TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Blok Star Wars na 26. MFKiG...

2015-09-29 13:48:29 Łódzki Fanklub SWW tym roku na gości Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier (3-4 października) szukając czeka mnóstwo gwiezdnowojennych atrakcji! Dla ludzi głodnych wiedzy w sobotę odbędzie się blok prelekcyjny, a pełne dwa dni pozostałych atrakcji - od gier planszowych i komputerowych, przez pokazy i warsztaty walki na miecze, czytelnię komiksów, po malowanie twarzy i zabawy dla najmłodszych - będą czekać na płycie Atlas Areny!

Ponadto podczas naszego bloku będzie można wygrać mnóstwo nagród! Komiksy Dark Horse’a i Marvela, drobne zestawy LEGO, puzzle firmy Trefl, unikatowe ręcznie robione koszulki, a także akcesoria komputerowe!

Już teraz zapraszamy na ekspresowy konkurs, który znajdziecie na stronie wydarzenia.

SALA PRELEKCYJNA (sobota)

10:00Lego Star Wars Art

Ciąg dalszy wykładu sprzed roku. Czy duńskie klocki sygnowane marką Gwiezdnych Wojen mogą aspirować do miana sztuki? Przyjrzymy się bliżej wybitnym AFOLom i ich twórczości. Od własnych konstrukcji, przez fotografię i brickfilmy poznamy drugą stronę zabawek - nie tylko dla dzieci.
Mikołaj „Nilson” Lewiński

11:00 Gwiezdne Wojny - modelarstwo w grach

O dostępnych na rynku modelach postaci i pojazdów w grach planszowych z naszego ulubionego uniwersum. Na podstawie produktów Fantasy Flight Games, największego aktualnie producenta gier marki Star Wars.
Nathaniel „Fisto” Cook

12:00 McQuarriezacja i dziedzictwo Gwiezdnych wojen, czyli ile zostało z oryginalności kosmicznej sagi?

Po przejęciu imperium George’a Lucasa przez Disneya, rozpoczął się dość trudny okres dla fanów Gwiezdnych Wojen. W niniejszej prezentacji, autor skupi się na dotychczasowej wiedzy na temat Epizodu VII „Przebudzenia Mocy” oraz wybranymi tworami gwiezdnowojennymi (m.in. „Rebelianci” czy „Wojny klonów”). Całość analizowana będzie pod kątem prac legendarnego Ralpha McQuarriego, który stworzył ilustracje i prace koncepcyjne dla pierwszych filmów spod znaku Gwiezdnych Wojen.
Krystian „Kaelder Dherven” Karolak

13:00 Powrót komiksów Star Wars. Przebudzenie komiksowej mocy w ofercie Egmontu.

Spotkanie z Jackiem Drewnowskim z okazji premiery magazynu Star Wars komiks oraz kolekcji Star Wars Legendy.
Marcin Łuczak

14:00 Star Wars Rebels - Hit czy kit?

Nowy serial animowany podzielił fanów Gwiezdnych wojen. Czy produkcja spod szyldu Disney'a jest naprawdę taka zła? Rozliczymy się z "Rebeliantami" i ocenimy czy jest to pozycja warta uwagi w nowym kanonie.
Mikołaj „Nilson” Lewiński

15:00 Nowe komiksy Star Wars ze stajni Marvela - godni następcy Legends, czy maszynka do robienia pieniędzy?

Przegląda pozycji, które do tej pory pojawiły się na świecie spod znaku SW oraz tych, które dopiero nadchodzą. Jak się prezentują, które naprawdę warto czytać, oraz jak to wygląda dla polskiego fana? Na te i inne pytania odpowiedź uzyskacie właśnie na tej prelekcji. Zapraszam serdecznie!
Michał „Komisarz Sev” Ogrodowicz

16:00 Przeminęło z kanonem, czyli legendy wyparte przez nowe filmy; Dziedzictwo Mocy i Przeznaczenie Jedi.

Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy niebawem wejdą do kin. Akcja filmu będzie osadzona 34 lata po bitwie o Yavin. Eksploatacja zbliżonego okresu miała już kiedyś miejsce. Było to w czasach starego kanonu, zwanego obecnie Legendami. Przedstawimy i porównamy dwie 9-tomowe serie książkowe, które zostaną niebawem nieodwołalnie zastąpione przez nowe filmy i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy warto tęsknić za utraconym statusem opisanych tam historii.
Dagmara „Nelani” Wasilewska, Patryk „Roan” Mikołajczyk

17:00 Stary i Nowy Kanon - zło ostateczne czy nadzieja na przyszłość?

Minęło już sporo czasu od anulowania Starego Kanonu SW, lecz dyskusje na ten temat nie ustają w gronie fanów Sagi. O co tak naprawdę chodzi i jakie skutki przyniesie nam ta decyzja? I najważniejsze: Stary czy Nowy Kanon? Zapraszam serdecznie do dyskusji!
Michał „Komisarz Sev” Ogrodowicz


PŁYTA ATLAS ARENY

Sobota i Niedziela Wystawa wspaniałych modeli Bernarda Szukiel!

Mocarne AT-AT, Sokół Millenium, czy X-ingi T-70 z nadchodzącego Przebudzenia Mocy - wszystkie te kunsztowne modele będą dostępne do podziwiania!

Sobota 11:00 - 18:00, Niedziela 11:00 - 16:00 Czytelnia komiksów

Nie czytałeś jeszcze nigdy komiksów z Gwiezdnych Wojen, albo może wręcz przeciwnie i chcesz sobie przypomnieć jedną z historii opisujących Odległą Galaktykę? Nasza czytelnia oferuje ponad 200 zeszytów do wypożyczenia, w tym NOWOŚCI od Marvela!

Sobota 12:00 - 16:00 Pokazy i Warsztaty walki długim mieczem europejskim

jeden z najbardziej charakterystycznych elementów Gwiezdnych Wojen, pojedynki na miecze świetlne, powstał z inspiracji wieloma historycznymi sztukami walki. Członkowie grupy Mordschlag zaprezentują nam swoje talenty w serii pokazów i warsztatów, podczas których będzie można zapoznać się z technikami dawnych mistrzów!

Niedziela 12:00 - 14:00 Pokazy i Warsztaty Kendo

Jeden z najbardziej charakterystycznych elementów Gwiezdnych Wojen, pojedynki na miecze świetlne, powstał z inspiracji naszą własną historią. Członkowie UKS Kendo Łódź zaprezentują nam swoje talenty w serii pokazów i warsztatów sportowej odmiany sztuk walki wywodzącej się z szermierki japońskich samurajów.

Sobota 10:00-12:00, 16:00-18:00, Niedziela 10:00-12:00, 14:00-16:00 Akademia Jedi

Skierowana nie tylko do dzieci szkółka Jedi, podczas której nauczą się korzystać z miecza świetlnego i Mocy! Pod koniec wymagającego treningu każdy Padawan otrzyma dyplom, a najbardziej rokujący szermierze specjalne upominki!

Sobota 10:00 - 18:00, Niedziela 10:00 - 16:00 Gry bitewne spod znaku Gwiezdnych Wojen, Warhammer 40k

Potyczki pilotów w grze X-wing, starcia admirałów w Armadzie, czy też bitwy naziemne w Imperium Atakuje - to i więcej czeka wszystkich którzy odwiedzą naszą strefę planszówek! Gry pokazowe, nauka gry. Ponadto zawita do nas uniwersum Warhammera 40k! UWAGA, uczestnicy będą mogli wygrać materiały promocyjne, jak karty czy specjalnie żetony, a także nagrodę główną - nowy zestaw podstawowy do gry X-wing inspirowane Przebudzeniem Mocy!

Sobota 10:00-18:00, Niedziela 10:00-16:00 Symulator Mostka Gwiezdnego Krążownika

Zbierz od 3 do 6 załogantów i zmierz się z komputerem, albo inną drużyną w symulacji bitwy dwóch kosmicznych krążowników!

Sobota 14:00-18:00, Niedziela 12:00-15:00 Warsztaty

Biżuteria w gwiezdnych kolorach - użyj Mocy i stwórz własną bransoletkę! (sobota 16:00-17:00, niedziela 11:00-12:00)

Niech zdjęcie będzie z Tobą! - zostań jednym z bohaterów Gwiezdnych wojen!

Gwiezdne Wojny - Przebudzenie filcu - z przygotowanych elementów stwórz własną przywieszkę, breloczek! (sobota 17:00-18:00, niedziela 12:00-13:00)

Malowanie twarzy dla dzieci - przemień się w Dartha Maula, albo C-3PO!

Malowanie koszulek - przynieś białą, albo inną jasną koszulką, a my przemienimy ją w unikatowy gwiezdnowojenny projekt! (sobota, 14:00-16:00)
KOMENTARZE (10)

Fandom

CXLII spotkanie wrocławskiego fanklubu Star Wars

2015-09-19 10:23:28 Wrocławski fanklub SWTradycją fanklubową już stało się comiesięczne spotykanie się na Imperiadach, które zazwyczaj mają miejsce w trzecią sobotę miesiąca. W tym miesiącu spotkamy się jednak tydzień później niż przewiduje kalendarz, ale spokojnie - mamy na to usprawiedliwienie!

Jeśli jesteście fanami Gwiezdnych Wojen i śledzicie związane z tym wydarzenia na pewno nie umknął wam StarForce, czyli najbardziej starwarsowy konwent w naszym kraju, który odbywa się właśnie w ten weekend w Toruniu. Jeśli jesteś właśnie uczestnikiem tego wydarzenia to wypatruj naszych członków w kostiumach z ukochanej sagi a jeśli Ciebie tam nie ma - przyjdź na Imperiadę w sobotę 26 września i pooglądaj razem z Nami zdjęcia z tej imprezy aby zachęcić do udziału i spotkać się tam z Nami w przyszłym roku. Spotkanie zaczynamy tradycyjnie o godz. 12:00 w Motylej Nodze przy ul. Więziennej we Wrocławiu.

Jako, że część naszego fanklubu jest obecnie na StarForce, jak już wcześniej wspomnieliśmy będzie okazja pooglądać zdjęcia z konwentu oraz wysłuchać relacji i opinii, która miejmy nadzieję zachęci Was do udziału w przyszłorocznej edycji imprezy. Oprócz tego podzielimy się również z Wami naszymi odczuciami po wsparciu biegu charytatywnego Business Run, który wspieraliśmy 6 września i mamy nadzieję zachęcić was do wspólnej dalszej współpracy z podobnymi fundacjami.

Wszystkich, którzy wahają się jeszcze czy warto do nas przyjść może przyciągnąć fakt, że w tym miesiącu przewidujemy konkurs w którym do wygrania są zabawki Star Wars, które zdobyliśmy dla was w dniu premiery w Krakowie. Co jest do wygrania i na czym polega konkurs? Przyjdźcie a się dowiecie :)


KOMENTARZE (0)

Fandom

StarForce 2015 już od jutra!

2015-09-17 20:28:39 StarForce

Już od jutra fani Gwiezdnych wojen będą bawić w Toruniu. Z tej okazji prezentujemy program imprezy.

Program podzielony jest na kilka sekcji:

SCENA

12.00 – 14.00 – Akademia Jedi

14.00 – 16.00 – Konkurs Strojów dla dzieci

16.00 – 18.00 – Akademia Jedi

18.00- 19.00 –Loteria Rebel.pl – losowanie nagród

19:15 – Pokaz Walk

LABSEN

Fantastyczne Targi Popkultury

Kino Centrum

12.15- Szaraczki Imperium, czyli mniej znane okręty Floty Imperium Galaktycznego Prelegent: Sebatian „Thrawn” Suder Flota Imperium Galaktycznego to nie tylko gwiezdne niszczyciele i myśliwce TIE znane z filmowej trylogii. Przyjdź poznaj bogactwo arsenału pomagającego utrzymać ład w odległej galaktyce.

13.00 – 15 lat od „Stars in Black” – czy wreszcie powstanie wersja pełnometrażowa? Prelegent: Staszek Mąderek Staszek Mąderek opowie o swoich wieloletnich gwiezdnych wojnach z wiatrakami, prezentując podstawowe techniki porywania się z motyką na Słońce”.

14.00 – Proces tworzenia ilustracji do linii wydawniczej Edge of Empire oraz X-wing Miniature Game Prelekcję poprowadzą Mariusz Gandzel oraz Tomek Jędruszek, rysownicy w firmie Fantasy Flight Games, wykonujący ilustracje do podręczników Edge of Empire, gry figurkowej X-wing, a także Star Wars gry karcianej. Omówią proces tworzenia ilustracji przedstawiającej pojazdy w przestrzeni kosmicznej, a także budowanie scen zawierających postacie w ruchu.

15.00 – Fragmentowy konkurs wiedzy o filmach Star Wars – Prelegent: Michał Ogrodowicz Zobacz kawałek i zgadnij! Konkurs o filmach ze świata Star Wars dla każdego. Zobacz fragment sceny i odpowiedz, skąd on pochodzi. Mnóstwo zabawy gwarantowane!

16.00 – Spotkanie z Jackiem Drewnowskim Jacek Drewnowski, redaktor Star Wars Komiks opowie o tym co czeka nas na gwiezdno-wojennym rynku komiksowym w najbliższym czasie.

17.00 Spotkanie z gościem specjalnym StarForce, Jeromem Blakiem.

Czytelnia

12.15 Realizm bitew kosmicznych w Star Wars i nie tylko Prelegent: Emilia “Barrissa” Węgrzyn Na pewno każdy fan Star Wars wie, że bitwy w kosmosie w rzeczywistości nie są tak „głośne” oraz nie ma w nich tak widowiskowych wybuchów. Jednak jeśli chcecie dowiedzieć się coś więcej na temat wiarygodności napędów, czy manewrów statków, to zapraszam na moją prelekcję.

13.00 – Jak powstawały Gwiezdne Wojny? Prelegent: Krystian „Smok” Śmietański Historia powstania jednego z najsłynniejszych filmów w historii kina jest nie mniej fascynująca niż jego fabuła. Czego tu nie było! Wyścig z czasem, walka z napływającymi zewsząd trudnościami, a nawet ryzykowanie zdrowia i życia. Zapraszam na ekscytującą podróż po kulisach powstawania Gwiezdnych Wojen.

14.00 – Star Wars VII, czyli fakty i mity o nowym filmie Prelegent: Mateusz „Bane” Osiński, Oskar “Nate” Schubert Kolejna porcja świeżych i ociekających absurdem newsów o VII epizodzie. Nie zabraknie zdjęć prosto z planu, szczegółów dotyczących fabuły oraz długich dyskusji!

15.30 – Ten stolik jest zajęty Prelegent: Przemysław „Jok” Grzesiak Dowiedz się kim byli bywalcy Kantyny Mos-Eisley. Znana z czwartego epizodu Star Wars, przyciągała bardzo nietypowych bywalców. Od łowców nagród, adeptów mocy, agentów Rebelii i Imperium, kończąc na melomanach i wampirach. Przyjdź i sprawdź kto był kim

17.00 – Starwarsowe kalambury Prelegent: Jan „Johan” Woźnica Umiesz pokazać generator cienia masy? Gratuluję, ale na nic Ci się to nie przyda, bo hasła tutaj będą dużo trudniejsze. Zapraszam drużyny trzyosobowe.

Pierwsze Piętro

Astro Arena – zapraszamy do planetarium – przenośnego laboratorium pobudzania wyobraźni. Pod miękką kopułą przenośnego planetarium Astro Arena doświadczysz niesamowitej przygody. Poznasz gwiazdy i gwiazdozbiory oraz ich wyobrażenia na niebie.

Strefa Lego – możliwość zabawy najpopularniejszymi klockami na świecie

Star Wars Battlefront – przedpremierowy pokaz oraz możliwość przetestowania samej gry

Obóz Manda’Yaim – obóz najlepszych wojowników w galaktyce, czyli Mandalorian, a w nim mnóstwo atrakcji dla dzieci oraz gra terenowa Verd`tracyn.

Stoisko Polonia Minor Squad – wystawa strojów i hełmów, kolorowanki dla dzieci, strzelnica, zapisy na akademie

Stoisko Rebel Legionu – wystawa figurek i strojów, zapisy na akademie, interaktywne zabawy dla dzieci

Stoisko Egmontu

Stoika zaproszonych Gości

– Jerome Blake
– Mariusz Gandzel
– Tomek Jędruszek

Strefa dla dzieci

11.oo – 18.00 – Animacje dla dzieci – malowanie twarzy, tworzenie mieczy z balonów, konkursy dla dzieci

11:00 – 18:00 Force Trainery – sprawdź czy jesteś wrażliwy na moc

11:00 – 12:15 Origami Star Wars

12:15 – 13:00 Lepienie z Masy Solnej (wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: martaklis@vp.pl lub w punkcie info)

13:00 – 15:00 Origami Star Wars

15:00 – 15:45 Lepienie z Masy Solnej (wcześniejsze zapisy, wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: martaklis@vp.pl lub w punkcie info)

15:45 – 17:00 Origami Star WarsGiełda Star Wars

12:00 do 16:00 – Miejsce dla tych wszystkich, którzy chcą sprzedać lub wymienić swoje kolekcje gadżetów lub komiksów z SW

Sala Wystawowa

Modele Braci Kuleszów

Modele Krzysztofa Wilczyńskiego

Modele Bernarda Szukiela

Modele Piotra Mintury

Stoisko Imperium Mocy

Modele Lego Kamila Domagalskiego

Sala Imperialna

Stoisko Pomeranian Squad i 501st Legionu – wystawa, strzelnica, zapisy na akademie, interaktywne zabawy dla dzieci

Han Solo w karbonicie

Sala Tronowa Imperatora

Trzecie Piętro

Teleskopy z Astrobaz

Space Painting

Wystawa grafik i fanartów Star Wars

Sala Turniejowa

Star Wars LCG:
Start: godzina 16:00 start zapisów – 16:30 start pierwszej rundy Wejściówka: 15 PLN

X-Wing:
Start: godzina 9:30 start zapisów – 10:00 start pierwszej rundy
Wejściówka: 15 PLN

Imperial Assault:
Start: 9:30 start zapisów – 10:00 start pierwszej rundy
Wejściówka 15 PLN


Gorąco zapraszamy do Torunia!
KOMENTARZE (9)

Fandom

116. Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

2015-09-17 12:16:12 Łódzki Fanklub SW

Łódzki Fanklub Star Wars zaprasza na 116. spotkanie miłośników Gwiezdnych Wojen, które odbędzie się już 19 września w sali 408 Łódzkiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18 o godzinie 15:00.

Wśród licznych atrakcji znajdziecie między innymi:
 • Mroczna prelekcja o mrocznych zakamarkach odległej galaktyki.
 • Oglądanie najnowszego fanfilmu na podstawie Legend – Legacy of the Force, oraz dyskusja po seansie.
 • Akademia Jedi – Stare miecze świetlne się stępiły, więc czas stworzyć parę nowych!
 • Cosplay – konsultacje i przygotowywanie strojów, szycie płaszczy Jedi połączone ze wstępem do LARPa będącego częścią obchodów 7. Urodzin ŁFSW pod tytułem „Jubileuszowy palimpsest na Byss”.

Dla chętnych także inne gry i zabawy.
Optymalną trasę dojazdu do Łódzkiego Domu Kultury najlepiej sprawdzić na stronie jakdojade.pl

Do zobaczenia i niech Moc będzie z Wami!
KOMENTARZE (1)

Fandom

Relacja z "Piątku Mocy"

2015-09-15 12:14:27

W nocy z 3 na 4 września w krakowskim sklepie Toys'R'Us odbyła się impreza związana z premierą najnowszych zabawek z Przebudzenia Mocy, czyli Piątek Mocy. Jeśli jesteście ciekawi jak przebiegała owa impreza zapraszamy Was do lektury nasz redakcyjnej relacji, którą możecie przeczytać poniżej:

Piątek Mocy - relacjaDziękujemy sklepowi Toys'R'Us za przygotowanie imprezy i zaproszenie redakcji Bastionu Polskich Fanów Star Wars.


KOMENTARZE (0)

Fandom

74. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

2015-09-14 22:30:48 SKFSW

Dotarły do nas wieści z Krakowa o kolejnym spotkaniu fanów w tym mieście:

"Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Krakowa i okolic na najbliższe spotkanie Krakowskiego Fandomu Star Wars, które odbędzie się już w tą sobotę (tj. 19 października) o 15:00 w kawiarni Zaginiony Świat przy ulicy Batorego 1.

W programie:
 • Nietrzeźwym okiem KomiXa - dowiedzcie się jakież to nowości pojawiły się na gwiezdnowojennym rynku i poznajcie o nich rzetelną opinię
 • Bohaterowie HoloNetu - Payback przybliży Wam biografię jednej z wielu ciekawych postaci, które pochodzą z Odległej Galaktyki
 • Kalambury - umiesz użyć mowy ciała, by pokazać Gwiezdne Wojny? Swym czujnym okiem oceni to Nomi
 • DisneySW - najświeższe newsy z frontu filmowego i serialowego w jednym miejscu!

 • Do zobaczenia!"


  Temat na Forum
  Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars na Bastionie

  Krakowscy fani na Facebooku
  KOMENTARZE (2)

Fandom

StarForce 2015 już w ten weekend!

2015-09-14 15:00:32 StarForce

Największa, doroczna, impreza poświęcona w całości sadze Star Wars zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższy weekend fani ze wszystkich zakątków Polski zjadą się do Torunia, by wspólnie cieszyć się ukochanymi filmami.

W tym tygodniu można spodziewać się już oficjalnego programu festiwalu, jednak póki to nastąpi warto zapoznać się z innymi atrakcjami które znajdziemy w ten weekend w Toruniu.

Najważniejszą informacją jest to, że imprezę rozpocznie koncert muzyki filmowej z Gwiezdnych Wojen. Wydarzenie rozpocznie się w piątek o godzinie 19:00 w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Koncert muzyki filmowej

Ścieżka dźwiękowa z "Gwiezdnych wojen" została uznana przez słuchaczy brytyjskiej stacji Classic FM za najlepszą muzykę filmową wszech czasów, a za muzykę do IV części jej kompozytor – John Williams – został uhonorowany Oscarem.

Amerykański kompozytor jest rekordzistą na magicznej „oscarowej” liście. Obok Walta Disneya otrzymał on najwięcej w historii, bo aż 47 nominacji, w tym 5 statuetek za muzykę.

Tematem przewodnim toruńskiego koncertu będzie włąśnie muzyka z Gwiezdnych Wojen. Usłyszymy najbardziej znane utwory z całej sagi, m.in. Yoda's Theme, Anakin's Theme, Duel of the Fates, Cantina Band oraz Imperial March.

Zespół artystyczny Toruńskej Orkiestry Symfonicznej, w znacznie powiększonym składzie, od pulpitu dyrygenckiego poprowadzi Maciej Sztor, niezrównany interpretator amerykańskiej muzyki filmowej.

Zaproszony do Torunia dyrygent kolekcjonuje oryginalne partytury amerykańskich kompozytorów, tworzy i realizuje własne projekty w całej Polsce, może się również poszczycić specjalnym listem z gratulacjami od samego Johna Williamsa za propagowanie jego muzyki filmowej w Polsce.

Koncert odbywać się będzie w ramach kolejnej edycji największego w Polsce zlotu fanów sagi Gwiezdne Wojny – StarForce 2015, więc z całą pewnością wśród publiczności nie zabraknie uczestników tego wydarzenia, w strojach imitujących ulubionych bohaterów filmu.


Gość specjalny

Specjalnym gościem tegorocznej edycji jest odtwórca postaci Masa Ameddy i kilku innych postaci. Jerome Blake będzie miał swoje stanowisko na festiwalu, gdzie będzie można dostać od niego autograf, chwilę z nim porozmawiać, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Nie zabraknie też klasycznego spotkania z odtwórcą wezyra Imperium w sobotę popołudniu.
Giełda na StarForce 2015

Co to jest giełda? Jest to miejsce, w którym będzie można sprzedawać i kupować różne gadżety związane ze Star Wars, zarówno nowe, jak i używane. Fani będą mogli wystawić się w wyznaczonym miejscu z przedmiotami, które albo będą chcieli sprzedać, albo dokonać handlu wymiennego – to już akurat kwestia sprzedawców lub dogadania się między sprzedającym a kupującym. W ten sposób wielu fanów będzie mogło nabyć rzeczy z SW, które są w innych miejscach już trudno dostępne – któż z nas w końcu nie marzył o łatwym sposobie zakupu pierwszego wydania „Labiryntu Zła” Jamesa Luceno, „Zdrajcy” Stovera, czy jakiejś atrakcyjnej, rzadkiej figurki? A teraz, na StarForce 2015, będzie to jak najbardziej możliwe!
Dla chętnej osoby wyznaczamy miejsce, na którym będzie mogła się rozłożyć ze swoimi gadżetami. Rozmiar miejsca będzie zależny od ilości towaru, z jaką chętny chciałby się wystawić.
BARDZO WAŻNE! – przed przystąpieniem do giełdy trzeba podpisać oświadczenie o nieprowadzeniu działalności gospodarczej, w przeciwnym wypadku nie będzie można dopuścić osoby do uczestnictwa w niej! Oświadczenia będą do pobrania na miejscu 19 września 2015 roku.
W jaki sposób się zgłosić? Trzeba wysłać swoje imienne zgłoszenie mailowo, na adres: gielda.starforce@o2.pl
Jeśli jednak ktoś nie zdąży wysłać nam maila przed imprezą, będzie możliwość zgłoszenia swojego udziału w giełdzie bezpośrednio na miejscu. Jednak warto wcześniej zadeklarować swój udział, żebyśmy wiedzieli, ile miejsca i dla ilu chętnych zarezerwować miejsce na giełdzie


Konkurs Strojów

Jak co roku, na festiwalu odbędzie się konkurs na najlepszy kostium Star Wars. Zawody odbędą się w sobotę, w głównym dniu festiwalu. Brać w nim mogą dzieci do 14 roku życia. Jeśli Ty, bądź Twoje dziecko ma ochotę wygrać atrakcyjne nagrody, to warto wziąć udział w konkursie.


Turnieje gier Star Wars

Na konwencie odbędą się turnieje najpopularniejszych gier Star Wars ostatnich lat. W ciągu trzech dni przyjdzie Wam zagrać w Star Wars LCG, Imperial Assalut, oraz X-Wing. Turniej organizuje GRAJFER Strefa Gier. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody!

Wszystkie turnieje będą odbywały się w budynku CSW w Toruniu.

Star Wars LCG:
Start: piątek, godzina 16:00 start zapisów - 16:30 start pierwszej rundy
Wejściówka: 15 PLN
Nagrody: W zależności od ilości graczy do podziału będzie Summer Kit. W przypadku większej ilości osób przewidziane są bonusy.

X-Wing:
Start: sobota, godzina 9:30 start zapisów - 10:00 start pierwszej rundy
Wejściówka: 15 PLN
Nagrody: niespodzianka!

Imperial Assault:
Start: niedziela, 9:30 start zapisów - 10:00 start pierwszej rundy
Wejściówka 15 PLN
Nagrody: W zależności od ilości graczy do podziału będzie Summer Kit. W przypadku większej ilości osób przewidziane są bonusy.

Więcej informacji pod adresem: StarForceKOMENTARZE (7)

Fandom

128. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

2015-09-14 14:23:35 Gunfan

"Kolejne spotkanie odbędzie się, o dziwo, w tym samym miejscu i o tej samej porze, co dotychczasowe. Dzieje się dużo w naszym światku gwiezdnowojennym, więc wpadajcie to obgadać!

Zapraszamy!"


Czas: 19. września, godz. 16:00
Miejsce: Cybermachina, ul. Damrota 6, Katowice
Obecność: OBOWIĄZKOWA

Wydarzenie na Facebooku

KOMENTARZE (1)

Fandom

XCVII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

2015-09-10 17:13:39 Rzeszowska Akademia Mocy


Po małej sierpniowej przerwie rzeszowskie spotkania powracają. W najbliższą sobotę (12.09.2015 r.) spotkamy się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie mieszczącym się przy ul. Okrzei 7, o godzinie 16.00 w sali audiowizualnej, na II piętrze.

W programie m.in.:
- nowinki dotyczące "Przebudzenia Mocy";
- projekcje związane z Gwiezdnymi Wojnami;
- i nie tylko.

Serdecznie zapraszamy!
KOMENTARZE (1)

Fandom

Star Wars na Coperniconie 2015

2015-09-09 23:20:50 Copernicon.pl

Już w dniach od 18 do 20 września w Toruniu odbędzie sięszósta edycja Coperniconu, która w tym roku wyjątkowo połączona będzie z imprezą gwiezdnowojenną, czyli StarForce. Festiwal ten jest wydarzeniem skierowanym do miłośników gier, fantastyki, literatury i nauki w każdej postaci. Poniżej prezentujemy atrakcje związane z Gwiezdnymi Wojnami, które pojawią się w programie tegorocznej imprezy.


PIĄTEK

19:00 - LARP Star Wars: Wola Imperatora - Robert "Fechmistrz" Wolniewicz
Z rozkazu Wielkiego Moffa Wilhuffa Tarkina na dopiero co budowaną Gwiazdę śmierci przybyli przedstawiciele Rady Moffow oraz nadzorcy stacji bojowej. Z Woli Imperatora Palpatina na spotkanie stawił się również Darth Vader wraz ze świtą. Oficjalnie celem zgromadzenie jest dopilnowanie ukończenia stacji oraz opracowanie taktyki walki z Rebeliantami.

SOBOTA

15:00 - Archetypy i mityczne postaci w trylogii "Gwiezdnych Wojen" IV-VI. - Instytut Filozofii UMK (dr hab. Krzysztof Abriszewski)
Bohater wszelkich mitów przeżywając przygody napotyka na swojej drodze rozmaite postacie. Nie są to jednak "osoby" w sensie psychologicznym, a raczej archetypy, skupiające w sobie najważniejsze elementy dla życia i rozwoju owego bohatera. W wykładzie pokażę jak wygląda układ tego rodzaju archetypów w klasycznej trylogii "Gwiezdnych Wojen" (IV-VI). Wykład poszerza treści z wykładu "Filozoficzna wiwisekcja Gwiezdnych Wojen. Analiza struktury opowieści w starej trylogii (IV-VI)", ale można go również słuchać niezależnie.

18:00 - Filozoficzna wiwisekcja Gwiezdnych Wojen. Analiza struktury opowieści w starej trylogii (IV-VI). - Instytut Filozofii UMK (dr hab. Krzysztof Abriszewski)
Istnieje przekonanie, że olbrzymi sukces, jaki odniosła klasyczna trylogia "Gwiezdnych Wojen", części IV-VI, wziął się ze stworzenia opowieści, która choć porwała naszą wyobraźnię w przyszłość, sięgnęła po najbardziej podstawową formę mitu. Dlatego właśnie historia ta potrafiła przemówić do każdego. W czasie wykładu przedstawię tę mityczną strukturę i powiem gdzie jeszcze można się z nią zetknąć. Wykład można poszerzyć o treści przedstawione w wykładzie "Archetypy i mityczne postacie w trylogii Gwiezdnych Wojen IV-VI".

19:00 - Gwiazda Śmierci z Czerskiej czy Anakin Kukliński? Gwiezdne Wojny jako alegorie polityczne - WTFApoc
Już w 1983, dzięki przemówieniu Ronalda Reagana, Saga Star Wars wkroczyła do dyskursu politycznego. Do dzisiaj różne interpretacja zmagań Imperium i Sojuszu stanowią zarówno temat poważnych rozważań, jak i żartów fanów. Co interesujące, gwiezdnowojenne nawiązania całkiem dobrze czują się w polskiej polityce, o czym opowiem w krótkiej gawędzie.

21:00 - Co The Clone Wars zrobiło z postacią Darth`a Maula. - Michał “Suweren” Dąbrowski
Przez dziesięciolecia postać Darth`a Maula była swoistą zagadką dla fanów Star Wars. Mimo książek i komiksów wiele faktów z jego życia było tajemnicą. Wraz z nadejściem The Clone Wars wszystko uległo zmianie. Teraz o pierwszym uczniu Darth`a Sidiousa wiemy wszystko... Nawet to, czego do tej pory nie chcieliśmy...

NIEDZIELA

10:00 - Fizyka Gwiezdnych Wojen - pi e^i
Fizyk, a z zamiłowania fan SW, opowie, co w świecie SW było możliwe, a co jest kompletnym pogwałceniem praw fizyki. Omówione zostaną prawa fizyki, którymi powinny rządzić się przedstawione w filmie wydarzenia. Przedstawione zostaną również wizje z pogranicza nauki i science-fiction, które przybliżają fikcję SW i starają się przełożyć ją na grunt naukowy. Zapraszam do dyskusji i wspólnego zagłębienia się w rozważania z pogranicza nauki i fantastyki.

11:00 - Broń a prawo polskie, czyli czy wolno posiadać miecz świetlny - Marcin `Hari` Rutkowski
Broń pojawia się w naszej historii od niepamiętnych czasów. Nie sposób zliczyć utwory fantastyczne, w których bohaterowie władają jakimś rodzajem oręża. Pytanie jednak, jak zapatruje się na to nasze prawo? Jakie istnieją ograniczenia na posiadanie i wykorzystywanie broni w polskim prawie? Prelekcja dla tych, którzy pragną się dowiedzieć chcecie się dowiedzieć dlaczego karabin laserowy nie byłby w Polsce zakazany, a kusza już owszem.

12:00 - LARP Star Wars: Szybcy i Oślizgli - Bartłomiej "Rev" Andrzejewski
Gwiazda Śmierci została zniszczona! Tak jak Alderaan! Galaktyka zapłonęła ogniem konfliktu. Setki umierają na frontach walk między Imperium a Rebeliantami... Z tym, że na Tatooine mało kogo to obchodzi. Na torze portu Anchorage ma odbyć się Wielki Wyścig Dewbacka. Kartele, sponsorzy, korporacje czy szukający sławy wolni strzelcy starają się zdobyć sławę i sowitą nagrodę... Czy uda Wam się zdobyć podium? A może zadowolicie się nagrodą pocieszenia i przeżyjecie?

15:00 - Star Wars w Origami - Jasna Strona Mocy w sztuce składania papieru - Sylwia - Trelinka
Kochasz Star Wars i lubisz rozwijać swoją wyobraźnię? To jest coś dla Ciebie! Wspomóż Jasną Stroną Mocy! Zaczniemy od czegoś prostego! Będzie papier, będą kredki i zabawa nie tylko dla najmłodszych!

15:00 - Nietypowy quiz filmowy - Krystian "Smok" Śmietański
To nie będzie quiz, w którym padną pytania o imiona postaci z trzeciego planu. Nie zostaniesz też zapytany o ilość rogów na głowie Dartha Maula. To jest konkurs dla prawdziwych fanów, którzy wiedzą ile osób wcieliło się w Vadera, gdzie były kręcone poszczególne sceny oraz co działo się z poszczególnymi rekwizytami.


Czas: 18-20 września
Miejsce: Collegium Maius (ul. Fosa Staromiejska 3) oraz Collegium Minus (ul. Fosa Staromiejska 1A) Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
Bilety:
 • akredytacja pełna trzydniowa (przedsprzedaż): 50zł
 • akredytacja pełna trzydniowa (w dniu imprezy): 60zł
 • akredytacje jedniodniowe:
  • piątek - 25 zł
  • sobota - 40 zł
  • niedziela - 25 zł
Noclegi: Do dyspozycji konwentowiczów udostępnione zostaną wspólne sale noclegowe. Więcej informacji w tym miejscu >>>
Oficjalna strona: http://www.copernicon.pl

KOMENTARZE (16)

Fandom

Polscy fani chcą nowych książek Star Wars w Polsce

2015-09-05 17:14:36 Facebook

Pod koniec czerwca informowaliśmy o tym, że wydawnictwo Amber kończy swoją wieloletnią przygodę z wydawaniem książek Star Wars w naszym kraju. Jak na razie na półkach w księgarniach możemy znaleźć przede wszystkim książki skierowane dla młodszych odbiorców, które w większości nawiązują do serialu animowanego "Rebelianci". Wśród wydawnictw odpowiedzialnych za te tytuły mamy Egmont, Ameet a ostatnio do tego grona dołączyła Zielona Sowa.

Jednak wciąż nie wiadomo co z takimi tytułami jak Tarkin czy Aftermath, które są skierowane do starszego czytelnika. Jak na razie nic nie wiadomo na temat tego, które wydawnictwo zacznie wydawać pozycje książkowe z Nowego Kanonu. Dlatego polscy fani postanowili, tak jak w przypadku przesunięcia premiery Epizodu VII, zorganizować akcję, która ma na celu "znalezienie" nowego polskiego wydawcy dla książek z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do wydarzenia na Facebooku a osobom zaangażowanym w tę akcję życzymy sukcesu znalezienia nowego wydawcy!


Wydarzenie na Facebooku

KOMENTARZE (29)
Loading..