TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

XLVIII Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars na jarmarku

2011-08-31 17:46:40 Łódzki Fanklub SW

Już w najbliższą sobotę (3.09) odbędzie się 48. Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars. Tym razem spotkanie będzie miało nietypową formę, startujemy od godziny 12:00 z placu Wolności, skąd pomaszerujemy dumnym krokiem żołnierskim w stronę ulicy Piotrkowskiej/Tuwima na której znajdować się będzie stoisko ŁDK/MFK. Od piątku do niedzieli trwać bowiem będzie VIII Jarmark Województwa Łódzkiego na których prezentować się będą wystawcy – gminy i powiaty z całego województwa łódzkiego, regiony partnerskie, Teatr Wielki w Łodzi, Urząd Marszałkowski, Łódzki Dom Kultury czy Poczta Polska. Wystąpią także m.in.: artyści Teatru Wielkiego w Łodzi, zespół Coma, Artful Dodger, DJ Norbi, DJ Charly, DJ Wachu i Grzegorz Turnau wraz z przyjaciółmi. Imprezę patronuje portal Onet.pl, TVP Łódź, Dziennik Łódzki, RadioŁódź czy EchoMiasta. Zaprasza Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Witold Stępień.

Poza oczywiście promocją fanklubu, zorganizujemy pokaz walki na miecze świetle, zachęcimy do gry w SW Miniatures czy SW TCG, przyciągniemy niezapomnianymi motywami z naszej ukochanej sagi oraz zapewnimy rozrywkę na poziomie wysokim i zadawalającym nawet najwybredniejszych. Jak nas znaleźć? Poznacie po charakterystycznych koszulkach z logiem fanklubowym. Możecie podejść, nie gryziemy.Więcej informacji o Jarmarku Województwa Łódzkiego znajdziecie pod tym adresem oraz na profilu Facebookowym. Zachęcamy także do lajkowania naszego fanklubowego fanpage’a.
KOMENTARZE (1)

Fandom

II Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars "Centerpoint"

2011-08-30 23:40:11 TheMichalW pierwszy weekend września zapraszamy wszystkich na II Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars "Centerpoint". Odbędzie się ono w sobotę 3 września o godzinie 16:00. Ponownie gościć nas będzie Służewski Dom Kultury (informacje o jego lokalizacji znajdują się tutaj).

W programie przewidziano:
- przedstawienie aktualności ze świata Star Wars
- nauka gry w Star Wars: Miniatures
- ustalenia dotyczące wyjazdu na StarForce 2011
- rozmowy o Gwiezdnych Wojnach i nie tylko

Zapraszamy wszystkich. Na osoby, które pojawią się po raz pierwszy i obawiają się, że mogą zabłądzić będziemy czekać o 15:45 przed wejściem do centrum handlowego LAND (tutaj), skąd razem udamy się na miejsce. Prosimy o punktualność. Wszelkie pytania zadawać można na naszym forum. Do zobaczenia!
KOMENTARZE (4)

Fandom

Plakat StarForce 2011

2011-08-29 23:12:59 StarForce.eu

Na stronie konwentu StarForce 2011 opublikowany został oficjalny plakat imprezy, jego autorem jest Adam Szary. Dla porównania plakat imprezy z rocznika 2009, znajdziecie go tutaj. Organizatorzy konwentu przy okazji premiery plakatu przygotowali ciekawy konkurs dla fanów, którzy nie wstydzą się pokazać światu swoich spostrzeżeń.Na toruńskim Starym Mieście pojawili się turyści z odległej galaktyki. Latają nad miastem kosmicznymi statkami, jedzą ze smakiem pierniki, a nawet zawładnęli pomnikiem Mikołaja Kopernika.

Czy potraficie wymienić wszystkie akcenty z „Gwiezdnych wojen”, które towarzyszą tej niezwykłej wycieczce? Wypiszcie wszystko co kojarzy Wam się z kosmiczną sagą George'a Lucasa na tegorocznym plakacie zlotu „StarForce” i prześlijcie nam swoje odpowiedzi.

Nagrodą za Wasz trud będzie szansa wygrania bohatera konkursu, czyli plakatu „StarForce 2011”, podpisanego przez naszego gościa specjalnego Jeremy Bullocha (Boba Fett) i przez autora rysunku, Adama Szarego. Ponadto pośród uczestników konkursu rozlosujemy gadżety ufundowane przez partnerów zlotu.

Odpowiedzi swoje ślijcie na adres - tisw@wp.pl.

Wyników konkursu oczekujcie na naszej stronie 12 września.

Organizatorami imprezy są Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Urząd Miasta Torunia.

Zlot współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

(c) 2011 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorizationTemat na forum
KOMENTARZE (9)

Fandom

Bastionowy raport z Dni Fantastyki 2011

2011-08-25 21:09:17

W dniach od 24 do 26 czerwca we wrocławskiej Leśnicy w klimatycznym Centrum Kultury Zamek odbył się konwent Dni Fantastyki 2011 – impreza mająca wysoką renomę w środowisku fanów Star Wars.Komitet Centralny Bastionu po długich i gorączkowych obradach zatwierdził ostatecznie raport w sprawie Dni Fantastyki 2011. Raport został przyjęty zwykłą większością głosów. Z inicjatywy posłów opozycji przed ostatecznym głosowaniem omawiano przyjęcie poprawki zmieniającej brzmienie raportu. Dzięki zakulisowej grze posłowie prawicy uzyskali wymaganą większość i ostatecznie raport KC Bastionu stał się ich narzędziem gry wyborczej. Nie mniej jednak „oficjalnie” raport został nazwany rzetelnym i rzeczowym, choć posłowie koalicji rozważają pozwania raportu w trybie wyborczym. Wybory za pasem, a więc wszystkie chwyty dozwolone.

Kandydaci wszystkich frakcji życzą miłego czytania!

Bastionowy raport z Dni Fantastyki 2011Plotkarski wątek na forum
KOMENTARZE (2)

Fandom

Bilety na Celebration VI

2011-08-23 22:12:15

Na oficjalnej stronie Star Wars Celebration VI pojawiła się opcja zakupu biletów. Na razie tych limitowanych w dwóch grupach Jedi Master i Jedi Knight. Oba to pakiety VIP.

Jedi Master kosztuje jedyne 850 USD. W cenę wliczono - plakietkę, plakat (specjalnie zaprojektowany dla VIPów), pamiątkową książeczkę, specjalne wejście na Exhibit Hall w dodatku zarówno tam jak i do Celebration Store można przyjść pół godziny wcześniej. W Celebration Store dostaniemy własnego asystenta do zakupów (szkoda, że nie na Exhibit Hall), zwłaszcza, że ten asystent może dostarczyć zakupy do hotelu. Dodatkowe kasy w Oficjalnym Sklepie. Specjalne wejście poza kolejką do sekcji z autografami. Każdy dostanie 6 takich wejściówek, niestety autografy nie są wliczone w cenę. Zarezerwowane miejsca w Celebration Celebrity Stage i Digital Stage. Prywatne spotkanie z aktorami z The Clone Wars. Jeden z 50 odręcznych szkiców autorstwa Dave'a Filoniego. Dodatkowa koszulka, kapelusz, 10 % zniżki do Celebration Store oraz możliwość zakupów w Celebration Store już w środę wieczorem.
Przygotowano 50 takich wejściówek.

Jedi Knight to pakiet za 400 USD, ale ograniczony tylko do pierwszych 250 osób. W cenę wliczono wejściówkę, plakat, program, szatnie dla VIPów, wejście dla VIPów, pół godziny wcześniej można pojawić się na Exhibit Hall i w Celebration Store. W Celebration Store możemy skorzystać z szybkiej kasy, dostaniemy 5% zniżki i jeszcze możemy pojawić się w środę wieczorem. Przy autografach mamy 3 wejścia bez kolejki, miejsca zarezerwowano jedynie w Celebration Celebrity Stage. Za to wliczono w cenę także koszulkę.

Jak widać tym razem Orlando przygotowuje się o wiele lepiej do największej imprezy Gwiezdno-wojennej w 2012. Do Celebration VI został praktycznie równo rok. A co do pakietów, szkoda, że w większości dotyczą Celebration Store, miejsca do którego na konwencie wchodzi się może raz. Dla fanów to Exhibit Hall jest zdecydowanie większą atrakcją.
KOMENTARZE (0)

Fandom

Wieści na temat StarForce 2011

2011-08-23 20:25:39 StarForce.eu

Do StarForce 2011 pozostało nam nieco ponad 3 tygodnie! Od pierwszego naszego anonsu na temat konwentu na oficjalnej stronie imprezy pojawiło się kilka interesujących informacji, które z pewnością zainteresują osoby planujące pojawić się w Toruniu w dniach od 9 do 11 września.Pokaz przy fontannie
W tym roku otwarte atrakcje StarForce zaczynamy 9 września w piątek około 21.00 pokazem walk na miecze świetlne przy toruńskiej Fontannie Cosmopolis w wykonaniu członków Toruńskiego Imperium Star Wars oraz toruńskiej grupy Sugata. Pokaz będzie odbywać się po zmroku przy akompaniamencie muzyki towarzyszącej zwykle filmowym pojedynkom. Amatorzy codziennych występów fontanny na pewno nie będą czuli się zawiedzeni.

Nasz specjalny konsultant do spraw bezpieczeństwa już zbadał teren fontanny i zapewnia, że każdy będzie się przy niej bawić dobrze i bezpiecznie.

Games Room
Nowością tegorocznej edycji StarForce będzie komputerowo-konsolowy games room. Do dyspozycji graczy udostępnimy dziesięć komputerów klasy PC i do dziesięciu konsol typu Playstation 3 oraz Xbox. Jak każda atrakcja zlotu, również ta jest w 100% darmowa i dostępna dla każdego chętnego. Stanowiska będą czynne w tych samych godzinach co wystawa.

Zapewniamy, że wszystkie gry będą spod znaku Star Wars. Będzie możliwość spróbowania swoich sił za sterami podracerów znanych z Epizodu I i wzięcia udziału w pojedynku na miecze świetlne lub bitwach, których pole rozświetlane jest ciągłym ogniem z blasterów.

Zapraszamy pasjonatów elektronicznej rozrywki!

Kolekcja LEGO
W tym roku wystawa gadżetów Star Wars powiększy się między innymi o kolekcję modeli LEGO z serii Ultimate Collector Series, które są własnością Kamila Domagalskiego z Kołdowa pod Człuchowem. Kamil jest właścicielem X-winga (1304 elementy), TIE Interceptora (703 elementy), Y-winga (1473 elementy), TIE Advanced Lorda Vadera (1212 elementy), generała Grievousa (1085 elementy) oraz kilku innych modeli. Chcesz dowiedzieć się jakich? Zapraszamy na wystawę do Centrum Targowego PARK, 10 września.Stanowisko gastronomiczne
Podczas całego trwania imprezy w sobotę 10 września 2011 na terenie zielonym przy Centrum Targowym PARK funkcjonować będzie punkt gastronomiczny. Firma Salvadore serwować będzie grillowane potrawy, zimne napoje oraz piwo. Dla posilających się zostaną udostępnione ławy i stoły.

Zapraszamy wszystkich miłośników audiowizualnych wrażeń!

Zlot współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

© 2011 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization


Jeżeli chcielibyście manifestować na FaceBooku swój udział w StarForce 2011, to zapraszamy do odwiedzania i polecania fejsbukowej stronki imprezy!
KOMENTARZE (4)

Fandom

Program na Polconie 2011

2011-08-23 14:47:40 Polcon 2011.

Już w najbliższy czwartek rozpoczyna się tegoroczny Polcon. Ogólnopolski festiwal fantastyki, w tym roku ulokowany w Poznaniu, organizowany przez Klub Fantastyki „Druga Era”, który znany jest z organizacji Pyrkonu, dlatego impreza ponownie odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w pawilonach 8A Centrum Konferencyjnego MTP i 14B Centrum Konferencyjnego MTP, oraz w pobliskim liceum.

Na oficjalnej stronie konwentu można zaplanować szczegółowo swój pobyt na konwencie, bo znajduje się tam już pełen program konwentu. Dla miłośników Gwiezdnych Wojen godne polecenia są następujące punkty programu:

Sala Konkursowa 1 (bud. 7)

pt 10:00 - Multimedialny konkurs gwiezdnowojenny Magda "Cathia" Kozłowska i Konrad "Smok" Maryański
Wiesz wszystko o Gwiezdnych Wojnach? Rozpoznajesz wszystkie okręty po jednym elemencie uzbrojenia? Głosy kolejnych droidów są dla Ciebie tak różne jak Luke`a i Leii? Rozpoznasz Jedi zabitych przez Vadera na obrazku? W takim razie przychodź... ten konkurs jest dla Ciebie!

sob 21:00 - Gwiezdny nokaut 2.5 Marcin "adminus" Sierżant, Monika "Namikoo" Olszańska
Polconowa odsłona znanego z Pyrkonu konkursu pełnego wiedzy i ciekawostek ze świata gwiezdnych wojen oraz bezlitosnej eliminacji przeciwników. Tym razem skupimy się jednak tylko na serialu "Wojny Klonów". Myślisz, że wiesz wszystko o tym okresie w historii "Odległej Galaktyki"? Udowodnij to i zniszcz konkurencję .

Sala Multimedialna (bud. 14b, III p.)

czw 17:00 - Telewizja versus Gwiezdne Wojny Hihnt, Cathia
Kiedy na ekranach kin pojawiła się pierwsza część Gwiezdnych Wojen (tzn. Epizod IV) pewne rzeczy już nie mogły być takie same jak przedtem. Przemysł rozrywkowy zareagował na różne sposoby, w tym całą serią złych kinowych podróbek filmów Lucasa. Telewizja też nie mogła pozostać sama na placu boju i także przygotowała swoje odpowiedzi na gwiezdną sagę. Czasy były kiczowate i dziwne, telewizja nie była medium zbierającym wybitnych twórców, ale kilka z owych produkcji warto przypomnieć i przedstawić. Przygotujcie się na ferie efektów specjalnych wprost z misia Coralgola, które zainspirowały między innymi J. Michaela Straczynskiego do nakręcenia Babilonu 5.

czw 20:00 - Najtańsze kostiumy z uniwersum Gwiezdnych Wojen Adrian "Skrzat" Majchrzak
Wprowadzenie do costuming`owej części fandomu Star Wars. Chcesz zrobić profesjonalną replikę kostiumu z Gwiezdnych Wojen? Zwiększyć poziom swojego nerdostwa? Wstąpić do jednej z międzynarodowych organizacji kostiumowych, 501go Legionu czy Rebel Legionu, ale nie wiesz czy masz wystarczające umiejętności twórcze? Na tej prelekcji dowiesz się jak i z czego, gdzie i przede wszystkim za ile, zrobić swój pierwszy kostium.

sob 14:00 - Rebelia vs Imperium Bartosz Burzyński i Łukasz "Nestor" Woźny
Ten odwieczny konflikt racji i ideałów prawdopodobnie nigdy nie przeminie. Choć w świecie Gwiezdnych Wojen Imperium podpisało traktat pokojowy z Nową Republiką, to niektórzy fani nazywają te wydarzenia czystą manipulacją i wierzą, że pewnego dnia Imperator powróci by ponownie zasiąść na tronie i władać Galaktyką i żadna grupa buntowników nie będzie w stanie mu w tym przeszkodzić. Przyjdź i powiedz po czyjej stronie się opowiadasz!

sob 15:00 - Star Wars TV Bartosz Burzyński Odkryj magiczny świat Gwiezdnych Wojen na ekranie swojego telewizora. Poznaj historię produkcji telewizyjnych Star Wars od lat 70-tych aż do dnia dzisiejszego. Z prelekcji dowiesz się jak zmieniało się spojrzenie na to medium i jak jest jego - świetlana - przyszłość.

sob 17:00 - Ach, to kuszące Imperium Galaktyczne – rzecz o działalności Polish Garrison 501st Legion w Polsce Konrad "Smok" Maryański
Jeśli każdego dnia budzisz się z gorliwym okrzykiem „Long live the Empire” i z utęsknieniem wypatrujesz na porannym niebie Gwiezdnego Superniszczyciela to wiedz… że coś się dzieje! Najwyższy czas zaciągnąć się do Imperium by zaprowadzić pokój i porządek w Galaktyce! Przyjdź i przekonaj się, jak wygląda prawdziwe życie wysłanników Imperatora. Poznaj plany ekspansji Galaktycznego Imperium na Ziemi i dołącz do polskiego oddziału 501st Legion - Polish Garrison. Wypełnij wolę Imperatora i stań po jedynej słusznej stronie konfliktu w Galaktycznej Wojnie Domowej! Imperium Cię wzywa!

Sala naukowa 1 (bud 7)

czw 20:00 - Pojazdy Separatystów Mateusz "Kasa" Kasjaniuk Armia i flota Konfederacji Niezależnych Systemów (zapewne pomimo najszczerszych chęci jej członków) nie mogła składać się tylko z droidów. Potrzeba było czegoś większego kalibru - a kiedy sytuacja tego wymagała, Separatyści potrafili rzucić do walki naprawdę imponujące okręty lub pojazdy lądowe. O tym, do czego były zdolne najsłynniejsze z nich, dowiecie się na tej prelekcji spod znaku Star Wars.

Na Polconie pojawi się liczna reprezentacja Polish Garrison 501 Legionu, więc będzie można sobie zrobić wiele zdjęć ze szturmowcem.

A ponadto na konwencie pojawią się: setki innych prelekcji prelekcji dotyczących ogólnie pojętej fantastyki, spotkania z ponad 30 gośćmi z kraju i zagranicy, 3 koncerty: Percival, Jacek Kowalski i Digital Angel, oficjalny turniej The Darkmoon Faire gry karcianej World of Warcraft, unikatowy blok komputerowy, a w nim spotkania z twórcami gier, Wielki Konkurs Strojów, mocno rozbudowany blok dziecięcy, Games Room, i rozdanie prestiżowej literackiej Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

Przy okazji Polconu księgarnia Merlin.pl zorganizowała promocję na wybrane książki z katalogu fantastyki, z promocyjną ofertą można zapoznać się tutaj.

Temat na forum
KOMENTARZE (7)

Fandom

XI Spotkanie TSFSW "Ackbar"

2011-08-23 12:32:51 MissPadme

27 sierpnia odbędzie się XI spotkanie Trójmiejskiego Stowarzyszenia Fanów Star Wars ,,Ackbar,,. Spotykamy się w Sopocie o 16:30 w głównym budynku kas (na pociągi dalekobieżne a nie skm). Następnie udamy się do pubu "Puzon". W planach oprócz rozmów o SW , m.in plany wyjazdu na StarForce.

KOMENTARZE (0)

Fandom

LVI Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

2011-08-23 07:50:44 Rzeszowska Akademia Mocy

Kolejne wakacyjne spotkanie rzeszowskich fanów odbędzie się w najbliższą sobotę (27.08.2011 r.). Spotkamy się o godzinie 17.00 na rzeszowskim rynku, pod studnią, by następnie udać się do jednego z pobliskich lokali. W programie przewidziane są następujące atrakcje:

 • różne gwiezdnowojenne różności;
 • nowinki ze świata Star Wars;
 • gry, zabawy;
 • i nie tylko!

  Serdecznie zapraszamy! :)

  Temat na forum
  KOMENTARZE (0)
 • Fandom

  StarForce 2011 – pierwsze oficjalne informacje

  2011-08-18 22:21:29 StarForce.eu

  Organizatorzy konwentu StarForce 2011 pragną podzielić się z fanami Star Wars z całego kraju pierwszymi informacjami na temat konwentu.  W dniach 9-11 września 2011 odbędzie się w Toruniu trzecia edycja Zlotu Miłośników Gwiezdnych Wojen, StarForce. Organizatorami imprezy są Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Torunia przy współpracy Toruńskiego Imperium Star Wars, Bydgoskiego Fanklubu Star Wars oraz Polish Garrison i Eagle Base.

  Gościem specjalnym będzie Jeremy Bulloch odgrywający rolę Boby Fetta w Epizodach V i VI, porucznika Sheckila w Epizodzie V oraz pilota Tantaive IV w Epizodzie III.  Tradycyjnie wydarzenie podzielone jest na cześć otwartą oraz fandomową. Oprócz wystawy, konkursów z nagrodami, prelekcji oraz stoisk handlowych partnerów zlotu, nowością tegorocznej edycji będzie komputerowo-konsolowy games room, w którym każdy będzie mógł spróbować swoich sił jako rycerz Jedi czy pilot podracera.

  Orientacyjny układ godzinowy imprezy:
  9 września
  - 21.00 - kilkunastominutowy pokaz walki na miecze świetlne przy toruńskiej Fontannie Cosmopolis (część otwarta)
  - Wieczorem impreza fandomowa w Force IV.

  10 września
  - 10.00 - Parada na starym mieście. Zaczynamy przy urzędzie marszałkowskim, robimy przystanek przy pomniku Kopernika, następnie wędrujemy na Plac Rapackiego.
  - 11.30 - Otwarcie wystawy w Centrum Targowym PARK, Bydgoska 3
  - 11.45 - Oficjalne otwarcie Starforce 2011 na scenie przy Centrum Targowym PARK.
  - 12.00 - Rozpoczęcie prelekcji i konkursów w centrum targowym oraz atrakcji na scenie.
  - 18.00 - Spotkanie z Jeremim Bullochem
  - Wieczorem fandomowe aftreparty w jednym z toruńskich pubów

  11 września
  - Ognisko dla fandomu na ulicy Obi-Wana Kenobiego w Grabowcu

  Zapraszamy na oficjalną stronę zlotu StarForce.eu.  Boba Fett już jest w Toruniu! Dołącz do niego 9-11 września na Starforce 2011!

  Zlot współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

  © 2011 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization


  Osoby zainteresowane noclegiem oraz udziałem w fandomowej części imprezy zapraszamy do zapoznania ze stosownym tematem na forum Bastionu, gdzie twórcy konwentu regularnie umieszczają pomniejsze informacje organizacyjne. Wiele istotnych informacji znajdziecie także na oficjalnej stronie konwentu.
  KOMENTARZE (47)

  Fandom

  94. spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

  2011-08-17 11:30:37  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen na najbliższe, już 94. spotkanie Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę (jak zwykle trzecią w miesiącu), czyli 20 sierpnia. O godzinie 11:45 spotykamy się pod Empikiem w Rynku, skąd punktualnie o 12:00 udamy się do knajpy "Globetrotter" na rogu ulicy Odrzańskiej i Mostów Pomorskich.

  W planie:

  * StarForce 2011 - kto, kiedy, gdzie i za ile

  * Dużo, dużo planów na temat 100. Spotkania

  * Pomysły na drugą połowę 2011 roku

  * Gra/zabawa zespołowa, za którą wszyscy się pewnie stęsknili, może nawet z nagrodami!

  Zapraszamy i starszych i młodszych, a przede wszystkim wesołych i chętnych miło spędzić czas. Do zobaczenia we Wrocławiu!

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  XLVII Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2011-08-16 17:51:35 Łódzki Fanklub SW

  Już w nadchodzącą sobotę (20 sierpnia) odbędzie się 47. Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars. Spotkanie odbędzie się w Łódzkim Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18 w sali 408, tradycyjnie o godzinie 15:00. Będzie to istotne spotkanie z tego względu, iż omówiona zostanie działalność Łódzkiego Fanklubu w trakcie zbliżającej się 22. edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi (30.09 – 2.10.2011).
  Chcielibyśmy przypomnieć także wszystkim chętnym, że termin nadsyłania zgłoszeń z punktami programu upływa 21 sierpnia, pisaliśmy o tym tutaj.
  Zachęcamy także do odwiedzenia naszego fanpage’a na Facebooku.

  Co jest przewidziane?
  • Omówienie propozycji programowych oraz udziału ŁFSW na MFKiG 2011;
  • Quiz z wiedzy o SW i nie tylko;
  • Sprawy organizacyjne;
  • Nauka gry w SW Miniatures oraz SW TCG.

  oraz wiele więcej...

  Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  XXXV Spotkanie Toruńskiego Imperium Star Wars

  2011-08-16 17:44:47 TISW

  W najbliższą sobotę odbędzie się kolejny „zlot” fanów Gwiezdnych Wojen z Torunia i okolic. Jak informuje komisarz Ryba:

  Już w sobotę 20 sierpnia odbędzie się XXXV Spotkanie Toruńskiego Imperium Star Wars. Zbieramy się o 12.00 pod pomnikiem Piłsudskiego i udajemy się samochodami na Barbarkę. W przypadku niesprzyjającej pogody idziemy do restauracji Manekin na ul. Wysokiej na starym mieście.

  W programie:
  - nowości ze świata Star Wars,
  - konkurs z nagrodami,
  - sprawy organizacyjne StarForce 2011,
  - Star Warsowe gry i zabawy,
  - rozmowy na tematy Gwiezdno Wojenne i nie tylko.

  Zapraszamy wszystkich fanów z Torunia i okolic!
  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  Konkurs Electronic Arts Polska i SWTOR-Online.com.pl

  2011-08-15 14:41:38 SWTOR-Online.com.pl

  Serwis SWTOR-Online.com.pl przy wsparciu Electronic Arts Polska organizuje konkurs „questowy”, do udziału w którym wszystkich zachęcamy! Do wygrania jest 5 plakatów gry „Star Wars: The Old Republic”.

  Co należy zrobić, aby otrzymać jeden z nich? To proste! Wystarczy wymyślić własny quest do tego nadchodzącego MMO EA. Praca nie ma narzuconych żadnych limitów poza Waszą własną wyobraźnią! Swoje pomysły wysyłajcie na adres redakcja@swtor-online.com.pl, najpóźniej do końca sierpnia. Powodzenia!

  Regulamin:

  1. W konkursie nie mogą brać udziału redaktorzy swtor-online.com.pl.
  2. Prace oceni redakcja swtor-online.com.pl wraz z wyznaczonym przez EA reprezentantem.
  3. Nagrodą w konkursie jest 5 plakatów Star Wars: The Old Republic
  4. Prace powinny zostać wysłane bezpośrednio w treści emaila. Tytuł emaila powinien wyglądać następująco: „Konkurs - Plakat SWTOR”. Redakcja zastrzega sobie prawo do odrzucenia prac wysłanych w innej formie.
  5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej tydzień po jego zakończeniu, tj. do 7 września włącznie.
  6. Zwycięzcy otrzymają od redakcji maila z informacją o wygranej i prośbą o podanie adresu, na który mają zostać wysłane nagrody. W przypadku braku odpowiedzi w terminie tygodnia od otrzymania takiego maila, nagroda przechodzi na kolejną osobę z największą liczbą punktów.
  7. Redakcja swtor-online.com.pl zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu konkursu pod warunkiem wcześniejszego poinformowania wszystkich czytelników.
  8. Fundatorem nagród jest Electronic Arts Polska, wydawca gry „Star Wars: The Old Republic”.
  9. Konkurs trwa od 12 sierpnia 2011 do 31 sierpnia 2011
  10. Jedna osoba może wygrać 1 plakat.


  Po więcej szczegółów zapraszamy tutaj.
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  LXXXIII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2011-08-06 21:43:35 SWFSW

  Druga sobota miesiąca nadciąga, zatem fani z Wielkopolski przygotowują się do kolejnego ze swoich spotkań. Ostatnio było 82-gie, więc teraz będzie 83-cie... Od LXXXIII Spotkania Wielkopolskich Fanów Star Wars wprowadzona zostaje nowa godzina zbiórki na placu Mickiewicza w Poznaniu, zamiast godziny 12 od teraz będzie 14. Według początkowych ustaleń mieliśmy wybrać się na rowerówkę, ale z uwagi na chwiejną i niepewną pogodę wracamy do statusu pubowego lub ogródkowego – jeżeli będzie odpowiednio ciepło. Właściwa część spotkania odbędzie się w pubie Academic, mieszczącym się na ulicy Taczaka w Poznaniu (tyły wieżowca Uniwersytetu Ekonomicznego). Spotkanie upłynie nam pod znakiem przygotowania do Polconu 2011, choć nie będzie to jedyna atrakcja, jaka czeka na przybyłych. A w programie:

 • przygotowanie do Poclonu 2011 oraz omówienie planów afterparty,
 • powrót „Dark Times” – warto było czekać?
 • Amber rusza z wydawaniem „Losu Jedi”, kto będzie czytał?
 • Egmont wprowadza albumy Star Wars,
 • słów kilka o Star Wars Magazyn #2,
 • Selleropoly by Burzol,
 • gry i zabawy różnego rodzaju,
 • opowiastki o nowościach ze świata kina i komiksu,
 • filmowy one-shoot Star Wars, czyli kto miałby być jego głównym bohaterem – panel Stridera.

  Wszystkich chętnych do zabawy i dyskusji zapraszamy do Poznania 13 sierpnia na LXXXIII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars na godzinę 14:00.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (3)
 • Fandom

  XI spotkanie olsztyńskich fanów Star Wars

  2011-08-06 16:37:36

  Zadbajcie o to, aby 13 sierpnia o godzinie 12.00 schronić się przed deszczem lub słońcem pod dachem olsztyńskiej Planety 11! Na najbliższym spotkaniu jak zwykle czekają na Was liczne punkty programu:
 • niusy Mastera + on sam;
 • nauka gry w Star Wars Miniatures (instruktorzy: Master i Sebastian Kenobi);
 • prelekcja o statkach łowców nagród (Darth Kasa).
  A po tej "oficjalnej" części jak zwykle zapraszamy na spotkanie przy jedzeniu czy w kawiarni i dalsze rozmowy na różne tematy, w tym SW.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)
 • Fandom

  LXXXIX Spotkanie BFSW

  2011-08-05 19:37:12 BFSW

  Na oficjalnej stronie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars pojawiła się informacja na temat LXXXIX Spotkania tejże ekipy.

  Już 6 sierpnia nastąpi dla członków BFSW swoisty powrót do przeszłości. Tym razem spotkamy się o 16:00 w miejscu dawnego pubu "Pod Pegazem". Przy ulicy Pod Blankami 6a znajduje się obecnie "Centrum gier Pegaz", gdzie będzie można pograć we wszelakie gry rodem ze świata gwiezdnych wojen. Zabierzcie minisy, karty czy planszówki, a kolejne popołudnie z Fanklubem szybko zleci.
  Prócz tego w programie tradycyjnie przedstawienie nowości powiązanych z Gwiezdnymi wojnami.

  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  Atrakcje Polconu 2011

  2011-08-02 23:20:16 Polcon

  Został miesiąc do tegorocznej edycji Polconu, która w tym roku odbywa się w Poznaniu, a konkretniej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w pawilonach 8A Centrum Konferencyjnego MTP i 14B Centrum Konferencyjnego MTP. Pisaliśmy już o tym wcześniej. Na stronie internetowej konwentu już wkrótce pojawi się wstępny program konwentu, ale już teraz wiemy o części atrakcji:
  • spotkania z ponad 30 gośćmi z kraju i zagranicy (m.in. Pat Cadigan, Jacek Dukaj, Bogusław Polch),
  • 3 koncerty: Percival, Jacek Kowalski i Digital Angel,
  • rozdanie nagród im. J. Zajdla za najlepsze polskie opowiadanie i powieść fantastyczną,
  • oficjalny turniej The Darkmoon Faire gry karcianej World of Warcraft,
  • unikatowy blok komputerowy, a w nim spotkania z twórcami gier,
  • pokazy Legionu 501 (Star Wars),
  • Wielki Konkurs Strojów,
  • blok dziecięcy, a w ramach niego możliwość pozostawienia dziecka pod opieką,
  • Retrogralnia, czyli stare konsole i komputery w akcji
  • gigantyczny Games Room czynny przez cały czas trwania imprezy
  • kilkadziesiąt stoisk handlowych oferujących książki, gry i gadżety ze zniżkami specjalnie dla konwentowiczów,
  • pokazy szermierki oraz warsztaty i nauka tańca ATS,
  • spotkania z wydawnictwami gier RPG,
  • akcja poboru krwi.
  Łącznie kilkaset godzin programu w blokach literackim, naukowym, RPG, LARP, multimedialnym, komiksowym, komputerowym, konkursowym i dziecięcym!

  Jeśli chodzi o atrakcje związane ze Star Wars, wiadomo już, że oprócz Legionu 501. na konwencie pojawią się punkty programu organizowane przez reprezentację Spotkań Wielkopolskich Fanów Star Wars.

  W związku z napływającymi prośbami o kilka dni została przedłużona możliwość zarezerwowania noclegów na Polconie, i tak: nocleg w akademiku można zarezerwować do 3 sierpnia, ale musi zostać opłacony do 5 sierpnia, po tym terminie lista noclegowa jest zamknięta.
  Ponadto akredytacja internetowa będzie dostępna do 7 sierpnia, zaś po tym terminie akredytacja będzie możliwa na konwencie lub w wyznaczonych punktach.

  Tymczasem w internecie pojawiło się tajemnicze nagranie, związane w jakiś sposób z konwentem:  Temat na forum
  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  SDCC 2011: Fani Star Wars

  2011-08-02 21:31:46 Oficjalny blog SW

  Jak co roku fani Star Wars mocno zaznaczyli swoją obecność na ComicConie w San Diego. Nie ustępując innym fandomom przechadzali się w swoich kostiumach przez wszelkie hale i budynki konwentowe. Wielu z nich zaskoczyło fanowski światek nowymi kreacjami, wyznaczając tym samym trendy mody konwentowej na najbliższe lata. Poza standardowymi szturmowcami, oficerami, jedajami, mandalorianami, były przede wszystkim: piękne panie z Team Unicorn w strojach Sióstr Nocy (nawiązanie do trzeciego sezonu serialu „Wojny Klonów”), dziewczyna w sukience a’la Gwiazda Śmierci czy widywany już wcześniej przedstawiciel imperialnych zombie (na podstawie powieści Joe Schreibera pod tytułem „Szturmowcy śmierci”). Tak więc zapraszamy do oglądnięcia galerii fotek fanów Star Wars z San Diego ComicCon 2011.  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  63. Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars

  2011-08-01 21:08:21 Dagobah

  Następne, czyli 63-cie, Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars na horyzoncie! Poniżej prezentujemy informację zamieszczoną przez gorzowskich oficjeli na fanklubowej stronie.  Już w najbliższą niedzielę (7 sierpnia), odbędzie się kolejne spotkanie naszego stowarzyszenia. Spotykamy się o godzinie 13.00 pod Barką na Gorzowskim Bulwarze. Nie zabraknie oczywiście atrakcji związanych z Gwiezdnymi Wojnami oraz naszą działalnością.

  W planie:
  - niusy ważniejsze i lipne,
  - plany wyjazdów,
  - turniej sabbaca,
  - wielce przystojny Skrzat,
  - wspominki,
  - świętowanie z Mocą,
  - oraz niespodziewane zwroty akcji.

  Pragniemy również zakomunikować, iż będzie to spotkanie urodzinowe, Dagobah dobił już do 7 lat istnienia!

  Zapraszamy serdecznie wszystkich i każdego z osobna!

  KOMENTARZE (2)
  Loading..