TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Maraton Star Wars w Bogatyni

2013-02-22 15:06:25 Stowarzysznie Miłośników Fantastyki FUTURA

Dnia 1 marca o godzinie 17:00 odbędzie się maraton Oryginalnej Trylogii (w wersji Blu-ray), na które zaprasza Stowarzysznie Miłośników Fantastyki FUTURA wraz z Bogatyńskim Ośrodkiem Kultury. Podczas otwarcia maratonu zostaną wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego Moja przygoda z Gwiezdnymi Wojnami a wszystkie prace zostaną wyeksponowane na specjalnej wystawie.

Tego samego dnia w ośrodku kultury otwarta również zostanie wystawa gadżetów Star Wars - klocki Lego, komiksy, książki, odzież itp. Przed projekcją zainscenizowana zostanie walka Obi-Wana z Vaderem lub Darth Maulem. W przerwach między filmami widzowie będą mogli wziąć udział w mini konkursie wiedzy o SW z nagrodami. Do tego serwowana będzie kawa, herbata i ciasto. Wszystko w miłej atmosferze i widowiskowej oprawie.

Wstęp wolny.

Wydarzenie na Facebooku
KOMENTARZE (4)

Fandom

LXXIV Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

2013-02-19 23:24:35 Łódzki Fanklub SW

Już w najbliższą sobotę 23.02.2013 odbędzie się 74.spotkanie ŁFSW. Możecie liczyć z całą pewnością na niepowtarzalną zabawę z fanami Gwiezdnych wojen. Zapraszamy wszystkich serdecznie do Łódzkiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18, od godziny 15:00 w sali 408.

Wśród licznych atrakcji znajdziecie między innymi:
 • A New Hope Uncut
 • oraz idąc za ciosem rozpoczęcie naszego projektu kukiełkowego
 • Ciemna Strona Mocy - kontynuacja kontrofensywy Wielkiego Admirała Thrawna w wydaniu RPG by Roan!
 • oraz puenta projektowa, wizyta na wernisażu w teatrze Pinokio :)

i mnóstwo innych akcentów, w tym gry (ostatnio głównie X-wing) oraz zabawy...

Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.
KOMENTARZE (0)

Fandom

98. Spotkanie Śląskich Fanów

2013-02-15 15:10:35 Gunfan

"Aloha. Widzimy się jak zwykle, bo co to byłoby za życie bez śląskich spotkań? (ok, nie musicie odpowiadać)

Data: 23 luty;
Miejsce: "Maxi Pizza", ul. Sobieskiego 17, Katowice;
Start: 13:00.


Będziemy się jarać spin-offami Star Wars i może jakimś Marvelkiem przy okazji.

Serdecznie zapraszamy!"

KOMENTARZE (3)

Fandom

LIII Spotkanie TISW

2013-02-13 11:57:57 TISW

W najbliższą sobotę 16 lutego odbędzie się LIII spotkanie TISW, na które zapraszamy wszystkich fanów z Torunia i okolic. Zbieramy się o 12.45 pod pomnikiem Piłsudskiego na placu Rapackiego, by o 13.00 przenieść się do klubu Kameleon przy ulicy Tuwima 9. w programie:

 • historia odległej galaktyki -część kolejna,
 • dyskusja na temat nadchodzących filmów Star Wars,
 • gwiezdno wojenne gry i zabawy,
 • niekoniecznie gwiezdno wojenne rozmowy.

 • Zapraszamy!  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  51. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

  2013-02-12 20:27:58 SKFSW

  Fani w Krakowie rozpoczynają drogę do setki. Niedawno świętowali pięć lat spotkań i pięćdziesiąte spotkanie, a tymczasem szykuje się kolejne. Krakowscy fani spotkają się po raz 51. w sobotę 23 lutego o godz. 14.00, na rogu ul. Starowiślnej i Dietla (koło okrągłej księgarni), a następnie udadzą się do Kawiarni naukowej przy ul. Szerokiej 10.

  W programie:
 • Bohaterowie holonetu;
 • DisneySW;
 • Z mapy;
 • Statki;
 • Okładkowiec;
 • Będzie również możliwość obejrzenia materiału filmowego z "50tki".
  Serdecznie zapraszamy!

  Temat na Forum
  Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars na Bastionie

  Krakowscy fani na Facebooku
  KOMENTARZE (0)
 • Fandom

  Star Wars na IV Oświęcimskich Dniach Fantastyki

  2013-02-12 13:46:41 Oświęcimski Klub Fantastyki

  Oświęcimski Klub Fantastyki zaprasza do Oświęcimskiego Centrum Kultury (ul. Śniadeckiego 24) na kolejną odsłonę cyklicznego konwentu, który tym razem odbędzie się w dniach 16-17 lutego. 16 lutego (sobota) gościć będziemy kilkunastoosobową reprezentacją "Eagle Base" i "Polish Garrison". W tym dniu nie zabraknie atrakcji dla miłośników Gwiezdnych Wojen.

  W programie m.in.:

  Blok dla fanów (i nie tylko) Star Wars – 16 lutego (sobota) przez cały dzień:
  • strzelnica
  • stanowisko Kinect Star Wars
  • gry Star Wars
  A także:
  • 10:30 - prelekcja „Legiony – sposób na życie”
  • 11:30 - konkurs wiedzowy o Star Wars („wycinkowy”)
  • 15:00 - 16.00: prezentacja Eagle Base i Polish Garrison
  • 18:00 - konkurs „Jaki to dźwięk?”
  • dla najmłodszych: „Akademia Jedi” i „Akademia Imperialna”
  Wstęp wolny!
  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  LXXI Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2013-02-11 21:07:26 Rzeszowska Akademia Mocy

  W najbliższą sobotę 16.02.2013 r. o godzinie 16.00 fani Star Wars z Rzeszowa i okolic spotkają się w Wojewódzkim Domu Kultury przy ul. Okrzei 7, na II piętrze, w sali audiowizualnej. W programie przewidziane są następujące atrakcje:

 • nowinki ze świata Star Wars;
 • Walentynki Star Wars;
 • Wojny klonów;
 • i nie tylko!

  Serdecznie zapraszamy! :)

  Przed naszym spotkaniem, o godzinie 12.00 w tym samym miejscu spotkają się fani mangi i anime, a o 14.00 komiksów.

  KOMENTARZE (0)
 • Fandom

  XXVII Spotkanie Olsztyńskich Fanów Star Wars

  2013-02-11 20:50:13 Strona OSFSW

  XXVII spotkanie olsztyńskich fanów Star Wars będzie spotkaniem specjalnym, a to wszystko w powodu 540. rocznicy urodzin wybitnego polskiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Z tej okazji spotkanie odbędzie się w trzecią sobotę miesiąca (nie w drugą, jak zwykle było), 16. lutego 2013 roku. Całość rozpocznie się o 12:00, a przewidziane są następujące punkty programu:

 • Prelekcja „The Making of Star Wars – ciekawostki z planu” (Ariando);
 • „Co ty wiesz o Gwiezdnych Wojnach?” – konkurs z wiedzy o uniwersum (Master).

  Dodatkowo o 13:30 odbędzie się nie lada wydarzenie. Zostanie wtedy odtworzona Nowa Nadzieja. Czegoś takiego nie można przegapić!

  Do zobaczenia!
  KOMENTARZE (0)
 • Fandom

  CXII spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

  2013-02-07 00:44:55  Serdecznie zapraszamy na Imperiadę nr 112!

  Tym razem wypada ona 16.02.2013. Zbiórka w stałym miejscu, czyli pod Empikiem na Rynku, o godzinie 11:45. Natomiast o 12:00 ruszymy do Globetrottera znajdującego się przy ulicy Garbary 5 (róg ul. Odrzańskiej i Mostów Pomorskich).

  Co nas czeka?

  -na pewno zażarta dyskusja na temat nowych spin-offów SW

  -tradycyjnie już ostatnimi czasy sporo gier, w tym nowość - prezentacja i nauka X-Winga

  -"radzi, nie radzi, o Cezarze" - ustaleń konwentowych ciąg dalszy

  Może tym razem uda się nam pobić rekord w długości trwania Imperiady?

  Do zobaczenia!


  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  Kolejny zimowy raport legionów

  2013-02-06 21:00:00 EB i PG

  Przed Wami kolejne wieści od naszych legionistów, którzy jak zwykle nie narzekają na brak zajęć. Tym razem nico o Metalowej Wigilii, Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i nie tylko.

  Chociaż mogłoby się wydawać, że sezon zimowy to okres niezbyt sprzyjający udziałowi w różnego rodzaju eventach, nic bardziej mylnego! Poniżej krótki raport z działalności polskich grup kostiumowych w najmroźniejszych miesiącach roku.

  Imperium nie próżnuje nawet w święta – taka jest prawda. Podczas gdy inni pracowicie lepili uszka i stroili choinki, przedstawiciele Polish Garrisonu dzielnie czuwali nad bezpieczeństwem uczestników Metalowej Wigilii, która odbyła się 22 grudnia w warszawskiej Progresji – wszak nie wypada, żeby lord Vader występował na scenie bez obstawy!


  Nowy Rok członkowie Eagle Base i Polish Garrisonu zaczęli hucznie i z pompą: już 6 stycznia wzięliśmy udział w balu karnawałowym zorganizowanym dla podopiecznych współpracującej z nami Fundacji Nie Tylko Myśl w warszawskim Teatrze Wielkim. Atrakcji nie brakowało, ale nasze stanowisko było – jak zawsze – oblegane tłumnie przez młodych fanów, chętnych do sprawdzenia swojej celności na strzelnicy czy biegłości w składaniu i rozkładaniu broni klonów.


  Podobnie jak w latach ubiegłych, i w tym roku zjednoczone siły Polish Garrisonu i Eagle Base wzięły udział w zbiórce towarzyszącej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. 21. finał Orkiestry nasi żołnierze zasilili kwestując bądź eskortując wolontariuszy m.in. w Warszawie, Gdyni, Ełku, Lubinie i Łodzi. Do naszych puszek trafiło 13352,33 PLN plus złoty pierścionek z brylantem, wyceniony na ok. 3000 złotych, dzięki czemu pobiliśmy nasz dotychczasowy zbiórkowy rekord! Nie można też zapominać o unikatowych gadżetach, które wystawiliśmy na WOŚP-owe aukcje na Allegro: specjalnym numerze Star Wars: Insidera i zdjęcia z autografem Geralda Home’a (które zlicytowano, odpowiednio, za 48 zł i 88 zł), a także zdjęcia członków rebelianckiej Ossus Temple w towarzystwie Nicka Gillarda i Dermota Crowleya, z autografami obydwu panów (cena końcowa: 86 zł). Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku uda się znów pobić rekord!  Styczeń zakończyliśmy udziałem w urodzinach u jednego z warszawskich młodych fanów Star Wars – zarówno jubilat, jak i goście zaskoczyli nas wiedzą z uniwersum Gwiezdnych Wojen, co tylko cieszy – wszak to nowe pokolenie fanów!


  W najbliższym czasie będziecie nas mogli spotkać m.in. 9 lutego w łódzkim Bedroom Clubie, w którym Imperium będzie stało na straży porządku podczas koncertu skrzypaczki o pseudonimie Agnes Violin, a także na odbywających się w dniach 15-17 lutego w Oświęcimiu Spotkaniach z Fantastyką. To jednak nie koniec! Nasz grafik na ten rok stopniowo się zapełnia, więc śledźcie pilnie nasze strony internetowe http://polish-garrison.pl i http://www.rebellegion.pl, a także nasze fanpejdże na Facebooku: http://www.facebook.com/PolishGarrison i http://www.facebook.com/RebelLegionEagleBase.

  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  LXXIII Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2013-02-06 13:24:56 Łódzki Fanklub SW

  Już w najbliższą sobotę 9.02.2013 odbędzie się 73.spotkanie ŁFSW. Możecie liczyć z całą pewnością na niepowtarzalną zabawę z fanami Gwiezdnych wojen. Zapraszamy wszystkich serdecznie do Łódzkiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18, od godziny 15:00 w sali 408.

  Wśród licznych atrakcji znajdziecie między innymi:
  • Kontrofensywa Thrawna - gra interaktywna by Roan
  • Przyjdź na spotkanie, wypożycz książkę, czyli zimowe wietrzenie magazynów;)
  • Wspominamy Andrzeja Szyrzyckiego
  • skandalista George Lucas, czyli dlaczego fani hejtują Lucasa.
  • Wolne granie - czyli strefa gier planszowych zdominowana ostatnio przez X-winga

  i mnóstwo innych akcentów...

  Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Konferencja z panelem Star Wars w Krakowie

  2013-02-05 21:15:05 Organizatorzy konferencji

  Za nieco ponad miesiąc w Krakowie odbędzie się, ciekawie się zapowiadająca, konferencja poświęcona szeroko pojętej fantastyce. Warto zwrócić uwagę, że jeden z przygotowywanych paneli będzie poświęcony tematyce Gwiezdnych Wojen. Szczegóły znajdziecie w przesłanej od organizatorów notce.

  Koło Naukowe Historyków Studentów UJ i Koło Naukowe Japonistów UJ ,,Kappa” serdecznie zapraszają do udziału w studencko –doktoranckiej konferencji naukowej pt. ,,Historia w fantastyce, fantastyka w historii”, która odbędzie się w dniach 11-12 marca w Instytucie Historii UJ.

  Konferencja ta stawia przed sobą dwa cele. Po pierwsze umożliwienie zainteresowanym fantastyką młodym badaczom studiującym historię, kulturoznawstwo, różnego rodzaju filologie i religioznawstwo swobodnej wymiany myśli i zaprezentowania wyników swoich badań przed szerszą publicznością. Na gruncie popularnonaukowym zamierzamy wykorzystać ją do promowania nauki historii zgodnie z hasłem ,,Ucząc bawimy, bawiąc uczymy”.

  Przewidziane są następujące panele:

  -,,Tam i z powrotem”: panel tolkienowski

  - Kiedy ryczy lew: życie i twórczość C.S. Lewisa

  - Rycerze, smoki, księżniczki… historia w literaturze i filmie fantasy

  - ,,Przez wszechświat gnam”: historia jako inspiracja dla twórców science fiction

  - ,,Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…”: panel gwiezdno wojenny

  - Nie tylko bracia Elric: historia jako źródło inspiracji dla twórców mangi i anime

  Zgłoszenia na konferencję, które powinny składać się z abstraktu (około 1000-2000 znaków) i krótkiej informacji o prelegencie prosimy nadsyłać na adres : fantastycznahistoria@onet.pl do dnia 25 lutego 2013 roku.


  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Celebration Europe II – nowe wieści

  2013-02-04 16:48:20 www.starwarscelebration.eu  W temacie Celebration na razie niewiele się rusza, ale zaczynają się pojawiać pierwsze zapowiedzi. Część osób, które kupiła już wejściówki, podobnie jak ci, którzy uczestniczyli w poprzednich konwentach, zostali poproszeni o wypełnienia ankiet. Co ciekawe wiele z pytań dotyczyło Disneya i nowej trylogii. Miejmy nadzieję, że znajdzie to swoje odbicie w programie.

  Ogłoszono już kto będzie gospodarzem sali, w której odbywać się będą spotkania z aktorami i innymi twórcami. Będzie to Warwick Davis, aktor znany z roli Wicketa w „Powrocie Jedi”, tytułowej roli w filmie „Willow”, a także kilku ról w „Mrocznym widmie” (Wald, mężczyzna oglądający wyścig podracerów oraz statysta w Mos Epsie i Theed). Wystąpił także w „Księciu Kaspianie”, „Harrym Potterze”, „Labiryncie” czy „Rayu”. Ostatnio wyprodukował grę na smartfony o nazwie „Pocket Warwick”, którą prezentował na Celebration VI. Davis prowadził podobne panele na ostatnim Celebration Europe.

  Ujawniono także jak będzie wyglądała konwentowa koszulka. Prawdopodobnie jak ostatnio, nie będzie można jej kupić na miejscu konwentu, jedynie w przedsprzedaży.  Informacje na temat przedsprzedaży i możliwości zamówienia koszulek znajdziecie tutaj.

  Dla przypomnienia konwent odbędzie się w dniach 26-28 lipca 2013 w Essen w Niemczech.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Lutowe spotkanie Radomskiej Eskadry Star Wars

  2013-02-01 10:40:04 Nadiru Radena

  Zapraszamy wszystkich fanów Star Wars z Radomia i okolic na lutowe, oficjalne spotkanie Radomskiej Eskadry Star Wars! Ponieważ trwają ferie, postanowiliśmy w tym miesiącu zorganizować nie jedno, ale aż dwa spotkania naszego fanklubu – jedno oficjalne, a drugie nieoficjalne. To pierwsze odbędzie się już niedługo, bo we wtorek 5 lutego, o godzinie 11:00. Miejsce spotkania? Sklep White Tree położony na ulicy 25 Czerwca 36A.


  W planie jest oczywiście gra w bitewniaka „X-Wing”, karciankę „W odległej galaktyce” i inne gry planszowo-karciane. Do tego – rozmowy starwarsowe i niestarwarsowe, dyskusje na temat pana J.J. Abramsa, niepewnego losu pozostałych epizodów Trylogii Prequeli w 3D i nowości ostatniego miesiąca.

  Zapraszamy nie tylko fanów Star Wars, ale też wszystkich miłośników fantastyki z Radomia i okolic.

  KOMENTARZE (2)
  Loading..