TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

112. spotkanie Bydgoskiego Fanklubu SW

2013-07-31 17:58:07 BFSW

Już w najbliższą sobotę - 3. sierpnia - odbędzie się 112. Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars.
W związku z nieczynnym MDK, tym razem zapraszamy do lokalu 1138, który mieści się przy ulicy Sienkiewicza 6. Spotkanie tradycyjnie rozpoczynamy o godzinie 16:00.

W planach mamy grę w najnowszą karciankę Star Wars, Pazaaka oraz dowolne inne gry, rozmowy na temat nadchodzących nowych epizodów oraz relację z konwentu Celebration Europe II. Dla chętnych także możliwość obejrzenia kilku fanfilmów.

Zapraszamy!
KOMENTARZE (0)

Fandom

CXVIII spotkanie wrocławskiego fanklubu SW

2013-07-30 12:14:55 Wrocławski fanklub Star WarsZapraszamy na kolejną wakacyjną Imperiadę! Żeby tradycji stało się zadość, będzie to wyjazdowe spotkanie; nasz cel to Chojnik, góra przez nas do tej pory niezdobyta. Jedna uwaga na początek: Imperiada odbędzie się w DRUGĄ sobotę miesiąca, nie zaś trzecią.

Termin: 10.08.2013 do 11.08.2013

Lokalizacja: Jelenia Góra - Sobieszów

Dojazd do Jeleniej Góry:

PKP Wrocław Główny - Jelenia Góra - koleje dolnośląskie: godzina 08:03; planowany czas dotarcia: 10:30 (czas podróży nerd-pociągiem 2:27).

Na dworcu głównym odbierze nas koleżanka z wrocławskiego fanklubu, Darth Zannah i (prawdopodobnie) jej ojciec, aby zabrać rzeczy nieprzydatne podczas wspinaczki.

Z dworca głównego kierujemy się od razu na zamek. Zależnie od tego jak złapiemy autobus, na szlak (czerwony) powinniśmy wejść przed 12:00.

Opłaty za wejście na zamek:

-5zł bilet normalny,

-3zł bilet ulgowy,

aczkolwiek doszły nas słuchy, że ceny poszły w górę, lecz nigdzie tych informacji znaleźć nie można. Wejście pod bramę - dziedziniec jest za darmo. Jeśli ktoś będzie chciał, to pójdzie zwiedzać zamek, kto nie będzie miał ochoty - zostanie pod bramą. Dotarcie do zamku spokojnym marszem zajmuje ok. 1h, także w 3-4h bez problemu obrócimy w dwie strony.

I teraz przejdziemy do dalszej części Imperiady, jakim jest ognisko. Miejsca na łące u Zanny jest sporo, także na pewno wszycy się zmieszczą. Istnieje możliwość, by wcześniej zakupić rzeczy niezbędne do siedzenia przy ogniu, które będą już na wszystkich czekały.

Do zobaczenia i oby pogoda nam sprzyjała! :)
KOMENTARZE (0)

Fandom

Zapowiedź Celebration VII

2013-07-29 00:10:29

Podczas ceremonii zamknięcia Celebration Europe II, Mary Franklin, obecnie odpowiedzialna w Lucasfilmie za relacje z fanami i organizację tych konwentów, zapowiedziała, że kolejna edycja odbędzie się w dniach 16-19 kwietnia 2015 w Anaheim w Kalifornii. Tym samym konwent wraca do korzeni, pojawi się tuż przed nowym filmem, ale jednocześnie w tym okresie powinny trwać bądź ruszać zdjęcia do pierwszego spin-offa, „Rebels” będą w trakcie wyświetlania. Będzie się działo. Lokalizacja sprzyja także ściągnięciu wielu gości, którzy normalnie nie opuszczają Kalifornii, więc nie pojawiali się na Celebration od 2007. Dodatkowo nowi twórcy także będą mieli blisko. Ale najważniejsza jest sama lokacja, w Anaheim znajduje się wielki Disneyworld i jeśli wierzyć niepotwierdzonym pogłoskom, to tam prawdopodobnie powstanie „Star Wars Land”. Czy zdążą do 2015? Zobaczymy. Na razie jeszcze za wcześnie by spekulować. W każdym razie show trwa dalej, a na przygotowanie kolejnej edycji mają dwa lata. Tyle ile potrzeba wg Mary Franklin.Temat na forum
KOMENTARZE (4)

Fandom

Jadąc na Celebration Europe II #4: Przed wyjazdem

2013-07-24 17:14:27Celebration Europe II już w najbliższy piątek. Osoby, które się wybierają pewnie już się pakują, ale na koniec mamy jeszcze kilka rad, uwag i wieści.

Przede wszystkim sprawdźcie swój bagaż, czy macie:
 • wydrukowane potwierdzenie z kodem kreskowym za wejściówkę. Powinniście je już otrzymać, jeśli kupowaliście bilet online. Jest on potrzebny, by odebrać wejściówkę, przed wejściem na konwent. Wejściówki można odbierać już w czwartek, bądź w piątek od godziny 8:00. W tych samych godzinach można też kupować bilety.
 • bilet kolejowy/samolotowy, jeśli w ten sposób podróżujecie.
 • potwierdzenie rezerwacji noclegu też się przyda.
 • wejście na konwent zaczyna się oficjalnie o godzinie 10:00, ale kolejka ustawia się dużo wcześniej. Jeśli chcecie zdążyć na panele o np. 10:30, lepiej być po dziewiątej przed targami.
 • aparat, dobry humor i wygodne ubranie, ewentualnie strój jeśli chcecie zaszaleć.

  Przypominamy, że cały program z uwzględnieniem ostatnich zmian znajdziecie tutaj.

  W tym roku mamy pięć sali panelowych. Celebration Stage (Grugahalle), w której urzęduje Warwick Davies. Tutaj zobaczymy w piątek Iana McCaiga i Douga Chianga (artyści koncepcyjni preqeuli oraz nowych filmów), Anthoniego Danielsa (to będzie show) oraz Iana McDiarmida. W sobotę będzie szansa by zobaczyć tu Kathleen Kennedy, panel o „Rebels”, czy Carrie Fisher, a także maskaradę kostimowcow. Niedziela to czterech Fettów, spotkanie po latach członków Pałacu Jabby, Mark Hamill oraz ceremonia zamknięcia.

  Digital Stage (Halle Essen) w której będzie rządził David Collins, to sala bardziej filmowa. Codziennie będzie okazja by zobaczyć tu „Atak klonów” w 3D, w piątek i sobotę dodatkowo będzie szansa na obejrzenie odcinków o Darthie Maulu z „Wojen klonów”, oraz kilka innych paneli, w tym kobiety „Gwiezdnych Wojen” w niedzielę z Ashley Eckstein, Femi Taylor i jeszcze kilkoma innymi).

  Kolejna sala to Behind-The-Scenes Stage (Halle 5) z Pablo Hidalgo. Tu będzie kilka paneli o „Wojnach klonów”, spotkanie z Benem Burttem, dokument o 501 („Star Warriors”), spotkanie z Lelandem Chee o Holokronie, nowości Hasbro i kilka innych.

  Sala kolekcjonerska jest połączona z salą fanowską, więc tam panele będą się zmieniały. Ostatnia sala to Uniwersystet (Halle C), tu będzie między innymi spotkanie z redakcją Insidera, twórcami projektu Save the Lars Homstead, ale też nauka rysowania pod czujnym okiem Iana McCaiga.

  Dla przypomnienia, informacje o samym Celebration, centrum konwentowym, akredytacjach znajdziecie tutaj. O tym jak wyglądają panele przeczytacie tutaj, natomiast czego jeszcze można się spodziewać po Celebration, możecie zobaczyć tutaj.

  W ramach przygotowań do Celebration przygotowaliśmy też historię tych konwentów w pigułce. Możecie ją przeczytać tu:
  Celebration 0
  Celebration I
  Celebration II
  Celebration III
  Celebration IV
  Celebration Europe
  Celebration Japan
  Celebration V
  Celebration VI
  Od rozpoczęcia największej, gwiezdno-wojennej imprezy roku dzielą nas już właściwie tylko godziny. Wszystkim, którzy się wybierają życzymy udanej zabawy, a pozostałym ciekawych informacji, które pewnie pojawią się w sieci po konwencie.
  Temat na forum
  KOMENTARZE (0)
 • Fandom

  Lipcowe spotkanie TISW

  2013-07-19 11:25:11 TISW

  Jako, że rozpoczął się sezon wakacyjny, Toruńskie Imperium, jak co roku, ze spotkań w dusznych budynkach przenosi spotkania w plener. Najbliższe spotkanie odbędzie się 20 lipca 2013 roku o godzinie 13:00 po pomnikiem Piłsudskiego, skąd przenosimy się na toruńską Barbarkę, gdzie zrobimy fanklubowego grilla, oraz skorzystamy z atrakcji, jakie oferują pobliski park linowy i pole do minigolfa.

  Poza leniuchowaniem omówimy też tematy:
  -przygotowania do Starforce
  -kwestia konwentu Copernicon
  -oraz oczywiście różne tematy, w tym słówko o Gwiezdnych Wojnach;P

  W przypadku osób zainteresowanych korzystaniem z parku linowego: park jest płatny, poniżej jest link do cennika:
  http://parklinowy.com/cennik/


  Temat na forum.
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Z lamusa konwentowego #9: Celebration VI

  2013-07-17 10:10:36

  ReedPop po raz drugi zaskoczyło fanów z Celebration. Piątka, dobrze oceniona i zorganizowana, odbyła się w sierpniu 2010. Nikt nie przypuszczał, że kolejna edycja odbędzie się prawie dwa lata później (liczono, że trzy). I tak 23-26 sierpnia 2012 ponownie w Orlando (lub może OrLando) odbyła się kolejna edycja. Tym razem jednak nie była skoncentrowana na „Powrót Jedi”, on się niby przewijał, a niby nie. Konwent miał szansę stać się największym z dotychczas zorganizowanych, ale zupełnie jak kiedyś w Denver plany pokrzyżowała pogoda. Mówi się o 35 tysiącach osób, czyli liczbie porównywalnej z Celebration IV. Prawdopodobnie sprzedaż biletów była tym razem wyższa niż ilość osób, które ostatecznie odwiedziły konwent, wszystko za sprawą huraganu Isaac, który akurat w tym czasie nawiedził Florydę. Wiele osób zrezygnowało z przyjazdu w ostatniej chwili, część nawet po prostu wyjechała wcześniej. Było to dobrze widać w ostatni dzień konwentu, gdzie wszędzie dało się zauważyć pustki. Nawet sobota, która normalnie jest najmocniej obłożona, w tamtym roku była trochę luźniejsza.

  Podobnie jak poprzednim razem, tak i teraz postanowiono wykorzystać bliskość Disneya. Co prawda „Star Tours II” działało już od kilku miesięcy, ale można było poświęcić mu trochę czasu. Zabrakło oczywiście imprezy konwentowej w Disneyworldzie, zabrakło też baru lodowego.

  Hyperspace już było zamknięte, więc uprzywilejowani byli jedynie ci, którzy wykupili wejściówki VIP. Wrócił pomysł, by zrobić dodatkowo płatne panele, ale tym razem zorganizowano to inaczej. Przede wszystkim to miało być show, niekoniecznie związane z „Gwiezdnymi Wojnami”, dlatego ściągnięto Kevina Smitha.

  Nie mogło zabraknąć też gości i specjalnych zapowiedzi. Główni goście to Ian McDiarmid, Mark Hamill i Carrie Fisher (dotarła na panel, który był w „pakiecie”). W sobotę pojawił się na konwencie nieoczekiwany George Lucas, który chwilę pogadał z fanami i pojechał dalej. Oczywiście były zapowiedzi i nowe odcinki „Wojen klonów”, zabrakło ekipy TORa, ale zapowiedziano też oficjalnie „Detours”. Pokazano także zwiastun tego ostatniego. Na panelach dotyczących konwersji 3-D jednak nie ogłoszono nic w sprawie „Ataku klonów” i „Zemsty Sithów”. Te zapowiedzi zachowano na sam koniec.

  Kolejną zmianą był brak ceremonii otwarcia. Sansweet był na konwencie, ale już nie jako przedstawiciel Lucasfilmu. Nikt nie chciał wejść w jego buty, więc postanowiono zorganizować ceremonię zamknięcia, która była podsumowaniem konwentu. Zrobiona z mniejszą pompą, skrócona, ale jednocześnie nadano jej większe znaczenie. Tam właśnie porobiono najważniejsze zapowiedzi, w tym właśnie premiery nowych filmów w 3D, no i zapowiedziano Celebration Europe II.

  Organizatorzy poza tymi zmianami, starali się raczej dopracować formułę i poprawić, to co nie wyszło poprzednim razem. Wykorzystywano też nowinki, czyli na seansach filmów z sagi „Mroczne widmo” wyświetlano już w 3-D. Pewnie, gdyby nie pogoda, byłoby to największe Celebration wszechczasów.

  Naszą relację z konwentu możecie przeczytać tutaj.

  Wcześniej wspominaliśmy:
  Celebration 0
  Celebration I
  Celebration II
  Celebration III
  Celebration IV
  Celebration Europe
  Celebration Japan
  Celebration V

  Przygotowując się do CE2
  Dziś jedno info na temat Celebration Europe II, ale bardzo konkretne. Podano już program konwentu, który można obejrzeć tutaj. Jest tam zarówno wersja drukowalna, jak i mobilne, pod aplikacje. Można też sobie samemu zaplanować, co się chce zobaczyć.
  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  CXVII spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

  2013-07-15 19:58:22 Wrocławski fanklub Star Wars  Lipiec w imprezy nam dopisuje, ale Wrocław żadnemu weekendowi nie przepuści. I tak oto między WeselKonem a Celebration wciskamy klasyczną Imperiadę. Trzecia sobota miesiąca (20.07), Globetrotter (Garbary 5, róg ul. Odrzańskiej i Mostów Pomorskich) w samo południe. Zbiórka pod Empikiem na rynku kwadrans wcześniej.

  A w atrakcjach:

  -Brak naszych nowożeńców, będących w podróży poślubnej. Pierwsza Imperiada od lat bez WedgeIssu. Ktoś musi ich godnie zastąpić.

  -Stele wreszcie coś robi i prezentuje nowatorski nerdowski konkurs (o ile ktoś użyczy laptopa z możliwie dużym ekranem). Studiujcie więc atlasy gwiezdne, bo dawno nie było okazji do zdobycia niczego z fanklubowego kartonu nagród.

  -Raport krawiecko-rusznikarski. Czyli choć kolejne terminy nam upływają a koordynatora projektu nie ma, Endor nie leży kompletnie odłogiem.

  A za miesiąc przełożone spotkanie wyjazdowe w Jeleniej Górze.

  Zapraszamy starych i nowych. Do zobaczenia!


  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Kultura Gwiezdnych Wojen

  2013-07-14 11:57:33 starwars.uni.wroc.pl  Jak donoszą wrocławscy naukowcy:

  W imieniu Koła Badaczy Popkultury „Trickster” mamy zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w organizowanej przez nas międzynarodowej konferencji pt. Kultura „Gwiezdnych Wojen”, która odbędzie się w dniach 27–29 września we Wrocławiu. Naszym celem jest interdyscyplinarne przyjrzenie się fenomenowi „Star Wars” we wszystkich jego przejawach, dlatego też zaproszenie kierujemy do przedstawicieli różnych dyscyplin humanistycznych (filmoznawstwa, literaturoznawstwa, ludologii, kulturoznawstwa, medioznawstwa, socjologii, pedagogiki etc.) i zachęcamy do przyjrzenia się rozmaitym sposobom funkcjonowania „Gwiezdnych wojen” w kulturze, a więc: filmom, literaturze, grom, ruchowi fanowskiemu itd. Pełen opis konferencji odnaleźć można w zakładce „Zaproszenie”, zaś zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem formularza na stronie konferencji. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy: tricksterzy@gmail.com.

  Termin wysyłania zgłoszeń mija już jutro, bo 15 lipca, o północy. Więcej informacji znajduje się na stronie www.starwars.uni.wroc.pl.
  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  Z lamusa konwentowego #8: Celebration V

  2013-07-10 17:17:04

  Po Celebration IV właściwie wszyscy czekali na wspólne, fanowskie świętowanie „Imperium kontratakuje”. Wiele osób już wcześniej strzelało, że będzie to gdzieś w maju 2010, ale Lucasfilm coś się trochę ociągał. Zmieniono przede wszystkim firmę organizującą konwent, tym razem była to ReedPop, która nadal ma licencję na konwenty. Jednak wszystko działo się na tyle długo, że konwent przesunięto w czasie i zorganizowano go w dniach 12-16 sierpnia 2010. Na miejscówkę wybrano wschodnie wybrzeże, a dokładniej centrum turystyczne Ameryki, czyli Orlando. Budynek był dość spory, to centrum konwentowe hrabstwa Orange, w którym poza Celebration organizuje się także inne imprezy masowe. Firma Reed Pop poniekąd wróciła raczej do tradycji Celebration IV, jakby trochę odstawiając na bok Celebration Europe i Japan, ale też trochę zmieniła formę konwentu.

  Po pierwsze, tematem przewodnim faktycznie jest „Imperium kontratakuje”. Ale panele z gwiazdami mają być panelami z gwiazdami, a nie aktorami grającymi ogony. Mamy zatem niewiele paneli przekrojowych, zazwyczaj gościem jest jedna osoba i robi się z tego show. A goście dopisali, dwie najważniejsze osoby to George Lucas i Carrie Fisher. Panel z Georgem Lucasem poprowadził John Stewart, to właśnie tam Lucas oznajmił, że Obi-Wan pochodził z planety Stewjon. Ten panel to gwóźdź konwentu, w tym czasie praktycznie nic się nie dzieje, jest transmitowany na monitorach w innych salach, ale inaczej niż przy ostatniej wizycie Lucasa, tym razem fani nie mogą zadawać mu pytań. Pytania wybrał sam Stewart, częściowo spośród tych, które nadesłali mu fani. W trakcie tego panelu Lucas zapowiada (i pokazuje fragmenty) wydanie Blu-ray sagi, wspomina też o wersjach 3-D. Na panelu pojawiają się goście specjalni, Carrie Fisher i Mark Hamill. Warto dodać, że kolejki na Lucasa były ogromne i nieporównywalne z tym, co normalnie dzieje się na Celebration.

  W sobotę wieczorem zorganizowano „The Last Tour to Endor”, czyli specjalny (dodatkowo płatny) pokaz „Star Tours” w pobliskim Disneywordzie. „Star Tours” akuratnie jest zamykane i przygotowują się do produkcji „Star Tours II”. W Disneywordzie natomiast trwa całonocna impreza, w której uczestniczą gwiazdy. Efekt jest taki, że gdy w niedzielę miał się odbyć panel z Carrie Fisher, ta nie jest w stanie dotrzeć na konwent. To chyba najpoważniejszy zgrzyt imprezy, zwłaszcza, że ludzie stali w kolejkach do niej.

  Owszem są „Wojny klonów”, jest „The Old Republic”, mnóstwo zapowiedzi, duża impreza, ale także zdecydowano lepiej zagospodarowano część warsztatową. Jedną salę nazwano akademią i tam odbywają się wykłady, podczas których twórcy opowiadają o swoim rzemiośle. Czy to o komiksach, czy to o pisaniu powieści. W tym ostatnim wypadku zorganizowano cały cykl, w którym swoje wystąpienia mieli Aaron Allston, Karen Traviss i Troy Denning, każde z nich koncentrowało się na czymś innym. Swoją drogą były tam też warsztaty z origami, które przeprowadzał Tom Angleberger.

  Po raz ostatni zorganizowano też ceremonię otwarcia, gdzie nie mogło zabraknąć Steve’a Sansweeta. Ostatni raz też członkowie likwidowanego Hyperspace mieli jakieś przywileje. Tym razem mogli ominąć kolejkę wejściową na konwent. Byli wpuszczani punktualnie jak wszyscy inni, ale mieli priorytetową kolejkę. Wprowadzono natomiast dwa typy wejściówek VIP – Jedi Master i Jedi Knight. Mistrzowie Jedi wchodzą na konwent pół godziny wcześniej, omijają kolejki i mają zarezerwowane miejsca w głównych salach, plus jakieś inne bonusy. Rycerze Jedi mają część z tych przywilejów, ale płacą mniej.

  Sam konwent odwiedziło jakieś 30 tysięcy osób. Po raz pierwszy i na razie jedyny, wprost postawiono na rozrywkę dla dorosłych. Stworzono bar lodowy, gdzie serwowano drinki alkoholowe, ale można było tam też nieoficjalnie pogadać choćby z ludźmi z BioWare.

  Zorganizowano także pokazy sześciu filmów sagi, które odbywały się wieczorami i były dostępne dla wszystkich fanów.

  Naszą relację z tego konwentu znajdziecie tutaj.

  Wcześniej wspominaliśmy:
  Celebration 0
  Celebration I
  Celebration II
  Celebration III
  Celebration IV
  Celebration Europe
  Celebration Japan
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Spotkanie Konińskiej Republiki Star Wars

  2013-07-10 15:06:06 Kubix250

  Mamy przyjemność poinformować, że kolejne spotkanie konińskiego fanklubu Star Wars odbędzie się już 11.lipca o godzinie 15:00 w McDonaldzie przy ul. Kard. St. Wyszyńskiego 1A.

  Program spotkania:
  • sprawy organizacyjne
  • rozmowy o Epizodzie VII
  • V sezon Wojen Klonów
  Fanów z Konina i okolic odsyłamy także do strony na Facebooku.
  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  P&O 26: W jaki sposób wybiera się lokacje na Star Wars Celebration?

  2013-07-07 09:10:18  Stare pytanie, bo jeszcze sprzed 2005 roku, ale tym razem mocno na czasie. Odpowiada ulubieniec fanów, Steve Sansweet.  P: W jaki sposób są wybierane lokalizacje na Star Wars Celebration? Jak można sprawić by odbyło się to w moim mieście?

  O: Bierzemy wielką mapę USA, nakładamy opaskę na oczy, zakręcamy się wokół używając Mocy, a czubkiem ogona ronto wskazujemy wygrywające miasto. A poważnie to spędziliśmy dużo czasu przyglądając się miastom zanim wybraliśmy Indianapolis na miejsce Celebration II. Celebration I odbyło się w Denver, gdyż w owym czasie było to miasto w którym znajdowało się centrum zarządzania fanklubu.
  Rozglądamy się za miastem mającym rozległe i dostępne centra konwentowe oraz hotele w przystępnych cenach w okolicy. Takie by łatwo było tam dotrzeć samochodem, czy samolotem, a jednocześnie gotowym do przyjęcia dużej liczby osób i gościnnym. Na Celebration II przyjechało ponad 27 tysięcy osób. Dostaliśmy już dużo sugestii na temat Star Wars Celebration III i mamy nadzieję, że uda się nam znaleźć lokację do końca lata. Na pewno przeczytacie pierwsze oficjalne info na starwars.com

  K: Tak swoją drogą to Celebration III odbyło się również w Indianapolis. W tym roku zaś odbędzie się Celebration Europe II w Essen w Niemczech.
  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  Z lamusa konwentowego #7: Celebration Japan

  2013-07-04 17:10:29

  Ten konwent jest zdecydowanie najtrudniejszy do opisania, bo jest dość specyficzny, tak samo jak cały rynek japoński. Po sukcesie amerykańskich Celebration, na które przyjeżdżali fani z całego świata, choć głównie imprezy te adresowano do osób z USA, względnie Kanady i ew. Meksyku postanowiono iść o krok dalej, wyjść z sagą do ludzi z innych krajów. W Europie niby konwent był ogólnoeuropejski, ale pośrednio było to Celebration Great Britain. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że zarówno język jest prawie ten sam, jak i Londyn od początku był mocno związany z sagą. Brytyjczycy zdecydowanie dominowali nad innymi nacjami, ale z tym liczyli się wszyscy. Ale organizacja ewentualnego Celebration Asia byłaby już jednak trudna do zrobienia. Głównie na specyfikę rynków, cały bliski wschód „Gwiezdnymi Wojnami” specjalnie zainteresowany nie jest. Chiny dopiero teraz się lepiej otwierają na tego typu filmy, Rosję zalicza się do Europy, a Indie w ogóle mają swoją wizję kina. Japonia zaś zawsze była największym rynkiem nie-anglojęzycznym jeśli chodzi o sagę. Dla przykładu „Zemsta Sithów” zarobiła w USA 380 milionów USD i kolejne 468 milionów USD poza Stanami. W tym drugim zestawieniu warto podliczyć wkład poszczególnych krajów – Wielka Brytania – 72 miliony, Korea Południowa – 10 milionów, Hiszpania – 23 miliony, Polska – 4 miliony, Meksyk – 15 milionów, Włochy – 11 milionów, Niemcy – 47 milionów, Francja – 56 milionów, Australia – 27 milionów, no i Japonia z 82 milionami. To wszystkie kraje, gdzie „Zemsta” uzyskała przychód powyżej 10 milionów (plus Polska dla porównania), jak łatwo zauważyć, rynek japoński jest specyficzny. Japończycy kochają „Gwiezdne Wojny”, mają mnóstwo produktów (głównie gadżetów) które pojawiają się jedynie tam. No i warto choćby wspomnieć o Kotobukiyi, która eksportuje część swoich produktów na zewnątrz. Nic dziwnego, że to właśnie ten rynek wymagał dopieszczenia. A że zjada na śniadanie całą Azję, tym łatwiej zrobić zlokalizowane Celebration. Zwłaszcza, że jest tu też drugie dno. Z jednej strony mamy dość dużo związków między sagą a Krajem Kwitnącej Wiśni, zaczynając od inspiracji kulturowych, czy powiązań z Kurosawą, o których nie raz pisał Bryan Young. No i jeszcze Kagemusha. To się nakłada. Dodatkowo warto pamiętać, że filmy w Japonii są dubbingowane, bardzo dokładnie, ale też przez to wchodzą ze sporym opóźnieniem (kolejna specyfika rynku). Ludzie tu niekoniecznie kojarzą oryginalne głosy postaci, choć dzięki dobremu dobraniu głosów, wiele z nich rozpoznają. To opóźnienie sprawiło, że premiera „Nowej nadziei” odbyła się tu 24 czerwca 1978 i właśnie to wydarzenie - 30 lat od japońskiej premiery - postanowiono uczcić.

  Celebration Japan odbyło się w dniach 19 – 21 lipca 2008, w Tokio w Makuhari-Messe Convention Center. Organizatorami były Lucasfilm i Lewis Daniel Group. Na konwencie było jakieś 17 tysięcy osób, ale znów głównie to rynek wewnętrzny. Oczywiście nie zabrakło gwiazd, w tym Marka Hamilla. Najbardziej pamiętny jest z pewnością występ Steve’a Sansweeta w kimono. Za to zdecydowanie zabrakło premierowych pokazów, takich jak choćby zwiastun „Wojen klonów” na Celebration IV. Japoński konwent dostosowano do realiów tamtejszego rynku, więcej więc było ciekawostek na Exhibit Hall, ale też bardziej wszechobecny był cosplay. Natomiast jeśli chodzi o program to postanowiono bazować na tym, co przygotowano już wcześniej w ramach Celebration Europe i Celebration IV. Tematem przewodnim nadal jest „Nowa nadzieja” i nic wielkiego nie ogłaszamy. Organizacyjnie także impreza ta niewiele wniosła. Jak powinien wyglądać konwent organizatorzy już doskonale wiedzieli, nie potrzebowali nic poprawiać, a jedynie uwzględnić doświadczenia z Celebration z konwentami japońskimi.

  Krótką relację z Celebration Japan i kilka linków znajdziecie tutaj.

  Wcześniej wspominaliśmy:
  Celebration 0
  Celebration I
  Celebration II
  Celebration III
  Celebration IV
  Celebration Europe

  Przygotowując się do CE2
  Dzieje się w temacie Celebration. Zapowiedziano między innymi projekcje serialu „Wojny klonów”, dokładniej reżyserskich wersji odcinków z cyklu o Maulu. Będą nowe produkty od Her Universe. Pojawiła się też lista ekskluzywnych produktów, które dostępne będą jedynie w Celebration Store. Możecie się z nimi zapoznać tutaj. Można też się spodziewać panelu z aktorami grającymi w Pałacu Jabby. A to wszystko już za jakieś 3 tygodnie.
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  111. spotkanie Bydgoskiego Fanklubu SW

  2013-07-03 19:09:10 BFSW

  111. spotkanie BFSW odbędzie się 6 lipca o godzinie 15:00. Tym razem bydgoscy fani opuszczą standardowy MDK nr 4. Spotkanie odbędzie się na półwyspie w Myślęcinku, czyli dokładniej w tym miejscu.

  W programie:
  • rozmowy o epizodzie VII
  • konkurs wiedzy o Star Wars dla nerdów
  • wspólne grillowanie
  • tematyczne gry(SW Miniatures, nowa karcianka, X-Wingi)

  Zapraszamy wszystkich, zarówno starych członków, jak i osoby które dopiero chcą dołączyć do fanklubu.
  KOMENTARZE (0)
  Loading..