TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Dni Fantastyki

2013-04-25 22:51:09Dni Fantastyki to obecnie największy wrocławski konwent oraz jedna z najważniejszych imprez poświęconych fantastyce w kraju. Począwszy od debiutu w 2004 roku przez kolejne 8 edycji systematycznie się rozwijał, zwiększając swój rozmiar, zasięg oraz znaczenie.

Tegoroczna edycja odbędzie się 25-26 maja (sobota-niedziela) w budynku Centrum Kultury „ZAMEK”, pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław oraz w najbliższym jego otoczeniu, na terenach krajobrazowego Parku Leśnickiego.

Są znane już ceny biletów na Dni Fantastyki 2013 wraz ze zniżkami:
 • Karnet 2 dniowy – 30zł
 • Bilet jednodniowy: sobota – 20zł
 • Bilet jednodniowy: niedziela – 15zł
 • Karnet w przedsprzedaży – 25zł


Serdecznie zapraszamy do przybycia, na ten największy obecnie we Wrocławiu konwent fantastyki. A w najbliższym czasie obiecujemy przekazać więcej informacji, szczególnie tych dotyczących programu!
KOMENTARZE (0)

Fandom

Pierwszy Polak w Mandalorian Mercs

2013-04-25 17:53:03 X-Yuri

Miło nam poinformować, że X-Yuri, czyli moderator na Polskim Forum Star Wars oraz członek polskiej grupy Manda'yaim, został członkiem międzynarodowej organizacji Mandalorian Mercs, która zrzesza miłośników Mandalorian z całego świata, i przybrał imię Shev`tal.

Mandalorian Mercs powstało w marcu 2007 roku z inicjatywy Toma Hutchensa, który postanowił stworzyć grupę opartą na kulturze manadaloriańskiej wykorzystując nazwę gildii ze Star Wars: Galaxies. Podczas powstawania klubu, Tom zaczął od zjednoczenia miłośników Mandalorian z USA i Wielkiej Brytanii, nadając tym regionom nazwy w języku Mando'a opracowanym przez pisarkę Karen Traviss. Poprzez swoją "działalność" Mandalorian Mercs promuje przede wszystkim miłość do Gwiezdnych Wojen a także przybliża innym ludziom kulturę Mandalorian poprzez radość z tworzenia kostiumów wysokiej jakości oraz ducha wolantariatu udzielając się w wielu licznych akcjach charytatywnych.

Jeśli jesteście ciekawi czym jest ta organizacja, czym jest Manda'yaim czy po prostu chcecie się więcej dowiedzieć o Mandalorianach zapraszamy do Bielska-Białej na Grojkon, gdzie odbędą się prelekcje poświęcone właśnie Mandalorianom oraz Karen Traviss. (więcej w tym miejscu >>>)
KOMENTARZE (20)

Fandom

Zaproszenie na Grojkon 2013

2013-04-25 14:37:29 Grojkon


Od piątku do niedzieli (od 26 do 28 kwietnia) w Bielsku-Białej odbędzie się festiwal kultury i rozgrywki Grojkon zrzeszający miłośników fantastyki, gier fabularnych oraz wszelkiego rodzaju grup pokrewnych (jak fani filmu, gier komputerowych czy też pasjonaci kultury japońskiej), na który serdecznie zapraszamy. Poniżej prezentujemy program oraz najważniejsze informacje dotyczące festiwalu:

PIĄTEK

17:00 - 19:00 Dziwactwa uniwersum Star Wars
"X-Yuri"
O najbardziej dziwacznych i zazwyczaj niezbyt znanych pomysłach twórców Star Wars, choć nie tylko - przybliżone zostaną także nietypowe, acz oficjalne gadżety Star Wars z całego świata a także szeroko rozumiana twórczość fanów - czasami szalenie... dziwaczna. Po tej prelekcji już nigdy nie spojrzysz na Star Wars tak samo.

19:00 - 20:00 Blizzard Force – mroźne oddziały Imperium
Michał "YangObi" Żołyński
Blizzard Force to oddziały szturmowe, które zaatakowały Rebeliantów na Hoth. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak to było, skąd pomysł na taki oddział? Czy Galactic Marinne mają z tym coś wspólnego? Jak stworzyć zbroje Snow Troopera lub SnowCommandera, to prelekcja właśnie dla Ciebie! nie bój się pytać. Imperium Cie potrzebuje! Prelekcja z ramienia Polish Garrison 501st Legion

20:00 - 22:00 Star Wars na konwentach - StarForce, Celebration, Pyrkon, Polcon... Gdzie fan "Star Wars" znajdzie coś dla siebie? Jak wyglądają zloty fanów u nas i za granicą?
Bartosz "Gajowy" Gajewski
StarForce, Celebration, Pyrkon, Polcon...Gdzie fan "Star Wars" znajdzie coś dla siebie? Jak wyglądają zloty fanów u nas i za granicą? Czym się różnią? I czy porównując polskie i zagraniczne imprezy, mamy się czego wstydzić, czy wręcz przeciwnie - te na naszym podwórku są lepsze? Prezentacja połączona z panelem dyskusyjnym.

SOBOTA

10:00 - 11:00 Jak zrobić wierny kostium Star Wars
„Delta13”
Mandaloriańskie spojrzenie na kostiumowy aspekt Star Wars - przybliżenie szczegółów na temat tworzenia Mandaloriańskich Pancerzy oraz wyjaśnienie czym ten aspekt costumingu różni się od tego jaki reprezentują członkowie Legionu 501 czy Rebel Legionu - oraz oczywiście ukazanie wielu punktów wspólnych.

13:00 - 14:00 What if he doesn't survive? He's worth a lot to me.
Bartosz „Gajowy” Gajewski, ”Delta13”
Boba Fett, Jango Fett, Shae Vizla, Cad Bane. Czy gdyby Ci najbardziej znani łowcy nagród z bardzo odległej galaktyki trafiliby na planetę Ziemia to znaleźli by pracę w swym zawodzie? Panel o fascynującym wielu zjawisku Łowców Nagródporównujący Gwiezdno - wojennych bounty hunterów z ich ziemskimi odpowiednikami.

15:00 - 16:00 Przybliżenie Mandalorian, Manda'yaim, Mandalorian Mercs
"X-Yuri"
Uniwersum Star Wars to nie tylko tradycyjnie ostrzegane siły dobra i zła, utożsamiane z Republiką/Rebelią i Imperium. To także wymykającymi się prostym ocenom Mandalorianie - i to właśnie ta grupa zostanie przybliżona podczas tego panelu, zarówno z punktu widzenia uniwersum SW, jak i ziemskiego spojrzenia na organizacje zrzeszające fanów którzy szczególnie umiłowali sobie tą frakcję.

16:00 - 17:00 Legion 501. i Rebel Legion - kim jesteśmy i co robimy

17:00 - 19:00 Star Wars Foto Room

NIEDZIELA

10:00 - 11:00 Star Wars Foto Room

11:00 - 12:00 Star Wars – The Clone Wars Quiz
Maria "Mija" Szulc
Czy wiesz dość o droidach by stanąć przeciwko nim? Czy twoja wiedza pozwoli ci przetrwać zawiłe intrygi Galaktycznego Senatu? Wojny Klonów to kluczowy okres w historii Sagi, czy jesteś pewien, że wiesz o nich wystarczająco dużo? Ten multimedialny konkurs sprawdzi waszą wiedzę na temat części uniwersum, która pokazuje się nam w filmie Clone Wars i pięciu sezonach porwającego serialu animowanego Star Wars: The Clone Wars.

12:00 - 13:00 Karen Traviss
X-Yuri, Miłosz "KatharSIS" Menzler
Karen Traviss jest jedną z autorek książek Star Wars, która budzi skrajne odczucia - albo się ją lubi albo... wręcz przeciwnie. Prelekcja prowadzona przez osobę która ją lubi skupi się na przedstawieniu tego co Karen wniosła do uniwersum oraz ukazaniu jak w swoich pracach wykorzstywała rzeczy stworzone przez innych twórców.


Pełny program festiwalu można zobaczyć w tym miejscu >>>

Najważniejsze informacje:
Czas: 26-28 kwietnia 2013 r.
Miejsce: Bielsko-Biała, Akademia Techniczno-Humanistyczna, ul. Willowa 2
Bilety: cały festiwal - 40 zł, piątek - 15 zł, sobota - 25 zł, niedziela - 10 zł
Noclegi: bezpłatne w ramach akredytacji (więcej informacji na stronie konwentu)
Oficjalna strona: http://www.grojkon.com/
KOMENTARZE (1)

Fandom

Kwietniowe spotkanie Radomskiej Eskadry Star Wars

2013-04-24 17:18:48 Nadiru Radena

Zapraszamy wszystkich fanów Star Wars z Radomia i okolic na kwietniowe, oficjalne spotkanie Radomskiej Eskadry Star Wars! Odbędzie się ono już niedługo, bo w sobotę 27 kwietnia, o godzinie 11:00. Miejsce spotkania standardowe - Sklep White Tree położony na ulicy 25 Czerwca 36A.


Co mamy w planie? Całkiem poważne rzeczy, będziemy bowiem omawiać udział Radomskiej Eskadry w dużej imprezie radomskiej współorganizowanej przez White Tree, która będzie miała miejsce pod koniec czerwca - my też się tam pojawimy Poza tym nie zabraknie bitewniaka „X-Wing” (ze wszystkimi dodatkami z II fali), karcianki „W odległej galaktyce” i innych gier planszowo-karcianych, które akurat będą pod ręką.

Zapraszamy nie tylko fanów Star Wars, ale też wszystkich miłośników fantastyki z Radomia i okolic!
KOMENTARZE (0)

Fandom

100. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

2013-04-24 11:09:57 Gunfan

Gunfan, koordynator śląskich spotkań, przesyła taką oto informację:

"Przypominamy, że w najbliższą sobotę odbędzie się jubileuszowe, setne spotkanie śląskiego fandomu, na które serdecznie zapraszamy wszystkich.

Czas i miejsce.
Zapraszamy Was 27 kwietnia 2013 roku do Katowic, konkretnie do dzielnicy Ligota. Oficjalna część spotkania rozpocznie się ok. godziny 12:00 w okolicach położonej tuż przy akademikach Uniwersytetu Śląskiego knajpie "Panorama" przy ulicy Śląskiej 75.

Plan i atrakcje.
Na pierwszą połowę spotkania zaplanowaliśmy wypad w plener. Na Ligocie czeka na nas dużo terenów zielonych do spędzania czasu na świeżym powietrzu: spory las i sąsiadujący z nim park, w których znajdziemy m.in. amfiteatr, półopuszczony stadion, polany idealnie nadające się do imprezowania, willę Nikity Chruszczowa a nawet, na upartego, położoną 3 km w głąb lasu plażę nudystów nad zbiornikiem wodnym Starganiec. W tych to okolicznościach przyrody odbędą się zdjęcia do naszego starwarsowego foto-komiksu, dlatego chętnych do wystąpienia w tej prestiżowej produkcji prosimy o przywiezienie ze sobą czegoś, co nada się na strój i rekwizyty (o tym niżej). Poza tym oczywiście będziemy konsumować tzw. napoje wyskokowe i rozmawiać na nerdowskie tematy, okazji do powygłupiania się na pewno nie zabraknie. Później, ok. 17:00 udamy się do "Panoramy", gdzie zjemy jubileuszowy tort, pogadamy, powspominamy dawne dzieje przy smacznej pizzy i %Mocy%. W planach mamy również wyświetlanie zdjęć/filmów na rzutniku. Impreza skończy się w godzinach nocnych.

Kostiumy i rekwizyty.
Na zdjęcia do foto-komiksu przydadzą się Wam stroje i rekwizyty, więc prosimy o przywiezienie takowych ze sobą. Nie muszą to być profesjonalne kostiumy (choć takowe będą oczywiście mile widziane), tylko coś, co w miarę pasuje do SW, a więc coś na szatę Jedi/Sitha, płaszcze, wysokie buty, skórzane rękawiczki (np. bez palców), gogle, maski. Można takie rzeczy znaleźć w domu. Jako rekwizyty można przywieźć coś, co nada się na miecz świetlny, oraz np. zabawki udające blastery. Nie będzie to produkcja zbyt poważna, więc nie przejmujcie się, tylko przywieźcie, co macie.

Dojazd i powrót.
Będziemy odbierać gości z dworca PKP, ale na wypadek, gdyby ktoś potrzebował wytycznych: będąc na dworcu głównym w Katowicach udajecie się do podziemi, na dworzec autobusowy i idziecie zgodnie z tablicami informacyjnymi na stanowisko, skąd jedzie autobus 12 i jedziecie do samego końca. W pobliżu przystanku powinni kręcić się jacyś fani, chyba, że bardzo się spóźnicie (wtedy możemy być w plenerze). Niewielki budynek po prawej to właśnie nasza baza na ten dzień, "Panorama". Z Tychów dojechać można autobusem 36, z Sosnowca 154 a z os. Paderewskiego i Tysiąclecia 51, z Mikołowa 37.
Powrót jest bezproblemowy, z przystanku położonego ok. 15 metrów od "Panoramy" jeżdżą dwa autobusy nocne w stronę centrum Katowic na godzinę, po pełnej godzinie i pół godziny po niej. Z centrum Katowic (Katowice Główne) bez problemu dojedziecie pociągiem nocnym do niemal każdego większego miasta w Polsce, a jeśli nie chce się Wam tłuc nocą, możemy przyjąć ok. 10 osób do domów (w porywach i więcej) lub, jeśli będzie Was więcej, spróbować upchnąć w hostelach w centrum Katowic. Chętni na nocleg prywatny powinni mieć ze sobą karimatę/śpiwór. Powinni też zgłosić się wcześniej, żebyśmy dali radę rozdysponować miejsca.

Zapraszamy serdecznie, dużo %Mocy% gwarantowane, nie może Was zabraknąć!"

KOMENTARZE (14)

Fandom

LXXVII Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

2013-04-18 22:49:55 Łódzki Fanklub SW

Już w najbliższą sobotę 20.04.2013 odbędzie się 77. spotkanie ŁFSW. Możecie liczyć z całą pewnością na niepowtarzalną zabawę z fanami Gwiezdnych wojen. Zapraszamy wszystkich serdecznie do  Łódzkiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18, od godziny 15:00 w sali 408.

Wśród licznych atrakcji znajdziecie między innymi:
 •  Imperium, a sprawa sithyjska. - debata o wyższości munduru nad władzą czy odwrotnie?- Pod przewodnictwem Smoka 
 •  Punkt niespodzianka - od świeżej krwi członka Fisto. 
 •  Część artystyczno-manualna - projektowanie kukiełek c.d. - Kara_T  
 •  Przygotowania pod turniej gry figurkowej X-Wing - przyjdź i rozwiń swoje umiejętności pilota!

i mnóstwo innych akcentów... 

Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.
KOMENTARZE (0)

Fandom

53. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

2013-04-17 20:32:29 SKFSW

Krakowscy fani spotkają się w najbliższą sobotę 20 kwietnia o godz. 14.00, na rogu ul. Starowiślnej i Dietla (koło okrągłej księgarni), a następnie udadzą się do Kawiarni naukowej przy ul. Szerokiej 10.

Program:
 • Nietrzeźwym Okiem KomiX`a - przegląd nowości SW w USA i w kraju;
 • Gwiezdne Statki - prezentacja na temat jednostek z SW, także tych z EU;
 • Tales of the Jedi vs Knights of the Old Republic - która seria jest lepsza? Pojedynek serii komiksowych;
 • Uchylimy rombek tajemnicy w sprawie naszego fanfilmu!;
 • Poruszymy kwestię koszulek z nowym logiem naszego Fandomu;
 • Zwariowane kalambury od Kiriego ;)

  + Po spotkaniu, aby utrzymać tradycję udamy się na najlepsze zapiekanki w Polsce w okrąglaku na Kazimierzu :)

  Serdecznie zapraszamy! :)

  Temat na Forum
  Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars na Bastionie

  Krakowscy fani na Facebooku
  KOMENTARZE (3)
 • Fandom

  Program Grojkonu 2013

  2013-04-17 12:53:47 Grojkon


  W dniach od 26 do 28 kwietnia w Bielsku-Białej odbędzie się już siódma (a piąta "bielska") edycja festiwalu kultury i rozgrywki Grojkon zrzeszający miłośników fantastyki, gier fabularnych oraz wszelkiego rodzaju grup pokrewnych (jak fani filmu, gier komputerowych czy też pasjonaci kultury japońskiej). Poniżej prezentujemy wam program bloku Star Wars:

  PIĄTEK
  • 17-19 - Dziwactwa Uniwersum SW
  • 19-20 - Blizzard Force - Mroźne odziały Imperium
  • 20-22 - Star Wars na konwentach - Gdzie fan "Star Wars" znajdzie coś dla siebie? Jak wyglądają zloty fanów u nas i za granicą?
  SOBOTA
  • 10-11 - Foto Room SW Cosplay
  • 13-14 - Omówienie zjawiska łowców nagrod - też porównują wersję SW z tą realną
  • 15-17 - Przybliżenie M`y/MM/Mandalorian
  • 17-19 - Foto Room SW Cosplay
  • 19-20 - Jak zrobić wierny kostium SW?
  NIEDZIELA
  • 10-11 - Foto Room SW Cosplay
  • 11-12 - Star Wars - The Clone Wars Quiz
  • 12-13 - Karen Traviss

  Cały program Grojkonu można znaleźć w tym miejscu >>>, a po więcej informacji odsyłamy do oficjalnej strony festiwalu http://www.grojkon.com/
  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  LV Spotkanie TISW

  2013-04-16 22:35:03 TISW

  Już w najbliższą sobotę odbędzie się LV spotkanie Toruńskiego Imperium Star Wars. Spotykamy się jak zwykle w osiedlowym klubie Kameleon, o godzinie 13:00, gdzie czeka nas masa atrakcji. A pośród wielu z nich:

 • Łyżwowa wiedzówka. Konkurs o Odległej Galaktyce z nagrodami,
 • Kolejna część prelekcji poświęconej historii świata Star Wars - "Wojna Domowa Jedi",
 • Wspomnienia z Pyrkonu 2013,


 • Wszystkie nerdy mile widziane!


  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  CXIV spotkanie wrocławskich fanów SW

  2013-04-14 12:21:16

  Ogłasza się wszem i wobec, iż kwietniowa Imperiada odbędzie się 20.04.2013 r. Spotykamy się standardowo o 11:45 pod Empikiem w Rynku i od 12:00 bawimy się razem w Globetrotterze znajdującym się przy ulicy Garbary 5 (róg ul. Odrzańskiej i Mostów Pomorskich). Uwaga! Z uwagi na dalszy remont sali nie wiadomo jeszcze gdzie zostaniemy ulokowani, więc może znowu czekają nas arabskie klimaty :)

  A w programie:

  - Podsumowanie konwentu Tatooine 3

  - Przygotowania do Dni Fantastyki

  - Plany dalszej działalności i rozwoju WFGW

  - Endory - kolejny etap projektu

  - Operacja "Setka na Śląsku"

  - ... i wiele innych niespodziewanych atrakcji

  Jak widzicie, będzie gorąco, będzie się działo, a im wyższa frekwencja, tym lepiej. W marcu przyszły 32 osoby, a to zdecydowanie nie nasze maksimum możliwości.


  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  XXIX Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars "Centerpoint"

  2013-04-11 18:52:56 TheMichal

  TheMichal przesłał nam informacje o kolejnym spotkaniu fanów Star Wars w Warszawie. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nim!

  W połowie kwietnia zapraszamy wszystkich na XXIX Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars "Centerpoint". Odbędzie się ono w najbliższą sobotę 13 kwietnia od godziny 16:00. Miejscb jak zawsze będzie Służewski Dom Kultury.

  W programie przewidziano:
  - ROZGRYWKI W STAR WARS BATTLEFRONT II I JEDI OUTCAST NA KONSOLI
  - aktualności ze świata Star Wars
  - rozgrywki w SW: Miniatures
  - wiele ciekawych rozmów o Gwiezdnych Wojnach i nie tylko

  Zbieramy się o 15:45 przed wejścib do centrum handlowego LAND (zaznaczona dokładna lokalizacja), skąd udamy się do właściwego miejsca spotkania. Tradycyjnie prosimy wszystkich o punktualność, a osoby które będą wolały wybrać się bezpośrednio do Służewskiego Domu Kultury powinny zapoznać się z jego lokalizacją.

  W razie pytań odsyłam na forum. Do zobaczenia!

  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  LXXIII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2013-04-10 21:01:41 Rzeszowska Akademia Mocy

  Już za kilka dni, w najbliższą sobotę 13.04.2013 r. o godzinie 16.00 fani Star Wars z Rzeszowa i okolic spotkają się w Wojewódzkim Domu Kultury przy ul. Okrzei 7, na II piętrze, w sali audiowizualnej. W programie przewidziane są następujące atrakcje:

 • nowinki ze świata Star Wars;
 • Wojny klonów;
 • i nie tylko!

  Serdecznie zapraszamy! :)

  Przed naszym spotkaniem, o godzinie 12.00 w tym samym miejscu spotkają się fani mangi i anime, a o 14.00 komiksów.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  Celebration Europe II – kolejni goście

  2013-04-09 17:02:10 http://www.starwarscelebration.eu/  Celebration Europe II cały czas spokojnie się przygotowuje. Niewiele w sumie się zmienia, ale jeśli jesteśmy przy zmianach to warto wspomnieć o jednej. Logo zostało trochę zmodyfikowane. Nowe znajduje się na górze, poprzednie zaś poniżej.  Poszerzyła się także lista zapowiedzianych gości. Do grona zaproszonych dołączyli: Carrie Fisher, Jeremy Bulloch, Dickey Beer, Leland Che, Daniel Logan oraz John Morton.

  Carrie Fisher chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Księżniczka Leia w klasycznej trylogii i prawdopodobnie także w tej nowej.

  Jeremy Bulloch to aktor znany przede wszystkim jako Boba Fett z klasycznej trylogii, acz Dickey Beer był dublerem Fetta w „Powrocie Jedi”, natomiast John Morton w „Imperium kontratakuje”. Daniel Logan zaś odgrywał młodego Bobę w „Ataku klonów”, a także podkładał głos w „Wojnach klonów”. Nie wiadomo, czy czeka nas panel z tymi aktorami i kaskaderami, czy jednie będą podpisywać autografy.

  Fani EU powinni być zadowoleni, wygląda na to, że rozszerzony wszechświat będzie bardziej obecny na drugim Celebration Europe, niż był na pierwszym. Leland Che to tak zwany opiekun Holokronu, osoba która odpowiada w dużej mierze za spójność kanonu „Gwiezdnych Wojen”, ale także za Insidera. On raczej autografów rozdawać nie będzie, więc z pewnością będziemy mieć okazję albo go wysłuchać, albo nawet porozmawiać. Na ostatnim Celebration VI, panel z Leelandem był panelem dyskusyjnym.

  Dla przypomnienia, konwent odbędzie się w dniach 26-28 lipca 2013 w Essen w Niemczech.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  Tatooine 3 - pełen program konwentu

  2013-04-08 23:00:05  Już w najbliższą sobotę, tj. 13 kwietnia we wrocławskim Centrum Kultury "Zamek" w Leśnicy odbędzie się trzecia edycja imprezy pod nazwą "Tatooine". Ceny wejściówek to:

  - 12 zł

  - 8 zł (do 12 lat)

  - dzieci do 3 lat wchodzą za darmo.  Zapraszamy do pobrania programu z tego miejsca, a poniżej przedstawiamy opisy poszczególnych bloków programowych:

  I. Blok dziecięcy:

  Malowanie twarzy (10: 00 – 11: 00) – Zawsze chciałeś wyglądać jak ulubiona postać z Gwiezdnych Wojen, ale nie wiedziałeś jak to zrobić? Już dziś pomożemy Ci w zmianie wyglądu;) Przyjdź na warsztaty malowania twarzy, a nie pożałujesz!

  Opowieści Mistrza Jedi (11: 00-13: 00) - O tym, co oznacza być Jedi, jak wygląda życie w najpopularniejszym zakonie w galaktyki oraz dlaczego warto zostać Jedi opowie wam Mistrz Obiwan. Jeżeli ciekawi was, dlaczego Jedi nie zakładają rodzin, dlaczego na Ziemi nie budujemy mieczy świetlnych oraz jak można być Jedi nie w odległej galaktyce, lecz tu i teraz to koniecznie powinniście porozmawiać z naszym Mistrzem.

  Warsztaty rysowania postaci (13: 00-14: 00) – Patrząc na swoje ulubione postaci z Gwiezdnych Wojen pewnie zawsze miałeś ochotę samemu je narysować. Już dziś możesz nauczyć się jak to zrobić w ciekawy sposób i przy okazji potrenować swoje zdolności malarskie na naszych warsztatach.

  Konkurs rysunkowy (14: 00-16: 00) – baw się razem z nami! Konkurs dla najmłodszych, w którym każdy uczestnik wygrywa. Pokaż nam swoją ulubioną postać z Gwiezdnych Wojen na papierze, a nagroda i dobra zabawa Cię nie ominą.

  Gry i zabawy dla najmłodszych (16: 00-17: 00) – Z racji tego, że spora część rodziców zapewne będzie zainteresowana różnymi prelekcjami trwającymi nieco dłużej, pragniemy zaprosić Wasze pociechy na różnego rodzaju zabawy zorganizowane przez nas, aby nie musiały długo czekać. Popilnujemy, zorganizujemy czas i wspólnie się pobawimy w wesołym gronie :)  II. Blok prelekcyjny:

  Gwiezdne Wojny Bez Tajemnic - Epizody I-III (10: 00-12: 00) – Myślisz, że wiesz wszystko o Nowej Trylogii? Potrafisz wskazać dowolną postać na ekranie i opowiedzieć jej historię? Znasz wszystkie nazwy statków, imiona i nazwy planet? Przyjdź i przekonaj się sam, jak dużo wiesz o Epizodach I, II i III. Gwarantujemy, że na tej prelekcji mimo wszystko dowiesz się czegoś ciekawego i będziesz mógł uchodzić za specjalistę!

  Moda w Gwiezdnych Wojnach (12: 00-13: 00) – Dlaczego Amidala ma niezwykły makijaż? Dlaczego Leia nosi warkocze? Na tej prelekcji poznacie odpowiedzi na wymienione pytania i dowiecie się sporo o modzie w odległej galaktyce. Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen opowie wam o modzie i urodzie, czyli przedstawi dowód na to, iż Star Wars jest nie tylko dla chłopców.

  Jak zrobić wierny kostium Star Wars (13: 00-15: 00) - Prelekcja o tym jak zrobić dokładne repliki kostiumów z filmów i uniwersum Star Wars, oraz wszystko to, co potrzebne by stać się członkiem legionu 501 lub Rebel Legionu i ich rodzimych placówek. A może masz pomysł na kostium, ale nie wiesz jak zacząć? Ta prelekcja jest właśnie dla Ciebie.

  Łowcy nagród (15: 00-17: 00) – Chcesz wiedzieć ile śmiercionośnych broni miał przy sobie bezbronny Boba Fett? Z czego zrobione były oczy Zucckusa, a może kto wypił Greedo po tym jak Han strzelił pierwszy? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziesz na tej prelekcji

  Epizody VII-IX - Disney w Odległej Galaktyce (18: 00 – 19: 00) – Informacja o zakupieniu praw do "Gwiezdnych Wojen" przez wytwórnię Disneya poruszyła wszystkich. Będą nowe epizody Sagi! Nowe filmy, nowe seriale, nowe pomysły i nowe reguły... Ale czy powinniśmy cieszyć się, czy płakać? Czy "Imperium Disneya" na nowo ożywi Sagę George'a Lucasa, czy może przerobi je po swojemu? Czego możemy się spodziewać po nowych filmach? Zapraszamy do wysłuchania prelekcji i ożywionej dyskusji, będzie czego posłuchać!

  Technologia w Gwiezdnych Wojnach (19: 00 – 20: 00) – w jaki sposób statki latają między planetami? Czym strzela blaster? I z czego zbudowała była proteza Anakina lub Luka? Jeśli takie i inne, techniczne pytania krążą Ci po głowie, ta prelekcja jest stworzona dla Ciebie!  III. Galeria:

  Akademia Jedi i Pilotów (12: 00-14: 00) – Jasna strona Mocy wzywa Cię! Już teraz dołącz do potężnego zakonu Jedi lub walcz jako pilot gwiezdnego myśliwca! Zło czai się w Galaktyce i tylko Ty możesz je powstrzymać! Zapraszamy serdecznie na szkolenie organizowane przez Rebel Legion i 501 Legion!

  Naprawa R2-D2 (14: 00-15: 00) – nawet najdzielniejszy droid w Galaktyce potrzebuje czasami pomocy ze strony swoich przyjaciół. Dlatego już dzisiaj możesz pomóc wrócić mu do formy! Przyj i złóż razem z nami prawdziwego R2-D2. Dobra zabawa gwarantowana!

  Strzelnica Imperialna (15: 00-17: 00) – oddział szturmowców już na Ciebie czeka, żołnierzu! Dołącz do elitarnych wojowników Imperium i pokaż przeciwnikom, co to znaczy celnie strzelać z blastera! Emocje gwarantowane!

  Składanie blasterów i mieczy świetlnych (18: 00-19: 00) – już dziś zbuduj swoją gwiezdnowojenną broń! Strzelaj z blastera lub kręć piruety za pomocą miecza świetlnego. Decyzja należy do Ciebie! Przyjdź i buduj swoją broń!

  Wioska Tuskenów – przekonaj się na własne oczy, jak żyją legendarni mieszkańcy Tatooine, Tuskeni! Zobacz ich namioty, ich życie codzienne oraz jak walczą o przetrwanie na zabójczej pustyni!  IV. Wioska Tuskenów:

  Kkrs’arr’or - Zostań Tusken Raiderem (10:00-11:00) – dołącz do legendarnych Ludzi Pustyni. Poznaj ich zwyczaje, historię i stań się jednym z nich. Baw się razem z mieszkańcami Wioski Tuskenów.

  Orrh Or'Ur - (Polowanie na Smoka Krayt) (13: 00-15: 00) - Stań twarzą w twarz z najgroźniejszą z bestii jaka porusza się po pustyniach Tatooine. Uzbrojony w Tuskeńską strzelbę, udaj się na polowanie, na Smoka Krayt i stań się prawdziwym członkiem ich klanu.

  Grk'kkrs'arr (Tuskeński Patrol) (15: 00-16: 00) - zabawa interaktywna dzięki której możesz zostać prawdziwym Tuskenem i dołączyć do ich wędrówki przez morze wydm wznosząc bojowe okrzyki.

  Zabawy Uli-aha (18: 00-19: 00) - interaktywne zabawy dla najmłodszych. Pod czujnym okiem Female Tusken będziesz mógł wraz z najmłodszym członkiem klanu , Uli-ahem, rozwiazywać Tuskeńskie puzzle i labirynty.  V. Widowiskowy:

  Prezentacja 501 Legionu i Rebel Legionu (11: 00 – 13: 00) - Większość z nas słowo "legiony" kojarzy się zapewne z polskimi formacjami wojskowymi, jednak nie każdy wie, że fani Gwiezdnych Wojen stworzyli własne legiony, zrzeszające osoby z całego świata odtwarzające bohaterów z Gwiezdnej Sagi. Chciałbyś się dowiedzieć co nieco o polskich jednostkach Rebel Legionu i Legionu 501. – Eagle Base i Polish Garrison? Serdecznie zapraszamy na prezentację, dzięki której dowiecie się, kim jesteśmy, co robimy i dlaczego warto do nas dołączyć!

  Pokazy walk na miecze świetlne w wykonaniu grupy Szare Miecze (13: 00-14: 00) – każdy chciał kiedyś walczyć na miecze świetlne. Niemożliwe? Nie dla Szarych Mieczy. Przyjdź i zobacz na własne oczy, jak walczą rycerze Jedi!

  Prezentacja Kwatery Głównej (14: 00-15: 00) – czy strzelanie z blastera jest możliwe? Okazuje się, że tak! Wystarczy przyjść na spotkanie z przedstawicielami Kwatery Głównej z Wrocławia, aby przekonać się, iż niewiele potrzeba, aby poczuć się jak klon lub szturmowiec!

  Zapytaj Mistrza Jedi(15: 00-16: 00) – nie wiesz, od czego zacząć przygodę z Gwiezdnymi Wojnami? Masz pytanie, na które nikt nie jest wstanie odpowiedzieć? A może po prostu nie jesteś pewien? Zapytaj naszego Mistrza Jedi, który odpowie na każde Twoje pytanie!

  Przedstawienie „Zemsta Sithów 3D” (16: 00-17: 00) – Szare Miecze i Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen mają zaszczy zaprosić na jedyne w swoim rodzaju przedstawienie ze świata SW. Czas najwyższy, aby technologia 3D i Zemsta Sithów razem zadebiutowały na deskach scenicznych. Zapraszamy!

  Konkurs na najlepszy strój + profesjonalna sesja zdjęciowa (17: 00-18: 00) – punkt kulminacyjny Tatooine 3! Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy strój uczestnika imprezy oraz możliwość zrobienia sobie profesjonalnego zdjęcia z postaciami ze świata Gwiezdnych Wojen!

  Spotkanie z Jackiem Drewnowskim (18: 00-19: 00) – goście specjalnym Tatooine 3 będzie redaktor naczelny SW Komiks, Jacek Drewnowski. Jeśli masz jakieś pytania, pomysły lub sugestie dotyczące komiksów wychodzących w Polsce, przyjdź i podziel się nimi z nami. Zapraszamy.

  Wieczorny pokaz filmowy (19: 00 – 21: 00) – zapraszamy na wieczorną ucztę filmową! W programie seanse zarówno krótkich filmów i animacji ze świata Gwiezdnych Wojen, lecz również fanfilmy Wrocławskiego Fanklubu Star Wars!  VII. Konkursowy:

  Konkurs obrazkowy (10: 00-11: 00) – myślisz, że masz dobrą pamięć i jesteś spostrzegawczy? Przekonajmy się! Zapraszamy na konkurs obrazkowy z nagrodami!

  Konkurs wiedzowy z TCW (11: 00-12: 00) – Zapraszamy wszystkich serdecznie w niezwykłą podróż po galaktyce, w której spotkacie swoich ulubionych bohaterów z serialu. Spróbujcie swoich sił w konkursie wiedzowym dla najmłodszych i weźcie udział w "Wojnach Klonów" ponownie przeżywając niesamowite przygody! Przekonajmy się, ile zapamiętałeś!

  Star Factor (12: 00-14: 00) – Twierdzisz,że dobry z Ciebie aktor i nie brak Ci rezolutności? Przyjdź, wybierz kopertę, zagraj i wygraj. Konkurs ten nie wymaga od uczestników jedynie starań, ale także kreatywności, poczucia humoru, czy też przede wszystkim dobrej zabawy. Nie gwarantujemy, że nie wylosujesz kota w worku i staniesz przed dziwnym wyzwaniem ;P Życzymy powodzenia!

  Kalambury SW (14: 00-16: 00) – klasyczna zabawa w galaktycznej formie! Wylosuj hasło i przedstaw je partnerowi bez żadnych słów. Do konkursu należy zgłaszać się parami.

  Rysowanie do muzyki (16: 00-17: 00) – konkurs dla ludzi z wyobraźnią. Potrafisz zilustrować muzykę, którą słyszysz? Jeśli sądzisz, że tak, przyjdź i udowodnij nam to!

  Zaawansowany konkurs wiedzy o "Gwiezdnych Wojnach (19: 00-21: 00) – To nie będzie łatwy konkurs. "Gwiezdne Wojny" to nie tylko filmy, to również setki książek, komiksów, gier komputerowych... A niestety prowadzący konkurs o tym wie. Pytania ustne, obrazkowe, muzyczne, może nawet i filmowe... W tym konkursie nie ma czegoś takiego jak nadmiar wiedzy. Przyjdź i spróbuj swoich sił z najlepszymi specjalistami od "Gwiezdnych Wojen" w Polsce i wygraj cenne nagrody!  VIII. Turniejowy

  Xbox Kinect Star Wars (cały dzień) - Przyjdź i wypróbuj grę ruchową (to Twoje ciało jest kontrolerem) osadzoną w realiach Gwiezdnych Wojen! Stań się młodym Jedi i przeżyj niesamowite przygody, bądź niczym Anakin i stań do wyścigu na fantastycznych ścigaczach, spróbuj pokonać swojego wroga w walce na miecze świetlne!

  Zawody Tańców Międzygalaktycznych dla Najmłodszych (12: 00-13: 00) - Czy wiesz, że Twoi ulubieni bohaterowie potrafią... tańczyć? Nie? Przyjdź do kącika turniejowego i przekonaj się, że to prawda! Wciel się w wybraną przez siebie postać i zatańcz według wskazówek wyświetlanych na telewizorze, a także wygraj nagrody! Dobra zabawa gwarantowana! Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do lat 12!

  Zawody Tańców Międzygalaktycznych dla Nieco Starszych (15: 00-16: 00) - Być może ktoś z Was jest królem parkietu, być może ktoś z Was wstydzi się tego jak tańczy... Tutaj jednak nie ma miejsca na żadne płakanie „ja nie potrafię”! Stań się swoim ulubionym bohaterem Gwiezdnych Wojen i pokaż, na co Cię stać podczas... bitwy tanecznej! Zapraszamy wszystkich: młodzież jak i osoby dorosłe, (ale wiecznie młode w duszy!).

  Turniej Jedi Academy (11: 00-12: 00), X-wing Alliance (13: 00-14: 00) oraz Empire at War (15: 00-16: 00) – prawdziwe wyzwanie dla graczy! Zmierz się w jednym z trzech turniejów o tytuł najlepszego gracza Star Wars!

  Pokazy gry „X-wing” (11: 00-12: 00, 14: 00-15: 00) - zapraszamy na prezentacje świeżo wydanej gry X-wing. Przekonaj się na własnej skórze, jak dramatyczne i zaskakujące mogą być pojedynki gwiezdnych myśliwców!

  Gry karciane SW (14: 00-15: 00) – zapraszamy na partyjkę! Wszelkie znane gry karciane z filmów i książek Gwiezdnych Wojen czekają na Ciebie.

  Statki i szachy SW(cały dzień) – klasyczne gry w niecodziennej oprawie. Wspaniała zabawa zarówno dla młodszych jak i starszych.

  SW Miniatures (12: 00-13: 00, 18: 00-19: 00) – a jakim dowódcą jesteś Ty? Co zrobisz, gdy Twoi żołnierze zostaną zaatakowani przez… rancora?! Zapraszamy na bitwy pokazowe w grze SW Miniatures.

  Tarot SW (16: 00 – 17: 00) – magiczna strona Gwiezdnych Wojen! Przyjdź i przekonaj się, jaka przyszłość czeka Cię w odległej galaktyce.  Temat na forum.
  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  Zapowiedź Grojkonu 2013

  2013-04-08 11:30:37 Grojkon


  W dniach od 26 do 28 kwietnia w Bielsku-Białej odbędzie się już siódma (a piąta "bielska") edycja festiwalu kultury i rozgrywki Grojkon zrzeszający miłośników fantastyki, gier fabularnych oraz wszelkiego rodzaju grup pokrewnych (jak fani filmu, gier komputerowych czy też pasjonaci kultury japońskiej). W ciągu trzech dni każdy będzie mógł się dobrze bawić biorąc udział w prelekcjach, konkursach, grać w gry fabularne, bitewne i karciane oraz robić wiele innych ciekawych rzeczy.

  Grojkon odbędzie się w bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej, mieszczącej się w okolicach bielskich błoni, przy ulicy Willowej 2. Festiwal zostanie umieszczony w najnowocześniejszym budynku L a dodatkowo na terenie kampusu ATH odbędą się ogólnodostępne atrakcje Bloku otwartego. Mapkę jak ta trafić można znaleźć w tym miejscu >>>

  Koszt pełnej akredytacji zmienia się zależnie od czasu akredytacji (liczy się czas wpłaty):
  • do 19.04.2013 to 35zł (akredytacja przez system przedpłat)
  • opłata na miejscu to 40zł
  W cenie mieści się nocleg w salach sypialnych na terenie konwentu oraz prawo uczestniczenia we wszystkich atrakcjach imprezy. Dodatkowe akredytacje obowiązują uczestników turniejów karcianych oraz gier bitewnych ustalonych szczegółowo w rozpisce turniejowej. Chętni mogą skorzystać z systemu akredytacji online, który dostępny jest w tym miejscu >>>

  Można również wykupić akredytacje jednodniowe, które uprawniają na przebywanie na imprezie w ciągu konkretnego dnia. Koszty akredytacji jednodniowych to:
  • piątek - 15zł
  • sobota - 25zł
  • niedziela - 10zł
  Wejściówki jednodniowe umożliwiają przebywanie na terenie festiwalu do godziny 22:00 w piątek i sobotę oraz do zakończenia imprezy w niedzielę.

  Więcej informacji o Grojkonie można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu http://www.grojkon.com/
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Pyrkon 2013 - relacja

  2013-04-07 16:10:20 Bastion
  W dniach 22-24 marca 2013 r. w Poznaniu dobyła się kolejna edycja konwentu Pyrkon. Jak zawsze na imprezie nie zabrakło redakcji Bastionu Polskich Fanów Star Wars. Zapraszamy do odczytania relacji z Pyrkonu 2013. Warto sobie przypomnieć tegoroczną edycję. Może kogoś z Was zainspiruje do pokazania się w końcu na którejś edycji? Naszą opinię znajdziecie w linku poniżej.

  PYRKON 2013 - RELACJA

  KOMENTARZE (11)

  Fandom

  LXXVI Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2013-04-03 23:43:52 Łódzki Fanklub SW

  Już w najbliższą sobotę 6.04.2013 odbędzie się 76. spotkanie ŁFSW. Możecie liczyć z całą pewnością na niepowtarzalną zabawę z fanami Gwiezdnych wojen. Zapraszamy wszystkich serdecznie do Łódzkiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18, od godziny 15:00 w sali 308.

  Wśród licznych atrakcji znajdziecie między innymi:
  • Kara_T i punkt niespodzianka, niech przybędą wszyscy robiący kukiełki ;)
  • Katarn i także punkt niespodzianka! :)
  • Akademia Jedi!
  • Kolejne potyczki w X-winga z wszystkimi najnowszymi dodatkami!

  i mnóstwo innych akcentów...

  Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Przedpremierowe odcinki Wojen Klonów w Kantynie SWAT

  2013-04-03 17:31:32 S.W.A.T.

  W najbliższą niedzielę w Kantynie SWAT odbędzie się nowe spotkanie podczas którego fani telewizyjnego serialu The Clone Wars powinni miło spędzić czas.


  Zaczynamy nowy rozdział spotkań w Kantynie SWAT.

  Dzięki uprzejmości kanału telewizyjnego Cartoon Network nastąpi prawdziwa rewolucja. Po raz pierwszy w historii wyświetlania w Polsce serialu Wojny Klonów premiera pierwszych dwóch odcinków najnowszego sezonu 5 nastąpi na spotkaniu w Kantynie SWAT na tydzień przed premierą telewizyjną!
  Oczywiście filmy będą wyświetlane w polskiej wersji językowej.

  Spotkanie w Kantynie odbędzie się 7 kwietnia w godzinach 12:00-16:00 na trzecim piętrze salonu prasowego TRAFFIC CLUB mieszczącego się przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.

  Wstęp wolny.


  Telewizyjna premiera piątego sezonu Wojen Klonów odbędzie się 15 kwietnia o godzinie 20:15 na kanale Cartoon Network. Do zobaczenia i Niech Moc będzie z Wami!

  KOMENTARZE (3)
  Loading..