TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Program Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier

2012-09-30 11:29:34 MFKiG

W następny weekend, 5-7 października, w Łodzi odbędzie się 23. Międzynarodowy Festiwalu Komiksu i Gier. Niedawno opublikowano program imprezy, całość można przejrzeć w tym miejscu. A poniżej zamieszczamy program bloku Star Wars, organizowany przez Łódzki Fanklub Star Wars, który na imprezie obchodzić będzie swoje IV urodziny. Ponadto przypominamy, że na festiwalu pojawi się też twórca komiksów Star Wars.

Program bloku Star Wars 23. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier
(6-7 października 2012)

Sobota (6.10)

09.00 – 10.00 "RPG czyli jak zostać Jedi nie wychodząc z domu" - Anna "drBlonde" Chlebicka
10.00 - 11.00 „Miecz świetlny” - Krzysztof „Katarn” Świerczyński
11.00 – 12.00 „Crossovers i easter eggs” - Krystian „Smok” Śmietański
12.00 – 13.00 "Jak to jest być fanem Gwiezdnych wojen" – dyskusja
13.00 - 14.00 „Egzoplanety” - Joanna "Arya" Szulc
14.00 - 15.00 „Panel z redaktorem Star Wars Komiks”
15.00 – 17.00 „Żywot Luke`a Skywalkera” - Patryk "Roan" Mikołajczyk
17.00 – 18.00 „Odległy niebyt galaktyczny komiksów, gier i książek” – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak
18.00 – 19.00 „Martwica mózgu InUniverse” - Dominik "Vykk" Pańczyk

Niedziela (7.10)

09.00 – 10.00 „Wielka Armia Republiki” - Patryk „ExKaiser” Ciecierski
10.00 – 11.00 „TORami nowych Gwiezdnych Wojen” - Krystian „Kaelder Dherven” Karolak
11.00 – 13.00 „Wyprawa poza galaktykę” - Igor „Outcast” Kossowski
13.00 – 14.00 „Szpiedzy z odległej galaktyki” - Krystian „Kaelder Dherven” Karolak
14.00 - 15.00 „Jaka to melodia?” - Joanna "Arya" Szulc
15.00 - 16.00 „IV urodziny Łódzkiego Fanklubu Star Wars” Sala gier
09.00 - 10.00 „Rysujemy Gwiezdne Wojny” - Krzysztof „Katarn” Świerczyński
10.00 - 11.00 „Konkurs o TCW” - Joanna "Arya" Szulc
11.00 - 12.00 „Konkurs dubbingowy” - Joanna "Arya" Szulc
12.00 - 13.00 „Turniej i nauka gry w Sabacca”
13.00 - 14.00 „Turniej i nauka gry w Pazaaka”
14.00 - 16.00 „Pokazowa sesja RPG dla początkujących”

Sobota(313)

"RPG czyli jak zostać Jedi nie wychodząc z domu" Anna "drBlonde" Chlebicka
Masz bogatą wyobraźnię? Uważasz, że lepiej poradziłbyś sobie ze spiskami Hutta Jabby niż Han Solo i zapobiegł wykonaniu Rozkazu 66? Twoim marzeniem jest wraz z przyjaciółmi przemierzać bezdroża Tatooine, ratować księżniczki i pokonywać złych lordów? RPG jest dla Ciebie! Dowiedz się, na czym polegają gry fabularne, do czego służą te śmieszne wielościenne kostki i co do diaska znaczy +2k8 do charyzmy? Poznaj doskonałą zabawę, która pozwoli Ci stworzyć z przyjaciółmi niezwykłe historie i w długie zimowe wieczory przemierzyć galaktykę używając tylko wyobraźni!

"Miecz świetlny" Krzysztof „Katarn” Świerczyński
Odkąd ponad 35 lat temu na ekrany kin weszła pierwsza nakręcona część „Gwiezdnych wojen”, miecze świetlne zawładnęły wyobraźnią milionów fanów na całym świecie. Co spowodowało, że energetyczna broń rycerzy Jedi stała się jedną z ikon popkultury? Podczas tej prelekcji przyjrzymy się historii tego oręża w uniwersum „Star wars”, porozmawiamy o technikach walki oraz odpowiemy na pytanie skąd George Lucas czerpał inspirację dla stworzenia tej eleganckiej broni przeznaczonej na bardziej cywilizowane czasy.

"Crossovers i easter eggs" Krystian „Smok” Śmietański
Crossovers i easter eggs, czyli krótko o tym kogo zainspirowały dzieła Lucasa, co udało się przemycić do odległej galaktyki oraz o mariażach pomiędzy uniwersami. Nie zabraknie teorii spiskowych, mangi, Star Treka i powodów, dla których Luke Skywalker nie darzy sympatią Spider-Mana

"Jak to jest być fanem Gwiezdnych wojen" – Dagmara „Nelani” Wasilewska, Krystian „Kaelder Dherven” Karolak (panel dyskusyjny)
Gwiezdne wojny dla jednych stanowią kolejny film science fiction, który pozostał w pamięci tylko ze względu na wspaniałe efekty specjalne, fabułę czy bohaterów. Inni jednak postrzegają tą odległą galaktykę w zupełnie innym wymiarze. To nie tylko hobby, lecz także styl życia, filozofia, imprezy masowe czy dzielenie się spostrzeżeniami bądź przemyśleniami. Moderatorami dyskusji będą fani, którzy podzielą się szczegółami oraz zdradzą jak to jest być fanem tego filmu, odpowiadając również na wszelkie pytania publiczności.

"Egzoplanety " Joanna "Arya" Szulc
Planeta znajdująca się w pozasłonecznym układzie planetarnym to zjawisko w Gwiezdnych Wojnach powszechne, jednak jakie prawdopodobieństwo ich wystąpienia w rzeczywistości? O tym, pomysłach które są dobre, ale też kompletnie błędne od strony Galaktyki zapomnianej dawno, dawno temu.

"Panel z redaktorem Star Wars Komiks”
Jacek Drewnowski tłumacz, pisarz i redaktor, od wielu lat pracujący dla Wydawnictwa Egmont, ale przede wszystkim wielki fan Gwiezdnych Wojen. Poznaj człowieka z pasją który zamienił ją w swój zawód. Chcesz wiedzieć więcej o pracy nad składaniem komiksu? A może interesuje Cię co zostanie wydane w najbliższym czasie? Przyjdź i zapytaj sam.

"Żywot Luke'a Skywalkera" Patryk "Roan" Mikołajczyk
Luke. Centralna postać w Uniwersum SW od czasów "Nowej nadziei". Napisano o nim naprawdę wiele, ale czy to oznacza, że już wszystko o nim wiemy? Kim jest? Bohaterem wojennym? Wieśniakiem z Tatooine? Mistrzem Jedi? Przestępcą? Bogiem? Podczas prelekcji prześledzimy jego losy i spróbujemy zrozumieć jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci "Gwiezdnych wojen". Co dziwi Was, że nazywam poczciwego Luke'a kontrowersyjnym? Przyjdźcie, a zdziwicie się jeszcze bardziej....

"Odległy niebyt galaktyczny komiksów, gier i książek" Krystian „Kaelder Dherven” Karolak
Gwiezdne Wojny tak pod względem wszystkich sześciu filmów jak i Expanded Universe podlegają częstej krytyce, niejednokrotnie nie bezpodstawnej. W trakcie prelekcji przedstawione zostaną najciekawsze sceny, książki i komiksy, które z pewnych względów nie doczekały się swojej premiery, a których tematyka w znacznym stopniu budzi do dziś ciekawość. Zapraszamy do odkrycia nieznanych i zapomnianych regionów Galaktyki.

"Martwica mózgu in Universe" Dominik "Vykk" Pańczyk
Objawów zombizmu i głupoty przykładów kilka. Ale czy na prawdę galaktyka ma do zaoferowania tylko tyle? Wirus wyniszczający wszystko by zapanować nad wszelkimi jednostkami? Zapewniam Was, że nie. Natura objawia się w wielu odsłonach i tylko w niewielu im ktoś pomaga.

Niedziela(313):

"Wielka Armia Republiki" Patryk „ExKaiser” Ciecierski
Wielka Armia Republiki - czyli parę słów o tym jak to wszystko działało. Zastanawiało Cię kiedyś czemu niektóre klony miały kolorowe oznakowania na pancerzach? Albo dlaczego w pewnym momencie Wojen Klonów pancerze zmieniły swój wygląd? Postaram się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań odnośnie uzbrojenia, czy sposobu działania Wielkiej Armii Republiki.

"TORami nowych Gwiezdnych wojen" Krystian „Kaelder Dherven” Karolak
Od dłuższego czasu możemy uczestniczyć w rozgrywce sieciowej jako ulubiona postać w nowej grze Star Wars: The Old Republic. Jednak wraz z pracami nad grą pojawiły się towarzyszące jej materiały promocyjne, komiksy (ostatnio wydane w formie papierowej) czy książki traktujące o okresie w którym rozgrywa się fabuła gry. Czy wobec tego ten nowy produkt nie zapoczątkował ery nowych Gwiezdnych wojen, drążącej przeszłość galaktyki znanej z filmów? Czy może będzie to tylko kolejny epizod, który utkwi w miejscu? Przekonacie się na tej prelekcji.

"Wyprawa Poza Galaktykę” Igor „Outcast” Kossowski
Wyprawa do Świata pozagalaktycznego w Gwiezdnych Wojen: wyprawimy się poza galaktykę, dowiemy się czym było Imperium Ręki, odwiedzimy Chissów i porozmawiamy o Nowej Erze Jedi .

"Szpiedzy z odległej galaktyki" Krystian „Kaelder Dherven” Karolak
Od zawsze nieodłączny element każdego większego konfliktu, również w tej odległej galaktyce. Działali po każdej ze stron, z narażeniem życia zdobywając cenne informacje, plany czy dokonując psychologicznego spustoszenia w szeregach wrogiego wojska. Przeszli do legendy, lecz ich czyny znane były jedynie niewielu. Jeśli śmierć nadejdzie dla nich jutro, a galaktyka to za mało, z całą pewnością to Wy musicie dowiedzieć się kto tak naprawdę był odpowiedzialny za sukcesy licznych kampanii... z pewnością wiele faktów wzbudzi zdziwienie.

"Jaka to melodia?" Joanna "Arya" Szulc
Najpopularniejszy program rozrywkowy jest już na antenie od 14 lat, ale ile razy podejmowaliście się zgadywać utwory z Gwiezdnych wojen? Tutaj nadarza Wam się prawdziwa okazja, nie tylko sprawdzenia swojej wiedzy, refleksu...ale czy podjęlibyście się śpiewu zwycięstwa Ewoków:>?

IV urodziny Łódzkiego Fanklubu Star Wars
Już cztery lata naszego istnienia w fandomie, przyjdź i zobacz ile zdołaliśmy przez ten czas zdziałać i osiągnąć- historia tego jak hobby przekuć w życiową pasję. O nowych znajomościach, imprezach i planach na przyszłość w godzinnej pigułce.

Niedziela(308):

"Rysujemy Gwiezdne Wojny" Krzysztof „Katarn” Świerczyński
Jeśli lubisz w wolnej chwili nagryzmolić na kartce Dartha Vadera, a malunki rycerzy Jedi zdobią tyły twoich zeszytów, dobrze trafiłeś! Uzbrojeni w kredki, ołówki i mazaki zabierzemy się wspólnymi siłami za rysowanie postaci ze świata „Star wars” - zarówno sagi filmowej jak i serialu animowanego „Wojny klonów”.

„Konkurs wiedzy o TCW” Joanna "Arya" Szulc
Wojny Klonów. Temat niegdyś poza zasięgiem, wielka wojna która zmieniła wszechświat. Dziś o niej wiemy wiele...być może za wiele jak na ilość źródeł upchniętych na przestrzeni kilku lat. Sprawdź siebie w zmaganiach z najbardziej wyeksploatowanym czasem w galaktyce.

„Konkurs dubbingowy” Joanna "Arya" Szulc
Czujesz, że lepiej wiesz co mają do powiedzenia bohaterowie? Przyjdź podłożyć za nich głosy w naszym konkursie na najzabawniejszy, autorski dubbing i pamiętaj humor to podstawa.

„Turniej gry w Sabacca”
Najsłynniejsza gra karciana we wszechświecie Gwiezdnych Wojen. Może słyszałeś jak Han Solo wygrał Sokoła Milenium, albo Lando swoją fabrykę gazu Tibbana w Mieście w Chmurach? O tak, własnie o to chodzi! A teraz okazja staje przed Tobą otworem.

„Turniej gry w Pazaaka”
Przed narodzinami Sabacca, hazard był już dawno obecny w galaktyce. Gracze latali po planetach by tylko zdobyć odpowiednią talię, która wygrywałaby każdy pojedynek. Sprawdź się w zmodyfikowanej grze w oczko.

Ponadto w sali 313 zaprezentowana zostanie wystawa obrazów autorstwa członka Łódzkiego Fanklub Star Wars Piotra „Nilda” Piątkowskiego zatytułowana „Pejzaże Gwiezdnych wojen”. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.

Temat na forum
KOMENTARZE (3)

Fandom

TISW na Coperniconie

2012-09-28 16:59:58 TISW

Dzisiaj na stronie TISW pojawił się szczegółowy blok programowy, który fanklub organizuje na konwencie Copernicon. Po więcej informacji o samej imprezie odsyłamy na oficjalną stronę festiwalu.

Jak co roku, gdy nadchodzi jesień, Toruń wraz ze swoją gotycką starówką zaprasza nas na konwent Copernicon. Tym razem, wracając do klimatycznych wnętrz, odbędzie się on w Collegium Maius, gdzie nie zabraknie również atrakcji związanych z naszą ulubiona Sagą. Toruńskie Imperium będzie dbało o bogaty blok Star Wars przez cały czas trwania konwentu, prowadząc prelekcje i nie tylko. W ofercie wykłady i konkursy zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych nerdów. Będzie coś nie coś o historii uniwersum, ale i o fanach w naszej rzeczywistości, czy praktycznych zagadnieniach robienia stroju.

Zapraszamy w dniach 5-7 października do Collegium Maius w Toruniu!

Prezentujemy pełen programu bloku Star Wars:

Piątek (5 październik)

17.00 - Organizacje przestępcze w Star Wars
Prelegent: Konrad „Vergesso” Sadowski
Zawsze i wszędzie jest jakiś półświatek przestępczy, którego nie da się całkowicie zlikwidować. Każde uniwersum ma swoje "mafie", "yakuzy", "kartele" czy gangi uliczne. Tak samo jest w Gwiezdnych Wojnach. Wszyscy pamiętamy Hutta Jabbę i jego organizację kryminalną. Poza nim istniało wszechobecne Czarne Słońce oraz inni lordowie podziemia. Jeśli jesteś tego ciekaw lub chcesz sobie wyobrazić, jak mogłoby wyglądać GTA w świecie Star Wars, to jest to temat dla ciebie.

18.00 - Formy Walki Mieczem Świetlnym
Prelegent: Paweł „Dragon” Dobierski
Wielu z was zapewne widziało „Gwiezdne wojny” oraz kunszt Rycerzy Jedi, czy Sithów. Wielu zapewne też się zastanawiało, ile z tego co zostało pokazane w filmie ma jakieś odniesienie do rzeczywistości. W Internecie można znaleźć mnóstwo artykułów na ten temat, czy nawet filmów instruktażowych. Postaram się opowiedzieć, jak również pokazać na przykładach, formy walki jakie widzieliśmy w filmach oraz podzielić się własnym doświadczeniem w ich zgłębianiu i poznawaniu.

20.00 - Konkurs wiedzy o Star Wars dla laików
Prelegent: Szymon „Bolek” Bolewicki
Jesteś fanem Star Wars, jednak nie znosisz tych wszystkich nerdów kłócących się o wpływ inwazji Yuuzhan Vongów na stan zakonu Luke'a Skywalkera? Ten konkurs jest dla ciebie. Pytania z przedziału sześciu filmów i dwóch seriali Clone Wars!

21.00 - Parodie Star Wars
Prelegent: Szymon „Bolek” Bolewicki
Przygotuj się na wieczorny seans ostatnio wydanych parodii Star Wars. "Robot Chicken" I, II, III, oraz "Blue Harvest", "Something, something, something Dark Side" i "It's a Trap!" Ból brzucha gwarantowany!

Sobota (6 październik) (12h)

10.00 - Potężni Lordowie Sith i ich zakazane mordy
Prelegent: Kacper „Prezi de Hutt” Rząsa
Przybliżymy wam sylwetki najpotężniejszych z najpotężniejszych wśród najpotężniejszych Lordów Sithów. Dowiecie się o ich złowrogich umiejętnościach, socjopatycznych osobowościach oraz niewątpliwie wielkich, lecz budzących grozę czynach.

11.00 - Top 10 najlepszych książek z Uniwersum Star Wars
Prelegent: Łukasz „ Łyżwa” Bukowiecki
Dlaczego warto czytać książki z Uniwersum SW? Zostaną omówione najbardziej klimatyczne i wciągające książki opisujące czasy sięgające od Starej Republiki, Nowej Republiki aż do okresu Nowej Ery Jedi. Najlepsze dylogie, trylogie i serie warte lektury. Celem jest zachęcenie do czytania, nie streszczenie treści! Zatem jeśli jeszcze nie czytałeś książek SW ta prelekcja jest dla Ciebie! Zachęcamy do czytania.

12.00 – Mandaloriańskie Zbroje
Prelegent: Alicja „Aranea” Owczarzak”
Historia o zbrojach wojowników z Mandalory. Charakterystyczne elementy i beskar'gamy na przykładzie żywych, chodzących i opancerzonych Mandalorian.

13.00 - Budowa hełmów i zbroi z Uniwersum SW
Prelegent: Piotr „Merr-sonn” Jassowicz
Omówienie technologii i materiałów używanych do budowy kostiumów z Gwiezdnych Wojen, a w szczególności hełmów i zbroi szturmowców, klonów oraz Mandalorian.

14.00 – Spotkanie z Toruńskim Imperium Star Wars
Kim jesteśmy? Jak dla nas zaczęła się przygoda ze Star Wars? Czy Toruń to faktycznie stolica galaktyki? Czym się zajmujemy? Jak można do nas dołączyć? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w tej prezentacji.

15.00 – Popołudnie ze Star Wars
Uczymy grać w gry karciane takie jak Pazaak, Saabac czy Stolen Plans. Prezentujemy zasady Star Wars Miniatures oraz Bitwy o Hoth w wydaniu LEGO. Dajemy każdemu możliwość podnoszenia kulki za pomocą Mocy. Przyjdź, zobacz jak mogą się bawić fani Star Wars. Atrakcje również dla najmłodszych fanów.

18.00 - Konkurs wiedzy o Star Wars dla nerdów
Prowadzący: Szymon „Bolek” Bolewicki, Konrad „Vergesso” Sadowski Ile kosztował okręt klasy Nebulon? Podaj długości jakie w różnych źródłach ma Executor. W którym roku skolonizowano Mrlsst? W której scenie słyszałeś dany utwór? Uważasz się za encyklopedię Star Wars? Odpowiedz na te i inne pytania na ultra trudnym konkursie Star Wars!

20.00 - Konkurs wiedzy o parodiach Star Wars
Prowadzący: Szymon „Bolek” Bolewicki
Czy uważnie oglądałeś wczorajszy seans parodii? Sprawdźmy jak bardzo! Wiedza się opłaca. Przygotuj się na zabawny konkurs i odśwież sobie wczorajszy wieczór.

21.00 – Fanfilmy Star Wars
Zapraszamy na seans najlepszych fanfilmów Star Wars. Saga zainspirowała wielu autorów. W tym amatroskich reżyserów. W naszej biblioteczce znajdziecie zarówno prace rodzime jak i zagraniczne.

Niedziela (7 październik)

10.00 – Star Wars na konwentach
Prelegent: Bartosz „Gajowy” Gajewski
StarForce, Celebration, Pyrkon, Polcon... Gdzie fan Star Wars znajdzie coś dla siebie? Jak wyglądają zloty fanów u nas i za granicą?

11.00 - Rebeliancka Flota
Prelegent: Mikołaj „Myles” Owczarzak
Prelekcja poświęcona uzbrojeniu, taktyce oraz jednostkom floty Rebelianckiej. Jeśli jesteś fanem admirała Ackbara, Biggsa Darklightera albo chcesz dowiedzieć się jaką przewagę miały X-wingi nad TIE Fighterami, przyjdź i posłuchaj o najbardziej różnorodnej flocie galaktyki.

12.00 - Armia Imperium
Prelegent: Kacper „Prezi de Hutt” Rząsa
Chcielibyście wstąpić do Wielkiej Armii Imperium i tępić rebelianckie szumowiny wszędzie jak galaktyka długa i szeroka? Ciekawi was jak zostać szturmowcem Imperium, a może latanie jest waszym marzeniem? Wskakuj więc w myśliwiec TIE i daj popalić wrogom Rebelii. Tchórzysz? Zawsze możesz zostać nawigatorem jednego z tysięcy Gwiezdnych Niszczycieli. Wybór należy do ciebie!

13.00 - Historia Mandalorian
Prelegent: Mikołaj „Dinuirar” Owczarzak
Prelekcja poświęcona historii Mandalorian, ludu wojowników wywodzących się z rasy Taungów. Od epoki Dha Werda Verda do czasów komiksowego "Dziedzictwa Mocy".

14.00 – Sekrety Armii Republiki
Prelegent: Mateusz „Mati” Czyżewski
Jakie pojazdy stanowiły trzon sił Republiki? Jak dzieliły się jednostki klonów? Co znaczyły te wszystkie kolory na ich zbrojach? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi na tej prelekcji.

KOMENTARZE (1)

Fandom

LXVII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

2012-09-24 20:40:26 Rzeszowska Akademia Mocy

W kalendarzu jesień, uczniowie wrócili do szkół, studenci wracają na studia, a my wracamy do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. A ponieważ jesienne popołudnia zdecydowanie nadają się do oglądania Gwiezdnych Wojen w różnej postaci, dlatego zapraszamy już w najbliższą sobotę (29.09.2012 r.) na godzinę 16.00 do Wojewódzkiego Domu Kultury przy ul. Okrzei 7, na II piętro, do sali audiowizualnej na kolejne rzeszowskie spotkanie fanów Star Wars. W programie przewidziane są następujące atrakcje:

 • nowinki ze świata Star Wars;
 • nadchodzące konwenty;
 • twórczość fanów Star Wars;
 • gry, zabawy;
 • i nie tylko!

  Przed naszym spotkaniem, o godzinie 12.00 w tym samym miejscu spotkają się fani mangi i anime, a o 14.00 komiksów.
  Serdecznie zapraszamy! :)

  Temat na Forum
  KOMENTARZE (0)
 • Fandom

  Wielkie budowanie w Poznaniu - Darth Vader z LEGO

  2012-09-22 10:41:15 S.W.A.T.

  Tym razem krótka informacja dla fanów z Poznania i okolic uwielbiających zabawę klockami.


  Zapraszamy wszystkich w najbliższą sobotę i niedzielę do Poznania, gdzie wspólnie z R2-D2 będziemy budowali wielką figurę Lorda Vadera z klocków LEGO.

  Światowa premiera niezwykłej budowli, czyli wspólnie z dziećmi budujemy figurę Lorda Vadera.

  Wielkie budowanie odbędzie się w dniach 22 i 23 września w godzinach 11:00-18:00 w Centrum King Cross Marcelin, które znajduje się przy ul. Bukowskiej 156 w Poznaniu.  Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.
  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  46. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

  2012-09-20 10:53:26 SKFSW

  Otrzymaliśmy wiadomość, że po wakacyjnej przerwie, w Krakowie powracają spotkania fanów:

  "Ruszamy z kolejnym sezonem spotkań! Tym razem chcemy się otworzyć na nowych fanów i z myślą o nich, uzupełniliśmy i uzupełniamy program o tematy bardziej przystępniejsze dla tych wszystkich, którzy stawiają pierwsze kroki w EU. Starsi stażem będą mogli sobie przy okazji odświeżyć wiedzę.
  Także, już 22 września widzimy się o godz. 14.00 pod fontanną na Placu Mariackim, a udamy się do lokalu Cisza przy ul. Brackiej.

  W programie:
 • Bohaterowie holonetu: Generał Grievous;
 • Z mapy: Tatooine
 • Odświeżony okładkowiec
 • oprócz tego nie zabraknie wieści ze świata i wszelkich dyskusji.

  Zapraszamy!"


  Temat na Forum

  Krakowscy fani na Facebooku
  KOMENTARZE (2)
 • Fandom

  XX Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars "Centerpoint"

  2012-09-19 23:01:49

  TheMichal przysłał nam informację o kolejnym spotkaniu fanów w Warszawie. Zachęcamy do uczestnictwa!

  Czas mija nieubłaganie, więc zapraszamy wszystkich już na XX Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars "Centerpoint". Odbędzie się ono w najbliższą sobotę 22 września od godziny 16:00, jak zwykle w Służewskim Domu Kultury.

  W programie przewidziano:
  - przedstawienie aktualności ze świata Star Wars
  - rozgrywki w SW: Miniatures
  - wybór skarbnika Centerpoint
  - wiele ciekawych rozmów o Gwiezdnych Wojnach i nie tylko

  Zbieramy się o 15:45 przed wejściem do centrum handlowego LAND (zaznaczona dokładna lokalizacja), skąd udamy się do właściwego miejsca spotkania. Tradycyjnie prosimy wszystkich o punktualność, a osoby które będą wolały wybrać się bezpośrednio do Służewskiego Domu Kultury powinny zapoznać się z jego lokalizacją.

  W razie pytań odsyłam na forum. Do zobaczenia!

  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  Konkurs Łódzkiego Fanklubu SW z okazji MFK

  2012-09-18 23:00:57 Łódzki Fanklub SW

  Jak donoszą fani z Łodzi:

  Wielkimi krokami nadchodzi kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który będzie mieć miejsce w Łodzi w dniach 5-7 października 2012 roku. Podczas tego wydarzenia, jak co roku, obecny będzie blok gwiezdnowojenny z mnóstwem konkursów, gier i prelekcji. W związku z tym, Łódzki Fanklub Star Wars organizuje konkurs fotograficzny „Urban Star Wars – schodzimy na ziemię” w którym do wygrania są m.in. wejściówki na najbliższą łódzką imprezę komiksową i album z odległej galaktyki.

  W zabawie wziąć może udział każdy, bez względu na wiek. Jeśli zaś chodzi o formę to jest ona całkowicie dowolna i uzależniona od Waszej wyobraźni. Jedynym warunkiem jest to, iż fotografie muszą mieć związek z Gwiezdnymi wojnami w Twoim otoczeniu. Prace należy nadsyłać do 28 września 2012 roku na adres: eventylfsw@gmail.com . Każdy uczestnik może wysłać tylko jedną pracę. Po tym czasie zostaną one udostępnione na facebookowej stronie Łódzkiego Fanklubu Star Wars, na której poddane zostaną głosowaniu. Autorom trzech prac, które otrzymają najwięcej głosów (like’ów) zostaną przyznane nagrody adekwatnie do ilości uzyskanych "lubię to". Ostateczne wyniki ogłoszone zostaną na stronie fanklubu i w/w fanpage’u.

  Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i owocnych inspiracji. Szczegóły dostępne w regulaminie.
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Relacja z Polconu 2012

  2012-09-17 21:52:45  Tegoroczny Polcon odbył się w dniach 23-26 sierpnia we Wrocławiu i przyciągnął rekordową liczbę około 3,5 tysiąca uczestników. Nie zabrakło na nim także licznych prelekcji i innych punktów programu poświęconych Gwiezdnym Wojnom, zaś wśród przybyłych fanów pojawili się oczywiście wysłannicy Bastionu.

  Wiemy już, że kolejna edycja konwentu odbędzie się na przełomie sierpnia i września 2013 r., a choć jest to data bliska Celebration Europe, można chyba liczyć, że na niej również nie zabraknie miłośników gwiezdnej sagi. Tymczasem pozostaje nam czekać, a Was zapraszamy do przeczytania naszego sprawozdania z tegorocznej odsłony Polconu:

  Bastionowa relacja z Polconu 2012


  Temat na forum.
  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  94. Spotkanie Śląskich Fanów

  2012-09-14 22:14:34 Gunfan

  Joł. Pierwsze jesienne spotkanie Ślązaków już wkrótce. Tym razem, dla odmiany, spotkamy się dokładnie tam gdzie zawsze i o tej samej porze. To tak, żeby nudno nie było.
  Data: 22 września;
  Miejsce: "Maxi Pizza", ul. Sobieskiego 17, Katowice;
  Start: 13:00.  Tym razem żadnych "Białych Małp" nie przewidujemy, więc nie kombinujta, tylko wbijajta do pizzerii. Będzie fajnie, naprawdę.
  Serdecznie zapraszamy!

  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  LXVI Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2012-09-13 20:16:37 Łódzki Fanklub SW

  Najbliższa sobota (15.09) stanie pod znakiem kolejnego spotkania Łódzkiego Fanklubu Star Wars, które przyjęło niemal szatańskie znaczenie, bowiem będzie to już 66-te z kolei. Zapraszamy serdecznie wszystkich fanów i miłośników gwiezdnej sagi do odwiedzenia Nas i włączenia się do wspólnej zabawy. Spotykamy się w Łódzkim Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18, od godziny 15:00 w sali 102.

  Przewidujemy:
  • Przygotowania do MFKiG 2012;
  • Kalambury i/lub konkurs wiedzowy;
  • Tegoroczne wspominki konwentowe, czyli gdzie był ŁFSW;
  • Dyskusja o nowościach w uniwersum SW;

  oraz wiele więcej...

  Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.
  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  Relacja ze StarForce 2012

  2012-09-11 23:14:25  StarForce 2012 już za nami, teraz możemy niecierpliwie oczekiwać na ogłoszenie prac nad kolejną edycją tego zjazdu. Ewentualnie przygotowywać się do Celebration Europe. Tymczasem prezentujemy podsumowanie tegorocznej imprezy. Po pierwsze warto zwrócić uwagę na główne media, które choć w tym roku skromniej, jednak zajęły się relacjonowaniem z tego co się w Bydgoszczy działo.

  Swoją relację spisał na przykład Express Bydgoski. Ponadto dziennikarzy przyciągały przede wszystkim kostiumy fanów, zatem różne serwisy zamieściły tylko zdjęcia, swoje galerie zamieściły: Wirtualna Polska, Express Bydgoski, portal Moje Miasto. W podobnym tonie serwis Enjoy Bydgoszcz zamieścił krótki wideo reportaż :  A teraz już prezentujemy nasze wrażenia z tegorocznego StarForce.

  Bastionowa relacja ze StarForce 2012


  Temat na forum
  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  XXII spotkanie olsztyńskich fanów Star Wars, podejście drugie

  2012-09-11 17:47:54 Olsztyńskie spotkania

  Jako że z racji niewielkiej liczby przybyłych w lipcu spotkanie się nie odbyło, wrześniowe spotkanie olsztyńskich fanów odbędzie się jako XXII. Zapraszamy wszystkich fanów do Planety 11 w Olsztynie w trzeci weekend miesiąca, 15 września, jak zwykle na godzinę 12. Oto program:

 • niusy z ostatniego miesiąca (przygotowanie: Ariando i Kasa, prowadzenie: Kasa);
 • armia klonów - obrońcy Republiki (jw.);
 • druga edycja konkursu "Kim ja jestem?" (Kasa).

  Poza tym z pewnością pojawią się refleksje związane ze StarForce'em. Do zobaczenia!

  Temat na forum
  KOMENTARZE (3)
 • Fandom

  107. spotkanie wrocławskiego fanklubu Star Wars

  2012-09-11 16:06:45  Imprez mamy ostatnio takie zatrzęsienie, że ciężko o umieszczenie w kalendarzu regularnego spotkania. Pierwszym dogodnym terminem jest czwarta sobota miesiąca i ten też termin wykorzystamy.

  Spotykamy się więc w sobotę 22 września. Reszta standardowo, czyli zbiórka o 11:45 pod Empikiem na rynku i w południe wymarsz do Globetrottera przy Mostach Pomorskich.

  Od naszego ostatniego spotkania sporo się wydarzyło: Polcon, Celebration VI, Starforce, Bachanalia oraz ogłoszono Celebration Europe II, więc tematów do wspomnień, dyskusji i planów z pewnością nam nie zabraknie. Padło też kilka deklaracji kostiumowych, więc będzie trzeba zadbać, by na słowach się nie skończyło. Do tego gyros, piwo i zapewne jakieś gry towarzyskie.

  Zapraszamy wszystkich, a w szczególności nowoskaptowanych na Polconie, co to obiecali się pokazać :)

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  XLVIII spotkanie TISW

  2012-09-10 20:24:30 Ryba

  Już w najbliższą sobotę 15 września o 13.00 zapraszamy na XLVIII Spotkanie Toruńskiego Imperium Star Wars. Po wakacyjnym odpoczynku przy grillu wracamy do klubu Kameleon przy ulicy Tuwima 9.

  W programie:
 • historia odległej galaktyki, część kolejna,
 • dyskusja o StarForce 2012 oraz StarForce 2013,
 • przygotowania do zbliżających się wielkimi krokami V urodzin fanklubu,
 • gry i zabawy Star Wars,
 • rozmowy o Cylonach, Terminatorach i doktorze Housie w jednym uniwersum.

  Zapraszamy wszystkich fanów z Torunia, Silna i okolic!

  KOMENTARZE (2)
 • Fandom

  Przewodnik po StarForce 2012

  2012-09-07 10:51:18 http://starforce.eu/  W ten weekend polscy fani Star Wars obchodzą swoje ważne święto, odbywa się największy polski zjazd fanów, StarForce 2012. Wielu fanów już wyruszyło w podróż do Bydgoszczy, wielu przyjedzie jutro. W ramach przygotowania do imprezy, poniżej zamieszczamy bardzo subiektywny, ale miejmy nadzieję pomocny, przewodnik po StarForce.

  Miejsce i czas

  Zaczynamy już dzisiaj, fandomowym spotkaniem w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Jednak najważniejszy, główny dzień StarForce to sobota. Wszystkie sobotnie atrakcje odbywać się będą w Centrum Kongresowym „Opera Nova”, oraz na pobliskiej Wyspie Młyńskiej. Nie zrażajcie się ewentualną kolejką, która może ustawiać się do opery, wejście na teren imprezy jest bezpłatne, a w środku moc atrakcji, prelekcji, spotkań, gier i zabaw, a także stoiska handlowe. Jeśli wolicie jednak świeże powietrze, na głównej scenie ustawionej na Wyspie też będzie odbywać się szereg interesujących wydarzeń, w tym interesujące konkursy, pokazy, czy zajęcia dla młodych fanów. Dla zainteresowanych integracją z fandomem, sobotnim wieczorem odbędzie się obowiązkowe afterparty w Olimpic Bowling Center, a w niedzielę, tradycyjne już spotkanie na ulicy Obi-Wana Kenobiego, przeznaczone tylko dla najwytrwalszych fanów.

  Wystawy

  Jedną z ważnych atrakcji na StarForce będą wystawy. Wśród prezentujących, swoją obecność zapowiedzieli ponownie bracia Kulesza, modelarze znani ze swoich prac, wykonanych z niezwykle dużą precyzją. W tym roku obiecali przedstawić aż dwa nowe, niezwykłe modele, niepokazywane nigdzie wcześniej. Prezentowane modele będzie można też od razu porównać z kartonowymi modelami Krzysztofa Wilczyńskiego. Do Bydgoszczy powrócą też stare i bardzo rzadkie okazy z kolekcji Michała „Guzesa” Gużewskiego i Rafała „Bizona” Kuli. Figurki z lat 80-tych z pewnością przyciągają uwagę, ale warto się dłużej przypatrywać kolekcji, bo często dużo cenniejsze potrafią być np. szklanki z motywami Star Wars. A to przecież nie koniec, bo jeszcze Kamil Domagalski przedstawi pokaźną kolekcję LEGO z legendarnej już kolekcji Ultimate Collector Series, Mariusz Stormowski kolekcję naszywek organizacji kostiumowych, a Instytut Informatyki i Mechatroniki Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy roboty zbudowane przez studentów.

  Goście

  Po pierwsze na StarForce przyjadą goście oficjalni, z zagranicy. Jak wiadomo w tym roku przyjeżdżają do nas mistrz Jedi Cin Drallig i generał Nowej Republiki Crix Madine, czyli Nick Gillard i Dermot Crowley. W sobotę będzie z nimi oficjalne spotkanie, w ten dzień będzie też można zdobyć od nich autograf. Jednakże zaangażowani fani będą mogli ich spotkać również w piątek, a zapewne także i w niedzielę. Być może będzie nawet okazja do porozmawiania z nimi na temat kina, telewizji, czy współpracy z wielkimi gwiazdami Hollwyood.

  Po drugie goście oficjalni. Zgodnie z zapowiedziami na StarForce pojawią się znani i lubiani goście, w tym: redaktor czasopisma „Star Wars Komiks” Jacek Drewnowski, czy tłumacze Amberu, Anna Hikiert i Błażej Niedziński, oraz znany niezależny filmowiec Staszek Mąderek. W sobotę odbędą się specjalne spotkania z nimi, na których będzie można zadać im pytanie. Ale jeżeli spotkacie ich gdzieś na terenie konwentu to nie wahajcie się zapytać ich o Gwiezdne Wojny, poprosić o autograf, albo po prostu podziękować za wykonaną pracę. Z pewnością bardzo chętnie z Wami porozmawiają.

  Po trzecie fani. StarForce to największy w tym roku polski zjazd fanów Star Wars, więc korzystajcie z niego jak tylko się da. Jeżeli macie ochotę poznać nowych ludzi, albo macie pytania o przeszłość, szczegóły lub przyszłość Gwiezdnych Wojen, to wielu obecnych na zjeździe fanów z radością na nie odpowie. Bardzo prawdopodobne, że zaraz wywoła to jakąś dłuższą dyskusję na ten temat (innymi słowy nigdy nie wahajcie się, czy warto zrobić sobie zdjęcie z Jedi Nadiru Radeną).

  Program

  Wbrew złośliwym stereotypom program konwentów ma bardzo ważne znaczenie, w tym roku w programie StarForce znalazły się takie zagadnienia jak: reklamy telewizyjne, Quinlan Vos, droidy, Imperium po Endorze, motywy Japonii w filmach, „The Old Republic”, LEGO Star Wars, kostiumy z Gwiezdnych Wojen, a także panele dyskusyjne, konkursy, oraz games room, gdzie w każdej chwili będzie można zagrać w kilka gier Star Wars. Zatem wyraźnie widać, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Do zobaczenia!  Zlot miłośników Gwiezdnych Wojen „StarForce 2012” organizowany jest przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy wsparciu Toruńskiego Imperium Star Wars, Bydgoskiego Fanklubu Star Wars oraz organizacji kostiumowych 501st Legion i Rebel Legion.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (9)
  Loading..