TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

119. spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

2014-02-26 22:09:01 BFSW

Już w tę sobotę – 1. marca – odbędzie się 119. spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars. Zaczynamy o godzinie 16:00, salkę mamy jednak już od godziny 15. Spotykamy się w bydgoskim MDK-u nr 4 przy ul. Dworcowej 82.

W programie m.in.
  • prelekcja o Jawach
  • wiedzówka o świecie przemytniczym w Gwiezdnych Wojnach (poważnie, tym razem chyba będzie!)
  • dalsze planowanie okrągłej rocznicy
  • minisy, karcianka itp. itd.

Zapraszamy!
KOMENTARZE (0)

Fandom

Pyrkonowy program

2014-02-26 20:52:16 Pyrkon

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2014 odbędzie się już wkrótce. Organizatorzy przedstawiają to, na co z niecierpliwością czekają wszyscy uczestnicy wydarzenia. Program Pyrkonu, bo o nim mowa, ma ponad 1700 godzin! Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielu atrakcjach, między innymi: prelekcjach, konkursach, turniejach gier komputerowych i planszowych, pokazach walk, warsztatach pisarskich i tanecznych oraz wielu, wielu innych.


Program


Tegoroczny program został podzielony na 18 bloków i odbywa się w 7 halach. Ponad 1000 punktów programu z pewnością sprawi, że nawet ci, którzy z fantastyką nie mają wiele wspólnego, znajdą coś dla siebie. Poniżej kilka przykładów.

Blok Literacki – miejsce dla wszystkich fanów książek i wszystkiego, co z nimi związane. Panele, wywiady z gośćmi Festiwalu, spotkania autorskie, prelekcje, konkursy – to wszystko znajdzie się w tym bloku. Uczestnicy będą mogli, na przykład, spróbować swoich sił w profesjonalnych warsztatach pisarskich pod okiem redaktorów „Nowej Fantastyki”, nauczyć się pisać recenzje wraz z recenzentami polskiej edycji „Fantasy & Science Fiction” oraz wziąć udział w spotkaniu z wydawnictwami takimi, jak REBIS czy Powergraph. Ponad 40 gości bloku literackiego, wśród nich Tad Williams, Charles Stross, Olga Gromyko, Andrzej Pilipiuk, Jarosław Grzędowicz, Maja Lidia Kossakowska, sprawi, że będzie on miejscem, do którego trzeba obowiązkowo zajrzeć.

Blok Festiwalowy – koncert Percival Schuttenbach, walki wikingów, nauka szermierki oraz kendo, aikido, capoeira, warsztaty tańca irlandzkiego, czy pokaz mody postapokaliptycznej to tylko niektóre atrakcje oferowane przez ten blok. Każdy, kto nie stroni od odrobiny wysiłku albo dobrej muzyki znajdzie tu coś dla siebie.

Blok Gier Elektronicznych – to właśnie tutaj wszyscy chętni będą mogli zatopić się w wirtualny świat gier elektronicznych. Wśród atrakcji tego bloku będzie można znaleźć turnieje w Starcraft II, DotA 2, League of Legends, czy HearthStone. Oprócz tego uczestnicy będą mogli posłuchać wielu ciekawych prelekcji. Dziekan wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej WSNHiD, dr. inż. Robert Tomczak, opowie o zanikającej granicy między światem wirtualnym i rzeczywistym, natomiast MaxFloPlay wraz z Łukaszem Chmielewskim przedstawią dzień z życia profesjonalnego gracza MMORPG.

Blok dla początkujących – każdy kto chciałby zagłębić się w świat fantasy i Sci-Fi, ale nie wie, od czego zacząć będzie mógł wysłuchać wskazówek od doświadczonych fantastów. Jak powinna wyglądać pierwsza sesja RPG? Jak zorganizować LARPa? Dlaczego warto mówić po klingońsku? Tego wszystkiego dowiecie się w ramach bloku dla początkujących.

Cały program można znaleźć na oficjalnej stronie konwentu -> www.pyrkon.pl

Wideokonferencja z Tonym Swattonem


Kolejną atrakcją Pyrkonu będzie niewątpliwie wideokonferencja z Tonym Swattonem – kowalem, jubilerem, który tworzy rekwizyty filmowe takie jak miecze i zbroje. Ma na swoim koncie współpracę przy takich filmach jak Piraci z Karaibów, Igrzyska Śmierci, Van Helsing, czy The Matrix. Prowadzi również popularny program Man at Arms, gdzie można zobaczyć, jak wykuwa swoje dzieła.

Korowód


W sobotę 1 marca 2014 zapraszamy w niezwykłą podróż. Właśnie tego dnia o godzinie 14.00 z ulicy Półwiejskiej ruszy Fantastyczny Korowód na Festiwal Fantastyki Pyrkon! Przejdzie ulicą Podgórną, Wrocławską, przez Rynek i zakończy swoją trasę na Różanym Targu.

Przez ostatnie 2 lata za sprawą Pyrkonu Poznaniem rządziły Zombie. W tym roku do miasta przybywają wszystkie fantastyczne postaci! Na korowód złożą się dwie grupy. Pierwsza będzie symbolizować siłę i magię wyobraźni. Uczestnicy tej grupy, będą od początku przebrani. Smoki, rycerze, żołnierze, wróżki - ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Ich droga zakończy się w magicznym portalu.
Druga grupa to panowie i panie z garniturach, garsonkach i ciemnych okularach. Wyglądem przypominać mają agentów Matrixa. Próbują oni dogonić korowód i nie pozwolić mu na dojście do portalu.Czas: 21 - 23 marca 2014 r.
Miejsce: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Liceum Ogólnokształcące nr. 2
Bilety: cały festiwal - 50 zł, piątek - 20 zł, sobota - 30 zł, niedziela - 15 zł
Noclegi: bezpłatne w ramach akredytacji (więcej informacji na stronie konwentu)
Oficjalna strona: www.pyrkon.pl
Topic na forum Bastionu: PYRKON 2014


KOMENTARZE (1)

Fandom

61. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

2014-02-20 08:37:27 SKFSW

Kolejne spotkanie dla fanów Star Wars w Krakowie odbędzie się w najbliższą sobotę (22.02.2014 r.). Start o godz. 14.00, przy Fontannie na Placu Mariackim (powrót do korzeni), a następnie fani udadzą się do lokalu "Na Kotłowem" przy ul. Westerplatte 18 (1. piętro).

"Program:
- Z mapy - co i gdzie w Galaktyce? - smajlush
- DisneySW - Przyszłość ciągle w ruchu jest
- Bohaterowie Holonetu - Kto i kiedy w Galaktyce? - Payback
- Starwarsowe kalambury - szalone pomysły Nomi
- Na tym nie poprzestaniemy, a reszta wyjdzie w trakcie spotkania!

Przybywajcie! "

Temat na Forum
Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars na Bastionie

Krakowscy fani na Facebooku
KOMENTARZE (0)

Fandom

90. Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

2014-02-19 22:18:03 Łódzki Fanklub SW

Już w najbliższą sobotę 22.02.2014 odbędzie się 90. spotkanie ŁFSW. Możecie liczyć z całą pewnością na niepowtarzalną zabawę z fanami Gwiezdnych wojen. Zapraszamy wszystkich serdecznie do Łódzkiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18, od godziny 15:00 w sali 408.

Wśród licznych atrakcji znajdziecie między innymi:
  • Inwazja - testów końca nie widać;
  • Oneshot RPG by CodiX;
  • Pieszo przez galaktykę
  • oraz prezentacja SW LCG :)

A także: X-wing, nasze ulubione kalambury oraz co tam jeszcze się znajdzie w naszej magicznej skrzynce ;)

Możecie dojechać na spotkanie tramwajami nr. 1, 4, 5, 6, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 57, 70. Szczegółową trasę można sprawdzić w serwisie jakdojade.pl.

Zapraszamy też do polubienia naszej strony Facebooku.
KOMENTARZE (0)

Fandom

Kolejne atrakcje na Pyrkonie

2014-02-19 12:26:39 Pyrkon

Pyrkon coraz bliżej, atrakcji coraz więcej. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w szerokiej gamie turniejów, nauczyć się pisać scenariusze filmowe oraz obejrzeć opancerzony samochód rozpoznawczy BRDM-2 promujący mangę „Girls und Panzer”.

Turnieje na Pyrkonie


Adrenalina, umiejętności i gra zespołowa. Na Festiwalu Fantastyki Pyrkon uczestnicy będą mieli okazję do wzięcia udziału w turniejach Dota 2 i Starcraft 2. Organizatorzy zdecydowali się również na zorganizowanie turnieju w, szalenie popularną, grę HeartStone. Ze względu na wkroczenie tej ostatniej w fazę open beta w turnieju będzie mógł wziąć udział każdy posiadający konto battle.net. Na Pyrkonie będzie można również spróbować swoich sił w turniejach gier karcianych i planszowych. Wydawca gier Galakta zapowiedział pierwszy oficjalny turniej w karciankę „Władca Pierścieni Gra Karciana”. Do wygrania będzie m. in. gra planszowa „Wojna o pierścień”, bony do sklepu internetowego Galakty czy Pyrfunty. Kolejnym turniejem będą, organizowane przez Rebel.pl, eliminacje do mistrzostw Polski w „7 cudów świata” natomiast jeżeli jesteście fanami Munchkina to na pewno ucieszy Was fakt, że na Pyrkonie odbędą się Mistrzostwa Polski w tę karciankę. Oprócz wyżej wymienionych będzie można wziąć udział w turniejach takich gier jak: Jungle Speed Safari, Dobble czy Abalone Classic.

Blok filmowy Pyrkonu rozkręca się na dobre.


Jeżeli myśleliście kiedyś o pisaniu scenariuszy filmowych to blok filmowy jest idealnym miejscem żeby zacząć. Firma Bahama Films zajmująca się pisaniem scenariuszy oraz produkcją filmową będzie prowadzić warsztaty gdzie dowiecie się jak stworzyć scenariusz i nakręcić swój pierwszy film.

Wszyscy fani fantastyki i science fiction będą mieli możliwość obejrzenia premiery serialu „Real life raid” - wieloodcinkowej produkcji mającej na celu połączenie elementów świata rzeczywistego, fantasy, sci-fi oraz gier video. Jest ona tworzona przez ponad sto osób z całego kraju i bazuje na znanych uniwersach i grach takich jak: World of Warcraft, Deus Ex czy League of Legends.

Girls und Panzer


Fanów broni pancernej czeka na Pyrkonie nie lada gratka. Wydawnictwo „Studio JG”, twórca popularnego magazynu „Otaku” ogłosiło, że na Pyrkonie odbędzie się premiera pierwszego tomu mangi „Girls und Panzer”. W ramach promocji serii na teren festiwalu zostanie dostarczona 57 mm armata przeciwpancerna oraz opancerzony samochód rozpoznawczy BRDM-2 w wariancie z wyrzutnią rakiet.


Czas: 21 - 23 marca 2014 r.
Miejsce: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Liceum Ogólnokształcące nr. 2
Bilety: cały festiwal - 50 zł, piątek - 20 zł, sobota - 30 zł, niedziela - 15 zł
Noclegi: bezpłatne w ramach akredytacji (więcej informacji na stronie konwentu)
Oficjalna strona: www.pyrkon.pl
Topic na forum Bastionu: PYRKON 2014


KOMENTARZE (2)

Fandom

Pyrkon 2014

2014-02-11 19:11:03 Pyrkon

Jak co roku, tak i w tym nie zabraknie kolejnej edycji Pyrkonu. I jak co roku, tak i w tym Bastion Polskich Fanów Star Wars będzie obecny na imprezie.

Pyrkon 2014 odbędzie się w dniach 21 - 23 Marca 2014 r. w tradycyjnym już miejscu Międzynarodowych Targów Poznańskich, tym razem zajmując aż siedem budynków, z czego dwa posłużą jako miejsca do spania.

Nowościami są blok kostiumowy, oraz oddzielny pawilon przeznaczony dla fanów rozrywki elektronicznej. Szefem bloku filmowego będzie Jakub Ćwiek.

Klub Dorosłych Fanów LEGO LUGPol.pl oraz Stowarzyszenie Zbudujmy.to po raz czwarty zorganizują na Pyrkonie wystawę konstrukcji w całości powstałych z klocków LEGO. Zbudowane zostaną z nich zamki, makiety, pojazdy, maszyny i roboty. Dodatkowo, Klub Fantastyki „Druga Era” wraz z firmą Q-Workshop przygotował prezent dla pierwszych 15 tysięcy uczestników. Każdy z nich dostanie, wydaną specjalnie z okazji Pyrkonu, kostkę do gry.

Na Pyrkonie 2014 nie zabraknie Games Roomu. Będzie się on znajdować w pawilonie 7A i zajmować powierzchnię około 2000m2. Gracze będą mogli zagrać w gry bitewne, karciane, planszowe i nie tylko. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników tegoroczny Games Room będzie otwarty przez cały okres trwania Festiwalu, 24 godziny na dobę.
Sponsorem Games Roomu w tym roku będzie dobrze wszystkim znany REBEL.pl, który udostępni szeroką gamę gier planszowych. Będą Oni również posiadać swoje stoisko, gdzie uczestnicy będą mogli nabyć ich najnowsze produkty oraz wziąć udział w loterii. Każda osoba, która zakupi grę będzie miała szansę na wygranie kolejnej.

Już po raz kolejny organizatorzy wydarzenia mają zaszczyt ogłosić akcję poboru krwi na Pyrkonie. Dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz Drużyną Szpiku uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję honorowo oddać krew i dowiedzieć się więcej o możliwości zostania Dawcą Szpiku. Wszyscy chętni proszeni są o pojawienie się w sobotę festiwalową między 9:00-14:00 przed pawilonem 8A, gdzie stacjonować będzie krwiobus RCKiK.

Najważniejsze informacje:
Czas: 21 - 23 marca 2014 r.
Miejsce: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Liceum Ogólnokształcące nr. 2
Bilety: cały festiwal - 50 zł, piątek - 20 zł, sobota - 30 zł, niedziela - 15 zł
Noclegi: bezpłatne w ramach akredytacji (więcej informacji na stronie konwentu)
Oficjalna strona: www.pyrkon.pl
Topic na forum Bastionu: PYRKON 2014


KOMENTARZE (6)

Fandom

LXXXI Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

2014-02-10 20:47:20 Rzeszowska Akademia Mocy

W najbliższą sobotę (15.02.2014 r.) odbędzie się kolejne rzeszowskie spotkanie fanów Star Wars. Zapraszamy na godzinę 16.00 do Wojewódzkiego Domu Kultury przy ul. Okrzei 7, na II piętro, do sali audiowizualnej. Będziemy szukać podobieństw pomiędzy Gwiezdnymi Wojnami i Śródziemiem.

Serdecznie zapraszamy!


KOMENTARZE (7)

Fandom

89. Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

2014-02-05 20:19:22 Łódzki Fanklub SW

Już w najbliższą sobotę 8.02.2014 odbędzie się 89. spotkanie ŁFSW. Możecie liczyć z całą pewnością na niepowtarzalną zabawę z fanami Gwiezdnych wojen. Zapraszamy wszystkich serdecznie do Łódzkiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18, od godziny 15:00 w sali 408.

Wśród licznych atrakcji znajdziecie między innymi:
  • Inwazja - ratujemy galaktykę przed Yuuzhan Vongami!
  • Tak jest, Mroczny Lordzie! - czyimi losami podążysz? Ozzela czy Pietta?

A także: X-wing, gra karciana Star Wars LCG, nasze ulubione kalambury i mnóstwo innych akcentów...

Możecie dojechać na spotkanie tramwajami nr. 1, 4, 5, 6, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 57, 70. Szczegółową trasę można sprawdzić w serwisie jakdojade.pl.

Zapraszamy też do polubienia naszej strony Facebooku.
KOMENTARZE (0)

Fandom

LXIII Spotkanie TISW

2014-02-04 23:50:17 TISW

Jako, że mamy ferie zimowe (choć studenci tego pewnie powiedzieć nie mogą : D), to najbliższe spotkanie TISW będzie spotkaniem o charakterze zimowo-rekreacyjnym. Wyjątkowo, zamiast w trzecią sobotę miesiąca, to spotykamy się w drugą sobotę miesiąca 8 lutego 2014 roku, o godz. 13:00 w Klubie Kameleon, znajdującym się na ul. Tuwima 9, czyli w naszej stałej siedzibie.
Tam na uczestników będzie czekać moc atrakcji - warsztaty kultowej, choć nieco zapomnianej gry Star Wars Miniatures, minikonkursy wiedzowe z nagrodami czy lubiana fanklubowa gra w Skradzione Rośliny alias "Stolen Plans". Oczywiście - nie zapomnimy też o planach i akcjach bieżących fanklubu.

Zapraszamy i polecamy!


KOMENTARZE (0)

Fandom

85 Spotkanie WFSW

2014-02-04 23:49:07 Lekt

Mamy przyjemność ogłosić, że po niemal 3 latach ciszy (przerywanej np. BetonConem) w Poznaniu powstają plany by znów ożywić fandom Star Wars. Zapraszamy na 85 Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars, które rozpocznie się zbiórką pod księgarnią Arsenał na Starym Rynku o godzinie 13:00 w najbliższą sobotę.
Wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować do Lekta na maila lekt@wp.pl, bądź w stosownym temacie na forum -> SWFSW - REAKTYWACJA"
KOMENTARZE (4)

Fandom

Dziesięciolecie wrocławskiego fanklubu Gwiezdnych Wojen

2014-02-01 20:09:48 Wrocławski Fanklub SWSzanowne Dżentelistoty!

Wszem i wobec zapowiadamy nadejście niezwykłej i jedynej tego rodzaju rocznicy, jakiej ta część galaktyki jeszcze nie widziała! Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen, siedlisko dziwnych, wesołych i niekiedy szalonych fanów zaprasza na swój okrągły jubileusz. W dniu 15 lutego 2014 będziemy świętować 10. rocznicę istnienia! Z tej okazji zapraszamy wszystkich, ale to naprawdę wszystkich, na niezwykłą zabawę do naszego stałego miejsca spotkań - knajpy "Globetrotter" we Wrocławiu, na ulicy Garbary 5 (róg ulicy Odrzańskiej i Mostów Pomorskich). Czeka Was moc zabawy do białego rana, a także niezwykła okazja, by wziąć udział w epickim wydarzeniu, od którego zatrzęsą się gwiazdy!

Serdecznie zapraszamy bo Moc jest z nami!

Świętowanie 10-lecia istnienia Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen zaczniemy 15 lutego o godzinie 20:00 w restauracji Globetrotter. Obowiązują stroje dowolne, najlepiej imprezowe, niekoniecznie kostiumowe. Ugoszczeni zostaniecie szwedzkim stołem z przekąskami, do północy dla głodomorów będzie możliwość zamówienia pizzy (pizza we własnym zakresie).

Lokal jest całkowicie dla nas zarezerwowany, bawimy się do ostatniego klienta, będzie miejsce na hulanki, dzikie tańce i swawole, palenie, nerdzenie, a także posilenie się i napojenie dzięki dużemu wyborowi trunków w knajpowym barze, z którym możecie zapoznać się tutaj.


KOMENTARZE (7)
Loading..