TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Fani Star Wars na NYCC 2011

2011-10-31 22:05:21 różne

Nowojorski ComicCon za pasem, w tym roku dla fanów Star Wars był on bardzo, ale to bardzo, komiksowy. Dzięki zapowiedziom wydawnictwa Dark Horse wiele osób odzyskało wiarę i nadzieję w nasz ukochany świat stworzony przez George’a Lucasa. Jak zawsze fani Star Wars stawili się w dużej sile na konwencie by godnie reprezentować ideały i wzorce zaszczepione przez Epizody i Expanded Universe... niekoniecznie godne naśladowania (co widać na poniższych fotografiach). Zapraszamy do galerii zdjęć fanów Star Wars, zrobionych na New York Comic Con 2011.

Reprezentantki naszej (dyskryminowanej?) mniejszości...


...oraz zwykli fani...


...i ci nieco mniej normalni...


...a wraz z nimi panowie i panie z konkurencji.
KOMENTARZE (9)

Fandom

XIV spotkanie olsztyńskich fanów Star Wars

2011-10-31 16:40:20

Fani z Warmii, Mazur i okolic zapraszają wszystkich nerdów na 5 XI (godzina 12.00; wyjątkowo w pierwszą sobotę miesiąca!) do olsztyńskiej Planety 11, aby przedyskutować najważniejsze wydarzenia z odległej galaktyki. Poruszone zostaną przede wszystkim poniższe tematy, choć na pewno znajdzie się również czas na grę w karty czy wizytę w ulubionej gungańskiej kawiarence…

 • niusy z ostatniego miesiąca (Master);
 • państwa-miasta w świecie SW;
 • planety galaktyki - przewodnik turysty (Darth Kasa).

  Liczymy, że niezawodnie stawicie się na miejscu – najlepiej z długopisami, aby zapewnić, że dla nikogo ich nie zabraknie.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (2)
 • Fandom

  65. Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars

  2011-10-27 20:12:48 Dagobah

  Jak donoszą wolne media na północy województwa lubuskiego trwają przygotowania do sezonu żużlowego 2012 65. Spotkania Gorzowskich Fanów Star Wars.
  Już w najbliższą niedzielę (30 listopada), odbędzie się kolejne spotkanie naszego stowarzyszenia. Startujemy o godzinie 14.00 wizytą w rezydencji rodziny Żołyńskich.

  Rozkład jazdy:
 • seans „Nowej Nadziei”,
 • rozmowy o kostiumach,
 • plany na Halloween,
 • inwazja na Przystań Gier,
 • oraz żenujące żarty Skrzata.

  Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

  KOMENTARZE (0)
 • Fandom

  LVIII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2011-10-25 09:12:06 Rzeszowska Akademia Mocy

  Kolejne rzeszowskie spotkanie fanów Star Wars odbędzie się już w najbliższą sobotę (29.10.2011 r.). Spotkamy się, wcześniej niż zwykle, o godzinie 14.00 w Wojewódzkim Domu Kultury przy ul. Okrzei 7, na II piętrze w sali audiowizualnej. W programie przewidziane są następujące atrakcje:

 • nowinki ze świata Star Wars;
 • "Fani bez granic": Moda;
 • "Aktorzy Gwiezdnych Wojen": Natalie Portman;
 • Wojny klonów;
 • i nie tylko!

  Serdecznie zapraszamy! :)

  Temat na forum
  KOMENTARZE (6)
 • Fandom

  XIII spotkanie TSFSW ,,Ackbar"

  2011-10-23 21:49:14 MissPadme

  W ostatnią sobotę października odbędzie się kolejne, XIII spotkanie Trójmiejskiego Stowarzyszenia Fanów Star Wars „Ackbar”. Zbiórka o godz. 17 przed Sopockim budynkiem kas PKP(nie mylić z kasami SKM), by potem udać się do nowej miejscówki spotkań, pubu Sherlock. Bo piwo tam tańsze.

  A w programie:

 • Kotu relacjonuje, co widział na Łódzkich Targach Komiksu i Gier,
 • The Old Republic – wspólne plany grania,
 • Luźne dyskusje na tematy SW i Marvela


 • Do zobaczenia na spotkaniach!

  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Piątek z Sithami na Falkonie

  2011-10-19 22:05:06 Falkon

  Niedawno informowaliśmy o pierwszych atrakcjach jakie będą czekały na fanów Star Wars, którzy planują w dniach 10-13.11.2011 r. odwiedzić lubelski Falkon. Nadszedł czas na kolejne szczegóły.  Piątek z Sithami nabiera rumieńców!

  Informowaliśmy już, że w falkonowy piątek blok Gwiezdnych wojen znajdzie się pod panowaniem Brotherhood of the Sith. Dzisiaj wiemy już dokładnie: kto, co i dlaczego opowie nam na Falkonie. Bez zbędnego przedłużania, poniżej prezentujemy opisy wszystkich punktów programu, które przygotują dla Was mroczni Sithowie i ich zwolennicy!  Religia w Gwiezdnych Wojnach – Magda ‘Cathia’ Kozłowska

  Już Threepio przywoływał Stwórcę na świadka swojej niedoli, a Han wspominał o piekle. Czy to rzeczywiście element gwiezdnowojennego świata, czy tylko przeoczenie w scenariuszu? A może Gunganie tak naprawdę też wierzą w Wielkiego Mackowatego Cthulhu? Podczas prelekcji mogą paść odpowiedzi na te, a także inne frapujące nas od zawsze pytania.

  Szaty Sithów - Magda ‘Cathia’ Kozłowska

  No tak, jak Jedi, to zazwyczaj szaty kojarzące się z piżamą, jak Sith, to nierzucający się w oczy czarny płaszcz z kapturem. Czy rzeczywiście? A może kilku Sithów ubrało się chociaż raz po ludzku? Tak, by rzeczywiście nie rzucać się w oczy? No cóż, zważywszy, że były wśród nich też i kobiety, to możliwe, że nie wyjdziemy z tej prelekcji do rana...

  Propaganda rebeliancka w filmach – Magda ‘Cathia’ Kozłowska, Michał ‘GnoGer’ Łuszczak, Konrad ‘Draco’ Maryański

  Dobra propaganda nie jest zła. Dobra inteligentna propaganda nie jest zła. Dobra imperialna propaganda nie jest zła. Bo ściemniać to trzeba umieć, panie i panowie. Jak rebelianccy spece od PRu spartaczyli robotę? Bardzo! Niestety, ze względu na ograniczony czas nie możemy puścić całej Starej Trylogii...

  Prezentacja BotS – Magda ‘Cathia’ Kozłowska i Konrad ‘Draco’ Maryański

  Brotherhood of the Sith działa w polskim fandomie już od 1999 r., jednocząc oddanych Ciemnej Stronie i Sithom fanatyków Gwiezdnej Trylogii. Nie poświęcamy w ofierze czarnych kotów, nie deprawujemy nieletnich (za bardzo!)... Co robimy? Zapraszamy na rozmowę o organizacji, w dodatku zakończoną mini-konkursem z nagrodami.

  Star Wars a seriale telewizyjne – Magda ‘Cathia’ Kozłowska i Antoni ‘Hihnt’ Grabowski

  Stwierdzenie, że Gwiezdne Wojny wywarły olbrzymi wpływ na kino i technologię, każdy z nas może poprzeć na poczekaniu co najmniej dziesięcioma przykładami. Wywołały również olbrzymie wrażenie na twórcach seriali telewizyjnych z lat 70-tych, inspirując ich do stworzenia interesujących przygód również na małym ekranie. Niektóre próby bronią się do dzisiaj, niektóre... sami zobaczcie...

  Przez mity do galaktyki – Karol ‘Diaz’ Szmyt

  Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce... a może wcale nie tak odległej? Czy Shmi Skywalker ma coś wspólnego z biblijną Marią? Dlaczego Darth Maul przypomina demona? Co łączy greckich stoików z rycerzami Jedi? Opowieść o tym, jak mitologia i wierzenia różnych ludów stworzyły gwiezdną sagę.

  Nazistowskie Galaktyczne Imperium – Michał ‘GnoGer’ Łuszczak i Anna ‘Xsiężna Łuszczak

  Ile jest z III Rzeszy w Galaktycznym Imperium Zła? Skąd podświadomie czerpano inspiracje? Historia lubi się powtarzać - z dawno, dawno temu w bardzo odległej galaktyce do lat trzydziestych i czterdziestych XX wieku.

  Konkurs multimedialny – Magda ‘Cathia’ Kozłowska i Konrad ‘Draco’ Maryański

  Jesteśmy sadystami. No cóż, w końcu jesteśmy Sithami. Będziemy od Was wymagać znajomości całej filmowej Gwiezdnej Sagi (spokojnie, Wojny Klonów się nie liczą) na wyrywki i co do najmniejszego dialogu. Będziecie musieli odpowiedzieć nie tylko na pytania dotyczące filmów, ale również wykazać się co najmniej niezłą orientacją w dialogach. Zapraszamy i oby Moc była z Wami!

  Konkurs obrazkowy – Magda ‘Cathia’ Kozłowska

  Kochacie Expanded Universe, prawda? Wiedziałam! Orientujecie się w najdrobniejszych szczegółach w komiksach, grach, książkach i czym tam jeszcze Lucasfilm wymyśli? Macie dobrą pamięć wzrokową? Świetnie – to jest konkurs dla Was!

  Temat na forum.

  Bastionowa relacja z Falkonu 2009.
  Bastionowa relacja z Falkonu 2008.
  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  Proces Jacena Solo na MFKiG 2011

  2011-10-19 16:47:41 Łódzki Fanklub SW

  Jak zawiadamia przedstawiciel Łódzkiego Fanklubu Star Wars:

  Fani z Łodzi nie próżnują, czego dowodem było zaangażowanie się w kolejną, 22. edycję Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier 2011. W ramach 3. urodzin Łódzkiego Fanklubu Star Wars oraz 50. spotkania, przedstawiono publiczności nie lada gratkę. Po raz pierwszy, rozegrano proces osławionego w Dziedzictwie Mocy Jacena Solo, którego pomysłodawcą był Roan. Tygodnie prób, wyrzeczeń, łez i potu się opłaciło, o czym możecie przekonać się na poniższych filmikach.
  I niech Koorivar będzie z Wami.
  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  85. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2011-10-17 20:53:15 Gunfan Enterprises

  Samozwańczy lider fanów Star Wars ze Śląska przesyła pozdrowienia i informacje na temat najbliższego spotkania swoich wyznawców.

  Konicziła, kolejne spotkanie tuż-tuż, więc cieszcie się. Niestety wygląda na to, że nasza pizzeria "Pod Starym Drzewem" jest nadal niedysponowana, więc i tym razem widzimy się na starych śmieciach, czyli oczywiście w "Źródle".

  Data: 22 października;
  Miejsce: Klub muzyczny "Źródło", ul. Sobieskiego 27, Katowice;
  Start: 13:00.
  http://www.klubzrodlo.pl/

  Ponarzekamy tym razem zapewne na powrót Dartha Maula w The Clone Wars. Co poza tym? Tego nie wie nikt, ale na pewno będzie warto.

  Serdecznie zapraszamy!  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  IV urodziny TISW

  2011-10-16 00:51:40 TISW

  Toruńskie Imperium Star Wars, nauczone zeszłorocznym doświadczeniem chciałoby już teraz zaprosić wszystkich fanów Star Wars na świętowanie czwartych urodzin fanklubu.
  Termin zeszłorocznej imprezy był kilkukrotnie przekładany, przez co frekwencja w Toruniu nie dopisała. Dlatego też członkowie fanklubu już teraz zapowiadają, że 19 listopada rozpocznie się impreza, którą miejmy nadzieję będziemy wspominać przez wiele lat.
  Co wiadomo na dzisiaj? Z pewnością zaczniemy około 13:00 oficjalną część imprezy w klubie Kameleon, która potrwa do 16:00. W tym czasie zasmakujemy tortu i szampana, oraz konkursów przygotowanych przez członków fanklubu. Wieczorem z kolei to co fani kochają najbardziej, czyli nocne tańce w jeszcze nieustalonym toruńskim klubie. Więcej informacji wkrótce.
  Tak więc załatwiajcie urlopy, zwolnienia lekarskie, pieniądze z banku, bądź od mamy i widzimy się 19 listopada w Toruniu. George Lucas chciałby żebyś tam był!

  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  LI Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2011-10-14 22:30:06 Łódzki Fanklub SW

  Już w nadchodzącą sobotę (15.10) przypadnie nam 51. Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars. Zainteresowanych fanów Gwiezdnych wojen i nie tylko, którzy czują chęć dowiedzenia się czegoś więcej na temat swojej ukochanej sagi i przy okazji pragną spędzić miło czas, zapraszamy do Łódzkiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18 do sali 408 na godzinę 15:00. Zachęcamy również do śledzenia nas na Facebooku.

  Oto co przygotowujemy dla Was:
  • Wspomnienia czar, czyli doświadczenie wyciągnięte z kolejnej edycji MFKiG ;
  • Rozmowy na temat nowości w uniwersum Gwiezdnych wojen;
  • Sprawy organizacyjne;
  • Operacja na R2-D2;
  • Nauka gry w SW Miniatures oraz SW TCG.

  oraz wiele więcej...

  Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  BOTS i Rebel Legion na Falkonie

  2011-10-13 19:55:27 www.Falkon.co  Otrzymaliśmy nowe informacje na temat zbliżającego się Falkonu, który odbędzie się w Lublinie w dniach 10-13.11.2011 r. Jak widać nie zabraknie na nim fanów Gwiezdnych Wojen zrzeszonych w różnych organizacjach.

  "Bogowie stawią czoła Ciemnej Stronie Mocy!
  W mroczny listopadowy dzień, ścieżką Ciemnej Strony Mocy, z odległej planety Korriban na lubelski Falkon po raz kolejny dotrze starożytne Bractwo Sithów (www.sith.pl)! Zapraszamy na drugi w historii naszego konwentu Piątek z Sithami! Tylko w falkonowym bloku Star Wars! Mroczni Lordowie, wspierani przez swoich sojuszników, przygotują dla Was:

  Prelekcje:
  Religia w Gwiezdnych Wojnach
  Szaty Sithów
  Propaganda rebeliancka w filmach
  Prezentacja BotS
  Star Wars a seriale telewizyjne
  Przez mity do galaktyki
  Nazistowskie Galaktyczne Imperium

  Konkursy:
  Konkurs multimedialny
  Konkurs obrazkowy

  Zapraszamy na Falkon 2011 – BotS przyjęło wyzwanie!  Miło nam poinformować, że do grona gości bloku Gwiezdnych Wojen dołączyła reprezentacja Eagle Base!
  Dzielnych rebeliantów możecie pamiętać z wizyt na Falkonie 2009 (relacja i zdjęcia) i CyberFalkonie (relacja). W tym roku będą na Was czekały kolejne atrakcje przygotowane przez Eagle Base!

  Zapraszamy na Falkon – Rebel Legion przyjął wyzwanie!"
  Polish Garrison również przyjął wyzwanie, o czym możecie przeczytać w poprzednim newsie poświęconym konwentowi.

  Temat na forum

  Bastionowa relacja z Falkonu 2009
  Bastionowa relacja z Falkonu 2008
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  10 lat Jedi Order

  2011-10-11 12:50:49  Dokładnie 10 lat temu - 11 października 2001 roku - powstało Jedi Order. Dekada to długi okres, w czasie którego zmianom ulegał zarówno świat Gwiezdnych Wojen, światek fanowski w Polsce, internet w którym prowadzona była działalność, jak i sama organizacja. Jedi Order powstawało jako miejsce zrzeszające sympatyków Rycerzy Jedi, umożliwiające im identyfikowanie się i wspólną integrację oraz wcielanie się w życie Jedi w Zakonie. Przez lata dużo się zmieniało, krystalizowały się zasady panujące w Zakonie i to jak ma działać, a Jedi Order podejmowało się najróżniejszych projektów. Niemniej jednak te podstawowe idee, które przyświecały Zakonowi 10 lat temu, są dalej aktualne.

  W ciągu tych dziesięciu lat w szeregach Jedi Order znalazło się prawie 200 osób, z których część, z wieloletnim nieraz stażem, jest w nim do dziś dzień bawiąc się w Jedi, wspólnie pracując nad różnymi projektami, dyskutując czy spotykając się na zlotach. Bo Jedi Order to nie tylko organizacja, to grupa znajomych z którymi można wspólnie realizować swoje zainteresowania. Wszystkich chętnych do dokładniejszego zapoznania się z Zakonem zachęcamy do odwiedzenia strony organizacji oraz przeczytania historii Zakonu i przejrzenia krótkiej galerii ze zlotów - może znajdziecie tam swoich znajomych z konwentów.

  Na koniec zachęcamy jeszcze do zapoznania się choćby z częścią dorobku Jedi Order, wypracowanego na przestrzeni całej dekady. Czyli przede wszystkim holokronem zawierającym ponad 1200 wpisów, tworzących tym samym olbrzymią bazę wiedzy o Jedi i Mocy. Z innych projektów warta wspomnienia jest chociażby mapa galaktyki na której można zlokalizować i przeczytać opisy wielu znanych z książek planet czy zrealizowane wspólnie z Bastionem dwa tygodnie tematyczne - Tydzień Holiday Special i Tydzień Jedi. To wszystko to jednak tylko część dorobku Zakonu, resztę jeśli jesteście ciekawi musicie odkryć sami.

  Ze strony Bastionu życzymy kolejnych lat działalności i wielu projektów, z których mogliby skorzystać wszyscy fani, niezależnie od preferencji względem strony Mocy.
  KOMENTARZE (13)

  Fandom

  IV Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars "Centerpoint"

  2011-10-10 21:38:25 Centerpoint  Już w nadchodzący weekend odbędzie się IV Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars "Centerpoint". Tym razem zmianie uległ dzień, w którym się spotykamy. Wyjątkowo będzie to niedziela, 16 października. Godzina (16:00) i miejsce (Służewski Dom Kultury) pozostają niezmienne.

  W programie przewidziano:
  - przedstawienie aktualności ze świata Star Wars
  - rozgrywki w SW: Miniatures i dyskusja nad propozycją zorganizowania mini-turnieju
  - dalsze ustalenia dotyczące gry RPG
  - ciąg dalszy debaty nad logo naszego fanklubu
  - rozmowy o Gwiezdnych Wojnach i nie tylko

  Jak zwykle zapraszam wszystkich do pojawienia się. Jak zwykle również na nowe osoby czekać będziemy o godzinie 15:45 przed wejściem do centrum handlowego LAND (dokładna lokalizacja), skąd udamy się na miejsce spotkania. Prosimy o punktualność, a osoby chcące samodzielnie dotrzeć do Służewskiego Domu Kultury powinny zapoznać się z jego położeniem.

  Wszelkie pytania można zadawać na naszym forum. Do zobaczenia!
  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  XXXVII Spotkanie TISW

  2011-10-10 17:54:44 TISW

  15 października, w trzecią sobotę miesiąca, odbędzie się XXXVII spotkanie Toruńskiego Imperium Star Wars. Zbieramy się o 12.45 pod pomnikiem Piłsudskiego na placu Rapackiego, następnie na 13.00 udajemy się do klubu Kameleon.

  W programie:
 • Aktualności ze świata Star Wars,
 • Prezentacja gwiezdno wojennych gadżetów, każdy przynosi na spotkanie coś fajnego, unikatowego lub ulubionego ze swojej kolekcji,
 • Omówienie rozwoju sił zbrojnych TISW oraz operacji "Czwarte urodziny".
 • Gry w kalambury, planety-miasta, "Zgadnij kto to?" oraz "Zgadnij kim jestem!".


 • Zapraszamy wszystkich fanów z Torunia i okolic!


  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  37. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

  2011-10-06 19:47:42 SKFSW

  Najbliższe spotkanie fanów Star Wars w Krakowie odbędzie się 15 października. Fani spotkają się, o godzinie 14.00 pod fontanną na Placu Mariackim, skąd udadzą się do Starego Portu.
  W programie m.in.:
 • dodatki z Blu-Ray`a czyli wszystkie usunięte i niedokończone sceny z wszystkich epizodów;
 • "(Nie)trzeźwym okiem komixa";
 • minisy dla chętnych;
 • moc dyskusji.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Krakowa i okolic na spotkanie.

  Temat na forum

  Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars

  KOMENTARZE (7)
 • Fandom

  96. spotkanie wrocławskich fanów SW

  2011-10-03 20:54:48  Motto spotkania: (parafrazując fragment wierszyka Ewy Szelburg-Zarembiny)

  Jesień już, październik, pachną dymy ściernisk  Tym razem kolorowo, bo jesiennie, zapraszamy wszystkich fanów "Gwiezdnych Wojen" na kolejną Imperiadę, czyli 96. spotkanie Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen. Spotkamy się standardowo w trzecią sobotę miesiąca, 15 października o godzinie 11:45 pod Empikiem w Rynku. Stamtąd w samo południe ruszymy do pubo-restauracji "Globetrotter" na rogu ulicy Odrzańskiej i Mostów Pomorskich.

  A co nas czeka na miejscu?

  Nigdy do końca nie wiadomo :) Ale raczej:

  - Wrażenia związane z nowym sezonem The Clone Wars czyli rozmowy kulinarne pt: Dlaczego Wedge nie lubi sushi?

  - Dalsze knowania w sprawie 100-tnego spotkania

  - Polcon 2012 we Wrocławiu - garść wstępnych informacji

  - Naboofaktura - czyli jak się nosi fan SW:

  - plany kostiumowe na "setkę"

  - Projekt Endor cd.

  - ...i tak dalej :D

  Do zobaczenia zatem we Wrocławiu!

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  XIII spotkanie olsztyńskich fanów Star Wars

  2011-10-01 13:20:46

  Informacja dla przesądnych: przegapienie XIII spotkania może przynieść wyjątkowego pecha! Dlatego zaleca się przybyć do olsztyńskiej Planety 11 o godzinie 12 w sobotę 8 października. Na przybyszów czeka jak zwykle kilka punktów programu:

 • niusy z ostatniego miesiąca (Master);
 • Konkurs ze znajomości cytatów filmowych (Darth Kasa);
 • Kasa prezentuje swój stuff.

  Mroźna północ czeka!

  Temat na forum
  KOMENTARZE (6)
 • Loading..