TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Spotkanie warszawskiego fanklubu Star Wars "Centerpoint"

2011-07-30 22:35:49 TheMichal


Dla fanów z Warszawy i okolic mamy dobrą wiadomość, otóż jak informuje nas TheMichal, już 6 sierpnia o godzinie 16:00 w Służewskim Domu Kultury (ul. Puławska 255) odbędzie się spotkanie warszawskiego fanklubu Star Wars "Centerpoint".

Oto plan spotkania:
 • prelekcja poświęcona historii Sithów
 • nauka gry w Star Wars Miniatures
 • inna gra planszowa - niespodzianka
 • rozmowy na tematy związane z Gwiezdnymi Wojnami
 • ustalenia dotyczące przyszłej działalności fanklubu
Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony "Centerpoint" lub bezpośrednio do TheMichala (GG: 2267838)
KOMENTARZE (6)

Fandom

Endor 2011

2011-07-30 00:17:57 Banita

Znany i lubiany Banita zaprasza na dziewiątą już odsłonę legendarnego meetingu fanów, czyli Endor. Tegoroczna edycja, która zarazem jest przedostatnią odsłoną, odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia w Pilchowicach.

Standardowo będzie ognisko wraz z kiełbaskami oraz duże ilości fanów Star Wars naraz, dzięki czemu można liczyć na całonocne rozmowy dotyczące.. tak, tak Gwiezdnych wojen!

Wszystkie chętne osoby powinny zabrać ze sobą jakieś kiełbaski, chleb, bułki, co nie co do picia oraz co najważniejsze dobry humor! Cena uczestnictwa w konwento-ognisku Endor 2011 wynosi zaledwie 10 PLN (w cenie biletu koszt wynajem terenu, ogień, ciepła zupa, poranna czarna kawa).

Początek już 13. sierpnia o godz. 16:00! :)

Temat na forum
KOMENTARZE (6)

Fandom

22. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

2011-07-27 18:20:48 Łódzki Fanklub SW

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi odbywa się co roku w październiku. To największa tego typu impreza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, na którą przyjeżdża kilka tysięcy uczestników z kraju i zagranicy. Przyciąga ich do Łodzi wiele rzeczy – od możliwości spotkania najsłynniejszych twórców komiksowych, przez zakupy na stoiskach targowych, udział w warsztatach twórczych i zwiedzanie wystaw, po zabawę na festiwalowych imprezach. Festiwal odbywa się w Łodzi od 1991 roku.

W tym roku mamy przyjemność zaprosić Was na jego 22 odsłonę w dniach 30 września 2011 - 2 października 2011 w Łódzkiego Domu Kultury, ul. Traugutta 18 oraz Textilimpex’u. Po raz kolejny powstanie Blok Gwiezdno-wojenny, ale w tym roku macie możliwość stworzenia programu samodzielnie. Na wasze zgłoszenia czekamy do 21 sierpnia 2011 zgodnie z poniższym formularzem:

Imie Nazwisko(i ew. ksywka):
Nazwa punktu programu:
Krótki opis punktu do informatora:
Ilość jednostek prelekcyjnych(1j=45min.):
Wymagany sprzęt:
Inne Uwagi i zastrzezenia:

Wejściówka na imprezę wynosi w karnecie 15zł. Za pomoc przy tworzeniu bloku jednego punktu programu wynosi ona 5zł przy dwóch gratis! Do odbioru na miejscu.

Wasze zgłoszenia prosimy przesyłać na adres eventyLFSW at gmail.com w temacie wpisując Zgłoszenie 22.MFKiG


Ponadto w ramach festiwalu przewidziane jest:
 • kilkudziesięciu autorów z Polski i zagranicy w tym: argentyński rysownik Eduardo Risso (100 Naboi, Batman, Spider-Man, Chicanos, Ja Wampir)!
 • amerykański scenarzysta Brian Azzarello (100 Naboi, Hellblazer, Batman, Loveless, Banner)!
 • kilkanaście ekspozycji (w tym multimedialna wystawa łącząca komiks i gry flashowe, przygotowywana z Karolem Konwerskim i Mateuszem Skutnikiem z Pastel Games),
 • warsztaty dla twórców,
 • strefa gier wideo,
 • strefa Manga Corner,
 • strefa dla dzieci,
 • Sympozjum Komiksologiczne,
 • konkursy, rysowanie na żywo, wybory rysunkowej Miss Festiwalu, autografy, prelekcje i wiele innych atrakcji.

7. edycja międzynarodowych warsztatów komiksowych City Stories - tym razem z artystami z Belgii (www.citystories.eu).

Trwa także festiwalowy konkurs na krótką formę komiksową. Termin nadsyłania prac mija 31.08.2011
KOMENTARZE (5)

Fandom

Co porabiają imperialni?

2011-07-26 20:53:14 Polish Garrison

Zaglądając na stronę Polish Garrisonu możecie przekonać się czym w ostatnim czasie zajmowali się jego członkowie, jakie miejsca odwiedzili i jak propagowali Gwiezdne Wojny.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi relacjami z następujących imprez:
 • Fanstok w Białymstoku (4-5.05.2011 r.),
 • Weekend Star Wars w Legolandzie w Günzburgu (4-5.06.2011 r.),
 • Krakon w Krakowie (30.06. – 03.07.2011 r.),
 • Wielki Koncert Muzyki Filmowej w Warszawie (12.06.2011 r.), z udziałem Eagle Base.

  Zapraszamy do lektury!
  KOMENTARZE (0)
 • Fandom

  XII spotkanie Kolbuszowskiego Fanklubu Star Wars

  2011-07-26 12:21:55 Kolbuszowski Fanklub SW


  W Kolbuszowej szykuje się jubileuszowe spotkanie, fani będą świętować pierwsze urodziny spotkań.
  W sobotę 30 lipca br., o godzinie 15.00 na kolbuszowskim rynku spotkają się miłośnicy Gwiezdnych Wojen, by następnie udać się do pizzeri Soprano. Jak obiecują organizatorzy, w programie znajdzie się wiele atrakcji.

  Serdecznie zapraszamy! I życzymy powodzenia kolbuszowskim fanom w organizacji kolejnych spotkań :]

  Temat na forum
  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  X Spotkanie TSFSW "Ackbar"

  2011-07-20 20:09:47 Padme

  23 lipca odbędzie się X spotkanie Trójmiejskiego Stowarzyszenia Fanów Star Wars ,,Ackbar,,. Spotykamy się w Sopocie o 16:30 w głównym budynku kas (na pociągi dalekobieżne a nie skm). Następnie udamy się do pubu "Puzon". W planach oprócz rozmów o SW , m.in wspominki z Dni Fantastyki oraz luźne dywagacje na temat powoli zbliżających się I urodzin naszego fanklubu.

  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  10. Spotkanie Radomskich Fanów Star Wars

  2011-07-20 19:58:33 Jedi Nadiru Radena

  Jak donosi znany i lubiany Jedi Nadiru Radena:

  "Po blisko miesięcznej przerwie Radomska Eskadra Fanów Star Wars ponownie wylatuje na wspólną misję bojową – tym razem jednak jej celem nie będzie sam Radom, lecz inne, „nieco” większe miasto, Warszawa. Jubileuszowe, dziesiąte spotkanie fanów z Radomia odbędzie się, jak przystało na eskadrę, wyjazdowo (czy raczej: wylotowo), na konwencie fantastyki Avangarda 007.

  Nie będzie to oczywiście typowe spotkanie, raczej wspólne, szeroko pojęte konwentowanie, składające się m.in. z długich, niekoniecznie gwiezdnowojennych, dyskusji w trakcie podróży w obie strony. A kiedy się owo spotkanie odbędzie? W sobotę 23 lipca, oczywiście na terenie centrum konwentowego a.k.a. budynku Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego przy ul. Nowoursynowskiej 159. Więcej informacji na temat samego konwentu znajdziecie pod tym linkiem, a zainteresowanych wspólnym wyjazdem z Radomia prosimy o kontakt z Jedi Nadiru Radeną (nadiru[at]o2.pl)."

  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  LV Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2011-07-18 19:43:26 Rzeszowska Akademia Mocy

  Mija pięć lat od pierwszego spotkania fanów Gwiezdnych Wojen w Rzeszowie. W najbliższą sobotę (23.07.2011r.) spotkamy się 55. raz. Tym razem o godzinie 17.00 zbierzemy się na rzeszowskim rynku, pod studnią, by następnie udać się do jednego z pobliskich lokali. W programie przewidziane są następujące atrakcje:

 • różne gwiezdnowojenne różności;
 • nowinki ze świata Star Wars;
 • gry, zabawy;
 • i nie tylko!

  Serdecznie zapraszamy! :)

  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)
 • Fandom

  83. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2011-07-17 14:20:47 mgr Paweł "Gunfan" K.

  Człowiek od planowania spotkań fanowskich na śląsk przesyła krótki i zwięzłe info dotyczące kolejnego spotkania:

  "Ejo. Kolejne ślunskie spotkanie się zbliża, więc szykujcie się. Wiem, że są wakacje i się wyjeżdża tu i tam, ale wiem też, że SŚFSW jest dla Was ważniejsze niż inne rozrywki. Prawda?

  Data: 23 lipca;
  Miejsce: Pizzeria "Pod Starym Drzewem", ul. 3 Maja 38, Katowice;
  Start: 13:00.

  Mapka:

  Planów specjalnie nie mamy, ale pewnie powspominamy sobie Dni Fantastyki 2011, coby podrażnić tych, co nie pojechali.

  Serdecznie zapraszamy!"

  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Polish Garrison laureatem Śląkfy 2010

  2011-07-13 20:15:31 Polish Garrison

  Działalność polskiego oddziału 501. Legionu została doceniona. Polish Garrison otrzymał od najstarszego działającego w Polsce klubu fantastyki - Śląskiego Klubu Fantastyki Śląkfę w kategorii Fan Roku za rok 2010.
  Śląkfa jest to polska nagroda fantastyczna przyznawana od 1984 przez Śląski Klub Fantastyki. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: Twórca Roku, Wydawca Roku, Fan Roku.

  Więcej na ten temat możecie przeczytać na stronie Polish Garrisonu. Natomiast zdjęcia z wręczenia nagrody znajdziecie w tym miejscu.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :]


  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Konkurs o "Mrocznym widmie" na Ossusie

  2011-07-10 22:05:35 Biblioteka Ossus

  Dziś na Bibliotece Ossus wystartował kolejny konkurs - tym razem związany z Mrocznym widmem. Polega on na rozbudowie zasobów Biblioteki poprzez pisanie nowych lub poszerzaniu już istniejących haseł związanych w jakiś sposób właśnie z Epizodem I, czyli takich, które dotyczą pojawiających się tam postaci, statków, wydarzeń i innych zagadnień.

  Jury jak zwykle skupi się na aspektach poprawności językowej i merytorycznej, właściwego zastosowania elementów składni Wiki, ilości zawartych w hasłach informacji i wszelkich innych istotnych kwestiach. Konkurs trwa od dzisiaj do dnia 31 sierpnia, do godziny 0:00 (do północy). Wyniki zostaną ogłoszone w połowie września. Więcej szczegółów na temat konkursu można znaleźć w tym miejscu na stronie Biblioteki.

  Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie, a także do poszerzania zasobów Biblioteki także po jego zakończeniu.
  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  Wyniki imperialnego konkursu rysunkowego...

  2011-07-08 13:29:32 Polish Garrison

  Na początku czerwca informowaliśmy o konkursie plastycznym organizowanym przez Polish Garrison. Uczestnicy konkursu musieli przedstawić w pracach kim chcieliby być w świecie Gwiezdnych Wojen. W konkursie udział wzięli fani w wieku od 5 do 38 lat. Sześć zwycięskich prac (w dwóch kategoriach wiekowych) możecie zobaczyć na stronie polskiego oddziału 501. Legionu, w tym miejscu.  Pierwsze miejsca obu kategorii wiekowych (do lat 13 – Nikodemok; powyżej lat 13 – Chimajra).

  Pozostałe prace zostaną opublikowane w najbliższym tygodniu.
  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!


  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  XXXIV Spotkanie TISW

  2011-07-05 19:28:08 TISW

  Już 9 lipca odbędzie się XXXIV spotkanie Toruńskiego Imperium Star Wars. Zbieramy się o 11.00 pod pomnikiem Piłsudskiego/Stalina/Pellaeona na placu Rapackiego, skąd samochodami udamy się na Barbarkę. Spóźnialscy jadą autobusem linii nr 27 z Placu Rapackiego do samego końca. Na miejscu, oprócz jedynego w swoim rodzaju towarzystwa fanów Star Wars, dla chętnych czekają takie atrakcje jak park linowy i minigolf. Rozpalimy również grilla, więc prosimy zaopatrzyć się w kiełbaski. W przypadku rzęsistych opadów deszczu spod pomnika udamy się do restauracji Manekin na ul. Wysokiej na Starym Mieście.

  A co na samym spotkaniu:
 • szczegóły dotyczące Starforce 2011,
 • relacja z Dni Fantastyki 2011,
 • nowości ze świata Star Wars,
 • konsumowanie potraw z grilla przygotowanych przez członków fanklubu,
 • Star Warsowe gry i zabawy.


 • Cennik parku linowego:
 • Pętla mała, osoby do 18 roku życia - 15zł
 • Pętla mała, osoby powyżej 18 roku życia - 20zł
 • Pętla mała i duża, osoby do 18 roku życia - 20zł
 • Pętla mała i duża, osoby powyżej 18 roku życia - 25zł • Zapraszamy wszystkich fanów z Torunia i okolic!

  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  93. spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

  2011-07-05 11:21:51 Wedge  Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników Sagi z Odległej Galaktyki na kolejne, już 93. spotkanie Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen! Ponieważ szaleństwa Dni Fantastyki już są za nami pora wrócić do bardziej kameralnych spotkań, a ponieważ mamy lipiec, czas wybrać się na wakacyjną wycieczkę. Tym razem odwiedzimy zamek Książ w okolicach Wrocławia. Spotykamy się w sobotę 9 lipca o godzinie 9:30. Miejscem zbiórki jest tymczasowy budynek Dworca Głównego PKP. Widzimy się przed wejściem do budynku, po czym na miejscu kupujemy bilet do Świebodzic na pociąg o 10:00. Na miejscu będziemy po godzinie 11, a do samego zamku dotrzemy w okolicach południa. Pozwiedzamy, pobiwakujemy na podzamczu i wrócimy do Wrocławia mniej więcej wieczorem. Koszt biletu PKP to kilkanaście złotych w jedną stronę (normalny), koszt biletu do zamku to 18 złotych (normalny).

  A co w planie? Prócz zwiedzania napewno powspominamy Dni Fantastyki i omówimy plany na drugie półrocze. Będą też szczegóły na temat 100-tnego spotkania w lutym, więc warto się wybrać!

  Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia we Wrocławiu/Świebodzicach/Książu!

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  X spotkanie olsztyńskich fanów Star Wars

  2011-07-02 15:10:06

  9 VII odbędzie się pierwsze wakacyjne spotkanie nerdowskiej części populacji Olsztyna i okolic. Fani z tamtych rejonów spotkają się jak zwykle o godzinie 12 w Planecie 11. W programie sporo gadania:
 • niusy w skrócie (Master);
 • panel dyskusyjny The Clone Wars a kanon (Master);
 • prelekcja o Mandalorianach (Sebastian Kenobi) – prowadzona przez gościa, który zna się na rzeczy.
  Przeprowadzona zostanie również zbiórka chętnych na koszulki spotkaniowe, a miłośnicy pazaaka będą mogli zagrać w tą zacną grę. Do zobaczenia!

  Temat na forum
  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  LXXXII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2011-07-01 22:24:58 SWFSW

  Dni Fantastyki 2011 za nami, zatem fandomowy sezon wakacyjny można uznać za otwarty. W Poznaniu rusza seria letnich Spotkań, a pierwszą odsłoną tego cyklu będzie LXXXII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars, które odbędzie się 9 lipca. Widzimy się tradycyjnie o godzinie 12:15 podczas zbiórki na placu Mickiewicza a potem udajemy do naszego pubu Academic. Z reguły spotkania wakacyjne są prowadzone w luźniejszej atmosferze, tym razem jednak czas na pełną mobilizację i burzę mózgów, gdyż SWFSW zreformuje nieco swoje struktury i obierze nowy wektor. Ale poza knuciem i ustalaniem planów podboju świata będzie też spora doza dobrej zabawy i dyskusji dla każdego fana Gwiezdnych Wojen. W programie Spotkania znajdą się następujące punkty:

 • wspomnienie DFów 2011,
 • przygotowania do Polconu 2011,
 • rozmowa na temat przyszłości technologii 3D w kinach,
 • cyfrowy mistrz Yoda w „Mrocznym Widmie”,
 • zabawa dla ultrasów: „Steve Sansweet - kumpel na zabój” - mini reality show,
 • nowości na rynku wydawniczym w Polsce (komiksy, książki, magazyny!),
 • gry i zabawy, Sabacc, Star Wars Miniatures,
 • różności komiksowe, książkowe, muzyczne i filmowe dla nerdów nie tylko starwarsowych.

  SWFSW Cię potrzebują! Przybądź i baw się razem z nami!


  Temat na forum
  KOMENTARZE (4)
 • Loading..