TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Dzień Gwiezdnych wojen z ŁFSW

2014-04-30 23:52:45 Łódzki Fanklub SW

4 maja to wyjątkowy dzień dla każdego fana Gwiezdnych wojen, a Łódzki Fanklub Star Wars zamierza uczcić tę datę specjalnym wydarzeniem!
W najbliższą niedzielę spotykamy się w parku im. Piłsudskiego aby bawić się na świeżym powietrzu. Wszystkich chętnych z Łodzi i okolic zapraszamy na:

 • pojedynki na miecze świetlne;
 • grę terenową Ścieżka Jedi;
 • grę terenową Szlak przemytników;
 • quiz Co z tą Świątynią?;
 • mecz piłki nożnej Jedi vs Sith;
 • one-shot RPG;
 • dyskusje na tematy bieżące i nie tylko;
 • grilla cobyśmy od atrakcji nie pomdleli.

Pożywienie, napoje oraz koce każdy przynosi we własnym zakresie. Wszystko inne, a przede wszystkim dobrą zabawę, zapewnia fanklub.

Spotykamy się o godzinie 12:00 na placu przy Łódzkim Domu Kultury (ul. Traugutta 18), stamtąd jedziemy tramwajem na skrzyżowanie ulic Konstantynowskiej i Unii Lubelskiej, gdzie o godzinie 13:00 wyłapiemy każdego, komu bliżej do parku niż ŁDKu. Serdecznie zapraszamy i niech Moc będzie z Wami!

Tutaj jest strona wydarzenia na Facebooku.
KOMENTARZE (2)

Fandom

Biblioteka Ossus powraca

2014-04-24 16:19:52 Biblioteka Ossus

Dla wszystkich, którzy już zwątpili w powrót Ossusa mamy dobrą wiadomość, otóż dzisiaj do świata żywych powróciła Biblioteka. Poniżej prezentujemy oficjalne oświadczenie twórców oraz opiekunów polskiej encyklopedii Gwiezdnych wojen:

Po ponad 100 dniach nieobecności w Internecie Biblioteka Ossus, Polska encyklopedia Gwiezdnych wojen powraca do świata żywych. Żadne hasło nie ucierpiało, choć nie było łatwo walczyć najpierw z awarią serwera, a potem - z awarią bazy danych i awariami systemu MediaWiki…

- Bardzo chciałbym podziękować całej masie ludzi, którzy pomagali przy ratowaniu systemu i bazy danych. Od Administratorów, poprzez specjalistów od baz danych aż do Strażników i Jedi, którzy w Ossusie wyłapywali błędy. - mówi Yako, który kierował przywracaniem Biblioteki do życia.

W tej chwili Ossus ma ponad 10 tysięcy haseł oraz ponad 5200 fanów na Facebooku. Niedawno też uruchomiono kanał na YouTube. Biblioteka istnieje w sieci od 2006 roku.KOMENTARZE (12)

Fandom

Wielkie budowanie z klocków LEGO w Warszawie

2014-04-24 10:07:23 Różne

W najbliższą niedzielę, 27 kwietnia w warszawskim centrum handlowym Blue City prze Alejach Jerozolimskich 179 odbędzie się impreza z klockami LEGO Star Wars. Jak zapowiada strona sklepu, możemy się spodziewać kilku stref tematycznych - w Mega Planecie będą dostępne klocki, z których będzie można zbudować pojazdy i statki kosmiczne. Każdy uczestnik zabawy otrzyma dyplom, a najlepsi - upominki LEGO SW. W centrum będzie również strefa wystawowa, akademia budowania oraz LEGO DUPLO dla najmłodszych uczestników. Największą atrakcją będzie chyba jednak budowa ogromnych figur Dartha Vadera i mistrza Yody z ponad 20 tysięcy klocków.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Do Blue City najprościej można dojechać z centrum (przy rondzie Dmowskiego) autobusem 127 i wysiąść na przystanku Berestecka, skąd już blisko do sklepu. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego zwiastuna imprezy.


KOMENTARZE (6)

Fandom

92. Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

2014-04-23 08:25:34 Łódzki Fanklub SW

Łódzki Fanklub Star Wars zaprasza na 92 spotkanie miłośników Gwiezdnych wojen, które odbędzie się już 26 kwietnia w sali 408 Łódzkiego Domu Kultury. Możecie liczyć na radośnie i kreatywnie spędzony czas, interesujące rozmowy o Gwiezdnych wojnach, a także mnóstwo innych atrakcji.
Najbliższe spotkanie odbędzie się pod znakiem gier offline.

 • X-wing, wprowadzenie do gry oraz normalne rozgrywki;
 • SW LCG, wprowadzenie do gry;
 • Inwazja obejmuje kolejne sektory Galaktyki;
 • Sabbac, Pazaak, Wilkołaki, Kalambury, Tabu i wiele innych;
 • a także zamówiony punkt - prelekcja o Chisach.

Optymalną trasę dojazdu do Łódzkiego Domu Kultury najlepiej sprawdzić na stronie jakdojade.pl.

Spotkanie rozpoczynamy o 15:30. Do zobaczenia i niech moc będzie z Wami!
KOMENTARZE (1)

Fandom

Jedi Order vs Brotherhood of the Sith

2014-04-21 21:01:11

Dwie zaprzyjaźnione z nami organizacje, których pracę na Bastionie mogliście oglądać już m.in. przy okazji tygodni tematycznych, postanowiły zorganizować między sobą turniej wzorem odwiecznej walki Jedi z Sithami. Ich zmagania oglądać będziemy mogli przez najbliższe pół roku. Poniżej oficjalna informacja, odnośnie samego turnieju.Od tysiącleci Jedi i Sithowie toczą ze sobą niekończącą się wojnę, raz za razem spotykając się twarzą w twarz na polach bitew. Po okresie spokoju i pozornego zawieszenia broni, nadeszła pora na kolejne starcie Jasnej i Ciemnej Strony Mocy. O jego wyniku zdecyduje wiedza, wytrwałość i pomysłowość obu frakcji.

Przez najbliższe pół roku członkowie Jedi Order i Brotherhood of the Sith zmierzą się ze sobą w szeregu konkurencji, by na zakończenie spotkać się twarzą w twarz i ostatecznie rozstrzygnąć o zwycięstwie podczas lubelskiego konwentu Falkon 2014. Tam obie strony będą miały okazję przedstawić swój punkt widzenia na wspólną historię, zaprezentować wyznawaną filozofię Mocy i zasiąść do debaty na neutralnym gruncie (w polu działania Isalamirów).

Takie wydarzenie wymaga oczywiście jury, mamy więc ogromną przyjemność i zaszczyt ogłosić, że zasiądą w nim:
- Yako (Biblioteka Ossus)
- Shonsu (FALKON)
- Nadiru Radena (Star Wars Extreme)
- Kathi Langley (Bastion Polskich Fanów Star Wars)
- Jacek Drewnowski (Star Wars Komiks)
- N'Loriel (Sluis Van)

Już teraz chcielibyśmy zaprosić Was na pierwszą konkurencję: Konkurs Wiedzy. Odbędzie się on 27 kwietnia o godzinie 20:30 na kanale dyskusyjnym Zakonu. Wszelkie szczegóły i zasady zostaną podane tuż przed rozpoczęciem konkursu.

O kolejnych konkurencjach dowiedzieć się będzie można na stronach i profilach rywalizujących organizacji.

KOMENTARZE (14)

Fandom

Dzień Gwiezdnych Wojen po polsku

2014-04-19 18:35:54

Coraz większymi krokami zbliża się 4 maja, czyli Dzień Gwiezdnych Wojen. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was pewną zabawę, czyli stawarwarsowe wyzwanie. Polega ono na tym aby nagrać krótki filmik, w którym krótko opowiecie o swojej przygodzie z Gwiezdnymi Wojnami oraz o tym w jaki sposób będzie obchodzić Star Wars Day w tym roku.

Poniżej prezentujemy wam mój filmik, w którym w skrócie staram się zapoznać was z naszą zabawą. Wasze gotowe filmy wrzucajcie na Facebooka, Twittera oraz YouTube'a z odpowiednimi hashtagami, czyli #BastionStarWars oraz #MayThe4thBeWithYou. Możecie je także podesłać nam na jeden z naszych profili na Facebooku lub Twitterze.

Na Facebooku zorganizowaliśmy także wydarzenie Dzień Gwiezdnych Wojen po polsku 2014 - MAY THE 4TH BE WITH YOU!. Tam możemy komentować, publikować zdjęcia, wspólnie cieszyć się Star Wars.

Przypominamy także o tym, że na facebookowej stronie Bastionu Polskich Fanów Star Wars istnieje galeria ze zdjęciami Polskich fanów Star Wars. Jeśli ktoś z was chciałby tam trafić, niech podeśle nam swoje zdjęcie na ten adres mailowy: marcin-gora@gwiezdne-wojny.pl.

Oto moje wyzwanie, w którym zapraszam was do zabawy a także wyzywam Redakcję Bastionu.A czy ty podejmiesz wyzwanie?
KOMENTARZE (15)

Fandom

Znamy gospodarzy Celebration Anaheim

2014-04-13 22:56:21 RebelscumDo kolejnej imprezy z cyklu Celebration pozostał jeszcze rok, Celebration Anaheim odbędzie się bowiem w Anaheim w Kalifornii w dniach 16-19 kwietnia 2015 roku. Do tej pory niewiele widzieliśmy o samej imprezie, poza datą i miejscem organizacji oraz cenami biletów (bilet na całą imprezę kosztuje 140$). Dzisiaj jednak podano kolejne informacje, mianowicie o tym kto będzie prowadził panele w poszczególnych salach.

 • James Arnold Taylor, tak jak na poprzednim Celebration w USA będzie gospodarzem w głównej sali, na której będą się odbywać najważniejsze spotkania z aktorami i innymi ważnymi gośćmi.
 • Jason Swank i Jimmy "Mac" McInerney poprowadzą spotkania w sali w której drugoplanowi aktorzy i osoby pracujące przy powstawaniu filmów będą opowiadały o Gwiezdnych Wojnach widzianych zza sceny.
 • David Collins, powróci jako gospodarz sali multimedialnej, w której wyświetlane będą różne rzeczy, jak i odbywać się będą przy ich okazji spotkania z aktorami.
 • Gus Lopez odpowiadać będzie natomiast za salę kolekcjonerską.


Zastanawiający jest fakt, że nie wymieniono gospodarza sali EU. Czyżby oznaczało to, że tym razem nie będzie spotkań z pisarzami? Na razie nie wiadomo, tym bardziej, że poza czterema głównymi salami, będą pewnie też dodatkowe w których również coś będzie organizowane - choć już bez gospodarza. Biorąc pod uwagę jednak brak jakichkolwiek informacji obecnie o nowych książkach, jest możliwe, że ich autorów nie zaproszą.
KOMENTARZE (5)

Fandom

LXV Spotkanie TISW

2014-04-11 10:58:19 TISW

Wyjątkowo, bo nie w trzecią, a w drugą sobotę miesiąca odbędzie się 65 spotkanie Toruńskiego Imperium Star Wars. Spotkanie odbywa się wyjątkowo wcześniej, ze względu na to, iż trzecia sobota kwietnia jest zajęta przez okres wielkanocny. Zapraszamy więc 12 kwietnia 2014 na spotkanie TISW, które rozpocznie się o godzinie 11:00 w klubie Kameleon, znajdującym się na ul. Tuwima 9. W planie spotkania:

- Star Wars Miniatures
- i Ty zostać adeptem Jedi, czyli naucz się posługiwać Mocą za pomocą Force Trainera
- rozmowy o ewolucji TISW -> przekształcanie fanklubu w stowarzyszenie
- Międzynarodowy Dzień Star Wars 4 maja, czyli jak obchodzić święto każdego fana Gwiezdnych Wojen

Po spotkaniu natomiast wspólnie wybieramy się do Bydgoszczy na urodziny Bydgoskiego Fanklubu Star Wars.

Zapraszamy - w oba miejsca!
KOMENTARZE (0)

Fandom

63. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

2014-04-11 09:56:28 SKFSW

Kolejne spotkanie dla fanów Star Wars w Krakowie odbędzie się w najbliższą sobotę (12.04.2014 r.). Start wyjątkowo o godz. 14.40, przy Fontannie na Placu Mariackim, a następnie fani udadzą się do lokalu "Na Kotłowem" przy ul. Westerplatte 18 (1. piętro).

"W planie:
-"DisneySW" - co w trawie piszczy
- "Gwiezdne Statki" - przegląd pojazdów z Uniwersum SW
- "Z mapy" - gdzie spędzić tę wiosnę?
- "Gwiezdna Menażeria" - przedstawicieli jakich ras najlepiej unikać
- "Bohaterowie Holonetu" - Ci znani i mniej znani bohaterowie gwiezdnej sagi

+ mega dawka humoru!

Przybywajcie tłumnie!"

Temat na Forum
Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars na Bastionie

Krakowscy fani na Facebooku
KOMENTARZE (0)

Fandom

Kwietniowe spotkanie Leszczyńskiego Fanklubu Star Wars

2014-04-09 23:32:12 LFSW

W piątek 11 kwietnia o godzinie 16:00 rozpocznie się kwietniowe spotkanie Leszczyńskiego Fanklubu Star Wars. Ta kameralna imprezka odbędzie się tradycyjnie w restauracji Efez mieszczącej się na leszczyńskim rynku. Sztandarowym punktem spotkania będzie literatura młodzieżowa Star Wars, jej początki, polskie wydania i szanse zaistnienia w przyszłości. Poza tym odbędzie się dyskusja na temat losów Mandalorian, którą zapoczątkuje prelekcja o ich historii, języku i kulturze. Fanklubowicze skonfrontują także swoje wakacyjne plany z kalendarzem konwentowym.

Zarząd LFSW zapewnia wszystkim przybyłym świetną i niezapomnianą zabawę w klimatach Star Wars!

Temat na forum
facebook.com/starwarsleszno
KOMENTARZE (3)

Fandom

LXXXIII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

2014-04-08 18:41:55 Rzeszowska Akademia Mocy

W najbliższą sobotę (12.04.2014 r.) odbędzie się kolejne rzeszowskie spotkanie fanów Star Wars. Zapraszamy na godzinę 16.00 do Wojewódzkiego Domu Kultury przy ul. Okrzei 7, na II piętro, do sali audiowizualnej.
W programie m.in.:
- nowinki;
- Wojny klonów: rozkaz 66;
- niewykluczona prelekcja-niespodzianka;
- starwarsowe rozmowy i nie tylko!

Serdecznie zapraszamy!


KOMENTARZE (4)

Fandom

CXXVI spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

2014-04-06 18:25:52 Wrocławski Fanklub SW

Serdecznie zapraszamy na kolejną Imperiadę!
Tym razem ze względu na kolizje paschalne spotykamy się w drugą sobotę miesiąca, 12 kwietnia o 12:00 w Globetrotterze przy ulicy Garbary 5 (róg ul. Odrzańskiej i Mostów Pomorskich).

  W programie:
 • Wojnokolonowa wiedzówka autorstwa Taraissu.
 • Majowe plany. Witaszyce vs Fantasy Expo. Trzeba jakoś się podzielić.
 • Kwestia "Pijanego Krasnala".


Lecz tym razem długo miejsca nie zagrzejemy, bo męska część fanklubu rusza na Berlin, żegnać kolejnego członka, zmieniającego stan cywilny.

Do zobaczenia!

Dodatkowo przedstawiamy filmik z naszej dziesięciolatki autorstwa Alex:

KOMENTARZE (8)

Fandom

Pyrkon 2014 - relacja

2014-04-06 15:14:54

Jak co roku, tak i w tym Bastion Polskich Fanów Star Wars wysłał swoich przedstawicieli na największy festiwal fantastyki w Polsce, czyli Pyrkon. Impreza przyciągnęła ponad 22.000 uczestników i odbyła się w dniach 21-23 marca. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z konwentu i zapraszamy na kolejną edycję za rok!

PYRKON 2014 - RELACJA

KOMENTARZE (0)
Loading..