TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

115. spotkanie Bydgoskiego Fanklubu SW

2013-10-30 20:45:52 BFSW

115. spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars odbędzie się tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca (tak, to w tym tygodniu), czyli 2. listopada. Widzimy się – uwaga! – nie w MDK-u, a w klubokawiarni 1138 (ul. Henryka Sienkiewicza 6). Jest to miejsce znane Wam ze spotkań wakacyjnych. Oficjalną część zaczynamy o 16:00. Co mamy w planach?

- wiedzówka z nagrodami o świecie przemytników
- pierwsza prelekcjodyskusja z serii „Na fali hejtu”, tym razem „My Little Pony: Star Wars is Magic”
- plany na nadchodzący StarForce
- planszówki, karcianki, minisy

Zapraszamy!
KOMENTARZE (1)

Fandom

Relacja z Fantasy Expo 2013

2013-10-23 07:56:19Oprócz tradycyjnych konwentów w Polsce coraz częściej zaczyna się organizować targi i podobne imprezy poświęcone szeroko rozumianej fantastyce. Niedawno, bo 13 października, we Wrocławiu odbyła się pierwsza edycja Fantasy Expo. Zapraszamy do przeczytania naszej relacji z tej imprezy.

Relacja z Fantasy Expo 2013

KOMENTARZE (0)

Fandom

84. Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

2013-10-23 00:00:18 Łódzki Fanklub SW

Już w najbliższą sobotę, 26.10.2013, odbędzie się 84. spotkanie ŁFSW. Możecie liczyć z całą pewnością na niepowtarzalną zabawę z fanami Gwiezdnych wojen. Zapraszamy wszystkich serdecznie do Łódzkiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18, od godziny 15:00 w sali 408.

Wśród licznych atrakcji znajdziecie między innymi:
  Z cyklu 5 spotkań na 5-lecie ŁFSW:
 • Wielka bitwa X-wingowa!
 • oraz Bitwy Gwiezdnych Wojen w ujęciu popkulturowym!
 • a także
 • Co Ty wiesz o memach, edycja SW

i mnóstwo innych akcentów...

Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 9, 12 lub 13, 14 oraz linią autobusową nr. 57 oraz Z5.

Zapraszamy też do polubienia naszej strony Facebooku.
KOMENTARZE (0)

Fandom

Wystawa klocków LEGO w Bielsku-Białej

2013-10-19 20:18:25 WystawaKlockow.PlW dniach od 25 do 31 października w Galerii SFERA w Bielsku-Białej przy ulicy Mostowej 5 (Galeria I, 2 piętro) odbędzie się wystawa klocków LEGO. Wśród ekspozycji będzie można znaleźć repliki współczesnej architektury z całego świata (m.in Krzywa Wieża w Pizie, Biały Dom, Big Ben, Empire State Building, Opera w Sydney) a także budowle z serii tematycznych takich jak Piraci z Karaibów, LEGO City, LEGO Castle, LEGO Lord of the Rings czy też LEGO Star Wars.

Organizatorzy tak piszą o swojej wystawie:

"Wszystko zaczęło się od pierwszego zakupionego opakowania. Klocki lego bawią, uczą wyobraźni, cierpliwości i często stają się pasją na całe życie. Tworzymy interaktywne wystawy budowli z klocków Lego, aby choć na chwilę przenieść dzieci i dorosłych w bajkowy świat tych najpopularniejszych klocków na świecie.

Klockomania Sp zo.o. to firma zajmujaca się projektowaniem, tworzeniem budowli oraz organizacją profesjonalnych wystaw budowli z klocków lego. Pierwsza wystawa została otwarta Bielsku-Białej w galerii "Sfera".

W styczniu 2014 roku ekspozycja zostanie przeniesiona na kolejne 3 miesiące do jednego z większych miast na Śląsku. Równocześnie już budowane są następne 3 mobilne wystawy, które już od marca 2014 będzie można oglądać w różnych miastach w kraju. Celem firmy jest zaprezentowanie raz na 2 lata w każdym większym mieście w Polsce nowej ekspozycji.

Cały czas grupa kilkunastu pracowników firmy, w tym dział kreatywny, pracuje nad nowymi unikatowymi budowlami, które na bieżąco będą pokazywane na wystawach tak, aby jak najbardziej przybliżyć wszystkim zwiedzającym możliwości jakie dają te wspaniałe klocki."


Poniżej prezentujemy cennik biletów dla osób chętnych, które chciałyby zobaczyć wystawę:

Poniedziałek-Piątek:

9.00-14.00: 9zł/osoba
14.00-20.00: 12zł/osoba
20.00-21.00: 8zł/osoba

Sobota-Niedziela:

10.00-20.00: 12zł/osoba
Dzieci do wzrostu 95cm - wejście bezpłatne!

Bilety rodzinne
min. 4 osoby
(w tym max 2 osoby dorosłe)
9zł/osoba

Grupy zorganizowane
(szkoły, przedszkola, inne)
Cennik standardowy. Na każde rozpoczete 10 osób 1 opiekun dostaje wejście bezpłatne. Zalecamy odwiedzenie wystawy w godzinach 9.00-14.00.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatorów w tym miejscu >>>
KOMENTARZE (2)

Fandom

Dwa konkursy na StarForce 2013

2013-10-19 14:27:23 starforce.euZgodnie z niedawnymi zapowiedziami, StarForce w tym roku odbędzie się 30 listopada, w Toruniu, w tamtejszym Centrum Sztuki Współczesnej. Wśród licznych atrakcji fani mogą spodziewać się klasycznych prelekcji i konkursów, ale w tym roku organizatorzy zapraszają do współtworzenia programu imprezy: proponowane przez siebie tematy prezentacji, wraz z krótkim opisem, można przesyłać na adres tisw@wp.pl.

StarForce towarzyszyć będą dwa oficjalne konkursy, a w jednym z nich, konkursie rysunkowym, wystartować można już teraz. Jak wyjaśniają organizatorzy: „Tegoroczny zlot miłośników Gwiezdnych Wojen, jak wiecie, odbywać się będzie we wnętrzach toruńskiego Centrum Sztuki Współczesnej. Jest to idealne miejsce do eksponowania twórczości fanów. Dlatego też pragniemy zachęcić wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Gwiezdne wojny", z którego najlepsze prace zaprezentowane zostaną na zlocie, gdzie w finałowej rozgrywce to właśnie uczestnicy zlotu wskażą zwycięzców!

Swoje prace przesyłajcie na adres: e-mail tisw@wp.pl do dnia 15 listopada 2013 roku. Pamiętajcie o podaniu kategorii wiekowej i niech Moc będzie z Wami!Drugi wielki konkurs odbędzie się już na samym StarForce, będzie to konkurs kostiumowy: „do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy wszystkie dzieci do 14. roku życia, które będą chciały zaprezentować się we własnych strojach pochodzących z uniwersum Gwiezdnych wojen. Mogą to być stroje inspirowane filmami kinowymi, animowanymi, grami komputerowymi, a nawet komiksami.” Jurorami w konkursie będą starsi fani z organizacji kostiumowych.

Na zwycięzców konkursu czekają wspaniałe nagrody ufundowane m.in. przez firmę LEGO.
KOMENTARZE (1)

Fandom

LIX Spotkanie TISW

2013-10-17 19:50:38 TISW

19 października 2013 odbędzie się kolejne spotkanie Toruńskich Fanów Star Wars, by Toruńskie Imperium mogło rozszerzać ekspansję na nowe obszary Gwiezdnych Wojen.

Tradycyjnie, spotkanie odbędzie się o godz. 13:00 na Placu Rapackiego pod pomnikiem Piłsudskiego, skąd wyruszamy do klubu Kameleon na ul. Tuwima. Spotkanie jest o tyle ważne, że poza samymi Gwiezdnymi Wojnami i kolejną częścią historii Galaktyki omówimy szereg spraw organizacyjnych, w tym: -Starforce szykowany na 30 listopada
-urodziny TISW szykowane na 16 listopada
-plany na grudzień
-projekt "Słuchowisko"

Serdecznie zapraszamy!


KOMENTARZE (0)

Fandom

CXX spotkanie wrocławskich fanów SW

2013-10-16 21:52:55 Wrocławski fanklub Star Wars


Dnia 19.10.2013 roku odbędzie się 120. Imperiada. Startujemy, jak zwykle, o 11:45 spod Empiku w Rynku, skąd udamy się do restauracji Globetrotter, by o godzinie 12:00 rozpocząć kolejne spotkanie Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen.

W programie MOC atrakcji. W tym: planowanie dalszych działań WFGW w tym roku i nadchodzącym, przygotowania do obchodów 10ciolecia fanklubu, podsumowanie FantasyExpo oraz gość specjalny.

Przybywajcie zatem tłumnie i bawcie się razem z nami!
KOMENTARZE (0)

Fandom

106. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

2013-10-14 23:06:09 Gunfan

"Witojcie. Najbliższe spotkanie już 19 października, jak zwykle w "Rudym Goblinie" i jak zwykle ok. 13:00. Tradycyjnie moc nerdowskich dyskusji, sesje RPG oraz karciankowe i możliwość spożycia rozmaitych napojów w miłym towarzystwie.

Serdecznie zapraszamy!

Data: 19 października;
Miejsce: "Rudy Goblin", ul. Wita Stwosza 5, Katowice;
Start: 13:00.

Mapka dostępna w tym miejscu

UWAGA: w "Goblinie" posiedzimy nie dłużej, jak do 18:00, bo potem w lokalu jest koncert. Czyli albo kończymy imprę do tej godziny, albo się przenosimy. No chyba, że ktoś ma na ów koncert ochotę :)

KOMENTARZE (0)

Fandom

Wielkie zmiany w Eagle Base

2013-10-10 21:41:14 Eagle Base

Minęło już trochę czasu od momentu gdy publikowaliśmy ostatnie wieści dotyczące polskiej jednostki Rebel Legionu. Przyszedł czas na kolejne. Tym razem krótka notka, informująca o zmianach na najwyższych szczeblach.

Po wygaśnięciu kadencji poprzedniego dowództwa Eagle Base, stery w polskim oddziale Rebel Legionu przejmuje nowa Kadra Dowódcza, która już teraz zapowiada ofensywę mającą na celu odświeżenie wizerunku jednej z największych w Polsce organizacji kostiumowych z uniwersum Star Wars. Możecie być pewni, że w najbliższym czasie będzie o nas głośno.

Nowym dowódcą Eagle Base został znany w polskim fandomie Star Wars Karol "Wedge" Dobosz – działający także we Wrocławskim Fanklubie Gwiezdnych Wojen.

Zastępcą dowódcy został Michał "YangObi" Żołyński – dotychczasowy oficer rekrutacyjny.

Funkcję oficera rekrutacyjnego i konsultanta w sprawie kostiumów przejęła Izabela "Taraissu" Rutkowska-Dobosz – działająca również we Wrocławskim Fanklubie Gwiezdnych Wojen. Do jej obowiązków będzie należało zatwierdzanie kostiumów i przekazywanie stosownych uwag wszystkim, którzy będą chcieli wstąpić w szeregi Legionu.

Za kontakty z mediami, fandomem, a przede wszystkim reklamę i promocję Eagle Base odpowiadać będzie nowy specjalista od PR Piotr "Xav Kasjel" Łuczuk.


Nowa Kadra Dowódcza planuje w najbliższym czasie wdrożyć szereg działań mających na celu znacznie odświeżyć wizerunek organizacji na zewnątrz. Więcej informacji o naszej działalności i aktualności z ostatnich akcji można znaleźć na www.rebellegion.pl oraz naszych profilach na Facebooku i Twitterze. Niech Moc będzie z Wami.

Eagle Base to polski oddział Rebel Legionu. Zajmujemy się Eagle Outpostpromowaniem Gwiezdnych wojen i profesjonalnych kostiumów z tego uniwersum.


Bastion trzyma kciuki za nowe kierownictwo i życzy powodzenia w dalszych bojach!
KOMENTARZE (13)

Fandom

57. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars + Dajwór Fest

2013-10-10 20:38:26 SKFSW

Kolejne spotkanie dla fanów Star Wars w Krakowie odbędzie się w najbliższą sobotę (12.10.2013 r.). Start o godz. 14.00, na rogu ul. Starowiślnej i Dietla (koło okrągłej księgarni), a następnie fani udadzą się do Kawiarni naukowej.

Dodatkowo Krakowski Fandom Star Wars weźmie udział w Dajwór feście:
"Comiesięczna organizacja spotkań w Kawiarni Naukowej przy ul. Dajwór 16 sprawia, że oprócz ich przygotowywania, chcemy również być częścią wydarzeń, które tam mają miejsce. Dlatego uczestniczymy w Dajwór feście, który odbywa się w dniach 11-13 października. Staramy się stworzyć spotkanie, bardziej przystępne i przedstawiające w lekki sposób zagadnienia z uniwersum Star Wars.

Punkty programu słowami prowadzących:

 • 7 cudów Expanded Universe (rozszerzenia uniwersum Star Wars)
  "Obejrzałeś „Gwiezdne Wojny” i jesteś głodny dalszych przygód mieszkańców Odległej Galaktyki? Przyjdź, a opowiemy Ci o tych najlepszych. Właśnie robisz pierwszy krok w nowy, wspaniały świat. Rozszerzony Wszechświat."
  Marcin "Smajlush" Przewięźlikowski

 • Disney Star Wars: Ep7 - Wielkie zaskoczenie
  "Nikt nie spodziewał się, że doczekamy NOWYCH filmów ze świata Gwiezdnych Wojen - a jednak, prace już trwają. Co jest pewnego, co pozostaje w sferze spekulacji i jakie są nadzieje/oczekiwania względem nowych produkcji i całych planów Lucasfilm/Disney? Oto prelekcja dla ciekawych"
  Paweł "Owen" Pawlak

 • Technologiczny Terror Imperium
  "Dewiza Imperatora była prosta: zniszczyć jakikolwiek opór. Jako, że nie zawsze mógł tego dokonać osobiście stawiał na destruktywną siłę superbroni. Uwierzcie, Gwiazdy Śmierci były zaledwie procentem arsenału jakiego przez lata dorobił się Palpatine. Poznajcie powody dlaczego galaktyka drżała pod rządami Sithów!"
  Mateusz "komix" Wójcik

  Oprócz tego będzie można również zagrać w planszowe gry ze świata SW:
 • Gra figurkowa X-Wing
 • Karcianka Star Wars LCG

  Gorąco zapraszamy! :)"


  Temat na Forum
  Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars na Bastionie

  Krakowscy fani na Facebooku
  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  Spotkanie z bohaterami Star Wars w Lublinie

  2013-10-10 11:03:41 Kheperseth za www.mamawlublinie.pl

  Otrzymaliśmy informację, że w najbliższą sobotę fani Gwiezdnych Wojen (zwłaszcza ci młodsi) będą mieli okazję spędzić trochę czasu w odległej galaktyce odwiedzając Galerię Lubelską mieszczącą się przy al. Witosa 6 w Lublinie.

  „W dniu 12 października (sobota) Galeria Lubelska zmieni się w odległą galaktykę ze słynnej sagi George’a Lucasa. Podczas imprez wszyscy wielbiciele tej tematyki będą mieli wyjątkową możliwość spotkania słynnych postaci z „Gwiezdnych Wojen”.
  Na najmłodszych czekać będzie tego dnia szereg atrakcji m.in. szkolenie na rycerza Jedi, nauka władania mieczem świetlnym, walki z Imperatorem, liczne konkursy, a także szereg interaktywnych zabaw, gdzie każdy będzie miał szansę zdobyć nagrodę w postaci gadżetu z filmu.
  Wszystkich fanów gwiezdnych wojen na pewno ucieszy możliwość spotkania ze zdalnie sterowanymi replikami robotów - R2-D2 oraz R5-D4, udział w ich wyścigach, a także wspólne budowanie postaci Lorda Vadera z klocków Lego. Dodatkowo wszystkie dzieci będą mogły wziąć udział w strefie malowania, a zdjęcie z Lordem Vaderem czy rycerzami Jedi będzie na pewno nie lada atrakcją dla każdego miłośnika sagi.

  Na gwiezdne zabawy zapraszamy w godz.: 12:00 - 18:00"


  www.galeria-lubelska.pl
  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  Falkon - Fantastyczny atak Lublina

  2013-10-09 20:25:06 Falkon

  Jak co roku jesienią, fani szeroko rozumianej fantastyki będą mieć okazję do spotkania się w Lublinie. W dniach 8-11 listopada pod hasłem „Fantastyczny Atak Lublina” odbędzie się 14. edycja Festiwalu Fantastyki Falkon.

  „Falkon po raz drugi odbędzie się na terenie Targów Lublin, ale będzie jeszcze większy i jeszcze ciekawszy. Po pierwsze, do dyspozycji organizatorów zostaną oddane obydwie hale o łącznej powierzchni ponad 10 000 m2, po drugie festiwal będzie trwał nie trzy a cztery dni – to daje jeszcze więcej czasu i przestrzeni na fantastyczne atrakcje. Planowanych jest około 600 punktów programu w kilkunastu blokach tematycznych.
  Na stronie Falkonu pojawił się swoisty manifest, w którym czytamy, że tegorocznemu programowi przyświecają trzy główne idee: interaktywność, profesjonalizm i powrót do źródeł.”


  Najważniejsze informacje:
  Termin: 8-11.11.2013 r.
  Miejsce: Targi Lublin S.A., Lublin ul. Dworcowa 11
  Wstęp: 50 zł - całość; piątek, poniedziałek - 20 zł za 1 dzień; sobota, niedziela - 30 zł za 1 dzień
  Noclegi: informacje na stronie
  Oficjalna strona: www.falkon.co  „Falkon to festiwal tworzony nie tylko z myślą o zadeklarowanych miłośnikach fantastyki, ale również dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty i poznać ciekawych ludzi albo po prostu miło spędzić długi listopadowy weekend. Impreza cieszy się również coraz większym zainteresowaniem rodziców, którzy chcą pokazać dzieciom kreatywną rozrywkę, pobudzić ich wyobraźnię i poszerzyć zainteresowania. (…)
  Falkon to jeden z największych i najważniejszych w kraju festiwali poświęconych szeroko pojętej fantastyce, gromadzący miłośników książek, filmów, komiksów i gier z całej Polski. Program podzielony jest na kilkanaście bloków tematycznych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie: prelekcje, dyskusje, warsztaty, pokazy, konkursy, spotkania z polskimi i zagranicznymi pisarzami, wszelkiego rodzaju gry, a także stoiska wystawców.”


  W tym roku na Falkonie będzie można spotkać trzech zagranicznych gości, autorów fantastyki: Kevina J. Andersona, Michaela Pondsmitha i Williama Kinga. O wizycie pierwszego z gości, mającego niemały wpływ na Expanded Universe Gwiezdnych Wojen donosiliśmy już w tym miejscu.

  Organizatorem Falkonu jest Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”.
  Będziemy Wam przekazywać informacje o kolejnych gwiezdnowojennych atrakcjach, jak tylko się ukarzą.
  Temat na forum.


  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  V Spotkanie Konińskiej Republiki Star Wars

  2013-10-09 00:11:22 Kubix250

  Mamy przyjemność zaprosić wszystkich fanów z Konina i okolic na najbliższe Spotkanie Konińskiej Republiki Star Wars odbędzie się w najbliższą sobotę, czyli 12 października o godz. 15:00 w kawiarni Kogel Mogel przy ul. Chopina 16c.

  Program spotkania:
  • najnowsze wieści ze świata Star Wars
  • praca nad koszulkami
  • i inne ciekawe rzeczy
  Oficjalna strona spotkań
  Profil na Facebooku

  Wszystkich chętnych fanów serdecznie zapraszamy!

  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  LXXVII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2013-10-07 20:59:08 Rzeszowska Akademia Mocy

  W najbliższą sobotę (12.10.2013 r.) spotkamy się o godzinie 17.00 na rzeszowskim rynku, przy studni, a następnie udamy się do któregoś z pobliskich lokali.
  W programie:
 • nowinki Star Wars;
 • konwentowe plany na Nawikon (18-20.10.2013 r.) i Falkon (8-11.11.2013 r.);
 • starwarsowe rozmowy i nie tylko!

  Serdecznie zapraszamy!

  Temat na forum
  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  StarForce 2013 w listopadzie

  2013-10-07 09:54:23 starforce.eu  Jak się okazuje StarForce w tym roku to film akcji ze zwrotami akcji czętszymi niż w filmie Michaela Baya. Niedawno organizatorzy zapowiedzieli, i miejmy nadzieję, że już ostatecznie, że piąta edycja StarForce odbędzie się 30 listopada 2013 w Toruniu, w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" przy ul. Wały gen. Sikorskiego 13.

  Dla przypomnienia: StarForce 2013 jest ogólnopolskim Zlotem Miłośników „Gwiezdnych wojen”, którego ideą jest popularyzacja sagi George’a Lucasa. Cel ten realizowany będzie poprzez spotkania autorskie, prelekcje, gry, zabawy, konkursy, wystawy, przedstawienia sceniczne.

  Organizatorzy imprezy postanowili zachować zeszłoroczny charakter imprezy. Event podzielono zatem na dwie części- otwartą dla wszystkich zwiedzających i fandomową. Część otwarta StarForce odbywać się będzie 30 listopada br. równolegle w dwóch miejscach: Centrum Sztuki Filmowej oraz w kinie Tumult.

  Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.starforce.eu, miłośnicy portali społecznościowych mogą też zapisać się do wydarzenia na Facebooku.
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  114. spotkanie Bydgoskiego Fanklubu SW

  2013-10-03 08:16:15 BFSW

  W tę sobotę – 5. października – odbędzie się 114. spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars. W tym miesiącu wracamy do naszego stałego miejsca spotkań, czyli sali przy MDK-u nr 4 (ul. Dworcowa 82). Zaczynamy o 16:00, chociaż jak zwykle można przyjść wcześniej i na pewno kogoś się spotka.

  W programie minisy, karcianki i takie tam, planowanie StarForce’a oraz być może niespodziankowa prelekcja. Oczywiście znów będziemy mieć gościa specjalnego, tym razem jednak nie tytułujemy tak powszechnie znanego i lubianego Ryby.

  Zapraszamy!
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Szczecińska Flota Star Wars

  2013-10-02 11:55:14 Darth Brzoza


  Mamy dobrą wiadomość dla fanów ze Szczecina i okolic, gdyż w tym mieście pomału zaczyna formować się nowy fanklub Gwiezdnych Wojen. Poniżej kilka słów od Szczecińskiej Floty Star Wars.

  "Jesteśmy Fanklubem Gwiezdnych Wojen ze Szczecina i okolic. Sama inicjatywa powstania fanklubu krążyła w galaktyce od I połowy roku 2012, gdy Araxuss próbował coś samemu stworzyć. W roku 2013 mniej więcej od Pyrkonu pojawiły się głębsze plany i nazwa Szczecińska Flota Star Wars. W czasie wakacji odbyło się I oficjalne spotkanie i powstała strona na Facebooku."

  Spotkania odbywają się co 3. sobotę miesiąca a najbliższe już 19. października w sklepie z fantastyką Fenix (Aleja Wojska Polskiego 7).

  Więcej informacji o Szczecińskiej Flocie Star Wars można tutaj:

  Oficjalna strona spotkań

  Szczecińska Flota Star Wars na Facebooku

  KOMENTARZE (5)
  Loading..