TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Zapowiedź Skierconu 2016

2016-03-20 12:40:01 Skiercon


W dniach 22-24 lipca 2016 roku w Skierniewicach, odbędzie się czwarta edycja konwentu fantastyki SkierCon. Na konwencie odbędą się turnieje gier komputerowych i karcianych oraz games room, czyli miejsce gdzie można pograć w gry, i cała masa prelekcji i konkursów związanych z fantastyką.

W tym roku blok Star Wars zostanie poszerzony o pokrewną tematykę i oprócz punktów związanych z Gwiezdnymi wojnami pojawią się też punkty dotyczące takich uniwersów jak Star Trek, Farscape, Andromeda czy Mass Effect. Nie oznacza to jednak, że Star Wars na konwencie będzie mało - nadal będzie to dominująca tematyka.

Jak co roku można zgłaszać swoje punkty programu. Każdy kto zrobi prelekcje, konkurs, dyskusje czy jakiś inny punkt programu wchodzi na SkierCon za darmo. Wystarczy zrobić jeden punkt by nie płacić za wejściówkę. Wszelkie zgłoszenia punktów programu należy kierować na adres lukaszglusek@wp.pl.

W dodatku znamy też już pierwsze informacje na temat tego co znajdzie się na konwencie. Pojawiły się informacje na temat dwóch pierwszych prelekcji z bloku space opera:

Kosmiczny trójkonkurs
Konkurs drużynowy składający się z trzech konkurencji: Kalambury, odgadywanie postaci oraz wiedzówka. Tematyką tego konkursu są różnej maści space opera takie jak Andromeda, Babylon 5, Doktor Who, Gwiezdne wojny, Star Trek, Farscape, Firefly, Mass Effect i inne.

Ciemniejsza strona Star Wars
Zobacz jak Gwiezdne wojny zmieniały się przez lata rozwoju. Jak wrzucano do nich różne nieco mroczniejsze i poważniejsze wątki. Prelekcja opowie o kamieniach milowych w rozwoju kanonu Legends. Zarówno o nieudanych eksperymentach z mroczniejszymi wątkami, jak i ciekawych opowieściach będących skrajnym przeciwieństwem tego co widzimy w serialach animowanych jak The Clone Wars czy Rebels.


Czas: 22-24 lipca 2016 r.
Miejsce: Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, ul. Reymonta 33
Oficjalna strona: www.skiercon.pl


Temat na forum
KOMENTARZE (5)

Fandom

79. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

2016-03-16 15:53:48 Krakowski Fandom Star Wars

Dostaliśmy wiadomość od Krakowskiego Fandomu Star Wars:

W najbliższą sobotę - 19 marca - zapraszamy na 79 Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars. Godzina 15 pub Zaginiony Świat przy ulicy Batorego 1. Co mamy w programie?

 • (Nie)Trzeźwym Okiem KomiX'a - przegląd nowości SW w USA i u nas
 • Q&A EP 7 część druga - wy macie pytania - my odpowiedzi!
 • Lego Star Wars - historii gwiezdowojennych klocków ciąg dalszy
 • Kalambury
 • Prelka niespodzianka od Paybacka
 • Nauka gry X-Wing

  Serdecznie zapraszamy :)


  Temat na forum.

  Krakowscy Fani na Facebooku.
  KOMENTARZE (0)
 • Fandom

  124. Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2016-03-15 23:01:09 Łódzki Fanklub SW

  Łódzki Fanklub Star Wars zaprasza na 124 spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars, które odbędzie się już 19 marca w sali 408 Łódzkiego Domu Kultury. W planach mamy:

  • Moc muzyki – Cassus;
  • Podstawy Sabacca - Xan;
  • X-wing, Armada, Imperium Atakuje - nauka i rozgrywki - Nild.

  Poza tym jak zwykle luźne rozmowy, gry i dyskusje nad istotą Mocy. Chętnych do gry w X-a, Armadę i IA prosimy o metaforycznie podniesienie ręki, najlepiej na oficjalnym wydarzeniu na FB.

  Optymalną trasę dojazdu do Łódzkiego Domu Kultury najlepiej sprawdzić na stronie jakdojade.pl.

  Spotkanie rozpoczynamy o 15:00. Do zobaczenia i niech Moc będzie z Wami!
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  134. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2016-03-15 16:21:06 Gunfan


  Ave.

  Najbliższe spotkanie odbędzie się 19 marca, miejscówka i czas rozpoczęcia takie, jak zwykle. W planach burzliwe dyskusje na temat Star Wars i nie tylko, a punkty programu obejmują m.in. możliwość ponerdzenia z innymi fanami oraz napicia się napojów wyskokowych w miłym towarzystwie. Przybywajcie, JJ Abrams chciałby, żebyście tam byli!

  Zapraszamy!


  Czas: 19 marca, godz. 16:00
  Miejsce: Cybermachina, ul. Damrota 6, Katowice
  Obecność: OBOWIĄZKOWA

  Wydarzenie na Facebooku

  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  148. spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

  2016-03-13 21:27:11 Wrocławski fanklub SW

  Co robią fani, gdy za oknem deszcz i mrok ogarnia cały świat? Wybierają się na Imperiadę!

  Zapraszamy na 148. już spotkanie Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen.

  Po raz trzeci już w tym roku WFGW spotyka się w ramach comiesięcznych Imperiad, aby we wspaniałym gronie spotkać się i wspólnie cieszyć się swoją pasją. Jak zawsze spotykamy się w trzecią sobotę miesiąca, czyli 19 marca, w piwnicy pubu Motyla Noga od godziny 12:00.

  Tym razem, poza standardowym omawianiem spraw organizacyjnych i wyjazdowych oraz dyskusjami na temat nowości ze świata Star Wars, mamy dla Was przygotowaną niezwykłą atrakcję: wspólny trening walki na miecze świetlne, prowadzony przez niezrównanych szermierzy z grupy Szare Miecze. Drużyna treningowa wyrusza z Motylej Nogi o 15, tak więc możecie spokojnie wpierw podyskutować w samym lokalu, a potem udać się z Szarymi Mieczami na trening.

  Jak więc widać, czeka Was moc atrakcji podczas nadchodzącej Imperiady. Przybywajcie więc jak najliczniej i bawcie się razem z nami :D


  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  CI Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2016-03-09 15:46:29 Rzeszowska Akademia Mocy  Kolejne spotkanie fanów z Rzeszowa i okolic odbędzie się już w najbliższą sobotę 12.03.2016 r.. Spotkamy się jak zwykle w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie mieszczącym się przy ul. Okrzei 7, o godzinie 16.00 w sali audiowizualnej, na II piętrze. Podczas spotkania przyjrzymy się, jak Gwiezdne Wojny wpłynęły na karierę Harrisona Forda.

  Serdecznie zapraszamy!
  KOMENTARZE (11)

  Fandom

  123. Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2016-03-04 20:27:30 Łódzki Fanklub SW

  Łódzki Fanklub Star Wars zaprasza na 123 spotkanie miłośników Gwiezdnych wojen, które odbędzie się już jutro, 5 marca w sali 103 Łódzkiego Domu Kultury. Możecie liczyć na kreatywnie spędzony czas, interesujące rozmowy o Gwiezdnych wojnach, a także mnóstwo innych atrakcji:

  • Wojny Klonów - prelekcja by Fisto;
  • Co ta fizyka!? - prelekcja by Jaina;
  • Kocham Cię Bantho! - fanklubowa rywalizacja by Roan.

  W międzyczasie jak zwykle będziecie mogli pograć w Sabacca, Pazaaka i Tak, Lordzie Vader a także wziąć udział w innych atrakcjach.

  Optymalną trasę dojazdu do Łódzkiego Domu Kultury najlepiej sprawdzić na stronie jakdojade.pl.

  Spotkanie rozpoczynamy o 15:00. Do zobaczenia i niech Moc będzie z Wami!
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Zagraj w Silesii w Star Wars

  2016-03-03 18:58:49 silesiacitycenter.com.pl

  Fani mieszkający na Śląsku, będą mieli okazję wybrać się w najbliższy weekend na atrakcję jaką przygotowało centrum handlowe Silesia City Center w Katowicach. Szczegóły tego wydarzenia możecie przeczytać poniżej.  Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce… a w zasadzie nie tak daleko, bo w Silesia City Center. Jeśli marzy Wam się spotkanie z kosmicznym światem Gwiezdnych Wojen, nie musicie się już wybierać na koniec kosmosu. Już 5 i 6 marca w Silesii będziecie mogli z bliska zobaczyć postaci z kultowej sagi.

  Czego możecie się spodziewać? Po pierwsze stworzymy scenę stylizowaną na wnętrze kosmicznego bunkra. Po drugie stworzymy kilka stref pełnych atrakcji. Po trzecie zabierzemy Was w wirtualną podróż do krainy gier komputerowych. Po czwarte - upodobnimy Was do postaci z filmu.

  Ale po kolei. Przez cały weekend w Silesii będziecie mogli zagrać na konsolach PS4. Z bliska przyjrzycie się figurkom swoich ulubionych postaci. Nie zabraknie także kosmicznych pojazdów - olbrzymiej maszyny kroczącej i śmigacza śnieżnego.

  Co odważniejsi będą mogli wziąć udział w szkoleniu komandosów Republiki oraz wyścigu droidów. Przez dwa dni trwać będą także zmagania wielkim ekranie. Uczestnicy zabawy będą mogli zagrać w grę Disney Infinity 3.0 Play without limits, która łączy w sobie klasyczną grę z interaktywnymi figurkami.

  Ponadto dzięki naszym animatorkom upodobnicie się do np. do Yody lub Lei, będziecie mogli także zapozować do zdjęć ze świetlnym mieczem lub w stroju jedi. Przygotowaliśmy także specjalną strefę zabaw plastycznych, gdzie będziemy kolorować gigantyczne kolorowanki zainspirowane filmem i grą.

  Co najważniejsze nie zabraknie także konkursów z niesamowitymi, cennymi nagrodami!

  Zapraszamy
  5-6 marca 2016, Plac Śląski i I-piętro
  Wstęp wolny

  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  Konferencja Galaktyczny Uniwersytet UAM w Poznaniu

  2016-03-02 09:25:01 Biuletyn Miejski

  W czwartek i piątek, 3 i 4 marca, od godziny 10:00 na Wydziale Historycznym w auli im. prof. Gerarda Labudy odbywa się konferencja naukowa poświęcona naukowemu spojrzeniu na Gwiezdne Wojny. Cytując Biuletyn Miejski:
  "Sekcja "Amici Antiquitatis" Studenckiego Koła Naukowego Historyków im. Gerarda Labudy przy Wydziale Historycznym UAM, organizuje dwudniową konferencję naukową poświęconą jednemu z największych fenomenów kina drugiej połowy XX wieku i początków XXI w. (...) Konferencja odbędzie się w dniach 3-4 marca 2016 r. na Wydziale Historycznym UAM. "

  Program konferencji zamieszczamy poniżej:


  KOMENTARZE (7)
  Loading..