TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

VII Spotkanie Trójmiejskich Fanów

2011-03-31 22:39:23 Padme

9 kwietnia odbędzie się VII spotkanie trójmiejskich fanów Gwiezdnych Wojen. Spotykamy się w Sopocie o 16:30 w głównym budynku kas (na pociągi dalekobieżne a nie skm). Następnie udamy się do pubu "Puzon" , gdzie porozmawiamy jak zwykle o wszystkim i o niczym , a nawet o Star Wars.

KOMENTARZE (10)

Fandom

Relacja z Pyrkonu 2011

2011-03-31 22:29:18

W miniony weekend w Poznaniu miał miejsce jeden z największych konwentów w Polsce - Pyrkon. Edycja 2011 przyniosła redakcji kilka przemyśleń i spostrzeżeń, którymi chciałaby się podzielić z innymi fanami. Tak więc, nie przedłużając. Zapraszamy do przeczytania:

Bastionowej Relacji z Pyrkonu 2011
KOMENTARZE (4)

Fandom

Pyrkon 2011 – wiadomości organizacyjne

2011-03-24 07:50:13 Pyrkon

Już jutro rozpoczyna się największy w Polsce konwent fantastyczny Pyrkon 2011. W tym roku impreza przenosi się z poznańskiego Dębca na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Konwent potrwa od piątku od godziny 16:00 aż do niedzielnego popołudnia. Zapraszamy was na serię informacji praktycznych dla każdego, kto ma zamiar w ten weekend pojawić się w Poznaniu.W tym roku na Pyrkonie oprócz tradycyjnych już w Poznaniu opasek na rękę należy zwrócić szczególną uwagę na identyfikatory. Każdy z nich posiada na spodniej stronie kod kreskowy, którego używamy przy przejściu przez elektroniczne bramki ustawione we wszystkich wejściach na teren MTP. Jeśli nie „odbijecie się” kodem z identyfikatora, bramka Was po prostu nie przepuści oraz zwrócicie na siebie uwagę ochrony. Pamiętajcie zatem, żeby szczególnie uważać na swoje identyfikatory, bo bez nich nie wejdziecie na teren Pyrkonu!

Przepraszamy za tę niedogodność i zmuszanie Was do zaprzątania sobie głowy kolejną sprawą - są to jednak wymogi MTP i wszyscy musimy ich przestrzegać.


Pyrkon to nie tylko spotkania z pisarzami, gry, imprezy w klubach, cosplay i koncerty! To także możliwość spotkania prawdziwych bohaterów rodem z Gwiezdnych Wojen! Nie wierzysz? To odwiedź nas w sobotę lub niedzielę o 12:00 i daj zrobić sobie zdjęcie z prawdziwymi szturmowcami Imperium! Codziennie gwardia i bohaterowie Gwiezdnej Sagi będą czekali na Ciebie przed wejściem do budynku 14B! Zdjęcia znajdą się w naszej oficjalnej PyrGalerii!


Moi drodzy, jak zwykle mamy dla was ostatnie udogodnienia jakie wam się przed konwentem przydadzą. Na stronie dostępna jest mapka konwentu w formacie PDF. Możecie się wstępnie orientować gdzie co znajdziecie w okolicy konwentu, a także jak na konwent dotrzeć (jeśli wideo-paragrafówka z poprzedniego newsa wam nie pomogła).

Na stronie znajdziecie także program już ułożony w tabeli. Nic prostszego jak wydrukować i pozaznaczać punkty programu wcześniej upatrzone, co by ich na konwencie nie przegapić!Na koniec trochę o miejscu, w jakim odbędzie się Pyrkon czyli Międzynarodowych Targach Poznańskich i akredytacji na konwent.

Pyrkon 2011 będzie miał miejsce w dwóch pawilonach centrum konferencyjnego oraz szkole licealnej:

 • Budynek A: Centrum Konferencyjne MTP- wejście od ulicy Śniadeckich, Pawilon 8A, ul. Głogowska 14 (budynek główny) - Pierwszy pawilon - 8A to sale prelekcjne ale również większe sale, w których będą miały miejsce wielkie figurkowe bitwy, pojedynki w Magic: The Gathering a także rozgrywki we wszelkiej maści gry planszowe.
  W tym budynku należy się zaakredytować po przybyciu na konwent.
 • Budynek B: Centrum Konferencyjne MTP- wejście od ulicy Śniadeckich, Pawilon 14B, ul. Głogowska 14 (drugi budynek programu) - Pawilon 14B oferuje ponad 20 sal, które przeznaczymy na sale prelekcyjne, RPGralnie, Green Room, DDR i karaoke.. Do tego znajdziecie tam stoiska naszych sponsorów, sklepik z nagrodami i parę niespodzianek!
 • Budynek C: Liceum Ogólnokształcące nr 2, ul. Matejki 8/10 (szkoła noclegowa) - Trzeci budynek to budynek przeznaczony niemalże w całości na noclegi. Postanowiliśmy jednak i tam umieścić nieco programu, pozwalając Wam na obserwowanie Graczy prezentujących się w specjalnie przygotowanych strojach. UWAGA! W tym budynku nie będzie można dokonać akredytacji - osoby przybyłe na konwent prosimy o udanie się w pierwszej kolejności do Budynku A.

  Jeżeli ktoś ma większe wymagania co do noclegu, powinien zajrzeć tutaj.

  Szczegółowy cennik akredytacji:
 • akredytacja trzydniowa: 35 zł
 • akredytacja jednodniowa - piątek: 20 zł
 • akredytacja jednodniowa - sobota: 25 zł
 • akredytacja jednodniowa - niedziela: 15 zł

  Ze względów bezpieczeństwa osoby przy akredytacji zostaną poproszone o podanie imienia, nazwiska oraz wylegitymowanie się dokumentem tożsamości. Osoby nie wyrażające zgody na pobranie swoich danych mogą nie zostać wpuszczone na teren konwentu. Dane osobowe zostaną wykorzystane wyłącznie na potrzeby konwentu. Każdy przebywający na terenie konwentu będzie zobowiązany do posiadania przy sobie opaski i podpisanego identyfikatora. Osoby nie posiadające opaski i identyfikatora będą usuwane z terenu kowentu. Ponadto osoby niepełnoletnie zobowiązane są okazać przy akredytacji zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w konwencie wraz z jego kontaktowym numerem telefonu.


  Wzór oświadczenia!  Dla przypomnienia, w tym newsie znajdziecie starwarsowe punkty programu jakie czekają Was na Pyrkonie.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (4)
 • Fandom

  34. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

  2011-03-19 19:41:46 SKFSW

  Najbliższe spotkanie fanów Star Wars w Krakowie odbędzie się 26 marca. Fani spotkają się, później niż zazwyczaj, o godzinie 15.00 pod fontanną na Placu Mariackim, skąd udadzą się do Starego Portu.
  Głównym tematem spotkania będą sprawy organizacyjne związane ze zbliżającymi się krakowskimi konwentami: Game Fusion (15-17.04.2011) oraz Krakonem (30.06.2011 - 03.07.2011).

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Krakowa i okolic na spotkanie.

  Temat na forum

  Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars

  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Starwarsowe punkty programu na Pyrkonie 2011

  2011-03-19 09:46:16 Pyrkon

  Na oficjalnej stronie konwentu Pyrkon 2011 zaprezentowano program godzinowy imprezy, znajdziecie go w tym miejscu. Dla fanów Star Wars nie jest on zbyt atrakcyjny, ponieważ składa się z małej ilości gwiezdnowojennych punktów programu. Nie ma też typowego bloku Star Wars – jak to było w zeszłym roku. Poniżej prezentujemy pukty programu związane z Gwiezdnymi Wojnami na Pyrkonie 2011, konwencie który odbędzie się w przyszły weekend w Poznaniu.  Sala Konkursowa 1

  piątek 16:00 - Hardcorowy Konkurs Obrazkowy Star Wars - Mephisto
  Potrafisz odróżnić jednego wookieego od drugiego na podstawie kępki sierści? Hutt w okularach nie stanowi dla ciebie niezwykłego widoku? Przyjdź i sprawdź swoją znajomość różnorakich grafik z przewodników, podręczników RPG oraz Insiderów, by wygrać garść PyrFunciaków!

  Sala Multimedialna 2

  sobota 15:00 - Darth Vader - Mroczny Lord Sithów czy ofiara losu? - Bartek „Burzol” Burzyński, Łukasz „Nestor” Woźny
  W Starej Trylogii poznaliśmy Dartha Vadera od jego najmocniejszych stron. Był nieustępliwym czarnym charakterem, który nie cofnął się przed niczym, by osiągnąć zamierzony cel. Jednak kolejne tytuły Expanded Universe wypaczyło ten wizerunek. Jak do tego doszło i czy możliwa jest restauracja potęgi Vadera w oczach fanów? Punkt programu prowadzony na zasadzie panelu dyskusyjnego.

  sobota 16:00 - Historia LEGO Star Wars - Maciej „FoolECK” Fulko
  Czy pamiętasz jeszcze czasy, kiedy twój język przyklejał się do szyb sklepowych na sam widok najnowszych zestawów LEGO? A może do dzisiaj miewasz ochotę rozsypać klocki po podłodze i zanurzyć się w wirze zabawy, popuszczając przy tym wodze fantazji? Niech konwentowa wystawa klocków pozwoli na nowo odczuć ekscytację z dzieciństwa, a ja zadbam o wiedzę teoretyczną na temat jednej z najwspanialszych serii wypuszczonych przez duńską korporację - LEGO Star Wars.

  sobota 17:00 - Konwenty są niekanoniczne - dyskusja o kanonie Star Wars - Bartek „Burzol” Burzyński, Łukasz „Nestor” Woźny
  Kanon, czyli pełna chronologia Gwiezdnych Wojen łącząca ze sobą filmy, książki, komiksy, gry i co tylko jeszcze stworzono, a wszystko pogodzone w jednym uniwersum. Ale czy na pewno? Co z serialami telewizyjnymi o Ewkoach? I co z nowymi Wojnami Klonów? I czy kluczem do wszystkiego jest tajemnicza teczka George`a Lucasa? Zapraszamy na dyskusję.

  sobota 18:00 - Polish Garrison – Jak to jest zrobione? - Aleksandra „Lady Sandman” Świst, Przemysław „Jok” Grzesiak, Adam „Yularen” Santorski
  Polistyren, włókno szklane i aluminium to wbrew pozorom nie lista zakupów do tuningu samochodu, ale podstawowe materiały używane do tworzenia kostiumów z Gwiezdnych Wojen. Szturmowcy, oficerowie, Tuskeni a nawet sam Lord Vader korzystali z nich już dawno, dawno temu, w odległej galaktyce. Dziś stosują je żołnierze Polish Garrison, polskiej placówki międzynarodowego klubu kostiumowego Legionu 501., którzy chętnie powiedzą Ci, w co tak naprawdę ubiera się Galaktyczne Imperium. Przyjdź i poznaj kostiumy od podszewki, a także zobacz kulisy działalności Polish Garrison w Polsce.

  Sala Konkursowa 2

  sobota 20:00 - Konkurs wiedzy o LEGO Star Wars - Maciej "FoolECK" Fulko
  Pamiętasz rok, w którym zadebiutowała seria LEGO Star Wars? Był(a)byś w stanie wymienić, ile wariantów figurek Hana Solo powstało do tej pory? Wiesz, z ilu elementów składa się największy starwarsowy zestaw? Jeśli choć raz z twoich ust padła odpowiedź "tak", oznacza to, że wiesz co nieco o klockowych Gwiezdnych Wojnach. Jednak jeśli jesteś zielony(a)... odsyłam do dalszego studiowania informatora, a nuż znajdzie się coś pomocnego i wartego uwagi ;].

  Kącik dla początkujących

  sobota 21:00 - Kalambury Star Wars dla NooBów - Paweł "Pamelson" Kurpiel
  Przekonaj się kto najlepiej pokaże X-wing`a lub Droideka. Zapraszamy zarówno starych nerdów z encyklopediom uniwersum SW w głowie jak i zwykłych entuzjastów gwiezdnej sagi.

  Sala RPG 1

  niedziela 14:00 - Gwiezdne Star Wars - wprowadzenie do systemu - Ziemowit „Zvir” Żwirbliński
  Przez wiele lat jedynym źródłem tzw. "kanonu" Star Wars była gra RPG publikowana przez West End Games, czyli tzw. Star Wars D6. George Lucas miał na tyle wysokie mniemanie o materiałach do erpega, że kazał T. Zahnowi trzymać się sourcebooków przy pisaniu "Trylogii Thrawna"! System Star Wars D6 odszedł w niepamięć i najwyższa pora, aby polskiemu fanowi Gwiezdnych Wojen powiedzieć co nie co o tym pierwszym, historycznym, "true" obliczu Star Wars RPG. Lepiej weźcie ze sobą dużo "kaszóstek". I dobre poczucie humoru...


  Temat na forum
  KOMENTARZE (21)

  Fandom

  7. Spotkanie Radomskich Fanów Star Wars

  2011-03-16 15:55:31 JNR

  Jedi Nadiru Radena podesłał nam informacje na temat kolejnego spotkania fanów Gwiezdnych Wojen w Radomiu:

  Jak co trzeci tydzień miesiąca, zapraszamy wszystkich fanów Star Wars z Radomia i okolic na kolejne, już 7. Spotkanie Radomskich Fanów Star Wars znanej także pod nazwą Radomska Eskadra Star Wars. Spotkanie odbędzie się w sobotę 19 marca o godzinie 14:00, w restauracji "Zapiecek" na ul. Piłsudskiego 2.

  W planie spotkania są m.in.:
  * Pogadanka na mniej lub bardziej aktualne gwiezdowojenne tematy.
  * Kalambury Star Wars.
  * Zabawa w Star Wars Miniatures i/lub Star Wars PocketModels TCG.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Radomia i okolic!

  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  LII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2011-03-15 17:24:52 Rzeszowska Akademia Mocy

  W najbliższą sobotę fani z Rzeszowa i okolic będą mieli kolejną okazję do spotkania. Tym razem, znów w Wojewódzkim Domu Kultury przy ul. Okrzei 7, w sali audiowizualnej (na II piętrze). LII Rzeszowskie Spotkanie Fanów Star Wars rozpocznie się o godzinie 16.00. W programie przewidziane są następujące atrakcje:

 • Nowinki ze świata Star Wars;
 • prelekcja „Być fanem Star Wars w Kanadzie”;
 • przeniesiona z poprzedniego spotkania dyskusjo-prelekcja „Star Wars a sztuka”;
 • Wojny klonów;
 • i nie tylko!

  Serdecznie zapraszamy! :)

  Zainteresowanych zapraszamy również na spotkania poświęcone komiksom (godz. 14.00) oraz mandze i anime (godz. 12.00).

  Temat na forum
  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  79. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2011-03-14 21:01:13 Gunfan Sp z o. o.

  Gunfan, ostatnio ma tendencję do tracenia wiary w ludzi, których zna od lat, przypomina fanom Star Wars z województwa Śląskiego, że kolejne spotkanie już niebawem!

  Heja. Równiutko w miesiąc po poprzednim spotkaniu zbieramy się na kolejne. Szczegóły:

  Data: 19 marca;
  Miejsce: Pizzeria „Pod Starym Drzewem”, ul. 3 Maja 38, Katowice;
  Start: 13:00.  W planach... to co zwykle. Bez dodatkowych atrakcji, ale wiecie, że i tak będzie przefajnie. A ja wiem, że Wy wiecie.

  Serdecznie zapraszamy!

  pozdro :*
  Guf  KOMENTARZE (11)

  Fandom

  Garść Pyrkonowych wieści

  2011-03-11 21:54:06 Pyrkon

  Poniżej zamieszczamy kilka interesujących i praktycznych informacji na temat tegorocznego Pyrkonu, pochodzących z oficjalnej strony konwentu.  Podczas Pyrkonu będziecie mogli spotkać postaci wyjęte wprost z produkcji Lucasa - Gwiezdnych Wojen. Szturmowcy, łowcy nagród i Lordowie Sithów przybędą na nasz konwent! Może być pewni, że członków Legionu 501 spotkacie przechadzających się po terenie konwentu - może nawet pozwolą sobie zrobić zdjęcie?

  Dzięki współpracy z Afolami (Adult Fan of Lego), na tegorocznym Pyrkonie będziecie mogli podziwiać najróżniejsze fantastyczne modele zbudowane tylko i wyłącznie z klocków Lego - nieśmiertelnej zabawki dzieciństwa! Wystawa trwać będzie od sobotniego ranka do niedzielnego popołudnia, a Afole z wielką chęcią opowiedzą Wam o swych kolekcjach.

  Drodzy uczestnicy Pyrkonu! Wielu z Was z pewnością skorzysta z gościnności przygotowanej przez nas szkoły noclegowej. Wiemy jednak, że niektórzy cenią sobie ciszę, spokój i prywatność w stopniu ciut większym, niż mogą zapewnić je sale lekcyjne II Liceum Ogólnokształcącego. Oczywiście pomyśleliśmy także o Was! Specjalnie z myślą o uczestnikach Pyrkonu wraz z najlepszymi poznańskimi hostelami przygotowaliśmy specjalne promocje. Więcej informacji znajdziecie w dziale „Noclegi”!
  W pierwszy dzień konwentu (piątek) szkoła noclegowa otworzy się dla was o godzinie 17.00. Powód jest prozaiczny - do podanej godziny trwają tam lekcje. Obecność rycerzy jedi, leśnych elfów i krasnoludów mogłaby niebezpiecznie uatrakcyjnić tamtejsze korytarze i przyczynić się do masowych dezercji z jakże ciekawych zajęć matematyki czy języka tadżyckiego, dlatego też apelujemy o uszanowanie godziny otwarcia szkoły.
  Dodatkowo informujemy, że akredytacja w szkole otwarta będzie tylko w godzinach nocnych.

  Na naszym konwencie odbędą się w tym roku trzy koncerty. Poza - tradycyjnymi już! - Basią "Maskotą" Karlik i Jackiem Kowalskim, wystąpi zespół Percival, rekonstrukcyjny projekt muzyków zespołu Percival Schuttenbach.

  Cosplay, z angielskiego „costume playing”, to rodzaj performance polegającego na odtwarzaniu stroju, akcesoriów i wyglądu postaci pochodzących z gier, filmów, komiksów, książek czy też innej dowolnej formy przekazu. Stroje wymyślone przez siebie są także, jak najbardziej, mile widziane! Zapraszamy na konkurs Cosplay na Pyrkonie 2011! Wymagane wcześniejsze zapisy (do 20 marca).
  Szczegóły i formularze zgłoszeniowe na podstronie: Cosplay.  Temat na forum
  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  LXXXIX spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

  2011-03-11 12:57:01

  Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników Gwiezdnej Sagi na 89. spotkanie Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen. Jak zwykle spotkamy się w trzecią sobotę miesiąca – 19 marca o godzinie 11:45 pod Empikiem w Rynku. Stamtąd o godzinie 12:00 wyruszymy do knajpy „Globetrotter” na rogu ulicy Odrzańskiej i Mostów Pomorskich. W planie mamy:

  * Podsumowanie ledwo co minionego konwentu CoolKon 5 i naszych wrażeń

  * Szeroko pojęte plany na przyszłość – wizja spotkań do końca roku

  * Luty 2012 – czyli Epizod I w kinach oraz setne spotkanie Wrocławskiego Fanklubu

  * Liga Sabacca – ciąg dalszy

  * Liga Szachów Star Wars – podejście drugie

  * LARP’y kostiumowe we Wrocławiu – co dalej?

  * …i wiele, wiele innych

  Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia we Wrocławiu!

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  IX spotkanie Kolbuszowskiego Fanklubu Star Wars

  2011-03-10 11:23:00 Kolbuszowski Fanklub SW


  "Po lutowej przerwie, Kolbuszowski Fanklub jest coraz bliżej jubileuszowej dziesiątki i zaprasza na dziewiąte spotkanie wszystkich fanów z okolicy. Odbędzie się ono w sobotę, 12 marca. Początek tradycyjnie już na kolbuszowskim rynku, o godzinie 15:00, potem zaś razem udamy się do pobliskiej pizzeri Soprano by zrealizować punkty programu...:

 • „Komiks, który warto przeczytać”;
 • quiz wiedzowy; kalambury;
 • rozmowy o Gwiezdnych Wojnach.

  Zapraszamy! :)"


  Temat na forum
  KOMENTARZE (3)
 • Fandom

  XL Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2011-03-09 20:00:37 Łódzki Fanklub SW

  Zbliża się wielkimi krokami, a Ty młody adepcie Mocy, szturmowcu oraz istoto z galaktyki oddalonej lata świetlne, przed tym nie uciekniesz, lecz możesz wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu. Oto przedstawiamy 40. Spotkanie Łódzkich Fanów Star Wars, które będzie miało miejsce 12 marca w Łódzkim Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18. Start godzina 15 w sali 408. Zachęcamy także do śledzenia nas na forum, youtube oraz na profilu facebookowym. Wasze wsparcie ma dla nas znaczenie. Serdecznie zapraszam!

  Przewidywany program dnia:
  • Projekcja jednego z filmów wybranych przez członków spośród sześciu części Gwiezdnych wojen;
  • Zakończenie kampanii RPG „Objawienie przywódcy” by Roan;
  • Pokaz walki na miecze świetlne + metal-cover Marszu Imperialnego;
  • Robot Chicken III po raz kolejny;
  • Dyskusje i narzekania wszelakie;
  • Star Wars Miniatures i Star Wars TCG;

  oraz mnóstwo innych atrakcji, które nie znajdziecie nigdzie…

  Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.

  Serdecznie zapraszamy!
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Panel Star Wars na Grojkonie

  2011-03-09 15:08:35  Już w najbliższy weekend w Bielsku-Białej rozpocznie się kolejna edycja konwentu fantastycznego pod nazwą Grojkon. Więcej informacji na temat samego konwentu znaleźć mogliście w tym newsie. tym razem mamy natomiast przyjemność zaprezentować informacje na temat punktów programu z bloku Star Wars, które odbędą się na imprezie.

  "Za mundurem - trup kładzie się sznurem" (Przemysław "Jok" Grzesiak)

  Prezentacja Imperial Officer Corpse i Imperial Gunner Corpse - dwóch Detachmentów wchodzących w skład Legionu 501. Jak wiadomo Imperium to nie tylko jednostki szturmowe. Oprócz charakterystycznych białych zbroi w filmie widzimy jednostki w mundurach i kombinezonach. Jak zrobić taki strój i jakie sekrety ukrywają te uniformy dowiecie się właśnie z tej prelekcj.

  "Panel dyskusyjny: Legiony sposób na życie" (Przemysław "Jok" Grzesiak, Adam "Yularen" Santorski)

  Oba Legiony: 501 i Rebel Legion od kuchni. Czyli jak hobby staje się sposobem na życie. A chodzenie w kostiumie to nie tylko lans, to także pomoc innym, dobra zabawa i możliwości poszerzenia własnych horyzontów. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania w myśl zasady: "Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale baliście się zapytać".

  "Ty, a gdyby te dwie rzeczy skleić razem?" (Przemysław "Jok" Grzesiak, Kacper "MrFett" Stanicki)

  Klasyczna trylogia urzekła nas tym, że większość jej efektów specjalnych to modele i kostiumy wykonane ręcznie. Okazuje się, że większość kostiumów wykorzystuje elementy znane nam z codziennego życia. Dowiecie się więc między innymi z czego był komunikator Qui-Gona i gdzie Darth Vader ma kawałek ogrodowego węża.

  Konkurs z muzyką Star Wars (Michał "YangObi" Żołyński)

  "Gwiezdne wojny" to nie tylko historia, bohaterowie oraz efekty specjalne, to też muzyka która została napisana przez wspaniałego kompozytora Johna Williamsa. Jeżeli uważasz, że masz słuch, lub też go nie masz, bo słoń nadepnął ci na ucho, ten konkurs jest właśnie dla ciebie. Każdy może spróbować i wygrać. W finale, możecie spodziewać się wszystkiego. Czy będziesz na tyle odważny?

  Konkurs Wiedzowy Dla Najmłodszych

  Droga do potęgi prowadzi przez wiedzę, a droga na obóz Fanów Odległych Galaktyk... poprzez konkurs wiedzowy :) Chcesz sprawdzić swoją znajomość świata Star Wars? Uważasz, że znasz na pamięć obie trylogie oraz The Clone Wars? Sprawdźmy to! Tylko w tym konkursie do wygrania rabaty na obozy Fantastyczne... i nie tylko.

  LARP "Docking Bay 66"

  Budzisz się z olbrzymim bólem głowy w opuszczonym hangarze, gdzieś pośród wydm Tatooine, nie pamiętasz nic, kim jesteś, skąd przybyłeś, ani po co... ale nie jesteś przecież sam, pośród masywalających się bezładnie części statków, ścigaczy czy kanonierek, odnajdujesz wzrokiem pozostałych czterech towarzyszy niedoli... od tego momentu, czeka cię bezustanna walka... o przetrwanie i poznanie tajemnicy kim tak naprawdę jesteś!
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Nowe dowództwo Polish Garrison

  2011-03-06 14:43:44 Polish Garrison

  "Ostatnie tygodnie lutego upłynęły w Legionie 501. pod znakiem wyborów na nowego dowódcę na szczeblu lokalnym i międzynarodowym. Z dniem 1 marca 2011 r. stanowisko Legion Commanding Officera objął Kristen ‘Kris’ R Kuipers (RC 6247) z Georgia Garrison. Polskie oddziały Imperium poprowadzi w tym roku Adam ‘Yularen’ Santorski (ID 8098) z Warszawy.

  Po pokonaniu dwóch rywali przewagą kilkuset głosów Albina Johnsona na stanowisku dowódcy Legionu zastąpił Amerykanin, Kristen ‘Kris’ R Kuipers. W ogólnolegionowym głosowaniu wzięło udział 2540 członków, co stanowi nieco ponad 50% aktywnych żołnierzy Legionu 501. Znacznie lepiej prezentowały się statystyki w polskim oddziale Galaktycznego Imperium - na 48 aktywnych członków Polish Garrison w głosowaniu wzięło udział 35 osób (niemal 73% całości). Nowy dowódca polskiego garnizonu, Adam 'Yularen' Santorski (ID 8098), zdobył 28 głosów.

  W sprawowaniu funkcji nowemu dowódcy pomoże czteroosobowa kadra zarządzająca w składzie:
  - XO (Executive Officer – zastępca dowódcy) - Piotr ‘Falcon’ Bereza (TB 8484)
  - GPRO (Garrison Public Relations Officer – osoba odpowiedzialna za PR garnizonu i kontakty z otoczeniem) Aleksandra ‘Lady Sandman’ Świst (TB 8701)
  - GML (Garrison Membership Liaison – osoba odpowiedzialna za rekrutację nowych członków i doradztwo w zakresie tworzenia kostiumów) Kacper ‘MrFett’ Stanicki (SL 2944)
  - GWL i GWM (Garrison Web Liaison i Garrison Webmaster – osoba odpowiedzialna za stronę internetową garnizonu i profile członków na www.501st.com) Mariusz ‘Łysy’ Stormowski (TD 1408)

  Ze względu na decyzję o braku powołania w tym roku osób odpowiedzialnych za funkcje GEC (Garrison Event Coordinator – koordynator eventów) oraz GCR (Garrison Charity Representative – koordynator działalności charytatywnej), obowiązki te przejmą wspólnie dowódca garnizonu i jego zastępca.

  Serdecznie gratulujemy nowemu dowództwu i życzymy samych sukcesów w imperialnej ekspansji na polskich ziemiach!"

  Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy jak najwięcej sukcesów :)
  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  XXX Spotkanie TISW

  2011-03-06 10:47:35

  Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejne, tym razem XXX spotkanie fanów gwiezdnej sagi w Toruniu. Tym razem wyjątkowo spotykamy się w drugą sobotę miesiąca, ze względu na dwa konwenty na które wybierają się członkowie fanklubu. Spotykamy się tradycyjnie o 12:50 pod pomnikiem Piłsudskiego/Stalina/Pellaeona, skąd wyruszymy do klubu Kameleon. A w programie:

 • Dalsze plany na StarForce 2011,
 • Wyjazdy na konwenty Fantasmagoria i Pyrkon 2011,
 • Aktualne wydarzenia w uniwersum,
 • Star Wars wracają do kin. Dobra, czy zła wiadomość?
 • Gry i zabawy, rozmowy o Star Wars i nie tylko.


 • Zapraszamy wszystkich chętnych!

  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  VI spotkanie olsztyńskich fanów Star Wars

  2011-03-05 15:22:05

  12 III jak zwykle o godzinie 12 w olsztyńskiej Planecie 11 odbędzie się kolejne, szóste spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen z Warmii, Mazur i nie tylko. Oto atrakcje przewidziane na to wydarzenie:
 • przedstawienie istotnych niusów z miesiąca (Master of the Force);
 • prelka o Komandosach Republiki – historia, członkowie, wyposażenie (Ariando);
 • konkurs obrazkowy (Darth Kasa).
  Ponadto w programie zachęta do wyjazdu na Pyrkon i namawianie uczestników spotkania do stworzenia loga.

  Zapraszamy do Olsztyna!

  Temat na forum
  KOMENTARZE (2)
 • Loading..