TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Tegoroczny gość StarForce

2014-08-30 15:12:16 StarForceW tym roku aktorem, który odwiedzi Toruń, będzie Ian Liston! W klasycznej trylogii wcielił się w dwie role – pojawił się zarówno jako walczący dla Rebeliantów Wes Janson jak i Imperialny żołnierz, który to starał się Wes’a zestrzelić! O ile bohater negatywny pozostał bezimienny i szerzej nieznany, Wes Janson stał się jednym z ulubieńców fanów, bardzo mocno rozwiniętym w książkowych i komiksowych opowieściach.

Jedną z jego pierwszych prac była rola gońca – w miejscu gdzie kilka lat później miał znaleźć się plan Imperium Kontratakuje, w którym to miał wcielić się w swą najważniejszą dla fanów Gwiezdnych Wojen rolę! Choć Ian ze sporymi sukcesami realizuje się w założonej przez siebie „The Hiss & Boo Company” jako producent i reżyser pantomim, wraz ze zwiększającą się od kilku lat ilością i skalą konwentów na świecie, czerpie przyjemność także z obcowania z fanami filmów dziejących się „dawno, dawno temu w odległej galaktyce”.
StarForce odbędzie się 4 października 2014 w Centrum Sztuki Współczesnej. Jest to to samo miejsce co w roku 2009 i 2013. Centrum znajduje się na ulicy Wały gen. Sikorskiego 13.
KOMENTARZE (7)

Fandom

Polcon 2014 coraz bliżej

2014-08-29 20:22:10 Polcon

Informujemy, że już niedługo, czyli w dniach od 4 do 7 września w Bielsku-Białej w budynkach Wyższej Szkoły Administracji odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiego konwentu Polcon.

Z tej okazji Merlin.pl, partner główny wydarzenia, obniżył ceny książek z kategorii fantasy i science-fiction nawet o 65%. Co więcej, wystartowały również obniżki na komiksy, listę przecenionych tytułów można znaleźć w tym miejscu.

Podczas Polconu Międzynarodowe Zrzeszenie Studentów Medycyny oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa postanowiło zorganizować zbiórkę krwi o nazwie Wampiriada. Krwiobus odwiedzi teren imprezy 5 września w godzinach 12:00 - 17:00.

Każdy, kto odda na Polconie krew otrzyma dodatkowo fantastyczną książkę ufundowaną przez merlin.pl. Wystarczy, że będziesz wypoczęty/wypoczęta i nie przyjdziesz na czczo, a będziesz mógł/mogła wziąć udział w największej fantastycznej zbiórce krwi w tej części kraju! Przelej Krew za książki na Polconie! Więcej o akcji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Na stronie Polconu pojawił się również program imprezy, który można znaleźć w tym miejscu. Poniżej prezentujemy punktu programu związane z Gwiezdnymi Wojnami:

Czwartek - 4.09
18:00-19:00 - Polska Społeczność Mandalorian „Manda’Yaim” – kim jesteśmy? (Polska Społeczność Mandalorian Manda'Yaim")

Piątek 5.09
11:00-12:00 - Dlaczego Disney wyświadczył nam przysługę czyli największe bzdury Expanded Universe (Magda "Cathia" Kozłowska)
15:00-17:00 - Bywalcy kantyny Mos Eisley (Star Wars) (Przemysław "Jok" Grzesiak)

Sobota 06.09
10:00-11:00 - Space opery, czyli dziedzictwo Gwiezdnych Wojen (Michał Cholewa)

Niedziela - 07.09
10:00-12:00 - Mieszkańcy Pałacu Jabby (Przemysław "Jok" Grzesiak)


Najważniejsze informacje o imprezie:
Termin: 4-7 września 2014
Miejsce: budynkih Wyższej Szkoły Administracji, Bielsko-Biała
Wstęp: więcej informacji tutaj
Noclegi: tutaj
Oficjalna strona: http://2014.polcon.pl/

KOMENTARZE (2)

Fandom

97. Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

2014-08-28 10:02:20 Łódzki Fanklub SW

Łódzki Fanklub Star Wars zaprasza na 97 spotkanie miłośników Gwiezdnych wojen, które odbędzie się już 30 sierpnia w sali 308 Łódzkiego Domu Kultury. Możecie liczyć na radośnie i kreatywnie spędzony czas, interesujące rozmowy o Gwiezdnych wojnach, a także mnóstwo innych atrakcji:

  • Wielka Armia Republiki vs Armia Separatystów - prelekcja i dyskusja by Renxar;
  • Przygotowania do bloku SW na MFKiG;
  • X-wing, Sabbac, Pazaak, Wilkołaki, Kalambury, Tabu i wiele innych;


Optymalną trasę dojazdu do Łódzkiego Domu Kultury najlepiej sprawdzić na stronie jakdojade.pl.

Spotkanie rozpoczynamy o 15:30. Do zobaczenia i niech Moc będzie z Wami!
KOMENTARZE (0)

Fandom

Wakacyjne spotkanie TISW

2014-08-20 11:29:05 TISW

Drugie wakacyjne spotkanie Toruńskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen odbędzie się w sobotę 23 sierpnia. Spotykamy się o godzinie 13 pod pomnikiem Piłsudskiego, skąd po odczekaniu kwadransa na spóźnialskich, ruszymy na docelowe miejsce spotkania, którym będzie znana i lubiana Martówka, chyba że pogoda nam nie dopiszę. Na miejscu urządzimy grilla, tak więc nie zapomnijcie zabrać swojego jedzenia. W programie także:

- Copernicon - czyli co robimy i za ile
- nowy design szturmowców i inne wycieki o epVII
- budowa fanklubowego "krzesła"
- omówienie pokazu na SF
- X-wingi nowe statki, nowe frakcje i całe floty

Nie zabraknie również świeżutkich informacji o StarForce 2014. Ostateczny program, podział obowiązków i inne. Poza tym mnóstwo mnóstwo dobrej zabawy i rozmów o wszystkim.

Zapraszamy serdecznie wszystkich fanów z Torunia i okolic.

KOMENTARZE (1)

Fandom

LXXXVII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

2014-08-15 14:35:31 Rzeszowska Akademia MocyJuż jutro, w sobotę (16.08.2014 r.) odbędzie się kolejne rzeszowskie spotkanie fanów Star Wars. Spotkamy się o godzinie 16.00 przy studni na rzeszowskim rynku. Odczekamy kilka minut na spóźnialskich, a następnie udamy się do Pubu Talizman (ul. Szopena 59/1). Program obejmuje przede wszystkim rozmowy na wszelakie tematy związane z Gwiezdnymi Wojnami (i nie tylko). Z pewnością zagramy też w starwarsowe (i inne) gry.

Serdecznie zapraszamy!

Temat na Forum
KOMENTARZE (2)

Fandom

Startuje Avangarda 9

2014-08-07 10:33:39 AvangardaJuż dziś, w Warszawie, rozpoczyna się dziewiąta edycja konwentu Avangarda skierowanego do fanów szeroko pojętej fantastyki. Impreza odbędzie się na terenie Politechniki Warszawskiej i potrwa cztery dni, do niedzieli. Akredytacja w dniu dzisiejszym rozpocznie się o godzinie 14.00, natomiast pierwsze punkty programu startują o 16.00. Część atrakcji jest ogólnodostępna i nie wymaga wykupienia akredytacji (szczegóły w programie). Jedną z nich jest GeekDating dla fanów fantastyki szukających swojej drugiej połówki.

Na oficjalnej stronie konwentu pojawiły się przydatne informacje związane z dojazdem i akredytacją, a także informator konwentowy. Wszystko to znajdziecie w tym miejscu.

Dla fanów Gwiezdnych Wojen przygotowano blok Star Wars, którego program prezentowaliśmy tutaj. Ponadto podczas konwentu fani dwóch kosmicznych uniwersów - Star Wars i Star Trek - będą mogli zmierzyć się w wieloetapowym konkursie.

Pełny program dostępny jest w tym miejscu.


Najważniejsze informacje o imprezie:

Termin: 7-10 sierpnia 2014
Miejsce: Politechnika Warszawska, plac Politechniki 1, Warszawa.
Wstęp: więcej informacji tutaj.
Noclegi: tutaj.
Oficjalna strona: Avangarda.
Informator konwentowy.
KOMENTARZE (4)

Fandom

Wakacyjne spotkanie Leszczyńskiego Fanklubu Star Wars

2014-08-05 22:10:32 LFSW

Leszczyński Fanklub Star Wars pragnie zaprosić wszystkich miłośników Sagi na swoje wakacyjne spotkanie:

Dnia 9 VIII 2014r. odbędzie się kolejne spotkanie L.F.S.W. Nasiadówa rozpocznie się o godzinie 14, ale wszyscy chętni niech stawią się na zbiórkę o godzinie 13:45 pod leszczyńskim Ratuszem (od strony Wieniawy). Spotkanie odbędzie się w ogródku za Centrum Kultury i Sztuki na ulicy Narutowicza. W planach mamy standardowo grę w miniaturki i rozmowy o SW. Zapraszamy!

Do gry w Star Wars Miniatures nie trzeba przynosić własnego zestawu. Przygotujemy wszystko i wytłumaczymy zasady.


Temat na forum
facebook.com/starwarsleszno
KOMENTARZE (0)
Loading..