TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

103. Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

2014-12-16 23:17:20 ..w tę sobotę.

Łódzki Fanklub Star Wars zaprasza na 103. spotkanie miłośników Gwiezdnych wojen, tym razem Wigilijne! Wszystko rozpocznie się w najbliższą sobotę 20 grudnia o godzinie 16.00 w znanym Wam dobrze Łódzkim Domu Kultury w sali 408. Cały program utrzymany będzie w klimacie świątecznym a w ramach atrakcji przewidujemy:

  • Wymianę prezentów! (Szczegóły na naszym forum)
  • Filmowo-serialowy konkurs popkulturowy by Vykk
  • Gra w grę by Nelani
  • Prelekcja-niespodzianka by Roan


Optymalną trasę dojazdu do Łódzkiego Domu Kultury najlepiej sprawdzić na stronie jakdojade.pl.

Do zobaczenia i niech Moc będzie z Wami!
KOMENTARZE (1)

Fandom

133. spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

2014-12-13 15:27:16Zapraszamy na ostatnią w tym roku, wyjątkową, bo świąteczną Imperiadę! Spotykamy się w sobotę 20.12.2014 o 12:00 w Wyszynku przy ulicy Garbary 5 (róg ul. Odrzańskiej i Mostów Pomorskich). Czeka Nas Moc atrakcji, a Sithołaj będzie miał prezenty dla zwycięzców zeszłomiesięcznego konkursu. Niektórzy mowią, że to w zupełności wystarczy, jednak pokusimy sie o wiecej.

Co w programie:

-mnóstwo filmików, lepszych niż droid-kulka

-relacja z Comics Wars

-krótkie podsumowanie roku

-plany na następny rok

-wspólne oglądanie Krzyżaków w wersji J.J. Abramsa

Do zobaczenia!
KOMENTARZE (0)

Fandom

127. spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

2014-12-10 22:17:22 BFSW

Krajobraz za oknem coraz bardziej zaczyna przypominać Hoth, a to znak, że nadszedł czas na oficjalne ogłoszenie świąteczno-noworoczno-wyborczego spotkania Bydgoskiego Fanklubu Star Wars o numerze 127, które odbędzie się 13. grudnia. Zaczynamy godzinę szybciej niż zwykle, bo o 15:00 – trzeba wybrać nowego Wielkiego Kanclerza Fanklubu i jego świtę (kandydaci przedstawieni na forum) oraz wspólnie poświętować przy wyimaginowanym kominku i całkowicie realnym posiłku. O ile oczywiście nikt nagle nie zapomni o przyniesieniu czegoś pysznego.

Miejsce spotkania to MDK nr 4 znajdujący się przy ulicy Dworcowej 82.

Zapraszamy serdecznie!
KOMENTARZE (0)

Fandom

XXXV Podkarpackie Spotkania z Komiksem - Update

2014-12-03 21:25:04 Rzeszowska Akademia Mocy

W najbliższy weekend (6 - 7 grudnia) w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się XXV edycja Podkarpackich Spotkań z Komiksem. Na imprezę, organizowaną przez Rzeszowską Akademię Komiksu, już tradycyjnie złożą się trzy bloki tematyczne poświęcone: komiksom, Gwiezdnym Wojnom oraz mandze i anime. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Wojewódzkiego Domu Kultury przy ul. Okrzei 7, do sali audiowizualnej na II piętrze.

UPDATE (promil - 05/12/2004 21:50)
Nastąpiła drobna zmiana programu. Poniżej można znaleźć zaktualizowaną wersję.
Program imprezy:

Sobota, 6.12.2014:

9.30 – 10.20 – film na dobry początek;
10.20 – 10.30 - otwarcie imprezy;
10.30 – 11.15 – superbohater z Krakowa – spotkanie z Rafałem Szłapą, twórcą serii komiksowej „Bler”;
11.15 – 12.00 – lubelskie projekty komiksowe – spotkanie z twórcami komiksów: Katarzyną Babis, Danielem Grzeszkiewiczem i Dominikiem Szcześniakiem;
12.00 – 14.00 – Blok prezentacji przygotowanych przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Klan Tygrysa, w tym:
- Rzecz o strojach… czyli co może wdziać na siebie dama i dżentelmen w Japonii. Prezentacja japońskich kobiecych i męskich strojów formalnych i codziennych oraz pokaz ich poprawnego zakładania; prowadzą Klaudia i Justyna;
- Pokaz technik szermierczych szkoły Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu, wywodzącej się z XV wieku - prowadzą Michał Mroczka i Mateusz Stafiej.
14.00 – 14.45 – spotkanie z Krzysztofem Gawronkiewiczem, twórcą komiksów „Achtung Zalig”, Mikropolis”, „Niezwykłe dochodzenia Ottona i Watsona” oraz „Powstanie”.
15.00 – 16.30 – konkurs wiedzy o komiksie;
16.30 - 17.30 – Wpływ „Gwiezdnych Wojen” na mały i duży ekran - prelekcja ukazująca, trwający nieprzerwanie od 1977 roku, wpływ Gwiezdnych Wojen na świat filmów i seriali.
17.30 – 18.30 – filmy ze świata Star Wars;
18.30 - 19.30 – konkurs wiedzy o Star Wars z nagrodami;

19.30 – zakończenie pierwszego dnia imprezy.

Niedziela, 7.12.2014:

10:00 – 11:20 Projekcja animacji z cyklu „Young Animator Training Project: Harmonie, Ookii Ichinensei to Chiisana Ninensei” oraz „Kuro no Sumika – Chronus”;
11.30 – 13.30 – konkurs „kalambury”;
13.30 – 15.30 projekcja serii animowanej „Barakamon” (odcinki 1-5);
15.30 – Zakończenie imprezy.

Organizatorzy: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Rzeszowska Akademia Komiksu.

Sponsorzy nagród w konkursach: WDK w Rzeszowie i wydawnictwa: Amber, Egmont Polska, Timof i Cisi Wspólnicy, Taurus Media. Wydawnictwo Komiksowe oraz Lego Polska Sp. z o.o.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!


Temat na forum.
KOMENTARZE (3)

Fandom

Star Wars na Comics Wars Poznań

2014-12-01 18:33:29 Comics Wars


Już w najbliższą sobotę , czyli 6 grudnia 2014 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu przy ul. Ratajczaka 38/40, odbędą się Komiksowe Wojny. Dziś mamy przyjemność przedstawić program Star Wars tej imprezy:

Muzeum „Star Wars ” w Bibliotece Uniwersyteckiej – wystawa (II piętro)

Świat oczami Mandalorian. Co widać w T-wizjerze? – wystawa (strefa „Star Wars”)


Sala wykładowa: strefa „Star Wars”, III piętro


11:00 Duel of the Fates. Pojedynki Mistrzów Mocy – Patryk „Roan” Mikołajczyk

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce losy wszechświata zależały od wyniku zmagań Jedi i Sithów. Przedstawiciele zarówno jasnej, jak i ciemnej strony Mocy budzili podziw tłumów i przekonywali obywateli galaktyki, że to oni są w stanie zagwarantować wszystkim porządek i stabilizację. Niektórym ciężko było jednoznacznie opowiedzieć się po którejś ze stron. Kto jest silniejszy? Który zakon Mocy poprzeć? Jeśli masz ten sam dylemat albo – po prostu – chcesz się utwierdzić w swoim wyborze, przyjdź i zobacz, co najwybitniejsi Jedi i Sithowie mają w swoim arsenale sztuczek Mocy i kto zasługuje na miano najpotężniejszego użytkownika Mocy w galaktyce.

12:00 „Star Wars”: komiks vs. film – Krystian „Smok” Śmietański

Zapraszam na prelekcję porównującą filmowy i komiksowy wizerunek postaci znanych z gwiezdnej sagi. Dowiecie się, dlaczego Darth Vader stał się chłopcem do bicia, Grievous przestał śmieszyć, a Boba Fett nie powinien się odzywać.

13:00 Filmowo-komiksowy konkurs starwarsowy – Patryk „Roan” Mikołajczyk, Dagmara „Nelani” Wasilewska

Wydaje Ci się, że dobrze znasz „Gwiezdne Wojny”? Twoje półki uginają się od komiksów i kolejnych reedycji sagi, Twoi znajomi unikają Cię, a prelegenci nie chcą wpuszczać do sali, bo ciągle ich poprawiasz... To jest miejsce dla Ciebie! Przyjdź, a udowodnimy Ci, że w „Gwiezdnych Wojnach” są rzeczy, o których nie śniło się nawet największym fanom.

14:00 Komiksy „Star Wars” wracają do Domu Pomysłów – Piotr „Master of the Force” Rutkowski

Po 23 latach komiksy „Star Wars” po raz drugi w historii zmieniają wydawcę. W trakcie prelekcji postaram się przedstawić, jak, kiedy i dlaczego licencja powróciła do swojego pierwszego właściciela i czego możemy się po tej zmianie spodziewać.

15:00 Równowaga Mocy w „Star Wars”: jak ją rozumieć? – Michał Wolski

Wraz z nową trylogią „Star Wars” George Lucas wprowadził enigmatyczne pojęcie równowagi Mocy oraz przepowiednię, zgodnie z którą do tej równowagi trzeba powrócić. Nigdzie jednak – ani w filmach, ani w komiksach, ani w książkach – nie spotkaliśmy się z jednoznacznym wyjaśnieniem, czym jest w istocie owa równowaga Mocy. Prelekcja ma na celu przegląd ogółu tekstów gwiezdnowojennych pod kątem koncepcji Mocy i ustalenie, w jaki sposób, według twórców SW, miałaby wyglądać równowaga Mocy.

16:00 Jedna, słuszna, mityczna trylogia „Gwiezdnych Wojen” – Łukasz Trykowski (Lord Sidious)

Trylogia „Gwiezdnych Wojen” w kontekście mitu campbelliańskiego, czyli o tym, co, skąd i jak ściągał George Lucas dokładnie dwa razy...

17:00 Dziwy z kosmosu 2.5. Istoty demoniczne i transwymiarowe w uniwersum „Gwiezdnych Wojen", będące połączeniem starych wątków i nowych – Michał „Mihoo” Kosakowski

„Gwiezdne Wojny” to nie tylko Jedi i Sithowie. Odwieczne zmagania użytkowników jasnej i ciemnej strony Mocy to ledwie jedna z kart galaktycznej historii. Uniwersum „Gwiezdnych Wojen” zapełniają złowrogie i potężne istoty o demonicznej naturze, przybysze z innych wymiarów i pradawne cywilizacje, które powinny pozostać zapomniane. Przyjrzymy się im podczas wykładu.

18:00 Ciemna i jasna strona Mocy, i cała prawda o mieczach świetlnych – Joanna „Zannah” Kołcun, Bartosz „Barrahh” Rutkowski

Część I: Ciemna i jasna strona Mocy: którą wybierzesz?

Zgłębianie tajników Mocy... Próba odpowiedzi na pytanie, skąd wywodzi się podział i jakie są różnice w użytkowaniu Mocy przez Sithów i Jedi oraz w jaki sposób zbudowali oni swoje kodeksy i czym się one różnią? Która strona Mocy jej silniejsza?

Część II: Cała prawda o mieczach świetlnych Dlaczego mają różne kolory i co one oznaczają? Jak są zbudowane i jak działają? Dlaczego miecz świetlny jest przedłużeniem ręki posiadacza? Jak wykorzystywać go podczas walki oraz jakie są formy walki z użyciem miecza świetlnego?


Mała sala wykładowa, parter

16:00 Tajemnice szafy królowej Amidalii – Aldona Talarczyk

Podróż do niezwykłego świata kostiumów Trishy Biggar, która projektowała kostiumy do „Star Wars”. Podczas wykładu będzie można poznać od podszewki sztukę tworzenia tych wyjątkowych kreacji i zobaczyć je na przykładzie kilku przepięknie zrekonstruowanych kostiumów. Zajęcia poprowadzi Aldona Talarczyk - pasjonatka krawiectwa, od dzieciństwa tworząca najbardziej wymyślne kreacje, która wzdycha do kostiumów Padme i zajmuje się ich reprodukcją; aktywny członek grupy kostiumowej Eagle Base.

17:00 „Manda’Yaim” – Polska Społeczność Mandalorian

Czym jest „Manda’Yaim”? Czym różnimy się od innych organizacji fanowskich, a co nas do nich upodabnia? Dlaczego nazywamy się społecznością? Rzecz o tym, jak funkcjonuje nasza organizacja, dlaczego warto nas lepiej poznać i jak można do nas dołączyć.

18:00 Disney „Star Wars”. Dlaczego to będzie dobre? – Szymon „Bolek” Bolewicki

W październiku 2012 r. świat zmienił się na zawsze. Disney kupił Lucasfilm, po to by stworzć zupełnie nową trylogię. Od tego czasu straciliśmy Expanded Universe, ale zyskaliśmy pierwsze książki z nowego kanonu. Teraz czekamy na zwiastun epizodu „Star Wars”: „The Force Awakens” i zapowiedzi kolejnych filmów. Czy połączenie „Star Wars” i Disneya będzie dobre? Zapraszam do dyskusji.


Więcej szczegółów ujrzeć można na oficjalnej stronie Comics Wars, zaś na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku można podejrzeć program bloku Star Wars.

Temat na forum
KOMENTARZE (2)
Loading..