TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

42. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars - UPDATE

2012-02-29 21:19:54 SKFSW

UPDATE!
Fani spotkają się na rogu ul. Starowiślnej i Dietla o godz 14.00, a następnie udadzą się do Trocadero (Kazimierz - ul. Józefa 12).


Kolejne spotkanie fanów Star Wars w Krakowie odbędzie się 10 marca. Fani spotkają się o godzinie 14.00 na rynku, pod fontanną.
W programie:
 • (Nie)Trzeźwym okiem KomiXa- przegląd komiksów i książek zagranicą i u nas;
 • Wielka dyskusja o kanonie SW- dodaj swoje 5 groszy, fani TCW nie bójcie się!;
 • Bohaterowie Holonetu - a w nich kolejna znana mniej lub bardziej postać z Expanded Universe;
 • Memoriał Dengara;
 • Kiri powraca z szalonymi kalamburami;
 • Fanfilm oraz inne rzeczy od Rogala;
 • Zbliża się Pyrkon- wybierzmy się tam razem!!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Krakowa i okolic!

  Krakowscy fani na Facebooku

  Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars na Bastionie
  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  Pierwsze atrakcje Pyrkonowe

  2012-02-28 23:00:35 Pyrkon  Za miesiąc rozpocznie się Pyrkon, a my mamy z tej okazji znakomitą informację: swoją obecność potwierdził Ian McDonald! Ten pisarz brytyjskiego pochodzenia jest autorem wielu książek i opowiadań science-fiction, głównie w konwencji postcyberpunk. Zdobywca licznych nagród: Philipa K. Dicka ("King of the Morning, Queen of the Day"), Hugo ("Małżonka dżina") i British SF Association Award ("Rzeka bogów"). Wielokrotnie nominowany do nagrody Hugo oraz Arthura C. Clarke'a. Aktualnie na polskim rynku dostępne są dwie pozycje tego autora, "Rzeka bogów" oraz "Dom derwiszy. Dni Cyberabadu", wydane nakładem wydawnictwa MAG.

  Oprócz literatury, czekają na Was jak zwykle blok gier komupterowych.

  Painkiller, Wiedźmin, Sniper, Two Worlds, Necrovision, Wiedźmin 2, Anomaly: Warzone Earth, Dead Island... znacie? A to tylko część produkcji stworzonych przez polskich twórców.

  Gry Komputerowe na stałe zagościły na scenie polskiej rozrywki. A twórcy gier komputerowych wcale się nie różnią od osób jeżdżących na konwenty! Mało tego, wielu z nich na konwenty jeździ od lat a niektórzy są nawet rozpoznawalnymi pisarzami!

  Kojarzycie Jacka Komudę czy Jakuba Ćwieka? A czy wiecie, że w swoich karierach zdarzyło im się współpracować z zespołami tworzącymi takie produkcje jak Wiedźmin czy Dead Island? A czy wiecie, że główny gość Pyrkonu, czyli Shane Lacy Hensley stworzył nie tylko Deadlands ale też współpracował przy Neverwinter czy City of Heroes? Jeżeli nie to macie kolejny powód, by pojawić się na Pyrkonie i przekonać się na własne oczy!

  Mamy dla Was przebogaty program. Zaprosiliśmy twórców z CD Project, TheFarm51, Reality Pump, 11Bit Studios, World-looM, Artifex Mundi - nie wszyscy pojawią się oficjalnie, jednak wszyscy chętnie podzielą się doświadczeniami zebranymi w czasie tworzenia gier.

  Oprócz tego specjalnie dla Was przygotowujemy liczne atrakcje w postaci sal z grami PC i XBoxowymi, karaoke, Ultrastar, DDR. A największą atrakcją bloku jest turniej League of Legends, w którym wystąpią czołowe polskie zespoły, a który swoją obecnością uświetni Maciej "Shushei" Ratuszniak - członek zespołu Fantic oraz mistrz świata w tej najpopularniejszej na świecie grze multiplayer.

  Będzie również co oglądać, czyli prezentujemy wystawy jakie znajdą się na Pyrkonie. Pamiętacie zeszłoroczną ekspozycję LEGO? W tym roku, organizatorzy obiecali nam jeszcze więcej modeli i jeszcze większe konstrukcje! Ale to nie wszystko, z Elbląga przyjedzie do nas wystawa dużych modeli statków i postaci z Gwiezdnych Wojen.

  Wśród artystów, którzy zdecydowali się pokazać swoje prace na Pyrkonie pojawi się Monika "Asthar" Śmiglewska, ze swoją mroczną i tajemniczą wystawą "Sztorm w zbyt późnej godzinie", pokazującą nieznane twory wyobraźni. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się także z pracami znanego rysownika Grzegorza Rosińskiego, twórcy kultowego komiksu Thorgal.

  Jeżeli kojarzycie oficjalną galerię Pyrkonu oraz Polconu 2011, powinniście skojarzyć także Marcina "Dobermanna" Pflanz, który ponownie odwiedzi nas podczas festwialu, by zrobić zdjęcia, ale również, by pokazać nam swój dorobek fotograficzny, w wystawie zatytułowanej "Muzyka miarą emocji". Autor obiecał, że tak jak w przypadku Polconu 2011 przygotuje dla uczestników konwentu panoramiczne zdjęcie. Zamierzamy pobić rekord ilości osób na zdjęciu z Pyrkonu! Mamy nadzieję, że jesteście z nami!

  To oczywiście jeszcze nie koniec szalonych atrakcji. Pamiętacie kultowy film Pyrkon - You Can Dance? Robimy powtórkę, dlatego szykujcie najfajniejsze kostiumy i przebrania, by w szałowym stroju dać się złapać przy okazji kręcenia drugiej edycji filmu!

  Na koniec jeszcze raz coś dla fanów Gwiezdnych Wojen. Mistrz efektów specjalnych Staszek Mąderek, znany fanom Gwiezdnych Wojen (choć nie tylko) z parodii trailera filmu pt. Stars in Black, odwiedzi Pyrkon.

  Chcesz dowiedzieć się więcej na temat jego pracy lub zastanawiasz się, co możesz zrobić ze zwykłą kamerą i swoim domowym PC? Zapraszamy już w marcu  Pyrkon dla początkujących

  Pyrkon to znakomite miejsce, by rozpocząć zgłębianie meandrów fantastycznego świata. Specjalnie z myślą o osobach, które nie miały do tej pory kontaktu z szeroko pojętą fantastyką, stworzyliśmy blok dla początkujących!

  Nie wiesz, czym różni się elf od ogra? Myślisz, że kości do gry mają tylko sześć ścian? Nie odróżniasz Star Wars od Star Treka? RPG kojarzy Ci się z bronią ciężką lub grami komputerowymi? Przed Tobą długa droga...ale dzięki pyrkonowym panelom szybko się odnajdziesz!

  W bloku dla początkujących każdy panel podzielony jest na cztery piętnastominutowe części. W tym czasie prelegenci postarają się przekazać jak najwięcej informacji na dany temat w przystępnej i klarownej formie. Zróżnicowanie tematyczne pozwoli uczestnikom zapoznać się z różnymi gałęziami fantastyki, a co za tym idzie - wybrać tą, która wydaje się być najbardziej interesująca. Miejsce dla siebie znajdą również Ci, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego, a nie wiedzą, gdzie zacząć.
  Gwarantujemy mnogość zagadnień, każdy znajdzie coś dla siebie, od miłośnika klasycznego fantasy, fana powieści Juliusza Verne'a po zapalonego gracza gier komputerowych z serii Neverwinter Nights.

  Pyrkon z otwartymi ramionami wita wszystkich początkujących! To nie miejsce tylko dla starych wyjadaczy i konwentowych weteranów.

  Zapraszamy! I pamiętaj - to mały krok dla człowieka, ale wielki dla fantastyki!


  Temat na forum.


  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  Grojkon 2012 - Zmiana miejsca i daty

  2012-02-27 20:53:20 www.grojkon.com  Szanowni Obywatele, goście i zainteresowani, dbając o dobre interesy Królestwa postanowiliśmy co następuje:
  • przenieść Królestwo do głównego gmachu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej,
  • przenieść datę naszej imprezy na 7-9 września 2012 roku.
  Niesie to za sobą wiele pozytywnych zmian takich jak najnowocześniejszy obiekt dydaktyczny w Bielsku-Białej, ogromny teren do pokazów i występów artystycznych, wsparcie naukowe i merytoryczne uczelnii. Jest to miejsce godne obywatelii naszego Królestwa, najlepsze w naszym pięknym mieście na Grojkon. W związku ze zmianami przedłużamy promocyjną akredytację online do 26 sierpnia. W przypadku pytań prosimy o kontakt naszymi kanałami komunikacji, w szczególności na maila info@grojkon.com."

  KOMENTARZE (10)

  Fandom

  VI Spotkanie Chrzanowskiego Fanklubu Star Wars

  2012-02-24 20:26:33 Magik

  Po długiej przerwie chrzanowscy fani uniwersum George'a Lucasa ponownie się zjednoczą, tym razem na szóstym spotkaniu ich lokalnego fanklubu. Event odbędzie się 25. lutego 2012 roku w MOKSIRze w sali 10 lub 33 o godzinie 10, a trwać będzie cztery godziny. Na spotkanie zaplanowane zostały następujące atrakcje:

 • 1. Omówienie działalności klubu.
 • 2. Przeprowadzenie dalszych rozmów na temat Naszego Loga (prośba o przyniesienie prac w jak najlepszej jakości, wydrukowanych, bądź na telefonach)
 • 3. "My w świecie Gwiezdnych Wojen"
 • 4. Mały Quiz
 • 5. Raport ze spotkania z Imperialnymi i Rebeliantami na "Feriach z Fantastyką" w Oświęcimiu
 • 6. Tradycyjnie Pazaak, Sabaac, Minisy

  Więcej informacji na forum fanklubu.
  KOMENTARZE (0)
 • Fandom

  LVIII Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2012-02-22 16:45:04 Łódzki Fanklub SW

  Pokaz specjalny Epizodu I: Mrocznego widma 3D dobiegł już końca, a łódzcy fani tymczasem kontynuują swą działalność. Już w najbliższą sobotę (25.02) Łódzki Fanklub Star Wars powita wszystkich gości na swoim kolejnym spotkaniu oznaczonym numerem 58. Wszyscy fani z województwa łódzkiego i nie tylko, są jak najbardziej mile widziani. Będziemy bawić się w budynku Łódzkiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18 w sali 308. Wyjątkowo spotykamy się od godziny 16, bowiem po 15 rozpocznie się zebranie Zarządu ŁFSW.

  W programie przewidziano:
  • Podsumowanie pokazu specjalnego Mrocznego widma 3D w kinie Bałtyk;
  • ŁFSW jako stowarzyszenie;
  • Kalambury;
  • Pieszo przez galaktykę;
  • Harnaidan czyli VaBank gwiezdnowojenny;
  • Sprawy organizacyjne;
  • Nauka gry w SW Miniatures oraz SW TCG.

  oraz wiele więcej...

  Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.
  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  68. Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars

  2012-02-21 21:28:11 Dagobah

  Na oficjalnej stronie Gorzowskiego Stowarzyszenia Miłośników Star Wars „Dagobah” pojawił się nowy (rzekomo przełomowy) komunikat:  26 lutego o godzinie 13:00 odbędzie się kolejne, 68. już spotkanie „Dagobah”. Spotykamy się w pizzerii Mezzoforte, gdzie będziemy rozprawiać o Gwiezdnych Wojnach ale nie tylko. Dojdzie tez do przekazania pieczy nad naszym małym stowarzyszeniem w ręce nowego Prezesa. Nie przegap tego przełomowego wydarzenia i przyjdź!
  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  X Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars ''Centerpoint''

  2012-02-21 21:02:21 Centerpoint  Gdy już opadły nieco emocje związane z powrotem Mrocznego Widma do kin nadszedł czas na X Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars "Centerpoint". Odbędzie się ono w najbliższą sobotę 25 lutego. Miejsce i godzina zgodnie z tradycją - zapraszamy wszystkich na godzinę 16:00 do Służewskiego Domu Kultury.

  W programie przewidziano:
  - „Najtwardsi z najtwardszych - zapoznanie z Mandalorianami" (prezentacja przygotowana przez Kuellera),
  - rozgrywki w SW: Miniatures i Sabacca,
  - podsumowanie weekendów promocyjnych TPM i ogólne wrażenia z powrotu Gwiezdnych wojen do kin,
  - rysowanie postaci ze Star Wars dla najmłodszych fanów,
  - śpiewanie „przebojów”: Duel of the Fates, Yub Nub, Vode An,
  - omówienie spraw organizacyjnych,
  - rozmowy o Gwiezdnych Wojnach i nie tylko.

  Tak jak przy okazji poprzednich spotkań zbieramy się o godzinie 15:45 przed wejściem do centrum handlowego LAND (dokładna lokalizacja), skąd udamy się na miejsce spotkania. Prosimy o punktualność, a osoby które zechcą bezpośrednio przyjść do Służewskiego Domu Kultury powinny zapoznać się z jego lokalizacją.

  W razie pytań odsyłam na forum. Do zobaczenia!
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  XVI Spotkanie TSFSW Ackbar

  2012-02-21 17:35:53 MissPadme

  Po miesiącu przerwy Ackbar wraca do organizowania spotkań fanów Star Wars! Tym razem meeting odbędzie się w sobotę, 25 lutego, w sopockim pubie Sherlock. Zbiórka o godz. 17, przed budynkiem kas dla pociągów dalekobieżnych.

  W programie:
  • Premiera Mrocznego Widma w 3D – plany wspólnego wypadu,
  • Przyszłość konwentów w Polsce – dyskusja,
  • Warsztaty jednoczenia się z mocą cz.2
  • Dawn of the Jedi, czyli nasze wrażenia i oczekiwania wobec duetu Duursema&Ostrander
  • Marvel, manga, i inne tematy, raczej mało związane z SW.

  Do zobaczenia w sobotę!  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Reaktywacja oficjalnych spotkań Radomskiej Eskadry Star Wars

  2012-02-21 17:21:33 Nadiru Radena

  Nadiru Radena informuje o spotkaniach w Radomiu:

  "Po ponad półrocznym okresie ściśle tajnych działań w Nieznanych Regionach (czytaj: nieoficjalnych spotkań), Radomska Eskadra Star Wars powraca do znanej galaktyki!

  Po całkiem udanym weekendzie z Mrocznym widmem 3D w radomskich kinach, fani z Radomia reaktywowali tradycję oficjalnych spotkań. A ponieważ 10. spotkanie nigdy się de facto nie odbyło, niniejszym ogłaszamy, że odbędzie się ono niejako jeszcze raz, 25 lutego o godzinie 13:00 w restauracji „Zapiecek” na ul. Piłsudskiego 2.


  Co nas czeka na spotkaniu? Oto kilka punktów programu:
 • Omówienie naszego udziału w premierze Mrocznego widma 3D i dalszych akcji bojowych Radomskiej Eskadry.
 • Temat miesiąca: Mroczne widmo 3D i przyszłość reszty Gwiezdnej Sagi w trójwymiarze.
 • Pogadanka na aktualne gwiezdowojenne tematy i przedstawienie ostatnich nowości w uniwersum Star Wars.
 • Zabawa w bitewniaka Star Wars Miniatures i planszówkę Battlestar Galactica (nie, to nie pomyłka ;))
 • "

  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  Pyrkon 2012 w Poznaniu

  2012-02-19 14:48:18 Pyrkon  W dniach 23-25 marca bieżącego roku w Poznaniu odbędzie się jedna z największych tegorocznych imprez fanów fantastyki w Polsce - Pyrkon. Na tym cyklicznym konwencie nie zabraknie również punktów programu związanych z Gwiezdnymi Wojnami, ale jeśli chcecie sami poprowadzić jeden z nich, musicie się pospieszyć - czas na zgłaszanie własnych atrakcji mija właśnie dzisiaj. Jeżeli wciąż zastanawiacie się, czy warto wybrać się na Pyrkon, być może przekona Was zaproszenie od organizatorów:

  Przypominamy o zgłaszaniu punktów programu! Zostało już niewiele czasu, czekamy na Was tylko do 19 lutego 2012 r. Jednocześnie pragniemy poinformować, iż w tym roku Pyrkon nawiedzi prawdziwa nawałnica istot z różnych stron świata! Od bohaterów z Gwiezdnych Wojen, przez tancerki American Tribal Style z grupy Sunanda, drużyny wczesnośredniowiecznych Wojów oraz Wikingów, także grupa tańców irlandzkich Celtica! Oczywiście to nie wszystko. Na Pyrkonie pojawi się także gigantyczna wystawa klocków Lego, a także liczne wystawy fantastycznych artystów z całej Polski! A ponadto: Spotkania z pisarzami, prelekcje o grach fabularnych, LARPy, warsztaty aktorskie i całe mnóstwo innych atrakcji. Przybądź do nas 23-25 marca 2012 roku i baw się z nami w postapokaliptycznym Poznaniu!

  Tak jak na większości tego typu imprez, i na Pyrkonie nie zabraknie osób w fantastycznych strojach. Będzie można tam spotkać między innymi imperialnych z Polish Garrison, czyli polskiego wydziału 501. Legionu, ale też samemu zaimponować swoim cosplayem. Dla amatorów takiej formy zabawy organizatorzy przygotowali specjalny konkurs:

  Zawsze chciałaś pokazać się w sukni balowej z XVIII wieku, ale nie miałaś odwagi? Uszyłeś mundur krasnoarmiejca, ale kumplom z pracy nie możesz go zademonstrować, bo by nie zrozumieli? Twój pancerz Kosmicznego Marine Chaosu kurzy się na strychu? Bohaterka Twojego ulubionego anime jest tak fantastyczna, że oddać jej hołd możesz jedynie przebierając się za nią? Masz ochotę przerazić współkonwentowiczów swoim strojem aliena z papier-mache? Miałeś wypadek w kiblu konwentowym i papier toaletowy okleił Cię tak, że wyglądasz jak mumia? Nie pozwól, żeby przebranie się zmarnowało! Podziel się radością tworzenia i szałowym strojem z innymi!
  Wielki Konkurs Strojów Maskarada czeka na Twoje zgłoszenie. Można stanąć w szranki w różnych konkurencjach - wykonanie stroju, odegranie scenki, crashtest, ImproStrój - acz to nie wszystko...
  A nawet, jeśli nie chcesz brać udziału w konkursie - i tak się pokaż w swej drugiej skórze. Orgowie nie tylko nie będą mieli nic przeciwko, a może nawet i Pyrfuntem sypną*...
  Pyrkon to święto fantastów - stąd i maniacy przebrań znajdą tu swe miejsce!
  *organizacja konwentu nie ponosi odpowiedzialności za szkody na psychice uczestników wywołane widokiem sztucznych kłów, pazurów, skrzydeł, różowych spódniczek, falban, kolców, nieumarłych, plugawych kultystów, bohaterów i bohaterek anime itp...


  Niezależnie od tego, czy chcecie zaprezentować swoje nowe przebranie, przedstawić punkt programu, wysłuchać prelekcji czy po prostu spotkać się z innymi fanami - zapraszamy na Pyrkon!
  KOMENTARZE (27)

  Fandom

  XLI Spotkanie TISW3D

  2012-02-15 23:08:56 TISW

  Gwiezdne Wojny po raz kolejny na dużym ekranie. Już w sobotę 18 lutego na kolejnym spotkaniu omówimy nasze wrażenia z premiery Mrocznego Widma 3D, Vergesso przeprowadzi panel dyskusyjny i rozerwiemy się przy giezdnowojennych grach.

  Spotkanie zaczyna się o 13.00 w Klubie osiedlowym Kameleon o 13.00 przy ul. Tuwima 9 i będzie na bieżąco konwertowane do 3D dlatego należy przybyć w odpowiednich okularach.

  Zapraszamy wszystkich fanów z Torunia i okolic!


  Zapraszamy wszystkich chętnych!


  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Zmiana przewodniczącego wrocławskiego fanklubu Star Wars

  2012-02-12 21:35:51  Wraz z początkiem nowego roku we Wrocławskim Fanklubie Gwiezdnych Wojen zaszło kilka znaczących zmian. W lutym tego roku fanklub świętował swoje 100. Spotkanie oraz 8. rocznicę istnienia. W otwartych, demokratycznych i przejrzystych wyborach zostały wyłonione nowe władze fanklubu, które od następnego miesiąca przejmą organizację spotkań i eventów dotyczących „Gwiezdnych wojen” we Wrocławiu. Po zorganizowaniu równo 50 spotkań i po 4 latach rządów, dotychczasowy prezes Wedge ustąpił na rzecz Galaktycznego Triumwiratu w osobach: Luke’a, Stele’a i Taraissu. Dla uczczenia tego wiekopomnego faktu został nakręcony specjalny film:  Trójce nowych Prezesów życzymy siły, wytrwałości i Mocy! Oby Wrocławski Fanklub okazał się być pierwszym w kraju, któremu uda się dojść do 150. Spotkania! Jednocześnie, dla przypomnienia ostatnich 4 lat aktywności fanklubu, prezentujemy wspominkowy film autorstwa Alex Verse Naberrie, zaprezentowany publicznie na jubileuszowym 100. Spotkaniu:  Zapraszamy do uczestnictwa w comiesięcznych spotkaniach we Wrocławiu. Wszystkie szczegóły i aktualne informacje na temat „Gwiezdnych wojen” w stolicy Dolnego Śląska znajdziecie na forum wrocławskiego fanklubu. Do bezpośredniego kontaktu zapraszamy pod ten mail.

  Do zobaczenia we Wrocławiu!
  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  89. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2012-02-11 00:57:55 Wielbiciel Spluw

  Paweł aka Wielbiciel Spluw przesyła informacje dotyczącą kolejnego spotkania fanów na śląsku:

  "Ave. Na wstępie powiem, że plan wybrania się grupą na TPM 3D może szlag trafić. Raz, że filmu nie puszcza w ogóle Cinema City Punkt 44 (czyli IMAX), co już jest kłodą rzuconą pod nogi. Czyli musielibyśmy zadowolić się Heliosem. Dwa, że seansów w tym Heliosie jest strasznie mało, a możliwe, że od następnego weekendu będzie ich jeszcze mniej. Dlatego na razie projekt wyjścia do kina zawieszam, zobaczymy jeszcze co z tego wyjdzie. Czyli jaki będzie repertuar za tydzień, oraz jakie będzie zainteresowanie wyjściem wśród ekipy. Bo na razie to skromne jest.

  Czyli póki co wstępnie umawiamy się tak jak zawsze, a najwyżej plany się zmodyfikuje, jeśli seanse będą sprzyjały, a fani nagle zapałają ochotą na wyjście do kina. Niechaj lud przemówi.

  Data: 18 luty;
  Miejsce: "Maxi Pizza", ul. Sobieskiego 17, Katowice;
  Start: 13:00.


  Niezależnie, czy idziemy do kina czy nie, po spotkaniu możecie oczywiście spodziewać się takiej samej zajebistości, jak zawsze.

  Serdecznie zapraszamy!"

  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  S.W.A.T. na seansach ''Mrocznego widma 3D''

  2012-02-09 21:43:58 S.W.A.T.

  Premiera Epizodu I już jutro. Niedawno informowaliśmy w jakich miastach i kinach będzie można spotkać przedstawicieli Eagle Base oraz Polish Garrisonu, którzy będą urozmaicać filmowe sense. Teraz przyszedł czas na Warszawę i atrakcje organizowane z tej samej okazji przez S.W.A.T.

  Wielki powrót Gwiezdnych Wojen na ekrany kin już w najbliższy weekend. Z tej okazji Stowarzyszenie Star Wars Artistic Team (S.W.A.T.) zaprasza wszystkich na Wielką Galę w warszawskim kinie Cinema City Arkadia. W najbliższych dniach pokazy specjalne odbędą się 10, 11 i 12 lutego 2012 r.

  Wielka Gala ze SWAT to nie tylko film w 3D ale również nieskończona zabawa w świecie Gwiezdnych Wojen dla dzieci oraz dla starszych fanów. Na miejscu wszystkich gości będą zabawiać jedyne w Polsce zdalnie sterowane repliki droidów, czyli R2-D2 i R5-D4. W te dni w Cinema City Arkadia pojawią również rycerze Jedi, lordowie Sith, szturmowcy imperium i inne znane postacie z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Na każdą osobę, która przyjdzie na film w stroju z gwiezdnej sagi, czeka wyjątkowy plakat.

  Więcej informacji, w tym godziny seansów specjalnych, znajdziecie na stronie S.W.A.T.u.  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Polish Garrison i Eagle Base na seansach ''Mrocznego widma 3D''

  2012-02-09 09:22:01 Polish Garrison, Eagle Base

  Otrzymaliśmy kolejne informacje o uatrakcyjnionych przez fanóch seansach "Mrocznego widma". Tym razem donosimy o miejscach, w których pojawią się przedstawiciele polskich oddziałów 501. Legionu i Rebel Legionu. Lista miast, kin oraz seansów na których pojawią się członkowie Polish Garrisonu przedstawia się następująco:

  10 lutego: Helios Katowice (seanse: 17:45, 20:45)
  10, 11, 12 lutego: Multikino Radom
  10, 11, 12 lutego: Cinema City Toruń (codziennie 17:00-20:00)
  11 lutego: Helios Gdańsk (od 15:00)
  11 lutego: Helios Wrocław
  12 lutego: Helios Płock (od 15:00)
  19 lutego: Helios Gorzów Wlkp.

  Natomiast członkowie Eagle Base pojawią się w Heliosach w Płocku, Gdańsku, Wrocławiu i Katowicach oraz w Multikinie w Radomiu.

  Zapraszamy na seanse w towarzystwie fanów Star Wars!
  KOMENTARZE (15)

  Fandom

  "Mroczne Widmo" w Toruniu

  2012-02-08 21:18:35 TISW

  Premiera Mrocznego Widma w 3D już w piątek 10 lutego. Z tej okazji Toruńskie Imperium Star Wars opanuje Cinema City przy Czerwonej Drodze w Toruniu na cały premierowy weekend 10-12 lutego. Będziemy obecni w kinie od 18.00 do 20.00 w każdy z tych trzech dni.

  Pojawimy się w strojach rodem z filmów i powołamy do życia takie postacie jak Boba Fett, Imperator Palpatine oraz jego gwardia, Darth Revan i nie tylko.

  Na sobotę i niedzielę przygotowaliśmy pokazy technik walki i pojedynków na miecze świetlne. Będzie można je podziwiać zarówno w hallu jak i przed seansami o 19.15 na sali kinowej.

  Zapraszamy do spędzenia tego czasu z nami!
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  S.W.A.T. i WOŚP

  2012-02-08 20:25:57 S.W.A.T.

  Tym razem przekazujemy informację, nadesłaną przez S.W.A.T., dotyczącą ich udziału w tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oto kilka słów i zdjęć na temat tego jak udała się ta akcja.


  Nasz ubiegłoroczny rekord, czyli ponad 7600 zł został pobity!

  W tym roku, podczas XX Finału zebraliśmy kwotę 11 608, 53 zł, która stanowi 22% wszystkich pieniędzy zebranych przez sztab Wielkiej Orkiestry przy Uniwersytecie Warszawskim.

  Jak można się domyślić najwięcej zebrał R2-D2 oraz jego przyjaciel imperialny zwiadowca, do których puszek hojni ofiarodawcy wrzucili ponad 5100 zł.

  Serdecznie dziękujemy za hojność wszystkim darczyńcom w imieniu swoim jak, sztabu Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  W tym roku kwestowaliśmy na zakup urządzeń do ratowania wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych chorych na cukrzycę.

  Do zobaczenia i Niech Moc będzie z Wami!
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Zaproszenie na "Ferie z fantastyką"

  2012-02-08 17:31:00 Paweł Lach

  Paweł Lach przesyła zaproszenie dla fanów z Oświęcimia i okolic:

  "Oświęcimski Klub Fantastyki i Oświęcimski Klub Anime zapraszają na II edycję "Ferii z fantastyką", która odbędzie się 17-19 lutego 2012 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury.

  W sobotę (czyli 18.02) nie zabraknie atrakcji dla fanów Star Wars. Naszymi gośćmi w ten dzień będą przedstawicieli grup Polish Garrison i Eagle Base, odbędą się konkursy z nagrodami, będzie też można zagrać w gry bitewne i karciane zainspirowane sagą George'a Lucasa.

  Wejście na imprezę jest bezpłatne. Zapraszamy wszystkich fanów Star Wars! Więcej info na stronach: www.ock.org.pl i www.kf-oswiecim.net"

  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Pokaz specjalny Mrocznego Widma 3D w Łodzi

  2012-02-05 15:14:45 Łódzki Fanklub SW

  Już niebawem na ekrany kin w całej Polsce trafi po raz kolejny, pierwsza część epickiej sagi w reżyserii George’a Lucasa. Wersja odświeżona i wzbogacona technologią trójwymiarową, wokół której rozwija się coraz większa kampania marketingowa, staje się powodem licznych inicjatyw fanowskich na terenie kraju. Jedną z nich jest pokaz specjalny przygotowany przez Łódzki Fanklub Star Wars we współpracy z Kinem Bałtyk – Łódź, należącego do sieci kin Helios. Wydarzenie trwać będzie od piątku do niedzieli (10-12 lutego). W związku z tym, czeka Was niepowtarzalna okazja, by obejrzeć filmu na jednym z największych ekranów w Europie, poza tym także będziecie mieli możliwość przyjrzenia się wystawie gadżetów Pana Roberta Klimowicza, liczącej blisko 100 eksponatów, wzięcia udziału w grach i konkursach z atrakcyjnymi nagrodami oraz ujrzenia fanów przebranych w kostiumy ulubionych bohaterów z gwiezdnej sagi.

  To jednak zaledwie przedsmak wszystkich atrakcji jakie pojawią się na pokazie specjalnym. Łódzki Fanklub Star Wars sprawi, że nie będziecie się nudzili, a z kina nikt nie wyjdzie niezadowolony. Stań więc do walki, bowiem oni się ujawnili i chcą dokonać zemsty na Jedi.

  Ponadto już niebawem, ogłoszony zostanie konkurs na najlepszy kostium z Gwiezdnych wojen. Przywdziej więc szaty bohaterów kosmicznej sagi i wygraj atrakcyjne nagrody. Więcej szczegółów na www.lfsw.pl i www.heliosnet.pl/lodz oraz kanałach facebookowych kina Helios Bałtyk – Łódź oraz Łódzkiego Fanklubu Star Wars.
  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  Informacje o 100. spotkaniu wrocławskiego fanklubu Star Wars

  2012-02-05 12:23:52

  Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen, założony w 2004 roku przez grupę miłośników Sagi George’a Lucasa, pragnie z nieukrywaną przyjemnością zaprosić wszystkich fanów i sympatyków „Gwiezdnych wojen” na jubileuszowe, 100. spotkanie! Po ośmiu latach przygód, regularnych spotkań i organizowanych konwentów, w końcu na liczniku spotkań wybiła magiczna cyfra „100”. Największy prezent z okazji tego jubileuszu dał nam sam George Lucas, wypuszczając do kin Epizod I w wersji 3D. Łącząc te dwa wydarzenia postanowiliśmy przygotować coś specjalnego, godnego jednego z najprężniej działających fanklubów w Polsce.

  Nasze spotkanie odbędzie się w sobotę 11 lutego 2012 roku. Świętowanie rozpoczniemy w kinie Helios przy ulicy Kazimierza Wielkiego 19A-21 o godzinie 12:00. Z okazji premiery „Mrocznego Widma” członkowie Rebel Legionu i 501 Legionu przy wsparciu wrocławskich fanów przeprowadzą pokaz w strojach z Sagi. Zabawa z atrakcjami dla najmłodszych potrwa do godziny 16:00.

  Następnie rozpoczniemy część główną imprezy. Miejscem zabawy będzie . Startujemy punktualnie o godzinie 18:00 – warto być dokładnie o tej godzinie, gdyż na początku zaprezentujemy kilka niespodzianek. Świętowanie potrwa do upadłego, a swoje przybycie zapowiedzieli już fani z zaprzyjaźnionych fanklubów z całej Polski. Impreza jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich. Osoby poniżej 18 roku życia, które chciałyby wziąć udział w zabawie, proszone są o podanie swoich danych osobowych do opiekuna imprezy, Luke’a, na ten mail celem wpisania na listę upoważnionych do wstępu.

  Tutaj prezentujemy mapkę, jak dotrzeć do klubu „Madness” spod Dworca Tymczasowego PKP. Droga na piechotę zajmuje około 10 minut. Zbiórka osób chętnych do wspólnego dotarcia na miejsce przewidziana jest na godzinę 17:30 pod budynkiem Dworca Tymczasowego.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów Sagi na świętowanie we Wrocławiu! Następna taka okazja dopiero za kolejne osiem lat, więc nie można tego przegapić!

  Do zobaczenia we Wrocławiu!

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  XVII spotkanie olsztyńskich fanów Star Wars

  2012-02-04 23:07:13 Olsztyńskie spotkania

  Kolejne spotkanie fanów z północnego wschodu odbędzie się 11 II, czyli dzień po premierze Epizodu I w 3D. Tradycyjnie spotkamy się o godzinie 12 w Planecie 11, by podzielić się wrażeniami z seansu i przyjrzeć się temu, co przygotowaliśmy na ten dzień:

 • niusy z ostatniego miesiąca (Master);
 • aktualne wydawnictwa oraz zapowiedzi DH i Egmontu, czyli rzecz o współczesnych komiksach (Master);
 • konkurs - kim jest aktor z obrazka? (Kasa).

  Jak zwykle zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)
 • Fandom

  Co nowego na Ossusie?

  2012-02-04 14:14:34 Biblioteka Ossus

  Rozpoczynamy nowy cykl newsów, w których będziemy pisać o nowościach w Bibliotece Ossus. Na początek chcielibyśmy was poinformować o kolejnych awansach Archiwistów, tym razem szczęśliwcem okazał się Theed, który 18. stycznia otrzymał rangę Jedi. Theedowi życzymy wielu sukcesów oraz jak najbardziej owocnej pracy w rozwijaniu Biblioteki.

  Kolejną informacją, którą chcielibyśmy wam przekazać to fakt, że liczba haseł dostępnych na Ossusie przekroczyła liczbę ośmiu tysięcy i na dzień dzisiejszy liczba ta wynosi 8288 i stale rośnie.

  Na koniec donosimy, że na łamach Biblioteki powstał kolejny portal tematyczny. Mowa tutaj o portalu Saga, który ma być miejscem, gdzie będą gromadzone hasła bezpośrednio związane z filmami. Jest to już piąty portal tematyczny obok The Old Republic, Wojen klonów, Mandalorian oraz Yuuzhan Vongów dostępny na Ossusie. Portal Saga znajdziecie w tym miejscu.
  KOMENTARZE (12)

  Fandom

  V Spotkanie Chrzanowskiego Fanklubu Star Wars

  2012-02-03 14:16:12 Magik za www.chfsw.fora.pl/

  Magik przesyła wiadomość o kolejnym chrzanowskim spotkaniu:

  "Witajcie!

  Stało się ... Z pomocą mocy i odrobiny starań Naszego opiekuna w Mokir'ze udało się przenieść spotkania na soboty! Tak wiec spotkanie odbędzie się w sobotę 4 lutego 2012 roku o godzinie 10 - 14 w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie w sali nr. 10.

  W programie spotkania:
  • Rozwazania na temat wypadu na film Gwiezdne Wojny I: Mroczne Widmo 3D
  • Ustalenie paru spraw dotyczących działalności fanklubu i jego spotkań.
  • I może wreszcie uda Nam się przeprowadzić w pełni rozmowę dotyczącą
  • pojazdów w świecie SW.
  Na spotkaniu nie zabraknie również miniatur, pazaaka oraz sabaaca.

  Przypominam również o odwiedzaniu i lajkowaniu strony ChFSW na Facebooku!

  Do zobaczenia i Niech Moc Będzie z Wami !"


  Więcej informacji można znaleźć na forum chrzanowskich fanów w tym temacie.
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  5 lat ze SWAT zadanie numer 5

  2012-02-01 19:52:11 S.W.A.T.

  To już piąte wyzwanie rzucone przez S.W.A.T. Chociaż wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie będzie ono ostatnim. Szczegóły znajdziecie w dalszej części newsa.  Zadanie numer 5

  Zapraszamy do realizacji już piątego zadania w wyjątkowym konkursie Star Wars Artistic Team. Koniecznie zapoznajcie się z „rysem historycznym”, którego znajomość z poszczególnych pięciu tygodni będzie niezbędna do zrealizowania zadania bonusowego. Szczegóły w linku.

  Zadanie bonusowe będzie ogłoszone na naszej stronie internetowej w przeciągu najbliższego tygodnia. Trzeba być bardzo uważnym, ale w zamian można będzie wygrać niezwykłe gwiezdno wojenne gadżety.

  Wracając do naszego zadania z cyferką pięć. Tym razem waszym zadaniem jest uruchomienie kamer, aparatów i telefonów z opcją nagrywania materiału wideo. Więcej dowiecie się w tym miejscu. Zadanie piąte jest wg nas najtrudniejsze, dlatego nagrody tygodnia są również bardzo cenne. Nagrodami za realizację piątego zadania są:

  - Zestaw LEGO Star Wars 7674 V-19 Torrent,
  - Pojazd Republiki – Swamp Speeder,
  - Gra na komputer PC – Lego Star Wars Oryginal Trylogy,
  - Gra na komputer PC – The Clone Wars Republic Heroes,
  - Kolekcjonerski ludzik LEGO – chromowany Darth Vader + wejściówka dla dwóch osób do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (ważna do czerwca 2012),
  - Unikalna różowa koszulka JEDI z Ahsoką Tano - duży rozmiar,
  - Statek – myśliwiec Anakina Skywalkera,
  - Pojazd – czołg droidów AAT.


  Przypominamy, że nagrodami głównymi w konkursie są m.in. kolekcjonerski miecz świetlny z serii FX Anakina Skywalkera, zestaw LEGO Star Wars 8088 – ARC 170 oraz zestaw filmów i gadżetów związanych z serialem Wojny klonów. Nagrody główne mają szansę zdobyć tylko osoby, które uzyskają minimum 30 punktów za realizację zadań, które od 4 tygodniu są zamieszczane na naszej stronie internetowej. Za obecne zadanie można uzyskać maksymalnie 10 punktów. Kolejne zadanie już za tydzień.

  Przypominamy, że termin przysyłania odpowiedzi na zadanie numer 4 upływa w dniu 1 lutego 2012 o godzinie 23:59.
  Termin przysyłania zgłoszeń konkursowych ze zrealizowany zadaniem numer 5 upływa 8 lutego o godzinie 23:59.

  Zapraszamy do zabawy.
  Powodzenia i Niech Moc będzie z Wami!

  KOMENTARZE (0)
  Loading..