaty rysunkowe podczas których członkowie polskich organizacji kostiumowych Daria Kettner (Eagle Base) i Michał Szymański (Eagle Base) przekażą tajniki sztuki komiksowej. A jak już wyjdziesz to spróbuj pomóc w…
3. Rysowaniu największego komiksu osadzonego w realiach Gwiezdnych wojen. Każdy z uczestników może wspomóc organizatorów w tym przedsięwzięciu prowadzonym pod czujnym okiem Jacka Drewnowskiego.
4. LaserFight- nazwa adekwatna dla zabawy na Zlocie Fanów Gwiezdnych Wojen. Członkowie i właściciele LaserFight przybliżą i zademonstrują na czym polega laserowy paintball.
5. Diplomatic mission interaktywna gra dla dzieci i młodzieży. Zostań agentem Rebelii i wykonaj tajne zadanie.
„Pilna wiadomość od przywódcy Rebelii...
Witamy w Sojuszu Rebelianckim. Jako agentowi Rebel Legionu, dziękujemy Ci za lojalność i starania w walce z Imperium. Jesteśmy w wielkiej potrzebie... plany Gwiazdy Śmierci zostały podzielone na cztery części i rozdzielone wśród lojalnych członków Rebel Legionu, aby ukryć je przed przenikliwym wzrokiem Imperium. Twoja misja: znaleźć wszystkie cztery części planów Gwiazdy Śmierci i bezpieczne dostarczenie ich do bazy rebelianckiej, abyśmy mogli rozpocząć planowanie ataku. Twoje wysiłki zostaną nagrodzone. Z góry dziękujemy za udział i dołączenie do walki przeciwko Imperium Galaktycznemu!”
6. Turniej i pokazy gier planszowych ze świata Star Wars we współpracy z Centrum Gier „Pegaz”

KONKURSY (Opera Nova, Wyspa Młyńska godz. 12-17):
1. Quiz o tematyce Gwiezdnowojennej otwarty dla wszystkich uczestników. Wykaż się wiedzą o postaciach, wydarzeniach, filmach itp. Przygotuj się także na kategorię niespodziankę. Organizatorzy proponują stworzyć trzy- czteroosobowy zespół i powalczyć o nagrodę. Gościnne prowadzenie: Tomasz Pająkowski
2. Konkurs wiedzy o parodiach Star Wars prowadzony przez Izabelę Rutkowską i Karola Dobosza. Do trzech razy sztuka! Masz kolejną szansę na wzięcie udziału w najbardziej pokręconym konkursie o Star Wars! „Family Guy” nie jest Tobie obcy? Podobały się kolejne epizody „Robot Chicken”? Pamiętasz szaleństwo w filmie „Kosmiczne Jaja”? Wrzuć zatem do odtwarzacza fanfilm „George Lucas in Love” a potem zamień na „Fanboys”. Sprawdź się! I Niech Szmoc będzie z Wami!
3. Konkurs komiksowy. Bartosz Burzyński kieruje konkurs dla naprawdę spostrzegawczych. Znajomość komiksów Star Wars wymagana w stopniu pozwalającym na poznanie postaci po kolorze włosów.
4. W czasie Zlotu zostanie także przeprowadzony kolejny konkurs na strój postaci ze Star Wars.
5. Konkurs plastyczny dla dzieci pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

PRZEZENTACJE I ZABAWY ORGANIZACJI KOSTIUMOWYCH I FANOWSKICH (Wyspa Młyńska, godz. 12-17):
Twórca „Gwiezdnych wojen” George Lucas sankcjonuje istnienie tylko dwóch organizacji kostiumowych. Z jednej strony barykady stoją miłośnicy Dartha Vadera skupieni w 501st Legionie. Z drugiej funkcjonuje rzesza sympatyków rycerzy Jedi i rebeliantów zrzeszonych w Rebel Legionie. Podczas bydgoskiej imprezy obie te organizacje reprezentować będą przedstawiciele polskich oddziałów- rebeliancki Eagle Base dowodzony przez Michała Szymańskiego oraz proimperialny Polish Legion prowadzony przez Piotra Berezę wsparte sojusznikami z Czech, Belgii czy Włoch.
1. Podczas StarForce 2010 członkowie legionów zaprezentują szerokie spektrum kostiumów i zagadnień związanych z funkcjonowaniem organizacji.
„(…) Po raz kolejny mamy przyjemność i zaszczyt zaprezentować fanom Star Wars dwie polskie placówki gwiezdnowojennych organizacji kostiumowych – Rebel Legionu i Legionu 501. Jeżeli chciałbyś wstąpić w szeregi proimperialnego Polish Garrisonu czy prorebelianckiej Eagle Base, albo po prostu dowiedzieć się nieco więcej o tym, co, dlaczego i po co robimy, serdecznie zapraszamy na prezentację obydwu legionów. (…)”
2. Ponadto organizacje kostiumowe zaproszą uczestników do udziału w licznych konkursach i zabawach w tym Akademii Jedi czy Imperialnego Patrolu.
3. Oprócz organizacji legionowych w Polsce istnieje szereg lokalnych fanklubów i stowarzyszeń. StarForce 2010 jest organizowany przez dwie takie organizacje- Bydgoski Fanklub Star Wars i Toruńskie Imperium Star Wars, które zaprezentują swoje losy i osiągnięcia. Zapraszamy!

WYSTAWY I POKAZY (Opera Nova, godz. 12-18):
1. Świat filmowy nie ogranicza się tylko do 6 epizodów i pilota „The Clone Wars”. To także rzesza filmowców amatorów, którzy zafascynowani legendą Gwiezdnych wojen tworzą swoje wersje losów Odległej Galaktyki. Organizatorzy proponują subiektywny przegląd najciekawszych fanfilmów ostatnich lat.
2. Filmy Lucasa pozostawiły po sobie liczne pamiątki i cały przemysł zabawkarski. Przemysł natomiast wykreował liczne grupy kolekcjonerów. Ich kolekcje posłużyły do stworzenia wystawy pamiątek, modeli i zabawek Star Wars.
3. Wystawa pamiątek wsparta zostanie fantastyczną ekspozycją modeli i replik stworzonych przez fanów Gwiezdnych wojen z kraju i zagranicy.
4. Prawdziwa wioska dzikich ludzi pustyni z Tatooine - Tuskenów.
5. Pokazy walk na miecze świetlne- Bydgoski Fanklub Star Wars i Toruńskie Imperium Star Wars.

PRELEKCJE O UNIWERSUM GWIEZDNYCH WOJEN (Opera Nova, godz. 12-18):
1. Tytuł: Korpusy Jedi
Opis: Przedstawione zostaną korpusy rolnicze, medyczne, eksploracyjne i edukacyjne, które wchodziły w skład Zakonu Jedi. Kilka nieznanych dotąd faktów na ich temat oraz obalenie niektórych mitów.
Prelegent: Przemysław Kwiatkowski
2. Tytuł: Kultowe komiksy z wydawnictwa Marvel. Opis: Pokazanie najlepszych i tych mniej efektownych zeszytów z wydawanych w zeszłych stuleciu przez wydawnictwo Marvel komiksów Star Wars.
Prelegent: Łukasz Woźny
3. Tytuł: Star Wars w telewizji!
Opis: Ukazanie historii gwiezdnowojennych filmów i seriali telewizyjnych- od najwcześniejszych po animowane Wojny Klonów.
Prelegent: Bartosz Burzyński
4. Tytuł: The Old Republic- nowa gra online we wszechświecie Star Wars Opis: Sprawozdanie z harmonogramu pracy nad nowa grą komputerową. Pokazanie nowinek i ciekawostek.
Prelegent: Gildia Fanów Star Wars
5. Tytuł: Czarne charaktery w świecie wykreowanym przez George’a Lucasa. Opis: Przedstawienie najciekawszych czarnych charakterów Odległej Galaktyki. Przede wszystkim sithowie, ale także zwykłe łotry.
Prelegent: Gildia Fanów Star Wars
6. Tytuł: Figurki 3¾ Star Wars
Opis: Pokazanie najciekawszych eksponatów i białych kruków z kolekcji fanowskich. Cała prawda o kolekcjonerstwie i zasadach z tym związanych.
Prelegent: Jakub Grzęda
7. Tytuł: Przygotowanie do Inwazji
Gwiezdne wojny od lat kojarzą się z wojną toczoną między Rebelią, a Imperium. Pomimo zmiany nazw walka wciąż toczyła się między X-Wing’iem, a TIE fighter’em. Po dwudziestu latach ciągłej wojny podpisane zostało zawieszenie broni. Galaktyka na sześć lat zapomniała o wojnie. Nie zdawała sobie jednak sprawy z tego, że od przynajmniej czterech tysięcy lat planowana była INWAZJA wojowniczej rasy Yuzhaan Vong.
Prelegent: Szymon Bolewicki, Krzysztof Rewak
8. Tytuł: Żołnierze Rebelii
Opis: Wszyscy znają szturmowców Imperium i ich złowrogie białe zbroje. Ale co z żołnierzami, którzy pokonali ich w Galaktycznej Wojnie Domowej? Bojownicy o wolność też mieli swoje formacje, charakterystyczne umundurowanie i momenty chwały. Ta prelekcja przybliży Wam strukturę wojska Sojuszu Rebelianckiego, jego wyposażenie, umundurowanie i najważniejsze bitwy.
Prelegent: Michał Szymański, Maciej Witała
9. Tytuł: Rebel Alliance Infantry Detachment
Opis: Rebel Legion to międzynarodowy klub kostiumowy skupiający posiadaczy profesjonalnych replik kostiumów postaci pozytywnych z sagi Star Wars. W ramach Legionu istnieją Detachmenty obejmujące poszczególne grupy kostiumów. Ta prelekcja przybliży Wam Rebel Alliance Infantry Detachment, który zajmuje się strojami żołnierzy Rebelii i Republiki innymi niż klony. Opowiemy przede wszystkim o kostiumach piechoty Sojuszu, szczegółowo omawiając najbardziej charakterystyczne uniformy: Rebel Fleet Trooper, Hoth Trooper, Endor Commando
Prelegent: Michał Szymański, Maciej Witała
10. Potentium Force- omówienie.
Opis: Zarys gry, nowości i ciekawostki dotyczące rodzimej gry gwiezdnowojennej portalu StarWars Extreme.
Prelegent: StarWars Extreme

POKAZY I PREZENTACJE ZE ŚWIATA NAUKI (Opera Nova, godz. 12-18):
1. Spotkanie z Janem Kotlarzem- członkiem organizacji Mars Society.
2. Symulator łazika marsjańskiego przygotowany przez członków organizacji Mars Society.
3. Walki robotów przeprowadzone przez naukowców i studentów UTP w Bydgoszczy.
4. JuraPark Solec Kujawski- mini wystawa dinozaurów.

Ponadto:
 • relacje radiowe prowadzone na żywo przez redaktorów Radia Gra;
 • internetowe relacje radiowe na żywo prowadzone przez redaktorów portalu StarWars Extreme i Radia Kampus;
 • relacje internetowe z terenów Zlotu- MM Bydgoszcz, Bastion Polskich Fanów Star Wars i Gildia Fanów Star Wars;
 • wejścia telewizyjne TVP Bydgoszcz.


  Zlot miłośników Gwiezdnych wojen "StarForce 2010 - 30-lecie Imperium kontrakatuje" jest organizowany przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną przy wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszcz, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bydgoskiego Fanklubu Star Wars, Toruńskiego Imperium Star Wars oraz organizacji kostiumowych 501st Legion i Rebel Legion.

  Star Wars is a registered trademark of Lucasfilm Ltd.


  Drodzy fani, przypominamy, że jeżeli wybieracie się na wieczorne imprezy dla fanów odbywające się przy okazji StarForce, uprzedźcie organizatorów o swoim zamiarze przybycia wysyłając swoje dane osobowe na adres e-mailowy: rajourney@op.pl.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (58)
 • Fandom

  LXXVIII Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

  2010-08-30 19:50:59 BFSW

  Jak poinformowały władze Bydgoskiego Fanklubu Star Wars na swojej stronie: „w sobotę 04.09.10 odbędzie się LXXVIII spotkanie BFSW w MDK-u nr. 4 przy ul. Dworcowej 82, o godz. 16:00. Będzie to spotkanie typowo organizacyjne, więc tym razem nie przewidujemy żadnych prelekcji i innych stałych punktów programu. Mimo wszystko zapraszamy.
  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  XIX Spotkanie Częstochowskich Fanów Star Wars

  2010-08-29 12:36:31 Girdun

  Girdun przesyła taką oto wiadomość:

  „Tuż po wakacyjnej przerwie częstochowscy fani wracają do comiesięcznych spotkań.

  Spotykamy się w niedzielę 5 września o godz. 12 koło Pizzeri "Pizzolinia", która mieści się przy ul. Kościuszki 23 paw. 4.

  Nie zabraknie rozmów na temat zbliżających się dużymi krokami Star Force 2010, oraz jubileuszu naszych spotkań. A wszystko to jak zawsze w doborowym towarzystwie. Zapraszamy!”

  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  Copernicon 2010

  2010-08-28 18:28:34 copernicon.pl
  Bastion Polskich Fanów Star Wars objął niedawno patronat nad kolejnym konwentem fantastyki. Tym razem padło na toruński Copernicon 2010, który odbędzie się w dniach 15-17 października 2010 na terenie Zespołu Szkół nr 10, przy Placu Świętej Katarzyny 9. Na stronie imprezy co rusz pojawiają się nowe informacje, dotyczące atrakcji jakie są szykowane.
  Blok Star Wars przygotuje miejscowe Toruńskie Imperium. Jego hasłem będzie "Galaktyka bez granic". W planach są projekcje fanfilmów, pokazy walk, oraz oczywiście prelekcje. Dwie z nich już znajdują się na stronie konwentu, którą znajdziecie w tym miejscu. Wkrótce oczywiście pojawi się ich więcej.

  Patronami honorowymi imprezy są: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz Miejska Instytucja Kultury Toruń 2016.

  Patronatami medialnymi imprezy obok Bastionu są również takie portale jak np. Tawerna RPG, Gilgia.pl, Gryfabularne.tv. Pełną listę znajdziecie pod tym adresem.

  Cena akredytacji za trzydniowy konwent to 25 zł. Uczestnicy jednak takich imprez jak Pyrkon 2010, Inne Sfery 2010, oraz Tygodniówka 2010 mogą liczyć na zniżki. Wystarczy okazać identyfikatory z imprez. Dowód uczestnictwa na którymś z konwentów to 10% zejścia z ceny.

  Jeżeli chodzi o gości, lista robi się coraz dłuższa. Przyjadą na pewno: Piotrek Rogoża, Jarosław Błotny, Rafał A. Ziemkiewicz, Łukasz Orbitowski, Szczepan Twardoch, Jędrek z Zamku Chojnik. Wszystkich gości znajdziecie tutaj. Warto wspomnieć o czymś specjalnym, czyli koncertach. Będzie można wziąć udział w dwóch wieczorach koncertów. Folkowym i rockowym. Na stronie znajdziecie aktualizowane oczywiście informacje na temat kapel, które zagrają. Dla uczestników Festiwalu koncerty są za darmo

  W trakcie pierwszego dnia imprezy, czyli 15 października swoją premierę będzie miała powieść Jarosława Błotnego "Wergeld Królów". Tak więc będzie to dobra okazja, by zdobyć autograf autora, bądź też z nim porozmawiać.

  Zainteresowanych pojawieniem się na imprezie odsyłamy do strony Copernicon 2010, gdzie znajdziecie więcej informacji o innych blokach programowych
  KOMENTARZE (15)

  Fandom

  Raporty z działalności Starship Executor

  2010-08-27 20:31:04 Star-Wars.com.pl

  Najmłodsza spośród polskich organizacji kostiumowych Star Wars, czyli Starship Executor, pracuje pełną parą, czego dowodem może być jej udział w licznych akcjach. Na stronie Star-Wars.com.pl regularnie pojawiają się raporty z działalności Starship Executor. Zapraszamy do zapoznania się z tymi relacjami, jak i bieżącego śledzenia rozwoju grupy.

  Dni Fantastyki 2010
  Endor koło Olsztyna
  Sprzątanie po bitwie o Endor (humoreska fotograficzna)
  Executor w szpitalu  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  Piątkowy program na StarForce 2010

  2010-08-25 19:39:27 StarForce.eu  Organizatorzy konwentu StarForce 2010 ujawnili piątkowy program eventu. Plany na kolejne dni już wkrótce.

  W piątek (10 września) w godzinach przedpołudniowych członkowie dwóch organizacji kostiumowych– Polish Garrisonu i Eagle Base wsparci posiłkami z Bydgoskiego Fanklubu Star Wars oraz Toruńskiego Imperium Star Wars odwiedzą szpital dziecięcy w Bydgoszczy oraz jeden z domów dziecka. Podczas wizyty organizacje kostiumowe i fankluby zaproszą dzieci do udziału w konkursach i zabawach ze świata Gwiezdnych wojen. Swoją obecność zapowiedzieli Marszałek Województwa Kujawsko- Pomorskiego Piotr Całbecki, który objął StarForce 2010 honorowym patronatem oraz prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz.

  StarForce 2010 to nie tylko wystawy, gry i zabawy – to także podróż w inny wymiar. Organizatorzy mają zaszczyt poinformować, że 10 września br. w bydgoskim klubie „ELjazz” supergrupa pod kierunkiem Józefa Eliasza zabierze słuchaczy w podróż w świat jazzu i zaprezentuje własne interpretacje muzyki Johna Williamsa. Grupa wykona około godzinny set złożony z utworów z sagi „Gwiezdne wojny” we własnej aranżacji. Na potrzeby wydania albumu okolicznościowego występ grupy będzie rejestrowany.
  Podczas koncertu nastąpi oficjalne otwarcie Zlotu oraz przywitanie zaproszonych gości. Liczba miejsc na koncercie jest bardzo ograniczona zatem wstęp będzie miała wyselekcjonowana grupa osób zaproszona przez Organizatorów.

  Miejsce: Klub „elJAZZ”, ul. Kręta 3 Bydgoszcz
  Data: 10 września 2010, godz. 18.00
  Wydarzenie: Koncert bandu J. Eliasza podczas Zlotu Miłośników Gwiezdnych Wojen StarForce 2010
  Wstęp: Za zaproszeniami

  Strona internetowa klubu: http://www.eljazz.com.pl/


  Temat na forum
  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  II Spotkanie Leszczyńskich Fanów Star Wars

  2010-08-25 18:43:49 SWFSW

  Po wakacyjnej przerwie Spotkania Leszczyńskich Fanów powracają do swojej oficjalnej formy, którą zainaugurowaliśmy w maju. Tym razem wsparci nowymi siłami, zarówno z naszego ukochanego miasta jak i spoza niego, zamierzamy solidnie przygotować się do pracowitej jesieni. II Spotkanie Leszczyńskich Fanów Star Wars odbędzie się w najbliższą sobotę 28 sierpnia, miting rozpocznie się od godziny 14 zbiórką pod leszczyńskim ratuszem od strony rogu ulic Narutowicza i Brackiej. Po odczekaniu kilkunastu minut przemieścimy się do pobliskiego ogródka restauracji Efez, gdzie w spokoju będziemy mogli zrealizować program spotkania. A w planach mamy:

 • naukę gry w Star Wars Miniautres – przygotowane zostaną składy różnych frakcji, każdy powinien znaleźć coś dla siebie, po krótkim wyjaśnieniu zasad, będzie można spróbować swoich sił w starciu z innym graczem,
 • „Jak ugryźć Gwiezdne Wojny?” – od czego powinien zacząć swoją przygodę młody fan, co i gdzie kupić na początek, gdzie szukać informacji o uniwersum Star Wars,
 • opowieści prosto z Orlando, czyli jak było na Celebration V – relacja naocznego świadka,
 • nowości ze świata Gwiezdnych Wojen,
 • historia Bastionu Polskich Fanów Star Wars, o której opowie jeden z założycieli portalu,
 • Saga Star Wars na Blu-Ray!
 • ciekawostki na temat serialu „Wojny Klonów”,
 • przyszłość SWFSW i spotkań w Lesznie.

  Wszystkich mieszkańców Leszna i okolic, a także przyjezdnych, serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!


  Temat na forum
  KOMENTARZE (7)
 • Fandom

  72. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2010-08-22 21:31:38 Gunfan

  Gunfan, koordynator śląskich spotkań przesyła wiadomość:

  „Heja. Przed nami kolejne spotkanie, więc jeśli tęsknicie za SŚFSW po lipcowej przerwie (Endor był!), to zapraszam. Nad miejscem nie chciało mi się myśleć, więc tam gdzie zawsze - oczywiście na pięterku..

  Data: 28 sierpnia;
  Miejsce: Pizzeria "Pod Starym Drzewem", ul. 3 Maja 38, Katowice;
  Start: 13:00.


  Mapka:

  Ze spraw ważnych tym razem będą ustalenia co do wyjazdu na StarForce - kto jedzie, jak itd. Poza tym ptaszki ćwierkały, że na sierpniowym spotkaniu pojawi się gość z daleka; trzymam kciuki.

  Serdecznie zapraszamy!”

  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  Wystawa modeli i pamiątek na StarForce 2010

  2010-08-21 23:56:24 StarForce.eu  Organizatorzy konwentu StarForce 2010 poinformowali na łamach swojej strony o kolejnej atrakcji czekającej na fanów Sagi podczas imprezy.


  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów „Gwiezdnych wojen”, mieszkańców Bydgoszczy oraz turystów na wystawę z okazji 30-lecia „Imperium kontratakuje”, która odbędzie się 11 września w Centrum Kongresowym Opera Nova.

  Wystawa realizowana jest przez Michała „Guzesa” Gużewskiego z Ełku, Rafała „ Bizona” Kula z Częstochowy, modelarzy z Elbląga - braci Adama i Marka Kulesza, Wojciecha Brzozowskiego oraz Mariusza „Łysego” Stormowskiego z Gdańska.

  Bracia Adam i Marek Kulesza to fani „Gwiezdnych wojen”, którzy fascynują się modelami. Rok temu podczas pierwszej odsłony konwentu StarForce można było zobaczyć wspaniałe modele statków i repliki broni prosto z gwiezdnej sagi.

  Szczególną uwagę przykuwał model Sokoła Millenium - statku Hana Solo, wykonany z wielu materiałów, których używamy na co dzień. Uważny obserwator mógł odnaleźć w nim np. kawałki długopisów, mazaki czy startery. Oprócz Sokoła zaprezentowane zostały Imperialny niszczyciel oraz TIE Fighter. One również zostały wykonane z dbałością o szczegóły i budziły duży podziw u odwiedzających. Dopełnienie ekspozycji stanowiły niesamowite, malowane na płótnie obrazy nawiązujące do wydarzeń i postaci z "Gwiezdnych wojen".

  Ten kto nie zdążył obejrzeć prac Marka i Adama w tamtym roku, bądź też nie miał takiej możliwości będzie miał niepowtarzalną okazję nadrobić zaległości 11 września w Centrum Kongresowym, gdzie modele zostaną wystawione ponownie - tym razem wzbogacone nowymi eksponatami niespodziankami. Ponadto odbędzie się spotkanie z ich twórcami, na którym opowiedzą oni o swojej pracy nad replikami.  Michał Gużewski jest wielbicielem i kolekcjonerem przedmiotów dotyczących filmu. Prowadzi stronę internetową www.swretro.elk.pl, na której umieszcza skany oraz zdjęcia najstarszych i najbardziej unikatowych gwiezdnowojennych pamiątek jakie posiada. W skład jego kolekcji wchodzi wiele gadżetów takich jak: kubki, szklanki, książki, komiksy, karty, modele, figurki Kennera, autografy oraz wiele innych. Większość rzeczy pochodzi z lat 80-tych.

  Warto wspomnieć o znanych i cenionych polskich gadżetach, które są pożądane przez wielu kolekcjonerów z całego świata. Pośród tych perełek znajdują się polskie figurki, wydania klubowe książek, unikatowe naklejki, fotosy oraz czasopisma z lat 77-95, w których drukowane były artykuły o gwiezdnej sadze.

  Część kolekcji pomysłodawcy można było zobaczyć w roku 2009 podczas zlotu miłośników „Gwiezdnych wojen” - „StarForce 2009” w Toruniu, gdzie był współorganizatorem rocznicowej wystawy z okazji 30-lecia filmu w Polsce.  Rafał Kula jest fanem Star Wars od zawsze, w fandomie szerzej znany jako Bizon. Od wielu lat oprócz bycia fanem, jest także kolekcjonerem rzeczy starych, unikatowych, limitowanych, które były wydawane od 1977 roku do lat dziewięćdziesiątych.

  W jego kolekcji dominują limitowane edycje porcelanowych figur, kufli, talerzy, statuetek i nie tylko. Posiada ogromna kolekcję unikatowych kart, komiksów, książek, znaczków pocztowych oraz wielu różnorakich gadżetów. Wszystko dotyczące oczywiście "Starej Trylogii".

  Pierwszy raz część Swojej kolekcji wystawił podczas konwentu DAGOBAH w Gorzowie Wlkp. Na nadchodzący StarForce 2010 przygotowuje wystawę, w której roić się będzie od niespotykanych po tej stronie oceanu gadżetów. Na co dzień mieszka w Częstochowie, a jego wirtualne muzeum można oglądać w internecie pod adresem www.bizonsw.pl.tl  Wojciech Brzozowski z Bydgoszczy jest kolekcjonerem figurek z uniwersum Star Wars. Jest posiadaczem kilkuset egzemplarzy tych pamiątek, ale jak sam twierdzi - to nic specjalnego a tylko zwykłe hobby… Wojciech postanowił podzielić się swoim zainteresowaniami i na StarForce pokaże większą część swojego zbioru.  Mariusz Stormowski, członek 501-szego Legionu (organizacji zrzeszającej ludzi w kostiumach imperialnych na całym świecie) posiada kostium Sandtroopera (TD1408). Oprócz zbroi posiada największą w Polsce kolekcję naszywek.

  Co pewien czas oddziały Legionu takie jak garrisony, outposty, squady i departamenty wydają swoje naszywki. Są one sprzedawane wewnątrz legionu, lub wymieniane przez zbieraczy "patch traders,ów'' i są dostępne tylko dla członków 501st i rebelii. Takich naszywek nie można kupić np.na ebayu. Polish garrison wydał do tej pory 6 wersji naszywek.

  Mariusz posiada również naszywki z takich krajów jak: Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk, Brazylia, Australia, Wielka Brytania i wielu innych egzotycznych miejsc. Jego kolekcja to blisko 240 naszywek, w tym bardzo wiele unikalnych.  Zlot miłośników Gwiezdnych wojen "StarForce 2010 - 30-lecie Imperium kontrakatuje" jest organizowany przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną przy wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszcz, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bydgoskiego Fanklubu Star Wars, Toruńskiego Imperium Star Wars oraz organizacji kostiumowych 501st Legion i Rebel Legion.

  Star Wars is a registered trademark of Lucasfilm Ltd.


  Drodzy fani, przypominamy, że jeżeli wybieracie się na wieczorne imprezy dla fanów odbywające się przy okazji StarForce, uprzedźcie organizatorów o swoim zamiarze przybycia wysyłając swoje dane osobowe na adres e-mailowy: rajourney@op.pl.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (19)

  Fandom

  Billboardy StarForce 2010

  2010-08-18 23:54:44 StarForce.eu  Jak poinformowali nas organizatorzy konwentu StarForce 2010, w kilku miastach Polski zawisły billboardy reklamujące imprezę. Billboardy można znaleźć nie tylko w miastach województwa Kujawsko-Pomorskiego, ale także w Poznaniu, Łodzi i Warszawie. Fani już uchwycili kilka z tych wielgachnych reklam swoimi aparatami, czego dowodem są poniższe zdjęcia. Jeżeli i wy znajdziecie billboard StarForce 2010 w swoim mieście, nie krępujcie się go sfotografować i opublikować zdjęcia na Facebooku lub na forum.


  Drodzy fani, przypominamy, że jeżeli wybieracie się na wieczorne imprezy dla fanów odbywające się przy okazji StarForce, uprzedźcie organizatorów o swoim zamiarze przybycia wysyłając swoje dane osobowe na adres e-mailowy: rajourney@op.pl.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (28)

  Fandom

  XXIII Spotkanie TISW

  2010-08-18 20:51:05 TISW

  Lato powoli chyli się ku końcowi i co niektórzy niedługo powrócą do szarego szkolnego życia. Warto jednak przed zakupem podręczników zastanowić się, czy nie lepiej wydać pieniądze przeznaczone na książki, na bilet autobusowy bądź PKP do Torunia. Otóż w najbliższą sobotę odbędzie się kolejne spotkanie miejscowych fanów. Spotykamy się o godzinie 13:00 pod pomnikiem Piłsudskiego, skąd wyruszymy do naleśnikarni Manekin. W końcu wszyscy "lubią placki". A co mamy w planach?

 • Bieżące sprawy fanklubu. Tak kochani. Składki!
 • StarForce, czyli przygotowania do imprezy.
 • Copernicon 2010. Czas na przygotowanie propozycji programowych na miejscowy konwent.
 • Afera The Clone Wars. Czy narzekanie jest potrzebne?
 • Zapowiedzi Amberu na 2011 r. Jaką książkę wybierzemy na czerwiec?
 • Zakończenie Legacy. Oczywiście o ile kurier przywiezie 50# numer.
 • Rewelacje z Celebration V, czyli tradycyjny skrót newsów z miesiąca.
 • Oficjalnie wywalimy Ogóra z fanklubu!


 • KOMENTARZE (7)

  Fandom

  Szczegółowy program Triconu 2010

  2010-08-18 20:30:07 Tricon.info

  Organizatorzy Triconu 2010, czyli połączenia konwentów: Eurocon, Parcon i Polcon, parę dni temu dopięli i opublikowali program imprezy. Tricon 2010 odbędzie się w dniach od 26 do 29 sierpnia w polskim Cieszynie i Českým Těšínie. Fani Gwiezdnych Wojen z Polski, Czech i Słowacji przygotowali solidny blok programowy Star Wars. Jego zdecydowanie większa część realizowana będzie w sali Tantive IV. Co ciekawe, z uwagi na międzynarodowy charakter imprezy niektóre punkty programu będą prowadzone w języku polskim, czeskim, słowackim lub angielskim. A oto lista atrakcji na jakie mogą liczyć fani Gwiezdnych Wojen, którzy przybędą na Tricon 2010:

  Tantive IV
  czwartek:
  godz. 13:00 – Filmy Star Wars jako początek rozwoju nowej gałęzi rozrywki (Grzegorz Januszek), język polski,
  godz. 14:00 – Star Wars Sound Effects – Quiz (Dariusz Popiel), język polski,
  godz. 18:00 – Droga bohatera, czyli z czego czerpał Lucas - motywy mitologiczne w trylogii Gwiezdnych Wojen (Magdalena Kozłowska), język polski,
  godz. 19:00 – Sith fashion (Andrea Ulagová), język czeski,

  piątek:
  godz. 10:00 – Back-up units and officer corps in the ranks of the Empire (Przemysław Grzesiak, Maciej Witała), język angielski i polski,
  godz. 12:00 – Vacuum forming for beginners, or how to make your own stormtrooper armor in your garage (Anna Hikiert, Piotr Bereza), język angielski i polski,
  godz. 14:00 – Jak by mohla vypadat triologie SW (Juraj Maxon), język słowacki,
  godz. 15:00 – Siths skills (Magdalena Kozłowska), język angielski i polski,
  godz. 16:00 – Prezentacja 501st Legion Polish Garrison i Rebel Legion (Piotr Bereza), język angielski i polski,
  godz. 17:00 – Starwarsowy nietypowy konkurs wiedzowy (Magdalena Kozłowska), język angielski i polski,
  godz. 19:00 – Opera „Violemi - The Slave of Delusion” (Paweł Pudło, Anna Osowska), język angielski i polski,

  sobota:
  godz. 10:00 – Kostýmové organizace v ČR: Czech Outpost, Slovak Outpost Legion (Radek Kříž), język czeski,
  godz. 11:00 – Meeting with Gerald Home (Gerald Home, Adam Santorski, Małgorzata Wilk), język angielski i polski,
  godz. 13:00 – Speciální Star Wars comicsy (Vlastimil Šprta) język czeski,
  godz. 14:00 – Music in Star Wars (Tomasz Lensky), język angielski,
  godz. 15:00 – Krayt Clan Detachment – costumes of indigenous inhabitans of Tatooine (Michał Żołyński), język angielski i polski,
  godz. 17:00 – „Stars in Black” presentation (Stanisław Mąderek, Anna Studniarek), język angielski i polski,
  godz. 18:00 – Pohraniční války (Martin Koutný), język czeski,

  niedziela:
  godz. 10:00 – Gwiezdne wojny na kartach kolekcjonerskich (Dariusz Popiel), język polski,
  godz. 11:00 – 501th i Rebel Legion – sposób na życie (Przemysław Grzesiak, Maciej Witała), język polski,
  godz. 12:00 – Heart of Empire (Radek Kříž), język angielski,


  plener
  czwartek:
  godz. 16:00 – korowód (parada w strojach),

  piątek:
  godz. 18:00 – Happening: Uciekający Tusken (Cezary Żołyński), język polski,

  sobota:
  godz. 10:00 – Happening: Pomaluj świat z hrabią Dooku (Cezary Żołyński), język polski,
  godz. 11:00 – Interaktywna gra „Droid Hunt” (Piotr Bereza), język polski,
  godz. 16:00 – Pokaz malowania henną (Joanna Petruczenko), język angielski, czeski, polski i słowacki,

  niedziela:
  godz. 10:00 – Happening: Wioska Tuskenów (Cezary Żołyński), język polski.


  Jednym z ważniejszych punktów programu jest z pewnością spotkanie z aktorem Geraldem Homem, o którym pisaliśmy tutaj. W silnej grupie przybędą na Tricon polskie organizacje kostiumowe, ich członkinie i członkowie sa w końcu naszą międzynarodową wizytówką (liczymy na was!).

  Po szczegółowe informacje na temat Triconu 2010 odsyłamy was na oficjalną stronę konwentu: Tricon.info.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  Spotkanie S.W.A.T – 28 sierpnia w Traffic Club Warszawa

  2010-08-17 18:33:41 SWAT

  Dnia 28 sierpnia o godzinie 12-16 odbędzie się spotkanie S.W.A.T.u w Traffic Club w Warszawie. Zostaną zaprezentowane repliki mieczy świetlnych „stunt” Obi-Wana Kenobiego oraz Luke`a Skywalkera firmy eFx Collectibles, o których pisaliśmy wczoraj w tym newsie>>>. Członkowie S.W.A.T. weszli w ich posiadania dzięki uprzejmości jednej z firm na Celebration V.

  Dodatkowo zostanie pokazanych 90 różnych zdjęć z postaciami z Gwiezdnej Sagi.
  Co więcej, organizatorzy mają zamiar wyświetlić materiał filmowy z konwentu Star Wars Celebration V, jaki miał miejsce kilka dni temu w Orlando. Planowana jest większa ilość atrakcji związanych z konwentem na spotkaniu w sobotę 28.08.2010r.


  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Tomasz Bednarek gościem specjalnym

  2010-08-17 14:54:16 StarForce.eu  Czas na kolejne informacje na temat StarForce 2010. Dzisiejsza informacja dotyczy kolejnego gościa imprezy. Przypominamy, że start imprezy już za 24 dni.

  Organizatorzy Zlotu Miłośników Gwiezdnych wojen StarForce 2010 mają przyjemność poinformować, że:

  Tomasz Bednarek


  Aktor teatralny i filmowy, będzie honorowym gościem imprezy. W środowisku pan Tomasz znany jest z tego, iż jest polskim głosem Anakina Skywalkera w "Ataku klonów", "Zemście Sithów" i animowanych "Wojnach klonów".

  Tomasz Bednarek pochodzi z Pleszewa. W 1992 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu (wydział zamiejscowy krakowskiej PWST). W latach 1992 - 1995 był aktorem Teatru Miejskiego w Gdyni. Ponadto współpracował z Teatrem Współczesnym w Szczecinie. Masowej publiczności znany głównie z roli Jacka Boreckiego w serialu Klan. Ma na swoim koncie liczne role filmowe i teatralne. Prowadził także program w telewizji pod tytułem "Zabawy językiem polskim".
  Pan Bednarek jest kolejnym gościem tegorocznej imprezy, obok niego pojawią się David Prowse, Jacek Drewnowski, oraz Staszek Mąderek.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (12)

  Fandom

  XLV Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2010-08-17 10:08:29 Rzeszowska Akademia Mocy

  Po lipcowej przerwie pora na nowe spotkanie fanów Star Wars w Rzeszowie. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę 21 sierpnia br. Spotkamy się o godz. 16.00 przy studni na rzeszowskim rynku. Odczekawszy akademicki kwadrans na spóźnialskich, udamy się do jednego z okolicznych lokali.

  W programie:
 • nowinki ze świata Gwiezdnych Wojen,
 • plany na obchody 10lecia Rzeszowskiej Akademii Mocy,
 • "Sylwetki silnych Mocą",
 • dyskusje i rozmowy o SW,
 • gry i zabawy.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Rzeszowa i okolic!
  Temat na forum
  KOMENTARZE (4)
 • Fandom

  Polscy Fani w Orlando – Celebration V UPDATE

  2010-08-16 16:36:23 Lord Sidious, S.W.A.T.

  W Orlando na Florydzie w dniach 12-15.08.2010r. odbył się konwent Star Wars Celebration V. Nie zabrakło tam fanów Gwiezdnej Sagi z Polski.
  Lord Sidious oraz Star Wars Artistic Team aktywnie uczestniczyli w tym największym na świecie konwencie. Przygotowywali na bieżąco relacje z tego wydarzenia.

  Od trzech dni Lord Sidious wraz ze S.W.A.T. umieszczali dzień po dniu krótkie sprawozdania z kolejnych dni Star Wars Celebration V.
  Do zapoznania się z relacją Lorda Sidiousa zapraszamy na forum>>>.
  W ciągu kilku dni pojawi się pełna relacja na Bastionie. Serdecznie zapraszamy.

  Relacja S.W.A.T. sprowadza się do krótkich opisów wraz ze zdjęciami. Przedstawiają one punkt widzenia wystawców (exhibitors) w ramach działalności w R2 Builders Club oraz współpracy z Legionem 501 i Rebel Legionem.
  Otrzymaliśmy następującą informację ze S.W.A.T.

  Zazwyczaj uznajemy piątek trzynastego za dzień pechowy, jednak dla polskich fanów okazał się on wyjątkowy.
  Sekret szczęścia tkwił jednak w tym, co działo się zanim rozpoczął się drugi dzień Celebration V. Tuż po godzinie 08:00 czasu lokalnego pomieszczenie R2 Builders odwiedził nikt inny, jak sam twórca Gwiezdnych wojen George Lucas.
  Wizyta miała charakter poufny i była przeznaczona jedynie dla oczu wystawców (exhibitors), do których należą m.in. członkowie S.W.A.T.

  Szczegóły spotkania S.W.A.T.u z George`em Lucasem zostaną zaprezentowane wkrótce w przygotowywanym materiale filmowym z relacją ze wszystkich dni Star Wars Celebration V.
  .

  UPDATE
  Relacja została uaktualniona o opisy ostatnie dni CV przez wysłannika S.W.A.T.u.
  Poniżej prezentujemy linki do opisów:
  - Zza kulis
  - Dzień pierwszy
  - Dzień drugi
  - Dzień trzeci
  - Dzień czwarty

  KOMENTARZE (13)

  Fandom

  Imprezy integracyjne dla fanów na StarForce 2010

  2010-08-15 17:09:17 StarForce.eu  Organizatorzy StarForce 2010 przygotowują dla fanów Gwiezdnych Wojen imprezy integracyjne, dzięki którym miłośnicy Sagi Lucasa będą mogli wymienić się zarówno wrażeniami z konwentu jak i doświadczeniami w organizacji imprez. Wszystko oczywiście w doborowej obsadzie i atmosferze sprzyjającej integracji.

  Druga edycja Zlotu Miłośników Gwiezdnych Wojen StarForce 2010 zostanie zainaugurowana w piątek 10 września. Tego dnia Organizatorzy przewidzieli część zamknięta skierowaną do członków fandomu i zaproszonych gości. Wzorem zeszłorocznej edycji mamy przyjemność zaprosić Was do skorzystania z okazji, aby oryginalnie i ciekawie spędzić pierwszy wieczór eventu. Jednym z elementów części zamkniętej będzie wizyta na Arenie Bydgoszcz.
  We współpracy z klubem LASER FIGHT Play & Fun mieszczącym się w Bydgoszczy przy ulicy Czartoryskiego 4e Organizatorzy Zlotu wzywają członków fandomu Star Wars do wzięcia udziału w potyczkach laserowego paintballa. Wstęp za zaproszeniami od Organizatorów.
  Na uczestników rozgrywek czekają:
  - dwupoziomowa arena;
  - specjalne światła;
  - efekty dźwiękowe i dymne.
  Start rozgrywek planowany jest na godzinę 20.00. Przewidywany czas zabawy to 4 godziny. Jedna rozgrywka trwa około 12 minut. W jednej potyczce wziąć może 10 osób.
  Równocześnie Organizatorzy przewidują imprezę integracyjną. Na terenie Areny znajdują się dobrze zaopatrzony barek i sala wypoczynkowa. Oznacza to, że chwile przerwy w zabawie będzie można spędzić na rozmowach i dyskusjach o uniwersum Star Wars. Ponadto jeśli nie wybuchnie wulkan przewidziano wizytę Dawida Prowse’a i innych zaproszonych gości.

  Strona internetowa Laser Fight: laserfight.pl


  11 września najważniejsze wydarzenia odbędą się w Centrum Kongresowym „Opera Nova” oraz na Wyspie Młyńskiej. Zakończenie atrakcji w tych miejscach nie oznacza jednak ostatecznego końca zabawy dla zaproszonych fanów Gwiezdnych wojen.
  Organizatorzy mają zaszczyt zaprosić Uczestników na imprezę po imprezie. Afterparty odbędzie się w ulubionym lokalu członków Bydgoskiego Fanklubu Star Wars pubie „Kubryk”.
  Początek imprezy w „Kubryku” zaplanowano na godzinę 21.00. Wstęp do wynajętej części lokalu za zaproszeniami (podobnie jak dzień wcześniej do klubu Laser Fight).

  Strona internetowa lokalu: www.pubkubryk.pl


  Temat na forum
  KOMENTARZE (12)

  Fandom

  Celebration V czas rozpocząć!

  2010-08-12 13:51:23 StarWarsCelebration.com


  Już dzisiaj w Orange County Convention Center w Orlando na Florydzie rozpoczyna się Celebration V, wydarzenie na które czekali fani z całego świata. Cała impreza będzie poświęcona w głównej mierze obchodom 30-lecia „Imperium kontratakuje”, ale nie zabraknie także innych atrakcji. Konwent będzie trwał do 15 sierpnia.

  Głównym wydarzeniem, które elektryzuje fanów na całym świecie, będzie spotkanie z George'm Lucasem. Wywiad ze „stwórcą” przeprowadzi Jon Stewart, znany amerykański komik i gospodarz programu telewizyjnego „The Daily Show with Jon Stewart”. Wśród pytań, które zostaną zadane znajdą sie także te, które fani z całego świata mogli zgłaszać za pomocą specjalnego formularza dostępnego na oficjalnej stronie konwentu.

  Oprócz samego Lucasa nie mogło zabraknąć także innych osób związanych mniej lub bardziej z Gwiezdnymi Wojnami, których listę prezentujemy poniżej:

  Goście specjalni:
  • Jon McBride (astronauta)
  • Warwick Davis (Wicket)
  Goście, którzy będą rozdawać autografy:
  • Ben Burtt (dźwiękowiec)
  • Matt Wood (głos: Generała Grievousa, Ody Mandrella i robotów bojowych, Bib Fortuna w TPM, Seboca, Megaloof...)
  • Nick Gillard (choreograf walk w Nowej Trylogii)
  • Robert Watts (producent Oryginalnej Trylogii, przyrodni brat Jeremy’ego Bullocha)
  • Gary Kurtz (producent ANH i TESB)
  • Mark Hamill (Luke Skywalker)
  • Carrie Fisher (księżniczka Leia Organa)
  • Anthony Daniels (C-3PO)
  • Peter Mayhew (Chewbacca)
  • Jeremy Bulloch (Boba Fett i Porucznik Sheckil)
  • Ray Park (Darth Maul)
  • Daniel Logan (młody Boba Fett)
  • Jake Lloyd (Anakin Skywalker)
  • Amy Allen (Aayla Secura)
  • Dickey Beer (Barada, szturmowiec, szturmowiec zwiadowca, Boba i Luke w scenie na skiffie Jabby)
  • Paul Blake (Greedo)
  • Caroline Blakiston (Mon Mothma)
  • Richard Bonehill (śnieżny szturmowiec, szturmowiec, Ree Yees, żołnierz Rebelii)
  • John Coppinger (Senator Yarua, oczy Jabby, Graxol Kelvyyn)
  • Dermot Crowley (Generał Crix Madine)
  • Mike Edmonds (Ugnaught, Logray)
  • Julian Glover (Generał Veers)
  • Alan Harris (Bossk, dubler Terrance'a Stampa w TPM)
  • Frank Hensen (szturmowiec, rebeliancki strażnik, strażnik skiffa)
  • Ian Liston (Wes Janson)
  • Jack McKenzie (Cal Alder)
  • John Morton (Dak Ralter)
  • Christopher Muncke (Kaptain Khurgee)
  • Chris Parsons (4-LOM, K-3PO)
  • Toby Philpott (lalkarz Jabby)
  • Mike Quinn (Nien Numb)
  • Tim Rose (Admirał Ackbar)
  • George Roubicek (Komandor Praji)
  • Orli Shoshan (Shaak Ti)
  Osoby prowadzące panele tematyczne:
  • Jay Laga’aia (młode klony, Kapitan Typho)
  • David Collins
  • Pablo Hidalgo
  Temuera Morrison (Jango Fetta oraz klony) odwołał swój udział w imprezie. Więcej o gościach konwentu można przeczytać w tym miejscu.

  Organizatorzy, oprócz spotkań z aktorami i innymi osobami przygotowali masę innych atrakcji, których kilka prezentujemy poniżej. Pełny plan z rozpiską godzinową można znaleźć w tym miejscu. Poniżej prezentujemy wam kilka ciekawszych atrakcji konwentu:
  • Wystawa prac Ralpha McQuarrie
  • Galaktyczne wyznanie miłości (więcej informacji tutaj)
  • My Star Wars Story (więcej informacji tutaj)
  • Star Wars Fan Movie Challenge Awards (więcej informacji tutaj)
  • Panele kolekcjonerów (informacje)
  • Get Tattooed Live – wytatuuj się na miejscu! (informacje)
  • Pokaz mody kolekcji Her Universe (informacje)
  • Seansy Wojen klonów dla najmłodszych (informacje)
  • Wystawa replik gwiezdnowojennych rekwizytów stworzona przez Belgów – w 2009 roku podczas StarForce w Toruniu fani mogli obejrzeć stworzonych przez nich oryginalnych rozmiarów Jabbę (informacje)
  Na Celebration V będzie można także otrzymać zerowy numer nowej serii komiksowej Knight Errant. Każdy komiks będzie miał z przodu okładkę numeru pierwszego a z tyłu tą z nadchodzącej powieści Johna Jacksona Millera. W środku znajdziemy komiks, szkice rysunkowe oraz kawałek powieści "Knight Errant".

  Fani z całego świata wiążą z tą imprezą wielkie nadzieję, gdyż oczekują, że poznają nowe informację na temat The Old Republic, The Force Unleashed czy też trzeciego sezonu The Clone Wars.

  Zapraszamy także do przeczytania raportów z poprzednich edycji Celebration, które można znaleźć na łamach Bastionu:
  Relacja z Celebration IV
  Relacja z Celebration Europe

  Temat na forum


  Dla wszystkich zainteresowanych Celebration V mamy dobra wiadomość. Dzięki naszym wysłannikom będziecie mogli na bieżąco śledzić wydarzenie z samego miejsca konwentu!

  Bastionowa relacja z Celebration V

  KOMENTARZE (17)

  Fandom

  Wakacyjne Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2010-08-11 14:43:41 SWFSW

  Wszystkich fanów serdecznie zapraszamy na specjalne wakacyjne Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars, czyli już drugie wielkopolskie starwarsowe grillowanie. To niezwykle przełomowe spotkanie odbędzie się 21 sierpnia, zbiórka tradycyjnie o 12.00 pod pomnikiem Adama Mickiewicza, a samo spotkanie odbędzie się o nad jeziorem Malta, a konkretniej na Polanie Harcerza, którą można znaleźć na tamtej mapie.
  Uwaga: wszystkich fanów, którzy chcą przyjechać na to spotkanie prosimy poinformowanie na forum, albo kontakt mailowy. Jedzenie i picie każdy przynosi we własnym zakresie.

  W planach:
  - grill
  - grillowanie
  - jedzenie
  - konsumpcja
  - konkursy i zabawy z jedzeniem
  - dyskusje starwarsowe i niestarwarsowe
  - każdy od siebie: odpowiedź na pytanie „który Ewok po upieczeniu w ognisku będzie najsmaczniejszy?”
  - opcjonalne wieczorne wyjście do kina na „Niezniszczalnych”

  Serdecznie zapraszamy!
  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  Konkurs z okazji 4. urodzin Biblioteki Ossus

  2010-08-11 13:27:12 Biblioteka Ossus

  Biblioteka Ossus ma już cztery lata:

  Dziś, 11 sierpnia 2010, mijają cztery lata od chwili otwarcia Biblioteki Ossus. Przez ten czas zasoby tej największej polskiej encyklopedii Gwiezdnych wojen bardzo się powiększyły. Od 630 haseł 11 sierpnia 2006 roku urośliśmy do prawie 6300. Dziesięciokrotnie. O liczbie grafik czy zarejestrowanych kont - lepiej nie mówić, bo ciągle i niezmiennie nas ta ogromna liczba zdumiewa.

  Ossus zmienia się cały czas. Powoli ewoluował, ale przyszła pora na nieco radykalniejszą zmianę. Zaistniała potrzeba zmiany naszego logo. Obecne logo świetne nam służyło. Wszyscy się z nim strasznie zżyli, ale jest ono skrajnie nieużytkowe. Ani je powiększyć (nie jest wektorowe), ani nanieść na koszulki (przejścia tonalne), ani wydrukować w czerni i bieli... Po prostu - nic z nim nie możemy zrobić! I to nam zaczęło trochę doskwierać.

  Dlatego, po czterech latach posługiwania się holocronem, ogłaszamy KONKURS NA LOGO!. Do wygrania są fajne gry od IQ Publishing i kilka innych bajerów (o których napiszemy niebawem).

  Wszystkie informacje i warunki konkursu znajdują się w stronie w Bibliotece Ossus.

  To co? Pomożecie Ossusowi? Zatem odpalajcie programy graficzne i do dzieła. Macie 10 dni - do 22 sierpnia!

  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  Fani na StarForce 2010

  2010-08-10 19:23:33  Wielkie wydarzenie roku, trzydniowa impreza StarForce 2010 już niebawem. Przypomnijmy, że poza dniem otwartym dla wszystkich, czyli sobotą, fani będą bawić się jeszcze w piątek i niedzielę. Te dni jednak będą zamknięte tylko i wyłącznie dla polskiego fandomu Star Wars.

  Stąd prośba od organizatorów. By zapobiec problemom związanymi z wejściem kogoś spoza środowiska, przygotowane zostaną specjalne przepustki, dzięki którym można będzie wejść na teren zamknięty. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w zabawach proszone są o kontakt mailowy z organizatorami. W wiadomości prosi się o zawarcie swego imienia, nazwiska i ewentualnie pseudonimu.

  rajourney@op.pl

  Mile widziane są listy zbiorowe z miejscowych fanklubów. Dotyczy to zwłaszcza niedawno powstałych fanklubów, z których fani mogli jeszcze nie mieć okazji pokazać się na różnych imprezach.

  Zapraszamy na Starforce 2010!

  Temat na forum
  KOMENTARZE (44)

  Fandom

  Gerald Home zawita na Tricon 2010

  2010-08-05 22:35:19 Tricon 2010

  To wyjątkowo szczęśliwy rok dla Polskiego Fandomu Star Wars, ponieważ praktycznie każdy większy konwent posiadający blok Star Wars odwiedził lub odwiedzi aktor z Gwiezdnych Wojen. Na Dniach Fantastyki była Cathy Munroe, na Avangardzie 6 Alan Rusco, na StarForce przyjedzie David Prowse. Na Tricon 2010 zawita za to Gerald Home! Jak podaje oficjalna strona konwentu:

  Mamy przyjemność ogłosić, iż gościem Triconu został Gerald Home, który wystąpił w “Gwiezdnych Wojnach: Powrót Jedi” jako Mon Calamari Officer oraz Tessek-Squid Head. Gerald Home jest honorowym członkiem wielu grup fanowskich na całym świecie w tym “501st Legion” i “Rebel Legion”. Jest również honorowym ambasadorem “Star Wars Outer Rim Alliance” (“SWORA”).  Gerald Home przyznawał wiele razy, że bardzo polubił nasz kraj i z chęcią wraca do Polski za każdym razem, kiedy ma taką możliwość.

  Tricon 2010 to połączenie trzech dużych konwentów z tradycjami w jedną wielką imprezę. Na Tricon składają się: polski Polcon, czeski Parcon i europejski Eurocon. Konwent odbędzie się w Cieszynie, mieście leżącym na granicy polsko-czeskiej, od 26 do 29 sierpnia tego roku. Wszelkie potrzebne informacje na temat tego wielkiego eventu znajdziecie na jego oficjalnej stronie: tricon.info.
  KOMENTARZE (23)

  Fandom

  III spotkanie Kolbuszowskiego Fanklubu Star Wars

  2010-08-05 11:57:40 Kolbuszowski Fanklub SW

  Kolejne wakacyjne spotkanie fanów z Klobuszowej na horyzoncie. Tym razem odbędzie się w poniedziałek.

  "Kolbuszowski Fanklub Star Wars zaprasza na kolejne spotkanie. Letnie wyjazdy trwają i (...) wyjątkowo postanowiliśmy się spotkać w tygodniu, w poniedziałek 16.08.2010 r. Mamy nadzieję, że nikomu nie przeszkodzi to w przybyciu.

  Spotkanie rozpocznie się o 13:00, na rynku, po czym zależnie od pogody, zdecydujemy dokąd się udamy.

  Program:
 • Nadchodzące książki,
 • Komiks, który warto przeczytać – standardowo przygotowany przez Hibariego,
 • Humor w Gwiezdnych Wojnach,
 • Słów kilka o Yuuzhan Vongach – tym razem o nich, jeśli ten pomysł wypali to następnym razem porozmawiamy o kolejnej "frakcji".

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z okolicy (i nie tylko)!

  (Kontakt pod nr GG: 6076866)"

  KOMENTARZE (5)
 • Fandom

  LXXVII Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

  2010-08-04 20:02:23 BFSW

  Bydgoski Fanklub Star Wars poinformował na swojej stronie, o zbliżającym się 77-tym spotkaniu członków grupy.

  W najbliższą sobotę, tj. 07.08.10 odbędzie się LXXVII Spotkanie BFSW. Hołdując tradycji letniej, odbędzie się ono nie w naszej stałej siedzibie, jaką jest MDK nr. 4, ale w pubie Estrada, przy ul. Dworcowej 51, o godz. 16.00. Plan spotkania będzie wyglądał następująco:

  - omówienie spraw organizacyjnych fanklubu oraz nadchodzącego StarForce 2010,
  - kącik gier komputerowych, poprowadzi Darth Kedar,
  - kącik czytelniczy, poprowadzi Rajourney.

  Zapraszamy stałych fanklubowiczów, jak i te osoby, które mają ochotę do nas zawitać.

  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  Konkursy "Mgławicy Mocy" z okazji nadchodzącego Tygodnia Łowców Nagród

  2010-08-04 18:52:07 Mgławica Mocy


  Serwis Mgławica Mocy ma olbrzymią przyjemność zaprosić wszystkich czytelników Bastionu Polskich Fanów Star Wars na niezwykłe wydarzenie tematyczne w całości poświęcone Łowcom Nagród i temu, co z nimi związane, czyli Tydzień Łowców Nagród, który odbywać się będzie w dniach 23-29 sierpnia 2010. Serwis przygotował wiele niespodzianek i atrakcji, wśród których znajdą się m.in.: opowiadania i teksty literackie, nowe biografie Bohaterów Niezależnych, specjalne wydania mgławicowych gazet, plebiscyt na najlepszego forumowego Łowcę i wiele innych. Niewątpliwie jednak najważniejszym punktem programu są konkursy, dzięki którym i Wy będziecie mogli złowić nagrody!

  Dzięki wsparciu ze strony wydawnictwa Amber, sklepu internetowego Fanatyk.pl oraz Centrum Taniej Książki Selkar.pl czekają na Was aż trzy konkursy, w jakich będziecie mogli spróbować swoich sił, by zdobyć fantastyczne nagrody.


  KONKURS LITERACKI (2-28 VIII 2010)
  Konkurs na najlepsze opowiadanie związane z Łowcami Nagród, w którym do rozdania mamy aż dziewięć powieści! Autorzy trzech najlepszych prac zostaną nagrodzeni zestawem trzech książek z cyklu "Noce Coruscant" - „Pogrom Jedi”, „Aleja Cieni” oraz „Ścieżki Mocy”, ufundowanych przez wydawnictwo Amber. Forma i treść opowiadania mogą być dowolne - jeśli nie lubicie tworzyć "klasycznej" prozy z trzecioosobową narracją, nic nie stoi na przeszkodzie, by napisać kilka stron z dziennika łowcy nagród.
  Więcej informacji znajdziecie w tym temacie na forum Mgławicy Mocy
  Konkurs w toku! Można wysyłać prace.


  KONKURS GRAFICZNY (2-28 VIII 2010)
  Nagrodą w tym konkursie jest figurka Cada Bane'a z serii Star Wars: The Clone Wars ufundowana przez sklep Fanatyk.pl, którą otrzyma autor najlepszej pracy graficznej. Podobnie jak opowiadania, i ona musi być tematyczne związana z Łowcami Nagród. Nie ma jednak znaczenia technika, jaką ją wykonacie - może to być obrazek wykonany zarówno na komputerze, jak i narysowany za pomocą zwykłego ołówka. Jeśli chcecie, możecie nawet zrobić wyklejankę ;)
  Więcej informacji znajdziecie w tym temacie na forum Mgławicy Mocy
  Konkurs w toku! Można wysyłać prace.


  KONKURS WIEDZY (23-28 VIII 2010)
  Poprzednie dwa konkursy rozpoczynają się z chwilą zapowiedzi Tygodnia z Łowcami Nagród - wymagają one bowiem tego, żebyście mieli czas na stworzenie prac. Ostatni konkurs natomiast rozpocznie się pierwszego dnia Tygodnia z Łowcami Nagród. Każdy, kto odpowie poprawnie na pięć pytań, jakie pojawią się na stronie 23 sierpnia, weźmie udział w losowaniu trzech bonów na zakupy w Centrum Taniej Książki Selkar.pl, które jest ich sponsorem.
  Więcej informacji znajdziecie w tym temacie na forum Mgławicy Mocy
  Konkurs rozpocznie się 23 sierpnia!


  Konkursów jest tyle, by każdy miał szansę wziąć udział w walce o atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych partnerów, jednak to nie wszystko, co dla Was przygotowaliśmy. W czasie trwania Tygodnia z Łowcami Nagród zaserwujemy Wam wiele innych, równie interesujących, atrakcji - o których jednak nie wolno mi napisać - pozwolimy Wam każdego dnia odkrywać nowe niespodzianki. Skierowane one będą zarówno do tych, którzy na Mgławicy Mocy już grają jak i do wszystkich pozostałych fanów Gwiezdnych Wojen - każdy znajdzie coś dla siebie. Codziennie pojawi się coś nowego, więc sprawdzajcie regularnie!
  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  O StarForce w TVP Bydgoszcz

  2010-08-02 20:43:56 BFSW  We wtorek 3 sierpnia o godzinie 18 w regionalnej telewizji TVP Bydgoszcz wyemitowany zostanie program „Cafe Lato”, do którego zaproszeni zostaną członkowie Bydgoskiego Faklubu Star Wars, by przybliżyć szerszej publiczności temat „Gwiezdnych Wojen”. Domyśleć się można, że będzie to również idealna okazja do tego by, opowiedzieć co nieco o zbliżającym się konwencie StarForce 2010, który ponownie będzie dla fanów Star Wars w Polsce najważniejszym wydarzeniem roku.

  Program „Cafe Lato” będzie nadawany na żywo. Wszystkich mających dostęp do TVP Bydgoszcz zapraszamy do oglądania i dzielenia się swoimi wrażeniami z występu Naszych Bydgoszczan!


  Temat na forum
  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  Wakacyjne wieści z Eagle Base

  2010-08-01 19:36:04 Eagle Base

  Zachęcamy do zapoznania się z treścią wakacyjnej wiadomości prosto z polskiej placówki Rebel Legionu:

  Chociaż trwają wakacje, Rebelia nie śpi, na co dowodem są kolejne podbite przez nas tereny i nowi członkowie w naszych szeregach. A co dokładnie robiliśmy?

  Czerwiec zakończyliśmy tradycyjnie już udziałem w organizowanych we wrocławskim zamku w Leśnicy Dniach Fantastyki (w tym roku przypadających na weekend 25-27 czerwca). Rebelianci rekrutowali nowych członków podczas dyżurnej prezentacji, kilku prelekcji tematycznych i happeningów. Jak każdy konwent, była to doskonała okazja do integracji z fanami, z czego i tym razem nie omieszkaliśmy skorzystać (galeria).

  Lipiec rozpoczęliśmy wyprawą do Opola, w którym w dniach 9-11 odbywał się międzynarodowy zlot ciężarowych pojazdów tuningowanych, „Master Truck”. Niestety, gwiezdnowojenna ciężarówka, na której przyjazd liczyliśmy, nie dotarła kolejny rok z rzędu – miejmy nadzieję, że w końcu uda się nam ją upolować. W obliczu braku starwarsowego akcentu część z nas wzięła udział w imprezie jako piraci.

  Wakacyjne miesiące upływają nam również na wspieraniu organizowanych przez firmę „Kompas” Obozów dla Fanów Odległych Galaktyk. Nasi członkowie odwiedzili już dzieciaki na dwóch turnusach, w najbliższych dniach zawitamy na trzeci, a potem na dwa kolejne. Młodzi fani mają dzięki członkom Eagle Base i Polish Garrisonu okazję wziąć udział w różnego rodzaju grach i zabawach oraz prelekcjach – oczywiście wszystko w duchu Star Wars (galeria).

  Korzystając z faktu, iż obozy te odbywają się w malowniczych Górach Sowich, wybraliśmy się w pobliskie Góry Stołowe, aby zatknąć rebeliancko-imperialną flagę na szczycie Szczelińca Wielkiego (919 m n.p.m.). Możemy się przy tym pochwalić, że byliśmy chyba pierwszą grupą, która zdecydowała się zdobyć górski szczyt w kostiumach gwiezdnowojennych (galeria) W tym miejscu wypada też wspomnieć o kolejnym wspólnym planie aktywnego troopingu połączonych sił Legionów: już w ten piątek (30 lipca), jeśli tylko pogoda dopisze, przedstawiciele PG i EB wybiorą się promować „Gwiezdne Wojny” biorąc udział w Warszawskiej Masie Krytycznej (więcej o samej Masie na stronie internetowej).

  Kolejną imprezą, w jakiej przedstawiciele polskiej Rebelii wzięli ostatnio udział była szósta edycja konwentu Avangarda, która odbyła się w ubiegły weekend w szkole na warszawskiej Saskiej Kępie. Tym razem, dla odmiany, uczestniczyliśmy w evencie incognito, węsząc co też w różnych fandomach piszczy.

  W naszej relacji nie może również zabraknąć wieści, które zawsze cieszą, czyli informacji o powiększeniu rebelianckiego grona: w lipcu dołączyły do nas trzy nowe osoby, mianowicie Piotr „Falcon” Bereza z kostiumem Rebel Pilota (już trzeciego w polskiej placówce, a więc wkrótce możemy spodziewać się utworzenia squadronu detachmentu pilotów – zdradzimy Wam, że robocza nazwa to Shriekhawk Squadron), a także wrocławscy Jedi: Izabela „Taraissu” Rutkowska jako Jaina Solo oraz Karol „Wedge” jako Rycerz Jedi. Serdecznie witamy w naszych szeregach!


  Na koniec wiadomość, która zapewne ucieszy wszystkich sympatyków Jedi: w naszej bazie powołano właśnie do życia polski oddział skupiającego Rycerzy Jedi detachmentu Rebel Legionu, Knights of the Jedi Order – Ossus Temple. Serdecznie witamy i życzymy dynamicznego i owocnego rozwoju!

  Założyciele:
  Łukasz "Cread" Słowiński
  Daria "Nero" Kettner
  Michał "YangObi" Żołyński


  Tymczasem w Eagle Base jest już 24 członków i 33 kostiumy. Rośniemy w siłę. :)

  Tradycyjnie zapraszamy do odwiedzin naszego forum i harmonogramu manewrów. Niech Moc będzie z Wami!

  KOMENTARZE (14)
  Loading..