TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Sierpniowe Spotkanie TISW

2013-08-23 10:23:27 TISW

Kolejne spotkanie wakacyjne Toruńskiego Imperium, gdzie zamiast dusić się w budynkach, zarząd Imperium obraduje w plenerze. Tym razem jednak, zamiast klasycznego grilla na Barbarce, organizujemy spotkanie nad jeziorem Okonin obok wsi Elgiszewo niedaleko Torunia. Zapraszamy serdecznie 24 sierpnia o godzinie 13:00 pod pomnik Piłsudskiego na Placu Rapackiego, skąd będziemy wyjeżdżać samochodami nad jezioro Okonin. Prosimy o punktualne przybycie, ze względu na brak późniejszego transportu!

W planie spotkania:

-jezioro
-grill nadwodny
-przygotowanie do Coperniconu i omówienie szczegółów
-plany organizacyjne Starforce'a
-kwestia najbliższych wyborów nowego prezesa lub władz
-propozycje nowelizacji regulaminu fanklubu

Razem z nami udowodnij, że pływać potrafią nie tylko Jar Jar i męczący rycerze Jedi!

*W przypadku ulewy, zamiast udać się nad jezioro udamy się do mini-aquaparku w Wielkiej Nieszawce(również pod Toruniem). Stąd rozpoczęcie akcji pod Piłsudzkim.KOMENTARZE (0)

Fandom

Atrakcje Star Wars na Polconie

2013-08-19 18:27:3129 sierpnia rozpocznie się w Warszawie tegoroczna edycja Polconu. Jak zawsze fani spodziewać się mogą na tym konwencie wielu atrakcji, spośród których każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Pełną listę atrakcji zaplanowanych na konwencie znajdziecie w tym miejscu, poniżej natomiast zamieszczamy spis tych, które fanów Star Wars mogą interesować najbardziej - czyli dotyczących naszego ulubionego uniwersum.

TrekSfera: Star Wars dla początkujących
Mateusz "Bane" Osiński
Dawno dawno temu w odległej galaktyce... Czyli o co chodzi z tymi gwiezdnymi wojnami?

Star Wars: Starcie uniwersum: Gwiezdne Wojny kontra Star Trek
Joanna "Ari" Szulc
Paweł "fluor" Dąbrowski
Mateusz "Bane" Osiński
Weź udział w odwiecznym konflikcie między fanami ST a SW i dołącz do niewielkich zespołów. Zadecyduj, kto wygra starcie uniwersów! Konkurs będzie niebezpieczny, szalony i zdradziecki, będziesz musisz wykazać się znajomością przeciwnika i przebiegłością! Kto okaże się lepszy: Kapitan Kirk czy Lord Vader? Weź udział i pomóż jednej z stron wygrać!!!

Star Wars: Gwiezdny Niszczyciel a sprawa imperialna
Jan "Johan" Woźnica
Jak wiadomo, Imperium Galaktyczne wojskiem stoi. A wojsko imperialne to przede wszystkim świetnie wyposażona i wyszkolona marynarka. Czym jednak byłaby ona bez swego głównego konia roboczego, a zarazem symbolu dominacji i dyktatury Nowego Ładu: Gwiezdnego Niszczyciela? Na tej prelekcji zgłębicie sekrety sukcesu tej wspaniałej maszyny.

Star Wars: Nerdowski konkurs Star Wars
Klaudia "Elin" Dink
Srdjan "Jedi Nadiru Radena" Jovanovski
Myślicie, że wiecie wszystko o odległej galaktyce? Jedi Nadiru Radena udowodni Wam, że się głęboko mylicie! To konkurs dla wszystkich fanów Expanded Universe – pojawią się pytania wyłącznie z książek, komiksów i gier, a w dalszych rundach także ze źródeł takich, jak podręczniki RPG i gwiezdnowojenne przewodniki. Nerdy, drżyjcie!

Star Wars: Sick Wars: Zarazy, epidemie i broń biochemiczna w uniwersum Star Wars
Konrad"Kurt Calushari" Borawski
Gwiezdne Wojny to nie tylko statki kosmiczne, miecze świetlne i blastery. Prawdziwym orężem masowego rażenia i strachu jest to, czego nie widać. Otwórzmy puszkę Pandory i zobaczmy, co wymyślili autorzy, aby gnębić swoich bohaterów, i jak to się ma do dzisiejszych epidemii, takich jak ospa prawdziwa, Ebola czy Denga.

Star Wars: Qymaen jai Sheelal czyli słów kilka o Generale Grievousie
Konrad "Kurt Calushari" Borawski
Kim jest Generał Grievous? Potworem, bezlitosnym cyborgiem, kpiną z praw natury, mordercą miliardów? Czy może upadłym geniuszem Konfederacji, architektem jej zwycięstw i sprawcą jej okrucieństw? Na multimedialnej prelekcji, okraszonej zdjęciami i rysunkami, zostanie zaprezentowane prawdziwe oblicze Generała Grievousa, przedstawione w całym uniwersum Star Wars.

Star Wars: Punkt przełomu w historii odległej galaktyki - Wojny Klonów
Patryk "Roan" Mikołajczyk
We wszechświecie Gwiezdnych wojen punktem odniesienia dla chronologii wydarzeń jest bitwa o Yavin. Za najgorszy konflikt zbrojny często uważa się wojnę z Yuuzhan Vongami. Dla Starej Republiki jako wydarzenie, które zmieniło niemal wszystko, wskazuje się Reformację Ruusańską. Skąd więc wzięła się teza o tym, że to właśnie Wojny Klonów są kluczowym momentem dla całego uniwersum? Czy chodzi o liczbę utworów poświęconych tej tematyce? Nie. Po prostu siły oddziaływania tego konfliktu na odległą galaktykę, na tak wielu różnych płaszczyznach, nie da się przyrównać do żadnego innego wydarzenia. Nie rozumiesz? Przyjdź, dowiedz się. Nie wierzysz? Przyjdź, przekonaj się. Nie zgadzasz się? Przyjdź, polemizuj z prowadzącym. Tylko pod koniec prelekcji, po wysłuchaniu wszystkich argumentów. Wojny Klonów to jeszcze czasy demokracji w Republice, ale jest to demokracja ograniczona;)

Star Wars: Historia efektów specjalnych w filmie
Piotr "Yako" Wasiak
Temat nie tylko gwiezdnowojenny, bo dotyczyć będzie różnych filmów, niemniej o Star Wars będzie - i to sporo. O firmach powstałych z inicjatywy Lucasa oraz o Pixar i ILM - też.

Star Wars: Rycerz Jedi a rycerz średniowieczny
Piotr "Yako" Wasiak
Etos rycerski w odwołaniu do Star Wars - prelekcja historyczno-filozoficzna.

Star Wars: Konkurs dubbingowy
Joanna "Ari" Szulc
Zawsze sądziliście, że w Wojnach klonów wygadują same bzdury? Zbierz drużynę i sami podłóżcie głosy pod animowanych bohaterów Gwiezdnych Wojen! Zgodność ze scenariuszem zakazana.

Star Wars: J.J. Abrams - sukcesy i porażki
Joanna "Ari" Szulc
Świat huczy od plotek na temat VII epizodu Gwiezdnych Wojen. Co wiemy na pewno? I cóż sądzimy o J. J. Abramsie na podstawie poprzednich jego filmów? Zapraszam do dyskusji.

Star Wars: Manda'Yaim- prezentacja polskiej społeczności Mandalorian
Mateusz "Kueller" Dąbrowski
W Polsce mamy wielu fanów Mandalorian, ale czy możliwym jest spotkanie nie fanów, ale samych wojowników z prawdziwego zdarzenia? Tak! To właśnie M'Y! Prężnie rozwijająca organizacja, której członkowie są obecni i widoczni w całym kraju... A także poza nim! Poznaj prawdziwych Mandalorian!

Star Wars: Konkurs multimedialny o The Clone Wars
Wojciech "Cody" Cieślak
Jesteś spostrzegawczy? Uważnie oglądałeś film i serial The Clone Wars? Sprawdzimy Twoją wiedzę poprzez zdjęcia ze scen, nagrane dialogi i muzykę.

Star Wars: Ziemia 2.0
Joanna "Ari" Szulc
Kepler 22b jest mały i skalisty, Alphę Proximę okrążają dwie planety, a pracownicy NASA wołają na Keplera 16b "Tatooine". Skąd to wiemy? Wszystko, co powinniście wiedzieć o metodach poszukiwania planet poza Układem Słonecznym, a także o tym, co zostało znalezione do dzisiaj.

Star Wars: Żyj długo i niech Moc będzie z tobą
Joanna "Ari" Szulc
Star Trek i Star Wars, dwa najpopularniejsze, najbardziej rozpoznawalne uniwersa science fiction. Które miało większy wpływ na popkulturę, technologię i kino? Zapraszam na prelekcję i dyskusję, a stereotypy zostawmy za drzwiami.

Star Wars: Miecze świetlne i szermierka nimi
Łukasz "Alkern" Koperski
Redaktorzy portalu ilum.pl uchylą rąbka tajemnicy, jaka spowija tę elegancką broń na bardziej cywilizowane czasy. Wyjaśnią między innymi, co wspólnego ma Forma Piąta z walką dwoma mieczami i czy aby na pewno jedno z drugim idzie zawsze w parze.

Star Wars: Organiczna alchemia Sithów
Jerzy "Gorthuar" Śmiałek
Barbara "Artharcen" Lewińska-Śmiałek
Słów kilka o tym jak uchronić przed śmiercią tych, których się kocha, a nawet tworzyć życie. Albo o tym, jak ulepszać życie już istniejące.

Star Wars: Bronie masowej zagłady w Gwiezdnych Wojnach
Łukasz "Alkern" Koperski
Ile było Gwiazd Śmierci, jak najszybciej i najskuteczniej pozbawić życia miliony istnień i kto jest największym zbrodniarzem Galaktyki - to zaledwie kilka pytań, na które postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedź.

Star Wars: Konkurs wiedzy o Sithach
Jerzy "Gorthuar" Śmiałek
Barbara "Artharcen" Lewińska-Śmiałek
Czy odważycie się stanąć przed obliczem Mistrza Wiedzy Bractwa Sithów i spróbować zaimponować mu swoją wiedzą? Lepiej zbierzcie się w drużyny, bo tajniki Sithów niełatwo opanować.

Star Wars: Artefaktyczna alchemia Sithów
Jerzy "Gorthuar" Śmiałek
Barbara "Artharcen" Lewińska-Śmiałek
O nasączaniu Mocą przedmiotów i mechanizmów, kontrolowaniu reakcji chemicznych i transmutacji ołowiu w złoto.

Star Wars: Poza filmową Sagą- czyli kilka słów o reszcie uniwersum
Łukasz "MistrzSeller" Głusek
Chcesz dowiedzieć się czegoś na temat tego, czego nie pokazano w filmach? Zastanawiasz się, skąd wzięły się te wszystkie książki i komiksy i jak one się rozwijały przez lata?

Star Wars: Quinlan Vos (człowiek, który trzaska obrotowymi drzwiami)
Mateusz "Bane" Osiński
Czy to Mynock? Czy to Rancor? Nie! To Quinlan Vos. Oddany generał i mistrz Jedi, bezlitosny Sith i uczeń Dooku, członek klanu Vos z planety Kiffu czy może zwariowany gość z zanikiem pamięci? Na tej prelekcji poznacie odpowiedzi na te pytania i nie tylko!

Star Wars: Knights of the Old Republic - korzenie i dziedzictwo
Łukasz "MistrzSeller" Głusek
Chcesz dowiedzieć się więcej o grach z serii Knights of the Old Republic? Ciekawi cię, skąd wziął się pomysł na pokazanie świata Gwiezdnych Wojen 4000 lat przed bitwą o Yavin? Zastanawia cię, gdzie indziej pojawiały się nawiązania i różne wątki związane z tymi grami? Wszystko to właśnie na tej prelekcji.

Star Wars: Walki w kosmosie
Krzysztof "Egzar" Świderski
Michał "Adenn" Jeż
Omówienie technik walk i broni używanych na orbitach bądź w atmosferach planet i przestrzeni kosmicznej

Star Wars: Nietypowe techniki Mocy
Maciej "Candareus" Masełbas
Rzut mieczem świetlnym? Błyskawica Mocy? To dobre dla młodzików! Tu dowiesz się, jak naprawdę dobrze wykorzystać potęgę ciemnej i jasnej strony.

Star Wars: Kultura Mandalorian
Mateusz "Kueller" Dąbrowski
Najwięksi wojownicy, jakich znała Galaktyka, najlepsi z najlepszych w swym fachu: Mandalorianie. Stoją za nimi tradycja i kultura sprzed tysięcy lat. Myślisz, że wiesz o nich wszystko? Sprawdź tą prelekcję - może czymś jeszcze Cię zaskoczę...

Star Wars: Bronie świata Star Wars
Maciej "Candareus" Masełbas
Krzysztof "Egzar" Świderski
Michał "Adenn" Jeż
Przewodnik bo broniach używanych w uniwersum Star Wars

Star Wars: Mandaloriańskie machiny wojenne
Mateusz "Kueller" Dąbrowski
Przez wiele tysięcy lat swej historii Mandalorianie prowadzili setki operacji wojskowych. Korzystali w nich z ogromnej liczby pojazdów: od czołgów, poprzez myśliwce, aż do ogromnych krążowników. Były to wytwory zarówno rodzimego MandalMotors, jak i wielu innych firm. Ta prelekcja pozwoli Ci poznać je wszystkie.

Star Wars: Cuy'val Dar - trenerzy armii klonów
Mateusz "Kueller" Dąbrowski
Jango Fett wiedział co robi, zatrudniając Mandalorian jako trenerów oddziałów specjalnych Wielkiej Armii Republiki. Klony kierowane przez Cuy'val Dar stały się żołnierzami doskonałymi. Na tej prelekcji postaram się przedstawić sylwetki najsłynniejszych trenerów i metody ich szkolenia.
KOMENTARZE (37)

Fandom

Letni raport Eagle Base

2013-08-18 20:07:00 Eagle Base

Wakacje powoli chylą się ku końcowi. W związku z tym nasz rodzimy oddział Rebel Legionu postanowił podzielić się z nami kilkoma informacjami na temat togo, co się u nich ostatnio wydarzyło.

Lato upływa nam – jak zwykle – bardzo pracowicie. A czym dokładnie zajmuje się i będzie się zajmowało Eagle Base w tych upalnych miesiącach? Odpowiedzi na to pytanie znajdziecie poniżej.

Ósmy czerwca był dla nas dniem bardzo pracowitym, bowiem nasi członkowie pojawili się aż w dwóch miejscach – na Festynie Rodzinnym w Gdyni, a także na Pikniku Powiślańskiej Fundacji Społecznej w Warszawie. Jak zwykle, bawiliśmy się przednio – podobnie jak mali (i duzi!) goście obydwu imprez.


30 czerwca nasza reprezentacja ponownie zagościła w stolicy, tym razem na festynie współorganizowanym na warszawskiej Starówce przez współpracującą z nami fundację Marsz Zebry – impreza miała na celu zwiększenie świadomości zachowania bezpieczeństwa na drodze. Miny przechodniów, obdarowywanych przez m.in. Jedi Kodeksami Ruchu Drogowego… Bezcenne!


Tydzień później, 7 lipca przenieśliśmy się do Ełku, gdzie nasza nieoceniona Mon Mothma wzięła udział w festynie charytatywnym towarzyszącym zbiórce na rzecz Szymona Kalinowskiego, chłopca, który urodził się ze skomplikowaną wadą serca.


13 lipca w znanym i lubianym przez nas Wrocławiu miało natomiast miejsce bardzo dla nas radosne wydarzenie – w związek małżeński wstąpiło dwoje naszych aktywnych członków: Izabela „Taraissu” Rutkowska i Karol „Wedge” Dobosz. Młodej parze serdecznie gratulujemy i życzymy wielu lat spędzonych w szczęściu, miłości, dostatku… i oczywiście Mocy! Dodajmy, że to nie pierwszy ślub w naszych szeregach – pamiętajcie: Gwiezdne Wojny łączą!


Weekend 19-21 lipca połączone siły Eagle Base i Polish Garrisonu spędziły tradycyjnie już w Nowej Wsi Polskiej k. Opola, troopując na zlocie ciężarówek Master Truck. Impreza była – także i tym razem – nader udana, więc możemy chyba obiecać, że pojawimy się i na kolejnych jej edycjach.


W dniach 26-28 lipca w niemieckiej miejscowości Essen miało miejsce chyba najważniejsze dla europejskich fanów w bieżącym roku wydarzenie, czyli druga edycja imprezy Celebration Europe. Długo można by się rozpisywać o tym, co się działo i jakie wrażenia stamtąd wynieśliśmy, więc napiszemy tylko, że było megapozytywnie i liczymy na kolejne odsłony tego europejskiego święta fanów Star Wars.


Co dalej? Możecie być pewni, że nie spoczniemy na laurach! Już 10 sierpnia będzie nas można spotkać w Częstochowie na imprezie dla dzieci z domów dziecka pod hasłem KolorujeMy, zaś tydzień później nasza ekipa będzie się udzielała charytatywnie podczas imprezy Oddaj krew z Gwiezdnymi Wojnami w Ełku. Jak sama nazwa wskazuje, postaci z Gwiezdnych Wojen odwiedzą wówczas „krwiobus”, żeby wspomóc lokalne szpitale odrobiną rebelianckiej (i imperialnej także!) krwi, która trafi do tych najbardziej jej potrzebujących. Kolejny weekend również mamy „roboczy” – będzie nas można spotkać na jeszcze jednej imprezie charytatywnej, tym razem odbywającej się pod hasłem Solanin Dzieciom w dniach 21-25 sierpnia w parku w Nowej Soli k. Zielonej Góry.
Lato zakończymy zaś – o dziwo! – …Zakończeniem Lata – festynem, zaplanowanym na 31 sierpnia w Gdyni. Jesień powitamy natomiast – także już tradycyjnie – Winobraniem, odbywającym się 14 września w Zielonej Górze. Nie może Was tam zabraknąć!

Nie możemy także nie wspomnieć o naszych „nowych nabytkach” – i to zarówno w postaci nowych członków, jak i „świeżych” strojów, wykonanych przez naszych weteranów. Kolejnym Jedi w naszych szrankach jest Radek „Radek” Jawor. Są Jedi – Moc jest z nami!


Drugi już w naszych szeregach strój Luke’a Skywalkera z Pałacu Jabby (Powrót Jedi) zarejestrował niedawno Oskar „Luke Skywalker” (sic!) Chałupczak.


Maciej „Vissan” Witała, nasz eks-Rebel Fleet Trooper powrócił z kolei w nasze szeregi w imponującym stroju Jedi.


Natomiast posiadająca już dwa stroje Jainy Solo Marlena „Lucana” Gronowska zarejestrowała ostatnio kolejny outfit córki duetu Solo-Organa – tym razem klasyczną wersję Jedi.


Znana w kręgach fanów z tłumaczenia gwiezdnowojennych pozycji Anna „faultfett” Hikiert, posiadaczka strojów pilota X-winga i Mary Jade poszerzyła zaś pulę swoich kostiumów o przebranie księżniczki Lei jako łowcy nagród Boushha z Powrotu Jedi.


Wszystkim – zarówno tym nowym, jak i mającym na swoim koncie krótszy bądź dłuższy staż w szeregach Orzełków – posiadaczom nowych strojów gratulujemy i życzymy licznych udanych misji w tej, jak i odległej galaktyce.
Zapraszamy również wszystkich do śledzenia naszej strony na Facebooku, naszej strony internetowej, a także naszego forum. Stay tuned! Pamiętajcie: Moc jest z nami – i będzie… zawsze!
KOMENTARZE (3)

Fandom

104. Spotkanie Śląskaich Fanów Star Wars

2013-08-18 19:50:08 Gunfan

"Ave. Zapraszamy na kolejne spotkanie ekipy SŚFSW, już drugie w Rudym Goblinie. Lokal, jak się zdaje, przypasował wszystkim, więc i następnych zlotów spodziewajcie się właśnie tam.

Data: 24 sierpnia;
Miejsce: "Rudy Goblin", ul. Wita Stwosza 5, Katowice;
Start: 13:00.

Mapa dostępna w tym miejscu

Co w planach? Poza standardową dyskusją na tematy okołogeekowe w dobrym towarzystwie i piciem piwa, pociągniemy zapewne dalej temat pt. "jak rozruszać nasze spotkania?" Czyli będziemy myśleć nad atrakcjami (starwarsowe RPG, anyone?).

Serdecznie zapraszamy!"

KOMENTARZE (1)

Fandom

Polcon

2013-08-14 19:32:11Zapraszamy do udziału w 28. edycji Polconu, wielkiego święta wszystkich tych, dla których wyobraźnia jest szczególnie istotna.

Tegoroczny Polcon odbędzie się w Politechnice Warszawskiej w dniach od 29.08.2013 do 01.09.3013. To szczególne święto wyobraźni odbywa się co roku w innym mieście i co roku organizowane jest przez inną grupę fanów. W Warszawie odbywa się po raz czwarty. Organizatorem tegorocznej edycji jest Stowarzyszenie Avangarda we współpracy z Samorządem Studentów Politechniki Warszawskiej, Studenckim Kołem Astronautycznym PW i innymi naukowymi kołami wydziałowymi Politechniki, Klubem Gier Planszowych Agresor i organizatorami Festiwalu Gier Planszowych "Kocioł" oraz Narodowym Centrum Kultury.

Podczas Polconu jego uczestnicy mają okazję wybrać laureatów Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, a więc oddać głos na opowiadania i powieści fantastyczne polskich autorów wydane w ostatnim roku, wyłonione wcześniej drogą ogólnopolskich nominacji. W sobotę 31 sierpnia odbywa się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom głosowania. Nagroda im. Janusza A. Zajdla przyznawana jest od 1985 roku – to jedno z wyróżnień literackich o najdłuższej tradycji w naszym kraju. Opiekę nad Nagrodą sprawują w całości czytelnicy.

Polcon 2013 to zbiór mniejszych imprez, ulokowanych blisko siebie w różnych budynkach Kampusu Głównego Politechniki Warszawskiej. Wśród imprez tych można wyróżnić:

– Główną część programową: spotkania z pisarzami, gośćmi honorowymi i zagranicznymi, prelekcje, warsztaty. – Kocioł: cały sześciopiętrowy budynek poświęcony grom hobbystycznym, towarzyskim, planszowym i fabularnym, z obszernym blokiem rodzinnym zawierającym atrakcje dla dzieci. – Dni Nauki i Targi Popkultury: prelekcje popularnonaukowe i park naukowy dla każdego oraz przestrzeń targowa z pełnym asortymentem fantastycznych produktów – od kostek, przez książki i gry, po stroje i pościel. – Blok kultury japońskiej i elektronicznej rozrywki: cały osobny budynek poświęcony grom komputerowym, konsolom, a przede wszystkim kulturze Japonii, mandze i anime. – Gala Nagrody im. Janusza A. Zajdla: podkreślamy ją jako istotną składową całości. Gala odbędzie się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Oprócz wręczenia nagrody literackiej odbędzie się wtedy również rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w innych znaczących konkursach Polconu.

Konwent Polcon 2013 jest przedsięwzięciem, do którego każdy uczestnik dokłada cegiełkę, opłacając składkę akredytacyjną. Nie jest to opłata dla organizatorów. To opłata dla Was. Nie sprzedajemy Wam usługi. Tworzymy wspólnie z Wami niesamowite przedsięwzięcie.

Atrakcji na Polconie będzie wiele a między innymi: - Niespodziankowe RPG - Poznaj nowych ludzi, poprowadź im przygodę lub zagraj u najlepszych prowadzących w kraju, z autorami systemów RPG i laureatami najważniejszych nagród związanych z RPG włącznie. - Puchar Mistrza Mistrzów - to konkurs mającym na celu wyłonienie najlepszego Mistrza Gry RPG. - Premiery i prezentacji nowych książek, gier, produktów - Konkurs Cosplay - będzie prowadzony w dwóch niezależnych od siebie kategoriach: „Najlepszy strój” i „Najlepsza prezentacja”. - Wielu gości: pisarzy, profesorów, komiksiarzy, redaktorów, autorów i wielu innych ciekawych osobowości!

Zachęcamy do zapoznania się z stroną i zapraszamy na Polcon 2013!
KOMENTARZE (6)

Fandom

Celebration – Anaheim i Europe II

2013-08-07 17:00:33

Zaczynamy od małego podsumowania Celebration Europe II. Lucasfilm oficjalnie podał, że w tym roku było tam ponad 20000 uczestników. Liczba robi wrażenie, dopóki nie przyrówna się jej jednak z poprzednimi.

  • Celebration I – 12 tysięcy
  • Celebration II – 27 tysięcy
  • Celebration III – 29 tysięcy
  • Celebration IV – 35 tysięcy
  • Celebration Europe – 27 tysięcy
  • Celebration Japan – 17 tysięcy
  • Celebration V – 30 tysięcy
  • Celebration VI – 35 tysięcy


Goście przyjechali sponad 40 różnych krajów, konwent oczywiście uznano za udany, choć tym razem zabrakło standardowego podsumowania wszystkich poprzednich – najlepszy z dotychczasowych.Tyle na temat przeszłości, teraz przyszłość. Celebration VII wcale nie będzie nazywać się Celebration VII, tylko Celebration Anaheim (względnie Celebration 2015). Wygląda na to, że organizatorzy konwentu porzucą numerację. Okazuje się także, że była dość duża rywalizacja między Anaheim i Orlando, gdzie początkowo chciano zorganizować konwent w 2014. Niektórzy obserwatorzy wskazują, że Anaheim i Orlando zostaną na długo gospodarzami tych konwentów (na zmianę), ze względu na bliskość parków Disneya. Jeśli faktycznie przyjęto by takie założenie, to być może w Europie następne Celebration zorganizowanoby we Francji, w końcu tam też mają Disneyland.

Jednak najciekawsze jest to, że dziś ruszyła przedsprzedaż biletów na Celebration Anaheim, które odbędzie się w kwietniu 2015.

Ceny biletów kształtują się następująco:

4-dniowy dla osoby dorosłej – 140 USD
4-dniowy dla dziecka – 60 USD
1-dniowy na czwartek dla osoby dorosłej – 60 USD
1-dniowy na czwartek dla dziecka – 35 USD
1-dniowy na piątek dla osoby dorosłej – 60 USD
1-dniowy na piątek dla dziecka – 35 USD
1-dniowy na sobotę dla osoby dorosłej – 75 USD
1-dniowy na sobotę dla dziecka – 35 USD
1-dniowy na niedzielę dla osoby dorosłej – 60 USD
1-dniowy na niedzielę dla dziecka – 35 USD

Bilety VIP są sprzedawane w dwóch wersjach. Jedi Master VIP kosztuje 900 USD, a Jedi Knight VIP – 450 USD. Bilety można kupować tutaj.

Update Bilety VIP zostały wyprzedane w ciągu 2 minut!
KOMENTARZE (4)

Fandom

StarForce 2013 w grudniu

2013-08-05 11:35:13 starforce.euW maju pojawiła się informacja, że tegoroczna edycja StarForce odbędzie się ponownie w pierwszy weekend września. Teraz okazuje się, że ta sytuacja uległa zmianie, za to w ramach polskiego zjazdu fanów Gwiezdnych Wojen pobawimy się aż w dwóch miastach województwa kujawsko-pomorskiego. Nowym terminem imprezy jest weekend w grudniu 2013.

Jak piszą organizatorzy na oficjalnej stronie StarForce: "Piąta edycja StarForce odbędzie się już w jeden z grudniowych weekendów. W piątek zapraszamy do Bydgoszczy, natomiast w sobotę na pewno zawitamy do Torunia. Gdzie jeszcze będziemy? Więcej informacji wkrótce."

Ponadto organizatorzy zachęcają do przesyłania swoich opinii i pomysłów na temat imprezy na oficjalnej stronie w dziale kontaktu.
KOMENTARZE (26)

Fandom

Fotorelacja ze Star Wars Celebration Europe II

2013-08-01 23:54:10

W niedzielę zakończyła się największa tegoroczna impreza poświęcona Gwiezdnym Wojnom. Star Wars Celebration Europe II, które odbyło się w Essen, dało możliwość spotkania nie tylko wielu aktorów (głównie z oryginalnej trylogii) jak również innych osób związanych z naszym ulubionym uniwersum, jak nowa prezes Lucasfilmu czy reżyser Wojen Klonów. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć ekipy Bastionowej, która jak zawsze pragnie zrelacjonować ją najlepiej jak się da. W oczekiwaniu na pełną, pisemną, relację przygotowaliśmy dla Was pewną niespodziankę, mianowicie galerię ze zdjęciami z konwentu. Zachęcamy do zobaczenia samemu, jak konwent wyglądał.

Fotorelacja ze Star Wars Celebration Europe II


Pisemnej relacji z konwentu możecie się spodziewać za miesiąc.
KOMENTARZE (19)
Loading..