TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Program StarForce 2012

2012-08-31 12:56:00 http://starforce.eu/Dziś opublikowano program StarForce 2012, czyli ogólnopolskiego Zlotu Miłośników Star Wars. Jak wiemy obędzie się on w Bydgoszczy 8 września. Część otwarta imprezy odbywać się będzie równolegle w Centrum Kongresowym „Opera Nova”, oraz na pobliskiej Wyspie Młyńskiej. Organizatorami StarForce 2012 są Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawko-Pomorskiego oraz Miasto Bydgoszcz.

Na początek plan na piątek:

7 września: Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Aula A1

18.00 - "Plansz Wars” - wieczór z grami planszowymi pod skrzydłami Pegaza:
- zapraszamy na pokaz gry Star Wars Pocketmodel;
- do dyspozycji graczy będzie udostępnionych 100 gier planszowych - zarówno gry dla najmłodszych i całych rodzin, jak i gry imprezowe, strategiczne i ekonomiczne;
- tłumaczymy zasady i pomagamy dobrać tytuł gry odpowiednio do wieku i upodobań.


Salka Wystawowa

Od 18.00 - wystawa fotografii, rysunków i prac dotyczących Star Wars.

Muzeum Fotografii

19.00 oraz 19.30 - Zwiedzanie Muzeum Fotografii.

Sala widowiskowa

21.00 - Spotkanie z gośćmi honorowymi StarForce 2012, Nickiem Gillardem i Dermotem Crowleyem

A teraz poniżej plan na główny dzień StarForce 2012, sobotę, kiedy to będą dziać się najważniejsze wydarzenia na Wyspie Młyńskiej i w budynku Opera Nova.

8 września: Wyspa Młyńska

Scena Imperial City

11.30 – Oficjalne otwarcie zlotu.
12.00 – Prezentacja organizacji kostiumowych Legion 501 oraz Rebel Legion.
13.00 – Konkurs strojów.
16.00 – Konkurs pokazów walk.
18.15 – Spotkanie z gośćmi honorowymi StarForce 2012 – Nickiem Gillardem i Dermotem Crowleyem.

Arena Geonosis (amfiteatr)

20.15 – Pokaz walk na miecze świetlne. Wykonanie: Toruńskie Imperium Star Wars

Akademia Jedi

Podczas trwania zlotu na terenie wyspy młyńskiej będą organizowane gwiezdno-wojenne zabawy dla dzieci. Młodzi padawani otrzymają możliwość zostania Jedi, otrzymania gwiezdnej charakteryzacji oraz pobawienia się klockami LEGO.

Opera Nova

Sala Senatu

12.00 – Spotkanie z twórcami droidów. Prezentacja osiągnięć Instytutu Informatyki i Mechatroniki Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.
13.00 - Walki filmowe kontra walki realne - podobieństwa i różnice. Prelegent: Stanisław Mąderek.
15.00 – Spotkanie z twórcami animacji komputerowych ze studia Platige Image.
16.00 – Spotkanie z tłumaczami książek ze świata Gwiezdnych Wojen Anną Hikiert oraz Błażejem Niedzińskim.
17.00 – Panel dyskusyjny z redaktorem periodyku Star Wars Komiks, Jackiem Drewnowskim.

Sala Korriban

12.00 – 10 reklam telewizyjnych Star Wars które musisz znać. Prelegent: Bartek „Burzol” Burzyński
13.00 - Quinlan Vos - Jedi czy Sith? Dobry czy Zły? Bohater czy Zdrajca? Prelegent: Warszawski Fanklub Star Wars „Centerpoint”
14.00 – Konkurs wiedzy o filmach Sagi. Prowadząca: Joanna „Ari” Szulc
15.00 – Konkurs plastyczny. Prowadzenie: Jan Okuleiwicz
16.00 – Konkurs wiedzy o TCW – Prowadzenie: Warszawski Fanklub Star Wars „Centerpoint”.
17.00 - Imperium bez imperatora. Czy którakolwiek z poendorowych odłamów zasługiwał na to miano? – Prelegent: Antoni „Stele” Sauren

Sala Ziost

12.00 – Droidy z odległej galaktyki – Prelegent: Mateusz „Kasa” Kasjaniuk
13.00 - Inspiracje kulturą i kinematografią Japonii w filmach „Gwiezdne Wojny” – Prelegent: Aleksander Sadowski
14.00 – Co nowego w The Old Republic? Prelegent: Gildia Star Wars
15.00 – LEGO Star Wars. Prelegent: Kamil Domagalski
16.00 – Panel dyskusyjny: Legiony sposób na życie. Prowadzenie: Przemysław „Jok” Grzesiak
17.00 - Jak zrobić kostium z Gwiezdnych Wojen? Prelegent: Przemysław „Jok” Grzesiak

Wystawa

Od 11.30 dla zwiedzających zostanie udostępniona wystawa unikatowych modeli i gadżetów:
- wierne repliki okrętów wykonane przez Adama i Marka Kuleszów,
- pamiątki z lat 80-tych, pochodzące z prywatnych zbiorów Michała Gużewskiego i Rafała Kuli,
- kolekcja naszywek organizacji kostiumowych Mariusza Stormowskiego,
- kolekcja LEGO Kamila Domagalskiego,
- unikatowa kolekcja figurek LEGO Star Wars,
- kartonowe modele okrętów Krzysztofa Wilczyńskiego
- roboty stworzone przez studentów Instytutu Informatyki i Mechatroniki Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Games Room

Od 11.30 do dyspozycji uczestników oddane zostaną komputery z gwiezdno-wojennym oprogramowaniem. Pomiędzy godzinami 12.00, a 13.00 przyjmowane będą ostatnie zapisy na turnieje.
13.00 – Turniej Star Wars Miniatures
13.00 – Turniej Battlefront II
13.00 – Turniej Empire at War

Afterparty

21.00 - Zabawa w Olimpic Bowling Center

Zgodnie z zapowiedziami, w niedzielę 9 września odbędzie się spotkanie fanów przy ognisku na ulicy Obi-Wana Kenobiego w Grabowcu.

Na koniec przypominamy jeszcze o kilku konkursach, które odbywają się na zlocie.

Temat na forum
KOMENTARZE (15)

Fandom

Oficjalny plakat i goście na StarForce 2012

2012-08-30 10:32:45 http://starforce.eu/Dziś pojawił się oficjalny plakat ze StarForce 2012. Na plakacie głównym bohaterem został młody Darth Maul, a za nim widać dobrą gwiezdowojenną zabawę z bydgoskimi budynkami w tle. Jak można zauważyć, wśród patronów medialnych imprezy znalazł się też Bastion Polskich Fanów Star Wars, który będzie w jakiś sposób obecny na konwencie.Jak wiadomo, gośćmi honorowymi na StarForce będą Nick Gillard i Dermot Crowley. Jednak nie będą to jedyne osoby, które w jakiś sposób pracują nad Gwiezdnymi Wojnami i zapowiedziały swoją obecność na konwencie. Wśród ważnych osobistości pojawią się też: Jacek Drewnowski i panel , na którym fani będą mogli zadać mu dręczące ich pytania o Star Wars Komiks. Ponadto wiemy już, że odbędzie się też panel z tłumaczami z Amberu. Na konwencie pojawi się też legendarnie szybki filmowiec, Staszek Mąderek.

StarForce 2012, ogólnopolski Zlot Miłośników Star Wars, obędzie się w Bydgoszczy 8 września. Część otwarta imprezy odbywać się będzie równolegle w Centrum Kongresowym „Opera Nova”, oraz na pobliskiej Wyspie Młyńskiej. Wszyscy fani mogą też dostać się na imprezy zamknięte przeznaczone dla fandomu, które będą odbywać się w piątek, oraz w niedzielę na ulicy Kenobiego. Szczegóły części fandomowej imprezy dogadywać można, na przykład, na naszym forum.

Temat na forum
KOMENTARZE (15)

Fandom

LXVI Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

2012-08-28 21:12:33 Rzeszowska Akademia Mocy

Sierpniowe rzeszowskie spotkanie fanów Star Wars odbędzie się dla odmiany na początku września. W najbliższą sobotę (01.09.2012 r.) spotkamy się o godzinie 16.00 na rzeszowskim rynku, przy studni. Odczekawszy studencki kwadrans udamy się, do któregoś z pobliskich lokali.
W programie:
 • nowinki z Celebration VI;
 • konwentowe plany na resztę roku, a w tym: Nawikon i Falkon;
 • starwarsowe rozmowy i nie tylko!

  Serdecznie zapraszamy!

  KOMENTARZE (2)
 • Fandom

  Celebration II Europe w 2013 roku

  2012-08-26 21:40:10 starwarscelebration.eu

  Na ceremoniach zamykających Celebration VI, oprócz ogłoszenia dat premier aż dwóch epizodów wyświetlanych w 3D w przyszłym roku, ogłoszono też kolejne Celebration. Kolejny konwent poświęcony w całości Gwiezdnym Wojnom współorganizowany przez Lucasfilm to Celebration II Europe, które odbędzie się 26-28 lipca 2013 roku w Messe Essen, w Niemczech.  Już teraz można zajrzeć na stronę internetową starwarscelebration.eu gdzie będą znajdować się wszystkie potrzebne informacje. Obecnie można tam zobaczyć jedynie odliczanie do imprezy (a do konwentu zostały tylko 333 dni), oraz zapisać się do newslettera, który powinien powiadomić gdy otwarta zostanie możliwość wykupywania biletów.

  Współorganizatorem Celebration jest ReedPOP, firma zajmująca się takimi imprezami jak New York Comic Con, czy różnymi wersjami festiwalu Pax.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (25)

  Fandom

  Star Wars Celebration VI

  2012-08-23 05:20:41  Już dzisiaj w Orlando wystartuje kolejna edycja największej na świecie imprezy dla fanów Gwiezdnych Wojen - konwent Star Wars Celebration VI. Trwać on będzie do 26 sierpnia.

  Program konwentu jest dosyć szeroki i znajdą w nim coś dla siebie zarówno fani rozszerzonego wszechświata, filmowej sagi jak i Wojen Klonów. Wśród zaproszonych gości są m.in. znani wszystkim bohaterowie sagi: Mark Hamill, Carrie Fisher, Ian McDiarmid, Anthony Daniels; autorzy i redaktorzy komiksowi: John Jackson Miller, Jan Duursema, Doug Wheatley, Dave Marshall, Randy Stradley; autorzy i redaktorki książek: Aaron Allston, Troy Denning, Drew Karpyshyn, James Luceno, Timothy Zahn, Shelly Shapiro, Jennifer Heddle; czy też osoby znane z TCW: Ashley Eckstein, Sam Witwer i Dave Filoni. A wymienieni powyżej to tylko część ze wszystkich, którzy będą obecni. Więcej o samym programie pisaliśmy w tym miejscu.

  Delegacja redakcji Bastionu już znajduje się w Orlando i będzie na bieżąco relacjonować wydarzenia z konwentu. Najważniejsze informacje będą się pojawiać w formie newsów, dodatkowe wiadomości znaleźć będzie można na forum lub Facebooku, a w jakiś czas po imprezie spodziewać się można pełnej relacji. Pierwsze zdjęcia z konwentu już są dostępne na naszym profilu na Facebooku w tym albumie - obecnie zobaczyć w nim można jak wygląda teren konwentu na dzień przed imprezą, jutro album zostanie uaktualniony o zdjęcia z samej imprezy.

  W ramach ciekawostek zachęcamy również do śledzenia bloga naszego redakcyjnego kolegi, na którym opisuje on swoje wrażenia z wyprawy do Orlando - niekoniecznie związane z samym konwentem.
  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  Konkursy na StarForce 2012

  2012-08-21 20:37:27 StarForce.eu  Jak wiadomo StarForce 2012, czyli ogólnopolski Zlot Miłośników Star Wars obędzie się w Bydgoszczy 8 września. Część otwarta imprezy odbywać się będzie równolegle w Centrum Kongresowym „Opera Nova”, oraz na pobliskiej Wyspie Młyńskiej. Według zapowiedzi organizatorów na StarForce odbędzie się też zamknięta część fandomowa, łącznie z niedzielnym piknikiem na legendarnej ulicy Obi-Wana Kenobiego w Grabowcu. Tymczasem na oficjalnej części zlotu, wśród licznych atrakcji, pojawią się też następujące konkursy:

  Konkurs pokazów

  Wszystkich amatorów walki mieczem świetlnym zapraszamy do atrakcyjnego konkursu z równie atrakcyjnymi nagrodami. Zadanie jest proste: pojedynczo lub w grupach, każdy z was może przygotować krótki, maksymalnie 5-cio minutowy pokaz walki mieczem świetlnym. Sędzią będzie sam Nick Gillard, choreograf walk we wszystkich częściach nowej trylogii Gwiezdnych Wojen.

  Wszelkie używane podczas konkursu oręża muszą jedynie imitować prawdziwą broń. Uczestnicy sami przywożą miecze lub informują nas o ilości potrzebnego sprzętu na adres ender1701d@gmail.com, wtedy broń zostanie dostarczona przez organizatorów. Wiek uczestników od 2 do 112 lat. Jeżeli wasz pokaz odbywa się przy muzyce prosimy o przysłanie utworu do nas na adres ender1701d@gmail.com lub dostarczenie bezpośrednio przed konkursem na pendrivie. Zapraszamy do zmagań pod okiem mistrza!

  Konkurs strojów

  Jednym z barwniejszych elementów, które wyróżniają miłośników Gwiezdnych wojen są ich fantastyczne stroje. Do Bydgoszczy ponownie zawitają legioniści z organizacji Polish Garrison i Eagle Base, lecz to nie oni będą bohaterami konkursu strojów, który odbędzie się na scenie na Wyspie Młyńskiej.

  Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy wszystkie dzieci do 14. roku życia, które będą chciały zaprezentować się we własnych strojach pochodzących z uniwersum Gwiezdnych wojen. Mogą to być stroje inspirowane filmami kinowymi, animowanymi, grami komputerowymi, a nawet komiksami.

  Surowymi jurorami będą starsi koledzy ze wspomnianych wcześniej organizacji kostiumowych. Kto wie czy za kilka nie dołączą do nich uczestnicy bydgoskiego konkursu.
  Na zwycięzców konkursu czekają wspaniałe nagrody ufundowane m.in. przez firmę LEGO.

  Turniej miniaturkowy

  Wszystkich pasjonatów bitewnych zmagań w Star Wars Miniatures zapraszamy do games roomu, gdzie kilka stołów zostanie przeznaczonych na rozgrywki w właśnie te grę. Fani posiadający swoją armię będą mogli mierzyć się w gwiezdnowojennych potyczkach w turnieju z nagrodami.
  Będzie można korzystać z wirtualnych dodatków stworzonych przez międzynarodowy komitet graczy zrzeszony na SWMGamers.com. Limit punktowy składów to 150 punktów.

  Zgłoszenia można przesyłać na adres ender1701d@gmail.com, w ostatniej chwili można będzie się dopisać w pierwszej godzinie funkcjonowania games roomu, ale pamiętajcie, że o uczestnictwie w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń!

  Kolejne wiadomości i szczegóły dotyczące imprezy publikowane są na stronie StarForce.eu.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Plan godzinowy prelekcji w blokach SF i SW

  2012-08-21 10:11:38 strona konwentu  W tym newsie przedstawiliśmy wam szczegółowe opisy prelekcji i konkursów z bloków science-fiction i Star Wars na konwencie Polcon, który odbędzie się w dniach 23-26 sierpnia w budynkach Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Centrum imprezy będzie siedziba Centrum Dydaktyczno-Naukowego na pl. Grunwaldzkim 24 A.

  Jako miejsca noclegowe wykorzystane zostaną Dom Studencki „Labirynt” (ul. Sopocka 23) i Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy Nr 11 (ul. Kamienna 99/101).

  Dzisiaj prezentujemy rozpiskę godzinową i przypominamy tematy punktów bloku science fiction i Gwiezdnych Wojen. Być może zauważycie, że różni się ona od tej przedstawionej na stronie Polconu. Zaszła tam pomyłka, tak więc przedstawione niżej godziny są aktualne. Prelekcje odbędą się w sali nr 351.

  I. Czwartek

  Godz. 16

  Nowoplemię wrażliwych na Moc – WFGW czyli fani SW we Wrocławiu (Izabela „Taraissu” Rutkowska, Oskar „Luke Skywalker” Chałupczak, Antoni „Stele” Sauren)

  Od przeszło 8 lat fani Gwiezdnych Wojen regularnie spotykają się we Wrocławiu i aktywnie włączają we wrocławskie projekty kulturalne oraz charytatywne. Kim jesteśmy, co robimy i dlaczego warto nas czasem spotkać? Na te i inne pytania odpowie Triumwirat z Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen. I pamiętajcie: Moc jest z nami. Zawsze!

  godz. 17-18

  Na drugi rzut oka – czyli czego nie dostrzegliście w waszych ulubionych filmach (Michał „MFX” Lisiecki)

  Wiele filmów zawiera elementy trudne do zauważenia przy pierwszym oglądaniu. I nie zawsze chodzi o trzecie dno złożonej wielowątkowej fabuły. Czasem jest to wpadka z planu pominięta w montażu, czasem mało ewidentna dziura scenariuszowa, innym zaś razem umieszczony umyślnie element, którym twórcy puszczają oko do uważnego widza. Podczas prelekcji dowiecie się w ilu swoich filmach wystąpił Alfred Hitchcock, co oznacza symbol A113, kto ocenzurował Królika Rogera, co tak naprawdę napędza DeLoreana, który Jedi rozmawiał z damską golarką i dlaczego zakończenie „Dnia Niepodległości” wcale nie jest takie bezsensowne, jak by się mogło wydawać.

  Godz. 19

  Obcy wczoraj, dziś i jutro (Marcin Kaczmarek)

  Wizerunek inteligencji pozaziemskich na przestrzeni wieków – jak wyobrażano sobie, definiowano nie-człowieczą inteligencję i inteligencję pozaziemską dawniej, jak ją postrzegamy dziś, a jak może to wyglądać jutro. Na podstawie różnych zapisków, wierzeń, legend, mitów, literatury fantastycznej, filmów fabularnych, filmów dokumentalnych – oraz prac egzobiologów, czy przyszłych terraformerów. Bogato multimedialnie ilustrowana prezentacja na temat wyglądu i zachowania obcych na przestrzeni wieków – dużo ilustracji, materiałów filmowych zarówno fikcyjnych, paradokumentalnych, jak i dokumentalnych.

  Godz. 20

  Shipping w Stargate, czyli kto z kim w SG (Tomasz „SGTokar” Tokarski)

  Shipping (definicja) – wiara w to, że dwójka głównych bohaterów znajduje się w romantycznym związku, w szerokim rozumieniu od miłości platonicznej aż do ostrego seksu. Jak przystało na porządną sagę SF, Stargate również nie uniknęło tej tematyki. Czy O’Neill ożenił się z Carter? Czy Daniel powinien zejść się z Valą? Czy Teal’c znalazł w końcu miłość swojego życia? Orion Tok’Ra serdecznie zaprasza, by te i inne odpowiedzi poznać na tej prelekcji, przeznaczonej nie tylko dla płci pięknej.

  Godz. 21

  Jeden z dziesięciu (kosmitów) (Agata „Aeri” Kotrzewska)

  Zapraszamy na niezwykły konkurs. Stań w szranki w turnieju „Jednego z dziesięciu” i spróbuj swoich sił w wiedzy na temat SF. Czy obejrzałeś wszystkie seriale SF? Widziałeś w kinie lub telewizji najważniejsze z filmów? Nieobce ci są gry komputerowe, a nawet… książki? Jeśli tak to nie krępuj się i zgłoś swój udział, tu nie ma przegranych, są tylko więksi i mniejsi… kosmici.  II. Piątek

  Godz 10

  Układy w galaktyce Stargate w ostatnich latach (Tomasz „SGTokar” Tokarski)

  Likwidacja ostatniego serialu spod znaku Stargate pozostawiła wiele niewyjaśnionych spraw. Jak wyglądała sytuacja polityczna? Kto był rasą dominującą, a kto był skazany na zagładę? Dlaczego Przymierze Lucian zaatakowało Ziemię, jak poradzili sobie Wolni Jaffa, co się stało z Tok’Ra? Orion Tok’Ra zaprasza do wysłuchania prelekcji, a także rozważań na temat „Co było dalej?”.

  Godz. 11

  Filmy science-fiction a teorie spiskowe (Krzysztof „Yoda” Nowakowski)

  Panel dyskusyjny na temat inspiracji kina teoriami spiskowymi lub odwrotnie. Poruszymy teorię spiskową Reptilian i jej wpływ na seriale. Porozmawiamy na temat ukrywanych technologii takich jak „Gwiezdne Wrota”. Dodatkowo poznamy ciekawostki związane z nanotechnologią (obcy w głowie, chipy i sterowanie umysłami), wirusy, szczepienia i teorie eksterminacji ludzkości, a także dowiemy się, co przemysł farmaceutyczny ma wspólnego z (niewątpliwie nieuniknioną) inwazją zombie.

  Godz. 12

  Dickowy Va Banque (Jakub Wasielak, Katarzyna Kozłowska)

  Jeżeli widziałeś już promień różowego światła, jeżeli myślisz, że czas nie stanowi ograniczeń, a świat w którym żyjesz nie musi być realny, to przeczytałeś wystarczającą ilość książek Philipa K. Dicka, żeby wystartować w tym konkursie. Pytania różne – od książek, które znają wszyscy, przez filmy, po pytania mocno hardkorowe. A wszystko to ukryte pod formą ciągłej licytacji.

  Godz. 13-14

  Endor to dopiero początek – historia galaktycznej wojny domowej (Antoni „Stele” Sauren)

  Endor to dopiero początek – bogata w mapy i ilustracje historia Galaktycznej Wojny Domowej, od proklamacji Nowej Republiki do paktu Pellaeon-Gavrisom. Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen zaprasza na niezwykłą, przekrojową prelekcję o czasach po bitwie o Endor.

  Godz. 15-16

  Star Wars – konkurs filmowy v2.0 (Piotr Szychowski)

  Jeżeli „Nową Nadzieję” oglądałeś kilkaset razy, a w „Imperium Kontratakuje” znasz każdą linię dialogową, jeżeli w scenie z „Ataku Klonów” podasz dokładną liczbę żołnierzy, a żaden listek na Endorze nie jest ci obcy – to właśnie konkurs dla ciebie! Zapraszamy wszystkich miłośników Gwiezdnej Sagi, dla których filmowe „Gwiezdne wojny” są absolutnie bez tajemnic. Godz. 17

  Repliki kostiumów – podstawowe zasady manufaktury (Krzysztof „Yoda” Nowakowski)

  Sposoby na budowę kostiumu z dostępnych i niedostępnych dla ogółu maszyn, urządzeń oraz metod. Jak zbudować stół próżniowy, jak stworzyć formę pod wytłoczkę próżniową, jak dobrać materiały. Jak stworzyć hełm klona, a jak szturmowca. Na te i inne pytania odpowie członek Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen. Zapraszamy!

  Godz. 18

  Ukryta forteca w odległej galaktyce (Łukasz Czarnecki)

  Odczyt dotyczący wpływu filmu ,,Ukryta forteca” na Epizod IV ,,Gwiezdnych Wojen”. Omówienie podobieństw pomiędzy bohaterami obydwu produkcji. Dowiedz się, co wspólnego mają ze sobą Kurosawa oraz Lucas.

  Godz. 19

  Moda na Naboo i innych planetach Star Wars (Aleksandra „Alex Verse Naberrie” Stasina)

  Dlaczego Amidala ma niezwykły makijaż? Dlaczego Leia nosi warkocze? Na tej prelekcji poznacie odpowiedzi na wymienione pytania i dowiecie się sporo o modzie w odległej galaktyce. Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen opowie wam o modzie i urodzie, czyli przedstawi dowód na to, iż Star Wars jest nie tylko dla chłopców.

  Godz. 20

  W kosmosie nikt nie usłyszy Twojego krzyku, czyli fenomen "Obcego" (Piotr „Gore” Rybak)

  Prelekcja traktująca o fenomenie Aliena. Opowiemy o inspiracjach, wpływie na popkulturę, sztukę oraz o tym jak „Obcy” ma się w chwili obecnej. Nie zabraknie również analizy najnowszej części odsłony sagi – czyli „Prometeusza”.

  Godz. 21

  To co najlepsze w Stargate – cz.1 (Tomasz „SGTokar” Tokarski, Piotr „Inwe” Szyndler)

  Orion Tok’Ra zaprasza na niezwykła, nostalgiczną podróż po świecie Stargate. 17 sezonów seriali oraz 3 filmy pozostawiły mnóstwo ulubionych scen, momentów i wspomnień, do których zawsze będziemy wracać. Czy wśród prezentowanych scen znajdzie się twoja ulubiona? Przyjdź i sprawdź!

  III. Sobota

  Godz. 10

  „We're all in Peace. Always.” (Krzysztof Rogala)

  Visitors – czy fikcja może stać się prawdą. Historia Wężowych Istot.

  Godz. 11

  Star Wars Crossover (Aleksandra „Alex Verse Naberrie” Stasina)

  Księżniczka Leia i Indiana Jones? Harry Potter rycerzem Jedi? Star Wars vs. Star Trek? Wilkołaki w „Gwiezdnych wojnach”? Czyli co fani lubią łączyć z naszą niezwykła Sagą. Nie tylko w opowiadaniach, ale graficznie i multimedialnie.

  Godz. 12

  Reforma floty Nowej Republiki – panel dyskusyjny (Antoni „Stele” Sauren)

  Logiczna ewolucja, zignorowana w większości przez autorów Expanded Universe i poraniona nieomijającymi niczego retconami, czy zlepek bezsensownych maszkaronów z suplementów West End Games? Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen zaprasza do dyskusji (a w przypadku braku odważnych dyskutantów na prelekcję), która poruszy najważniejsze kwestie dotyczących sił zbrojnych Nowej Republiki.

  Godz. 13

  O czym nie mówi nam NASA (Krzysztof Rogala)

  Wykład dotyczący zatajanych informacji o działalności obcych istot w układzie słonecznym – na Księżycu, Marsie, Wenus, Merkurym i Saturnie. Materiał oparty na analizie oficjalnych zdjęć NASA.

  Godz. 14

  Alien Invaders – motyw najeźdźców z kosmosu (Piotr „Gore” Rybak)

  Panel o tym, jak twórcy filmowi realizowali wizję ataku obcych istot na ludzkość. Prześledzimy rozwój tego motywu od roku 1950 aż do dziś.

  Godz. 15-16

  Star Wars bez tajemnic (Karol „Wedge” Dobosz)

  Wbrew temu co wielu uważa, „Gwiezdne wojny” nie kończą się na filmach. To również setki książek, komiksów, odcinków seriali, gier komputerowych, opowiadań a nawet słuchowisk radiowych. Wszystkie te nośniki tworzą jedną wielką Sagę, rozszerzającą to co było przed, po, a także między filmami. Czy wiesz, że niemal każda postać, która choćby przez sekundę pojawiła się na ekranie ma swoją historię? Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen zaprasza na, z konieczności ekspresową, wycieczkę po największych sekretach i ciekawostkach kinowych „Gwiezdnych wojen”.

  Godz. 17

  Science-Fiction: krótka historia gatunku (Paula „Melisandre” Mackiewicz)

  Kto jest ojcem SF? Kim był Hugo Gernsback? Na czym polegał pakt Clarke’a i Asimova? Co było nowego w Nowej Fali? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie na tej prelekcji. Dowiecie się skąd się wzięło science-fiction, jak się rozwijało przez lata, poznacie główne trendy i nazwiska najważniejszych autorów. A na koniec wspólnie zastanowimy się dokąd zmierza ten gatunek i jakiego typu SF będziemy czytać za 10-15 lat.

  Godz. 18

  Aspekt etyczny armii klonów (Mateusz „Kasa” Kasjaniuk)

  Wiele zbrodni, jakich dopuściła się Republika w trakcie Wojen Klonów, dotyczyło jej własnych żołnierzy. W jaki sposób ich potraktowano? I czy oni sami zdawali sobie sprawę, jak bardzo ich życie różni się od życia przeciętnego obywatela?

  Godz. 19

  Mroczna odległa przyszłość, Warhammer 40 000 (Krzysztof „Żużu” Majtyka, Łukasz „Sas” Sauła)

  W posępnym mroku odległej przyszłości jest tylko wojna. Rozległe na całą galaktykę Imperium Człowieka władane przez martwego Boga Imperatora jest w stanie ciągłej wojny. Ludziom zagrażają obcy, zdrajcy i demony. Jednak silna wiara, posłuszeństwo i siła ognia dają silny opór wrogom ludzkości. Jeśli chcesz poznać ten wielki i mroczny świat zapraszamy na naszą prelekcję, jeśli natomiast już go znasz to przyjdź i tak może dowiesz się czegoś nowego, albo chociaż zdenerwujesz twórców!

  Godz. 20-21

  Quiz wiedzy Stargate (Jakub „Odeka” Frankowski, Karol „Wedge” Dobosz)

  Uniwersum Stargate tylko z pozoru należy do łatwych. Myślisz, że znasz na pamięć 17 sezonów w trzech serialach? Potrafisz krok po kroku zacytować linię dialogową z trzech filmów? Jeśli tak, to nagrodę masz już w kieszeni. A jest nią nie byle co – do wygrania komplet serialu „Stargate SG-1” na DVD! Przyjdź i zmierz się z najlepszymi! Orion Tok’Ra serdecznie zaprasza na ten jedyny w swoim rodzaju konkurs, w którym nagrody ufundowały portale internetowe e-nocowanie.net oraz otowakacje.net  IV. Niedziela

  Godz. 10

  Konkurs wiedzy Star Wars – dla zaawansowanych (Karol „Wedge” Dobosz)

  Myślisz, że wiesz wszystko o „Gwiezdnych wojnach”? Jesteś w błędzie. Najbardziej drobiazgowy ze wszystkich nerdów kochających uniwersum Star Wars (w osobie prowadzącego) przygotował niewiarygodnie hardcore’owy, niesprawiedliwy, stronniczy i nieprzyjazny konkurs wiedzy w dziejach tej, tamtej i każdej innej galaktyki. I ostrzegamy, pytania w rodzaju numeru bloku silnika „Sokoła Millennium” należą tu do tych łatwych!

  Godz. 11

  To co najlepsze w Stargate – cz.2 (Tomasz „SGTokar” Tokarski, Piotr „Inwe” Szyndler)

  Orion Tok’Ra zaprasza na niezwykła, nostalgiczną podróż po świecie Stargate. 17 sezonów seriali oraz 3 filmy pozostawiły mnóstwo ulubionych scen, momentów i wspomnień, do których zawsze będziemy wracać. Czy wśród prezentowanych scen znajdzie się twoja ulubiona? Przyjdź i sprawdź! Godz. 12

  Nabufaktura – wstęp do „kostiumingu” (Izabela „Taraissu” Rutkowska)

  Czy marzyłeś kiedyś, by choć na chwilę stać się ulubionym bohaterem? Planujesz imprezę kostiumową lub pragniesz na poważnie zacząć kompletować kostium, ale nie wiesz od czego zacząć? Być może ta prelekcja podpowie ci jak rozpocząć swoją przygodę z „kostiumingiem”. Zbiór podstawowych prawd, faktów, doświadczeń oraz podpowiedzi od czego zacząć kompletowanie kostiumu, by się nie zniechęcić i nie zbankrutować. Członkini międzynarodowych organizacji kostiumowych: Eagle Base Rebel Legion i Polish Garrison Legion 501st. podzieli się swoją wiedzą, gdyż taniej uczyć się na cudzych błędach. Nic odkrywczego raczej nie usłyszycie, ale za to poznacie kompendium szczegółów, w których tkwi diabeł.

  Godz. 13

  Fantastyka w muzyce, muzyka w fantastyce (Krzysztof Buzar)

  Muzyka – organizacja struktur dźwiękowych będącymi zestawami fal akustycznych o konkretnych częstotliwościach i amplitudach uszeregowanych w czasie zgodnie z zadanym metrum… Brrr! Nieco bardziej po polsku o tym, jakimi metodami muzyka wpływa na nasze postrzeganie ulubionych filmów fantastycznych. Co tak naprawdę słyszymy? Jak to na nas działa i na jakiej zasadzie? Opowiemy o tym, dlaczego magia kina to nie tylko wybuchy i efekty specjalne, ale też subtelna gra harmonii i rytmów, które niejednokrotnie nie pozwalają o sobie zapomnieć. Pokażemy też elementy fantastyczne w muzyce klasycznej oraz dziełach, które stanowią wzorce do dzisiejszej muzyki filmowej. Zapraszamy!

  Godz. 14

  Piękne i niebepieczne – dworki z Naboo (Aleksandra „Alex Verse Naberrie” Stasina)

  Są skryte i tajemnicze oraz posłuszne. Jednakże bez nich królowa Amidala nie potrafiłaby przygotować niezwykłych fryzur, dobrze zorganizować dyplomatycznego spotkania, czy odbić swojego pałacu z bronią w ręku. Kim są zakapturzone damy, które podążają za władczynią Naboo?  W tym miejscu znajdziecie program innych atrakcji polconowych z bloków literatury, gier, horroru, a także spotkań z autorami książek, zaś tutaj regulamin oraz wskazówki dojazdu.

  Zapraszamy do Wrocławia!

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  93 i 1/2 Spotkanie Śląskich Fanów UPDATE

  2012-08-18 13:50:36 Gunfan

  Ave. Szykujcie się, bo już wkrótce znów będziecie mieli okazje poogladać mordkę Waszego ukochanego dyk... koordynatora. Szczegóły spotkania takie jak zwykle, wiec bez zbytecznego filozofowania - macie być!

  Data: 25 sierpnia;
  Miejsce: "Maxi Pizza", ul. Sobieskiego 17, Katowice;
  Start: 13:00.
  Być może ludziska na drugą część spotkania będą chcieli iść do nowootwartej knajpy "Biała małpa", która znajduje się w miejscu, gdzie wcześniej była nasza ś.p. pizzeria "Pod Starym Drzewem". Lokal daje radę, ale obiadu tam nie zjemy, dlatego ewentualnie możnaby tam iść po paru godzinach, jak wszyscy się najedzą. Czyli gdybyście przyszli później i nie zastali nas w "Maxi", to szukajcie w "Białej małpie".

  UPDATE:
  UWAGA, ZMIANA! Pojawiła się propozycja, by spotkanie spędzić na BeerFeście w Chorzowie. Konkretna lokalizacja to Pola Marsowe w chorzowskim Parku Śląskim. Wszelkie info, dojazd, mapka itd. na stronie imprezy.

  Większość stałych bywalców pisze się na ten wypad, więc raczej taką formę właśnie przyjmie sierpniowe spotkanie. Czyli spotykamy się w Maxi o 13:00 (tu bez zmian), czekamy do ok. 14:00, po czym udajemy się grupowo na przystanek tramwajowy (ten koło "Białęj Małpy") i jedziemy na BeerFest. Info dla spóźnionych: tramwajów do Parku Śląskiego jest sporo, można jechać liniami nr 6,11,19 na przykład (przystanek Dworzec PKP). Podróż trwa ok. 15 minut.

  Rodzicu! BeerFest to impreza piwna, dla pełnoletnich, więc jeśli akurat w tym miesiącu zamierzałeś przyprowadzić swą małoletnią pociechę na śląskie spotkanie - wstrzymaj się do września!

  Serdecznie zapraszamy!".

  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  Goście na StarForce 2012 to Nick Gillard i Dermot Crowley

  2012-08-17 09:40:04 http://starforce.eu  Właśnie ogłoszono kto będzie oficjalnym gościem na tegorocznym StarForce 2012, największej polskiej imprezie poświęconej tylko Gwiezdnym Wojnom, która odbędzie się 8 września w Bydgoszczy. Będą to aż dwaj aktorzy pojawiający się w filmach, Crix Madine i Cin Drallig, czyli Nick Gillard i Dermot Crowley.  Nick Gillard - kaskader i koordynator, opracował styl walki na miecze świetlne i wszystkie pojedynki w trzech nowszych epizodach Gwiezdnych Wojen, I-III. Jednym z pierwszych filmów przy którym pracował była „Nowa nadzieja”. Zagrał małą rolę w „Zemście Sithów” jako Rycerz Jedi Cin Drallig, którego pokonuje Darth Vader.

  Dermot Crowley - urodzony w Irlandii aktor, występuje w filmach, telewizji i na scenie. Na świecie najlepiej znany z roli generała Crix Madine w filmie "Gwiezdne Wojny: Część VI - Powrót Jedi". Pojawił się w takich filmach jak: „Ośmiorniczka”, „Syn Różowej Pantery”, czy „Babel”. Od wielu lat współpracuje z brytyjską i irlandzką telewizją, ostatnio w serialu „Luther”.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  Program bloku SF i Star Wars na Polconie 2012

  2012-08-16 22:42:41 strona konwentu  Zapraszamy do zapoznania się z programem bloku SF i Star Wars jaki zostanie zaprezentowany na konwencie Polcon we Wrocławiu, który rozpocznie się już za tydzień.  GWIEZDNE WOJNY I SCIENCE FICTION

  Koordynatorzy: Izabela Rutkowska, Karol Dobosz

  Współpraca: Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen  Endor to dopiero początek – historia Galaktycznej Wojny Domowej – Antoni „Stele” Sauren

  Endor to dopiero początek – bogata w mapy i ilustracje historia Galaktycznej Wojny Domowej, od proklamacji Nowej Republiki do paktu Pellaeon-Gavrisom. Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen zaprasza na niezwykłą, przekrojową prelekcję o czasach po bitwie o Endor.

  Nowoplemię wrażliwych na Moc – WFGW, czyli fani Star Wars we Wrocławiu – Izabela „Taraissu” Rutkowska, Oskar „Luke Skywalker” Chałupczak, Antoni „Stele” Sauren

  Od przeszło 8 lat fani Gwiezdnych Wojen regularnie spotykają się we Wrocławiu i aktywnie włączają we wrocławskie projekty kulturalne oraz charytatywne. Kim jesteśmy, co robimy i dlaczego warto nas czasem spotkać? Na te i inne pytania odpowie Triumwirat z Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen. I pamiętajcie: Moc jest z nami. Zawsze!

  Reforma floty Nowej Republiki – panel dyskusyjny – Antoni „Stele” Sauren

  Logiczna ewolucja, zignorowana w większości przez autorów Expanded Universe i poraniona nieomijającymi niczego retconami, czy zlepek bezsensownych maszkaronów z suplementów West End Games? Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen zaprasza do dyskusji (a w przypadku braku odważnych dyskutantów na prelekcję), która poruszy najważniejsze kwestie dotyczących sił zbrojnych Nowej Republiki.

  Obcy wczoraj, dziś i jutro – Marcin Kaczmarek

  Wizerunek inteligencji pozaziemskich na przestrzeni wieków – jak wyobrażano sobie, definiowano nie-człowieczą inteligencję i inteligencję pozaziemską dawniej, jak ją postrzegamy dziś, a jak może to wyglądać jutro. Na podstawie różnych zapisków, wierzeń, legend, mitów, literatury fantastycznej, filmów fabularnych, filmów dokumentalnych – oraz prac egzobiologów, czy przyszłych terraformerów. Bogato multimedialnie ilustrowana prezentacja na temat wyglądu i zachowania obcych na przestrzeni wieków – dużo ilustracji, materiałów filmowych zarówno fikcyjnych, paradokumentalnych, jak i dokumentalnych.

  Shipping w Stargate, czyli kto z kim w SG – Tomasz „SGTokar” Tokarski

  Shipping (definicja) – wiara w to, że dwójka głównych bohaterów znajduje się w romantycznym związku, w szerokim rozumieniu od miłości platonicznej aż do ostrego seksu. Jak przystało na porządną sagę SF, Stargate również nie uniknęło tej tematyki. Czy O’Neill ożenił się z Carter? Czy Daniel powinien zejść się z Valą? Czy Teal’c znalazł w końcu miłość swojego życia? Orion Tok’Ra serdecznie zaprasza, by te i inne odpowiedzi poznać na tej prelekcji, przeznaczonej nie tylko dla płci pięknej.

  Jeden z dziesięciu (kosmitów) – Agata „Aeri” Kostrzewska

  Zapraszamy na niezwykły konkurs. Stań w szranki w turnieju „Jednego z dziesięciu” i spróbuj swoich sił w wiedzy na temat SF. Czy obejrzałeś wszystkie seriale SF? Widziałeś w kinie lub telewizji najważniejsze z filmów? Nieobce ci są gry komputerowe, a nawet… książki? Jeśli tak to nie krępuj się i zgłoś swój udział, tu nie ma przegranych, są tylko więksi i mniejsi… kosmici.

  Układy w galaktyce Stargate w ostatnich latach – Tomasz „SGTokar” Tokarski

  Likwidacja ostatniego serialu spod znaku Stargate pozostawiła wiele niewyjaśnionych spraw. Jak wyglądała sytuacja polityczna? Kto był rasą dominującą, a kto był skazany na zagładę? Dlaczego Przymierze Lucian zaatakowało Ziemię, jak poradzili sobie Wolni Jaffa, co się stało z Tok’Ra? Orion Tok’Ra zaprasza do wysłuchania prelekcji, a także rozważań na temat „Co było dalej?”.

  Filmy science-fiction a teorie spiskowe - Krzysztof „Yoda” Nowakowski

  Panel dyskusyjny na temat inspiracji kina teoriami spiskowymi lub odwrotnie. Poruszymy teorię spiskową Reptilian i jej wpływ na seriale. Porozmawiamy na temat ukrywanych technologii takich jak „Gwiezdne Wrota”. Dodatkowo poznamy ciekawostki związane z nanotechnologią (obcy w głowie, chipy i sterowanie umysłami), wirusy, szczepienia i teorie eksterminacji ludzkości, a także dowiemy się, co przemysł farmaceutyczny ma wspólnego z (niewątpliwie nieuniknioną) inwazją zombie.

  To co najlepsze w Stargate – cz.1 i cz.2 Tomasz „SGTokar” Tokarski, Piotr „Inwe” Szyndler

  Orion Tok’Ra zaprasza na niezwykła, nostalgiczną podróż po świecie Stargate. 17 sezonów seriali oraz 3 filmy pozostawiły mnóstwo ulubionych scen, momentów i wspomnień, do których zawsze będziemy wracać. Czy wśród prezentowanych scen znajdzie się twoja ulubiona? Przyjdź i sprawdź!

  Na drugi rzut oka – czyli czego nie dostrzegliście w waszych ulubionych filmach – Michał „MFX” Lisiecki

  Wiele filmów zawiera elementy trudne do zauważenia przy pierwszym oglądaniu. I nie zawsze chodzi o trzecie dno złożonej wielowątkowej fabuły. Czasem jest to wpadka z planu pominięta w montażu, czasem mało ewidentna dziura scenariuszowa, innym zaś razem umieszczony umyślnie element, którym twórcy puszczają oko do uważnego widza. Podczas prelekcji dowiecie się w ilu swoich filmach wystąpił Alfred Hitchcock, co oznacza symbol A113, kto ocenzurował Królika Rogera, co tak naprawdę napędza DeLoreana, który Jedi rozmawiał z damską golarką i dlaczego zakończenie „Dnia Niepodległości” wcale nie jest takie bezsensowne, jak by się mogło wydawać.

  Star Wars – konkurs filmowy v2.0 – Piotr Szychowski

  Jeżeli „Nową Nadzieję” oglądałeś kilkaset razy, a w „Imperium Kontratakuje” znasz każdą linię dialogową, jeżeli w scenie z „Ataku Klonów” podasz dokładną liczbę żołnierzy, a żaden listek na Endorze nie jest ci obcy – to właśnie konkurs dla ciebie! Zapraszamy wszystkich miłośników Gwiezdnej Sagi, dla których filmowe „Gwiezdne wojny” są absolutnie bez tajemnic.

  Repliki kostiumów – podstawowe zasady manufaktury – Krzysztof „Yoda” Nowakowski

  Sposoby na budowę kostiumu z dostępnych i niedostępnych dla ogółu maszyn, urządzeń oraz metod. Jak zbudować stół próżniowy, jak stworzyć formę pod wytłoczkę próżniową, jak dobrać materiały. Jak stworzyć hełm klona, a jak szturmowca. Na te i inne pytania odpowie członek Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen. Zapraszamy!

  Manufaktura – wstęp do „kostiumingu” – Izabela „Taraissu” Rutkowska

  Czy marzyłeś kiedyś, by choć na chwilę stać się ulubionym bohaterem? Planujesz imprezę kostiumową lub pragniesz na poważnie zacząć kompletować kostium, ale nie wiesz od czego zacząć? Być może ta prelekcja podpowie ci jak rozpocząć swoją przygodę z „kostiumingiem”. Zbiór podstawowych prawd, faktów, doświadczeń oraz podpowiedzi od czego zacząć kompletowanie kostiumu, by się nie zniechęcić i nie zbankrutować. Członkini międzynarodowych organizacji kostiumowych: Eagle Base Rebel Legion i Polish Garrison Legion 501st. podzieli się swoją wiedzą, gdyż taniej uczyć się na cudzych błędach. Nic odkrywczego raczej nie usłyszycie, ale za to poznacie kompendium szczegółów, w których tkwi diabeł.

  Moda na Naboo i innych planetach Star Wars – Aleksandra „Alex Verse Naberrie” Stasina

  Dlaczego Amidala ma niezwykły makijaż? Dlaczego Leia nosi warkocze? Na tej prelekcji poznacie odpowiedzi na wymienione pytania i dowiecie się sporo o modzie w odległej galaktyce. Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen opowie wam o modzie i urodzie, czyli przedstawi dowód na to, iż Star Wars jest nie tylko dla chłopców.

  Jak powstawał świat Stargate – ciekawostki i fakty – Jakub „Odeka” Frankowski

  Skąd wzięły się Gwiezdne Wrota? O co chodzi z bogami egipskimi? Jak wymyślono Goa’uldów, Jaffa, i dlaczego Thor ma niewiele wspólnego z umięśnionym Wikingiem? Orion Tok’Ra zaprasza na prelekcję o tym jak powstał jeden z najbardziej nośnych światów w historii SF.

  „We’re all in Peace. Always.” – Krzysztof Rogala

  Visitors – czy fikcja może stać się prawdą. Historia Wężowych Istot.

  Star Wars bez tajemnic – Karol „Wedge” Dobosz

  Wbrew temu co wielu uważa, „Gwiezdne wojny” nie kończą się na filmach. To również setki książek, komiksów, odcinków seriali, gier komputerowych, opowiadań a nawet słuchowisk radiowych. Wszystkie te nośniki tworzą jedną wielką Sagę, rozszerzającą to co było przed, po, a także między filmami. Czy wiesz, że niemal każda postać, która choćby przez sekundę pojawiła się na ekranie ma swoją historię? Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen zaprasza na, z konieczności ekspresową, wycieczkę po największych sekretach i ciekawostkach kinowych „Gwiezdnych wojen”.

  Ukryta forteca w odległej galaktyce – Łukasz Czarnecki

  Odczyt dotyczący wpływu filmu ,,Ukryta forteca” na Epizod IV ,,Gwiezdnych Wojen”. Omówienie podobieństw pomiędzy bohaterami obydwu produkcji. Dowiedz się, co wspólnego mają ze sobą Kurosawa oraz Lucas.

  O czym nie mówi nam NASA – Krzysztof Rogala

  Wykład dotyczący zatajanych informacji o działalności obcych istot w układzie słonecznym – na Księżycu, Marsie, Wenus, Merkurym i Saturnie. Materiał oparty na analizie oficjalnych zdjęć NASA.

  Alien Invaders – motyw najeźdźców z kosmosu – Piotr „Gore” Rybak

  Panel o tym, jak twórcy filmowi realizowali wizję ataku obcych istot na ludzkość. Prześledzimy rozwój tego motywu od roku 1950 aż do dziś.

  Dickowy Va Banque – Jakub Wasielak, Katarzyna Kozłowska

  Jeżeli widziałeś już promień różowego światła, jeżeli myślisz, że czas nie stanowi ograniczeń, a świat w którym żyjesz nie musi być realny, to przeczytałeś wystarczającą ilość książek Philipa K. Dicka, żeby wystartować w tym konkursie. Pytania różne – od książek, które znają wszyscy, przez filmy, po pytania mocno hardkorowe. A wszystko to ukryte pod formą ciągłej licytacji.

  W kosmosie nikt nie usłyszy Twojego krzyku, czyli fenomen „Obcego” – Piotr „Gore” Rybak

  Prelekcja traktująca o fenomenie Aliena. Opowiemy o inspiracjach, wpływie na popkulturę, sztukę oraz o tym jak „Obcy” ma się w chwili obecnej. Nie zabraknie również analizy najnowszej części odsłony sagi – czyli „Prometeusza”.

  Star Wars Crossover – Aleksandra „Alex Verse Naberrie” Stasina

  Księżniczka Leia i Indiana Jones? Harry Potter rycerzem Jedi? Star Wars vs. Star Trek? Wilkołaki w „Gwiezdnych wojnach”? Czyli co fani lubią łączyć z naszą niezwykła Sagą. Nie tylko w opowiadaniach, ale graficznie i multimedialnie.

  Science-Fiction: krótka historia gatunku – Paula „Melisandre” Mackiewicz

  Kto jest ojcem SF? Kim był Hugo Gernsback? Na czym polegał pakt Clarke’a i Asimova? Co było nowego w Nowej Fali? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie na tej prelekcji. Dowiecie się skąd się wzięło science-fiction, jak się rozwijało przez lata, poznacie główne trendy i nazwiska najważniejszych autorów. A na koniec wspólnie zastanowimy się dokąd zmierza ten gatunek i jakiego typu SF będziemy czytać za 10-15 lat.

  Aspekt etyczny armii klonów – Mateusz „Kasa” Kasjaniuk

  Wiele zbrodni, jakich dopuściła się Republika w trakcie Wojen Klonów, dotyczyło jej własnych żołnierzy. W jaki sposób ich potraktowano? I czy oni sami zdawali sobie sprawę, jak bardzo ich życie różni się od życia przeciętnego obywatela?

  Mroczna odległa przyszłość, Warhammer 40 000 – Krzysztof „Żużu” Majtyka, Łukasz „Sas” Sauła

  W posępnym mroku odległej przyszłości jest tylko wojna. Rozległe na całą galaktykę Imperium Człowieka władane przez martwego Boga Imperatora jest w stanie ciągłej wojny. Ludziom zagrażają obcy, zdrajcy i demony. Jednak silna wiara, posłuszeństwo i siła ognia dają silny opór wrogom ludzkości. Jeśli chcesz poznać ten wielki i mroczny świat zapraszamy na naszą prelekcję, jeśli natomiast już go znasz to przyjdź i tak może dowiesz się czegoś nowego, albo chociaż zdenerwujesz twórców!

  Konkurs wiedzy Star Wars – dla zaawansowanych – Karol „Wedge” Dobosz

  Myślisz, że wiesz wszystko o „Gwiezdnych wojnach”? Jesteś w błędzie. Najbardziej drobiazgowy ze wszystkich nerdów kochających uniwersum Star Wars (w osobie prowadzącego) przygotował niewiarygodnie hardcore’owy, niesprawiedliwy, stronniczy i nieprzyjazny konkurs wiedzy w dziejach tej, tamtej i każdej innej galaktyki. I ostrzegamy, pytania w rodzaju numeru bloku silnika „Sokoła Millennium” należą tu do tych łatwych!

  Quiz wiedzy Stargate – Jakub „Odeka” Frankowski, Karol „Wedge” Dobosz

  Uniwersum Stargate tylko z pozoru należy do łatwych. Myślisz, że znasz na pamięć 17 sezonów w trzech serialach? Potrafisz krok po kroku zacytować linię dialogową z trzech filmów? Jeśli tak, to nagrodę masz już w kieszeni. A jest nią nie byle co – do wygrania komplet serialu „Stargate SG-1” na DVD! Przyjdź i zmierz się z najlepszymi! Orion Tok’Ra serdecznie zaprasza na ten jedyny w swoim rodzaju konkurs, w którym nagrody ufundowały portale internetowe www.enocowanie.net, www.spaniewpolsce.net oraz www.otowakacje.net.

  Zrób to sam – sklej własny model Star Wars – Antoni „Stele” Sauren

  Chwyć za nożyczki, klej i karton, dodaj trochę wyobraźni i zamień się w prawdziwego stoczniowca z odległej galaktyki! Zapraszamy na niezwykłą zabawę zarówno dla najmłodszych, jak i trochę starszych. Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen zaprasza – w planie prezentacja modeli, porady dla początkujących twórców oraz warsztaty praktyczne.

  Fantastyka w muzyce, muzyka w fantastyce – Krzysztof Buzar

  Muzyka – organizacja struktur dźwiękowych będącymi zestawami fal akustycznych o konkretnych częstotliwościach i amplitudach uszeregowanych w czasie zgodnie z zadanym metrum… Brrr! Nieco bardziej po polsku o tym, jakimi metodami muzyka wpływa na nasze postrzeganie ulubionych filmów fantastycznych. Co tak naprawdę słyszymy? Jak to na nas działa i na jakiej zasadzie? Opowiemy o tym, dlaczego magia kina to nie tylko wybuchy i efekty specjalne, ale też subtelna gra harmonii i rytmów, które niejednokrotnie nie pozwalają o sobie zapomnieć. Pokażemy też elementy fantastyczne w muzyce klasycznej oraz dziełach, które stanowią wzorce do dzisiejszej muzyki filmowej. Zapraszamy!

  Piękne i niebepieczne – dworki z Naboo – Aleksandra „Alex Verse Naberrie” Stasina

  Są skryte i tajemnicze oraz posłuszne. Jednakże bez nich królowa Amidala nie potrafiłaby przygotować niezwykłych fryzur, dobrze zorganizować dyplomatycznego spotkania, czy odbić swojego pałacu z bronią w ręku. Kim są zakapturzone damy, które podążają za władczynią Naboo?

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (13)

  Fandom

  LXV Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2012-08-16 17:52:47 Łódzki Fanklub SW

  Nadchodząca wielkimi krokami sobota (18.08) będzie obfitować w kolejne spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars oznaczone numerem 65. Możecie liczyć z całą pewnością na niepowtarzalną zabawę z fanami Gwiezdnych wojen podczas trwających wakacji. Zapraszamy wszystkich serdecznie do Łódzkiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18, od godziny 15:00 w sali 408.

  Przewidujemy:
  • Wspominki z kolonii – Gwiezdne przygody Jedi;
  • Kalambury i/lub konkurs wiedzowy;
  • Awangardowa prelekcja Vykka;
  • Omówienie udziału ŁFSW na MFK i Kapitularzu;
  • „Może-coś-nowego” od Sami-wiecie-kogo ;)

  i mnóstwo innych atrakcji...

  Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.
  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  Redakcja "Star Wars Magazyn" na Polconie

  2012-08-14 05:56:27 strona konwentu  Już w przyszły czwartek rozpocznie się kolejna edycja konwentu Polcon, który odbędzie się, przypomnijmy, we Wrocławiu. Kolejną gwiezdnowojenną atrakcją będzie spotkanie z redaktorami czasopisma "Star Wars Magazyn" - Arkadiuszem Szajkiem i Maciejem Skawińskim.  Do wspólnej zabawy z Gwiezdnymi Wojnami zaprasza redakcja jedynego w Polsce „Star Wars Magazyn”!

  Atrakcje, pokazy, spotkania z postaciami z Gwiezdnych Wojen oraz wystawa unikatowych figurek i gadżetów – a wszystko przez cztery dni trwania Polconu!  "Star Wars Magazyn” to pismo całkowicie poświęcone tematyce Gwiezdnych Wojen. Od samego początku jest prowadzone przez fanów i pasjonatów – Arkadiusza Szajek oraz Macieja Skawińskiego.

  Ci dwaj panowie od lat świetnie znani są w kręgach fandomowych. To między innymi, za ich pośrednictwem, polscy fani uzyskali możliwość obcowania z aktorami sagi G. Lucasa. Tworzone przez nich przedsięwzięcia spod znaku Star Wars zawsze przyciągają liczne rzesze uczestników. Ostatnim z nich jest otwarcie jedynej w Europie stałej ekspozycji poświęconej ulubionej przez nich tematyce.

  Jednak ich rozpędzona lokomotywa nie zwalnia, po raz kolejny z wielka chęcią pojawiają się w zaprzyjaźnionym Wrocławiu, aby wspomóc organizatorów, tym razem, największego konwentu w Polsce jakim jest Polcon.  Prezentacje:

  I. Jak powstaje jedyny w Polsce Star Wars Magazyn.

  Redaktorzy – Arkadiusz Szajek i Maciej Skawiński – zdradzą tajniki powstawania magazynu poświęconego Gwiezdnym Wojnom. Prześledzimy proces tworzenia - od pomysłu po produkt finalny.

  II. Konwenty u nas a u nich.

  Próba porównania imprez fantastycznych na dużą skalę organizowanych w naszym kraju a w innych państwach europejskich i nie tylko.

  III. Atrakcje dla dzieci i młodzieży.

  - Przejdź szkolenie Jedi.

  - Doświadcz ciężkiego treningu oddziałów Klonów

  - Zostań słynnym galaktycznym Łowcą Nagród

  - Wykaż się wiedzą o Gwiezdnych Wojnach

  A dla najmłodszych dodatkowo także starwarsowe kolorowanki i klocki Lego!


  Temat na forum.
  KOMENTARZE (11)

  Fandom

  XIX Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars ''Centerpoint''

  2012-08-08 21:43:58 Centerpoint  Zapraszamy wszystkich na ostatnie wakacyjne, czyli formalnie XIX Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars "Centerpoint". Odbędzie się ono w najbliższą sobotę 11 sierpnia od godziny 16:00, jak zwykle w Służewskim Domu Kultury.

  W programie przewidziano:
 • przedstawienie aktualności ze świata Star Wars,
 • rozgrywki w SW: Miniatures i SW: Monopoly,
 • wiele ciekawych rozmów o Gwiezdnych Wojnach i nie tylko.

  Zbieramy się o 15:45 przed wejściem do centrum handlowego LAND (zaznaczona dokładna lokalizacja), skąd udamy się do właściwego miejsca spotkania. Tradycyjnie prosimy wszystkich o punktualność, a osoby które będą wolały wybrać się bezpośrednio do Służewskiego Domu Kultury powinny zapoznać się z jego lokalizacją. W razie pytań odsyłam na forum. Do zobaczenia!
  KOMENTARZE (4)
 • Fandom

  XLVII spotkanie TISW

  2012-08-08 17:44:50 Ryba

  Już w najbliższą sobotę 11 sierpnia odbędzie się kolejne spotkanie Toruńskiego Imperium Star Wars. Kontynuujemy wakacyjny odpoczynek na atrakcjach jakie oferuje podtoruńska Barbarka. Spotykamy się pod pomnikiem Piłsudskiego na placu Rapackiego o 12.30, skąd samochodami udajemy się na miejsce. Niezbędny dla każdego uczestnika spotkania jest własny prowiant, który będzie można upiec na grillu.

  Wskazówki dojazdu na barbarkę dla spóźnialskich oraz cennik parku linowego.

  Zapraszamy wszystkich chętnych!

  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  106. spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

  2012-08-08 15:21:44  Mimo, iż spotykamy się w sierpniu na Polconie 2012, odbędzie się również regularne spotkanie fanklubu. Tym razem wyjątkowo w DRUGĄ sobotę miesiąca. Termin to 11.08.2012 r.

  Zbiórka planowana jest jak zwykle pod Empikiem na godzinę 11:45 skąd o 12:00 udajemy się do Globetrottera.

  W planie:

  - fakty i mity na temat Polconu 2012

  - plany wyjazdu na Starforce do Bydgoszczy

  - strategia rozwoju WFGW i przyszłe plany eventowe

  - ... i jak zawsze cała masa niezapowiedzianych atrakcji

  Zapraszamy wszystkich z MOCą! :)

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  Członkowie Eagle Base na Polconie

  2012-08-07 16:20:09 strona konwentu  Mamy dla was kolejną informację odnośnie Polconu, konwentu, który jak już zapewne pamiętacie, odbędzie się w dniach 23-26 sierpnia tego roku w stolicy Dolnego Śląska.

  Wrocław jest miastem silnym Mocą, dlatego też na Polconie nie może zabraknąć postaci z Gwiezdnych Wojen.

  W sobotę 25.08 na terenie imprezy pojawią się członkowie Eagle Base, polskiego oddziału Rebel Legionu.

  Członkowie tej międzynarodowej organizacji działają charytatywnie i zajmują się promowaniem Gwiezdnych Wojen. Zaprezentują się, jak zwykle, w profesjonalnych kostiumach znanych ze Star Wars i uświetnią swoją obecnością program bloku SF i Gwiezdne Wojny oraz wezmą udział w Paradzie Strojów.

  Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i skorzystania z niepowtarzalnej okazji spotkania bohaterów z Gwiezdnych Wojen!
  Temat na forum.
  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  Wejściówki na Celebration VI

  2012-08-04 19:50:15

  Celebration VI zbliża się dużymi krokami. Od największej imprezy gwiezdno-wojennej roku dzielą już nas tylko tygodnie. Oficjalny blog zaprezentował jak w tym roku będą wyglądać wejściówki.
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  XXII Spotkanie Olsztyńskich Fanów Star Wars

  2012-08-04 13:03:55 Strona spotkań

  Za tydzień, 11. sierpnia bieżącego roku odbędzie się XXII spotkanie fanów gwiezdnej sagi z Olsztyna i okolic. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do multimedialnej biblioteki, Planety 11 dokładnie na godzinę 12:00. Oto, co czeka w programie:

 • niusy z ostatniego miesiąca (Ariando);
 • konflikt w The Old Republic oczami Imperium (Ariando);
 • druga edycja konkursu „Kim ja jestem?” (Ariando).

  Wszystkich serdecznie zapraszamy. i zachęcamy do zgłaszania pubktów programu na następne spotkania.
  KOMENTARZE (2)
 • Loading..