TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Pokaz specjalny Przebudzenia Mocy w Kinie Pod Baranami

2015-12-17 09:15:03 Kino Pod Baranami

Krakowskie Kino Pod Barnami zaprasza w piątek, 18 grudnia 2015 roku, o godzinie 21.00 na pokaz specjalny filmu GWIEZDNE WOJNY połączony z promocją książki Wydawnictwa Znak Horyzont. O książce „Gwiezdne Wojny: Jak podbiły wszechświat?" pisaliśmy ostatnio tutaj

Cytując organizatorów: W piątkowy wieczór, premierową projekcję filmu GWIEZDNE WOJNY. PRZEBUDZENIE MOCY (2D, napisy) poprzedzi krótka prelekcja pani Agnieszki Bukowczan-Rzeszut, fanki serii i tłumaczki książki GWIEZDNE WOJNY. JAK PODBIŁY WSZECHŚWIAT?

Autor publikacji, Chris Taylor (dziennikarz tygodnika "Time" i redaktor portalu Mashable) podąża śladami gwiezdnej sagi: od jej trudnych narodzin, poprzez burzliwe losy marki, aż po kontrowersje wokół najnowszego filmu. Dociera do ludzi, którzy pomogli przekuć pomysł Lucasa w legendę. Spotyka fanów i ludzi od marketingu, dla których Gwiezdne Wojny stały się sposobem na życie. Stacza walki ze współczesnymi rycerzami Jedi i majsterkuje z konstruktorami droidów. Taylor szuka odpowiedzi na pytania, jak to się stało, że Gwiezdne Wojny przyciągnęły i zainspirowały miliony, i dlaczego będą rozpalać naszą wyobraźnię i zarabiać gigantyczne pieniądze przez kolejne pokolenia.

Więcej informacji dostępnych na stronie wydarzenia Facebook.
KOMENTARZE (3)

Fandom

Moc atrakcji w łódzkim Silver Screenie

2015-12-16 19:06:39 Łódzki Fanklub SW


Silver Screen w Łodzi oraz członkowie Łódzkiego Fanklubu Star Wars zapraszają 17 grudnia o 23:30, czyli tuż przed pierwszym pokazem filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, na krótki koncert utrzymany w klimacie Gwiezdnych wojen. Ponadto odbędzie się walka na miecze świetlne, a osoby, które przyjdą jako pierwsze zobaczyć najnowszą część sagi będą mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z rycerzami Jedi i Sith.

Ponadto w weekend premiery filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, od 18 do 20 grudnia w łódzkim Silver Screenie będzie można spotkać członków Fanklubu przebranych w stroje związane z Gwiezdnymi wojnami. Fani Star Wars będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Natomiast na najmłodszych będzie czekała Akademia Rycerzy Jedi.

Niech Moc będzie z Wami!
KOMENTARZE (4)

Fandom

Przebudzenie Mocy w Radio Afera

2015-12-16 18:08:53 Radio Afera

Jutro wieczorem, tuż przed pierwszymi publicznymi pokazami Epizodu VII, w legendarnym poznańskim Radio Afera odbędzie się audycja Neverland, w całości poświęcona Gwiezdnym Wojnom. Wśród gości radiowych pojawi się jeden z redaktorów Bastionu, a także Jacek Drewnowski. Oficjalny opis audycji:

Cały świat wstrzymuje oddech w oczekiwaniu na "Przebudzenie Mocy". Przeżyjcie razem z nami premierę siódmej części "Gwiezdnych wojen", słuchając specjalnego wydania Neverlandu w czwartek 17 grudnia 2015 r. o 21:00, czyli trzy godziny przed pierwszymi seansami. Tego wieczoru usłyszycie Jacka Drewnowskiego - redaktora naczelnego magazynu "Star Wars Komiks" i Bartka Burzyńskiego - redaktora Polskiego Bastionu Fanów Star Wars, a w wasze ręce powędrują książki z odległej galaktyki ufundowane przez wydawnictwo Uroboros.

Radio dostępne jest oraz w obszarze poznańskim na falach 98,6, oraz internecie
KOMENTARZE (1)

Fandom

Tajemniczy Seans - szczegóły premiery Przebudzenia Mocy we Wrocławiu

2015-12-14 19:02:16 Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen

Już tylko 3 dni pozostały do premiery najnowszego filmu Star Wars "Przebudzenie Mocy". Z tej okazji Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen, Imperium Mocy, Kino Nowe Horyzonty oraz Exploring Events z dumą pragną zaprezentować Wam atrakcje, jakie przygotowaliśmy dla Was na tą wyjątkową noc.

Każda osoba, która nabędzie bilet na nocną premierę, będzie miała możliwość wziąć udział w specjalnej grze terenowej na terenie kina. Do wyboru będą trzy ścieżki:

Najwyższy Porządek: Od bitwy na Endorze minęło już prawie 30 lat. Przez 30 lat rycerze Jedi i Lordowie Sith stali się dla wielu mieszkańców galaktyki odległymi mitami. Jednak nie dla wszystkich. Wielu łowców głów poszukuje tajemniczych artefaktów związanych z Darthem Vaderem na zlecenie Najwyższego Porządku – spadkobierców Imperium. Teraz na horyzoncie pojawia się jeden z nich... Tak zaczyna się jedna z misji, w czasie której uczestnicy premiery szukać będą współrzędnych ukrycia pewnego artefaktu. W finale ścieżki Imperium gracze trafią zaś przed oblicze samego Kylo Rena...Rebelia: Od bitwy na Endorze minęły trzy miesiące. Porucznik Shara Bey towarzyszy księżniczce Lei Organie w podróży na rodzimą planetę Palpatine’a - Naboo. W tym samym czasie mąż Bey – sierżant Kes Dameron, pomagając Hanowi Solo w specjalnej misji, dowiaduje się o odwetowym planie Imperatora. Dameron musi szybko powiadomić swoją żonę o planowanym ataku sił Imperium na Naboo, nim będzie za późno... Pomóż dostarczyć wiadomość do księżniczki Lei, złam imperialne kody i odnajdź R2-D2.Zakon Jedi: Trwa wojna klonów. Na planecie Coruscant – stolicy Republiki – odczuwa się nerwową atmosferę. Życie jednak toczy się w miarę normalnie, zwłaszcza dla padawanów, którzy w przyszłości mają zostać rycerzami Jedi. W tych czasach na uczniów Jedi czeka sporo pozornie łatwych i prostych misji. Ale tylko pozornie... Zawsze chciałeś zostać rycerzem Jedi? Stań do prób, które sprawdzą Twoje bystre oko, refleks i skupienie.Wśród uczestników zabawy, którzy ukończą wybraną przez siebie ścieżkę, rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody. Do tego gwarantujemy niezapomniane emocje i całą Moc zabawy w gronie niesamowitych ludzi. Jeśli jednak nadal jesteście nei przekonani, mamy coś, co powinno przekonać każdego niezdecydowanego. Nie bez powodu mówimy, że premiera we Wrocławiu będzie największa w Polsce. Podczas tej wyjątkowej nocy będzie na Was czekało ponad 40 osób przebranych w kostiumy ze świata Star Wars!!! Poniżej możecie zobaczyć część strojów, jakie zobaczycie już za 3 dni:Zaiste, Moc przebudzi się we Wrocławiu. Zapraszamy do obserwowania wydarzenia, na stronę www, forum oraz na profile Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen i Imperium Mocy.

Zapraszamy wszystkich fanów na tę jedyną, wyjątkową i historyczną chwilę. Pokażmy, jak wspaniałą społecznością jest fandom fanów Star Wars!KOMENTARZE (2)

Fandom

145. spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

2015-12-13 23:16:04Już w najbliższą sobotę, 19 grudnia, zapraszamy na już 145 spotkanie Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen. Tym razem, forma będzie nieco inna, niż zazwyczaj.

Standardowo, spotykamy się o godzinie 12 w pubie Motyla Noga, gdzie wspólnie będziemy cieszyć się z premiery najnowszego Epizodu. Ze względu na premierę, tym razem mamy dla Was przygotowany jeden oficjalny punkt programu: o godzinie 15:30 opuszczamy lokal, by udać się do kina Nowe Horyzonty, aby wspólnie, o godzinie 16, obejrzeć ponownie "Przebudzenie Mocy" w 2D. Każdy, kto chciałby do nas dołączyć, jest mile widziany.

Kto jednak nie da rady z nami się spotkać w kinie, nic jeszcze nie traci! Tuż po filmie wracamy do Motylej Nogi i wspólnie, przy pieśniach Ewoków i trunkach z całej Galaktyki, będziemy hucznie świętować przełomowy moment dla naszego fanklubu. Gwarantujemy zabawę do późnych godzin nocnych. Pokażmy, jak potrafią bawić się fani Star Wars z Wrocławia i nie tylko!


KOMENTARZE (0)

Fandom

131. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

2015-12-12 20:45:56 Gunfan

Ave.

Widzimy się tuż po premierze "Przebudzenia Mocy", by wszyscy mogli się do woli wygadać o filmie. Mamy nadzieję, że do soboty każdy chętny zaliczy już przynajmniej jeden seans, bo oczywiście spoilerów trudno będzie się na spotkaniu ustrzec. Czyli dyskusje o Epizodzie VII będą oczywiście główną atrakcją, ale inne tematy też się na pewno znajdą, bo dzieje się w tych Star Warsach, oj, dzieje.

Miejsce i czas jak zwykle, zapraszamy!


Czas: 19. grudnia, godz. 16:00
Miejsce: Cybermachina, ul. Damrota 6, Katowice
Obecność: OBOWIĄZKOWA

Wydarzenie na Facebooku

KOMENTARZE (0)

Fandom

Stowarzyszenie "Na tak" pisze list do Abramsa

2015-12-11 14:56:24 "Na tak"Stowarzyszenie "Na tak" zajmuje się pomocą osobom z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz ich rodzinom. Jedynym z jego celów jest zbieranie funduszy na wyjazdy wakacyjne dla dzieci. W tym roku miało ono niezwykłego pomocnika, którym był sam Darth Vader. Lord zbierał pieniądze w Poznaniu na wiosnę tego roku.

Członkowie stowarzyszenia nie zamierzają jednak spocząć na laurach i korzystając z faktu, że w tym roku ma miejsce premiera kolejnego epizodu "Gwiezdnych Wojen", postanowili poinformować o swojej akcji reżysera "Przebudzenia Mocy", J.J. Abramsa, i prosić go o wsparcie. Wysłano już do niego tradycyjny list, lecz nie wiadomo, czy dojdzie on na czas, oraz czy adres jest prawidłowy. Dlatego fundacja postanowiła skorzystać z mediów społecznościowych, aby dotrzeć do reżysera. I oczywiście my, fani, możemy jej w tym pomóc.

Sprawa jest prosta: wystarczy udostępnić poniższe zdjęcie na Facebooku i/lub na Twitterze, aby wiadomość dotarła do odpowiednich osób. Na Twitterze na pewno warto ćwierknąć do oficjalnej strony (@starwars), Disneya (@Disney), Bad Robot (@bad_robot) czy koordynatorki starwarsowych mediów społecznościowych Andi Gutierrez (@DeeGoots). W obu mediach możemy również użyć odpowiednich hasztagów, jak choćby #TheForceAwakens.

Napisaliśmy list do J.J. Abrams'a - reżysera nowej części Gwiezdnych Wojen. Wysłaliśmy go pocztą tradycyjną do USA, ale...

Posted by Stowarzyszenie Na Tak on 2 grudnia 2015
Ciekawy materiał o Vaderze zbierającym fundusze na wakacje dla dzieci możecie przeczytać tutaj, a o samym stowarzyszeniu na jego stronie internetowej. Zapraszamy do wsparcia akcji!
KOMENTARZE (7)

Fandom

Quiz wiedzy o Gwiezdnych Wojnach od Multikina

2015-12-08 15:15:46 Multikino

Otrzymaliśmy informację od sieci Multikino, że za pośrednictwem ich konta na Facebooku można wziąć udział w specjalnym quizie wiedzy dotyczącym Gwiezdnych Wojen, w którym można wygrać specjalną edycję limitową konsoli Playstation 4. Szczegóły poniżej:

"Sieć Multikino dla swoich fanów na portalu facebook.com przygotowała wielki quiz wiedzy o Star Wars. Od 4 do 11 grudnia br. każdy może sprawdzić wiedzę i przygotowanie do premiery filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Na najlepszych czekają Sony PlayStation 4 z grą Battlefront oraz inne kosmiczne nagrody.

4 grudnia br. na Fan Page’u Multikino Polska na portalu facebook.com w aplikacji konkursowej wystartował wielki quiz wiedzy o Star Wars. Każdy z ponad 700 tysięcy fanów Multikina może sprawdzić czy wie już wszystko o Gwiezdnych wojnach i czy jest gotowy na premierę Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy, która już 18 grudnia br.

Przygotowany przez Multikino quiz składa się z pytań zamkniętych oraz otwartych. Po udzieleniu minimum siedmiu poprawnych odpowiedzi na dziesięć wylosowanych pytań zamkniętych, uczestnik konkursu może przygotować odpowiedź na pytanie otwarte, która będzie kluczowa przy rozstrzygnięciu wyników konkursu.

100 autorów najciekawszych odpowiedzi wygra zaproszenie na dowolny seans od poniedziałku do czwartku na film 2D lub 3D. Kolejnych 50 autorów odpowiedzi otrzyma zestaw – średni popcorn i średni napój. Wybierając zwycięzców, organizator quizu będzie brał pod uwagę przede wszystkim kreatywność oraz oryginalność odpowiedzi.

Dodatkowo każda osoba nagrodzona biletem oraz zestawem barowym otrzyma zaproszenie do udziału w wielkim finale quizu wiedzy o Star Wars. Odbędzie się on 22 grudnia 2015 roku w jednym z warszawskich kin sieci Multikino. Przy pomocy interaktywnego bloku, którego partnerem jest Orange, uczestnicy wielkiego finału po ściągnięciu aplikacji będą mogli w czasie rzeczywistym odpowiadać na pojawiające się na ekranie pytania. Na trzech najlepszych graczy będzie czekało PlayStation 4 1TB Limited Edition Star Wars Battlefront Deluxe Edition, a dla pozostałych uczestników finału Orange przygotuje upominki.

Fundatorami nagród w wielkim finale quizu wiedzy o Star Wars są: PlayStation Polska oraz Orange Polska."Przypominamy także o tym, że już w ten weekend (12-13 grudnia, w godzinach 12-17) w Multikinie Gdańsk czekają atrakcje na miłośników Gwiezdnych Wojen. Osoby, które przyjdą do kina spotkają się z Rycerzami Jedi i będą mogły zobaczyć replikę droida R2-D2 a także zrobić sobie zdjęcie na tle ścianki Star Wars. Dzieci nauczą się składać własny miecz świetlny albo będą mogły wziąć udział w konkursie wiedzy o Gwiezdnych wojnach. Ponadto Rycerze Jedi we wsparciu króliczka Duracell przeprowadzą szkolenie z ciosów i bloków przy użyciu mieczy, a uczestnicy zabawy otrzymają na pamiątkę plakaty.

HARMONOGRAM EVENTÓW:

21 – 22.11.2015 – Multikino Poznań Malta
28 – 29.11.2015 – Multikino Kraków
05 – 06.12.2015 – Multikino Wrocław Arkady wrocławskie
12 – 13.12.2015 - Multikino Gdańsk
19 – 20.12.2015 – Multikino Warszawa Złote Tarasy
26 – 27.12.2015 – Multikino Katowice
02 – 03.01.2016 – Multikino Olsztyn
09 – 10.01.2016 – Multikino Lublin
16 – 17.01.2016 – Multikino Szczecin
23 – 24.01.2016 – Multikino Warszawa Targówek

Sponsorami gwiezdnej przygody w Multikinie są: HASBRO i DURACELL.
KOMENTARZE (2)

Fandom

Fabryka Gwiezdnych Wojen w Krakowie

2015-12-07 11:08:48

Już 8 grudnia w krakowskim klubie Fabryka odbędzie się pierwsza część charytatywnego pokazu Sagi Star Wars, z którego dochód zostanie przekazany na akcję Szlachetna Paczka oraz leczenie Tosi Pióro cierpiącej na Fibrodysplasia ossificans progressiva (FOP). Wstępem na imprezę jest dobrowolna darowizna do puszki przy wejściu.
Impreza zaplanowana została na trzy dni:


8 grudnia, otwarcie imprezy 17:00, start seansów: 19:00
9 grudnia, otwarcie imprezy 17:00, start seansów: 19:00
10 grudnia, otwarcie imprezy 17:00, start seansów: 19:00

Poza filmami na odwiedzających czekają także inne atrakcje:

W trakcie Fabryki Gwiezdnych Wojen przedstawiciele Polish Garrison Polonia Minor Squad przeprowadzą konkurs na najcelniejszy strzał do szturmowca, będą pozować do zdjęć na tle zdjęcia z kroczącymi po Hoth maszynami AT-AT, a także chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące kostiumów.

retroKORNER to możliwość podróży w czasie do okresu kiedy pytanie "Za czym kolejka ta stoi?" było na porządku dziennym a komputery, magnetofony i kolorowe telewizory kupowało się na giełdach lub Pewexie za...dolary. RetroKORNER to okazja do złapania za joystick i zagrania w jedną z klasycznych gier, w tym klasyczny Star Wars: Powrót Jedi na Atari.


Więcej informacji znajdziecie na stronie klubu.
KOMENTARZE (0)

Fandom

87 Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

2015-12-06 12:47:08 SWFSW

Po latach przerwy niespodziewanie okazało się, że w kinach pojawi się zupełnie nowy Epizod Gwiezdnych Wojen. (Mowa o Epizodzie 7, Przebudzenie Mocy, jeżeli ktoś nie słyszał). Z tej wyjątkowej okazji, ekskluzywnie i jednorazowo, zostaje organizowane nowe, zupełnie odświeżone, Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars.

Spotkanie odbędzie się 12 grudnia od godziny 16:00, w Poznaniu, w pubie Nova Piwiarnia (Ratajczaka 32/3).

Plan spotkania:
- dyskusja na temat nadziei związanych z premierą "Przebudzenia Mocy"
- wspominkowe dyskusje o zawiedzionych nadziejach związanych z "Zemstą Sithów"
- kącik czytelnika - omówienie najnowszych książek i komiksów
- kącik kolekcjonera - najlepsze i najgorsze gadżety przy okazji Epizodu VII
- gra "Założę się, że obejrzę Przebudzenie Mocy więcej razy"


Zapraszamy... i niech Moc będzie z Wami!

Temat na forum
KOMENTARZE (8)

Fandom

Fantastyczna szkółka gier w Krakowie

2015-12-03 19:47:34 Krakowski Fandom Star Wars

Chcielibyśmy was poinformować o następnym krakowskim wydarzeniu dla fanów Gwiezdnych Wojen. Poniżej znajduje się oficjalny opis eventu. Start o 12:00 w południe 6. grudnia w klubie Hex przy ul. Dwernickiego 5 w Krakowie.

Wydawnictwo Znak i Hex zapraszają na niecodzienną szkółkę grania!

Z okazji zbliżającej się premiery nowych "Gwiezdnych wojen" oraz publikacji książki Chrisa Taylora o fenomenie Star Wars będziemy uczyć m.in. gier inspirowanych gwiezdną sagą. Wśród uczestników spotkania rozlosujemy też upominki od wydawnictwa Znak - w tym aż pięć egzemplarzy książki "Gwiezdne Wojny. Jak podbiły wszechświat?" Zapraszamy!

Prosimy o szanowanie czasu innych graczy i punktualne przybycie.

Szkółkę zaczynamy o 12:00, a kończymy ok. godz. 17:00.

Jeśli chcecie nauczyć się jednej z poniższych gier, ZGŁASZAJCIE SIĘ W KOMENTARZACH DO POSTÓW
(link do wydarzenia na FB). Możecie też zgłosić osoby towarzyszące, które nie mają dostępu do Facebooka. Osoby, które zgłoszą się tutaj, po prostu będą miały pierwszeństwo.

Im szybciej dacie nam znać, czy się pojawicie tym lepiej. Nie chcemy trzymać tłumaczy i tłumaczek w niepewności.

Zapraszamy!
KOMENTARZE (0)

Fandom

Nocna premiera Przebudzenia Mocy w kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu

2015-12-03 19:17:48 Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen

Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen, przy współpracy z Imperium Mocy oraz Kinem Nowe Horyzonty, serdecznie zaprasza na jedyną w swoim rodzaju nocną premierę najnowszego filmu z serii Star Wars: „Przebudzenie Mocy”. Jeden z najstarszych fanklubów oraz jedna z największych grup kostiumowych w Polsce łączą siły, aby wspólnie zaoferować niezapomniane wrażenia w tą jedyną i niepowtarzalną noc, podczas której zaiste, Moc się przebudzi!.

18 grudnia, dokładnie minutę po północy, rozpocznie się premierowy seans filmu „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”. Jednak przed tym, na wszystkich fanów czeka specjalna niespodzianka w postaci Tajemniczego Seansu.

TAJEMNICZY SEANS to pokaz popularnego filmu, w którym ważne jest nie tylko to, co widzimy na ekranie, ale również wszystko to, co dzieje się poza nim, w przestrzeni kina. Seans, w czasie którego wciągamy widza w fascynującą przygodę. Jaką? Na tym właśnie polega tajemnica.

Więcej informacji już wkrótce. Zapraszamy do obserwowania wydarzenia, na stronę www, forum oraz na profile Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen i Imperium Mocy.

Zapraszamy wszystkich fanów na tę jedyną, wyjątkową i historyczną chwilę. Pokażmy, jak wspaniałą społecznością jest fandom fanów Star Wars!KOMENTARZE (3)

Fandom

XXXVI Podkarpackie Spotkania z Komiksem

2015-12-02 21:59:41 Rzeszowska Akademia Mocy

W najbliższy weekend, 5 i 6 grudnia 2015 r., w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędą się XXVI Podkarpackie Spotkania z Komiksem. Jest to cykliczna impreza, przeznaczona dla miłośników komiksów, animacji, kultury japońskiej i fantastyki naukowej spod znaku „Gwiezdnych Wojen”, organizowana od lat w rzeszowskim WDK.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Wojewódzkiego Domu Kultury przy ul. Okrzei 7, do sali audiowizualnej na II piętrze.

Blok tematyczny dla miłośników świata „Gwiezdnych wojen” będzie oczywiście poświęcony zbliżającej się premierze VII epizodu tej kultowej serii. Jedną z atrakcji będzie prezentacja wydanej przez oficynę ZNAK Horyzont książki „Gwiezdne wojny – jak podbiły wszechświat?” Chrisa Taylora – dziennikarza tygodnika „Time” i redaktora portalu Mashable. Autor podąża śladami gwiezdnej sagi od jej trudnych narodzin, poprzez burzliwe losy marki, aż po kontrowersje wokół najnowszego filmu. Dociera do ludzi, którzy pomogli przekuć pomysł Lucasa w legendę. Spotyka fanów i ludzi od marketingu, dla których Gwiezdne Wojny stały się sposobem na życie. Stacza walki ze współczesnymi rycerzami Jedi i majsterkuje z konstruktorami droidów. Książka jest kompletną historią światowego fenomenu „Gwiezdnych Wojen”.

Program imprezy:

Sobota, 5.12.2014:

09.30 – 10.20 – film na dobry początek – Agent, który spotkał samego siebie; odcinek z serii Dorwać Smarta, amerykańskiej parodii filmów o Jamesie Bondzie;
10.00 – 1015 - otwarcie imprezy;
10.15 – 11.00 – Komiks z pianką - spotkanie z Krzysztofem Bryneckim, autorem komiksu Historia zakrapiana piwem i propagatorem komiksów z Krosna, oraz z wydawcą komiksu Markiem Zajdlem;
11.00 – 11.45 – komiksowa Ściana Wschodnia – spotkanie z twórcami komiksów: Danielem Grzeszkiewiczem i Dominikiem Szcześniakiem;
11.45 – 12.15 – od komiksowego fanpage’u do wydawania komiksów – spotkanie z Jakubem Sytym, twórcą strony thorgalverse.blogspot.com i wydawnictwa komiksowego Kubusse oraz scenarzystą serii komiksowej Kubatu;
12.15 – 13.00 – Tłumaczyć komiks, tłumaczyć mangę – spotkanie z Michałem Żmijewskim, tłumaczem mang, i Jakubem Sytym, tłumaczem komiksów francuskojęzycznych i amerykańskich;
13.15 – 14.45 – konkurs wiedzy o komiksie.
15.00: Star Wars powraca – blok dla fanów świata Gwiezdnych Wojen
15.00 – 15.30 – Rozgrzewka przed epizodem VII Gwiezdnych Wojen – przegląd materiałów promocyjnych do filmu Przebudzenie mocy;
15.30 – 16.00 – Zamach nad Yavinem IV – czyli: komu zależało na zniszczeniu Gwiazdy Śmierci? - prelekcja z przymrużeniem oka;
16.00 - 16.30 – Gwiezdne Wojny – najnowszy musical Disneya? - przegląd starwarsowych teledysków;
16.30 – 17.30 – Dawno, dawno temu... Niekanoniczny konkurs wiedzy o Odległej Galaktyce...

17.30 – zakończenie pierwszego dnia imprezy.

Niedziela, 6.12.2014: Dzień mangi i anime:

Sala audiowizualna:
10.00 – 12.00 - Projekcja serii anime One Punch Man, odc. 1-5. Polska premiera mangi wydawnictwa JPF.
12.00 – 13.00 –. Tworzenie Mikołaja rodem z anime!
13.00 – 14.00 – Tabu w wersji Amino - Znana gra towarzyska w klimacie Otaku;
14.00 – 16.00 – konkurs: filmowe kalambury - sponsor nagród: wydawnictwo JPF.
16.00 – 18.00 – Projekcja filmu animowanego Ghost In The Shell: The New Movie.
Sala naprzeciwko sala audiowizualnej:
14.00 - 15.00 - Rozmówki o Overlord. Analiza serii anime, połączona z konkursem wiedzy na jej temat.
15.00 - 16.00 – gra Two Rooms and a Boom! (maksimum 28 graczy).
18.00 – zakończenie imprezy.

Organizatorzy: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Rzeszowska Akademia Komiksu.

Sponsorzy nagród w konkursach: WDK w Rzeszowie, Lego Polska i wydawnictwa: Egmont Polska, Elemental, JPF, Kubusse, Timof Comics, Taurus Media, Wydawnictwo Komiksowe oraz ZNAK Horyzont.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

KOMENTARZE (0)

Fandom

Star Wars na Comics Wars w Poznaniu

2015-12-01 19:10:10 Comics Wars.

W najbliższą sobotę, 5 grudnia 2015, po raz kolejny w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu, przy ul. Ratajczaka 38/40, odbędzie się Comics Wars, impreza poświęcona komiksom, superbohaterom i Gwiezdnym Wojnom. Poniżej prezentujemy program Star Wars tej imprezy.

STREFA STAR WARS (CZYTELNIA OGÓLNA II PIĘTRO)

10:00 „The Plan” – Legendarne podejście Palpatine’a„ Dominik "Vykk" Pańczyk

Każda legenda ma swój początek, lecz jak uczy nas Yoda, legendy nie muszą być chronologiczne. Imperator, kanclerz, Sith. Przyjdź i zobacz jak świat przedstawiony wpływa na wielki plan Palpatine’e. Co tak właściwie chciał osiągnąć w swoim życiu, czy pragnął jedynie nieograniczonej władzy czy stało za tym coś więcej?

11:00 „Wojny Gwiezdnych Wojen„ Patryk „Roan” Mikołajczyk

Wszystkie historie z uniwersum Odległej galaktyki mają pewne dwa wspólne elementy. Są to historie Gwiezdne, a więc miejscem akcji muszą być interesujące kosmiczne lokacje. Ponadto konieczna jest wartka, wciągająca akcja, a temu czasy pokoju nie sprzyjają. Potrzebne są Wojny i na nich chciałbym się skupić. Opowiem o najistotniejszych konfliktach zbrojnych spod znaku Gwiezdnych wojen; przybliżę niewtajemniczonym jak doszło do walk, przedstawię najważniejszych graczy i podsumuję jakie dany konflikt odcisnął piętno na cały uniwersum.

12:00 „Najnowsze komiksy od Marvela Star Wars, czyli co jest i co warto czytać„ Michał "Komisarz Sev" Ogrodowicz

Nowy Epizod Gwiezdnych Wojen to również nowe komiksy z odległej galaktyki. Zapraszamy do krótkiego przeglądu obecnych tytułów od Marvela: co jest, co warto czytać, a co najlepiej dać na pożarcie Sarlackowi. Zapraszamy!

13:00 „Religijne inspiracje "Gwiezdnych Wojen"„ Łukasz Trykowski (Lord Sidious)

Moc. Ciemna Strona i Jasna oraz ich równowaga, albo odwieczna walka dobra ze złem. Mistyka "Gwiezdnych Wojen" zdaje się być tak odległa, ale jednocześnie tak bliska ziemskiej. Może dlatego, że wprost się z niej wywodzi. Tworząc swój świat Lucas inspirował się także prawdziwymi religiami i tropieniem tego właśnie się zajmiemy.

14:00 „Blaski i cienie Star Warsów od Marvela„ Krystian "Smok" Śmietański

Dziś komiksy Star Wars wypuszczane na rynek przez wydawnictwo Marvel z reguły zbierają przychylne recenzje i dobrze zapisują się w pamięci fanów. Lecz nie zawsze tak było. Przez lata wielu traktowało marvelowskie tytuły, jak koszmarki, po które lepiej nie sięgać. Czy słusznie? O tym przekonacie się podczas prelekcji.

15:00 „Wielki test wiedzy o Star Wars „ Jerzy "Yorgi" Janiak

Najtrudniejsze pytania z odległej galaktyki! Sprawdź swoją wiedzę o Star Wars! Przygotowane zostaną dwa zestawy pytań łatwiejsze dla młodych padawanów i trudniejsze dla mistrzów Jedi.

16:00 „Dziwy z kosmosu IV: Historia starożytna uniwersum Gwiezdnych Wojen„ Michał "Mihoo" Kosakowski

Historia Odległej Galaktyki rozpoczęła się na długo przed tym jak Rycerze Jedi przez tysiąc pokoleń strzegli w niej pokoju. Wielkie galaktyczne cywilizacje powstawały i upadały od tysiącleci. Ich spuścizna nie pozostawała bez wpływu na dalsze losy Galaktyki.

17:00 „Nowy Kanon Star Wars - o co w tym chodzi i od czego zacząć„ Michał "Komisarz Sev" Ogrodowicz

Odległa Galaktyka jest Ci nieznana? Nie wiesz, od czego rozpocząć poznawanie przygód Luka Skywalkera i jego przyjaciół? Przyjdź i przekonaj się sam, iż świat Star Wars nie jest tak straszny, jak sam Imperator.

Poza salą Star Wars:

13.30 „Star Wars Starcie w Universum: Kanon vs. Kanon drużynowa rywalizacja między zwolennikami Nowego i Starego Kanonu„ MIEJSCE: (STRYCH – ZBIÓRKA PRZY PUNKCIE INFORMACYJNYM - PARTER)

Dagmara „Nelani” Wasilewska, Patryk „Roan” Mikołajczyk

Nie śpisz bo trzymasz bilety na Przebudzenie Mocy, czy raczej ciągle opłakujesz śmierć Mary Jade? Czekasz z niecierpliwością na nowy trailer czy też piąty raz czytasz Cienie Imperium? Opowiedz się po jednej ze stron, obudź sobie refleks Jedi, wewnętrzne dziecko, zewnętrznego hejtera i udowodnij wszystkim, że to Twoja racja jest Twojsza! Wiedza o czymkolwiek mile widziana, ale nieobowiązkowa.

WARSZTATY NAUKI GRY W X – WING (PARTER – CZYTELNIA NAUK HISTORYCZNYCH I GAZET) „ RAVEN SQUADRON i Piotr „Nild” Piątkowski

Jednym z najbardziej emocjonujących elementów Gwiezdnych Wojen są potyczki w pustce kosmosu. Kto nie marzył o wzięciu udziału czy to w pojedynkach pilotów w ich zwinnych myśliwcach, starających się zająć dogodną pozycję do zestrzelenie wroga, czy też o wielkich bitwach admirałów w ich kolosalnych okrętach wojennych. Zapraszam do nauki X-winga i Armady, dwóch gier figurkowych Fantasy Flight Games oferujących właśnie takie możliwości!

Wszystkie pozostałe szczegóły na temat wydarzenia można znaleźć oficjalnej stronie wydarzenia lub na wydarzeniu na Facebooku.

Temat na forum
KOMENTARZE (0)
Loading..