TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Nowe dowództwo Eagle Base

2014-09-26 23:36:45 Rebel Legion

Eagle Base wybrało nowe dowództwo, które podczas tej kadencji będzie zawiadywało polskim oddziałem Rebel Legionu:

CO (Commanding Officer) - Przemysław "Jok" Grzesiak

XO (Executive Officer) - Maciej "Vissan" Witała

BRO (Base Recuitment Officer) - Piotr "Falcon" Bereza


Dodatkowo zespół dowódczy wesprze kadra pomocnicza w osobach:

Elizy "Snootles" Gużewskiej - zajmującej się finansami i merchandisingiem

Anny "faultfett" Hikiert - odpowiedzialnej za PR

Redakcja Bastionu serdecznie gratuluje nowemu dowództwu oraz życzy owocnej kadencji!
KOMENTARZE (1)

Fandom

LXVIII Spotkanie TISW

2014-09-25 11:21:04 TISW

Starforce 2014 już za 2 tygodnie, więc warto zrobić małą rozgrzewkę i przygotować się do niego mentalnie! 27 września 2014 roku zapraszamy na 68 spotkanie Toruńskiego Imperium Star Wars, które rozpocznie się o godzinie 13:00 pod pomnikiem Piłsudskiego na Placu Rapackiego, skąd następnie przejdziemy do klubu Banan, gdzie odbędzie się część właściwa spotkania. A tam:
-Star Wars: Rebels coraz bliżej
-przyszłość komiksów Star Wars, czyli zamknięcie pisma Star Wars Komiks - lenistwo i wina polskiego fandomu czy kwestia praw autorskich DH a Marvel?
-konkurs wiedzowy z Gwiezdnych Wojen
-oraz oczywiście: Starforce 2014

Dla osób, które się spóźnią informujemy, że klub Banan znajduje się na ul. św. Jakuba 13, koło Nowego Rynku.

Zapraszamy serdecznie!


KOMENTARZE (0)

Fandom

LXXXVIII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

2014-09-24 10:58:13 Rzeszowska Akademia MocyJuż w najbliższą sobotę (27.09.2014 r.) odbędzie się kolejne rzeszowskie spotkanie fanów Star Wars. Po wakacyjnej przerwie spotkania powracają do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie mieszczącego się przy ul. Okrzei 7. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00 w sali audiowizualnej, na II piętrze. Program obejmuje przede wszystkim rozmowy i projekcje związane z Gwiezdnymi Wojnami.

Serdecznie zapraszamy!

Temat na Forum
KOMENTARZE (2)

Fandom

Konkurs Gwiezdnych Wojen na Festiwalu Komiksu w Łodzi

2014-09-24 09:07:25 Łódzki Fanklub SW

Jak donoszą fani z łódzkiego fanklubu: już niedługo premiera serialu Star Wars Rebelianci oraz 25 edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. W związku z obydwoma wydarzeniami Łódzki Fanklub Star Wars zaprasza wszystkich miłośników Gwiezdnych wojen na specjalny konkurs!

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu krótkiej historii komiksowej. Całość pracy powinna zmieścić się na dwóch do pięciu okienkach. Motywem przewodnim nadsyłanych historii ma być zachęcanie do przyłączenia się do Sojuszu Rebeliantów lub wstąpienia w szeregi Imperium Galaktycznego.

Prace konkursowe prosimy wysyłać na adres eventylfsw@gmail.com - w temacie podając: Konkurs Disney SW Rebels. Ostateczny termin nadesłania prac to 3 października - 18 października. 5 najlepszych historii zostanie nagrodzonych zestawem ufundowanym przez firmę Disney. W skład każdego zestawu wchodzą:

 • zestaw LEGO 75041 Vulture Droid;
 • rebeliancka czapka;
 • brelok;
 • oraz szkolne gadgety z logo Star Wars Rebelianci.


W e-mailu zgłoszeniowym prosimy podać dodatkowo imię, nazwisko oraz miasto zamieszkania. Z regulaminem konkursu można zapoznać się tutaj.

Partnerami konkursu są Disney oraz Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier.

Liczymy na Wasze twórcze pomysły i niech Moc będzie z Wami!

Przypominamy również o naszych wydarzeniach: Bookcrossing Science-Fiction, Dni literatury Sci-Fi, Blok SW na 25 MFKiG.

UPDATE: Uwaga! Termin konkursu został przedłużony o 2 tygodnie, do dnia 18.10.2014
KOMENTARZE (2)

Fandom

StarForce 2014

2014-09-19 20:47:06 DragonOrganizatorzy konwentu Star Force 2014, przesłali nam kolejne informacje o zbliżającej się imprezie. Przypomnijmy, że odbędzie się ona w Toruniu 4. października. Wszystkie informacje o niej znajdziecie w tym miejscu.

W tym roku aktorem, który odwiedzi Toruń, będzie Ian Liston! W klasycznej trylogii wcielił się w dwie role - pojawił się zarówno jako walczący dla Rebeliantów Wes Janson jak i Imperialny żołnierz, który to starał się Wes'a zestrzelić! O ile bohater negatywny pozostał bezimienny i szerzej nieznany, Wes Janson stał się jednym z ulubieńców fanów, bardzo mocno rozwiniętym w książkowych i komiksowych opowieściach.

Jedną z jego pierwszych prac była rola gońca - w miejscu gdzie kilka lat później miał znaleźć się plan Imperium Kontratakuje, w którym to miał wcielić się w swą najważniejszą dla fanów Gwiezdnych Wojen rolę! Choć Ian ze sporymi sukcesami realizuje się w założonej przez siebie "The Hiss & Boo Company" jako producent i reżyser pantomim, wraz ze zwiększającą się od kilku lat ilością i skalą konwentów na świecie, czerpie przyjemność także z obcowania z fanami filmów dziejących się "dawno, dawno temu w odległej galaktyce".

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie rysunkowym organizowanym na StarForce 2014 przez Toruńskie Imperium Star Wars przy współpracy z Disney Polska. Tematem przewodnim konkursu jest zbliżający się wielkimi krokami serial animowany "Star Wars: Rebels". Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy na adres email tisw@wp.pl do 20 września 2014 roku. Szczegółowy regulamin konkursu można znaleźć na stronie zlotu.

Prace konkursowe będzie można zobaczyć 4 października w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu podczas Zlotu Miłośników Gwiezdnych Wojen StarForce 2014.

Tradycją kolejnych edycji StarForce stały się bloki prelekcyjne. Nie zabraknie ich również w tym roku. Jak zwykle dajemy możliwość każdemu fanowi na podzielenie się z innymi fanami swoimi informacjami i przeżyciami związanymi ze Star Wars. Znajdziemy też miejsce dla chętnych poprowadzić konkursy i sprawdzić wiedzę innych.

Zapraszamy do współtworzenia StarForce i przesyłania proponowanych tematów wraz z krótkim opisem na adres tisw@wp.pl.

Dla twórców programu mamy przygotowane koszulki zlotu. Zgłoszenia przyjmujemy najpóźniej do 20 września.

KOMENTARZE (0)

Fandom

64. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

2014-09-18 20:49:06 SKFSW

Dotarły do nas dobre wieści z Krakowa, fani znów się tam mobilizują:

"Po dłuższej przerwie najwyższy czas, aby Krakowski Fandom uderzył z podwójną siłą!

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich fanów z Krakowa i okolic (tych dalszych i bliższych) na 64. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars, które odbędzie już w najbliższą sobotę (tj. 20.09). Spotykamy się o godzinie 14.40 przy Teatrze Bagatela, skąd udamy się do lokalu "Zaginiony Świat" (ul.Batorego 1 - wejście od podwórza).

Co w planie?
* Nietrzeźwym okiem KomiXa - przegląd nowości gwiezdnowojennego stuffu z zagranicy i z naszego rodzimego podwórka;
* DisneySW - co piszczy w trawie Imperium Darth Mickey'ego;
* z Mapy - galaktyczne szlaki nadprzestrzenne nie będą już miały dla nas żadnych tajemnic;
* Gwiezdne Statki - czym wybrać się w podróż po Uniwersum SW.

Przybywajcie!"


Temat na Forum
Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars na Bastionie

Krakowscy fani na Facebooku
KOMENTARZE (1)

Fandom

99. Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

2014-09-16 12:26:31 Łódzki Fanklub SW

Łódzki Fanklub Star Wars zaprasza na 99 spotkanie miłośników Gwiezdnych wojen, które odbędzie się już 20 września w sali 408 Łódzkiego Domu Kultury. Możecie liczyć na radośnie i kreatywnie spędzony czas, interesujące rozmowy o Gwiezdnych wojnach, a także mnóstwo innych atrakcji:

 • X-Wing: Ucieczka z Hoth by Nild;
 • Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Chissach, ale baliście się zapytać by Xanatos;
 • Omawianie spraw organizacyjnych – MFKiG 2014 oraz koszulki fanklubowe;
 • SW LCG, Sabbac, Pazaak, Wilkołaki z gwiezdnowojennymi scenariuszami, Kalambury, Tabu i wiele innych.


Optymalną trasę dojazdu do Łódzkiego Domu Kultury najlepiej sprawdzić na stronie jakdojade.pl.

Spotkanie rozpoczynamy o 15:00. Do zobaczenia i niech Moc będzie z Wami!
KOMENTARZE (2)

Fandom

Gwiezdne Wojny na Festiwalu Komiksu w Łodzi

2014-09-13 09:17:54 Łódzki Fanklub SW

Jak zawiadamia Łódzki Fanklub Star Wars: z dumą prezentujemy program bloku Star Wars na 25. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier, który odbędzie się w dniach 3-5 października 2014 oczywiście w Łodzi.

Piątek, 3 października, Dom Literatury:

Wydarzeniem poprzedzającym Festiwal Komiksu będzie spotkanie z Davidem Williamsem, autorem trylogii Autumn Rain, scenarzysty kultowej gry komputerowej Homeworld oraz przede wszystkim współtwórcą pierwszego opowiadania wchodzącego w skład nowego kanonu Gwiezdnych wojen. Spotkanie odbędzie się w ramach Dni Literatury Science-Fiction.

Sobota, 4 października, Atlas Arena:

11:00 To nie są bohaterowie, których szukacie. Krystian Kaelder Dherven Karolak
O kreatywności autorów i postaciach, które potrafią zadziwić fanów.

12:00 Nietypowy quiz filmowy. Krystian Smok Śmietański
To nie będzie quiz, w którym padną pytania o imiona postaci z trzeciego planu. Nie zostaniesz też zapytany o ilość rogów na głowie Dartha Maula. To jest konkurs dla prawdziwych fanów, którzy wiedzą ile osób wcieliło się w Vadera, gdzie były kręcone poszczególne sceny i co stało się z rekwizytami z Abu Dhabi.

13:00 Gwiezdne powroty. Andrzej Renxar Czajka
Zapraszam na prelekcję będącą przeglądem grafik, rysunków, motywów, scen i postaci, które miały wystąpić pierwotnie w sadze, ale pojawiły się w innych częściach, albo EU. Powiem między innymi o projektach szturmowców wykorzystanych w TORze, o tym jak zmieniały się wizje twórców oraz o przerabianiu Sokoła Millenium na Tantive IV.

14:00 Spotkanie z Davidem J. Williamsem i warsztaty literackie. Piotr Nild Piątkowski
Spotkanie z naszym specjalnym gościem, współautorem pierwszego kanonicznego opowiadania Gwiezdnych Wojen po restarcie Expanded Universe, oraz warsztaty literackie z jego udziałem!

16:00 Star Wars: disturbance in the film history. Felix Novikov
O Gwiezdnych wojnach okiem operatora. Zapraszam na prelekcję, podczas której opowiem jak saga zapoczątkowana przez George’a Lucasa wpłynęła na całą kinematografię.

17:30 Bookcrossing. Dagmara Nelani Wasilewska, Piotr Nild Piątkowski
Masz w domu cztery egzemplarze `Diuny` Herberta, ale wciąż poszukujesz `Gwiazd jak pył` Asimova? A może od dawna kurzy się u Ciebie na półce `Dziedzic Imperium` a od lat polujesz na pierwsze wydanie Zajdla? Bookcrossing science fiction jest miejscem w którym te marzenia mogą się spełnić! Przyjdź do nas z książkami sf, którymi chcesz podzielić się z innymi i wyjdź z tymi które zawsze chciałeś mieć. Tylko w strefie Star Wars!

Niedziela, 5 października, Atlas Arena:

10:00 Wojny Klonów jakich dotąd nie znaliście – Hardkorowa wiedzówka z TCW. Dawid Bounty Żaglewski
Podejmij wyzwanie i weź udział w „Wojnach Klonów” ponownie przeżywając niesamowite przygody! Nie będzie to łatwa misja dla ciebie i twoich przyjaciół, gdyż wymaga wykazania się umiejętnościami prawdziwego Mistrza Jedi. Jeśli sądziliście, że znacie już wszystko o swoim ukochanym serialu, to przekonacie się, że tak nie jest.

11:00 Imperium Lego. Mikołaj Nilson Lewiński
Czyli krótko o chronologii zestawów Lego SW – przedstawienie zestawów, uwzględnienie ważniejszych edycji, zestawy limitowane oraz o My Own Creation Ponadto omówię wpływ Lego na popkulturę – brickfilms, fotografia, najważniejsi artyści z fandomu, gry/komiksy/etc.

12:00 Rebel Legion vs Polish Garrison. Krystian Smok Śmietański
Pojedynek dobra ze złem, Jedi z Sithami! Kto wygra? Weź udział w konkursie który zaważy o losie Galaktyki!

13:00 Jedi Challenge – Będziemy grać w grę! Dagmara Nelani Wasilewska, Patryk Roan Mikołajczyk
Przyjdź i zmierz się z innymi fanami w klasycznych wyzwaniach Jedi: kalamburach, sto-pytan- do oraz przewidywaniu przyszłości. Jeśli czujesz, że Moc jest w Tobie silna nie wahaj się ani chwili i odpowiedz na wyzwanie Mistrzów.

14:00 To nie są te roboty których szukacie. Michał Milka Milczarek
Parę słów o tym czym są roboty, jaką odgrywają rolę w naszym świecie, trochę słów o przyszłości automatyki i robotyki do tego oczywiście przegląd najciekawszych konstrukcji, a to wszystko w porównaniu do droidów z uniwersum Gwiezdnych wojen. Czyli coś dla fanów zarówno nauki jak i science-fiction.

15:00 Poznaj ŁFSW – luźne dyskusje, gry i zabawy.

Zapraszamy również do dołączania i udostępniania wydarzeń na facebooku: Autor nowych Gwiezdnych Wojen w Polsce!, Bookcrossing Science-Fiction, oraz 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi.

Niech Moc będzie z Wami!
KOMENTARZE (7)

Fandom

Startuje Polcon 2014

2014-09-04 13:10:00 Polcon

Dzisiaj (tj. 4 września) w Bielsku-Białej startuje kolejna edycja ogólnopolskiego konwentu Polcon, sama impreza potrwa do niedzieli 7 września.

Przypominamy, że podczas Polconu Międzynarodowe Zrzeszenie Studentów Medycyny oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa postanowiło zorganizować zbiórkę krwi o nazwie Wampiriada. Krwiobus odwiedzi teren imprezy 5 września w godzinach 12:00 - 17:00.

Każdy, kto odda na Polconie krew otrzyma dodatkowo fantastyczną książkę ufundowaną przez merlin.pl. Wystarczy, że będziesz wypoczęty/wypoczęta i nie przyjdziesz na czczo, a będziesz mógł/mogła wziąć udział w największej fantastycznej zbiórce krwi w tej części kraju! Przelej Krew za książki na Polconie! Więcej o akcji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Poniżej przypominamy także punktu programu związane z Gwiezdnymi Wojnami:

Czwartek - 4.09
18:00-19:00 - Polska Społeczność Mandalorian „Manda’Yaim” – kim jesteśmy? (Polska Społeczność Mandalorian Manda'Yaim")

Piątek 5.09
11:00-12:00 - Dlaczego Disney wyświadczył nam przysługę czyli największe bzdury Expanded Universe (Magda "Cathia" Kozłowska)
15:00-17:00 - Bywalcy kantyny Mos Eisley (Star Wars) (Przemysław "Jok" Grzesiak)

Sobota 06.09
10:00-11:00 - Space opery, czyli dziedzictwo Gwiezdnych Wojen (Michał Cholewa)

Niedziela - 07.09
10:00-12:00 - Mieszkańcy Pałacu Jabby (Przemysław "Jok" Grzesiak)

Pełny program można znaleźć w tym miejscu >>>

Na Polconie, oprócz licznych prelekcji i paneli, odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń, przygotowanych specjalnie dla Was. Uczestnicy będą mogli m.in:
 • od czwartku wziąć udział w sesjach RPG w ramach Pucharu Mistrza Mistrzów,
 • w piątek i sobotę zmagać się w Olimpiadzie Fantastycznej - wydarzeniu łączącym wysiłek fizyczny i fantastykę,
 • stanąć na mostku statku kosmicznego w futurystycznej grze zespołowej Artemis,
 • wejść w wirtualną rzeczywistość za pomocą Oculus Rift w naszej PolconGame,
 • zagrać w strategię Endless Legend wydawnictwa Techland; gra będzie miała swoją premierę w piątek,
 • zagrać w premierowe tytuły dystrybutora gier Cenega,
 • miłośnicy retro gier będą mogli poczuć się jak w domu w sali Dawne Komputery i Gry,
 • wziąć udział w Gali Rozdania Nagrody im. Janusza A. Zajdla wraz z jej programem artystycznym,
 • zobaczyć fantastyczny konkurs strojów Cosplay,
 • odwiedzić salę pełną postaci z Gwiezdnych Wojen,
 • oddać krew w Wampiriadzie i wziąć udział w Dniu Dawcy Szpiku Kostnego,
 • znaleźć Strefę Batmana i odwiedzicie specjalny panel dyskusyjny z okazji 75-lecia Człowieka-Nietoperza,
 • na koniec wziąć udział w Gali Zajdla, uświetnionej pokazem fireshow oraz muzyką i śpiewem na żywo,
 • zobaczyć spektakl teatralny osadzonym w realiach mitów Lovecrafta.
Więcej szczegółów dotyczących wydarzeń na Polconie można znaleźć na oficjalnej stronie konwentu na naszej stronie internetowej w tym miejscu >>>


Najważniejsze informacje o imprezie:
Termin: 4-7 września 2014
Miejsce: budynkih Wyższej Szkoły Administracji, Bielsko-Biała
Wstęp: więcej informacji tutaj
Noclegi: tutaj
Oficjalna strona: http://2014.polcon.pl/

KOMENTARZE (0)

Fandom

124. spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

2014-09-03 18:03:59 BFSW

Najbliższe (124.) spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars odbędzie się 6. września 2014 w MDK-u nr 4 przy ulicy Dworcowej 82. Spotykamy się o godzinie 16, salka będzie otwarta już od godziny 15, więc wcześniej zapraszamy chętnych na planszówkowanie.

Głównym tematem będzie nasz lokalny gwiezdnowojenny event pod patronatem MDK-u, który odbędzie się w drugi weekend maja 2015.

Pomyślcie nad nazwą i atrakcjami, wszystkie pomysły mile widziane.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie!
KOMENTARZE (0)

Fandom

98. Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

2014-09-03 14:41:20 Łódzki Fanklub SW

Łódzki Fanklub Star Wars zaprasza na 98 spotkanie miłośników Gwiezdnych wojen, które odbędzie się już 6 września w sali 408 Łódzkiego Domu Kultury. Możecie liczyć na radośnie i kreatywnie spędzony czas, interesujące rozmowy o Gwiezdnych wojnach, a także mnóstwo innych atrakcji:

 • Inwazja by Nild;
 • Erpegowy jednostrzał by Smok;
 • X-wing, Sabbac, Pazaak, Wilkołaki, Kalambury, Tabu i wiele innych;


Optymalną trasę dojazdu do Łódzkiego Domu Kultury najlepiej sprawdzić na stronie jakdojade.pl.

Spotkanie rozpoczynamy o 15:00. Do zobaczenia i niech Moc będzie z Wami!
KOMENTARZE (0)
Loading..