TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Tydzień "Zemsty Sithów": Nostalgiczna podróż

2015-05-24 21:21:15Tydzień "Zemsty Sithów" z okazji 10-lecia premiery to chyba najodpowiedniejszy moment aby wrócić, choć na chwilę, do roku 2005. Pozwolę sobie w kilku zdaniach opisać to jak wyglądał okres premiery Epizodu III z mojej perspektywy. Warto zauważyć, że tak jak w przypadku Ataku klonów Zemsta miała swoja premierę w naszym kraju tego samego dnia, niestety na seans udałem się dopiero na godzinę 16:00, a nie jak zapewne większość z Was na nocą premierę o północy. Oczywiście wybrałem seans z napisami. Poniżej mój bilet, który zachowałem:
Ciężko jest opisać to co czułem wychodząc z kina po seansie wiedząc, że w tym roku dostanę kolejny epizod moje ukochanej filmowej Sagi. Wtedy Zemstę wszędzie reklamowano jako ostatni film, jako wielkie pożegnanie. Jednak w tym miejscu pozwolę sobie zacytować sam siebie z mojego tekstu Pamiętnik fana. Oto fragment o Zemście Sithów:

Czytając spoilery z Bastionu oraz przeróżnych czasopism "filmowych", które nałogowo kupowałem przed samą premierą, miałem mniej więcej wyspoilerowaną większość fabuły filmu (taa... Mace Windu zjedzony przez olbrzymią rybę ;p ). Jednak to nie było najważniejsze, gdyż nie przykładałem większej uwagi do spoilerów, przede wszystkim czekałem na moment, w którym na ekranie pojawi się Darth Vader a z głośników na sali wydobędzie się charakterystyczny dźwięk jego oddechu. Sam seans, w przeciwieństwie do "Ataku klonów", odbył się bez większych trudności. Dziś oglądając "Zemstę Sithów" nie czuję już tego napięcia, które towarzyszyło mi podczas pierwszego oglądania trzeciego epizodu w kinie, wtedy byłem tak naelektryzowany, że praktycznie nie mogłem usiedzieć w miejscu podczas seansu. Wychodząc z kina ogarnęło mnie dziwne uczucie, poczułem się jakby zakończył się pewien etap w moim życiu. Historia Gwiezdnych Wojen zakończona, wszystkie części nakręcone. To koniec, teraz tylko czekać aż film wyjdzie na video, kupić i oglądać wraz z rodzicami w domowym zaciszu.

Jeśli już jesteśmy przy gazetach, które kupowałem w związku z premierą Epizodu III na pewno muszę wspomnieć o miesięczniku FILM. Okładka, z której spoglądał na mnie Darth Vader od razu zwróciła moją uwagę gdy przechodziłem obok kiosku. W środku nie znalazłem za dużo informacji, wszystko to już wcześniej przeczytałem na łamach Bastionu, ale posiadanie kolejnego numeru FILMU było chyba w pewien sposób jakąś tradycją. Majowy FILM musiał pojawić się w mojej kolekcji i tyle. W środku znalazła się mała wkładka z ciekawostkami, ciekawymi zdjęciami, ale chyba najbardziej z perspektywy czasu cieszy, że wspomniano w niej o Bastionie Polskich Fanów Star Wars.
Kolejną gazetą, która trafiła w moje dłonie z okazji premiery Zemsty był specjalne wydanie PC HITU, które kupiłem tylko i wyłącznie dlatego, bo dodawali płytę ze zwiastunami i teaserami Epizodu III. Takie to były wtedy czasy, że kusili ludzi kupnem dodając płytę z filmikami, które dzisiaj praktycznie każdy z nas może obejrzeć za pośrednictwem YouTube'a wszędzie. (Niestety, płyta mi się gdzieś zawieruszyła).
Nie zapominajmy także o dziennikach. Gazetę Wyborczą kupiłem 16 maja tylko i wyłącznie dlatego, że dodawali plakat, który po dziś dzień wisi w antyramie na mojej ścianie. Inaczej było z kolei z Dziennikiem Zachodnim, którego numer z 17 maja kupiłem tylko i wyłącznie bo skusił mnie napis, że w środku oprócz informacji o filmie znajdę.. mapę galaktyki (!).
Pamiętam również, że po wyjściu z seansu od razu udałem się do księgarni tak jak zrobiłem to również po seansie Atak klonów. Wtedy to znalazłem adaptację komiksową od Egmontu, niestety w 2005 roku pomimo kilku minut szukania nie znalazłem takowej z Epizodu III. Jak się później dowiedziałem - nie została ona nawet w naszym kraju wydana. Na szczęście jakiś czas po premierze kupiłem pierwszy numer Obsesji wydanej przez Mandragorę. To chyba tak trochę na osłodę. Nie obraziłbym się, gdyby wtedy wydano u nas komiksową Zemstę.

A co potem? Wracając do domu zahaczyłem o sklep spożywczy, kupiłem kilka paczek Chio aby znaleźć kartolepki (modliłem się zawsze aby nie trafiły mi się startuaże!). Czym były kartolepki? To takie karty, które przedstawiały postacie z Epizodu III lub konkretne ujęcia z filmu. Na każdej karcie była naklejka z takim samym nadrukiem, które można było nakleić w specjalnym albumie. Może i to nie pobiło Tazosów, ale zawsze coś.
Tydzień "Zemsty Sithów" uświadomił mi, że dziś, dziesięć lat po premierze znów czekam na kolejny film z mojej ukochanej Sagi i znów czuję się jak dzieciak, który zobaczył Oryginalną Trylogie po raz pierwszy na kasetach VHS.

A Wy jakie macie wspomnienia związane z Zemstą Sithów? Pamiętajcie o tym wspominkowym temacie na forum >>>

Wszystkie atrakcje tygodnia "Zemsty Sithów" będą dostępne w tym miejscu.
KOMENTARZE (8)

Fandom

Bastionowa relacja ze Star Wars Celebration Anaheim 2015

2015-05-21 19:26:09

W dniach 16-19 kwietnia 2015 roku odbyła się kolejna edycja największego gwiezdnowojennego konwentu na świecie - Star Wars Celebration Anaheim. Twórcy zaprezentowali tam światu wiele nowych informacji o przyszłości "Gwiezdnych Wojen", w tym nowe trailery do "Przebudzenia Mocy", "Rogue One", drugiego sezonu "Rebeliantów", czy nadchodzącej gry "Battlefront". W Kalifornii byli także obecni redaktorzy Bastionu Polskich Fanów Star Wars, którzy bezpośrednio relacjonowali dla was najważniejsze wydarzenia konwentu w newsach i na naszym fanpage'u na Facebooku. W dniu dzisiejszym zapraszamy Was do przeczytania naszej pełnej relacji ze Star Wars Celebration Anaheim, wraz prywatnymi z odczuciami już po powrocie ze Stanów Zjednoczonych. Klikajcie w link poniżej!

RELACJA ZE STAR WARS CELEBRATION ANAHEIM 2015


KOMENTARZE (2)

Fandom

111. Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

2015-05-21 19:13:26 Łódzki Fanklub SW

Już w najbliższą sobotę 23 maja o godzinie 15.00 w sali 408 Łódzkiego Domu Kultury odbędzie się 111. Spotkanie ŁFSW.

Tym razem w programie:

  • Maluj z Amdirem! – figurkowe szaleństwo;
  • Wszyscyśmy Anakin, czyli imię jego 501-wszy legion by Codix;
  • Strefa 51 vol. 2 – Roan i jego prelekcja.

Dla chętnych także rozgrywki X-winga oraz inne gry i zabawy (w tym SW Time’s Up! :) ).

Optymalną trasę dojazdu do Łódzkiego Domu Kultury najlepiej sprawdzić na stronie jakdojade.pl.

Do zobaczenia i niech Moc będzie z Wami!
KOMENTARZE (0)

Fandom

Relacja z Pyrkonu 2015

2015-05-20 10:03:19

Pyrkon jest miejscem które fani Star Wars odwiedzają co roku, pomimo tego że nie oferuje już za wiele miłośnikom gwiezdnej sagi. Jak było w tym roku? Co można zmienić, a co było dobre? Swoją opinię przedstawili wysłannicy Bastionu Polskich Fanów Star Wars, czyli: Bolek, Master of the Force i Lorn. Zapraszamy uczestników festiwalu, do komentowania imprezy pod relacją.

PYRKON 2015 - RELACJA


Pyrkon odbył się w dniach 24 - 26 kwietnia 2015 roku na Międzynarodowych Targach w Poznaniu.
KOMENTARZE (0)

Fandom

LXXVI Spotkanie TISW

2015-05-12 21:35:37 TISW

Już w najbliższą sobotę 16 maja zapraszamy wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen z Torunia i okolic, a także i tych w odleglejszych krain, na LXXVI Spotkanie Toruńskiego Imperium Star Wars. Spotkanie odbędzie się standardowo w Klubie Osiedlowym Kameleon, mieszczącym się na Osiedlu Młodych przy ulicy Tuwima 9. Na miejsce zapraszamy już od godziny 13, a całość potrwa do godziny 16. W ramach spotkania czeka nas mnóstwo atrakcji, między innymi:

- May The 4th Be with You - czyli co się działo w międzynarodowy dzień Gwiezdnych Wojen
- Epizod VII, Antologie Gwiezdnych Wojen - czyli co się dzieje w filmowym świecie naszej ulubionej sagi
- Stolen Plans - czyli komu tym razem uda się ukraść plany Gwiazdy Śmierci
- kalambury Star Wars - czy da się pokazać Dreadnaught'a?
- Stowarzyszenie "Toruńskie Imperium" - sprawozdanie z tego co planujemy w najbliższej przyszłości
- relacja z Pyrkonu 2015 największego festiwalu w Europie
- najbliższe eventy - Dwutakt, Astrofestiwal, Dni Fantastyki
- StarForce 2015 - co wiemy, a co niedługo wiedzieć będziemy

Poza tym dla pierwszych 15 osób, które pojawią się na spotkaniu Prezes Toruńskiego Imperium przygotował małą niespodziankę. Wszystkich chętnych jeszcze raz serdecznie zapraszamy i niech moc będzie z nami. Zawsze!
KOMENTARZE (0)

Fandom

501 Legion pomaga znaleźć dom dla zwierzaków

2015-05-11 18:13:52 www.petapixel.com

Członkowie kanadyjskiego oddziału 501 Legionu Capital City Garrison postanowili pomóc w znalezieniu domów dla zwierząt ze schroniska. W celu nagłośnienia akcji zorganizowali sesję zdjęciową z podopiecznymi schroniska Ottawa Humane Society. Wszystkie zdjęcia znajdziecie w tym miejscu na stronie Flickr.


KOMENTARZE (5)

Fandom

CXXXVIII spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

2015-05-09 21:46:50 Wrocławski fanklub SWMaj. Lato się zbliża, studenci cieszą się Juwenaliami, a wrocławscy fani Gwiezdnych Wojen po raz kolejny spotykają się na Imperiadzie. Tym razem spotykamy się 16 maja w naszym ulubionym lokalu „Motyla Noga” na ulicy Więziennej punktualnie o 12:00. Jako że jesteśmy świeżo po Pyrkonie, wrażenia z tej imprezy będą głównym tematem spotkania. Dodatkowo, mamy dla Was małą zabawę-niespodziankę związaną z poznańskim festiwalem. Zastanawiacie się, cóż to może być? Przyjdźcie i przekonajcie się sami!

Zapraszamy Was serdecznie!


KOMENTARZE (1)

Fandom

Najbardziej Jedi zdjęcie

2015-05-05 22:00:00 Jedi Order

Nasi przyjaciele z Jedi Order uruchomili wczoraj konkurs, z okazji święta Star Wars. Z uwagi na to, że będzie trwał on do 10. maja to postanowiliśmy jeszcze o nim napisać. Powodzenia!

Jedi Order zaprasza na konkurs "Najbardziej Jedi zdjęcie". Oto co należy zrobić:

1. Wydrukuj logo Jedi Order, które zamieszczamy w tym miejscu.
2. Zrób dowolne zdjęcie, zgodne z tematem konkursu, na którym znajdzie się wydrukowane logo.
3. Wyślij je na nasz adres: rada@jediorder.pl do 23:59 10 maja 2015, w temacie wpisując "Konkurs".

Spośród przesłanych prac wybierzemy trzy najlepsze, które otrzymają następujące nagrody:
- I miejsce - gry "Star Wars Knights of the Old Republic" oraz "Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords" i przypinka Jedi Order.
- II miejsce - książka "Star Wars. Kenobi" J.J. Millera i przypinka Jedi Order
- III miejsce - przypinka Jedi Order

Oceniać będziemy pomysłowość, zgodność z tematem oraz jakość wykonania. Czekamy na Wasze zdjęcia!KOMENTARZE (3)

Fandom

110. Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

2015-05-05 18:19:15 Łódzki Fanklub SW

Już w najbliższą sobotę 9 maja o godzinie 15.00 w sali 408 Łódzkiego Domu Kultury odbędzie się 110. Spotkanie ŁFSW.

Tym razem w programie:

  • Time`s up! – wersja SW by Roan;
  • Teenage Mutant Ninja Jedi by Nelani.

Dla chętnych także rozgrywki X-winga oraz inne gry i zabawy.

Optymalną trasę dojazdu do Łódzkiego Domu Kultury najlepiej sprawdzić na stronie jakdojade.pl.

Do zobaczenia i niech Moc będzie z Wami!
KOMENTARZE (5)

Fandom

XCIV Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

2015-05-05 17:48:06 Rzeszowska Akademia Mocy


W najbliższą sobotę (09.05.2015 r.) odbędzie się kolejne rzeszowskie spotkanie fanów Star Wars. Spotkamy się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie mieszczącym się przy ul. Okrzei 7, wcześniej niż zwykle, o godzinie 14.00 w sali audiowizualnej, na II piętrze.

W programie:
- dziesięciolecie "Zemsty Sithów";
- nowinki dotyczące "The Force Awakens".

Serdecznie zapraszamy!

Temat na Forum
KOMENTARZE (1)

Fandom

Star Wars Day 2015

2015-05-04 11:21:21

4 maja to taki dzień w roku podczas, którego fani Gwiezdnych Wojen na całym świecie (w mniejszym lub większym stopniu) świętują. To także ten dzień, gdy wielu fanów dzieli się z innymi swoją miłością go gwiezdnej sagi. Poniżej prezentujemy atrakcje, które przygotowano specjalnie z okazji tego dnia.

Na początku przypominamy o promocjach na gry na Playstation Network i w sklepie GOG, Steam a także w serwisie cdp.pl.

Fanów trochę innej rozrywki odsyłamy do naszego newsa z promocjami na znane i lubiane klocki LEGO, który znajdziedzie w tym miejscu >>>

Szczęśliwe osoby, którym udało się wygrać wejściówkę do kin IMAX w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Łodzi będą mogły uczestniczyć w specjalnym pokazie zwiastuna nowego Epizodu. Więcej o tym pisaliśmy w tym miejscu >>>

Od godziny 16:00 na kanale Discovery Channel będzie można obejrzeć aż trzy filmy dokumantalne o Gwiezdnych Wojnach (rozpiska tutaj). Dla tych, dla których będzie to mało odsyłamy do strony konkursowej znajdującej się w tym miejscu, gdzie można wygrać cenne nagrody.

W Bydgoszczy fani będa mogli świętować w Klubokawiarni Comics Soon Coffee (ul. Długa 5) już od godziny 17:00. Link do wydarzenia na Facebooku znajduje się w tym miejscu >>>

W Częstochowie Dzień Gwiezdnych Wojen potrwa nie jeden dzień ale aż tydzień. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie wydarzenia a także na Facebooku w tym miejscu >>>.

Fanów z Bielska-Białej i okolic zapraszamy do klubokawiarni Mechaniczna (ul. Podcienie 2), gdzie już o godzinie 19:00 odbędzie się pokaz filmu Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy.

Nawet nasz redakcyjny kolega Burzol świętuje Star Wars Day i to w nie byle jaki sposób bo grajac na... ukulele!S.W.A.T. z tej okazji przygotował również krótki filmik:Dla niezdecydowanych przypominamy w jaki sposób można świętować:Osoby, którym nie są obce media społecznościowe takie jak chociażby Facebook czy Twitter przypominamy, że mogą dzisiaj śmiało i bez ograniczeń używać przy swoich wpisach #StarWarsDay, MayThe4thBeWithYou a przede wszystkim #BastionStarWars.

A Wy jak świętujecie dzisiejsze święto?

May the 4th Be With You!
KOMENTARZE (7)
Loading..