TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

XVI Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars ''Centerpoint''

2012-06-28 20:11:04 CenterpointW ostatnim dniu czerwca odbędzie się drugie z zaplanowanych na ten miesiąc spotkań, czyli XVI Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars "Centerpoint" - dzień ten przypada na sobotę 30 czerwca. Jeśli chodzi o godzinę i miejsce to nie zachodzą żadne zmiany - zapraszamy wszystkich o 16:00 do Służewskiego Domu Kultury.

W programie przewidziano:
- rozgrywki w Star Wars Miniatures,
- dalsze tworzenie postaci/statków SW z kartonów,
- rysowanie postaci ze Star Wars dla najmłodszych fanów,
- wiele ciekawych rozmów o Gwiezdnych Wojnach i nie tylko.

Zbiórka będzie miała miejsce o 15:45 przed wejściem do centrum handlowego LAND (zaznaczona dokładna lokalizacja), skąd udamy się do właściwego miejsca spotkania. Jak zwykle prosimy o punktualność, a osoby które zechcą wybrać się bezpośrednio do Służewskiego Domu Kultury mogą zapoznać się z jego lokalizacją.

W razie pytań odsyłam na forum. Do zobaczenia!
KOMENTARZE (4)

Fandom

Czerwcowe spotkanie Radomskiej Eskadry Star Wars

2012-06-27 13:46:07 Jedi Nadiru Radena

Fani z Radomia powracają do oficjalnych spotkań! Przekazujemy wiadomość od Nadiru Radeny:

Zapraszamy wszystkich fanów Star Wars z Radomia i okolic na czerwcowe, oficjalne spotkanie Radomskich Fanów Star Wars, znanych także pod nazwą Radomska Eskadra Star Wars. Od naszego ostatniego oficjalnego spotkania minęło już kilka miesięcy, a w tym czasie wiele się w Radomiu działo. Przede wszystkim powstał w naszym mieście unikatowy sklep hobbystyczny, w którym od jakiegoś czasu spotykają się fani gier towarzyskich i fantastyki – White Tree (al. Wojska Polskiego 16). To właśnie w nim, w sobotę 30 czerwca o godzinie 10:00, rozpocznie się czerwcowe spotkanie Radomskiej Eskadry.Co nas czeka na spotkaniu? Oto kilka punktów programu:
— Temat miesiąca: ogłoszenie gry Star Wars 1313.
— Omówienie planów wyjazdu na warszawski konwent Avangarda (26-29 lipca).
— Pogadanka na aktualne gwiezdowojenne tematy i przedstawienie ostatnich nowości w uniwersum Star Wars.
— Zabawa w bitewniaka Star Wars Miniatures, gwiezdnowojenny quiz-bombę i różne niegwiezdnowojenne karcianki i planszówki.

Zapraszamy nie tylko fanów Star Wars, ale też wszystkich miłośników fantastyki z Radomia i okolic :)

KOMENTARZE (5)

Fandom

Tarnowski Fanklub Gwiezdnych Wojen

2012-06-26 19:14:05 Tarnowski Faklub SW

Rusza kolejna lokalna inicjatywa fanowska w Polsce. Tym razem skierowana do fanów z Tarnowa i okolic.
Na Facebooku powstała grupa o nazwie Tarnowski Fanklub Gwiezdnych Wojen, która ma za zadanie pomóc odnaleźć się i zorganizować fanom z tego małopolskiego miasta.

Wszystkich fanów z Tarnowa i okolic zapraszamy do odwiedzenia i polubienia Tarnowskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen na Facebooku.

Życzymy powodzenia w rozwijaniu fanklubu i mamy nadzieję, że już wkrótce poinformujemy o pierwszym spotkaniu fanów Star Wars w tym mieście :)
KOMENTARZE (9)

Fandom

Inwazja Imperium na Szczecin

2012-06-23 00:05:01 Araxuss i Ryba

Polski fandom się rozwija, co widać co jakiś czas poprzez rozwijanie się lokalnych grup fanów w kolejnych miastach i województwach. Tym razem dostaliśmy informację o podobnej inicjatywie w Szczecinie:

Informujemy, że w piątek 29 czerwca w godzinach 12.30-18.00 oraz w sobotę 30 czerwca w godzinach 11.00-15.00 okolice sklepu patronackiego LEGO na ulicy Jagiellońskiej w Szczecinie zostaną opanowane przez oddział szturmowy Toruńskiego Imperium Star Wars, wsparty przez grupę zwiadowczą Mandalorian z Manda'Yaim. Wypatrujcie osób w strojach z Gwiezdnych Wojen!

Celem misji jest odnalezienie i zjednoczenie pod wspólnym sztandarem fanów Star Wars ze Szczecina i okolic. Araxuss Yexyr już trzyma ten sztandar, w razie pytań kontaktujcie się z nim na gg (19233006) lub piszcie w tym wątku na forum.

Przyjdź i zostań jednym z założycieli nowego fanklubu!KOMENTARZE (12)

Fandom

XXIII Podkarpackie Spotkania z Komiksem

2012-06-19 19:17:25 Rzeszowska Akademia Mocy

W najbliższy weekend (23 - 24 czerwca) w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się XXIII edycja Podkarpackich Spotkań z Komiksem. Na imprezę, organizowaną przez Rzeszowską Akademię Komiksu, jak zwykle złożą się trzy bloki tematyczne poświęcone: komiksom, Gwiezdnym Wojnom oraz mandze i anime. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Wojewódzkiego Domu Kultury przy ul. Okrzei 7, do sali audiowizualnej na II piętrze.


PROGRAM IMPREZY:

Sobota 23.06.2012 r.

Czas komiksu:

9.00 – 10.25 – „Corto Maltese - Ballada o słonym morzu” - projekcja filmu animowanego;
10.30 – 10.45 – wernisaż wystawy Komiksowy Lublin – galeria WDK (parter);
11.00 – 11.45 - Spotkanie z przedstawicielami lubelskiego środowiska komiksowego: Danielem „Gedeonem” Grzeszkiewiczem i Dominikiem „Luckiem” Szcześniakiem;
11.45 – 12.30 – „Ksionz nadchodzi” - spotkanie z autorami projektu komiksowego „Ksionz”: Dominikiem Szcześniakiem i Marcinem Rusteckim;
12.30 – 12.45 – projekcja pilota projektu filmowej adaptacji komiksu Regisa Loisela „Peter Pan”;
12.45 – 14.00 - Konkurs z wiedzy o komiksie;

Czas Gwiezdnych Wojen:

14.00 – 15.00 – Wojny Klonów – powrót Dartha Maula – projekcja filmu animowanego;
15.00 – 16.00 - Konkurs z wiedzy o Gwiezdnych Wojnach;
16.00 – 17.00 – Industrial Light & Magic – projekcja filmu dokumentalnego o twórcach efektów specjalnych do cyklu Gwiezdne Wojny i wielu innych filmów;
17.00 – 18.30 – Pojedynki w świecie Gwiezdnych Wojen - prezentacja gier na konsolę osadzonych w realiach Gwiezdnych Wojen;
18.30 – zakończenie pierwszego dnia imprezy.


Niedziela 24.06.2012 r.

Czas Mangi i Anime:

10.00 – 12.00 - Projekcja japońskiego filmu animowanego „Księżniczka i pilot”;
12.00 – 13.00 - Spotkanie z Radosławem Bolałkiem z wydawnictwa „Hanami”;
13.00 – 14.00 - prelekcja Wojciecha Birka pt. „Czy manga jest niebezpieczna? Spojrzenie badacza komiksów”;
14.00 – 15.00 - spotkanie z Yoshinao Shinoharą, nauczycielem języka japońskiego;
15.00 – 16.00 - spotkanie z Trzecim Najemnym Oddziałem Piechoty Japońskiej oraz prelekcja z pokazem;
16.00 – 17.00 - Kalambury - konkurs dla miłośników mangi, anime i nie tylko;
17.00 - zakończenie imprezy.

Impreza odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Organizatorzy: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Rzeszowska Akademia Komiksu, Rzeszowska Akademia Mocy.

Sponsorzy nagród w konkursach: wydawnictwa: Amber, Egmont Polska, Hanami, Taurus Media, Timof i Cisi Wspólnicy oraz WDK w Rzeszowie.

Wstęp na imprezę wolny!
Zapraszamy!


Temat na forum.
KOMENTARZE (2)

Fandom

Wieści z frontu

2012-06-17 18:58:25 Eagle Base

Minęło już kilka dobrych miesięcy od kiedy ostatni raz informowaliśmy o akcjach z udziałem naszych rebeliantów. Czas to nadrobić. Przed Wami kilka słów nadesłanych prosto z Eagle Base.

W doborowym towarzystwie czas płynie szybko, a nasze rebelianckie grono wciąż się powiększa! Dzięki temu mamy możliwość docierania w coraz więcej miejsc i uczestniczenia w coraz większej liczbie imprez. Z dumą informujemy, że w kwietniu dołączył do nas nowy członek – Andrzej „Endriu” Januszkiewicz z Lubina w kostiumie pilota X-winga. Andrzejowi gratulujemy i życzymy wielu udanych misji, a także… pomyślnych lotów!


Również w kwietniu grupę rebelianckich pilotów zrzeszonych w Buzzard Squadronie zasilił – co prawda tylko honorowo, ale jednak – Peter „Burn” Burnat pochodzący z Tarnowa. Burn stacjonuje obecnie w Londynie i jako jego mieszkaniec wstąpił formalnie w szeregi angielskiej Elstree Base (wspieranej także przez przybywających na obczyźnie naszych członków: Agnieszkę „Mirax” Dobrską i Marka „skywalkera” Krukierka). Tym samym nasza eskadra myszołowów liczy już 8 osób (w tym trzech członków honorowych).


To tyle o naszych „nowych nabytkach”, a na dowód, że nie próżnujemy, krótka relacja z odwiedzonych przez nas w ostatnich miesiącach imprez:
W lutym mieliśmy okazję gościć na Feriach z fantastyką, zorganizowanych w Oświęcimiu przez tamtejszy Klub Fantastyki. Odwiedziliśmy to miasto po raz pierwszy, ale na pewno jeszcze tam wrócimy, bo zostaliśmy bardzo miło przyjęci, a i organizatorzy byli zadowoleni z wizyty naszej imperialno-rebelianckiej delegacji.


W marcu miała miejsce bardzo radosna dla członków Eagle Base uroczystość, mianowicie ślub Agnieszki „Mirax” Dobrskiej, czyli naszej księżniczki Lei z Endora i Barrrissy Offee. Na ceremonii nie mogło oczywiście zabraknąć gwiezdnowojennej reprezentacji kostiumowej. Młodej parze jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy wielu lat w miłości, dostatku i Mocy!


Bardzo pracowity dla nas maj rozpoczęliśmy Festynem z Zebrą, zorganizowanym w Warszawie 6 maja przez Fundację Marsz Zebry i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Impreza pod hasłem „Przejdź na jasną stronę drogi” poświęcona była zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach i podczas wakacji, a oprócz przedstawicieli Eagle Base i Polish Garrison wzięli w niej udział między innymi Motopozytywni.


Już tydzień później, bo w dniach 11-12 maja dokonaliśmy szturmu na rejony dla nas jak dotąd dziewicze, a dokładnie Ełk. Tutaj wzięliśmy udział w imprezie o nazwie Biblioteka po jasnej stronie Mocy. Okazało się, że wśród Ełczan jest całkiem sporo sympatyków Gwiezdnej Sagi, więc liczymy na kolejne edycje tego niezwykle udanego eventu (który został zorganizowany z inicjatywy tamtejszego zapalonego fana Gwiezdnych Wojen, Michała „Guzesa” Gużewskiego).


Kolejny weekend upłynął nam na współpracy z wrocławskim Niezależnym Zrzeszeniem Studentów – pod jego auspicjami 19 maja wsparliśmy Akademię Młodych Techników, na której poprowadziliśmy gwiezdnowojenne atrakcje dla grona młodych fanów – wszak każda okazja jest dobra do rekrutacji!


Lato rozpoczęło się dla nas wizytą w Chorzowie. 6 czerwca nasza reprezentacja (tym razem co prawda dość skromna) odwiedziła tamtejsze Gimnazjum nr 2, gdzie w ramach V edycji Regionalnego Turnieju Fantasy i Fantastyki Naukowej „Jak Feniks z popiołów” spotkała się z uczniami biorącymi udział w konkursie o tematyce gwiezdnowojennej.


Już 30 czerwca spotkacie nas natomiast na przygotowanym przez Stowarzyszenie AfirmArt Wrocławskim Biegu Nadziei, który odbędzie się na trasie koło wałów za Stadionem Olimpijskim. Serdecznie zapraszamy – zarówno miłośników sportu, jak i gwiezdnowojennych maniaków!
W lipcu zaś (6-8.07), tradycyjnie już, weźmiemy udział wzlocie Master Truck – na terenie autodromu Delta na lotnisku Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi. Gorąco zachęcamy do dołączenia do imprezy, bo szykuje się mnóstwo atrakcji, a i rebeliancko-imperialna reprezentacja będzie bardziej niż godna!
Tym razem to na tyle – będziemy Was na bieżąco informować o manewrach polskich rebeliantów, a tymczasem możecie zajrzeć na nasze forum oraz naszego fanpage’a na Facebooku
.
KOMENTARZE (7)

Fandom

XXI spotkanie olsztyńskich fanów Star Wars

2012-06-16 16:32:25 Olsztyńskie spotkania

W najbliższym czasie w stolicy Warmii i Mazur odbędą się dwa wydarzenia związane z Gwiezdnymi Wojnami. Pierwszym jest regularne, już XXI spotkanie olsztyńskich fanów, które odbędzie się wyjątkowo w 4. sobotę miesiąca (23 VI) o godzinie 12:00, choć miejscem jest jak zwykle Planeta 11. Oto program:

 • niusy z ostatniego miesiąca (Kasa);
 • etyczne aspekty armii klonów (Kasa);
 • oczekiwania co do Star Wars 1313 - dyskusja (Kasa).

  Wyjątkowym wydarzeniem jest za to inne spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 12:00 w poniedziałek 25 VI w budynku Gimnazjum Nr 23 i XII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie i potrwa około 2 godziny. Wśród atrakcji są prelekcje o polskim fandomie i podstawach wszechświata Gwiezdnych Wojen (swego rodzaju niezbędnik początkującego fana) oraz konkurs z nagrodą, oparty na wiedzy z filmów. Przede wszystkim jednak na spotkaniu pojawią się przedstawiciele Toruńskiego Imperium Star Wars, dysponujący kostiumami z sagi i Expanded Universe. Dla ustalenia liczebności uczestników prosimy zainteresowanych o wysłanie maila do sekretariatu szkoły do 20 VI.

  Przy okazji informujemy, że w lipcu oficjalne spotkanie się nie odbędzie, tym bardziej czekamy na Waszą obecność w czerwcu!

  Temat na forum
  KOMENTARZE (2)
 • Fandom

  92 1/2. Spotkanie Śląskich Fanów

  2012-06-15 22:14:28 Gunfan

  "aVe. Jeśli kogoś zastanawia nietypowy numerek spotkania, to... niech spyta. Kto pyta, nie błądzi. W każdym razie widzimy się na kolejnym SŚFSW już wkrótce, więc przybywajcie. Detale bez zmian.
  Data: 23 czerwca;
  Miejsce: "Maxi Pizza", ul. Sobieskiego 17, Katowice;
  Start: 12:00.

  Być może ludziska na drugą część spotkania będą chcieli iść do nowootwartej knajpy "Biała małpa", która znajduje się w miejscu, gdzie wcześniej była nasza ś.p. pizzeria "Pod Starym Drzewem". Lokal podobno daje radę, ale obiadu tam nie zjemy, dlatego ewentualnie możnaby tam iść po paru godzinach, jak wszyscy się najedzą. Czyli gdybyście przyszli później i nie zastali nas w "Maxi", to szukajcie w "Białej małpie".

  Serdecznie zapraszamy!"

  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  XLV spotkanie TISW

  2012-06-15 17:30:48 TISW

  Powszechnie wiadomo, że o Star Wars najlepiej rozmawia się przy grillu. Dlatego kolejne, już XLV spotkanie TISW odbędzie się w relaksującej atmosferze na świeżym powietrzu. W teren zabieramy ze sobą gry planszowe i karciane, oraz oczywiście grilla, wiec wszyscy chętni muszą zaopatrzyć się w kiełbaski, steki z nerfa lub cokolwiek co lubią sobie usmażyć. Nie zabraknie również rozrywki intelektualnej w postaci kolejnego wykładu o historii świata Gwiezdnych Wojen.

  Spotykamy się o 13.00 przy stanowiskach do grillowania przy Martówce w sobotę 16 czerwca.

  Zapraszamy wszystkich fanów z Torunia i okolic!

  Mapy dotarcia na Martówkę:


  Mapa 1
  Mapa 2

  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  LXIII Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2012-06-15 08:04:33 Łódzki Fanklub SW

  Już w najbliższą sobotę (16.06) odbędzie się kolejne spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars oznaczone numerem 63. Jak zawsze czekać nas będzie mnóstwo zabawy spędzonej w bardzo miłym towarzystwie w połączeniu z dyskusją na nasz ulubiony temat. Zapraszamy więc wszystkich do Łódzkiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18, od godziny 15:00 w sali 313.

  Przewidujemy:
  • Dyskusja o nowej grze SW: 1313 i tego co czeka nas w sezonie piątym The Clone Wars;
  • Wyświetlanie fanfilmów ciąg dalszy;
  • Kalambury i/lub konkurs wiedzowy;
  • „Okupiona krwią i kośćmi” prelekcja/quiz Roana ;
  • Omówienie wakacyjnego obozu w Sulejowie;

  i mnóstwo innych atrakcji…

  Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.
  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  45. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars - UPDATE

  2012-06-14 22:37:01 SKFSW

  UPDATE!
  Otrzymaliśmy informację o odwołaniu sobotniego spotkania krakowskich fanów Star Wars. Spotkania w Krakowie powinny powrócić po wakacjach, w październiku.


  Na Forum można przeczytać o kolejnym krakowskim spotkaniu:

  "Przypominamy, że najbliższe Spotkanie Krakowskich Fanów SW odbędzie się 16 czerwca w sobotę! Spotykamy się o 14.00 na rogu Starowiślnej i Dietla, udamy się do Finki. Co mamy w repertuarze?

 • "Nietrzeźwym Okiem KomiXa" czyli przegląd książek i komiksów w Polsce i USA
 • Konkurs okładkowy - powrót po ponad roku!!
 • Rozmowa n.t. zbliżającego się Krakonu- pomóżcie tworzyć wspólnie blok SW!
 • Pojazdy i statki w SW- nowy cykl. Przekonaj się, czy znasz tą maszynę :)
 • oraz wiele, wiele innych."

  Serdecznie zapraszamy!

  Temat na Forum

  Krakowscy fani na Facebooku
  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  104. spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

  2012-06-14 21:03:32  Serdecznie zapraszamy na 104. Imperiadę, która odbędzie się w sobotę, 23 czerwca 2012 roku! Tym razem spotykamy się o 15:00 w Lesie Osobowickim, albowiem tego dnia bawimy się przy ognisku. Miejscówa jest naprawdę zacna, wiele osób pamięta ją z naszej 70. Imperiady.

  Co będzie potrzebne?

  -Oczywiście dobre samopoczucie,

  -jedzenie i napoje wszelakiego rodzaju we własnym zakresie i w dużej ilości, ponieważ spędzimy tam naprawdę wiele czasu,

  -akcesoria, gadżety, stroje związane z SW, jako że mamy w planach kręcić fandomowy teledysk, a także ,,Wrocławską masakrę siekierką o napędzie trzonkowym" :D

  -rybackie krzesełka, stołeczki, kocyki, karimaty, gdyż może zabraknąć miejsc innych niż stojące.

  Jak dojechać?

  Poniżej podajemy linki proponowanych tras, które obejmują dosyć sporą część miasta, a także ceny biletów oraz zdjęcia pomagające zorientować się w terenie.

  * Bilety jednorazowe na linie normalne:

  -ulgowy 1,5 zł

  -normalny 3 zł

  * Bilety jednorazowe na linie pospieszne i nocne (np. K, 257):

  -ulgowy 1,6 zł

  -normalny 3,2 zł

  *Przystanek docelowy - Las Osobowicki. Jest to przystanek Na Żądanie, więc nie zapomnijcie użyć przycisku STOP w autobusie zaraz po przystanku Lipska.

  Trasa Plac Grunwaldzki-Las

  Trasa Leśnica-Las

  Trasa Nowy Dwór-Las

  Trasa Dworzec Główny PKP-Las (dla osób spoza Wrocławia) - wariant 1.

  Trasa Dworzec Główny PKP-Las (dla osób spoza Wrocławia) - wariant 2.

  Trasa Oporów-Las: wariant 1

  Trasa Oporów-Las: wariant 2.

  * Gdy już wysiądziecie na odpowiednim przystanku, musicie iść prosto, czyli dalej tak, jakbyście jechali autobusem.

  * Po prawej nasz przystanek, a w oddali, po lewej stronie, widać przystanek powrotny.  * Idziemy i idziemy i na swej drodze spotkacie mostek, przez który trzeba przejść:  * Gdy dojdziecie do leśnego znaku, skręcacie w LEWĄ odnogę, a następnie jeszcze kilkaset metrów w głąb lasu i koniec podróży!  * Jeśli zaś chodzi o powrót, trzeba po prostu dotrzeć tą samą drogą, jaką się przyszło, na przystanek w przeciwną stronę widoczny na pierwszym zdjęciu. Ostatni autobus 118 odjeżdża o 23:36, z tym że po przystanku Bezpieczna obiera on kierunek na zajezdnię przy ulicy Obornickiej. A pierwszy 118 w niedzielę jest o 6:13 i kolejny o 7:07. Natomiast nocny 257 jest o 0:42, 2:42 i 4:42 (zjazd do zajezdni przy ul. Obornickiej po przystanku Broniewskiego).

  Zapraszamy do dyskusji na forum.
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Kilka informacji na temat Polconu 2012

  2012-06-12 00:22:38 strona konwentu  W dniach 23-26 sierpnia bieżącego roku we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja konwentu ogólnofantastycznego pod nazwą Polcon. W związku z tym podajemy wam kilka wstępnych informacji odnośnie noclegów, nominacji do nagrody Zajdla i na temat konkursu dla Mistrzów Gry, a także akredytacji.

  I. Wspólne sale noclegowe

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, organizatorzy Polconu udostępniają noclegi w salach zbiorczych w szkole. Poza noclegami w salach, szkoła dysponuje także miejscami w internacie oraz polem namiotowym. Wokół budynku szkoły znajduje się dużo zieleni, stoły do ping-ponga, stoły do gier w gry planszowe i szachy. Dla osób zmotoryzowanych zostanie także zorganizowany parking.

  Na stronie konwentu udostępniono możliwość rezerwacji noclegów w szkole konwentowej oraz przedstawiono regulamin korzystania z nich.

  II. Zgłoś Nominacje do Zajdla

  Już tylko do 15 czerwca można oddawać głosy na nominacje do utworów mogących kandydować do Nagrody Janusza A. Zajdla za rok 2011.

  Zachęcamy do głosowania i skorzystania z Formularza Elektronicznego. Nominacje do Nagrody zostaną ogłoszone 26 czerwca w klubokawiarni Grawitacja w Warszawie.

  Nagroda Zajdla zostanie ogłoszona i wręczona na Polconie we Wrocławiu w sobotę 25 sierpnia.

  III. Kryształowy Smok

  Jesteś utalentowanym Mistrzem Gry, tworzone przez Ciebie przygody są legendarne a Twoje sesje to niezapomniane przeżycie?

  Stań w szranki i zdobądź Puchar Kryształowego Smoka! Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie Polconu 2012 pod patronatem serwisu Poltergeist na najlepszy scenariusz sesji RPG. Regulamin można znaleźć na stronie imprezy.

  Ceny wejściówek są następujące:

  Akredytacja Pełna

  - 55 zł w przedsprzedaży do 30 czerwca

  - 60 zł w przedsprzedaży od 1 lipca i przy wejściu

  Akredytacja Grupowa – dostępna tylko w przedsprzedaży dla zorganizowanych grup powyżej 10 osób

  - 49 zł w przedsprzedaży do 30 czerwca

  Akredytacja Wspierająca – dla osób, które nie mogą wybrać się na Polcon, zapewnia pakiet materiałów z imprezy oraz korespondencyjną możliwość zagłosowania na Nagrodę im. Janusza A. Zajdla

  - 20 zł w przedsprzedaży do 31 lipca

  Akredytacja Ulgowa – dla dzieci i młodzieży towarzyszącym rodzicom na Polconie, nie daje prawa głosowania na Zajdla

  -0-25 zł w przedsprzedaży do 30 czerwca

  0-30 zł w przedsprzedaży od 1 lipca i przy wejściu

  Bilety Jednodniowe – dostępne przy wejściu na teren imprezy

  - czwartek – 25 zł

  - piątek – 30 zł

  - sobota – 30 zł

  - niedziela – 15 zł

  Zniżki dla Twórców Programu - po indywidualnym uzgodnieniu z koordynatorem programowym bloku tematycznego możliwa zniżka – w zależności od ilości i rodzaju propozycji programowych – od 30 do 50 zł od ceny akredytacji przy wejściu.

  Zniżka jest dobrowolna dla Twórcy Programu i nie jest naliczana od akredytacji w przedsprzedaży.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  XV SWFSW "Centerpoint"

  2012-06-07 16:54:18 TheMichal

  Jak poinformował nas TheMichal, już w sobotę odbędzie się kolejne spotkanie fanów Star Wars.

  Pierwsze z zaplanowanych na czerwiec spotkań, czyli XV Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars "Centerpoint" odbędzie się już w najbliższą sobotę 09 czerwca. W kwestii miejsca i godziny wszystko zostaje po staremu - zapraszamy wszystkich o 16:00 do Służewskiego Domu Kultury.

  W programie przewidziano:
  - rozgrywki w SW: Miniatures i SW: PocketModels
  - dalsze tworzenie postaci/statków SW z kartonów
  - rysowanie postaci ze Star Wars dla najmłodszych fanów
  - wiele ciekawych rozmów o Gwiezdnych Wojnach i nie tylko

  Podobnie jak w przypadku poprzednich spotkań zbieramy się o godzinie 15:45 przed wejściem do centrum handlowego LAND (zaznaczona dokładna lokalizacja), skąd udamy się na miejsce spotkania. Prosimy o punktualność, a osoby które zechcą wybrać się bezpośrednio do Służewskiego Domu Kultury powinny zapoznać się z jego lokalizacją.

  W razie pytań odsyłam na forum. Do zobaczenia!

  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Galaxy Star Wars PBF ma już 6 lat

  2012-06-07 16:08:51 Galaxy Star Wars PBF

  Kiedyś jedną z najatrakcyjniejszych form integracji a zarazem zabawy fanowskiej w Polsce były gry PBF (play by forum) czyli forumowe RPG, gdzie każdy mógł wcielić się w wymarzoną postać i przemierzać galaktykę Gwiezdnych Wojen w poszukiwaniu przygód. Jednym z najpopularniejszych serwisów tego typu jest Galaxy Star Wars PBF, w zasadzie jest to najstarszy i najbardziej rozbudowany program tego typu. Przetrwał najdłużej na „rynku” i przeżył niezliczone kryzysy by móc 2 czerwca obchodzić swoją 6-tą rocznicę powstania.  Galaxy Star Wars PBF w liczbach prezentuje się naprawdę solidnie. Jak podaje Krogulec, założyciel i admin gry:

  Gracze napisali łącznie 195088 postów, stworzono też 3758 tematów i około 480 for, z których około 440 to planety, księżyce, asteroidy, statki i stacje kosmiczne będące miejscem rozgrywki. Na forum zarejestrowało się aż 944 użytkowników, z których ponad 600 to oryginalne postacie przemierzające w swoim czasie uniwersum gry. Mistrzowie Gry napisali w tym czasie około 95000 postów odpowiedzi.

  Jeżeli chcecie polecić swoim znajomym Galaxy to „lajkujcie” facebookowy profil gry. Na koniec kilka słów od Krogulca, który pragnie podziękować wszystkim zaangażowanym w projekt, który jak na realia polskiego internetu kręcącego się wokoło Gwiezdnych Wojen, przetrwał bardzo długo.

  Galaxy w ciągu sześciu lat swojego istnienia drastycznie się zmieniło, tak jak zmieniły się gry RPG i PBF i tak jak ewoluowało uniwersum Gwiezdnych Wojen. Sześć lat i miano najstarszego polskiego PBFa Star Wars to efekt pracy całej załogi Galaxy i wszystkich graczy a także mojej. Składam podziękowania wszystkim przyjaciołom Galaxy i liczę jednocześnie, że w przyszłości świętować będziemy 7, 8, 10 a może nawet 12-tą rocznicę istnienia gry. Jednocześnie wszystkich zainteresowanych grami forumowymi i rpg serdecznie zapraszam do gry i współtworzenia tego wielkiego i długowiecznego projektu!

  strona Galaxy Star Wars PBF  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  Gwiezdnowojenna charytatywna sztafeta

  2012-06-06 17:18:29 www.courseoftheforce.com  W Południowej Kalifornii, w dniach 7-11 lipca, odbędzie się charytatywna sztafeta Course of the Force. Celem biegu jest zebranie pieniędzy, które zasilą konto Fundacji Make-A-Wish spełniającej marzenia nieuleczalnie chorych dzieci. Ponadto impreza promuje Gwiezdne Wojny, które stanowią motyw przewodni tego pięciodniowego biegu. Uczestnicy sztafety zamiast pałeczki będą przekazywać sobie, co ćwierć mili, miecz świetlny. Course of the Force organizują wspólnie: Lucasfilm Ltd., Nerdist Industries, Octagon i Machinima.
  Osoby, które chcą wziąć udział w sztafecie muszą wpłacić 500 dolarów wpisowego, które w całości trafi na konto fundacji Make-A-Wish. Uczestnicy otrzymają repliki mieczy świetnych z serii FX i są namawiani do włożenia stroju związanego z Gwiezdnymi Wojnami bądź innym elementem pop-kultury. Jak twierdzą organizatorzy, wiekowy Mistrz Jedi w plecaku nie jest wymagany. Sztafeta rozpocznie się 7 lipca w Santa Monica a zakończy 11 lipca w San Diego, przed rozpoczęciem konwentu San Diego Comic-Con International, a dokładniej w ramach imprezy rozpoczynającej konwent – Comic-Con Preview Night. Uczestnicy sztafety nie będą jedynie biegać, w ramach Course of the Force zaplanowano koncerty, występy i inne atrakcje.
  Założyciel Nerdist Industries - Chris Hardwick i inni gospodarze imprezy (wśród nich Ashley Eckstein udzielająca głosu Ahsoce Tano) będą relacjonować na żywo sztafetę z samochodu jadącego na czele. Relację z imprezy będzie można zobaczyć m.in. na kanale YouTube portalu Nerdist. Ponadto zarówno Hardwick, jak i Eckstein pobiegną w sztafecie, wraz z różnymi postaciami show biznesu, podopiecznymi fundacji Make-A-Wish oraz fanami, którzy zgłoszą się do biegu.
  Strona akcji znajduje się tutaj: www.courseoftheforce.com. Natomiast poniżej możecie obejrzeć filmik, w którym Chris Hardwick opowiada o sztafecie:  Jest to kolejny przykład wykorzystania Gwiezdnych Wojen w szczytnym celu. Przy okazji warto przypomnieć, że w Polsce działa podobna Fundacja Mam Marzenie, której celem również jest spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci. W jej działalność polscy fani Star Wars angażowali się nie raz. Chociażby podczas konwentu Dagobah 2007 - Być jak Lord Vader, który odbył się w Gorzowie Wielkopolskim, kiedy spełniono starwarsowe marzenie Wojtka.
  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  Astrofestiwal 2012

  2012-06-04 16:33:08 TISW

  9 czerwca w Przysieku koło Torunia w ramach obchodów święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbędzie się Astrofestiwal. Startujemy o 17.00. W programie obserwacje nieba przez teleskopy, loty balonem, prelekcje popularno-naukowe, koncert muzyki elektronicznej Józefa Skrzeka oraz wiele atrakcji dla dzieci.

  Na imprezie nie zabranie Gwiezdno-Wojennych atrakcji organizowanych przez Toruńskie Imperium Star Wars w skład których wchodzą:
  - pokaz walk na miecze świetlne (21.45);
  - akademia Jedi;
  - wystawa różnego rodzaju gadżetów związanych ze Star Wars: książki, figurki, Lego, modele;
  - obecność osób w strojach z organizacji kostiumowych Legion 501, Manda'Yaim oraz lokalnych fanklubów;
  - Force Trainer, czyli podnoszenie kulki za pomocą siły umysłu.

  Zapraszamy!


  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Dzień Dziecka ze S.W.A.T.em

  2012-06-01 18:25:38 www.swat.org.pl

  Dzień dziecka rodziny mogą świętować nie tylko dziś, ale również przez cały rozpoczynający się weekend. W Warszawie będzie można w niedzielę przenieść się z najmłodszymi do świata Gwiezdnych Wojen dzięki grupie Star Wars Artistic Team. Poniżej znajdziecie informacje jakie otrzymaliśmy na ten temat:

  "Jest mi niezmiernie miło poinformować, że w najbliższą niedzielę (3 czerwca) odbędzie się kolejna, szósta w kolejności impreza z cyklu Celebration SWAT, czyli Gwiezdne wojny dla małych i dużych fanów.

  Oto przygotowane przez nas atrakcje:

  - Szkolenia Padawanów - nowa wersja naszej stałej atrakcji,
  - Szkolenie Armii Republiki - różne zadania dla naszych rekrutów,
  - Sektor klocków i zabawek - klocki LEGO oraz statki kosmiczne do waszej dyspozycji,
  - Sektor gier - wirtualne pojedynki na miecze świetlne oraz bitwy kosmiczne,
  - Sektor artystyczny - kredki, kartki, sztalugi i Wasza wyobraźnia,
  - Sektor Droidów - zabawy z małymi i dużymi droidami oraz robotami, tylko tu spotkacie R2-D2 i R5-D4,
  - Konkursy wiedzy oraz turnieje dla całych rodzin oczywiście z nagrodami,
  - Konkurs strojów - dla najlepszych ciekawe nagrody ufundowane przez LEGO oraz Egmont Polska (około godz. 15:00),
  - Postacie z Gwiezdnej Sagi - szturmowcy, Padmé Amidala, Darth Vader, Imperator, Darth Maul, Hrabia Dooku, Obi Wan Kenobi, R2-D2 i inni,
  - Ponad 5000 nowych plakatów, których nie dostaniecie w sklepie, a u nas otrzymacie je za zabawę,
  - Wystawa najnowszych modeli z klocków LEGO,
  - Gry i zabawy ruchowe z bohaterami Sagi,
  - Goście specjalni, czyli Miriam Aleksandrowicz, Jarosław Domin oraz Jasiek Krasko, czyli Pani reżyser i głosy polskiej wersji językowej serialu Wojny Klonów w postaci Obi-Wana Kenobiego oraz droidów bojowych.

  Serdecznie zapraszamy w niedzielę 3 czerwca w godzinach 11:00 -18:00 na warszawską Agrykolę, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Gwiezdne Wojny to tylko niewielki wycinek atrakcji, jakie przygotowała dla Was Stołeczna Estrada z okazji Dnia Dziecka.

  Przypominamy, że wszystkie przygotowane przez nas atrakcje są bezpłatne!"


  Sponsorami imprezy są: Hasbro Polska, Lego Polska, Egmont Polska, Licomp Empik Multimedia, Traffic Club, Imperial Cinepix, Stołeczna Estrada.

  Mapkę z zaznaczonymi atrakcjami znajdziecie poniżej oraz na stronie S.W.A.T.u.


  KOMENTARZE (1)
  Loading..