TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Dzień Dziecka z Gwiezdnymi Wojnami na Służewiu

2013-05-31 23:50:39 Kueller

Kueller podesłał nam informację o atrakcji w Warszawie dla najmłodszych: Wszystkich fanów Gwiezdnych wojen, dużych i małych, z Warszawy i okolic zapraszamy na spędzenie dnia dziecka z Gwiezdnymi wojnami na świeżym powietrzu. Warszawski Fanklub Star Wars "Centerpoint", we współpracy ze Służewskim Domem Kultury, a także Stroną Mocy i Polską Społecznością Mandalorian "Manda'yaim" zapewnią dużo świetnej zabawy!

Impreza odbędzie się 1.06.2013 (sobota) przy Amfiteatrze na Służewiu(ul. Bacha 20). Czas trwania imprezy 12-18

W programie między innymi:
- Konkursy z nagrodami
- Konsola z grami Star Wars
- Nauka gry Star Wars Miniatures
- Spotkania z postaciami z Gwiezdnych Wojen
- oraz wiele innych atrakcji.

Nie może Cię tam zabraknąć!
W razie pytań zajrzyj na www.centerpoint.waw.pl.

KOMENTARZE (0)

Fandom

StarForce 2013

2013-05-30 12:20:43 starforce.euStarForce to polski zjazd fanów Gwiezdnych Wojen corocznie organizowany przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną, na przemiennie w Bydgoszczy i w Toruniu. Dość szybko po podsumowaniach Star Force 2012 zaczęliśmy dostawać od Was liczne pytania co z kolejną edycją imprezy. Na szczęście już możemy poinformować, że zgodnie z zapowiedzią na oficjalnej stronie konwentu, StarForce 2013, V edycja tej imprezy, odbędzie się 6 września 2013 w Toruniu.
KOMENTARZE (12)

Fandom

Z lamusa konwentowego #3: Star Wars Celebration II

2013-05-22 17:12:27

Może Celebration I nie było zbyt udane jeśli chodzi o organizację, ale pomimo wszystkich niedoróbek ludzie wrócili z tego konwentu zadowoleni. No i chcieli więcej. Nic dziwnego, że decyzja o organizacji Celebration II zapadła stosunkowo szybko, choć nie od razu została ogłoszona. Zrobiono sobie bardzo dobry post mortem, czyli starannie przeanalizowano błędy. Wiedziano ile mniej więcej osób można się spodziewać i czego ludzie najbardziej oczekują. Przede wszystkim jednak Celebration II nadało obecny kształt tym konwentom bardziej niż jakikolwiek inna impreza.
Zmieniły się także osoby odpowiedzialne za to przedsięwzięcie. W Lucasfilmie w roku 2001 zaczęła pracować Mary Franklin, która zajmuje się oficjalnym fanklubem, dołączył do niej także Steve Sansweet, który pełnił rolę osoby do kontaktów z fanami. Najważniejsze jest jednak to, że tym razem zrezygnowano z czasopism, które organizują konwenty w hotelach, czy muzeów, a wynajęto Indianapolis Convention Center (ICC), co spowodowało zupełnie inną jakość konwentu. Łatwo zgadnąć, że impreza odbyła się w Inadinapolis w stanie Indiana, znów tuż przed premierą „Ataku klonów”, czyli w dniach 2-5 maja 2002. Frekwencyjnie konwent był olbrzymim sukcesem, sprzedano ponad 27000 wejściówek.

Celebration II wprowadziło nową tradycję, czyli oficjalne otwarcie. Jest to specjalny panel, na który oczywiście ciężko się dostać. Odbywa się on pierwszego dnia i jest to prawdziwe show, na którym prezentowane są najważniejsze rzeczy związane z konwentem, w tym nowe zwiastuny czy zapowiedzi, ale nie wszystkie, napięcie trzeba dozować. ReedPop na Celebration VI zmieniło trochę tę tradycję i na razie zamiast oficjalnego otwarcia mamy oficjalne zamknięcia, gdzie ponownie mamy podsumowanie, ale z przytupem (ostatnio zapowiedziano nowe rzeczy właśnie tam). Ceremonie oficjalnego otwarcia zawsze nierozerwalnie były związane z Stevem Sanweetem, to on prowadził show, bawił fanów, żartował i przebierał się. Na otwarciu pojawiają się też gwiazdy, zarówno te, które już dotarły na konwent, jak i te, które nie dotrą. Tu po raz pierwszy pokazano nagrane pozdrowienia dla fanów od Samuela L. Jacksona, Pernilli August, Johna Williamsa, Christophera Lee, Iana McDiarmida, Ewana McGregora i George’a Lucasa. Spośród wymienionych osób jedynie George’owi i Ianowi udało się dotrzeć na Celebration (choć akurat nie na II). Otwarcie to gala, a na niej nie może zabraknąć też chwili powagi. To jest miejsce w którym wspomina się tych twórców, którzy odeszli.

Tym razem jednak otwarcie miało jeszcze coś specjalnego. Fragment z Epizodu II, którego jeszcze nie pokazywano. Fanom pokazano jak walczy Yoda, wielu z nich wpadło w niesamowitą euforię.

Centrum konwentowe w Indianapolis przede wszystkim było ciepłe, nie padało, a co ważniejsze, miało dużo miejsca dla wystawców, jak i fanów (no i okołokonwentową infrastrukturę). Sama organizacja konwentu została przebudowana, pojawiło się miejsce, gdzie można kupić autografy oraz zorganizować inne fanowskie atrakcje, jak grupy budujące R2-D2, konkursy strojów, wspólne budowanie dioram, nie zapomniano też o zabawach dla dzieci. Wśród tych ostatnich znalazł się kurs rysunku, który prowadził Iain McCaig. Oczywiście sale szkoleniowe lepiej zorganizowano dopiero na Celebration V, ale to właśnie tu się to zaczęło.

Rozwój organizacji kostiumowych, wówczas głównie jeszcze 501 Legionu sprawił, że także fani wnieśli więcej w sam program. Tu też zaczęła się tradycja robienia wspólnych zdjęć legionowych.

Przebudowano też część zakupową. Oficjalny konwentowy sklep był lepiej zaopatrzony, a przede wszystkim zaczęto rozwijać linię produktów typowo konwentowych – z logo Celebration. Poprzednim razem ekskluzywne figurki trafiły w końcu do sklepów, acz po jakimś czasie. Od Celebration II jest inaczej, ekskluzywny ma być ekskluzywny, co oczywiście odbija się w cenie i zainteresowaniu. Z drugiej jednak strony ten sklep jest też pełen różnej maści badziewia, o czym warto pamiętać.

Wśród gości pojawili się między innymi Hayden Christensen, Carrie Fisher, Billy Dee Williams, czy Anthony Daniels. Natomiast fakt, że zrobiono sekcję z autografami spowodował, że zaczęto ściągać mniej znanych aktorów, którzy nie mieli własnych punktów programu, a jedynie rozdawali autografy (płatne). No i przede wszystkim trudniej było zdobyć autograf za darmo, ale przynajmniej fani polujący na gwiazdy nie rozbijali prelekcji.

Uczestnicy tego konwentu (i poprzednich) wspominają, że był to pierwszy gwiezdno-wojenny konwent z prawdziwego zdarzenia, nie zbieranina, zjazd, zlot fanów, a konwent.

Wcześniej pisaliśmy o:
Celebration 0
Celebration I
KOMENTARZE (1)

Fandom

Rebelianckie wieści

2013-05-20 20:32:17 Eagle Base

Nasz przepracowany rebeliancki oddział ma jak zwykle ręce pełne roboty. Ciągle jakieś konwenty, koncerty, akcje czy innego rodzaju eventy. Non stop w drodze z jednej lokalizacji do drugiej. Oto co się wydarzyło w polskim Eagle Base w ciągu ostatnich kilku miesięcy i co będzie się działo w najbliższym czasie.

Tak, to prawda: my także bywamy tak zapracowani, że nie mamy czasu informować Was na bieżąco o naszych działaniach. Nadeszła jednak chwila, w której trzeba się pochwalić ostatnimi podbojami i najbliższymi planami, bo, że pozwolimy sobie użyć parafrazy znanego powiedzenia: co za późno, to niezdrowo ;)

Co robiliśmy przez końcówkę stanowczo zbyt długiej zimy i wyjątkowo ekspresową w tym roku wiosnę? Otóż 16 lutego nawiedziliśmy już drugi raz Spotkania z Fantastyką, odbywające się w Oświęcimskim Centrum Kultury. To stosunkowo mała impreza, jednak z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem, dlatego liczymy na to, że kolejne edycje zgromadzą jeszcze większą ilość iście fantastycznych gości i gospodarzy!


Po marcowej przerwie zawitaliśmy tradycyjnie już na Grojkon, odbywający się w dniach 26-28 kwietnia w Bielsku-Białej. Oto, jak wspomina tę imprezę nasza nieoceniona archiwistka Jedi, Jocasta Nu:

"Pod koniec kwietnia (26-28.04) do Bielska-Białej zjechali ludzie zainteresowani fantastyką, aby wziąć udział w Grojkonie, który odbywał się w tym roku już po raz siódmy. Podczas imprezy można było spotkać bohaterów Gwiezdnej Sagi, gier komputerowych czy średniowiecznych wojów, a także postrzelać z łuku, broni pneumatycznej, wziąć udział w szkoleniu kuglarzy, pograć w gry planszowe czy poobserwować pokazy walk i sztuki kuglarskiej.
Sobotę legioniści spędzili na spotkaniach z fanami, pozowaniu do zdjęć, a po południu goście konwentu mogli wziąć udział w prezentacji prowadzonej przez naszych członków – Przemka „Joka” Grzesiaka i Michała „YangObiego” Żołyńskiego.
Na imprezie panowała niezapomniana atmosfera. Nie sposób opisać radości i podniecenia dzieciaków, które mogły skrzyżować swoją broń z mieczami rycerzy Jedi oraz poznać naszych wspaniałych pilotów – Anię „RogueThirteen” Ciechanowską i słynnego porucznika Kettcha.
Z pewnością zjawimy się tam także za rok!"


Za kolejny cel obraliśmy sobie Pyrkon – imprezę zorganizowaną w dniach 22-24 marca w Poznaniu. Chociaż tym razem nasza rebeliancka reprezentacja była na tym konwencie wyjątkowo skromna, mamy dla Was relację z pierwszej ręki. Jej autorką, tak jak i powyższego sprawozdania, jest nasza członkini, Jocasta Nu:

"Pyrkon przypadł w tym roku – jak zwykle – na przedostatni weekend marca (22-24). Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć przedstawicieli obu gwiezdnowojennych legionów! Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem – można było na nim m.in. pograć w gry na konsoli z czujnikiem ruchu. Było przy tym sporo zabawy, zwłaszcza kiedy swoich sił w gwiezdnych rozgrywkach próbowali szturmowcy. Obok nierzadko czekała cała kolejka chętnych do zapozowania do zdjęć ze swoimi ulubionymi bohaterami Gwiezdnej Sagi. I nic dziwnego, bo Pyrkon w samą tylko sobotę odwiedziło ponad 12 tysięcy osób! Atmosfera była przednia – wszędzie poprzebierane w fantastyczne stroje osoby… widać było że wszyscy są w swoim żywiole!"


W kwietniu zaś, a dokładnie (wcale nie pechowego tym razem) 13., odwiedziliśmy wrocławski zamek w Leśnicy, który na ten jeden dzień zmienił się w upalną Tatooine. Jak sama nazwa wskazuje, tematyka konwentu była stricte gwiezdnowojenna, więc możecie sobie chyba wyobrazić, ile się działo i jaką gratkę dla fanów Gwiezdnej Sagi stanowiły sobotnie odwiedziny urokliwego Centrum Kultury Zamek!


Następnie nasze jednostki zebrały siły, aby już 18 maja zaatakować gdańską/sopocką Ergo Arenę, na której Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą Macieja Sztora wprowadziła słuchaczy w barwny świat muzyki filmowej – jako że wśród odtwarzanych utworów nie zabrakło i tych ze ścieżki dźwiękowej do Gwiezdnych wojen, nasza obecność na koncercie była bardziej niż obowiązkowa! Tak samo zresztą jak wszystkich fanów Star Wars, których zaproszono na to niezapomniane wydarzenie. Wrażenia i wzruszenia były gwarantowane!


Tydzień później zaś, w weekend przypadający na 25-26 maja wrócimy znów do gościnnego Wrocławia, gdzie w znanym nam już dobrze leśnickim zamku odbędzie się kolejna edycja Dni Fantastyki. Możecie liczyć na bogaty i – dosłownie! – fantastyczny program, obfitujący w gwiezdnowojenne punkty, a także liczne atrakcje dla dzieci, które członkowie Eagle Base i Polish Garrisonu przeniosą na parę godzin do odległej galaktyki.

Czerwiec rozpoczniemy akcją z współpracującą z nami Fundacją Zebra na warszawskiej Starówce: 2 czerwca będziemy tam aktywnie uczestniczyć w happeningu na rzecz bezpieczeństwa na drodze. Już tydzień później zaś, 8 czerwca, znowu będzie nas można spotkać w Warszawie, tym razem na Festynie Powiślańskiej Fundacji Społecznej Przedszkola Integracyjnego nr 6 przy ul. Cecylii Śniegockiej 4/6. Serdecznie zapraszamy na obydwa wydarzenia!

Wszystkich spragnionych informacji na temat naszych kolejnych działań zachęcamy do przeglądania harmonogramu na naszej stronie http://www.rebellegion.pl/, a także śledzenia naszego fanpejdża na Facebooku: http://www.facebook.com/RebelLegionEagleBase. Mamy także przyjemność poinformować, że ostatnio nastąpiło swego rodzaju połączenie sił Imperium i Rebelii – od niedawna Eagle Base i Polish Garrison mają wspólne forum, które znajdziecie pod adresem http://www.polish-garrison.pl/forum/.

Na deser jeszcze jedna miła wiadomość: do grona członków Eagle Base dołączył niedawno Aleksander „Urthona” Jarosz jako Jawa imieniem Hedam – aż chciałoby się dodać „nareszcie”! Pierwszemu Jawie w naszych szeregach serdecznie gratulujemy i życzymy długiej i owocnej służby pod skrzydłami polskich Orzełków! :)KOMENTARZE (2)

Fandom

Kolejny krótki film wrocławskich fanów SW

2013-05-17 10:34:45 Wrocławski fanklub Star Wars

W dniu 13. kwietnia br. we Wrocławiu odbyła się trzecia już edycja imprezy pod nazwą Tatooine. Poniżej prezentujemy filmik wykonany przez wrocławskich fanów, prezentujący jego fragmenty.
KOMENTARZE (2)

Fandom

Grojkon 2013 - relacja

2013-05-16 16:34:33


W dniach od 26 do 28 kwietnia w Bielsku-Białej odbył się festiwal kultury i rozgrywki Grojkon zrzeszający miłośników fantastyki, gier fabularnych oraz wszelkiego rodzaju grup pokrewnych (jak fani filmu, gier komputerowych czy też pasjonaci kultury japońskiej). Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądała impreza, na której nie zabrakło atrakcji gwiezdowojennych, zapraszamy do przeczytania naszej relacji:

Grojkon 2013 - relacja

KOMENTARZE (0)

Fandom

LXXVIII Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

2013-05-15 22:57:55 Łódzki Fanklub SW

Już w najbliższą sobotę 18.05.2013 odbędzie się 78. spotkanie ŁFSW. Możecie liczyć z całą pewnością na niepowtarzalną zabawę z fanami Gwiezdnych wojen. Zapraszamy wszystkich serdecznie doŁódzkiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18, od godziny 15:00 w sali 408.

Wśród licznych atrakcji znajdziecie między innymi:
 • Krótki wykład o języku aurebesh w świecie Gwiezdnych wojen by VaderTarm
 • "Będziemy grać w grę" by Nelani
 • Kukiełki Project - reaktywacja
 • Przygotowania pod turniej gry figurkowej X-Wing organizowanego przez Łódzki Klub Gier Bitewnych Marauder!

i mnóstwo innych akcentów...

Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.
KOMENTARZE (2)

Fandom

Z lamusa konwentowego #2: Star Wars Celebration

2013-05-15 18:44:22

W roku 1999, wraz z premierą „Mrocznego widma” nie tylko powrócono do pomysłu organizowania oficjalnego konwentu gwiezdno-wojennego, lecz także go trochę zrewitalizowano. Przede wszystkim miała to nie tylko być „celebracja” klasycznej trylogii, ale też swoista impreza promująca nowy film. „Mroczne widmo” to bez wątpienia siła sprawcza i najważniejszy element całego przedsięwzięcia.

Tym razem konwent odbył się w Denver w Colorado w dniach 30 kwietnia – 2 maja 1999, czyli na kilka tygodni przed premierą nowej odsłony „Gwiezdnych Wojen”. Jednak to nie nowy film stał się najbardziej rozpoznawalnym znakiem tego konwentu, a wyjątkowo kapryśna pogoda. Było chłodno, praktycznie cały czas padało, konwentowicze mogli poznać różne rodzaje deszczu od mżawki przez ulewę aż po istne oberwanie chmury. Czasem nazywano te opady Deszczem Pięćdziesięciolecia. Wprawdzie konwent jest zorganizowany w jednym budynku, ale niestety trzeba do niego dojść, a kolejki przed wejściem często ciągnęły się na zewnątrz. Dodatkowo samo miejsce wymuszało przechodzenie między namiotami i budynkami. Deszcz był tak uciążliwy, że w niektórych miejscach mieli z nim problem także wystawcy, więc część tych mających gorsze miejscówki zwinęła się częściowo. Ludzie mokli, jednak po latach wielu z nich wspomina to wydarzenie z pewną nostalgią.

To był pierwszy konwent, który zorganizowano z inicjatywy Lucasfilm. Głównymi organizatorami były firmy LucasArts, Decipher, Pepsi wspomagani przez ekipę Insidera. Wtedy w dużej mierze odpowiadał za niego Dan Madsen, ten sam który zrobił pamiętne zdjęcie Lucasa i Rodenberry’ego na poprzednim konwencie. Osobowo to właśnie Madsem był siłą sprawczą tego konwentu. Był jednym z głównych pomysłodawców ściągnięcia fanów Gwiezdnych Wojen w jedno cudowne miejsce, w oczekiwaniu na nowy film. Wykorzystał do tego oficjalny fanklub i Insidera. Pomysł wydawał się być ciekawy, ale nikt nie potrafił przewidzieć reakcji fanów.

Od „Celebration 0” wiele się zmieniło, ale tym razem organizatorzy właściwie zaczynali od początku, brakowało im doświadczeń. Owszem, Lucasfilm wspomagał się firmą wyspecjalizowaną w organizowaniu konwentów, ale nikt nie zdawał sobie sprawy z prawdziwego zainteresowania ze strony fanów. Brakowało danych, na których można by bazować, stąd po konwencie było trochę narzekań na niedociągnięcia. Za małe sale i tak dalej. Wydawać by się mogło, że przewidziano dość miejsca na konwent, ale ilość fanów, którzy przyjechali była tak duża, że nawet bilety na miejscu szybko się rozeszły. Część osób odjechała z kwitkiem. Jednym z niedociągnięć były problemy z zaopatrzeniem sklepów konwentowych. Najlepszy przykład to „Celebration Store”, czyli stoisko z oficjalnymi, unikalnymi produktami. Miało one specjalną linię figurek z Epizodu I, jednak praktycznie wszystkie rozeszły się na początku pierwszego dnia, a kolejną partię dowieziono dopiero w niedzielę, czyli w ostatni dzień konwentu. Wiele osób przyjeżdża na taki konwent tylko na jeden dzień, najczęściej sobotę, więc byli oni dość mocno rozczarowani. Tu należy jednak zaznaczyć, że większość tych specjalnych figurek to była wówczas przedsprzedaż. Po kilku tygodniach trafiały normalnie na rynek, to z pewnością załagodziło rozczarowanie.

Również sama lokalizacja konwentu nie wszystkim odpowiadała. Miało być fajnie, kosmicznie, wybrano więc Wings Over the Rockies Air & Space Museum (czyli muzeum lotnictwa i kosmosu). Jednak muzeum okazało się nie być najszczęśliwszą lokacją. Przede wszystkim brakowało infrastruktury konwentowej, knajpek i innych atrakcji w okolicy. Ba, muzeum to znajduje się na przedmieściach Denver, więc było daleko do centrum. Druga sprawa przed otwarciem ludzie głównie czekali na zewnątrz, a jeśli dodamy do tego ten deszcz... No i z powodu braku odpowiednich sal w muzeum, część spotkań z gwiazdami zorganizowano w olbrzymich namiotach. Świetnie, tylko znów by wejść do środka, często trzeba było czekać w deszczu. Dlatego właśnie jest on tak dobrze pamiętany i wspominany. I jak to na konwentach bywa, nie odbyło się bez zmian programowych w ostatniej chwili. Na tym konwencie nie było jeszcze stoisk na których można kupić autografy, czy zrobić sobie zdjęcie z celebrytami. Były tylko klasyczne panele. Efekt był taki, że po skończonym panelu, gwiazdę napadały tłumy fanów błagając o autograf, a to odbijało się także na sprawnym opuszczeniu namiotu, więc ostatecznie powodowało opóźnienia. Szybko jednak organizatorzy zainterweniowali i gwiazdy zostawały w namiocie na jakieś pięć minut, potem je wyprowadzano. To miało swoje konsekwencje, w pierwszy dzień wyrywające się pod scenę osoby zdobywały upragnione autografy, ale w ostatni dzień stały już tam tłumy.

Wśród gości pojawili się między innymi Jake Lloyd, Ray Park, Rick McCallum czy Warwick Davis, natomiast gospodarzem głównej sali był Anthony Daniels.

Wśród wielu niedociągnięć nie było na szczęście jednego. Nie doszło do konfliktu między organizatorami a fanami, panowała przyjemna atmosfera. Ludzie byli podekscytowani „Mrocznym widmem” i całą kampanią wokół, więc szybko zdecydowano, że konwent trzeba powtórzyć przed premierą „Ataku klonów”, ale o tym już następnym razem.

Przygotowując się do CE2
Przypominamy, że poprzednio opisywaliśmy tak zwany Celebration 0. Wróćmy na chwilę jednak do Celebration Europe II. Zapowiedziano kolejnego gościa – Petera Mayhew, czyli odtwórcę roli Chewbaccy. Jednak prawdziwym hitem tegoż Celebration będzie obecność... Kathleen Kennedy, czyli szefowej Lucasfilmu. Jest zatem szansa, że dowiemy się czegoś konkretnego o aktualnych planach firmy.
KOMENTARZE (2)

Fandom

Dni Fantastyki - program

2013-05-14 22:50:38Dni Fantastyki, to największy konwent odbywający się we Wrocławiu w ostatnich latach. Tegoroczna edycja odbędzie się 25-26 maja (sobota-niedziela) w budynku Centrum Kultury „ZAMEK”, pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław oraz w najbliższym jego otoczeniu, na terenach krajobrazowego Parku Leśnickiego.

Te dwa dni będą pełne atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie - również fani Gwiezdnych Wojen. Pełny program konwentu możecie znaleźć w tym miejscu, natomiast poniżej prezentujemy atrakcje z bloku Star Wars.

sb 10:00 - Żołnierze Rebelii Maciej "Vissan" Witała
opis:
Wszyscy znają szturmowców Imperium i ich złowrogie białe zbroje. Ale co z żołnierzami, którzy pokonali ich w Galaktycznej Wojnie Domowej? Bojownicy o wolność też mieli swoje formacje, charakterystyczne umundurowanie i momenty chwały. Ta prelekcja przybliży Wam strukturę wojska Sojuszu Rebelianckiego, jego wyposażenie, umundurowanie i najważniejsze bitwy.

sb 11:00 - Oryginalni Bohaterowie Star Wars i Montaż filmowy Aleksandra "Alex Verse Naberrie" Stasina
opis:
Fani kręcą długie Fan Filmy ze swoimi postaciami, a prawdziwi bohaterowie jak Luke Skywalker czy Han Solo, istnieją jedynie na trzecim/czwartym planie. Nieprawda! Na mojej prelekcji pokaże którego bohatera i kiedy fani wykorzystują sceny z oryginalnej Sagi, by stworzyć przekonywujące krótkie video.

sb 12:00 - "Historyczne" Gwiezdne Wojny Michał "Komisarz Sev" Ogrodowicz, Katarzyna"Padme_Amidala"Ziewacz
opis:
Wojna secesyjna czy Wojny Klonów? Gwiazda Śmierci czy Linia Maginota? A może Tygrys Królewski zamiast AT-AT? Jeśli nie wiesz, co to wszystko ma wspólnego, przyjdź i przekonaj się sam! Zapraszamy na podróż po historii tej bliskiej, jak i tej z odległej galaktyki!

sb 13:00 - Być Jedi- Opowieść Mistrza Kenobiego Adam "Obiwan Kenobi" Rytyński
opis:
O tym, co oznacza być Jedi, jak wygląda życie w najpopularniejszym zakonie w galaktyki oraz dlaczego warto zostać Jedi opowie wam Mistrz Obiwan. Jeżeli ciekawi was, dlaczego Jedi nie zakładają rodzin, dlaczego na Ziemi nie budujemy mieczy świetlnych oraz jak można być Jedi nie w odległej galaktyce, lecz tu i teraz to koniecznie powinniście porozmawiać z naszym Mistrzem.

sb 15:00 - Jak zostać rycerzem Jedi? Poznaj Obóz dla Fanów Odległych Galaktyk BTA KOMPAS
opis:
Liczne prelekcje, warsztaty, gry, szkolenia i treningi mocy to chleb powszedni dla młodych padawanów.
Jak zostać rycerzem Jedi, co nas czeka na tej drodze, jakie są tajniki Mocy?
Zapraszamy na prelekcje o Obozie dla fanów filmów Star Wars.

sb 16:00 - Star Wars Bez Tajemnic: Epizody IV-VI Karol "Wedge" Dobosz
opis:
Myślisz, że wiesz wszystko o Starej Trylogii? Potrafisz wskazać dowolną postać na ekranie i opowiedzieć jej historię? Znasz wszystkie nazwy statków, imiona i nazwy planet? Przyjdź i przekonaj się sam, jak dużo wiesz o Epizodach IV, V, VI. Gwarantujemy, że na tej prelekcji mimo wszystko dowiesz się czegoś ciekawego i będziesz mógł uchodzić za specjalistę!

sb 18:00 - Imperium bez Imperatora Antoni "Stele" Sauren
opis:
Po śmierci imperatora Palpatine`a nad Endorem, wojna domowa trwała jeszcze 13 lat. Do tronu na Coruscant pretendowało wielu uzurpatorów. Który z nich miał do niego jakiekolwiek prawa? Który odniósł znaczące sukcesy militarne? A którego osobiście nie lubię? Oto przegląd kilkunastu najbardziej prominentnych imperialnych lordów. Własne poglądy polityczne i ostra dyskusja z prowadzącym mile widziana.

sb 20:00 - Kalambury SW Marcin "Banita" Gleń
opis:
Jeśli lubisz staromodne zabawy w nowej wersji, serdecznie zapraszamy na edycję gwiezdnowojenną. Nie zabraknie humoru przy rozwiązywania zagadek związanych całkowicie, jak i tylko po części ze sławnym uniwersum o przygodach Jedi i nie tylko.

sb 21:00 - "Rebelianccy piloci i ich niesamowite maszyny". Anna "Rouge Thirteen" Ciechanowska
opis:
"Kto był najlepszym pilotem w szeregach Rebelii? Czym się różnią X-wing i StealthX? Który myśliwiec był nazywany korytem? Czy Gamorreanin może być pilotem? Do czego służą te szelki na nogach?
Wszystko, co każdy fan powinien wiedzieć o rebelianckich pilotach, ich myśliwcach i wyposażeniu."

sb 22:00 - Dlaczego oni to zrobili?! ? Star Wars Holiday Special Gore
opis:
Panel poświęcony jednemu z najdziwniejszych tworów ze świata Star Wars, mającym miejscu dawno, dawno temu w odległej galaktyce. Po tym panelu będziesz widział już chyba wszystko i nic amerykańskiej produkcji przygodowej wyemitowanej na przełomie lat 70` i 80`.

nd 10:00 - Wściekłe kobiety w SW Agnieszka "Daala" Dajewska, Anita " Kassila" Koncewicz
opis:
Podobno najbardziej niebezpieczną i destruktywną istotą we wszechświecie jest rozwścieczona kobieta. Przyjrzymy się niektórym niszczycielskim przedstawicielkom płci pięknej występującym w uniwersum SW oraz skutkom ich temperamentu.

nd 11:00 - Łowcy nagród Manda`Yaim
opis:
...czyli opowieści o tym przebiegłym fachu z ust samych Mandalorian. Historie bedą oscylować wokół tego, w jaki sposób, i w jakich okolicznościach łowcy głów dopadają swoje cele, które zalazły za skórę niektórym grubym rybom w Galaktyce.

nd 12:00 - Budowa zbroi klona Krzysztof "Yoda" Nowakowski
opis:
Przegląd technik od termoformowania po odlewy odśrodkowe.
Jakie materiały użyć , jak zbudować stół próżniowy, jakie użyć żywice,
jak termoformować . Wady , zalety , koszty materiałów , sprzętu.
Hełmy: jak są wykonane jaka różnica w wykonaniu między klonem a szturmowcem czy hełmem pilota X-Winga.

nd 13:00 - Jedi Style Izabela "Taraissu" Rutkowska
opis:
Bez Rycerzy Jedi nie byłoby Gwiezdnych Wojen. Są to jedne z najbardziej rozpoznawalnych postaci w uniwersum Star Wars. Ale po czym poznać Rycerza Jedi? Choć historia ich działalności obejmuje kilka tysiącleci, standardowy strój Jedi nie uległ diametralnym zmianom. Jak więc noszą się Rycerze? W jaki sposób ich wygląd zmieniał się na przestrzeni lat? Ta prezentacja pozwoli prześledzić ewolucję kostiumu Jedi, w kontekście standardów międzynarodowej organizacji kostiumowej Rebel Legion.

nd 14:00 - Blizzard Force - Mroźne odziały Imperium Michał "YangObi" Żołyński
opis:
Blizzard Force to oddziały szturmowe, które zaatakowały Rebeliantów na Hoth. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak to było, skąd pomysł na taki oddział? Czy Galactic Marinne mają z tym coś wspólneg? Jak stworzyć zbroje Snow Troopera lub Snow Commandera, to prelekcja właśnie dla Ciebie! Nie bój się pytać. Imperium Cie potrzebuje!

nd 15:00 - Przegląd serii myśliwców TIE Antoni "Stele" Sauren
opis:
Kulisty kokpit, panele baterii słonecznych i przenikający wizg podwójnego silnika jonowego. Przez te wszystkie lata nazbierało się przeszło pięćdziesiąt wersji charakterystycznego imperialnego myśliwca. Poznaj je wszystkie, od filmowych klasyków, przez bezpilotowe drony, po czołgi i łodzie podwodne. A na koniec najbardziej absurdalne pomysły fanów, którym nadal było mało.

nd 17:00 - Skrzyżowania Star Wars z innymi filmami Aleksandra "Alex Verse Naberrie" Stasina
opis:
Han Solo i jego statek Enterprise? Luke Skywalker powiernikiem pierścienia Saurona? Czy Diuna to Tatooine? Czyli z czym fani lubią łączyć naszą sagę. Prelekcja pokaże to w filmach, grafice oraz opowiadaniach fanów.
KOMENTARZE (5)

Fandom

54. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

2013-05-13 20:26:52 SKFSW

Krakowscy fani spotkają się w najbliższą sobotę 18 maja o godz. 14.00, na rogu ul. Starowiślnej i Dietla (koło okrągłej księgarni), a następnie udadzą się do Kawiarni naukowej przy ul. Szerokiej 10.

Program:
 • Disney SW czyli plotki i ploteczki o planach Imperium Myszki Miki w sprawie SW;
 • Rozmowy o fanfilmie!
 • Gwiezdne Statki - prezentacja na temat jednostek z SW, także tych z EU;
 • Bohaterowie Holonetu.

  + Po spotkaniu, aby utrzymać tradycję udamy się na najlepsze zapiekanki w Polsce w okrąglaku na Kazimierzu

  Zapraszamy :)

  Temat na Forum
  Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars na Bastionie

  Krakowscy fani na Facebooku
  KOMENTARZE (0)
 • Fandom

  LVI Spotkanie TISW

  2013-05-13 16:40:15 TISW

  Już w najbliższą sobotę 18 maja zapraszamy na kolejne już spotkanie członków Toruńskiego Imperium Star Wars. Jak zwykle spotykamy się w klubie osiedlowym Kameleon o godzinie 13:00, lecz wcześniej spotkamy się o 12:45 pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, by przywitać nowych gości. A pośród atrakcji tego miesiąca, między innymi:

  - Historia Galaktyki: Rebelie Kanz i Okres Międzywojenny
  - Panel dyskusyjny: "czego oczekujemy po epizodzie VII"
  - Gry i zabawy Star Wars
  - Co z tym prezesem, czyli ustalanie nowego zarządu
  - Wyjazd na Dni Fantastyki
  - Nowości Star Wars

  Zapraszamy wszystkich chętnych!  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  101. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2013-05-11 01:49:37 Gunfan

  "Yo. Po wyczerpującej fizycznie i psychicznie setce możemy wrócić do standardowych spotkań przy piwie i nic nie robienia. Czyli do tego, co Ślązacy lubią najbardziej. Przybywajcie więc!

  Data: 18 maja;
  Miejsce: "Maxi Pizza", ul. Sobieskiego 17, Katowice;
  Start: 13:00.

  W planach mamy, jak przystało na fanów Star Wars, jaranie się trzecim Iron Manem. No, może o SW też coś będzie. Ewentualnie.

  Serdecznie zapraszamy!"

  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  Gwiezdna Majówka ze Star Wars Magazyn w Witaszycach Epizod II

  2013-05-09 21:09:37 Star Wars Magazyn

  Już w najbliższą sobotę w Witaszycach koło Jarocina odbędzie się tegoroczna edycja Gwiezdnej Majówki ze Star Wars Magazyn. O pierwszej tego typu imprezie pisaliśmy w tym newsie, odwiedzając ten link zapoznacie się także ze zbiorami Muzeum Dwóch Imperiów, które mieści się w kompleksie Pałacu Witaszyce, na terenie którego odbędzie się majówka. W tym roku na przybyłych do witaszyckiego dworku czeka mnóstwo atrakcji: rozmaite pokazy, salon gier, zabawy i gry dla dzieci, grill na świeżym powietrzu, a także premiera pojazdu SKOT, który został przerobiony na wóz bojowy rodem z Gwiezdnych Wojen. Zmiany przeszło również Muzeum Dwóch Imperiów, które doczekało się nowych eksponatów i ekspozycji w szczególności w swojej starwarsowej części.  Wszystkich fanów Star Wars mających jeszcze niezaplanowany weekend zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Gwiezdnej Majówce ze Star Wars Magazyn w Witaszycach Epizod II.
  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  Z lamusa konwentowego #1: Pierwsze nie-Celebration

  2013-05-09 17:17:30

  Chcąc przybliżyć historię konwentów Celebration trzeba cofnąć się trochę wcześniej, do konwentu dziś czasem nazywanego „Celebration 0”, lub „10th Anniversary Celebration”. Oczywiście to nie były oficjalne nazwy, ale z czasem niektórzy o tym zapomnieli.

  Cofając się w czasie, trzeba powiedzieć, że koło roku 1987 sytuacja fanów nie wyglądała zbyt wesoło. Od czterech lat nie było nowych filmów, Lucas zaś unikał jak ognia tematu prequeli, nie mówiąc o sequelach. Wydawało się już, że ich nie nakręci. Seriale telewizyjne, które rozwalały uniwersum dodając tam przedziwne rzeczy („Ewoks” i „Droids”) także się kończyły. Spin-offy telewizyjne (Ewoki) pozostawiały wiele do życzenia. Książek nie było. Rynek figurek się załamywał. Marvel także właściwie skończył już serię komiksową. „Gwiezdne Wojny” były prawie martwe. Owszem pojawiały się też pozytywne sygnały, choćby współpraca z Disneyem, która zaowocowała powstaniem Star Tours. Jednak saga nie wyglądała na żywą i zdolną do reanimacji.

  Konwenty fantastyki mają swoją długą historię w USA. Także konwenty tematyczne, zwłaszcza te poświęcone „Star Trekowi”, pozwoliły fanom lepiej wpływać na twórców i naprawiać pewne ich błędne decyzje. Gdy jednak mówi się o konwentach i „Gwiezdnych Wojnach” to warto przypomnieć sobie pewną historyjkę dotyczącą Comic-Conu. Tam właśnie w 1976 po raz pierwszy zaczęto reklamować „Nową nadzieję”, właściwie nie mając nic (w tym fotosów, czy zwiastuna). Posiłkowano się plakatem, a potem książką. Jednak zdobywanie serc fanów zaczęło się właśnie od konwentu. Po premierze filmu z pewnością na takich konwentach jak Comic-Con można było znaleźć coś o „Gwiezdnych Wojnach”, ale nie było jeszcze konwentu tematycznego. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, czy to się sprawdzi. Choć w przypadku „Star Treka” się sprawdzało.

  Jednak z okazji 10 rocznicy premiery postanowiono zorganizować pierwszy oficjalny konwent dedykowany „Gwiezdnym Wojnom”. Zorganizował go magazyn Starlog oraz firma Creation Conventions. Lucasfilm dołożył pewnie swoje trzy grosze, ale raczej przyglądał się uważnie przedsięwzięciu i liczył na zyski. Oficjalna nazwa skrócona to „Starlog Salutes Star Wars” z podtytułem „Star Wars 10th Anniversary Convention”. Pełna nazwa zaś brzmiała „A 10th Anniversary Tribute to George Lucas and the Galaxy Far, Far Away Which He Created”. Nic dziwnego, że po latach ludzie woleli to określać skrótowym mianem Celebration.

  Konwent odbył się w Los Angles (Kalifornia) w hotelu Stouffer Concourse (adres 5400 W. Centrury Blvd) w dniach 23-25 maja 1987. Jak łatwo się domyśleć główną atrakcją było spotkanie z Georgem Lucasem. Spotkania z Georgem zawsze ściągają największe tłumy i najtrudniej się na nie dostać. Wizyta George’a była historyczna z jednego powodu. Oprócz Flanelowca pojawił się niespodziewanie jeszcze jeden gość, mało znany fanom „Gwiezdnych Wojen”, ale bardzo dobrze znany fanom „Star Treka”. To był Gene Roddenberry, czyli właśnie twórca tej drugiej, kultowej kosmicznej serii. Dziś ten konwent głównie wspomina się z powodu tego wydarzenia.

  Ten konwent z 1987 zaczął też wprowadzać pewne tradycje, przejęte później przez Celebration. Jedną z nich była olbrzymia papierowa ściana, gdzie każdy fan mógł zostawić swój podpis. Została ona potem wystawiona między innymi na Celebration IV, obok ustawiono nową, na której kolejni fani mogli się uwiecznić. Inna tradycja to oczywiście okolicznościowe gadżety, w tym plakaty.

  Na koniec kilka pamiątkowych zdjęć z konwentu.

  Skoro zaś jesteśmy przy konwentach, które nie należą do głównego nurtu warto wspomnieć też o pewnym polskim wydarzeniu. W roku 2000 w Łodzi został zorganizowany konwent o nazwie „Star Wars Celebration 2000”. Oczywiście nie był to oficjalny konwent robiony za zgodą Lucasfilmu, a raczej fanowskie przedsięwzięcie, którego głównym punktem było wspólny seans „Mrocznego widma”. Miano też zorganizować koncert muzyki, ale niestety nie wyszło.
  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  CXV Spotkanie Wrocławskich Fanów SW

  2013-05-08 08:32:59 Wrocławski fanklub Star Wars  Serdecznie zapraszamy na majową Imperiadę, która odbędzie się, jak zwykle, w trzecią sobotę miesiąca, czyli 18.05.2013 r. Spotykamy się standardowo o 11:45 pod Empikiem w Rynku i od 12:00 bawimy się razem w Globetrotterze znajdującym się przy ulicy Garbary 5 (róg ul. Odrzańskiej i Mostów Pomorskich).

  W programie 115. spotkania WFGW nie zabraknie Mocy oraz innych atrakcji, w tym:

  - ostatecznych przygotowań do Dni Fantastyki 2013

  - relacji naocznych świadków Śląskich manewrów

  - gorącego powitania kolejnego członka WFGW w szeregach Eagle Base (placówka wrocławska rośnie w siłę!)

  - dalszych knowań na temat przyszłości WFGW

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  LXXIV Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2013-05-07 21:36:47 Rzeszowska Akademia Mocy

  W najbliższą sobotę 11.05.2013 r. o godzinie 16.00 fani Star Wars z Rzeszowa i okolic spotkają się w Wojewódzkim Domu Kultury przy ul. Okrzei 7, na II piętrze, w sali audiowizualnej.

  W programie m.in.:

 • nowinki ze świata Star Wars;
 • Wojny klonów: Obi-Wan vs Darth Maul na Mandalorze;
 • i nie tylko!

  Serdecznie zapraszamy! :)

  Przed naszym spotkaniem, o godzinie 12.00 w tym samym miejscu spotkają się fani mangi i anime, a o 14.00 komiksów.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  XXX Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars "Centerpoint"

  2013-05-07 20:58:14 TheMichal

  Jak poinformował nas TheMichal, juz niedługo odbędzie się kolejne spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen w Warszawie. Serdecznie na nie zapraszamy!

  Na początku maja zapraszamy wszystkich na XXX Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars "Centerpoint". Odbędzie się ono w najbliższą sobotę 11 maja od godziny 16:00. Miejscem jak zawsze będzie Służewski Dom Kultury.

  W programie przewidziano:
  - aktualności ze świata Star Wars
  - rozgrywki w SW: Miniatures
  - wiele ciekawych rozmów o Gwiezdnych Wojnach i nie tylko

  Zbieramy się o 15:45 przed wejściem do centrum handlowego LAND (zaznaczona dokładna lokalizacja), skąd udamy się do właściwego miejsca spotkania. Tradycyjnie prosimy wszystkich o punktualność, a osoby które będą wolały wybrać się bezpośrednio do Służewskiego Domu Kultury powinny zapoznać się z jego lokalizacją.

  W razie pytań odsyłamy na forum. Do zobaczenia!

  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  XXIX Spotkanie Olsztyńskich Fanów Star Wars

  2013-05-04 18:39:26 Strona organizacji

  Równo za tydzień, 11. maja o godzinie 12:00 w Planecie 11 po dwumiesięcznej przerwie fani Gwiezdnych Wojen z Olsztyna i okolic znowu się spotkają, by porozmawiać zarówno o najświeższych, jak i starszych wydarzeniach ze świata Gwiezdnych Wojen. Przewidziane są następujące punkty programu:

 • newsy (Master);
 • kalambury (Ariando);
 • prelekcja pt. Wrażenia z Pyrkonu (Ariando).

  Do zobaczenia!
  KOMENTARZE (0)
 • Fandom

  May the 4th be with you

  2013-05-02 13:55:10 S.W.A.T.

  W najbliższą sobotę w Warszawie odbędzie się kolejna impreza Star Wars. Zatem, jeżeli tylko dysponujecie wolnym czasem i spędzacie długi majowy weekend w stolicy lub jej okolicach to może jest to propozycja dla Was.


  4 maja 2013 Traffic Club będzie gospodarzem imprezy dla dzieci pt. Celebration SWAT VII, współorganizowanej przez Stowarzyszenie Star Wars Artistic Team (S.W.A.T.), z okazji światowego dnia Gwiezdnych Wojen.

  Wszyscy spędzających weekend majowy w mieście mogą czuć się zaproszeni na wspólną zabawę z Gwiezdnymi Wojnami w centrum Warszawy, podczas której każdy będzie miał okazję zmierzyć się w organizowanych konkursach m.in. karcianych Force Attax i wiedzy („Kolekcjonerzy”), a także sprawdzić swoje umiejętności w przesuwaniu przedmiotów za pomocą siły własnego umysłu oraz refleks w grach video na konsolach Xbox 360. To oczywiście tylko część atrakcji.

  Gwóźdź programu to przedpremierowy pokaz dwóch kolejnych odcinków Wojen Klonów oraz goście specjalni zza kulis serialu, czyli aktorzy użyczający swoich głosów w polskiej wersji językowej, czyli Jarosław Domin – Obi Wan Kenobi, Paweł Ciołkosz – Darth Maul oraz Pani reżyser Miriam Aleksandrowicz, którzy poprowadzą konkursy oraz opowiedzą o pracy na serialem.

  Jednakże jedyną w swoim rodzaju światową gwiazdą, która uświetni spotkanie swoją obecnością będzie prawdziwy droid R2-D2 i to w wielu odmianach!

  Niecodzienną atrakcją, która odwiedzi obchody światowego dnia Gwiezdnych Wojen będzie Szkolenie Padawanów, czyli nauka władania mieczem świetlnym oraz walka z Lordem Vaderem dla młodych fanów gwiezdnej sagi.

  Podczas spotkania odbędzie się także finał prowadzonych od pół roku rozgrywek w grę „LEGO: Bitwa o Hoth”, lecz atrakcyjne nagrody czekają nie tylko na naszych finalistów, ale także na uczestników pozostałych konkursów.

  Celebration SWAT VII, czyli coroczna impreza SWAT dla dzieci, odbędzie się już 4 maja 2013 na trzecim piętrze salonu Traffic Club przy ul. Brackiej (róg Chmielnej). Zapraszamy w godz. 12:00-19:00. Wstęp wolny!

  Niech moc będzie z Wami!  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  Jadąc na Celebration Europe II #1: Organizacja

  2013-05-01 16:35:34  Pozostało już mniej niż sto dni do konwentu Celebration Europe II, więc trzeba zacząć myśleć o przygotowaniach. By się jednak dobrze przygotować do tego konwentu warto wiedzieć, co nas czeka. Przed samą imprezą postaramy się przybliżyć trochę samą organizację.

  Jeśli szukacie analogii do polskich konwentów, to zdecydowanie najlepiej spojrzeć na ostatnie odsłony Pyrkonu, który organizowano na Targach Poznańskich. Celebration Europe II to będzie impreza podobnego typu, choć pewnie większego kalibru i rozmachu. Jak już wspominaliśmy kilka razy, głównym organizatorem przedsięwzięcia jest firma ReedPop, która głównie zajmuje się organizacją konwentów (w tym nowojorskiego Comic-Conu, a także dwóch poprzednich edycji Celebration). Mają duże doświadczenie i ciągle uczą się na błędach. Z pewnością także teraz czegoś się nauczą.

  Czas i miejsce

  W tym roku konwent zlokalizowano w Essen w Niemczech. Prawdopodobnie szybko nie będziemy mieć okazji, by taka impreza odbywała się bliżej. Celebration Europe II to okres trzech dni, 26-28 lipca 2013. Główna sala handlowo-wystawnicza – Exhibit Hall, będzie czynna w piątek i sobotę od 10:00 do 19:00, a w niedzielę od 10:00 do 17:00. To ona jest sercem konwentu (za jakiś czas napiszemy o niej więcej), ale to nie oznacza, że w piątek i sobotę konwent kończy się o 19:00. Zazwyczaj jest jeszcze kilka ostatnich paneli i dodatkowych punktów programu (choćby dyskoteka czy maratony filmów), które mają bawić fanów wieczorami. Zawsze można też wybrać integrację we własnym gronie, lub odespać konwent, te bowiem bywają męczące.

  Konwent zostanie zorganizowany w Messe Essen, centrum wystawienniczym, którego historia sięga roku 1913. W tym roku targi obchodzą swoje setne urodziny. Zlokalizowane są przy ulicy Norbertstraße 2 (kod pocztowy 45131 Essen). Więcej o samych targach i ich historii możecie przeczytać na ich stronie.  W samym centrum targowo-konwentowym z pewnością będzie można znaleźć coś do zjedzenia i picia (choć niekoniecznie alkoholowego). Zazwyczaj są to różnej maści fast-foody, a nie restauracje. Na teren konwentu można wnosić własne jedzenie i picie. Bardzo często w takich miejscach istnieje możliwość napicia się wody (za darmo) z ustawionych kraników. Ubikacje również są darmowe. Gorzej bywa z dostępem do Internetu czy prądu. Czasem można podłączyć się do jakiegoś Wi-Fi, niestety większość z nich zazwyczaj jest zabezpieczona, ale w razie potrzeby służby informacyjne mogą pomóc. Za to jak się poszuka można bez problemu znaleźć wtyczkę, by w razie potrzeby doładować swój sprzęt.

  Essen znajduje się w Zagłębiu Ruhry, czyli słynnym niemieckim okręgu przemysłowym. W samym mieście i okolicach znajduje się wiele zabytków techniki i przemysłu, w tym najbardziej znany kompleks przemysłowy kopalni i koksowni Zollverein, obecnie znajdujący się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Może warto przyjechać dzień wcześniej lub później by zwiedzić te niesamowite budowle.

  Akredytacja

  O tym ile kosztują bilety i jak je można kupić przez Internet pisaliśmy już tutaj. Można próbować wejść bez płatnej (lub pełnopłatnej akredytacji) przez wcześniejsze zgłoszenie się jako wystawca (w podobny sposób są traktowani członkowie Legionów, zwłaszcza jeśli faktycznie coś wystawiają), można też zostać członkiem ekipy, czyli po polsku gżdaczem. Niestety w tym przypadku będzie z pewnością wymagane biegłe posługiwanie się co najmniej angielskim, a pewnie też i niemieckim. Gżdacze według tradycji Celebration mogą liczyć też na dodatkowe atrakcje, czasem nawet dodatkową imprezę. Oczywiście zgłoszenie się jako wystawca, czy pomocnik będzie weryfikowane.

  Akredytację można kupić na miejscu, wtedy nie ma problemu z jej odbiorem. Gdy kupuje się ją przez Internet, warto odebrać ją sobie dzień wcześniej, kiedy kolejki będą mniejsze. Odbieramy ją ze specjalnie ustawionych budek, najczęściej znajdują się one już w budynku targów, ale przed wejściem na konwent. Obecnie zazwyczaj do odbioru akredytacji wystarcza potwierdzenie wydrukowane z Internetu (zawiera unikalny kod paskowy) i jakiś dokument ze zdjęciem. Na targach będzie informacja w którym miejscu odbiera się akredytację. Powinna być po angielsku i niemiecku. Zazwyczaj poza nią otrzymamy też trochę reklam i możliwe, że jakiś reklamowych gadżetów oraz zwykły program (pamiątkowy można kupić osobno). Niestety ze zwykłym programem na Celebration dość często są problemy, gdy odbiera się go dzień wcześniej, nie zawsze jeszcze jest już dostępny, a potem często już go nie ma. Na samym konwencie będzie oczywiście możliwość dostania go ponownie, czasem są to stoliki z wyłożonym programem, czasem osoby, które go rozdają. Dlatego mimo wszystko warto sobie wcześniej ustalić, co chce się zobaczyć i na tym się koncentrować. Dobre rozplanowanie to podstawa.

  Akredytację zazwyczaj wiesza się na szyi i trzeba ją pokazywać, gdy wchodzi się do środka. O ile kolejki przy kupnie czy odbiorze akredytacji mogą występować, są jednak stosunkowo nieduże. Na Exhibit Hall (i panele), zaczynają wpuszczać ludzi około godziny 10:00, ale raczej nie ma wielkich szans by tam wejść o tej godzinie, jeśli przyszło się tuż przed dziesiątą. Kolejki do wejścia ustawiają się od samego rana. Jeśli jest panel o godzinie 10:00 – 10:30, który was interesuje watro być na targach koło 9:00, by się móc spokojnie się na niego dostać. W późniejszych godzinach te kolejki na szczęście są mniejsze lub znikają prawie w ogóle.

  Osoby z akredytacjami VIPowskimi wchodzą wcześniej, poza kolejnością. Też muszą się ustawiać w kolejce, ale to kolejka jedynie dla VIPów.

  Noclegi

  W przeciwieństwie do polskich konwentów, tu organizatorzy wychodzą z założenia, że uczestników stać nie tylko na dojazd, ale i na hotel. Nie są organizowane żadne zbiorcze sypialnie w szkołach, na terenie konwentu, czy gdziekolwiek indziej. Są za to hotele z tak zwanej puli konwentowych, które mają na ten okres przygotowane specjalne stawki. Z tym, że trzeba uważać, bo nawet jeśli hotel robi obniżkę, wcale nie oznacza to, że nie jest droższy od hotelu niekonwentowego, który znajduje się 5 minut drogi dalej. Hotele konwentowe mają dość często jedną istotną zaletę, busy konwentowe. Kursują one między wybranymi hotelami, a centrum konwentowym, tak, by nie trzeba było chodzić na piechotę. Busy oczywiście są darmowe, ba jak mamy akredytację to nikt nie sprawdza naszego zameldowania w hotelu, więc można się nimi przejechać.

  Essen jest miastem porównywalnym wielkościowo z Poznaniem, więc z pewnością poza hotelami można tam znaleźć także i inne opcje noclegu, w tym hostele, czy nawet pole namiotowe. Ma też dobrze zorganizowany transport publiczny, więc większe odległości również nie powinny stanowić problemu.

  Dojazd

  Jadąc do Niemiec nie potrzebujemy żadnych specjalnych dokumentów typu wiza czy paszport. Przekroczenie granicy jest obecnie prawie niezauważalne, nie licząc oczywiście jakości dróg. Do Essen można dojechać samodzielnie samochodem, można też skorzystać ze zorganizowanego transportu. Po pierwsze oczywiście kolej, między Berlinem a Essen kursują linie ekspresowe, natomiast z większości większych miast Polski można dojechać bezpośrednio do Berlina. W podobny sposób można też spróbować jechać busem. Na koniec zostaje też opcja samolotowa, najlepiej z Polski polecieć do Dortmundu, a stamtąd podjechać koleją do Essen.

  Następnym razem napiszemy o panelach. Dla przypomnienia, konwent odbędzie się w dniach 26-28 lipca 2013 w Essen w Niemczech.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (2)
  Loading..