TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Fanpage dla osób bojących się niezgodności Trzeciej Trylogii z kanonem

2013-03-30 16:07:12 Matek

Wieść o rozpoczęciu prac nad Trzecią Trylogią sprawiła, że fani Gwiezdnych Wojen zostali podzieleni na entuzjastów tego pomysłu jak i na przeciwników. Również na Bastionie te głosy są podzielone, choć wyczuć można jakąś nutę optymizmu wśród fanów. Najczęstszym "problemem", który pojawia się to (nie)zgodność nowych filmów z istniejącym kanonem. Wielu fanów nie wyobraża sobie, że historie czy też postacie takie jak np. Jacen i Jaina mogą po prostu zniknąć. Jeden z naszych użytkowników - Matek - postanowił założyć fanpage na Facebooku, który ma na celu zebrać społeczność osób, która chce zgodności filmów z kanonem. Poniżej kilka słów od Matka:

"I want new Star Wars movies to be consistent with Expanded Universe jest stroną którą założyłem z potrzeby serca. To właśnie Rozszerzone Uniwersum trzymało mnie przy Gwiezdnych Wojnach przez te wszystkie lata. Nigdy nie powiem że jest ono ważniejsze od Epizodów – bo nie jest. Dla większości fanów Gwiezdnych Wojen jest ono zaledwie dodatkiem do filmowej sagi. Jednak dla mnie, jak i dla wielu z Was jest ono z pewnością integralną częścią Star Wars – równie ważną co obie trylogie. Dla niektórych pewnie nawet ważniejszą.

Nie zrozumcie mnie źle – nie bojkotuję Trylogii Disneya. Nie nienawidzę Trzeciej Trylogii, na planie której nie padł jeszcze pierwszy klaps – bo i takie oskarżenia usłyszałem już od polsko- i anglojęzycznych użytkowników internetu. Jestem nią podekscytowany. Czekam na nią i z pewnością pójdę na wszystkie filmy do kina, celebrując te wydarzenia jak na fana przystało.Wszystko czego pragnę w tym temacie to filmy które nie zrujnują Uniwersum Rozszerzonego. Tak – przeżyję jeżeli wydarzenia z książek, gier, seriali czy komiksów zostaną przemilczane. Tak - przeżyję większe lub mniejsze retcony. Tak - przeżyję wyrzucenie paru pozycji z kanonu. Ale nie przeżyję wywalenia wszystkiego z czasów post-RotJ do kosza. Lub co gorsza użycia części EU, przemaglowania i zgwałcenia go przez Hollywoodzkie standardy i wyplucia resztek, których na siłę nawet nie da się zretconować. Podobnie nie jestem fanem stworzenia – niczym w Marvelu – dwóch uniwersów dla EU. Bo nawet jeżeli powstałoby „nowe” EU zgodne z nowymi filmami, to takie co w ”naszym” (mające pewne plusy – na przykład w wolności artystycznej dla twórców) mogłoby okazać się początkiem końca.

Kocham Expanded Universe i nie wyobrażam już sobie Gwiezdnych Wojen bez niego – Odległa Galaktyka przestałaby już dla mnie być taka sama. Mój protest nie jest (co również mi wypowiadano) powodowany strachem i niechęcią do nowości, czy nowej jakości jaką niosą te powstające filmy. Uważam że istnieje sposób by zadowolić wszystkich – i wcale nie jest to aż tak trudne jakby się to mogło wydawać. Komentując sprawę w sposób nieco bardziej gorzki – nie wiem czy „sponsorowałbym” EU gdyby widniała na nim wielka czerwona pieczątka z napisem FANFIK. Tysiące ludzi na świecie przeżywało śmierć Chewiego, upadek Jacena czy rozterki Mace’a na Haruun Kal równie mocno co swój pierwszy seans Imperium Kontratakuje i słynne wyznanie Vadera. Tysiące ludzi na świecie jest ze sobą połączonych miłością do EU, i nikomu nie wolno tego lekceważyć – nawet Disneyowi.

Jeżeli czujesz się podobnie to dołącz do nas proszę – nie sądzę żeby protest wiele zmienił, ale kto wie – jeżeli będziemy usłyszeni to może ktoś tam w siedzibie Disneya zauważy ilu klientów można stracić decyzją która może – pozornie – wkurzyć tylko niewielką grupkę fanów. Dołączając do I want new Star Wars movies to be consistent with Expanded Universe spotkasz innych fanów kochających pozafilmowe Gwiezdne Wojny, możesz wziąć udział w dotyczących EU dyskusjach, trzymać rękę na pulsie tego co się dzieje na linii EU- nowe filmy, a także czytać aktualizowany content. W nieco ponad tydzień zrobiło nas się ponad 300 (317 w momencie gdy piszę te słowa) więc uważam że wokół hasła w nazwie strony chce skupić się niemała grupa fanów wymagających szacunku od Disneya.

Teraz czekamy aż to Ty do nas dołączysz."


Fanpage I want new Star Wars movies to be consistent with Expanded Universe


Temat na forum
KOMENTARZE (20)

Fandom

Zapowiedź konwentu Tatooine 3

2013-03-18 20:39:26

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce…

Wrocławski Fanklub Star Wars, wraz z Centrum Kultury Zamek, serdecznie zapraszają wszystkich fanów Star Wars na TATOOINE 3! Impreza odbędzie się 13 kwietnia 2013 w znanym już wielu fanom Zamku w Leśnicy we Wrocławiu.

Dwie poprzednie edycje, (w 2010 i 2011 roku) okazały się idealnymi okazjami do spotkania dwóch grup fanów: starych, doświadczonych wyjadaczy oraz pełnych entuzjazmu młodzików, którzy dopiero poznają arkany Mocy. Mamy nadzieję, iż również tegoroczna edycja będzie co najmniej równie udana! Co jednak dokładnie czeka na wszystkich fanów?

ATRAKCJE:

- Blok prelekcyjny: okazja do podzielenia się swoją wiedzą, jak i zgłębienia jej

- Blok konkursowy: wszelkiego rodzaju konkursy, wyzwania i zagadki, nagradzane oczywiście nagrodami!

- Blok turniejowy: wszelkiego gry Star Wars, zarówno te „na prąd”, jak i papierowo-plastikowe

- Blok dziecięcy: coś dla najmłodszych fanów, którzy w końcu są nadzieją Fandomu!

- Blok widowiskowy: czyli to, co dla oczu najlepsze: walki na miecze świetlne oraz kostiumy!

- Przedstawienie teatralne: chcecie wiedzieć, jak wygląda „Zemsta Sithów” w 3D? Przekonajcie się sami!

- Gość specjalny: Jacek Drewnowski i specjalnie poświęcony panel dyskusyjny na temat komiksów SW w Polsce.

NOCLEGI:

Niestety, ze względów sanitarnych, noclegi są przewidziane wyłącznie dla organizatorów punktów programu, a ich cena wynosi 10 zł.

CENY BILETÓW:

·12 zł normalny,

·8 zł ulgowy (ulgowe tylko dla uczniów szkoły podstawowej, czyli do 12 lat).

·Dzieci do lat 3 - za darmo.

CHĘTNY DO DZIAŁANIA?

Jeśli chcesz pomóc w organizacji tej niezwykłej imprezy poprzez tworzenie punktu programu w ramach jakiegokolwiek bloku, pisz śmiało do głównego koordynatora Michała „Komisarza Seva” Ogrodowicza.

Przypominamy, iż organizacja punktu programu zapewnia darmową wejściówkę!

Zapraszamy na stronę imprezy.

Wydarzenie na na Facebooku.

Strona wrocławskiego fanklubu.

Temat na forum.
KOMENTARZE (8)

Fandom

LXXV Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

2013-03-14 20:47:13 Łódzki Fanklub SW

Już w najbliższą sobotę 16.03.2013 odbędzie się 75.spotkanie ŁFSW. Możecie liczyć z całą pewnością na niepowtarzalną zabawę z fanami Gwiezdnych wojen. Zapraszamy wszystkich serdecznie do Łódzkiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18, od godziny 15:00 w sali 101.

Wśród licznych atrakcji znajdziecie między innymi:
 • Kukiełki - projekty postaci i dobór materiałów do przyszłej realizacji! Zachęcamy do przyniesienia kartek, ołówków (tudzież innych przyborów do rysowania ;) ) i próbek czegokolwiek co może się przydać przy ich tworzeniu;)
 • Star Wars BSG - pre-alpha rozpoczyna swoje testy ;)
 • Origami Star Wars, czyli bawimy się wszyscy ;)

i mnóstwo innych akcentów, w tym X-wing z najnowszymi dodatkami oraz inne zabawy...

Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.
KOMENTARZE (0)

Fandom

LXXII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

2013-03-13 19:52:34 Rzeszowska Akademia Mocy

W najbliższą sobotę 16.03.2013 r. o godzinie 16.00 fani Star Wars z Rzeszowa i okolic spotkają się w Wojewódzkim Domu Kultury przy ul. Okrzei 7, na II piętrze, w sali audiowizualnej. W programie przewidziane są następujące atrakcje:

 • nowinki ze świata Star Wars;
 • Wojny klonów;
 • i nie tylko!

  Serdecznie zapraszamy! :)

  Przed naszym spotkaniem, o godzinie 12.00 w tym samym miejscu spotkają się fani mangi i anime, a o 14.00 komiksów.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  Pyrkonowe pociągi

  2013-03-12 23:20:18 Pyrkon
  Przekazujemy kolejne informacje na temat zbliżającego się festiwalu. Warto przeczytać poniższe wiadomości, gdyż dzięki temu możemy zaoszczędzić kilka złotych i przeznaczyć je na coś innego na terenie imprezy. Pyrkon 2013 rozpoczyna się już za dziesięć dni!

  BIURO FESTIWALOWE

  Startuje nasze biuro festiwalowe! Jeśli nie jesteście pewni, czy Wasze dziecko znajdzie sobie u nas zajęcie, czy będą rycerze, albo po prostu jak się dostać na teren festiwalu, koniecznie odwiedźcie nasze biuro! Możecie odwiedzić nas przy ul. Słowackiego 13/15!

  Biuro czynne jest w następujących godzinach:
  W dniach 11.03 - 15.03:
  Poniedziałek: 12:00 - 18:00
  Wtorek: 11:00 - 14:30
  Środa: 14:00 - 18:00
  Czwartek: 13:00 - 16:00
  Piątek: 12:00 - 18:00
  Zaś między 18.03 a 21.03 będzie czynne codziennie od 12:00 do 18:00


  Darmowy powrót do domu z Przewozami Regionalnymi!

  Kochani, mamy dla Was znakomitą wiadomość! Uczestnicy Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2013 będą mogli skorzystać ze specjalnej promocji Przewozów Regionalnych „Powrót gratis”.

  Osoba, która nabędzie bilet na przejazd pociągiem REGIO, interREGlO lub REGlOekspres w dniach 22 - 24 marca 2013 r. w jedną stronę wg taryfy normalnej lub z ulgą ustawową w relacji do Poznania, a po przyjeździe na Pyrkon uzyska na tym bilecie stempel organizatora - może powrócić do stacji wyjazdu na podstawie ostemplowanego biletu bez dodatkowych opłat! Stemplowanie biletów będzie odbywać się na stoisku Przewozów Regionalnych w pawilonie 7.

  Podróż powrotna musi być rozpoczęta z Poznania najpóźniej do godz. 21:00 w dniu 24 marca 2013r. i odbywać się tą samą drogą, co przejazd „tam”.

  Najważniejsze informacje:
  Czas: 22 - 24 marca 2013 r.
  Miejsce: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Liceum Ogólnokształcące nr. 2
  Bilety: cały festiwal - 45 zł, piątek - 20 zł, sobota - 35 zł, niedziela - 15 zł
  Noclegi: bezpłatne w ramach akredytacji (więcej informacji na stronie konwentu)
  Oficjalna strona: www.pyrkon.pl


  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  52. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

  2013-03-12 20:27:26 SKFSW

  Krakowscy fani spotkają się w najbliższą sobotę 23 lutego o godz. 14.00, na rogu ul. Starowiślnej i Dietla (koło okrągłej księgarni), a następnie udadzą się do Kawiarni naukowej przy ul. Szerokiej 10.

  Program:
 • Nietrzeźwym Okiem KomiX`a - przegląd nowości SW w USA i w kraju;
 • Dawn of the Jedi vs Tales of the Jedi- walka o archaiczne czasy w SW;
 • Z Mapy - prezentacja układu bądź planety z uniwersum SW;
 • Jak to mogło wyglądać? Prezentacja nt. concept artów z filmów SW;
 • Disney SW- nowości dotyczące Ep. VII;
 • Bohaterowie Holonetu - czy znasz tą postać? Jeśli nie, to poznasz :)
 • Sex, drugs i SW- Star Wars goes wild
 • Zwariowane kalambury od Kiriego ;)

  + Jeśli starczy czasu obejrzymy jedną z najlepszych historii z TCW.

  Serdecznie zapraszamy!!!
  Już teraz zarezerwujcie sobie czas w sobotę :)

  Temat na Forum
  Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars na Bastionie

  Krakowscy fani na Facebooku
  KOMENTARZE (3)
 • Fandom

  LIV Spotkanie TISW

  2013-03-12 12:01:02 TISW

  W trzecią sobotę miesiąca, 16 marca, zapraszamy na LIV spotkanie Toruńskiego Imperium Star Wars. Zbieramy się przy pomniku Piłsudskiego na Placu Rapackiego o 12.45. Spotkanie odbywa się od 13.00 w klubie osiedlowym Kameleon przy ul. Tuwima 9.

  W programie:
  - Kolejna odsłona historii odległej galaktyki,
  - prezentacja nowej karcianki Star Wars,
  - gwiezdno wojenne gry i zabawy,
  - rozmowy o Star Wars,
  - rozmowy nie o Star Wars.

  Zapraszamy wszystkich fanów z Torunia i okolic!  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  II Spotkanie konińskiego fanklubu Star Wars

  2013-03-11 22:05:45 Kubix250  Mamy przyjemność poinformować, że kolejne spotkanie konińskiego fanklubu Star Wars odbędzie się już 16. marca o godzinie 18:00 w McDonaldzie przy ul. Kard. St. Wyszyńskiego 1A. Przypominamy także, że sam pomysł powstania takiego fanklubu pojawił się po tegorocznym StarForce, największej imprezie gwiezdnowojennej w naszym kraju.

  Fanów z Konina i okolic odsyłamy także do strony na Facebooku.


  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Star Wars Celebration Europe II – nowe informacje

  2013-03-11 17:25:16 http://www.starwarscelebration.eu  Powoli rozkręca się machina informacyjna wokół największego konwentu gwiezdno-wojennego roku 2013. W końcu zaczynają pojawiać się konkretne informacje na temat tego, co będzie na tej imprezie. I kto będzie.

  Pablo Hidalgo, wieloletni redaktor StarWars.Com, obecnie jeden z menadżerów marki „Gwiezdne Wojny” będzie prowadził panele w sali „Behind-The-Stage”. Hidalgo już kilkukrotnie prowadził podobne panele na poprzednich edycjach Celebration. W sali Waricka Davisa zobaczymy przede wszystkim gwiazdy, tu zaś więcej będzie twórców mniej znanych, raczej ekipy filmowej niż aktorów. W USA w ramach tej sali odbywały się także spotkania z twórcami EU, jak to będzie w Essen, zobaczymy.

  Dla tych, którzy marzą o tym, by kiedyś zobaczyć Rancho Obi-Wan Steve’a Sansweeta będzie także taka możliwość, a przynajmniej w uproszczonej wersji. W ramach Exhibit Hall (miejsca, gdzie będą zlokalizowani wystawcy i sprzedawcy), zlokalizowane zostanie „Rancho Obi-Wan Expirience”, czyli ranczo Sansweeta w pigułce. Będzie można tam zobaczyć kilka najciekawszych eksponatów z jego kolekcji, a także kupić jego książki. Przy odrobinie szczęście będziecie mieli szansę zobaczyć samego Steve’a i porozmawiać z nim.

  Zadowoleni będą także kolekcjonerzy. Powraca panel kolekcjonerski, który ponownie przygotuje Gus Lopez. Panele kolekcjonerskie są dość specyficzne, znajdują się trochę na uboczu i mają swoją wierną grupę widzów. Tym razem ekipa Lopeza postanowiła skoncentrować się bardziej na europejskich produktach. Zapowiedziano już prelekcje o niemieckich kolekcjonariach, kartach kolekcjonerskich, francuskich reklamach i produktach z lat 1977-1986, LEGO a także panel o tym jak się robi kolekcjonerskie produkty. Tradycją paneli kolekcjonerskich jest także to, że na niektórych z nich, wybranych, acz nie oznaczonych, są rozdawane ekskluzywne produkty. Tym razem ekipa Lopeza również o nich nie zapomniała.

  W ramach Exhibit Hallu, o którym już wspominaliśmy, znajdzie się też sekcja, w której artyści będą sprzedawać i podpisywać swoje prace. Będzie oczywiście można też je pooglądać, albo zrobić sobie zdjęcia. Te autografy zazwyczaj można zdobyć za darmo. Obecnie lista zapowiedzianych artystów wygląda tak: Steve Anderson, Drew Baker, Paul Ballard, Spencer Brinkerhoff III, Matt Busch, Richard Chasemore, Joe Corroney, Doug Cowan, Hugh Fleming, JAKe, Hans Jenssen, Ken Lashley, Erik Maell, Jason Palmer, Brian Rood, Tsuneo Sanda, Joshua Smith (Hydro74), Shea Standefer, Chris Trevas, Malcolm Tween, Jerry VanderStelt, Christian Waggoner i Lin Zy.

  Zapowiedziano także pierwszą, prawdziwą gwiazdę. Ian McDiarmid, czyli Imperator we własnej osobie, pojawi się w Essen. Możecie liczyć na panel z nim prowadzony przez Warwicka Davisa. McDiarmid pojawił się już wcześniej na „Celebration Europe”, a także ostatnio na Celebration VI w Orlando.

  Na koniec na stronie Celebration pojawił się zwiastun konwentu.  Dla przypomnienia konwent odbędzie się w dniach 26-28 lipca 2013 w Essen w Niemczech.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  99. Spotkanie Śląskich Fanów

  2013-03-09 11:25:32 Gunfan

  "Witojcie. Ostatnie spotkanie przed śląską setką odbędzie się już wkrótce. Przyjdźcie, bo będzie dużo szczegółów omawianych, a jak nie dotrzecie, to znów trzeba będzie wszystko obgadać na fejsiku.

  Data: 16 marca;
  Miejsce: "Maxi Pizza", ul. Sobieskiego 17, Katowice;
  Start: 13:00.


  Będziemy się cieszyć, że Hamill, Fisher i Ford będą w Epizodzie VII. Przez całe spotkanie, serio.

  Serdecznie zapraszamy!"

  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  CXIII spotkanie wrocławskich fanów SW

  2013-03-09 09:41:02

  Zapraszamy na 113 spotkanie Wrocławskiego Fanklubu. Czas i miejsce nie uległy zmianie: trzecia sobota miesiąca czyli 16.03.2013 r., Globtrotter (Garbary 5; róg ul. Odrzańskiej i Mostów Pomorskich), godz. 12.00. Zbiórka kwadrans wcześniej pod Empikiem na rynku.

  Program zdominują sprawy bieżące. Tydzień do Pyrkonu i miesiąc do Tatooine'a 3. Gonimy się więc wzajemnie do roboty, bo czasu coraz mniej.

  W międzyczasie mieliśmy też finał 5. sezonu TCW, więc pewnie trochę popłaczemy po zapomnianych komiksach. W ramach rozrywki kontynuujemy przygodę z X-wingiem. Ostatnio nostalgię wzbudziły mininsy, toteż innych rozrywek z pewnością nie zabraknie i tym razem.
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Pyrkon 2013

  2013-03-06 20:03:46 Pyrkon
  Już za niemal dwa tygodnie rozpocznie się jeden z największych konwentów poświęconych fantastyce w kraju. Pyrkon, oznaczony numerkiem 2013 to kolejna edycja tej zacnej imprezy, na którą zaprasza redakcja Bastionu. Portal objął konwent patronatem, o czym zapewne mogliście się przekonać na stronie głównej Bastionu. W Poznaniu zawita także redakcja tej strony, którą odnajdziecie dzięki charakterystycznym koszulkom. Zapraszamy!

  Dzisiaj zaprezentowano program imprezy, lecz najpierw warto przeczytać notatkę ze strony festiwalu, która może przekonać do przyjazdu osoby, które chcą pierwszy raz przyjechać na konwent.

  Pierwszy raz na konwencie? Zaciągnęli Cię znajomi lub przyszedłeś skuszony barwnymi strojami, ale nie do końca orientujesz się we wszystkim? Blok dla początkujących powstał z myślą o Tobie!

  Na jednym z licznych paneli przyswoisz sobie konwentowanie w pigułce. W ciągu godziny czterech prelegentów przedstawi różne zagadnienia dotyczącymi fantastyki, od literatury po tak egzotyczne pojęcia jak RPG czy Anime. Poznawaj różne dziedziny i odkrywaj swoje zainteresowania!

  Mało? Proszę bardzo - przygotowaliśmy dla Ciebie również Warsztaty - czy to LARPowe, na których dowiesz się jak odgrywać przeróżne postaci i podszkolisz się w umiejętnościach aktorskich, po przygotowywanie sesji RPG.

  Chcesz więcej? Nie ma sprawy - znajdzie się miejsce gdzie będziesz mógł przetestować swoje umiejętności w praktyce, bez obaw o to, że będziesz oceniany przed kogoś bardziej doświadczonego.

  Jeszcze więcej? No, to chyba nasza praca jest skończona - skoro już wiesz, czego chcesz, kieruj się do odpowiednich bloków programowych!


  A teraz już prezentujemy program konwentu, z czego chcieliśmy zaprezentować punkty te bliższe naszemu sercu. Gwiezdne Wojny obecne są na Pyrkonie od wielu lat i nie inaczej jest w tym roku. Resztę atrakcji możecie przejrzeć w tym miejscu na oficjalnej stronie konwentu.

  sob 15:00 - Angry Birds: Star Wars - spotkanie z twórcą Eoin O`Doherty twórca Angry Birds: Star Wars, spotkanie prowadzi Karol Gasiński

  termin: sob 15:00
  czas trwania: 0:50 h
  blok: Gier komputerowych
  miejsce: Aula 1 (budynek: 14, I p.)
  opis:
  Każdy słyszał o Angry Birds. W tą grę grały setki milionów ludzi. Niedawno pojawiła się nowa część Angry Birds: Star Wars. To właśnie jeden z twórców tej gry, Eoin O`Doherty będzie opowiadał o procesie tworzenia najsłynniejszej gry wszechczasów i odpowiadał na pytania publiczności

  sob 21:00 - Efekty specjalne - niezwykła podróż, czyli: będzie w końcu ten film, czy nie?" Stanisław "Staszek" Mąderek

  termin: sob 21:00
  czas trwania: 1:50 h
  blok: Filmowy
  miejsce: Aula 1 (budynek: 14, I p.)
  opis:
  Staszek Mąderek przedstawi najnowsze osiągnięcia w dziedzinie efektów specjalnych na przykładzie filmowych hitów przełomu 2012-go i 2013-go roku oraz opowie, jaki wpływ będą one miały na ostateczny wygląd "Gwiazd w Czerni".

  pia 21:00 - Inspirations: Star Wars Maciej "FoolECK" Fulko

  termin: pia 21:00
  czas trwania: 0:50 h
  blok: Anglojęzyczny
  miejsce: Blok Anglojęzyczny (budynek: 14, III p.)
  opis:
  Everything has a beginning. No matter what we think of, nothing appears from abyss. Especially human creation which is inspired by the surrounding world.
  Star Wars is no exception to this rule. Throughout an hour, you`ll see the most influential events which resulted in the creation of an epic history located "in a galaxy far, far away".

  pia 16:00 - Dlaczego nerdowie nie powinni ubierać kobiet czyli o bohaterkach Gwiezdnych Wojen Magda "Cathia" Kozłowska i Justyna "Tenel" Stypaniak

  termin: pia 16:00
  czas trwania: 0:50 h
  blok: Literacki
  miejsce: Manga i anime/Komiks (budynek: 14, III p.)
  opis:
  Leia w metalowym bikini, Aleema Keto w burce, księżniczka Marasiah w bardzo praktycznym śnieżnobiałym wdzianku... Bohaterki Gwiezdnych Wojen są tworzone w wybitnie schematyczny sposób i choć nie odbiera im to uroku, tak jednak czasami bywa zabawne. Chcecie się pośmiać razem z nami? Zapraszamy do dyskusji o gwiezdnowojennym babińcu!

  sob 00:00 - Łowcy nagród - wyposażenie i uzbrojenie Przemysław "Jok" Grzesiak

  termin: sob 00:00
  czas trwania: 0:50 h
  blok: Filmowy
  miejsce: Naukowa 2 (budynek: 7, I p.)
  opis:
  Co sprawiło, że Boba Fett faktycznie był najlepszy? Dlaczego Zam była tak zabójczo urzekająca? Jakiej broni używał Bossk, i z czego były zrobione oczy Zuckussa. O tym co w fabule, a co na planie filmu używali łowcy nagród dowiesz się z tej prelekcji.

  nd 17:00 - [SW] Imperium bez Imperatora Antoni "Stele" Sauren

  termin: nd 17:00
  czas trwania: 0:50 h
  blok: Filmowy
  miejsce: Naukowa 2 (budynek: 7, I p.)
  opis:
  Wojna domowa w odległej galaktyce trwała jeszcze przez 11 lat po śmierci Imperatora Palpatine`a, nim Imperium ostatecznie skapitulowało. Oto przegląd kilkunastu najpotężniejszych pretendentów, uzurpujących sobie prawa do tronu na Coruscant. Sukcesy polityczne i militarne. Wybory najlepszego z postimperialnych lordów.

  sob 18:00 - Filmowa familiada Science-Fiction Mavis,Bartas,Marlenka,Wookie

  termin: sob 18:00
  czas trwania: 1:50 h
  blok: Konkursowy
  miejsce: Konkursowa 2 (budynek: 7, I p.)
  opis:
  Żenujące żarty prowadzącego i zaskakujące odpowiedzi respondentów to cechy, za które nie można nie lubić familiady. Jeśli dołożymy do tego tematykę science-fiction i pytania związane z najbardziej znanymi serialami i filmami gatunku, nikt nie będzie w stanie oprzeć się naszej wariacji na temat tego wciąż popularnego teleturnieju. Wielkopolski Oddział Gwiezdnej Floty zaprasza!

  pia 21:00 - Wojny klonów, miesiąc po miesiącu Łukasz "MistrzSeller" Głusek

  termin: pia 21:00
  czas trwania: 0:50 h
  blok: Filmowy
  miejsce: Blok Filmowy (budynek: 7, I p.)
  opis:
  Prelekcja o wojnach klonów przedstawiająca cały przebieg tego konfliktu.

  pia 22:00 - Gwiezdna rzeź, czyli sceny najlepszych bitew kosmicznych z universów SF Cinus

  termin: pia 22:00
  czas trwania: 0:50 h
  blok: Filmowy
  miejsce: Blok Filmowy (budynek: 7, I p.)
  opis:
  Lubisz oglądać eksplozje? Setki eksplozji? Jeszcze więcej wybuchów? Taniec okrętów w przestrzeni kosmicznej? Dźwięki w kosmosie Cię nie przerażają, bo w końcu najważniejsza jest rzeź? To będzie coś w sam raz dla Ciebie. Subiektywnie wybrane dziesięć najlepszych scen walk w przestrzeni kosmicznej z grona najlepszych universów SF.

  sob 09:00 - Star Wars: Epizod VII - fakty i mity Burzol

  termin: sob 09:00
  czas trwania: 0:50 h
  blok: Filmowy
  miejsce: Blok Filmowy (budynek: 7, I p.)
  opis:
  30 października 2012 roku świat zmienił się już na zawsze. Padła wieść o tym, że Disney kupił Lucasfilm po to, żeby zrobić Zupełnie Nową Trylogię. Od tych wstrząsających wydarzeń minęło niecałe pół roku. Co wiemy pewnego? Najnowsze spoilery.

  sob 21:00 - Tajemnice doliny Lucasa Burzol

  termin: sob 21:00
  czas trwania: 0:50 h
  blok: Filmowy
  miejsce: Blok Filmowy (budynek: 7, I p.)
  opis:
  Tajemnice doliny Lucasa...czyli co tak naprawdę kupił Disney, gdy chciał kupić Lucasfilm. Wbrew pozorom Lucasfilm to nie tylko Gwiezdne Wojny. To prężne przedsiębiorstwo, wspierające wiele dziedzin kinematografii, a także najpiękniejsze miejsce na Ziemi, posiadające własną straż pożarną, własną winiarnię i liczne tajemnice...

  sob 10:00 - Familiada Star Wars Przemysław

  termin: sob 10:00
  czas trwania: 1:50 h
  blok: Konkursowy
  miejsce: Scena gier (budynek: 7a)
  opis:
  Znany i uwielbiany teleturniej w zupelnie nowym, "Gwiezdnym" wydaniu. Wielkie emocje, gra zespolowa oraz czerstwe suchary prowadzacego - to wszystko znajdziecie u nas.

  sob 01:00 - Dziwy z kosmosu. Zjawiska paranormalne i niewyjaśnione w świecie Star Wars. Michał "Mihoo" Kosakowski

  termin: sob 01:00
  czas trwania: 0:50 h
  blok: Filmowy
  miejsce: Naukowa 1 (budynek: 7, I p.)
  opis:
  Choć paradoksalnie wiele zjawisk uważanych za paranormalne i fantastyczne stanowi codzienność dla mieszkańców Odległej Galaktyki, i oni mają się nad czym zastanawiać. Niezidentyfikowane obiekty latające, prawdziwa magia, niewyjaśnione zagadki historii, statki-widma, podróże w czasie i kosmiczny Trójkąt Bermudzki to dopiero początek historii! Gonk. Gonk. Gonk ko kyenga see! (poziomie nerdostwa: brutal)

  Poza tym na ternie konwentu zajdziemy grupy kostiumowe.:Legion 501, oraz Manda'yaim. Obydwie organizacje będą w czasie konwentu prezentować swoje niesamowite stroje.

  Najważniejsze informacje:
  Czas: 22 - 24 marca 2013 r.
  Miejsce: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Liceum Ogólnokształcące nr. 2
  Bilety: cały festiwal - 45 zł, piątek - 20 zł, sobota - 35 zł, niedziela - 15 zł
  Noclegi: bezpłatne w ramach akredytacji (więcej informacji na stronie konwentu)
  Oficjalna strona: www.pyrkon.pl


  KOMENTARZE (10)

  Fandom

  XXVIII Spotkanie Olsztyńskich Fanów Star Wars

  2013-03-02 09:50:20 Oficjalna strona spotkań

  Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich chętnych na XXVIII spotkanie olsztyńskich fanów Star Wars, które odbędzie się równo za tydzień, 9. marca o 12:00 w bibliotece multimedialnej Planeta 11.

  Będzie ono swego rodzaju eksperymentem, gdyż nie będzie ani jednego zwykłego punktu programu. Przybyli fani będą mogli porozmawiać między sobą na luźne tematy przy grze w różnej maści karcianki. Czy nowy układ spotkań wypali? Zapraszamy do Planety 11, by się przekonać!

  Do zobaczenia!
  KOMENTARZE (0)
  Loading..